Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
GK_23
QUOTE(Las Plagas @ Jul 17 2014, 04:35 ) *
4αρι δεν ειναι αυτος?

Για τα ευρωπαϊκά δεδομένα είναι καθαρός σέντερ, undersized μεν, αλλά σέντερ.
Δεν διαθέτει καν mid-range παιχνίδι, ο χώρος δράσης του είναι το ζωγραφιστό.

Πολύ δυνατός, με τεράστιο άνοιγμα χεριών, κάτι το οποίο τον βοηθά στα blocks.
yorgos
Aπ' το λίγο που τον θυμάμαι, το' χει το σουτάκι από τα 4 μέτρα αν τον παρατήσουν τελείως μόνο του προκλητικά. Κτήνος είναι και ναι, πεντάρι καθαρό. Αλλά με τα λεφτά που θα ζητήσει -αν έρθει- κρατούσαμε το Λάσμε που μας ξέρει τον ξέρουμε και τέλος πάντων είναι less of a gamble.

Συμφωνώ με την αφροξυλάνθη ότι θέλουμε 2 πεντάρια. Επιμένω ότι ο Διαμαντάκος δύσκολα θα σταθεί ακόμη και στην Α1, ειδικά στην άμυνα είναι πληγή. Φοβάμαι ότι οι αδυναμίες του στα πόδια μόνο στην Αμερική φτιάχνονται, είναι πάρα πολύ πίσω. Για τον Παπαγιάννη δεν έχω άποψη, αλλά με παρηγορεί το ότι τον θεωρούν μεγαλύτερο πρότζεκτ από το Διαμαντάκο. Βέβαια αυτό είναι και κακό, γιατί μας βλέπω να τον χάνουμε πριν τον δούμε. Πεντάρια και γρήγορα, άσοι και τριάρια βρίσκονται με το τσουβάλι, αλλά στο πέντε μας βλέπω να κλαιγόμαστε...
GK_23
QUOTE(yorgos @ Jul 17 2014, 06:30 ) *
Συμφωνώ με την αφροξυλάνθη ότι θέλουμε 2 πεντάρια. Επιμένω ότι ο Διαμαντάκος δύσκολα θα σταθεί ακόμη και στην Α1, ειδικά στην άμυνα είναι πληγή. Φοβάμαι ότι οι αδυναμίες του στα πόδια μόνο στην Αμερική φτιάχνονται, είναι πάρα πολύ πίσω. Για τον Παπαγιάννη δεν έχω άποψη, αλλά με παρηγορεί το ότι τον θεωρούν μεγαλύτερο πρότζεκτ από το Διαμαντάκο. Βέβαια αυτό είναι και κακό, γιατί μας βλέπω να τον χάνουμε πριν τον δούμε. Πεντάρια και γρήγορα, άσοι και τριάρια βρίσκονται με το τσουβάλι, αλλά στο πέντε μας βλέπω να κλαιγόμαστε...

Προσωπικά δεν βλέπω ανάγκη να πάρει 2 πεντάρια ο ΠΑΟ. Υπάρχει ο Μαυροκεφαλίδης, ο οποίος καθαρίζει γύρω στα 700 χιλιάρικα το χρόνο. Θα φέρεις δηλαδή 2 παίκτες που θα είναι μπροστά από τον Μαυροκεφαλίδη στο rotation; Δεν νομίζω πως υπάρχει τέτοια διάθεση αλλά ούτε το βλέπω και αναγκαίο. Αν ο ΠΑΟ πάρει έναν Αμερικάνο πρωτοκλασάτο ψηλό, θα είναι ΟΚ. Αμερικάνος + Μαυροκεφαλίδης και στη θέση του τρίτου ψηλού θα εναλλάσσονται οι Διαμαντάκος/Παπαγιάννης. Στην τελική ο τρίτος ψηλός του Ολυμπιακού είναι ο Καββαδάς, μια χαρά λοιπόν είναι ο ΠΑΟ στους ψηλούς του, σε σχέση πάντα με τον ΟΣΦΠ.

Όσον αφορά γενικά το πλάνο του ΠΑΟ, αν κρίνω από δημοσιεύματα ρεπόρτερ που βρίσκονται κοντά στον ΔΓ, δεν θα πρέπει να εκπλαγούμε αν τελικά η ομάδα περιλαμβάνει λιγότερο αριθμό ξένων από τον μέγιστο επιτρεπόμενο. Νομίζω το είχε γράψει μέσα στις άκρες αυτό το πράγμα ο Κοντός. Δεν αποκλείω δηλαδή να βρίσκονται στο βασικό rotation του ΠΑΟ την επόμενη χρονιά 7, ακόμα και 8 Έλληνες, ενώ οι ξένοι να είναι 4 ή το πολύ 5.

Κάτι σαν αυτό δηλαδή:

PG: Ξένος ή Καλάθης, Διαμαντίδης
SG: Slaughter, Παππάς
G-F: Ξένος
SF: Γιάνκοβιτς, Χαραλαμπόπουλος
PF: Φώτσης, Gist
C: Ξένος, Μαυροκεφαλίδης, Διαμαντάκος

Ρεζέρβες οι Παπαγιάννης, Λούντζης και ένα ακόμα πιτσιρικάς.

Εκτιμώ πως οι αμέσως επόμενες κινήσεις του ΠΑΟ θα είναι ο Center και o G-F. Για τον PG προβλέπω αρκετή αναμονή ακόμα, ώστε αφενός να εξαντληθούν τα όποια περιθώρια για Καλάθη και αφετέρου να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τους κομμένους από το ΝΒΑ.

Σε αρκετούς ίσως δεν αρέσει το ρόστερ που έφτιαξα αλλά εγώ δεν νομίζω πως ο ΠΑΟ θα παίξει χειρότερο μπάσκετ από πέρυσι με το παραπάνω ρόστερ, ειδικά αν υπάρχει και ο Καλάθης σε αυτό. Το πόσο ψηλά θα φτάσει στην Ευρώπη, εξαρτάται από το κατά πόσο θα βρει χημεία η ομάδα και από το πόσο θα εξελιχθούν οι νεαροί του παίκτες. Κάπου εδώ λοιπόν μπαίνει ο παράγοντας "δουλειά του προπονητή".
Dred11
Μια χαρά παίκτης είναι αυτός ο Jason Maxiell. Mακάρι να ρθει. Βέβαια πάντα το ερωτηματικό είναι η συνύπαρξη με τον Ιβάνοβιτς.
more stars
QUOTE (GK_23 @ Jul 17 2014, 07:20 ) *
Προσωπικά δεν βλέπω ανάγκη να πάρει 2 πεντάρια ο ΠΑΟ. Υπάρχει ο Μαυροκεφαλίδης, ο οποίος καθαρίζει γύρω στα 700 χιλιάρικα το χρόνο. Θα φέρεις δηλαδή 2 παίκτες που θα είναι μπροστά από τον Μαυροκεφαλίδη στο rotation; Δεν νομίζω πως υπάρχει τέτοια διάθεση αλλά ούτε το βλέπω και αναγκαίο. Αν ο ΠΑΟ πάρει έναν Αμερικάνο πρωτοκλασάτο ψηλό, θα είναι ΟΚ. Αμερικάνος + Μαυροκεφαλίδης και στη θέση του τρίτου ψηλού θα εναλλάσσονται οι Διαμαντάκος/Παπαγιάννης. Στην τελική ο τρίτος ψηλός του Ολυμπιακού είναι ο Καββαδάς, μια χαρά λοιπόν είναι ο ΠΑΟ στους ψηλούς του, σε σχέση πάντα με τον ΟΣΦΠ.

Όσον αφορά γενικά το πλάνο του ΠΑΟ, αν κρίνω από δημοσιεύματα ρεπόρτερ που βρίσκονται κοντά στον ΔΓ, δεν θα πρέπει να εκπλαγούμε αν τελικά η ομάδα περιλαμβάνει λιγότερο αριθμό ξένων από τον μέγιστο επιτρεπόμενο. Νομίζω το είχε γράψει μέσα στις άκρες αυτό το πράγμα ο Κοντός. Δεν αποκλείω δηλαδή να βρίσκονται στο βασικό rotation του ΠΑΟ την επόμενη χρονιά 7, ακόμα και 8 Έλληνες, ενώ οι ξένοι να είναι 4 ή το πολύ 5.

Κάτι σαν αυτό δηλαδή:

PG: Ξένος ή Καλάθης, Διαμαντίδης
SG: Slaughter, Παππάς
G-F: Ξένος
SF: Γιάνκοβιτς, Χαραλαμπόπουλος
PF: Φώτσης, Gist
C: Ξένος, Μαυροκεφαλίδης, Διαμαντάκος

Ρεζέρβες οι Παπαγιάννης, Λούντζης και ένα ακόμα πιτσιρικάς.

Εκτιμώ πως οι αμέσως επόμενες κινήσεις του ΠΑΟ θα είναι ο Center και o G-F. Για τον PG προβλέπω αρκετή αναμονή ακόμα, ώστε αφενός να εξαντληθούν τα όποια περιθώρια για Καλάθη και αφετέρου να ξεκαθαρίσει το τοπίο με τους κομμένους από το ΝΒΑ.

Σε αρκετούς ίσως δεν αρέσει το ρόστερ που έφτιαξα αλλά εγώ δεν νομίζω πως ο ΠΑΟ θα παίξει χειρότερο μπάσκετ από πέρυσι με το παραπάνω ρόστερ, ειδικά αν υπάρχει και ο Καλάθης σε αυτό. Το πόσο ψηλά θα φτάσει στην Ευρώπη, εξαρτάται από το κατά πόσο θα βρει χημεία η ομάδα και από το πόσο θα εξελιχθούν οι νεαροί του παίκτες. Κάπου εδώ λοιπόν μπαίνει ο παράγοντας "δουλειά του προπονητή".


Κάπως έτσι το βλέπω και εγώ.

Δεύτερο 5άρι, τύπου Λαουάλ, Εμπάκουε (στο πεντακοσάρικο) θα το ήθελα σε συνδυασμό με έναν ολοκληρωμένο σέντερ, αλλά δεν γίνεται με τον Μαυροκεφαλίδη και τους μικρούς στην ομάδα. Δε βγαίνει ούτε το μπάντζετ, ούτε η ανάδειξη των μικρών.

Απλά θα πρόσθετα έναν φθηνό pg τύπου Κούπερ (στη περίπτωση που δεν έρθει ο Καλάθης), γιατί πολλά δεν πρόκειται να δώσει για τον πρώτο (πιστεύω ότι θα έχει στα υπόψιν τον Καλάθη και για του χρόνου), να πάρει χρόνο στην Α1 απο τον Διαμαντίδη και να είμαστε εντάξει σε περίπτωση τραυματισμών.
tzagasdog
Έχετε πάρει το Μπο τον Μακάλεμπ απλά δεν το ξέρετε ακόμα....

Για μένα θα είναι φοβερή κίνηση από τον Παο.
AKRG
QUOTE (tzagasdog @ Jul 17 2014, 09:45 ) *
Έχετε πάρει το Μπο τον Μακάλεμπ απλά δεν το ξέρετε ακόμα....

Για μένα θα είναι φοβερή κίνηση από τον Παο.


Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε ? smiley.gif
sni79per
με 1,5-2 μυρια που καθαριζε στην τουρκια οσο κ να κοψεις δεν βγαινουν τα κουκια,ασε που δεν αξιζει ουτε τα μισα.
doctorjekil
QUOTE(GK_23 @ Jul 17 2014, 07:20 ) *
Κάτι σαν αυτό δηλαδή:

PG: Ξένος ή Καλάθης, Διαμαντίδης
SG: Slaughter, Παππάς
G-F: Ξένος
SF: Γιάνκοβιτς, Χαραλαμπόπουλος
PF: Φώτσης, Gist
C: Ξένος, Μαυροκεφαλίδης, Διαμαντάκος

Ρεζέρβες οι Παπαγιάννης, Λούντζης και ένα ακόμα πιτσιρικάς.

Και θα βγαλεις την χρονια με μονο 2 πλει μεικερ??????θα ειναι εγκλημα

QUOTE(sni79per @ Jul 17 2014, 10:11 ) *
με 1,5-2 μυρια που καθαριζε στην τουρκια οσο κ να κοψεις δεν βγαινουν τα κουκια,ασε που δεν αξιζει ουτε τα μισα.

Φυσικα και δεν αξιζει τοσα λεφτα ο μακ καλεμπ
sni79per
doctorjekil μην τα θες ολα δικα σου ρε φιλε,αφου δεν ειδες 12αδα με μποχω (ελπιζω να ειναι οφλαιν οι αρειανοι,μαθαινω χρεωνουν κ τα ποστ με το ονομα tongue.gif ) η αθηναιου παλι καλα. biggrin.gif
sergio13
QUOTE (sni79per @ Jul 17 2014, 10:11 ) *
με 1,5-2 μυρια που καθαριζε στην τουρκια οσο κ να κοψεις δεν βγαινουν τα κουκια,ασε που δεν αξιζει ουτε τα μισα.

προφανως και η τιμη του μακαλεμπ δεν κυμαινεται στο 1,5 εκατ ευρο που επερνε στην φενερ αλλα γυρω στο 1εκατ πια....

αν δεν αξιζει ο μακαλεμπ αυτα τα λεφτα που αποδεδειγμενα κανει την διαφορα εδω εφτασε τα σκοπια τελικο ευρωπαικου τοτε ποιος τα αξιζει δηλαδη??

ο μακαλεμπ ομως απ οτι εχω διαβασει ψαχνεται για nba...
sni79per
QUOTE(sergio13 @ Jul 17 2014, 10:41 ) *
προφανως και η τιμη του μακαλεμπ δεν κυμαινεται στο 1,5 εκατ ευρο που επερνε στην φενερ αλλα γυρω στο 1εκατ πια....

αν δεν αξιζει ο μακαλεμπ αυτα τα λεφτα που αποδεδειγμενα κανει την διαφορα εδω εφτασε τα σκοπια τελικο ευρωπαικου τοτε ποιος τα αξιζει δηλαδη??

ο μακαλεμπ ομως απ οτι εχω διαβασει ψαχνεται για nba...


εγω αυτο που ειδα τον τελευταιο καιρο στη φενερ δε μαρεσει.
θα μου πεις 800 επαιρνε ο ροκο,σωστο κι αυτο. icon_drunk.gif
τελος παντων οσο κυνηγουν τον καλαθη με τα χρηματα που του προσφερουν κανουν απαγορευτικο να σκεφτομαστε παιχτες με τοσες απαιτησεις οπως ο μακαλεμπ.
sergio13
QUOTE (sni79per @ Jul 17 2014, 10:50 ) *
εγω αυτο που ειδα τον τελευταιο καιρο στη φενερ δε μαρεσει.
θα μου πεις 800 επαιρνε ο ροκο,σωστο κι αυτο. icon_drunk.gif
τελος παντων οσο κυνηγουν τον καλαθη με τα χρηματα που του προσφερουν κανουν απαγορευτικο να σκεφτομαστε παιχτες με τοσες απαιτησεις οπως ο μακαλεμπ.

αυτο που λες δεκτο αν και υπαρχουν πολλες παραμετροι στην περιπτωση του μακαλεμπ στην φενερ με πιο βασικο απ ολα ο μακαλεμπ ενω δεν ειναι καθαρος οργανωτης ηταν ο μοναδικος στο ροστερ με μοναδικη βοηθεια απο τον πρελντζιτς, δεν ειχε καν αλλαγη στην θεση του......

οχι μονο ο ροκο εδω ο τζακσον οσο φιλοτιμος και να ειναι επαιρνε περυσι 1,2 στην τσκκα ενω γενικα οι τιμες εχουν ξεφυγει...

και οι δυο μαζι δεν γινεται θα μπορουσε να ειναι απλως το εναλλακτικο σεναριο πιο οικονομικο και το υπολοιπο των χρηματων που θα γλιτωνες να πηγαιναν στο 5...
tzagasdog
QUOTE(andykrg @ Jul 17 2014, 09:53 ) *
Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε ? smiley.gif


Όχι εκτίμηση κάνω. Με ενα μύριο ίσως ένα κάτι ήρθε
AKRG
QUOTE (tzagasdog @ Jul 17 2014, 11:08 ) *
Όχι εκτίμηση κάνω. Με ενα μύριο ίσως ένα κάτι ήρθε


Επειδή ήσουν πολύ σίγουρος ... ρώτησα smiley.gif
alien-tour
QUOTE(sni79per @ Jul 17 2014, 07:24 ) *
doctorjekil μην τα θες ολα δικα σου ρε φιλε,αφου δεν ειδες 12αδα με μποχω (ελπιζω να ειναι οφλαιν οι αρειανοι,μαθαινω χρεωνουν κ τα ποστ με το ονομα tongue.gif ) η αθηναιου παλι καλα. biggrin.gif


Τώρα που θ'αρχίσουν να τον ζητάνε και οι απέναντι. smiley.gif
Θέλω να δω τι θα κλείσετε στο 5 για βασικό.Το δημοσίευμα του ebasket δε μου "γέμισε" το μάτι.
djibriliant
Πέρνοντας ένα καλό ταλέντο που θα εξελιχθεί σε ηγέτη για τη θέση Pg το ιδεατό θα ήταν να είναι Έλληνας αλλά αν είναι ξένος δεν απαγορεύει το να δεθεί με την ομάδα. Αν όντως περιμένει τον Σεπτέμβρη για Καλάθη πρέπει να έχει πάρει εναν τέτοιο παίκτη γιατί οι πιθανότητες δεν είναι με το μέρος μας και αν έχουμε μείνει τότε με ΔΔ στη θέση αντε βρες παίκτες. Κάπου διάβασα για Βεστερμαν και Μισιτς δεν έχω εικόνα αλλά αν είναι ετσι όπως περιγράφοντε και φθηνοί μπορει να τους πάρει με ενα τετραετες πενταετές και όρο στον έναν απο τους δυο αν έρθει ο Καλάθης να πάει κάπου δανεικός. Αν η υπόθεση Καλάθη πάει για του χρόνου καήκαμε με όλη την Ευρώπη να ξέρει οτι είναι ελεύθερος, επίσης μη ξεχνάμε οτι όνειρο του ήταν το Nba πράγμα που σημαίνει οτι κάνοντας μια καλή χονιά φέτος μπορεί να γλυκαθεί.
Dred11
Αν ο Καλάθης παίξει στο mundobasket, η απόδοσή του θα καθορίσει και την τιμή του για την επόμενη χρονιά στην ευρωπαϊκή πιάτσα. Αυτό είναι ένα καλό κίνητρο για εκείνον που θα αποβεί εις όφελος της Εθνικής. Η γνώμη μου είναι ότι μακάρι ο Καλάθης να έρθει στον Παναθηναϊκό, αλλά πιστεύω ότι πολλοί θα απογοητευθούν αν τον δουν στο mundobasket γιατί ο άνθρωπος δεν έχει βελτιωθεί τόσο πολύ όσο υποστηρίζουν ορισμένοι.
j-kidd13
Θα μας πεθανει η περιπτωση Καλαθη.Θα ακουσει και ο προεδρος τις δηλωσεις του μανατζερ που λεει οτι Καλαθης εχει ζητησει απο τον προεδρο των Μεμφις να τον αφησει να γυρισει ευρώπη και τον βλεπω να περιμενει μεχρι τελους τον παικτη.
Και να πεις οτι παιρνεις του παικτες σου για την περιφερεια,που θες απαραιτητα 2 πλευ μεικερ ακομα,και αφηνεις το θεμα Καλαθη ανοιχτο,δεν αν πουμε οτι ερχεται θα εχεις 4 παικτες που θα θελουν χρονο συμμετοχης στον ασο συν τους Σλοτερ Παππα?
Απο την αλλη,σε τετοια περιπτωση,οι παικτες που θα ερθουν δεν θα ειναι απο το πανω ραφι,αλλα λαχεια τυπου Σλοτερ,με χαμηλο κοστος...Αν λοιπον σε κρεμασει η αναμονη για τον Καλαθη,παλι θα μεινεις χωρις βασικο πλευμεικερ αξιας και παλι ο Διαμαντιδης θα πεθανει στο γηπεδο,γιατι αντε βρες σοβαρο πλευ μεικερ Σεπτεμβρη μηνα.Μονο ο,τι κατσει απο summer league...
Κοινως...Μπλεξαμε!


Προς το παρον,εχουμε την πρωτη αλλαγη παικτη σε σχεση με περσυ.Σλοτερ στη θεση του Καρι...Πιστευω οτι θα ειναι μεγαλο upgrade.Mενει να φανει και στο γηπεδο.Πρωτο δειγμα ακρως θετικο.
Οι αντικαταστατες των Ουκιτς-Ραιτ,αποκλειεται να μην ειναι αισθητα καλυτεροι σε προσφορα,αν αποκτηθει ο Νταρντεν για αντι Μασιουλις ειναι μια πολυ καλη αντικατασταση,και το θεμα που μπορει να κανει τη διαφορα ειναι ο αντι-Λασμε.Πιστευω οτι θα βρεθει τουλαχιστον ισαξιος παικτης.

Ειμαι αισιοδοξος οτι θα ειμαστε καλυτεροι απο περσυ.Να δουμε και τι κινησεις θα γινουν στην πραξη.
AKRG
QUOTE (j-kidd13 @ Jul 17 2014, 12:12 ) *
Προς το παρον,εχουμε την πρωτη αλλαγη παικτη σε σχεση με περσυ.Σλοτερ στη θεση του Καρι...Πιστευω οτι θα ειναι μεγαλο upgrade.Mενει να φανει και στο γηπεδο.Πρωτο δειγμα ακρως θετικο.


Μακάρι να είναι έτσι αλλά ας κρατήσουμε μικρό καλάθι (ή Καλάθη !) γιατί μπορεί και να είναι αντικαταστάτης του ΟΥΚΙΤΣ και όχι του Κάρυ !! smiley.gif έχουν αλλάξει τα δεδομένα πλέον !!
djibriliant
http://www.leoforos.gr/blog/71041/peri-slo...lathe-kai-allon

Ο Σλότερ λοιπόν είναι ο παίκτης που έψαχνε ο Παναθηναϊκός. Ο παίκτης που θα μπορέσει να κουβαλήσει την ομάδα στις πλάτες του επιθετικά, ο παίκτης που θα πάρει την μπάλα στα κρίσιμα, που θα μπορέσει να δώσει ανάσες στον Διαμαντίδη. Και έρχεται στον Παναθηναϊκό την κατάλληλη στιγμή.

Δεν μου αρέσει οτρόπος που περιγράφεται και ειδικά απο δημοσιογράφο του συγκεκριμένου μέσου. Μπορεί να μας βγεί, φαίνεται καλός αλλά ελπίζω να χαμηλώσει ο πήχης γιατί παρουσιάζεται λες και χρειαζόμαστε εναν άσσο και είμαστε έτοιμοι στην περιφέρεια.
thanath
Ενώ μέχρι πριν ανακοινωθεί η παραμονή του Καλάθη στο Μέμφις δεν ήμουν απαισιόδοξος για τον σχεδιασμό, πλέον πιστεύω ότι τα πράγματα αν είναι όπως τα λένε τα ρεπορτάζ (ότι δλδ θα περιμένουμε μέχρι Σεπτέμβρη) και σε συνδυασμό με τον όμιλο της EL που συμμετέχουμε πιστεύω ότι το τρένο για φέτος στην Ευρώπη έχει αρχίσει να χαιρετάει! Εκτός αν στελεχωθεί σωστά η ομάδα και ο Καλάθης είναι εκτός του κανονικού μπάτζετ που και αυτό δύσκολο μου φαίνεται!

Όποιο ψηλό και να πάρεις, όποιο 3αρι θα έχεις πρόβλημα αν ο άσσος δεν είναι πρωτοκλασάτος και δεν ξέρει τέλεια όλα τα συστήματα και τους παίχτες του...

Δική μου ελπίδα (γιατί πεθαίνει τελευταία) είναι ότι τελικά θα φτιάξουν την ομάδα όπως πρέπει χωρίς τον Καλάθη και Σεπτέμβρη μήνα αν τα βρει με την ομάδα του και φύγει από Αμερική ο ΔΓ να κάνει την υπέρβαση για εγωιστικούς κυρίως λόγους και να ξεφύγει του αρχικού μπάτζετ.. Το ξανατονίζω, δεν το πιστεύω ότι έτσι θα γίνει απλά το ελπίζω..
Dred11
Μίσιτς Διαμαντίδης Μποχωρίδης
Σλότερ Παππάς
Ντέβιν Όλιβερ Γιάνκοβιτς
Γκιστ Φώτσης
Μάξιελ Μαυροκεφαλίδης Διαμαντάκος

Ελληνοποίηση τσεκ-νεανικό ρόστερ τσεκ - ξεκούραστος Διαμαντίδης τσεκ - γρήγορη ομάδα τσεκ - αντικαταστάτης του Λάσμε ισάξιος ή καλύτερος τσεκ.
SG3ptshooter
-Κάθε φίλος των Pistons που σέβεται τον εαυτό του αρνείται να γράψει καν το όνομα του συμβόλου της κατάρρευσης. Πάντως ο Lasme υποτίθεται ότι δε μας έκανε επειδή ήταν "άμπαλος", "δεν άρεσε στον Ivanovic"" ή/και επειδή ήταν "παππούς". Σε αυτά τα δεδομένα δεν κινείται και πολύ μακριά ο "11ος scorer". Που αν βάζει 1 στα 10 από μέση απόσταση όχι δεν έχει mid range, προφανώς και είναι μόνο για το 5 στην Ευρώπη, αν και εφόσον, που δεν ξέρω αν προκύπτει πραγματικά από κάπου πέρα απ' τη φαντασία του χτεσινοβραδινού τζέντλεμαν. Και δεν τονίζεται στο "α".
-Ο Koντός συγκεκριμένα αρχικά είχε μιλήσει για 1 το πολύ 2 ξένους, που στην πορεία έγιναν "τουλάχιστον 3". Οπότε το πόσα centers θέλει ο καθένας μας είναι πολύ σχετική συζήτηση.
-Προφανώς και μ' αρέσει ο Bo.
-Βλέπω Slaughter ως βασικό 2 της ομάδας που θα τρέχει και plays, άρα μπορεί σε κάποια λεπτά να είναι και ξεκάθαρα ο playmaker στο παρκέ. Αν και δε βλέπω να μένει στα 20λεπτα -ή και 12λεπτα για άλλους- ο Διαμαντίδης τελικά.
-Για Καλάθη αν με ρωτούσατε τα πράγματα από εδώ και πέρα που εξασφάλισε τα 820 για φέτος εξαρτώνται περισσότερο απ' τη στάση του όσον αφορά την αποδέσμευσή του πλέον, απ' τη στιγμή που του είπαν μένεις και προχωράμε. Για τους τύπους ή όχι, η πρώτη του αντίδραση είναι σύμφωνη με την παραμονή. Το πρωτοσέλιδο της "Π" σήμερα το είδατε; Φωνές "δικαίωσης", έπος.

@gk, έτσι, αυτό είναι avatar. Μου τον πρόλαβες από τώρα για το Σεπτέμβρη όμως. tongue.gif
Dred11
Αντρίκια και παντελονάτα που λέει κι ο Πανούτσος ο Maxiell είναι ή δεν είναι καλύτερος του Lasme;
stevaskts
Τον είδα σε κάτι βιντεάκια και είναι πραγματικά πολύ δυνατός. Σωστό κτήνος και αρκετά εντυπωσιακός σχεδόν πάντα όμως κοντά στο καλάθι. Δεν ξέρω πάντως αν υπάρχει καν τέτοια περίπτωση έστω να τον κοιτάμε και δεν βλέπω και τον παίχτη να έχει λόγο να φύγει απο ΝΒΑ μετά από τόσα χρόνια.Σίγουρα πάντως αν τον πάρουμε δεν θα υστερούμε αμυντικά όπως και με τον λάσμε.


Υγ. Μόνο εμένα μου φαίνεται αρκετά κοντός ?
Manolis2510
Ο Amundson ο οποιος αν θυμαμαι καλα ειχε γραφτει πριν τον Λασμε,πως σας φαινεται?Εγινε waived αν δεν κανω λαθος..
SG3ptshooter
QUOTE(Dred11 @ Jul 17 2014, 14:31 ) *
Αντρίκια και παντελονάτα που λέει κι ο Πανούτσος ο Maxiell είναι ή δεν είναι καλύτερος του Lasme;

Πως μπορείς να τραβήξεις μια γραμμή και να πεις κατηγορηματικά αν είναι καλύτερος ένα σάπακας dookie του ΝΒΑ που εκεί είναι πολύ περισσότερο 4 δεν έχει παίξει ποτέ αγώνα με κανόνες FIBA και δεν ξέρεις πως θα προσαρμοζόταν σε άλλη θέση και σε άλλη ήπειρο στα 32 του χρόνια, με έναν παίκτη που έχει παίξει αρκετά καλά κατά μέσο όρο τουλάχιστον 5 σερί χρονιά σε σοβαρό επίπεδο στην Ευρώπη; Ο ένας είναι δοκιμασμένος κι ο άλλος όχι. Είναι σα να με ρωτάς ποιος είναι καλύτερος, ο Hines ή ο Patrick Young για FIBA. Εσύ ξέρεις; Ο Lasme θα ήταν ξεκάθαρα πιο safe και τα λεφτά που έγραψε ο χτεσινοβραδινός για Maxiell είναι σαφώς περισσότερα απ' ότι θα έπαιρνε όντως φέτος ο Γκαμπονέζος αν δεν ήταν "άμπαλος" που "δεν κάνει στον Ivanovic". Δέχομαι βέβαια ότι για προσωπικούς λόγους που δεν έχουν να κάνουν τίποτα με τον Παναθηναϊκό, σιχαίνομαι τη φάτσα του Maxiell όποτε εμφανιστεί στην οθόνη μου. Τι πρόβλημα έχεις μαζί μου δεν το χω καταλάβει.
Dred11
QUOTE (SG3ptshooter @ Jul 17 2014, 14:43 ) *
Πως μπορείς να τραβήξεις μια γραμμή και να πεις κατηγορηματικά αν είναι καλύτερος ένα σάπακας dookie του ΝΒΑ που εκεί είναι πολύ περισσότερο 4 δεν έχει παίξει ποτέ αγώνα με κανόνες FIBA και δεν ξέρεις πως θα προσαρμοζόταν σε άλλη θέση και σε άλλη ήπειρο στα 32 του χρόνια, με έναν παίκτη που έχει παίξει αρκετά καλά κατά μέσο όρο τουλάχιστον 5 σερί χρονιά σε σοβαρό επίπεδο στην Ευρώπη; Ο ένας είναι δοκιμασμένος κι ο άλλος όχι. Είναι σα να με ρωτάς ποιος είναι καλύτερος, ο Hines ή ο Patrick Young για FIBA. Εσύ ξέρεις; Ο Lasme θα ήταν ξεκάθαρα πιο safe και τα λεφτά που έγραψε ο χτεσινοβραδινός για Maxiell είναι σαφώς περισσότερα απ' ότι θα έπαιρνε όντως φέτος ο Γκαμπονέζος αν δεν ήταν "άμπαλος" που "δεν κάνει στον Ivanovic". Δέχομαι βέβαια ότι για προσωπικούς λόγους που δεν έχουν να κάνουν τίποτα με τον Παναθηναϊκό, σιχαίνομαι τη φάτσα του Maxiell όποτε εμφανιστεί στην οθόνη μου. Τι πρόβλημα έχεις μαζί μου δεν το χω καταλάβει.

Αν εννοείς εμένα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Χιουμοριστικό ήταν το "αντρίκια και παντελονάτα". Τον παίκτη δεν τον ξέρω όπως εσύ, αν και από τα βίντεο φαίνεται ότι είναι πιο δυνατός από τον Λάσμε, του οποίου τα όρια φάνηκαν εκεί που αντιμετώπισε τον Ντόρσι. Όταν ο Ντόρσι κάρφωνε τα πόδια στο παρκέ, ο Λάσμε ήταν σαν να έπεφτε σε τοίχο. O Maxiell μου φαίνεται ανάλογης δύναμης με τον Ντόρσι. Επίσης σε αμερικάνικα sites που έριξα μια ματιά αναφέρουν ότι παίζει τόσο PF όσο και C. Aν παίζει ή μπορεί να παίξει C στο ΝΒΑ, σίγουρα μπορεί να παίξει και στην Ευρώπη. Η πληροφορία για ενδιαφέρον για τον συγκεκριμένο παίκτη θα κριθεί εκ του αποτελέσματος.
EXASFAIROS
Γενικα δεν γνωριζω τιποτα απο ΝΒΑ.2 βιντεακια ειδα του 4αριου (5αριου?) αυτου.Μακρυα χερια εχει το θεμα ειναι να μπορει και να μην μετακινειται ασπο αντιπαλους ψηλα 5αρια.Εκρηκτικος ειναι με καρφωματα και ταπες και μου αρεσει αυτο.Απλα το θεμα ειναι οπως λεει ο φιλος αν συνηθυσει να παιξει 5αρι.Παντως τα χαρακτηριστικα του με ογκο που διαθετει ειναι οκ.Ριμπαουντερ καλος ειναι?

Τον Σλοτερ τον πηραμε κακα τα ψεμματα για να πυροβολει.Δεν τον πειραμε να παιζει αμυνα .Επομενως Μακ Αλεμπ που θελει μια μπαλα μονος του + το οτι δεν θα τρελαθει τωρα για αμυνα δεν δενει κατ εμε.Σιγουρα θελεις και αλλον ενα πολο ευστοχιας στην 5αδα και τον θελω στο "3" αφου εφυγε ο Μασιουλις γιατι δεν μας εντυπωσιαζε οπως ακουγεται για την ευστοχια του(λαθος).Τριαρι με ταχυτητα ,ευστοχια και αμυνα και "ασσος' οργανωτης ,ασσιστ μαν και καλος αμυντικος και κλεφτης.Ας περιμενουμε Καλαθη αλλα θελει εναν Μισιτς και του χρονου Καλαθη.

5αρι δευτερο δεν βλεπω να παιζει και η λογικη λεει οτι θα δωθουν ευκαιριες στους 2 νεαρους μικρους αλλιως θα μας χαιρετησει αμεσα ο Παπαγιαννης.Το ρισκαρεις με ολες τις συνεπειες .Να ευχεσαι μονο να μην εχεις τραυματια βασικο 5αρι ,αλλιως κλαψτα Χαραλαμπε...Θελει εναν φτηνο Μαπ 4-αρο γιατι ενας τραυματισμος στο 4 η στο 5 σε στελνει αδιαβαστο 100 % και ειδικα μετα τα Χριστουγεννα.Ειναι κριμα να ριξεις τον κουβα με το γαλα μιας χρονιας σε ματς συμαντικα μετα τα Χριστουγεννα....χμμμ ισως τοτε αναγκαστει να παρει φτηνο συμπληρωμα...το θεμα ειναι τι θα βρει...ας γινει εστω και ετσι αν και για μενα ειναι βλακωδες.Οι 2 μικροι μπορουν να παρουν πολλα παιχνιδια (οσα θελουν ) στην Α1.
SG3ptshooter
QUOTE(Dred11 @ Jul 17 2014, 15:06 ) *
Αν εννοείς εμένα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Χιουμοριστικό ήταν το "αντρίκια και παντελονάτα". Τον παίκτη δεν τον ξέρω όπως εσύ, αν και από τα βίντεο φαίνεται ότι είναι πιο δυνατός από τον Λάσμε, του οποίου τα όρια φάνηκαν εκεί που αντιμετώπισε τον Ντόρσι. Όταν ο Ντόρσι κάρφωνε τα πόδια στο παρκέ, ο Λάσμε ήταν σαν να έπεφτε σε τοίχο. O Maxiell μου φαίνεται ανάλογης δύναμης με τον Ντόρσι. Επίσης σε αμερικάνικα sites που έριξα μια ματιά αναφέρουν ότι παίζει τόσο PF όσο και C. Aν παίζει ή μπορεί να παίξει C στο ΝΒΑ, σίγουρα μπορεί να παίξει και στην Ευρώπη. Η πληροφορία για ενδιαφέρον για τον συγκεκριμένο παίκτη θα κριθεί εκ του αποτελέσματος.

Sry αρχικά τότε.

Είναι σίγουρα πιο δυνατός απ' το Lasme και μπορεί να σπρώξει σχεδόν τους πάντες, έχει όμως λιγότερη αντίληψη και δεν ξέρεις κατά πόσο μπορεί να παίξει λειτουργικά στο πιο "κλειστό" γήπεδο των Ευρωπαϊκών δεδομένων, αν μπορεί να υποδεχθεί τις μπάλες στο ρολάρισμα, αν θα τελειώσει τις φάσεις που δε θα είναι εντελώς μόνος του καλύτερα πχ απ' τον μέτριο σε αυτόν τον τομέα Dorsey, αν θα προσαρμοστεί γενικά σε μια τελείως διαφορετική πραγματικότητα. Πρόσφατα έγραφα για τους απευθείας από NCAA που μπορεί να μην αποδειχθούν έτοιμοι για το τοπ Ευρωπαϊκό επίπεδο και παρότι ο Maxiell είναι χρόνια επαγγελματίας, αυτό δεν αναιρεί σε απόλυτο βαθμό ότι στα δεδομένα της Ευρώπης θα ήταν "πρωτάρης". Για παράδειγμα αυτός εδώ ο παίκτης, ο Chris Johnson:

Όταν πήγε στην Τουρκία και περίμενε κανείς να τον δεις ως ΜΑΠ ολκής πριν μια πενταετία έφυγε στα 2 παιχνίδια, επέστρεψε μες την ίδια σεζόν στην Ευρώπη και πήγε Πολωνία, έπαιξε 12 λεπτά μέσο όρο. Κανείς δε θα περίμενε ότι μπορεί να φανεί τόσο κακός. Και τώρα μετά το πέρασμα απ' το ΝΒΑ είναι καλός στην Κίνα, που δεν ξέρω όμως αν αποδεικνύει κάτι. Το ρίσκο λοιπόν πάντα υπάρχει και ακόμα και σε μια υποθετική επιλογή μεταξύ εγνωσμένων αξιών και δυνατοτήτων Lasme ή Hines ή Dorsey 10 διαφορετικές ομάδες θα έκαναν 10 διαφορετικά σκεπτικά και μπορώ να σου πω ότι συνολικά έστω μια φορά πιστεύω ότι θα επιλέγονταν και οι τρεις τους. Και 1-2 φορές παρά το δεδομένο της παρουσίας τους στην Ευρώπη στο παρελθόν θα γινόταν "λάθος" επιλογή, σε σχέση με το τι ήλπιζε κανείς να πάρει. Οπότε όχι δε νιώθω ότι ο "ξένος" στο παιχνίδι μας Maxiell είναι δεδομένο ότι θα κάνει πλάκα στην Ευρώπη. Και η καριέρα του απ' όπου και να το δεις στο ΝΒΑ είναι φουσκωμένη, ποτέ δεν άξιζε να έχει σοβαρό ρόλο και να βγάλει σεζόν βασικός. Σε ομάδα που αγγίζει τον πάτο και ο Gist τους έκανε τους αριθμούς αυτούς.

Η θέση του Maxiell σταθερά εδώ και 4 τουλάχιστον χρόνια είναι PF, έτσι ξεκίνησε κιόλας στην ομάδα του Detroit. Κάπου στην πορεία συμπλήρωνε ό,τι κενό υπήρχε οπότε περνούσε και συμπληρωματικά απ' τη θέση 5, αλλά για παράδειγμα στη σεζόν που οι βασικοί ήταν o Rasheed με τον McDyess, κανείς εκ των 3 δεν είναι "καθαρός" 5 αλλά μοιράζονταν λεπτά στη θέση. Στην Ευρώπη όπως και να έχει, η θέση έχει και διαφορές σε προϋποθέσεις. O Fesenko πχ που με ρώτησε ένας φίλος από εδώ χτες τι μου λέει ή γενικά κορμιά με όγκο που δεν έχουν την μεγάλη πλαστικότητα, είναι πιο κατάλληλοι να κάνουν το σκιάχτρο ένα 10λεπτο απέναντι σε 2nd units ΝΒΑ, παρά να παίζουν 30 λεπτά να πάει κανείς να πάρει Ευρωπαϊκό τίτλο και να έχεις έναν ευκίνητο κοντύτερο αντίπαλο να τον σημαδεύει σταθερά στα πόδια, ιδίως και με τη διαφορά που υπάρχει στο πόσο πιο εύκολα σφυρίζονται κάποιες επαφές σε αγώνες FIBA.

Όπως και να χει, αν πέσουν αυτά τα χρήματα υπάρχουν κι άλλοι, είχε γραφτεί πχ ότι ψάχνει διέξοδο ο Ajinca κάποτε, που είναι και Γάλλος. Γενικά το κρίσιμο είναι για ποιους κρίνουμε ότι αξίζει να ξοδέψουμε πόσα αυτή τη στιγμή.
Reggie Miller 31
Αν εννοείται τον Jason Maxiell που έπαιζε στους Pistons και απο ένα σημείο κ έπειτα ήταν βασικός μετά την κατάρρευση της ομάδας με την αγία 5αδα (Μπίλαπς, Χάμιλτον, Πρινς, Σιντ κ Μπεν), ο τύπος είναι κλασσικό βαρύ 4αρι, κοντός (2.02 αν θυμάμαι καλά), άμπαλος επιθετικά, πολύ καλός αμυντικά. Αυτό που δεν θα καταλάβω είναι που θα βρει φράγκα ο ΔΓ να υπογράψει παίκτη που έπαιζε βασικός μέχρι πριν 2 χρόνια σε ομάδα του ΝΒΑ, όταν διώχνει τον Λάσμε γιατί κ καλά το συμβόλαιό του ήταν υψηλό...
louie
sorry το θεμα με μαξιελ το εχει αναφερει κανενας σοβαρος δημοσιογραφος(ξερω σοβαρος και δημοσιογραφος ειναι σπανιο αλλα λεμε);

επισης αυτο με τον σλοτερ που θα δινει ανασες στον διαμαντιδη που εγραφε ο αλλος στο λεωφορος δεν μου αρεσε καθολου. πρωτον ο σλοτερ δεν ειναι πλειμεικερ, ειναι δυαρι. εμεις θελουμε καθαρο δημιουργο. δευτερον δεν χρειαζομαστε καποιον να δινει ανασες στον διαμαντιδη. ο διαμαντιδης εχει μπει στα 35, εκεινος θα δινει ανασες σε αλλους σε αυτη την ηλικια. δεν πιστευω να πορευομαστε με προοπτικη τον διαμαντιδη βασικο και αλχημειες με τους αλλους για να ξεκουραστει λιγο(ισα για να μην παθει τιποτα, οχι για να τον εχουμε σε καλη κατασταση).
Reggie Miller 31
QUOTE (louie @ Jul 17 2014, 17:06 ) *
ο διαμαντιδης εχει μπει στα 35, εκεινος θα δινει ανασες σε αλλους σε αυτη την ηλικια. δεν πιστευω να πορευομαστε με προοπτικη τον διαμαντιδη βασικο και αλχημειες με τους αλλους για να ξεκουραστει λιγο(ισα για να μην παθει τιποτα, οχι για να τον εχουμε σε καλη κατασταση).

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αλλά βλέπεις εσύ στον ορίζοντα κάποιο σοβαρό PG ελεύθερο αυτή την στιγμή; εγώ όχι. Γενικά ο σχεδιασμός αυτή την στιγμή είναι χειρότερος και απο του 2012 με τα όσα είχαν γίνει. Ακόμα ο Σλότερ Γαλλία έπαιζε σε μια μεσαία ομάδα... είμαστε σίγουροι ότι είναι ο killer παίκτης;
pogasgeo
Οπότε για την περιφέρεια θέλουμε ένα άσσο που να μοιράζεται το χρόνο με το Μήτσο(Kalnietis ή Dentmon) και ένα combo guard(Μποχωρίδης).
louie
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Jul 17 2014, 17:13 ) *
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αλλά βλέπεις εσύ στον ορίζοντα κάποιο σοβαρό PG ελεύθερο αυτή την στιγμή; εγώ όχι. Γενικά ο σχεδιασμός αυτή την στιγμή είναι χειρότερος και απο του 2012 με τα όσα είχαν γίνει. Ακόμα ο Σλότερ Γαλλία έπαιζε σε μια μεσαία ομάδα... είμαστε σίγουροι ότι είναι ο killer παίκτης;


οχι δεν βλεπω καποιον ετοιμο ασσο επιπεδου. μονο επενδυσεις τυπου βεστερμαν, μισιτς που συζηταγαμε χτες. αλλα και παλι το οτι δεν βρισκουμε επειδη καναμε απαραδεκτο σχεδιασμο και εδω κι εναμιση μηνα αφηνουμε παιχτες να χαθουν δεν σημαινει οτι πρεπει να εχουμε σαν σχεδιο το να εξοντωσουμε τον δδ. ο σλοτερ τωρα το στυλ του ειναι για δυαρι. δεν εχω δει αγωνες του στην γαλλια αλλα ολα τα scouting report τον εχουν ως δυαρι και απο οτι μπορω να δω απο βιντεακια ή να καταλαβω απο στατιστικα κι ετσι δεν ειναι ασσος.
shtarkws
Τι νοημα εχει να αποδεσμευσεις τον Λασμε για να παρεις καποιον αλλο με ιδια χαρακτηριστικα στην θεση του με περισσοτερα χρηματα? Υποτιθεται πως το συμβολαιο του Λασμε λυθηκε διοτι θα επενδυαμε στα γκαρντ και επειδη ο Ιβανοβιτς προτιμα ψηλους που εχουν παιχνιδι με πλατη.

Κατα την γνωμη μου αυτο θα γινει,δηλαδη φθηνο ΜΑΠ και επενδυση σε μποχωριδη και καποιο αλλα γκαρντ.Μεσα σε ολα αυτα βλεπω του χρονου τον Λουκα βασικο rolleyes.gif

Χρειαζομαστε οπωσδηποτε 2 πενταρια,2 οργανωτες και ενα τριαρι.Επισης ενας εκ των Φωτση,Γκιστ,Λουκα περισσευει
pogasgeo
Οπότε για την περιφέρεια θέλουμε ένα άσσο που να μοιράζεται το χρόνο με το Μήτσο(Kalnietis ή Dentmon) και ένα combo guard(Μποχωρίδης).Για τη θέση 3 Darden και για 5 Tibor Pleiss για 1ος center και για τρίτος center Lamont Hamilton και η ομάδα πετάει!!
Ginobili
Δεν μας έχω τόσο σοβαρούς...για να κινηθούμε να πάρουμε παίκτη καλύτερο και φθηνότερο του Καλάθη...τον Μπο τον Μακάλεμπ εννοώ ναι...
Ακόμα και τώρα..που είναι ό,τι καλύτερο διαθέσιμο υπάρχει.
djibriliant
QUOTE (pogasgeo @ Jul 17 2014, 17:56 ) *
Οπότε για την περιφέρεια θέλουμε ένα άσσο που να μοιράζεται το χρόνο με το Μήτσο(Kalnietis ή Dentmon) και ένα combo guard(Μποχωρίδης).Για τη θέση 3 Darden και για 5 Tibor Pleiss για 1ος center και για τρίτος center Lamont Hamilton και η ομάδα πετάει!!

Kalnietis kai dentmon δεν νομίζω οτι κάνουν για την δουλειά που θέλουμε, επίσης ο μποχωρίδης δυστηχώς δεν είναι άσσος καθαρός, θα άξιζε να τον πάρουμε αν παίρναμε καλάθη ομως έτσι δεν αξίζει γιατί θα του πέσει πολύ μεγάλο βάρος το οποίο δεν σηκώνεται μόνο με το ταλέντο. Αλλά ουτως ή άλλως δεν έχουμε τα χρήματα για να αγοράσουμε μποχωριδη μιας και πριν κανενα μηνα κοστιζε γύρω στο εκατομμυριο τωρα 0,5 και οσο εμφανίζονται και άλλα χρέη κατεβαίνει η τιμή..
dru_15
Πιστευω οτι μετα την αρνητικη τροπη που πηρε η υποθεση του Καλαθη, κατα την γνωμη μου ειναι επιτακτικη η αναγκη να παρουμε τον Μποχωριδη.
ΟΚ, δεν ειναι καθαρος ασσος, αλλα αυτο το φορτιο (τουλαχιστον το δημιουργικο-εκτελεστικο) που τοσο καιρο συμφωνουμε οτι πρεπει καποιος να το παρει απο τον ΔΔ , ο μικρος δειχνει οτι μπορει να το κουβαλησει.
Αυτο για να συμβει πρεπει να ερθει και ενας αξιοπιστος ασσος τουλαχιστον οργανωτικα να μοιραζεται την θεση με τον ΔΔ.
Ενα πλευ π.χ. σαν τον Μαρκοβιτς φθηνος και αξιοπιστος και περισσευουν χρηματα να προσθεσεις Κουπερ ή Αθηναιου για να εχεις ενα ακομα γκαρντ για το ροτεισον ειδικα στο Ελληνικο πρωταθλημα

Δλδ καπως ετσι...
ΔΔ- (Μαρκοβιτς) - Κουπερ/Αθηναιου
Σλοτερ-Μποχωριση-Παππα
doctorjekil
QUOTE(vaggelis roum @ Jul 17 2014, 22:27 ) *
Πιστευω οτι μετα την αρνητικη τροπη που πηρε η υποθεση του Καλαθη, κατα την γνωμη μου ειναι επιτακτικη η αναγκη να παρουμε τον Μποχωριδη.
ΟΚ, δεν ειναι καθαρος ασσος, αλλα αυτο το φορτιο (τουλαχιστον το δημιουργικο-εκτελεστικο) που τοσο καιρο συμφωνουμε οτι πρεπει καποιος να το παρει απο τον ΔΔ , ο μικρος δειχνει οτι μπορει να το κουβαλησει.
Αυτο για να συμβει πρεπει να ερθει και ενας αξιοπιστος ασσος τουλαχιστον οργανωτικα να μοιραζεται την θεση με τον ΔΔ.
Ενα πλευ π.χ. σαν τον Μαρκοβιτς φθηνος και αξιοπιστος και περισσευουν χρηματα να προσθεσεις Κουπερ ή Αθηναιου για να εχεις ενα ακομα γκαρντ για το ροτεισον ειδικα στο Ελληνικο πρωταθλημα

Δλδ καπως ετσι...
ΔΔ- (Μαρκοβιτς) - Κουπερ/Αθηναιου
Σλοτερ-Μποχωριση-Παππα

Ο Μαρκοβιτς εχει κλεισει στην μαλαγα
georges
Παιδια εχω πηγες μεσα απο την ομαδα που λενε οτι οι Γκριζλις θα μας πουλησουν τον Καλαθη
απλα τον ανανεωσαν για να κερδισουν λεφτα απο μας
AKRG
QUOTE (georges @ Jul 17 2014, 23:28 ) *
Παιδια εχω πηγες μεσα απο την ομαδα που λενε οτι οι Γκριζλις θα μας πουλησουν τον Καλαθη
απλα τον ανανεωσαν για να κερδισουν λεφτα απο μας


Μολόγα τα, μολόγα τα !! όλα όσα ξέρεις !! smiley.gif
Darryl13
Σε άρθρο στο Onsports ο Κοντός αφήνει να εννοηθεί ότι ο ψηλός θα είναι μάλλον από την Ευρωπαϊκή αγορά ώστε να μην υπάρξει ρίσκο με παίκτη από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού. Με δεδομένο ότι o Slaughter της Real παραμένει μαδρίτη , ο Mbakwe υπέγραψε Γερμανία , Dorsey δεν κοιτάε λόγο Ντούσκο... προσωπικά πλην του Lawal δεν βλέπω κάποιον καλό διαθέσιμο ψηλό στην αγορά αυτή την στιγμή. Παίζουν άλλοι free ψηλοί για πρώτο βιολί στην αγορά πλέον;
michalex
QUOTE (Darryl13 @ Jul 18 2014, 01:33 ) *
Σε άρθρο στο Onsports ο Κοντός αφήνει να εννοηθεί ότι ο ψηλός θα είναι μάλλον από την Ευρωπαϊκή αγορά ώστε να μην υπάρξει ρίσκο με παίκτη από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού. Με δεδομένο ότι o Slaughter της Real παραμένει μαδρίτη , ο Mbakwe υπέγραψε Γερμανία , Dorsey δεν κοιτάε λόγο Ντούσκο... προσωπικά πλην του Lawal δεν βλέπω κάποιον καλό διαθέσιμο ψηλό στην αγορά αυτή την στιγμή. Παίζουν άλλοι free ψηλοί για πρώτο βιολί στην αγορά πλέον;


Ο Σον Τζέιμς της Μακάμπι υπέγραψε κάπου; Οκ υπάρχει το ρίσκο με τον τραυματισμό αλλά αν είναι στα καλά του πιστεύω μας καλύπτει
Nostradamus
QUOTE(michalex @ Jul 18 2014, 01:52 ) *
Ο Σον Τζέιμς της Μακάμπι υπέγραψε κάπου; Οκ υπάρχει το ρίσκο με τον τραυματισμό αλλά αν είναι στα καλά του πιστεύω μας καλύπτει

Αυτός μου ήρθε και εμένα πρώτος στο μυαλό. Αν και για να του διέκοψε η Μακάμπι το συμβόλαιο (που είχε και τρία χρόνια ακόμη διάρκεια), και για να κόπηκε από τον Ολυμπιακό, μάλλον δεν είναι καλά αυτή η μέση...
Dinkins
Εμένα το μυαλό μου πήγε στον Πλάις αλλά δεν ειναι ελεύθερος και ο Κερεχέτα δαγκώνει.
doctorjekil
Με διαφορα η καλυτερη λυση για το 5 ειναι ο ντουμπλιεβιτς(το χω γραψει εδω και μηνες),παρα πολυ δυσκολη περιπτωση βεβαια(τον θελουν ρεαλ,μπαρτσα και σκεφτεται και ΝΒΑ)
alien-tour
QUOTE(michalex @ Jul 17 2014, 23:52 ) *
Ο Σον Τζέιμς της Μακάμπι υπέγραψε κάπου; Οκ υπάρχει το ρίσκο με τον τραυματισμό αλλά αν είναι στα καλά του πιστεύω μας καλύπτει


Ενδιαφέρθηκε η Αρμάνι,αλλά δεν έχε κλείσει ακόμα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.