Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Finals Game 4
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons > Older NBA Finals > NBA Finals 2013
duncan21


Miami Heat-San Antonio Spurs 1-2

Τέταρτο παιχνίδι ξημερώματα Παρασκευής στις 04.00.Τα σχόλια σας για τον 4ο τελικό.
captain charisma
νομιζω σημερα θα γινει το 2-2..θα μπουν πιο σοβαροι οι χιτ θελοντας να αποδειξουν καποια πραγματα μετα το -37...οι σπερς πρεπει να διαχειρηστουν τη νικη και να μη χαλαρωσουν...

καποιοι λενε οτι δεν γινεται να τα βαζουν παντα τα τριποντα οι σπερς...απ τη στιγμη που εχουν καλους σουτερ δεν πρεπει να τους κανει εντυπωση...

διαβασα για τραυματισμο παρκερ κ οτι μπορει να μη παιξει στο ματς...

για να δουμε θα ξεσπασει ο τζειμς?η θα συνεχισει τις χαμηλες πτησεις?

ο μιλερ θα χει παλι 100% ευστοχια για 3 σερι ματς?παντως ο μονος μαζι με κοουλ οι μονοι παγκιτες που προσπαθουν...
Murdoc
Μαλλον θα παιξει κανονικα δεν εχει κατι σοβαρο!!!
Ισως παιξει λιγοτερα λεπτααα!!!

JR_Swish
Ίσως μια νίκη σήμερα των Χιτ μας βοηθήσει να ξεφύγουμε από τα άσχημα του ελληνικού πρωταθλήματος,δεν το λέω γιατί είμαι Ολυμπιακός και σε καμία περίπτωση δε θα υποστήριζα την ομάδα του Miami απέναντι στους Σπερς,απλά αν γίνει το σκορ 2-2 οι τελικοί θα πάρουν φωτιά για τα καλά και θα "αναγκαστούμε" να ασχοληθούμε περισσότερο με το τι συμβαίνει εκεί που παίζεται αποκλειστικά μπάσκετ!
Αυτά που έκαναν οι Νιλ και Γκριν θέλω να πιστεύω ότι δε θα επαναληφθούν σε αυτούς τους τελικούς γιατί εντάξει πολλά από αυτά τα τρίποντα ήταν εκτός μπασκετικής λογικής.Ο ΤΡ δε ξέρω κατά πόσο θα είναι 100% έτοιμος,άρα είναι ευκαιρία στους Heat να πάρουν το παιχνίδι.
Άντε εμείς οι μετριοπαθείς ΚΕΛΤΕΣ θέλουμε 7ο τελικό με choke Lebron και αυτοκρατορική εμφάνιση Τιμόθεου μέσα στο Miami... cool.gif
captain charisma
παρατηρω φετος δεν ποσταρουν πολλα ατομα για τους τελικους...τοσο αδιαφοροι ειναι ρε παιδια?θυμαμαι το 11 ποσταραν πολλα ατομα και κραζαν το τζειμς για τις κακες εμφανησεις του
j-kidd13
Ενταξει λογικα εχουμε το 2-2 σήμερα...Μετα απο το αποτελεσμα του 3ου τελικου ειδικα το Μαιμι θα μπει να αποκαταστησει την ισορροπία στη σειρά
Δυσκολα να εχει αναλογη ευστοχια το Σαν Αντονιο, εχει και τα προβληματακια του ο Παρκερ...Κουτσα στραβα βλεπω το 2-2.
Παμε για αλλο ενα τραγικο ματς του Τζέιμς. ..tongue.gif
John Valthuer
QUOTE (captain charisma @ Jun 13 2013, 13:04 ) *
παρατηρω φετος δεν ποσταρουν πολλα ατομα για τους τελικους...τοσο αδιαφοροι ειναι ρε παιδια?θυμαμαι το 11 ποσταραν πολλα ατομα και κραζαν το τζειμς για τις κακες εμφανησεις του


Α, ώστε γι' αυτό τον θες τον σχολιασμό: επειδή δεν χορταίνεις το κράξιμο προς τον James tongue.gif !
HLR CENATION
Aμα παρουν το ματς οι Σπερς δυσκολα υπαρχει επιστροφη για τους Χιτ.Οποτε αν και δεν πρεπει να κανουμε προβλεψεις θα πω 2-2.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(captain charisma @ Jun 13 2013, 13:04 ) *
παρατηρω φετος δεν ποσταρουν πολλα ατομα για τους τελικους...τοσο αδιαφοροι ειναι ρε παιδια?θυμαμαι το 11 ποσταραν πολλα ατομα και κραζαν το τζειμς για τις κακες εμφανησεις του


το 2011 υπηρχαν παρα πολλες συμπαθειες για τον ντιρκ και ασχοληθηκε περισσοτερος κοσμος απ'οτι φετος.δεν εχω ακουσει ποτε κανεναν να αντιπαθει τον γερμανο.
geo82
QUOTE (captain charisma @ Jun 13 2013, 13:04 ) *
παρατηρω φετος δεν ποσταρουν πολλα ατομα για τους τελικους...τοσο αδιαφοροι ειναι ρε παιδια?


Από τη στιγμή που η μία ομάδα είναι οι Σπερς ναι.
Ginobili
QUOTE(geo82 @ Jun 13 2013, 12:08 ) *
Από τη στιγμή που η μία ομάδα είναι οι Σπερς ναι.

Ζεις 3-4 χρόνια πίσω μου φαίνεται...
geo82
QUOTE (Ginobili @ Jun 13 2013, 15:12 ) *
Ζεις 3-4 χρόνια πίσω μου φαίνεται...


Δε τους γουστάρω και δεν το κρύβω. Μόνο τον Ντάνκαν συμπαθώ και μάλιστα πολύ. Τα έχω δει τα παιχνίδια αλλά όχι με ιδιαίτερη θέρμη και γι' αυτό δεν φταίει η ομάδα σου, αν και στο τρίτο ματς "έφταιξε" λίγο. Μόνο το πρώτο μου άρεσε που ήταν κλειστό. Τα άλλα δύο και ειδικά το τρίτο κρίθηκαν με μεγάλες διαφορές. Αυτό δεν το γουστάρω στους τελικούς, μου αρέσουν τα κλειστά παιχνίδια σε τέτοιο επίπεδο. Πάντως πιστεύω ότι θα το πάρετε.

http://www.slamonline.com/online/nba/2013/...from-last-year/

Όμως και στην Αμερική είναι πεσμένη η τηλεθέαση. Δυστυχώς επιβεβαιώνομαι γι' αυτά που πίστευα για το περσινό λοκ άουτ, ότι δηλαδή το θέμα ήταν να περάσει το καπρίτσιο του Στερν. Όλα γίνονταν δήθεν για τις small market teams και για τον ανταγωνισμό και τελικά φέτος που η μία από τις δύο ομάδες είναι small market τα νούμερα έπεσαν. Σκέψου τι θα είχε γίνει α=ν στην θέση των Χιτ είχε περάσει η Ιντιάνα.
Ginobili
QUOTE(geo82 @ Jun 13 2013, 12:20 ) *
Δε τους γουστάρω και δεν το κρύβω. Μόνο τον Ντάνκαν συμπαθώ και μάλιστα πολύ. Τα έχω δει τα παιχνίδια αλλά όχι με ιδιαίτερη θέρμη. Μόνο το πρώτο μου άρεσε που ήταν κλειστό. Τα άλλα δύο και ειδικά το τρίτο κρίθηκαν με μεγάλες διαφορές. Αυτό δεν το γουστάρω στους τελικούς, μου αρέσουν τα κλειστά παιχνίδια σε τέτοιο επίπεδο. Πάντως πιστεύω ότι θα το πάρετε.

Δικαίωμα σου είναι να μην τους γουστάρεις,να τους μισείς...ό,τι θες.Δεν θα μου δώσεις και λογαριασμό.
Απλά δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα αυτό που λες...το ότι δηλαδή παίζουν οι Σπερς στους τελικούς και υπάρχει έλλειψη ενδιαφέροντος.Απεναντίας...

QUOTE(geo82 @ Jun 13 2013, 12:20 ) *
Όμως και στην Αμερική είναι πεσμένη η τηλεθέαση. Δυστυχώς επιβεβαιώνομαι γι' αυτά που πίστευα για το περσινό λοκ άουτ, ότι δηλαδή το θέμα ήταν να περάσει το καπρίτσιο του Στερν. Όλα γίνονταν δήθεν για τις small market teams και για τον ανταγωνισμό και τελικά φέτος που η μία από τις δύο ομάδες είναι small market τα νούμερα έπεσαν.

Οι Σπερς δεν είναι small market team...είναι μεγάλη.Σε international επίπεδο,λόγω παικτών ειδικά πουλάει πολύ.

QUOTE(geo82 @ Jun 13 2013, 12:20 ) *
Σκέψου τι θα είχε γίνει α=ν στην θέση των Χιτ είχε περάσει η Ιντιάνα.

Σκέψου αν αντί Σπερς...είχαμε Μέμφις ή Ουόριορς...
NKoulaf
QUOTE(redasterix7 @ Jun 13 2013, 12:56 ) *
Ίσως μια νίκη σήμερα των Χιτ μας βοηθήσει να ξεφύγουμε από τα άσχημα του ελληνικού πρωταθλήματος,δεν το λέω γιατί είμαι Ολυμπιακός και σε καμία περίπτωση δε θα υποστήριζα την ομάδα του Miami απέναντι στους Σπερς,απλά αν γίνει το σκορ 2-2 οι τελικοί θα πάρουν φωτιά για τα καλά και θα "αναγκαστούμε" να ασχοληθούμε περισσότερο με το τι συμβαίνει εκεί που παίζεται αποκλειστικά μπάσκετ!
Αυτά που έκαναν οι Νιλ και Γκριν θέλω να πιστεύω ότι δε θα επαναληφθούν σε αυτούς τους τελικούς γιατί εντάξει πολλά από αυτά τα τρίποντα ήταν εκτός μπασκετικής λογικής.Ο ΤΡ δε ξέρω κατά πόσο θα είναι 100% έτοιμος,άρα είναι ευκαιρία στους Heat να πάρουν το παιχνίδι.
Άντε εμείς οι μετριοπαθείς ΚΕΛΤΕΣ θέλουμε 7ο τελικό με choke Lebron και αυτοκρατορική εμφάνιση Τιμόθεου μέσα στο Miami... cool.gif




Εκεί που παίζεται περισσότερο μπάσκετ είναι το NCAA. Αποκλειστικά μπάσκετ δεν παίζεται ούτε στο μίνι της Νορβηγίας. Στην Ιταλία και την Γαλλία παίζουν περισσότερο μπάσκετ απο ότι στο ΝΒΑ. Άλλο μπάσκετ, άλλο καλά οργανωμένο θέαμα.
geo82
QUOTE (Ginobili @ Jun 13 2013, 15:31 ) *
Δικαίωμα σου είναι να μην τους γουστάρεις,να τους μισείς...ό,τι θες.Δεν θα μου δώσεις και λογαριασμό.
Απλά δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα αυτό που λες...το ότι δηλαδή παίζουν οι Σπερς στους τελικούς και υπάρχει έλλειψη ενδιαφέροντος.Απεναντίας...


Οι Σπερς δεν είναι small market team...είναι μεγάλη.Σε international επίπεδο,λόγω παικτών ειδικά πουλάει πολύ.


Σκέψου αν αντί Σπερς...είχαμε Μέμφις ή Ουόριορς...



Η αλήθεια είναι ότι παίζετε πιο θεαματικά από το παρελθόν. Μου έχει κάτσει όμως άσχημα το 2007 γι' αυτό έχω ένα σπάσιμο προς αυτούς. Για το small market team θα διαφωνήσω. Στην Αμερική τέτοια ομάδα θεωρούνται και μάλιστα πέρσι κατά τη διάρκεια του λοκ άουτ τους ανέφεραν (και σωστά) ως ομάδα πρότυπο για μικρές αγορές. Δεν έχουν τόσους οπαδούς όπως π.χ. οι Λέικερς, οι Σέλτικς, οι Μπουλς ή οι Νικς (αυτοί ευνοούνται καθαρά από την πόλη που εδρεύουν γιατί ειδάλλως...). Αν είχαν περάσει οι άλλες δύο ομάδες που αναφέρεις θα τους έβλεπαν συγγενείς και φίλοι.
Rated: (en)joy
QUOTE (Ginobili @ Jun 13 2013, 15:31 ) *
Οι Σπερς δεν είναι small market team...είναι μεγάλη.Σε international επίπεδο,λόγω παικτών ειδικά πουλάει πολύ.
Σκέψου αν αντί Σπερς...είχαμε Μέμφις ή Ουόριορς...

Οι Σπερς ακόμα κ τώρα παρά τις πολλές κ μεγάλες πρόσφατες επιτυχίες τους, μετά από 16 συναπτές σεζόν με 50+ νίκες ή αλλιώς 60%+ winning percentage αν προτιμάτε-το 1999 κ 2012 ήταν κουτσουρεμένες σεζόν λόγω λοκ άουτ με 37-13 (74%) κ 50-16 (76%) αντίστοιχα τα season records-δεν μπορούν να θεωρηθούν απ’τα μεγάλα big market teams όπως π.χ. Lakers,Celtics,Bulls όπου κατατάσσονται ψηλότερα-κ όχι μόνο αυτές-Στην πραγματικότητα ως market-team είναι πίσω ακόμα κ από ομάδες με μικρότερη ιστορία όπως η Νέα Υόρκη.
Αυτό συμβαίνει για τον πολύ προφανή λόγο ότι αυτό που ορίζει το market-size μιας ομάδας δεν είναι αποκλειστικά οι αγωνιστικές της επιτυχίες (είτε μιλάμε για τίτλους, είτε για σεζόν με θετικό πρόσημο νικών, είτε για overall winning percentage) αλλά ένα σύνολο πραγμάτων που απλά συμπεριλαμβάνει κ το αγωνιστικό κομμάτι. Νομίζω καταλαβαίνουμε εύκολα τη διαφορά αυτών των 2. Έτσι πολύ λογικά ομάδες όπως οι Heat, Knicks, οι νέοι Nets, οι Clippers ακόμα και οι Rockets είναι μεγαλύτερα market-teams από τους Spurs. Κάποιοι απ’τους προφανείς λόγους : ακριβότερο μέσο εισιτήριο, fan base, large TV-markets (απ’τα σημαντικότερα κριτήρια), ελκυστικότητα προιόντος σε τεράστιες αγορές βλέπε. Ρόκετς-Κίνα κ.ά.
Φυσικά επειδή θεωρώ ότι υπάρχουν κάποια (μετριούνται στα δάχτυλα των 2 χεριών) μεγαλύτερα market-teams από το Σαν-Αντόνιο αυτό δεν σημαίνει ότι δεν βγάζω το καπέλο στους εκεί διοικούντες κ σε όλο το τιμ για όσα κατάφεραν την τελευταία 15ετία...
NKoulaf
Δεν έχω καταλάβει ακριβώς, ποιές είναι οι big market teams? Οι Λείκερς, οι Σέλτικς και άντε και οι Μπούλς? Βαριά βαριά και οι Νίκς? Γιά πείτε την άλλη ομάδα που είναι πιο "big market" από τους Σπέρς. Και ....γιατί ακριβώς? Δεν μιλάω για Χιτ, αφ ενός γιατι είναι στους τελικούς και αφ ετέρου γιατί τα λεφτά που έχουν ρίξει σε δημοσιογράφους και σε διαφημιστές οι εταιρίες αθλητικών ειδών και το ΝΒΑ για να "ανεβάσουν" τον Τζείμς, άμα τα είχες μαζεμένα αγόραζες τους Χίτ και σου έμεναν τα 2/3 στην τσέπη.

QUOTE(Rated: (en)joy @ Jun 13 2013, 17:22 ) *
Οι Σπερς ακόμα κ τώρα παρά τις πολλές κ μεγάλες πρόσφατες επιτυχίες τους, μετά από 16 συναπτές σεζόν με 50+ νίκες ή αλλιώς 60%+ winning percentage αν προτιμάτε-το 1999 κ 2012 ήταν κουτσουρεμένες σεζόν λόγω λοκ άουτ με 37-13 (74%) κ 50-16 (76%) αντίστοιχα τα season records-δεν μπορούν να θεωρηθούν απ’τα μεγάλα big market teams όπως π.χ. Lakers,Celtics,Bulls όπου κατατάσσονται ψηλότερα-κ όχι μόνο αυτές-Στην πραγματικότητα ως market-team είναι πίσω ακόμα κ από ομάδες με μικρότερη ιστορία όπως η Νέα Υόρκη.
Αυτό συμβαίνει για τον πολύ προφανή λόγο ότι αυτό που ορίζει το market-size μιας ομάδας δεν είναι αποκλειστικά οι αγωνιστικές της επιτυχίες (είτε μιλάμε για τίτλους, είτε για σεζόν με θετικό πρόσημο νικών, είτε για overall winning percentage) αλλά ένα σύνολο πραγμάτων που απλά συμπεριλαμβάνει κ το αγωνιστικό κομμάτι. Νομίζω καταλαβαίνουμε εύκολα τη διαφορά αυτών των 2. Έτσι πολύ λογικά ομάδες όπως οι Heat, Knicks, οι νέοι Nets, οι Clippers ακόμα και οι Rockets είναι μεγαλύτερα market-teams από τους Spurs. Κάποιοι απ’τους προφανείς λόγους : ακριβότερο μέσο εισιτήριο, fan base, large TV-markets (απ’τα σημαντικότερα κριτήρια), ελκυστικότητα προιόντος σε τεράστιες αγορές βλέπε. Ρόκετς-Κίνα κ.ά.
Φυσικά επειδή θεωρώ ότι υπάρχουν κάποια (μετριούνται στα δάχτυλα των 2 χεριών) μεγαλύτερα market-teams από το Σαν-Αντόνιο αυτό δεν σημαίνει ότι δεν βγάζω το καπέλο στους εκεί διοικούντες κ σε όλο το τιμ για όσα κατάφεραν την τελευταία 15ετία...


Επειδή έκανα πόστ που άρχισε να γράφεται πρίν δώ αυτό αλλά δημοσιεύτηκε μετά, κοιτά να δείς που είπαμε ακριβώς τις ίδιες ομάδες για προφανείς big market. Για τους Νέτς, Κλίπερς (!), Ρόκετς, που γράφεις είναι ακριβώς το ερώτημα μου. Η κατηγοριοποίηση αυτή δηλαδή είναι σε ετήσια βάση? Το Νο 1-5 του ντράφτ βγήκε, είμαι μεγάλη αγορά, δεν βγήκε είμαι μικρή? Φέτος έχω Κινέζο είμαι μεγάλη αγορά, φέτος έχουν ξεχάσει τον Κινέζο που είχα πρίν απο 4 χρόνια γιατι βγήκε καινούργιος, είμαι μικρη αγορά? Έφτασε κιόλας εκεί η παράνοια? Ικανούς τους έχω στο τέλος να μας βάλουν να ψηφίζουμε με τηλεκοντρόλ σε ποιά ομάδα θέλουμε να δοθούν μπόνους 10 πόντοι αυτό το δωδεκάλεπτο.
Ginobili
QUOTE(Rated: (en)joy @ Jun 13 2013, 14:22 ) *
δεν μπορούν να θεωρηθούν απ’τα μεγάλα big market teams όπως π.χ. Lakers,Celtics,Bulls όπου κατατάσσονται ψηλότερα-κ όχι μόνο αυτές-Στην πραγματικότητα ως market-team είναι πίσω ακόμα κ από ομάδες με μικρότερη ιστορία όπως η Νέα Υόρκη.

Για τον Θεό δηλαδή...εντάξει είπαμε.
Προφανώς και δεν είναι big market team οι Σπερς σαν τους κλασσικούς 4 που λες....αλλά αυτό τι σημαίνει??? Ότι είναι small??? Με αυτήν την λογική...όταν δεν έχουμε Λέικερς-Σέλτικς-Μπουλς...Νεουορκέζους...άντε γεια...δεν ασχολείται κανείς στους τελικούς??? Πάμε για οικονομικό φούντο?
T.W.Is.M.
QUOTE(redasterix7 @ Jun 13 2013, 12:56 ) *
Άντε εμείς οι μετριοπαθείς ΚΕΛΤΕΣ θέλουμε 7ο τελικό με choke Lebron και αυτοκρατορική εμφάνιση Τιμόθεου μέσα στο Miami... cool.gif



Οι σκληροπυρηνικοι ΚΕΛΤΕΣ ομως θελουμε 4-1 για το Σαν Αντονιο και αυτομαστιγωμα του Λεμπρον για τις ασχημες εμφανισεις! tongue.gif
olympiakos
Τι διαβάζουν τα μάτια μου για τους Spurs ?? blink.gif μπορεί το Σαν Αντόνιο να μην είναι μεγάλη αγορά στο Nba αλλά η ομάδα του αν φέτος πάρει το 5ο δαχτυλίδι (που θα το πάρει) θα μπει στο Πάνθεον και θα είναι η καλύτερη ομάδα της τελευταίας 15ετιας! τόσο απλά.
NKoulaf
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 13 2013, 18:06 ) *
Οι σκληροπυρηνικοι ΚΕΛΤΕΣ ομως θελουμε 4-1 για το Σαν Αντονιο και αυτομαστιγωμα του Λεμπρον για τις ασχημες εμφανισεις! tongue.gif




77.gif 77.gif 77.gif


Johnaros
Σιγά που παίζεται μόνο μπάσκετ στο NCAA.
Χίλια δυο γύρω γύρω υπάρχουν, τσπ.

Βλέπω δεύτερη συνεχόμενη εμφατική νίκη Spurs.

Για τους βαρετούς spurs,
Rated: (en)joy
QUOTE (Ginobili @ Jun 13 2013, 17:51 ) *
Ότι είναι small??? Με αυτήν την λογική...όταν δεν έχουμε Λέικερς-Σέλτικς-Μπουλς...Νεουορκέζους...άντε γεια...δεν ασχολείται κανείς στους τελικούς??? Πάμε για οικονομικό φούντο?

Με συγχωρείς αλλά δεν φαίνεται στο προηγούμενο post μου να υποστηρίζω κάτι από τα παραπάνω επομένως δεν νομίζω ότι χρειάζεται αυτά τα ερωτήματα να απαντηθούν από μένα smile.gif Επειδή δεν θεωρώ τους Σπερς μέσα στα μεγαλύτερα market δεν σημαίνει ότι το θεωρώ κ μικρό, εξάλλου είπα τη γνώμη μου για το που περίπου κατατάσσεται το Σαν Αντόνιο ως market-team και με βάση τη λογική μου προσπάθησα εν τάχει να το τεκμηριώσω-ανέφερα επιγραμματικά κάποια επιχειρήματα. Φυσικά και μπορείς να διαφωνήσεις με ή χωρίς αιτιολογία με αυτά που λέω smile.gif
John Valthuer
Υπάρχει μια πιθανότητα να ξεκινήσει βασικός απόψε ο Miller στη θέση του U.D.:

http://espn.go.com/nba/playoffs/2013/story...e-4-sources-say
geo82
Ελπίζω το 4ο ματς να είναι ντέρμπι σαν το πρώτο. Να νιώσουμε λίγο άρωμα τελικών βρε αδερφέ...
captain charisma
ο παπαιωαννου εγραψε οτι ο τζειμς θα ξεκινησει στο 4..και τη θεση του χασλεμ θα τη παρει ο μιλερ...οποτε βλεπω οι σπερς να αλλαζουν τα σχεδια τους, και να ξεκινησουν με μοναδικο ψηλο το τιμο κ στο 4 να βαλουν λεοναρντ...
αν παιξουν με ντανκαν-σπλιτερ στην επιθεση χανουν πολυ οι σπερς διοτι ο ντανκαν δεν μπορει να κυνηγαει τον τζειμς εξω... ο τζειμς λογικα θα μαρκαρει τον σπλιτερ κ οχι τον τιμ γτ θα φορτωθει με φαουλ...αντε να δουμε τι θα σκαρφιστει ο κοουτς-ποπ
Ginobili
QUOTE(captain charisma @ Jun 13 2013, 19:19 ) *
ο παπαιωαννου εγραψε οτι ο τζειμς θα ξεκινησει στο 4..και τη θεση του χασλεμ θα τη παρει ο μιλερ...οποτε βλεπω οι σπερς να αλλαζουν τα σχεδια τους, και να ξεκινησουν με μοναδικο ψηλο το τιμο κ στο 4 να βαλουν λεοναρντ...
αν παιξουν με ντανκαν-σπλιτερ στην επιθεση χανουν πολυ οι σπερς διοτι ο ντανκαν δεν μπορει να κυνηγαει τον τζειμς εξω... ο τζειμς λογικα θα μαρκαρει τον σπλιτερ κ οχι τον τιμ γτ θα φορτωθει με φαουλ...αντε να δουμε τι θα σκαρφιστει ο κοουτς-ποπ

Κανείς δεν πρόκειται να κυνηγάει τον Λεμπρόν έξω από αυτούς.Θα ταμπουρώσουν ρακέτα και θα τον αφήνουν να σουτάρει.Καλύτερα να αφήνεις τον Λεμπρόν να σουτάρει και να κλείσεις τους διαδρόμους..παρά να αφήσεις Άλλεν-Μίλερ να σουτάρουν.

Επίσης μην το λες για Σπλίτερ στην επίθεση.Ο Σπλίτερ σκοράρει πολύ εύκολα με πλάτη ποστάροντας τον Λεμπρόν.Την είδαμε κι αυτήν την φάση.Εξάλλου πέφτει πολύ κίνηση επιθετικά,πολύ σκριν και ρολλάρισμα από τον Σπλίτερ..πολλές αλλαγές.
Από την άλλη...αν παίξει ο Ποπ με Μπόνερ στο 4...και τρέχει ο Λεμπρόν να τον μαρκάρει στο τρίποντο..η ρακέτα θα μείνει ξέφραγο αμπέλι με τέτοιο σχήμα.

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο πολύπλοκα τα πράγματα...απλά να μπουν τα σουτ από το μαιάμι από τα 5-6 μέτρα.Γιατί τέτοια ελεύθερα μπορεί να βγάλει με Μπος και Ουέιντ.
John Valthuer
Καλώς τους Wade και James! Πού είχατε χαθεί τόσον καιρό ρε παιδιά;


10 πόντους με 4 στα 5 ο πρώτος, 11 πόντους με 5 στα 6 ο δεύτερος στο τέλος της πρώτης περιόδου.
captain charisma
ωραια τα flopping παντως...τι να πω..μια ο τζειμς.μια ο μπατιερ και ειδικα ο μπος...ειδαν και οι τυφλοι....
John Valthuer
Μακράν η καλύτερη εμφάνιση των Big 3 από τότε που ξεκίνησε η σειρά και πετάξαμε την διαφορά στα σκουπίδια: 49 όλα στο ημίχρονο, με τους Σπερς να «τρέχουν» ένα σερί 11 - 2 στα τελευταία λεπτά της δεύτερης περιόδου.
Dwyane ''the flash'' Wade
φλας on fire!!!

απιστευτο ματς απο τον γουειντ,εχει παρει την ομαδα πανω του!!
John Valthuer
Ναι ρε γαμώτο!!! Ο Flash είναι εδώ και μας οδηγεί στην νίκη, παίρνοντας την ομάδα πάνω του στην τέταρτη περίοδο! Μεγάλη πώρωση!


Ταυτόχρονα με τον φίλο Dwyane γράψαμε το σχόλιο smile.gif
captain charisma
καλα που θυμηθηκε να παιξει ο γουειντ και νικαει το μαιαμι...γιατι αν περιμεναμε απο τον αλλον να ισοφαρισει τη σειρα ζητω π καηκαμε... 2-2 λοιπον και το 5 ματς κρινει το πρωταθλητη..

πλακα πλακα τωρα που τελειωσε το ματς παιζει για να φουσκωσει λιγο τα στατιστικα του..
John Valthuer
2 - 2. Ό,τι και να γίνει στο επόμενο, η σειρά επιστρέφει Miami.

QUOTE (captain charisma @ Jun 14 2013, 06:29 ) *
καλα που θυμηθηκε να παιξει ο γουειντ και νικαει το μαιαμι...γιατι αν περιμεναμε απο τον αλλον να ισοφαρισει τη σειρα ζητω π καηκαμε... 2-2 λοιπον και το 5 ματς κρινει το πρωταθλητη..


Είδες, ε; Μόλις 33 πόντους, 11 rebounds, 4 assists, 2 τάπες και 2 κλεψίματα: άχρηστος, τι να λέμε τώρα! tongue.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
σημερα οι big-3 επιβεβαιωσαν τον ορισμο τους.απιστευτος φλας ειδικα οταν ο λεμπρον ηταν εξω πηρε το παιχνιδι μονος του.τα 6 κλεψιματα μπορει να ειναι ατομικο ρεκορ σε τελικους,δεν ξερω.
παμε για το επομενο... heat1-sm.gif
jasonick
Μεγάλος Lebron στην 4η. tongue.gif
duncan21
Νομίζω ότι ο Ginobili έκανε το χειρότερο του παιχνίδι ever σε επίπεδο playoffs.Έχει τεράστιο πρόβλημα σ' όλη τη σειρά.Δεν μπορεί να ξεμαρκαριστεί εύκολα(δυσκολεύεται ακόμη και στο μπίσταγμα της μπάλας),είναι άστοχος με πολλά τραβηγμένα τρίποντα ενώ και στην άμυνα κλέβει.Έχει βγάλει 3-4 ασύλληπτες πάσες αλλά γενικά είναι αρνητικότατη η παρουσία του(just sayin',θα πέσει καμιά φωτιά να με κάψει) μέχρι στιγμής.Από κοντά κι ο Splitter,τραγωδία ο Βραζιλιάνος μπρος και πίσω...

υ.γ Χ-factor για τους Heat τα rebound και η άμυνα του Bosh στους τελικούς.Μ' έχει εντυπωσιάσει.
T.W.Is.M.
Και οι τυφλοι ειδαν το φως τους...
captain charisma
QUOTE(John Valthuer @ Jun 14 2013, 06:33 ) *
2 - 2. Ό,τι και να γίνει στο επόμενο, η σειρά επιστρέφει Miami.



Είδες, ε; Μόλις 33 πόντους, 11 rebounds, 4 assists, 2 τάπες και 2 κλεψίματα: άχρηστος, τι να λέμε τώρα! tongue.gif

τα στατιστικα ειναι ο καλυτερος τροπος για να πεις ψεματα...τυχαιο το γεγονος οτι οσο καθοταν ο τζειμς παγκο και ανελαβε δραση ο γουειντ τοτε πηραν διαφορα οι χιτ???οταν η διαφορα ηταν στους 15π θυμηθηκε να παιξει ο τζειμς ετσι ωστε να φουσκωσει τα στατιστικα του βαζοντας 8-9π οταν οι αλλοι παιζαν με δευτερο-τριτα τους? δεν πειθεις...

οσο για τους σπερς ο τζινομπιλι εκανε το χειροτερο παιχνιδι στη καριερα του...και ισως αυτο του δωσει κινητρο για απαντησεις...
John Valthuer
QUOTE (captain charisma @ Jun 14 2013, 14:42 ) *
τα στατιστικα ειναι ο καλυτερος τροπος για να πεις ψεματα...τυχαιο το γεγονος οτι οσο καθοταν ο τζειμς παγκο και ανελαβε δραση ο γουειντ τοτε πηραν διαφορα οι χιτ???οταν η διαφορα ηταν στους 15π θυμηθηκε να παιξει ο τζειμς ετσι ωστε να φουσκωσει τα στατιστικα του βαζοντας 8-9π οταν οι αλλοι παιζαν με δευτερο-τριτα τους? δεν πειθεις...


Καταλαβαίνω ότι, ως hater του James, θες να βρίσκεις λόγο να τον κατηγορείς και να υποβαθμίζεις την συνεισφορά του στους Heat, ακόμη κι όταν δεν υπάρχει λόγος, κι αυτό το σέβομαι. Παραβλέπεις όμως δυο πράγματα:

1. Το να καθίσει ο LeBron στον πάγκο δεν ήταν δική του απόφαση αλλά του προπονητή του.

2. Όταν κάθισε στον πάγκο, είχε ήδη 24 πόντους και η διαφορά, που σταδιακά αύξησε το Miami, δεν φτιάχτηκε ξαφνικά λόγω του Wade αλλά προϋπήρχε, κι αυτό στάθηκε δυνατό χάρη στην πολύ καλή απόδοση KAI του LeBron σε άμυνα και επίθεση. Δεν καταλαβαίνω πώς είναι δυνατόν να το παραγνωρίζεις αυτό. Το μπάσκετ είναι ομαδικό άθλημα.
geo82
QUOTE (captain charisma @ Jun 14 2013, 04:50 ) *
ωραια τα flopping παντως...τι να πω..μια ο τζειμς.μια ο μπατιερ και ειδικα ο μπος...ειδαν και οι τυφλοι....


+1. Άρχισα να συμπαθώ το Σαν Αντόνιο μετά τα χτεσινά. Δε λέω, δίκαιη η νίκη των Χιτ, πολύ καλή ομάδα γενικά, αλλά έλεος πια με τους θεατρινισμούς.
aegeansheed
Manu Ginobili: Games +20min, <=5pts, FG% <= 20%

Playoffs (5) / Career (154) Ratio = 3.2%
http://bkref.com/tiny/FpYMf

Regular Season (26) / Career (727) Ratio = 3.6%
http://bkref.com/tiny/3RDfP
T.W.Is.M.
QUOTE(aegeansheed @ Jun 14 2013, 20:17 ) *
Manu Ginobili: Games +20min, <=5pts, FG% <= 20%

Playoffs (5) / Career (154) Ratio = 3.2%
http://bkref.com/tiny/FpYMf

Regular Season (26) / Career (727) Ratio = 3.6%
http://bkref.com/tiny/3RDfP



Νομιζω πως το κριτηριο του FG% δε δουλεψε. Το μονο παιχνιδι που ειχε μεχρι 20% ευστοχια ηταν το χτεσινο. Στα υπολοιπα ειχε απο 22,2%-33,3%.
captain charisma

aegeansheed
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 14 2013, 20:44 ) *
Νομιζω πως το κριτηριο του FG% δε δουλεψε. Το μονο παιχνιδι που ειχε μεχρι 20% ευστοχια ηταν το χτεσινο. Στα υπολοιπα ειχε απο 22,2%-33,3%.


Το κάνεις μικρότερο από wink.gif και τα παιχνίδια γίνονται 2 και 23 αντίστοιχα. Έχει και ο Lebron ένα !!! στην καριέρα του, ξέρεις τώρα τί πρέπει να κάνεις...

Ένα έχει και ο Jordan. Και οι δύο σε RS.

Δώρο ο Kobe (μόνο RS εννοείται)
SteveNashidis




The Miami Heat "Big 3" of LeBron James, Dwyane Wade and Chris Bosh combined for 85 points on 57.8% (37/64) shooting.
GreekNick
Αυτο με τα flops στους Heat δεν αντεχετε πλεον. Big 3 κτλ μονος ενας big υπαρχει στο Miami και αυτο ειναι ο Wade.



Στη φαση που ο Λεμπρον καρφωσε στον αιφνιδιασμο μετρησε κανενας το βηματα του????? Και η γυναικα μου τα ειδε biggrin.gif
captain charisma
ελα εδω και οι τυφλοι ειδαν τα βηματα του στο 1 παιχνιδι με ιντιανα πριν βαλει το νικητηριο σουτ...αυτο ειναι πταισμα μπροστα σ εκεινο... smiley.gif smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.