Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
silversurfer
Το παιχνίδι της μεταγραφολογίας συνεχίζεται κ τώρα που μπαίνουμε κ στον Αύγουστο το πράγμα γίνεται όλο κ σοβαρότερο!
Την είδηση αυτή τη φορά την έβγαλε το hoopsworld το οποίο αναφέρει ότι ο ιδανικότερος παίκτης για τον ΠΑΟ θα ήταν ο Ben Gordon (ναι αυτός ο άμπαλος τον Bulls 69.gif )
Τώρα ή μας κατάλαβαν οι Αμερικάνοι κ μας δουλεύουν ή φοβήθηκαν τόσο πολύ την Ευρώπη κ κυρίως τη δύναμη του €€ αλλά κ τη φορολογία ή όντως κάτι υπάρχει πίσω από αυτή την είδηση....

The Bulls are rumored to be willing to go to $60 million for Ben, but have also said internally that losing Ben or signing and trading Ben might be in the best interest of both parties given the makeup of the roster
Μόλις το διάβασα στο hoopsworld στο άρθρο της συμφωνίας των Bulls με τον Deng!!
Βρε λέτε????? w00t.gif
vastravoud
Κι άλλο ασσόδυο;
silversurfer
ναι οκ στο ότι είναι λάθος η θέση συμφωνώ.....Μπορεί να ψηλώσει λίγο μέχρι να έρθει κ να γίνει 3αρι icon_drunk.gif 69.gif smiley.gif

Πέρα από την πλάκα στις θέσεις 1-2 δεν χρειαζόμαστε κάποιον παίχτη...
rankin
Υπάρχει πάντοτε και μια κενή θέση κοινοτικού, μην το ξεχνάμε αυτό... (και ο Μπέν είναι βρετανός)
Παρόλα αυτά, υποπτεύομαι κάτι άλλο, το οποίο μπορεί να ακούγεται ακραίο-αλλά τίποτα δεν είναι απίθανο όπως έχουμε πλέον καταλάβει-
......Ματσιγιάουσκας;;;;;;;;

...Όχι τόσο για το αγωνιστικό κομμάτι, αλλά πρώτα σαν κίνηση εντυπωσιασμού, και μετά ως μια κίνηση που αν τυχών και "βγεί", πράσινοι θα πανηγυρίζουν και κόκκινοι θα χτυπάνε το κεφάλι τους..
Σημειώνω πως δεν γνωρίζω κάτι επ' αυτού, αν και κάτι έχει πάρει το αυτί μου, όχι όμως από την ΚΑΕ αλλά από άλλο σημείο της πολυμετοχικής πλευράς..
dirk10
QUOTE(rankin @ Jul 31 2008, 13:58 ) *
Υπάρχει πάντοτε και μια κενή θέση κοινοτικού, μην το ξεχνάμε αυτό... (και ο Μπέν είναι βρετανός)
Παρόλα αυτά, υποπτεύομαι κάτι άλλο, το οποίο μπορεί να ακούγεται ακραίο-αλλά τίποτα δεν είναι απίθανο όπως έχουμε πλέον καταλάβει-
......Ματσιγιάουσκας;;;;;;;;

...Όχι τόσο για το αγωνιστικό κομμάτι, αλλά πρώτα σαν κίνηση εντυπωσιασμού, και μετά ως μια κίνηση που αν τυχών και "βγεί", πράσινοι θα πανηγυρίζουν και κόκκινοι θα χτυπάνε το κεφάλι τους..
Σημειώνω πως δεν γνωρίζω κάτι επ' αυτού, αν και κάτι έχει πάρει το αυτί μου, όχι όμως από την ΚΑΕ αλλά από άλλο σημείο της πολυμετοχικής πλευράς..

μονο φιλε μου που ο ματσε ειναι χαλια και καμμενο χαρτι στο λεω με σιγουρια.ειμαι μεγαλος φαν του κ τον ηθελα πολυ στην ομαδα και δεν μ αρεσε π τον εβλεπα με κοκκινα!!!μ αυτα π μ εχουν πει ομως................ shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
rankin
QUOTE(dirk10 @ Jul 31 2008, 14:33 ) *
μονο φιλε μου που ο ματσε ειναι χαλια και καμμενο χαρτι στο λεω με σιγουρια.ειμαι μεγαλος φαν του κ τον ηθελα πολυ στην ομαδα και δεν μ αρεσε π τον εβλεπα με κοκκινα!!!μ αυτα π μ εχουν πει ομως................ shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif

Αυτά που σου χουν πει, μου τα έχουν πει και εμένα και τα έχω αναλύσει στο παρελθόν στο αντίστοιχο sub-forum του Ολυμπιακού.. Απλά, πάντα επιφυλάσσετε κανείς, γιατί πραγματικά ποτέ δεν ξέρεις... και ο Βούγιανιτς με κακές προδιαγραφές πήγε στον παναθηναϊκό (όχι τόσο κακές είναι η αλήθεια) αλλά βοήθησε αρκετά..

Εγώ απλά το ανέφερα γιατί το έχω ακούσει. Έτσι και αλλιώς, δεν ξέρω αν θα έχει νόημα μια τέτοια μεταγραφή, με βάση το ήδη υπάρχον ροστερ που σφύζει από ζωή στην περιφέρεια..
dirk10
οντως δεν εχει κανενα νοημα μια τετοια κινηση τωρα....βεβαια δεν υπαρχει τετοια περιπτωση πιστευω ουτε 1στο100000000000000000000000000000 να γινει
vastravoud
Ο Βούγιανιτς ήταν νέος, υποσχόμενος που τον κράταγε πίσω μόνο ο τραυματισμός του.

Ο Μάτσε μπαινοβγαίνει στα νοσοκομεία, αποδεικνύεται μάλλον αχάριστος προς την ομάδα που του φέρθηκε ΑΨΟΓΑ, και δεν συνοδεύεται από την καλύτερη έξωθεν μαρτυρία για τη διάθεση του τον τελευταίο καιρό.

Αν πάρουμε παίκτη (ΑΝ!), αυτός θα πρέπει να είναι είτε 5άρι, είτε 3άρι
the hoop
το ονομα του γκορντον πιθανον αναφερεται για να τσιμπαει το αναγνωστικο κοινο μιας και ο παικτης εχει αγγλικο διαβατηριο και μετραει σαν κοινοτικος... τετοιος παικτης πρωτο βιολι δεν φευγει απο το ΝΒΑ ετσι απλα.
lakersdynasty
QUOTE(the hoop @ Jul 31 2008, 15:32 ) *
το ονομα του γκορντον πιθανον αναφερεται για να τσιμπαει το αναγνωστικο κοινο μιας και ο παικτης εχει αγγλικο διαβατηριο και μετραει σαν κοινοτικος... τετοιος παικτης πρωτο βιολι δεν φευγει απο το ΝΒΑ ετσι απλα.


Καλα σιγουρα αυτο ειναι ενα επιλεον "κινητρο" για να θεωρηθουν σωστες οι φημες. Αυτο ομως παλι το "ειναι ο καταλληλος παικτης για τον Παναθηναϊκο αφου μπορει ανετα να τελειωσει ως πρωτος σκορερ της ομαδας" οτι ητανε να χτισει ο Αμερικανος ο δημοσιογραφος που εγραψε το αρθρο το χαλασε με αυτη την φραση. 19.gif

Τωρα βεβαια θα μου πειτε ποσοι Αμερικανοι ξερουν πως σκεφτεται ο Ζοτς? Αλλα απτην αλλη ακομη ενας γκαρντ? Give me a break! (Με φουντουκια κατα προτημιση tongue.gif )
Bell
Pantws egw pistevw pws fetos tha exei provlima o panathinaikos se ellada kai evropi..den mporeis na exeis 13 paixtes kai oi 2 na einai o alvertis kai sakota..oxi pws einai amelitees monades alla pistevw pws den mporoun aytin tin stigmi na voithisoun tin omada,,o kathenas gia diaforetiko rolo..kai thewrw pws to nba pleon den einai tekmirio poiotitas enos paixti opote k ena kalo onoma apo evrwpi tha itan protimotero pistevw..sorry gia ta greekenglish alla o pc m ta exei paiksei............... icon_drunk.gif
monterei
Το ονομα Παππας απο τους πιτσιρικαδες της Εθνικης μας να το θυμαστε εγω τον βλεπω στα βηματα Διαμαντιδη. Σοβαρος παιχτης και με χαμηλο προφιλ δηλαδη οτι θελει ο Ζελικο.
Gravedigger
QUOTE(monterei @ Jul 31 2008, 20:47 ) *
Το ονομα Παππας απο τους πιτσιρικαδες της Εθνικης μας να το θυμαστε εγω τον βλεπω στα βηματα Διαμαντιδη. Σοβαρος παιχτης και με χαμηλο προφιλ δηλαδη οτι θελει ο Ζελικο.

1oν)Δεν παίζει στην ίδια θέση με τον Διαμαντίδη
2ον)Χαμηλό προφίλ δεν θα το έλεγα.Δεν αμφιβάλλω ότι έχει ταλέντο αλλά πολύ Jordan την έχει δει.Αυτήν την εντύπωση μου δίνει.Παίρνει την μπάλλα και σουτάρει για 3 σε αιφνιδιασμούς ενώ σε φάσεις που μπορεί να δώσει assist τα βάζει με 2 και 3 αντιπάλους.
the hoop
QUOTE(monterei @ Jul 31 2008, 18:47 ) *
Το ονομα Παππας απο τους πιτσιρικαδες της Εθνικης μας να το θυμαστε εγω τον βλεπω στα βηματα Διαμαντιδη. Σοβαρος παιχτης και με χαμηλο προφιλ δηλαδη οτι θελει ο Ζελικο.


ο παπας αν κατεβει απο το καλαμι καλος ειναι. ειναι ενας συνδυασμος χατζη+ζηση.
mojotzotzo
QUOTE(Gravedigger @ Jul 31 2008, 22:43 ) *
1oν)Δεν παίζει στην ίδια θέση με τον Διαμαντίδη
2ον)Χαμηλό προφίλ δεν θα το έλεγα.Δεν αμφιβάλλω ότι έχει ταλέντο αλλά πολύ Jordan την έχει δει.Αυτήν την εντύπωση μου δίνει.Παίρνει την μπάλλα και σουτάρει για 3 σε αιφνιδιασμούς ενώ σε φάσεις που μπορεί να δώσει assist τα βάζει με 2 και 3 αντιπάλους.


ποια ειναι η θεση του??? εγω τον θεωρω 2-3 που μπορει να βοηθαει στο 1,ομως στο σαιτ της διοργανωσης τον δινει pg...
αυτο μου θυμιζει σαρας tongue.gif
monterei
Mην ξεχνατε οτι μιλαμε για ενα παιδι 18 χρονων. Ακομη ομως και ετσι ειναι καλο να ειναι ηγετης καποιος. Και επισης δεν ειναι σαν τον Σλουκα που αυτος οντως νομιζει οτι ειναι ο Jordan. Εγω παντως θα ηθελα τον Παππα στην Παναθα απο τωρα .
Archigos
Παντως εμενα πιο πολυ απο ολους μου αρεσει ο Ζαχαριεφ.Αυτον τον εχουμε παρει?
t0ny3
μακαρι να ηξερα.τι γινεται με αυτον???
Aristofanis
QUOTE(www.sportdog.gr)
Ο Τσίλντρες το έκανε, εκείνος το σκέφτεται... Ο λόγος για τον σούπερσταρ των Λος Άντζελες Λέικερς, Κόμπι Μπράιαντ, ο οποίος δεν είχε πρόβλημα -σύμφωνα με τα ΜΜΕ των ΗΠΑ- να παίξει στην Ευρώπη, αν βρεθεί ομάδα που θα το προσφέρει 40 εκατ. δολάρια το χρόνο.

«Δεν έχω πρόβλημα να παίξω στην Ελλάδα, την Ρωσία, την Ιταλία… Με 40 εκατ. δολάρια τον χρόνο έρχομαι στην Ευρώπη. Δεν υπάρχει τίποτα πιο απλό», δήλωσε.



ΠΑΥΛΟ ΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a bullet for your head
QUOTE(the hoop @ Aug 1 2008, 01:24 ) *
ο παπας αν κατεβει απο το καλαμι καλος ειναι. ειναι ενας συνδυασμος χατζη+ζηση.

Για το καλαμι συμφωνω,για τον συνδυασμο οχι.Στον Χατζη θυμιζει μονο την αμυντικη ραθυμια κ' στο κομματι αυτο,οπως κ' στο μακρινο σουτ θα χρειαστει παρα πολυ δουλεια.Προκειται για σπουδαιο επιθετικο ταλεντο στο 1vs1,εχει πληθωρα επιλογων στα τελειωματα των φασεων μετα απο drive,στερειται ομως της καταλληλης ωριμοτητας στο να πραττει την καταλληλοτερη επιλογη ανα φαση,με αποτελεσμα πολλες φορες να εκβιαζει τις προσπαθειες,αντι να αξιοποιει τους συμπαικτες του με extra πασα.Το πολυπλευρο ταλεντο του Ζηση,στο να οργανωνει,να αμυνεται κ' να εκτελει πολυ ικανοποιητικα,δεν το εχει.Ειναι ενα shooting guard,που ενιοτε οργανωνει,χωρις ομως να ειναι σε θεση να επιφορτιστει μεγαλο βαρος του οργανωτικου τομεα.Ειναι σπουδαιο ταλεντο κ' υπο προυποθεσεις(Δουλευοντας πολυ πανω στις αδυναμιες του κ' βρισκοντας ενα περιβαλλον που θα τον εμπιστευτει κ' θα του δωσει τον απαραιτητο χρονο συμμετοχης),θα δειξει πολλα πραγματα στο μελλον.
enypnio
ο μόνος που αξίζει να επενδύσει κανείς πάνω του είναι ο μάτζαρης

εγκεφαλικός ξέρει μπάσκετ καλός πασσέρ καλός αμυντικός

μη προβεβλιμένο ταλέντο αν θέλετε την γνώμη μου ειναι ο μόνος υποψήφιος για καριέρα
man10
Παιδια σορυ τωρα γιατι ακουω πραγματα τα οποια δεν ξερω απο που τα βγαζετε.
Απο που και ως που ο Παππας η ο Σλουκας την εχουν δει Jordan?
MaJesty23
O Παππάς παίρνει ,τρελα τραβηγμένες προσπάθειες...πάσα δεν δίνει με τιποτα και πολλές φορές καθύστερουσε το παίχνιδι της εθνικης!Χώρια κατι σουτ μετά απο τριπλα κατω απο τα πόδια,και τραβηγμά του εξω απο τα 6.25,σουτ χωρίς μπασκετική λογικη!Διαμαντόπουλο στα μικρά κλιμάκια μου θυμίζει!Θέλει χαλινάρι!Εμένα μου άρεσε Παπανικολαου, Σλούκας και Μάντζαρης!Αυτούς να προσέξει ο Ζέλικο!!
man10
ωραια δλδ απο που και ως που απο το αγωνιστηκο προφιλ ενος παικτη μπορεις εσυ να συμπερανεις οτι εχει καβαλησει το καλαμι?Χωρια που τον περιγραφεις λαθος.Αν διαβαζε καποιος την περιγραφη σου θα νομιζε οτι μιλας για κανα παικτακι της πλακας.Οσο για το οτι δεν δινει πασα,ο ανθρωπος ειναι σκορερ οποτε λογικο καποιες φορες να παιρνει λιγο τραβηγμενες προσπαθειες,αλλα και παλι δεν δινει πασα...Γενικευση σιγουρα λανθασμενη.Δεν ισχυει κατι τετοιο.
Οσο για τους 3 που ανεφερες,
Για τον Σλουκα απο οτι καταλαβα εχουμε κανει μια κινηση αλλα και οι υπολοιπες μισες ομαδες της Α1,κατι μου λεει οτι το παιδι θα παει καπου που θα παιζει και καλα θα κανει δλδ.
Ο Παπανικολαου ανηκει ηδη σε μεγαλη ομαδα τον Αρη,οποτε μετα απο χρονια ισως εχουμε ελπιδες.
Ο Μαντζαρης ειχε πει παλια σε συνεντευξη του στο αθλητικο ενθετο του επενδυτη πως ειναι Παναθηναικος και πως ονειρο του ειναι να παιξει στον ΠΑΟ αλλα η παρουσια Μανουσελη στον Ολυμπιακο ισως αποδειχθει κατα μας.
D_WILL_8
Μην ξεχνάτε οτί ο Παππάς ήταν ίσως ο πιο προβεβλημένος απ'όλους και αυτός που ολοι περίμεναν να πάρει πάνω του κάποιες προσπάθειες παραπάνω.. Όλοι οι ηγέτες-σχεδόν ολοι- παίρνουν τραβηγμένες προσπάθειες ειδικά σε τόσο νεαρή ηλικία..
Γενικά πάντως από τα παιδιά της εθνικής με εντυπωσίασαν οι Σαρικόπουλος και Παπανικολάου.. Με πολύ καλά φυσικά προσόντα και οι δύο.. Ο Ζήσης με πολυ καλές κινήσεις κοντά στο καλάθι και αρκετά έξυπνες πάσες και ο δεύτερος σε κάποιες στιγμές μου θ΄θμιζε Φώτση.. Αλλά ήταν κάπως ασταθής..
the hoop
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 4 2008, 23:36 ) *
Για το καλαμι συμφωνω,για τον συνδυασμο οχι.Στον Χατζη θυμιζει μονο την αμυντικη ραθυμια κ' στο κομματι αυτο,οπως κ' στο μακρινο σουτ θα χρειαστει παρα πολυ δουλεια.Προκειται για σπουδαιο επιθετικο ταλεντο στο 1vs1,εχει πληθωρα επιλογων στα τελειωματα των φασεων μετα απο drive,στερειται ομως της καταλληλης ωριμοτητας στο να πραττει την καταλληλοτερη επιλογη ανα φαση,με αποτελεσμα πολλες φορες να εκβιαζει τις προσπαθειες,αντι να αξιοποιει τους συμπαικτες του με extra πασα.Το πολυπλευρο ταλεντο του Ζηση,στο να οργανωνει,να αμυνεται κ' να εκτελει πολυ ικανοποιητικα,δεν το εχει.Ειναι ενα shooting guard,που ενιοτε οργανωνει,χωρις ομως να ειναι σε θεση να επιφορτιστει μεγαλο βαρος του οργανωτικου τομεα.Ειναι σπουδαιο ταλεντο κ' υπο προυποθεσεις(Δουλευοντας πολυ πανω στις αδυναμιες του κ' βρισκοντας ενα περιβαλλον που θα τον εμπιστευτει κ' θα του δωσει τον απαραιτητο χρονο συμμετοχης),θα δειξει πολλα πραγματα στο μελλον.


το ειπα πιο πολυ για τον τροπο που επιτιθεται. ο παππας σαν οργανωτης ειναι λυση απελπισιας.
the hoop
QUOTE(MaJesty23 @ Aug 6 2008, 01:50 ) *
O Παππάς παίρνει ,τρελα τραβηγμένες προσπάθειες...πάσα δεν δίνει με τιποτα και πολλές φορές καθύστερουσε το παίχνιδι της εθνικης!Χώρια κατι σουτ μετά απο τριπλα κατω απο τα πόδια,και τραβηγμά του εξω απο τα 6.25,σουτ χωρίς μπασκετική λογικη!Διαμαντόπουλο στα μικρά κλιμάκια μου θυμίζει!Θέλει χαλινάρι!Εμένα μου άρεσε Παπανικολαου, Σλούκας και Μάντζαρης!Αυτούς να προσέξει ο Ζέλικο!!


ο μαντζαρης εχει περασει κατω απο το ρανταρ αλλα εχει ολα τα στοιχεια ενος μοντερνου γκαρντ, γρηγορος, αθλητικος, εξυπνος, συμπαθητικο σουτ, βλεπει γηπεδο.. εχει μελλον. ολοι προσεχουν τον σλουκα παππα και παπανικολαου και δεν βλεπουν τους υπολοιπους..
a bullet for your head
Εχω παρακολουθησει πολλες προτασεις για επενδυσεις που θα πρεπει να κανει ο ΠΑΟ.Πιστευω ομως οτι ο ΠΑΟ δεν ειναι τοσο ''προσφορο'' περιβαλλον για να ''ευδοκιμησουν εκολαπτομενοι αστερες'',μιας κ ειναι ομαδα που πρωταγωνιστει σε Ελλαδα κ' Ευρωπη κ' στηριζεται σε εμπειρους,ποιοτικους κ' ολοκληρωμενους παικτες.Στο πολυ προσφατο παρελθον,ο Ξανθοπουλος δοθηκε με ελευθερας στον Πανιωνιο κ' ο Σακοτα επιστρεφει απο μια χρονια δανεισμου,οντας 22 ετων πλεον.Και μην ξεχναμε τον Ταταρουνη,ο οποιος ειναι πολυ ταλαντουχος.Βλεπουμε στο αλλο μεγαθηριο της Ευρωλιγκα την ΤΣΚΑ,τον υπερταλαντουχο Πογκρασωφ,με σπουδαια συμμετοχη στο περασμενο Ευρωμπασκετ,να ειναι υπο καθεστως δανεισμου την τελευταια 2ετια,η' τον Ουκιτς να δινεται δανεικος απο την Μπαρτσα στην Ρομα(Τελικα τον εχασε,αφου υπεγραψε στους Τοροντο).Ετσι ειναι με τις ομαδες που κανουν ''ακρατο'' πρωταθλητισμο.Απο την αλλη,βλεπουμε τον ΟΣΦΠ να επιδιδεται σε ενα ''ξεφρενο παιδομαζωμα'',περισσοτερο στον να ελεγξουν την εγχωρια-γηγενη αγορα,χτυπωντας τον ΠΑΟ με εμμεσο τροπο στο επιπεδο μιας μελλοντικης προοπτικης των δυο τους κ' οχι για την προασπιση-εξελιξη του μελλοντικου Ελληνικου μπασκετ κ' την αναδειξη της παραγωγικης διαδικασιας,πραγμα που δεν με βρισκει συμφωνο.Λειπει πιστευω μια ομαδα στην Α1,που καθιερωμενα λειτουργει στο να παραχωρει βημα σε φερελπιδες παικτες να αναδειχθουν,οπως οι ''φοιτητες'' της Εστουντιαντες ας πουμε.Η φετινη ΑΕΛ,κανει μια τετοια προσπαθεια κ' μπαινει σε μια τετοια λογικη,περισσοτερο σαν αναγκη ομως λογω περιορισμενων πορων παρα σαν αποτελεσμα της χαραξης συγκεγκριμενης φιλοσοφιας κ πολιτικης.Ετσι ταλαντουχα παιδια οπως Ματαλον,Μανωλοπουλος,Αποστολιδης,Καραδολα
ης,Τσαιρελης,εστω κ' με την μορφη δανεισμου θα τους δοθει η πολυποθητη ευκαιρια να παιξουν κ να ξεδιπλωσουν το ταλεντο τους.Θα ταν πολυ καλο 1-2 ομαδες να προσχωρησουν μονιμα σε τετοια λογικη κ να αγοραζουν-επενδυουν κ να μεταπωλουν οι ιδιες,αποκτωντας ετσι κ την δικη τους βιωσιμοτητα,αλλα κ ταλαντουχα παιδια να βρισκουν περιβαλλον για τριβη κ' ψησιμο.Αυτος ο ''συγκεντρωτισμος'' δεν βοηθα στην εξελιξη του πρωταθληματος υπο την εννοια της πιο ευρειας ανταγωνιστικοτητας.Πρωταθλημα ''3 ταχυτητων'' δεν μπορει να ειναι ελκυστικο προς το μπασκετικο φιλαθλο κοινο,ωστε ο κοσμος να ξαναγεμιζει τα γηπεδα οπως καποτε.
ΦΡΑΓΚΙ
ο γιανκοβιτσ ολα τα λεφτα, αν τον δουλεψει ο ζελικο θα κανει πραγματα και θαυματα,οσο για τον ζαχαριεφ απλα τον παρακολουθουμε δεν τον εχουμε παρει ακομα.
boss
τωρα αυτο το τοπικ ειναι για τις μεταγραφες του ΠΑΟ ή καταλαβα κατι λαθος? διαβαζω τα τελευταια μηνυματα κ νομιζω οτι ειμαι σε τοπικ Εθνικης εφηβων ή τοπικ Παππας-Σλουκας!!! ας ειναι ομως.
η καλυτερη μεταγραφη της ομαδας για αλλη μια χρονια ειναι ο Ζελικο!!!
τωρα οσον αναφορα τους παιχτες πιστευω φετος εγιναν πραγματικα μεταγραφες ουσιας κ οχι εντυπωσιασμου afro.gif που η ομαδα μας δεν εχει αναγκη!!! στην περιφερεια με Νικολας,Διαμαντιδη,Σαρας,Σπανουλη,φωτση,να βαλω κ Σακοτα,να βαλω κ Κετσμαν κ Τσαρτσαρη τωρα που γυριζει? θελω να δω ομαδες να μας παιζουν ζωνη!!!
Νικολας : No comments!!!
Κετσμαν : Ρολιστας
Πεκοβιτς : για μενα μακραν ο καλυτερος σεντερ στην ευρωπη αυτη τη στιγμη κ μολις 21 ετων, στα χρυσα χερια του Ζελικο θα κανει παπαδες, δε τον βλεπω για πολυ στην ομαδα ,για ΝΒΑ τον κοβω κ συντομα!
Φωτσης : Εφυγε απο την ομαδα, εκανε το αγροτικο του, ωριμασε κ επεστρεψε για μεγαλα πραγματα οπως μας δειχνει
Σακοτα : Ρολιστας, επεστρεψε κι αυτος, σουτ φαρμακι, θα βοηθησει οποτε του ζητηθει κ ελπιζω να του δωθουν οι ευκαιριες, στον Πανιωνιο ειχε μια σουπερ χρονια περσι
εχω την εντυπωση οτι το ροστερ ειναι πιο πληρη απο ποτε, να ειχαμε εναν ψηλο ακομα δε θα ηταν ασχημα αλλα ο Ζελικο κατι ξερει παραπανω κ ο προεδρος δεν εχει δειξει να του χαλαει χατηρι αν τυχον ειχαμε αναγκη
morfi
QUOTE(boss @ Aug 12 2008, 15:09 ) *
τωρα οσον αναφορα τους παιχτες πιστευω φετος εγιναν πραγματικα μεταγραφες ουσιας κ οχι εντυπωσιασμου afro.gif που η ομαδα μας δεν εχει αναγκη!!!

Και εσύ την επόμενη φορά που θα γράψεις κάτι για "εντυπωσιασμό" και όχι ουσίας θα πέσει warn.
NO-NAME
Η ομάδα θέλει ενίσχυση στο 3 και στο 5.
Ολα τα άλλα τα ακουω βερεσέ.

όσοι ξέρουν μπάσκετ το καταλαβαίνουν.

Ομπράντοβιτς αγόρι μου είσαι προπονηταράς φοβερός και τρομερός. ΑΛΛΑ ...

ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΜΟΝΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΕΝΤΕΡ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ??? shot.gif

Sorry για τα κεφαλαία αλλά ήθελα να του το φωνάξω. (Λες και θα με διαβάσει κανείς απο την ΚΑΕ) tongue.gif

Πονάμε στην θέση 3 και στο 5.
Έφυγε ο Σισκαουσκας και μας πήρε η κάτω βόλτα. Άσε που μας έπαιρναν όλα τα ριμπάουντ πέρσι. rolleyes.gif

Γιαννακόπουλε άσε την ΠΑΕ και ρίξτα στο μπάσκετ. blove.gif
t0ny3
και ο γκιριτσεκ στη ρωσια.ελεος ποσοι ΝΒΑερ θα πανε ακομη εκει??παντως μπορουσαμε να ειχαμε παρει εναν απο αυτους.κριμα ομως.απο οτι φαινεται δε θα κανουμε αλλη μεταγραφη εκτος αν παρουμε τωρα στο τελος εναν παικτη
t0ny3
η πρασινη στο εξωφυλο λεει οτι απο δευτερα ανακοινωνεται ο βεργινης
aggelosss
η παναθα θα παρει το 5ο tongue.gif και εσυ t0ny3 λεω οτι ο βεργινης θα κανει δουλεια you are 69.gif
aggelosss
please:hey:t0ny3 @)στειλε μυνημο οταν δεις blove.gif smiley.gif shot.gif 77.gif peace.gif







Edit (by Air Kef): Σταμάτα το σπαμ.
aggelosss
icon_drunk.gif to oti poname sto 3&5 einai aliteia alla tha paroyme protatlima????????????????????????????????????????????
icon_drunk.gif name='NO-NAME' date='Aug 16 2008, 15:07 ' post='222765']
Η ομάδα θέλει ενίσχυση στο 3 και στο 5.
Ολα τα άλλα τα ακουω βερεσέ.

όσοι ξέρουν μπάσκετ το καταλαβαίνουν.

Ομπράντοβιτς αγόρι μου είσαι προπονηταράς φοβερός και τρομερός. ΑΛΛΑ ...

ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΜΟΝΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΕΝΤΕΡ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ??? shot.gif

Sorry για τα κεφαλαία αλλά ήθελα να του το φωνάξω. (Λες και θα με διαβάσει κανείς απο την ΚΑΕ) tongue.gif

Πονάμε στην θέση 3 και στο 5.
Έφυγε ο Σισκαουσκας και μας πήρε η κάτω βόλτα. Άσε που μας έπαιρναν όλα τα ριμπάουντ πέρσι. rolleyes.gif

Γιαννακόπουλε άσε την ΠΑΕ και ρίξτα στο μπάσκετ. blove.gif
[/quote]
t0ny3
Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι κανουν εκει στον παναθηναικο.η ομαδα χρειαζεται ενισχυση αυτο ειναι σιγουρο και βγαινουν και λενε ολοι οτι το ροστερ εκλεισε ενω ολοι οι αντιπαλοι μας ενισχυονται.τωρα ο ολυμπιακος εκανε προτασει στον γλυνιαδακη.ειχε που ειχε ισχυρη φροντ λαιν τωρα θελει και τον ανδρεα.ενω εμεις τι θα κανουμε με 4 ψηλους?????τι θεωρουμε τον σακοτα 5ο ψηλο???δεν ξερω παντως καλυτερα να ξοδευτει τωρα η θεση του κοινοτικου παρα στο μελλον με τυχον τραυματισμο.μακαρι να κανω λαθος αλλα φετος παρα τις παρα πολυ καλες κινησεις μας εχω καποιες αμφιβολιες.
qspock
Το φυσιολογικο θα ηταν να κανει προταση ο ΠΑΟ για τον Γλυνιαδακη... Κι ομως!
Πλεον ειναι προφανες που ποναει ο ΠΑΟ εναντι του Ολυμπιακου. ΠΟΝΑΕΙ ομως με κεφαλαια!
Ginobili
Μαύρα χάλια στον Παναθηναικό....ειλικρινά δεν ξέρω τι να πιστέψω...λοβοτομή μας έχουν κάνει???? ohmy.gif
Αντί να ψάχνουμε να πάρουμε έναν ψηλό,όπου υστερούμε έναντι κάποιων άλλων.....(και έχουμε και θέση κοινοτικού ελεύθερη..)...παίρνουμε έναν ακόμη πλέι μέικερ..τον Βεργίνη..στο ρόστερ....!!! w00t.gif Μα καλά....με ποια λογική έπραξαν,και συνεχίζουν να πράτουν έτσι(να μένουν άπραγοι δηλαδή).
Δηλαδή που θα χωρέσει να παίξει ο Βεργίνης με Μήτσο,Κιλ-Μπιλ,Σάρας???? Για τις προπονήσεις τον θέλει ο Ζοτς??? Θέλει να τον καταστρέψει???? Γιατί του στερεί την δυνατότητα να παίξει μπάσκετ??? Ο Ταταρούνης δεν του φτάνει για τις προπονήσεις???? Έλεος πια!!!!!!!!!!!!!! shot.gif shot.gif

Πάρτε ψηλό ρεε!!!! Οι άλλοι παίρνουν και τον Γλυνιαδάκη(όχι ότι είναι και τίποτα τρομερό..αλλά δείχνει την κατεύθυνση....πόσο σημασία δίνει ο Γιαννακης στην φροντ-λάιν...και πόσο την απαξιώνει ο Ζοτς που μένει με 3,5 ψηλούς...(Τον Φώτση τον θεωρώ 3-4άρι...επιθετικά παίζει σαν 3άρι..και αμυντικά σαν 4άρι..)).

Κακά τα ψέματα...οι ομάδες που υπερισχύουν στους ψηλούς παίρνουν τις κούπες(και στην Ευρώπη..και στο ΝΒΑ...)
Igor
QUOTE
Κακά τα ψέματα...οι ομάδες που υπερισχύουν στους ψηλούς παίρνουν τις κούπες(και στην Ευρώπη..και στο ΝΒΑ...)


Και εγω θεωρω οτι χρειαζομαστε ενα 5αρι ακομα (επειδη ο Μπατιστ εδω και 2 χρονια αντιμετωπιζει συχνα προβληματα τραυματισμων). Να σου θυμισω ομως οτι τη χρονια του Tρεμπλ ειχαμε για ψηλους: Μπατιστ, Τομασεβιτς, Τσαρτσαρη, Ντικοδυη, Αλβερτη (???) !! Ο Γιαβτοκας δεν υπολογιζοταν και αυτο φανηκε στο Φαιναλ4.
Ενω η ΤΣΣΚΑ επαιζε την προηγουμενη σεζον με: Andersen, Smodis, Goree, V.D. Spiegel (ο Σαβρασκενκο ηταν τραυματιας) !!

Συμφωνω οτι χρειαζομαστε ενα ρολιστα-ψηλο αλλα δεν θα με πειραξει αν δεν παρουμε κιολας ! Οσον αφορα τον Σακοτα περιμενω και εγω να δω καποια (καλα) πραγματα φετος.
Marciulionis
Μπατίστ και Πέκοβιτς δηλαδή δε σας φτανουν? Ή δε τους θεωρείται αρκετά καλούς? Και στο 4 Τσαρτσαρής-Φώτσης?
Είμαστε πλήρεις στους ψηλούς μετά από πολύ καιρό και αυτό θα φανεί του χρόνου.

Πέρυσι με μία ανούσια μεταγραφή εντυπώσεων είχαμε όλοι ενθουσιαστεί και φέτος με πολύ καλές κινήσεις εκεί ακριβώς που πονούσαμε γκρινιάζουμε...
a bullet for your head
QUOTE(Marciulionis @ Aug 21 2008, 16:18 ) *
Μπατίστ και Πέκοβιτς δηλαδή δε σας φτανουν? Ή δε τους θεωρείται αρκετά καλούς? Και στο 4 Τσαρτσαρής-Φώτσης?
Είμαστε πλήρεις στους ψηλούς μετά από πολύ καιρό και αυτό θα φανεί του χρόνου.

Συν τον Σακοτα στο 4,που ερχεται απο καλη χρονια(''αγροτικο'').Πιστευω οτι θα μετεχει κ' αυτος στο rotation των ψηλων,σε ποιο μεγαλο βαθμο,απ'οτι τον ειχαμε συνηθιζει να παιζει,ενω ο ρολος του Αλβερτη θα ειναι πλεον ''διακριτικος''.Περυσι,υπηρχαν Ντεγιαν,Ντικουδης,Πρκατσιν,Ζιζιτς,ενω φετος ενσωματωθηκαν οι Πεκοβιτς,Φωτσης,Σακοτα.Αριθμητικα η front line ειναι -1 παικτη,απο περυσι,αλλα με Πεκοβιτς,που τετοιο center εχει να ερθει στον ΠΑΟ,απο την εποχη Ρεμπρατσα,συν τους Φωτση,Σακοτα που ισχυροποιουν κατα πολυ τον τομεα μακρινο σουτ,απο την θεση 4,πραγμα που ειδαμε ποσο στοιχισε στους αγωνες του ομιλου της Ευρωλιγκα,με τον τραυματισμο Τσαρτσαρη.Σιγουρα φαινεται ορατο κ' σε συγκριση με περσι,κ με την φετινη ισχυροποιηση της front line του ΟΣΦΠ,οτι χρειαζεται ενισχυση με παικτη που να καλυπτει τις θεσεις 4-5.Εδω ομως θα ηθελα να τονισω το εξης,οτι ναι μεν ο ΠΑΟ ηταν περσι πληρεστερος αριθμητικα,ομως ειτε λογω τραυματισμων,ειτε οχι,οι συγκεκριμενοι παικτες(πλην του Ντικουδη),ειχαν αποδεχθει το ρολο τους,καθως κ' το γεγονος οτι η χρονικη τους χρησιμοποιηση θα ταν περιορισμενη.Απο τους παικτες της φετινης front line ο Ομπραντοβιτς,δεν ''μπορει'' να ζητησει κατι αναλογο,κ' πιστευω οτι εχει να κανει με την διαμορφωση των ''ισορροπιων'' στις συγκεκριμενες θεσεις.Σιγουρα στο βαθος του μυαλου του,υπαρχει το οψιον για περαιτερω ενισχυση,αυτο ομως θα το ''δει'' αφου ξεκινησει η σεζον.Θα θελει να δει αν το rotation ειναι λειτουργικο-αποτελεσματικο,αν υπαρξει τραυματισμος-οι κ' τοτε θα προβει σε οποια διορθωτικη κινηση.
Flexo
Την Euroleague με ποιον ψηλό την είχαμε πάρει; Με τον Γιαφτόκας; icon_drunk.gif

Είχε παίξει Μπατίστ και Τόμο!

Τώρα αντί για τον κουτσό Τομάσεβιτς έχουμε τον Πέκοβιτς και δεν μας φτάνει;

Έχουμε κενή θέση, σίγουρα το scouting του ΠΑΟ ψάχνει την αγορά, και αν βρεθεί κάτι αξιόλογο θα το "χτυπήσουμε".

Δεν είναι απαραίτητο να προχωράμε σε λύσεις με αμπάσκετους σαν το Γλυνιαδάκη γιατί δεν ταιριάζουν με την λογική του Ζοτς!
lakersdynasty
Aυτα τα "ειχαμε περσι" και "εχουμε φετος" ας τα αφησουμε καλητερα. Αν εμενε ο ανταγωνισμος ο ιδιος ναι η συζητηση θαχε νοημα. Τωρα ομως δεν εχει.

Μας χαλαει να βλεπουμε ατελειες στην ομαδα μας και πραγματα τα οποια μπορουν να διωρθωθουν πραγμα που καλλιστα μπορει να γινει και μετα την εναρξη της προετοιμασιας οταν θα υπαρχει μετα απο καποιες μερες και καποιο τουρνουα μια πρωτη εικονα για το ροτεϊσιον της ομαδας.

Επισης η ομαδα σε 4 ημερες αρχιζει προετοιμασια και ο Αλβερτης δεν εχει ακομη υπογραψει συμβολαιο. Οποτε ολα τα σεναρια ειναι ανοικτα. Αφηστε για αλλη μια φορα την φαντασια σας να οργιασει. tongue.gif
kostas16
http://www.sportdog.gr/new/article.aspx?id=73423

τωρα τι λετε γι αυτο???
πλακα θα εχει
a bullet for your head
QUOTE(kostas16 @ Aug 21 2008, 22:38 ) *
http://www.sportdog.gr/new/article.aspx?id=73423

τωρα τι λετε γι αυτο???
πλακα θα εχει

Ο Μιντλετον ειναι ενας παικτης που ο Ομπραντοβιτς,σεβεται κ εκτιμα παρα πολυ,κ αν υπαρχει βαση στο δημοσιευμα,τοτε το μονο που θα μενει θα ειναι κ αν θα μπορει κ' να τον εμπιστευτει..Ξερω οτι δεν ειναι κ το ελκυστικοτερο ονομα που θα μπορουσε να ακουστει,παντως φαινεται πολυ καθαρα οτι θα στηριχθει στο ροτεισον των 5.Ο Μιντλετον παρα τα χρονακια του,2 χρονια στην Τζιρονα,δεν τα πηγε ασχημα στους βοηθητικους ρολους που του δοθηκαν
lakersdynasty
QUOTE(kostas16 @ Aug 21 2008, 22:38 ) *
http://www.sportdog.gr/new/article.aspx?id=73423

τωρα τι λετε γι αυτο???
πλακα θα εχει


Σχεδον 5 ωρες πριν ειχε ανεβει αυτο.
http://www.gazzetta.gr/content/view/8052/6/

Eιχε ακουστει ξανα αυτη η φημη. Αν ειναι σε θεση να παιξει πραγματικα και αν δεν εχει υπογραψει στην Χιρονα καλως να ορισει. Θα πειτε τωρα ο Μιντλετον στα 42 του?

Και η επωμενη ερωτηση ειναι, ο "κανενας" θα παιξει καλητερα?

Αλλα δεν νομιζω οτι χριζει συζητησης αυτη η ιστορια αφου ο παικτης εκανε δηλωσεις και λεει οτι χαιρεται που θα παιξει στην Χιρονα. unsure.gif
Igor
QUOTE(lakersdynasty @ Aug 22 2008, 02:45 ) *
Σχεδον 5 ωρες πριν ειχε ανεβει αυτο.
http://www.gazzetta.gr/content/view/8052/6/

Eιχε ακουστει ξανα αυτη η φημη. Αν ειναι σε θεση να παιξει πραγματικα και αν δεν εχει υπογραψει στην Χιρονα καλως να ορισει. Θα πειτε τωρα ο Μιντλετον στα 42 του?

Και η επωμενη ερωτηση ειναι, ο "κανενας" θα παιξει καλητερα?

Αλλα δεν νομιζω οτι χριζει συζητησης αυτη η ιστορια αφου ο παικτης εκανε δηλωσεις και λεει οτι χαιρεται που θα παιξει στην Χιρονα. unsure.gif


Αν τον θελει ο Ζοτς, και ο ιδιος μπορει να εχει τον βοηθητικο ρολο στον Παναθηναικο, πες μου εναν λογο γιατι να προτιμησει τη Χιρονα ??? biggrin.gif
Marciulionis
Επειδή αναφέρθηκε ότι πέρσυ είχαμε περισσότερους ψηλούς θα πώ ότι το να έχεις παίκτες που δεν εμπιστεύεται ο προπονητής και δε χρησιμοποιεί είναι σα να μην τους έχεις... Ουσιαστικά πέρυσι είχαμε ΜΟΝΟ το Μπατιστ που όσο έπαιζε όλα καλά... Τσαρτσαρή τραυματία για μεγάλο διάστημα και Ντικούδη παρόν-απών όπως κι ο Τομάσεβιτς που έμεινε με μέσο στην ομάδα περυσι...

Το να πάρουμε ένα αγγούρι ψηλό ελάχιστα θα ωφελήσει αφού στα κρίσιμα δε θα χρησιμοποιηθεί και τα ματς του ελληνικού πρωταθλήματος στη πλειοψηφία τους τα παίρνουμε και με το Διαμαντίδη στο 5.

Στο 3 δε, θα έχουμε ένα βελτιωμένο Περπε, Κέτσμαν και... κοντά σχήματα με 3 περιφερειακούς όσο δε θα παίζουν (που αρέσουν τόσο στον Ομπράντοβιτς). Το ζητούμενο δεν είναι να έχεις πολλούς καλούς παίκτες σε όλες τις θέσεις άλλα τους κατάλληλους παίκτες γι αυτό που θές να παίξεις κι έχεις στο μυαλό σου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.