Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Off topic Σκέψεις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153
msg
QUOTE(losers can win @ Jun 4 2007, 08:12 PM) *
Το μετρο του ντιζυ θα έχει συνεπειες, προβλεπω κάθετη πτώση των ποστ και εξαφανιση καποιων user (μα που εχει χαθεί ο msg ; biggrin.gif )
Πλάκά κάνω, δεν νομίζω να αλλάξει κατι ,συμφωνώ με grave
Mpraβο στον pierce 41.gif 41.gif


ο msg γράφει χημεί ακτεύθυνσης και όχι αρχές φιλοσοφίας όπψς μερικοί αμπαλοι tongue.gif tongue.gif
συγχαρητήρια Αρη για την "προαγωγή" σου! 41.gif
καλύτερα χωρίς αριθμό ποστ γιατί ο Jimar kai o lousers can(t) win μου την έμπαιναν όταν έκανα πολλά tongue.gif
geosider
dizzy finger γιατί έχεις βγάλει τον μετρητή από τα post που κάνουμε; αν είναι εύκολο να τον ξαναβάλεις σε μένα, θέλω να βλέπω πόσες φορές έχω ποστάρει (αισθάνομαι ανασφάλεια έτσι biggrin.gif )
geosider
QUOTE(Air Kef @ Jun 4 2007, 04:47 PM) *
Παιδιά ελεος,λιγες μερες πριν το συζητούσαμε σε αυτό το τόπικ.
Πλέον,δν φαίνεται ΠΟΥΘΕΝΑ ο αριθμός των ποστ ΚΑΝΕΝΟΣ χρήστη.
Kαι βεβαίως δν υπάρχουν top 10 posters today,overall κτλ.
Αν καποιος θελει τοσο πολυ να μετράει τα δικά του και να τα συγκρινει με τον κολλητο του,ας τα μετράει από το view members post στα member options.Αλλα δν νομιζω να εχουμε φτασει μεχρι εκεί. banana.gif

Το σπαμ,με ολη τη σημασια της λέξης, τον τελευταίο καιρό είχε παραγίνει σε εκνευριστηκο βαθμό,με προφανης σκοπούς αυτών που το κανουν.

Η κίνηση αυτή ειναι δοκιμαστική και σε περιπτωση που δουλέψει θετικά για το φορουμ ισως γινει και μονιμη.
spam.gif



QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 4 2007, 06:52 PM) *
Digger, μην το κουράζεις (κάνοντας άσκοπα ποστ tongue.gif smiley.gif banana.gif blech.gif ).

Σκέψου απλά ότι αφαιρέσαμε από το φόρουμ μία ιδιότητα που δε χρειαζόταν να υπάρχει.
Το τί θα ακολουθήσει μετά από αυτήν την κίνηση ουδόλως χρειάζεται να σας απασχολεί.

ωχ, άκυρο το ποστ μου παιδιά
δεν είχα δει ότι συζητήθηκε το θέμα στο offtopic
πάντως εγώ θα προτιμούσα να φαίνεται πόσες φορές έχουμε ποστάρει..
dizzy_fingers
Για ποιό λόγο θέλεις να φαίνεται?

Αλήθεια...κοίταξε βαθιά μέσα στην ψυχή σου και σκέψου τα πραγματικά αίτια αυτής της ανάγκης... laugh.gif
morfi
Εγώ ποστάρω για να λέω ότι έχω πολλά πόστ.
Air Kef
spam.gif
thrylos7
Έτσι καμάρια μου! Να ξαναγίνει το off topic σκέψεις το Νο. 1 τόπικ στο φόρουμ... wos_sport5.gif

(θα γίνει ούτως ή άλλως, εφόσον τα τόπικ της ΕΣΚΑ χωρίζονται με χρονιές..)
kostasvc15
QUOTE(thrylos7 @ Jun 6 2007, 01:59 PM) *
Έτσι καμάρια μου! Να ξαναγίνει το off topic σκέψεις το Νο. 1 τόπικ στο φόρουμ... wos_sport5.gif

(θα γίνει ούτως ή άλλως, εφόσον τα τόπικ της ΕΣΚΑ χωρίζονται με χρονιές..)

Μπα δεν θα γινει τελικα! sad.gif
Ακουσα οτι ο Ντιζι θα σβησει ολα τα περιττα και χωρις ουσια ποστ και λογικα το τοπικ αυτο θα πιασει πατο...Κριμα...











Πλακα κανω tongue.gif 19.gif
Εντιτ:Μην φαμε και κανενα μπαν! tongue.gif
dizzy_fingers
Στις πρώτες 2 μέρες εφαρμογής του μέτρου τα αποτελέσματα είναι ενθαρρυντικά... rolleyes.gif
apkat
Εγω παντως η αισθηση που εχω χωρις να ξερω στοιχεια ειναι οτι για την ωρα λειτουργει το "μετρο" αντιστροφως αναλογα.
Αφαιρεθηκε οντως μια αχρηστη λειτουργια απο το φορουμ και τιποτα παραπανω αλλα και μονο τα ποστ που εγιναν για να μιλησουν για το "μετρο"(ολα ανουσια) εχουν κανει ζημια..Να δουμε πως θα εφαρμοστει στο μελλον..Ισως να βγει και σε καλο.. biggrin.gif biggrin.gif
dizzy_fingers
Τα ποστ αυτά που αναφέρεις είναι προσωρινά. Δε μπορεί να σχολιάζεται για πάντα αυτό το θέμα.

Εγώ που έχω εικόνα των στατιστικών, πάντως, είδα μία αυξομείωση στα post count μερικών μελών η οποία έγινε όπως ακριβώς την υπολόγιζα πριν πραγματοποιήσω το μέτρο...αλλά και χωρίς αυτήν την εικόνα, κάποιος που κάνει μία γύρα στα διάφορα φόρουμ μπορεί να διακρίνει μία διαφορά.
apkat
Ξερεις καλυτερα σιγουρα αν και εγω τετοια αισθηση για την ωρα δεν εχω..Τεσπα.Θα δουμε στο μελλον.. biggrin.gif biggrin.gif
Air Kef
apkat το τι ποστ γινονται στο οφ τοπικ υποφόρουμ,και ειδικά στο παρον τόπικ,λίγο μας ενδιαφέρουν.
Εμεις οι ιδιοι γράφουμε οτι βλακεια μας περάσει στα οφ τοπικ.

Στοχος ειναι τα αλλα φορουμ,τα μπασκετικά,και οχι αν γινεται σπαμ στο τοπικ των Καλλιστειων η εδώ. wink.gif
apkat
Κι ομως ακομα και εδω εχω δει παρατηρησεις..Τεσπα οχι οτι εχει και καμια σημασια..Σε γενικες γραμμες συμφωνω και εγω με την προσπαθεια που γινεται στο να περιοριστει το σπαμ οχι ομως απολυτα και με τον τροπο smile.gif smile.gif
dizzy_fingers
Είμαι όλος αυτιά αν έχεις κάποια εναλλακτική πρόταση smile.gif.
apkat
Βασικα θα μπορουσαμε να το συζητησουμε μεσω πμ (να μην κανουμε και σπαμ tongue.gif tongue.gif χωρις λογο)..
kostasvc15
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 6 2007, 05:59 PM) *
Στις πρώτες 2 μέρες εφαρμογής του μέτρου τα αποτελέσματα είναι ενθαρρυντικά... rolleyes.gif

Εγω βασικα απο 2-3 μερες πριν βγαλεις το ποστ καουντ μεχρι και σημερα δεν εχω κανει πανω 6-7 ποστ ανα μερα και απο αυτα που εκανα τα πιο πολλα ηταν στο ''οφ τοπικ''.Τωρα πια καλοκαιριασε,μπανια,βολτες,βγαζω και διπλομα,οι αγωνες λιγοστεψανε ποσα ποστ να κανεις...

QUOTE(Air Kef @ Jun 6 2007, 06:43 PM) *
apkat το τι ποστ γινονται στο οφ τοπικ υποφόρουμ,και ειδικά στο παρον τόπικ,λίγο μας ενδιαφέρουν.
Εμεις οι ιδιοι γράφουμε οτι βλακεια μας περάσει στα οφ τοπικ.

Στοχος ειναι τα αλλα φορουμ,τα μπασκετικά,και οχι αν γινεται σπαμ στο τοπικ των Καλλιστειων η εδώ. wink.gif

Σωστος!





Γενικα οποιες κινησεις γινονται για το καλο του φορουμ,ειμαι μεσα cool.gif
No problem...
morfi
Να επαναφέρετε τα στατιστικά για να λέω ότι έχω πολλά ποστ.
liolias
Και συμφωνω παιδια. Μην το ξαναβαλετε το ποστ καουντ.
P.Faliro13
ωραία πες οτι δεν ξαναμπένει το ποστ καουντ. μπορούμε να ξέρουμε στο περίπου τα ποστ μας απο το άν είμαστε champ, amateur, pro κ.α . υπάρχει τρόπος να φύγουν και αυτά;
liolias
Φιλε και παλι ακριβως δεν μπορεις να ξερεις. Ειδικα οσοι θα γραφονται απο δω και περα. Τα ranks εμενα παντως μου αρεσουν.
Air Kef
Mαλλον κανενας δν κατάλαβε τον λογο που έφυγε το ποστ καουντ.


Όταν ο άλλος ποστάρει για να γινει το 652--->653(και παει λεγοντας) και οχι γιατι εχει να πει κατι, αλλά επειδη θελει να πιασει τα 1000,τοτε γινεται εκνευριστηκός.
Όταν ειναι 20-20 με καποιον αλλον στα ποστ της μέρας και σκορπάει απο δω κι απο κει "μικρά ανούσια ποστάκια" (copyright dizzy fingers) και κανει ολο το φορουμ παιδική χαρά για να ειναι πρώτος,το φορουμ δν του φταιει σε τπτ.


Το προ,το νβα και το ολα σταρ αλλαζουν καθε 200 ποστ σχεδόν,το ολ σταρ ειναι το τελευταίο.Όχι οτι και αυτά λενε κατι σημαντικό.. smile.gif
Gravedigger
Τα Ranks για μένα είναι καλύτερο να μείνουν.Τα ποστ δν χρειάζονται αλλά με τα ranks μπορείς να ξέρεις πόσο παλιός είναι ο άλλος στο φόρουμ (πόσο συμμετέχει) κ εγώ πιστεύω ότι είναι σημαντικό.
morfi
Δεν αφήνετε καλύτερα τα ποστ στην ησυχία τους και να μιλήσετε για κάτι άλλο ?

Eίναι φανερό πως μερικοί έχουν ενοχληθεί από αυτό το μέτρο.
sihainas
Μιας και η όλη συζήτηση γίνεται εδώ...ας κάνω κι εγώ μια πρόταση... αντί για όόόόόόλα αυτά τα ρανκς δεν θα ήταν ωραίο να υπάρχει απλώς ένας τιμητικός τίτλος και καλά για τα μέλη που κάνουν "καλά" ποστ... όπως για παράδειγμα όλα αυτά τα αφιερώματα για τον ΝΒΑ ή για τα Final 4 και γενικά τέλος πάντων για τα μέλη που προσφέρουν στο φόρουμ... smile.gif
morfi
QUOTE(sihainas @ Jun 9 2007, 01:27 AM) *
Μιας και η όλη συζήτηση γίνεται εδώ...ας κάνω κι εγώ μια πρόταση... αντί για όόόόόόλα αυτά τα ρανκς δεν θα ήταν ωραίο να υπάρχει απλώς ένας τιμητικός τίτλος και καλά για τα μέλη που κάνουν "καλά" ποστ... όπως για παράδειγμα όλα αυτά τα αφιερώματα για τον ΝΒΑ ή για τα Final 4 και γενικά τέλος πάντων για τα μέλη που προσφέρουν στο φόρουμ... smile.gif

Ακούγεται πολύ καλό αυτό αλλά...
"απλώς ένας τιμητικός τίτλος και καλά για τα μέλη που κάνουν "καλά" ποστ"
Έτσι όπως το έγραψες, ακούγεται κάπως υποτιμητικό. Σαν να λες ότι αυτοί θα είναι "οι καταπληκτικοί", "οι γαμάτοι" του φόρουμ και όλοι οι άλλοι θα είναι από κάτω τους.

QUOTE(sihainas @ Jun 9 2007, 01:27 AM) *
για τον ΝΒΑ

Δεν είναι γαμώ τα παιδιά ? banana.gif
sihainas
Όχι δεν είναι κάτι που θα υποβιβάζει τους υπόλοιπους αλλά κάτι που θα επιβραβεύει αυτούς που προσφέρουν wink.gif
morfi
QUOTE(sihainas @ Jun 9 2007, 01:51 AM) *
Όχι δεν είναι κάτι που θα υποβιβάζει τους υπόλοιπους αλλά κάτι που θα επιβραβεύει αυτούς που προσφέρουν wink.gif

Λίγο πολύ όμως, όλοι προσφέρουν. Τώρα το ποιός προσφέρει περισσότερο και το ποιός λιγότερο είναι άλλο θέμα. Άλλωστε, ποιός είναι αυτός που θα κρίνει το πόσο προσφέρω εγώ και εσύ ? wink.gif <----- σειρά μου να το βάλω banana.gif
sihainas
Κοίτα η απάντηση στην ερώτηση σου υπό άλλες συνθήκες θα ήταν...μα αυτός που έχει το site... αλλά στην προκειμένη περίπτωση νομίζω ότι θα πρέπει πρώτα να ρωτήσει εσένα master morfi tongue.gif
Air Kef
QUOTE(sihainas)
Μιας και η όλη συζήτηση γίνεται εδώ...ας κάνω κι εγώ μια πρόταση... αντί για όόόόόόλα αυτά τα ρανκς δεν θα ήταν ωραίο να υπάρχει απλώς ένας τιμητικός τίτλος και καλά για τα μέλη που κάνουν "καλά" ποστ... όπως για παράδειγμα όλα αυτά τα αφιερώματα για τον ΝΒΑ ή για τα Final 4 και γενικά τέλος πάντων για τα μέλη που προσφέρουν στο φόρουμ...



Κάτι ετοιμάζεται απο τον αντμίν πάλι..

Όχι ακριβώς οπως το λες,αλλα ΚΑΤΙ ΣΑΝ "αποψη" μελλών για ποστ άλλων μελών.. rolleyes.gif
Υπομονή.
thrylos7
Δεν ξέρω αν έχω ξανακάνει αυτό το σχόλιο σ' αυτό το τόπικ... Απλά σήμερα το θυμήθηκα...

Σε όλα τα αστικά λεωφορεία της Θεσσαλονίκης, γίνεται το κουτοπόνηρο "κόλπο" με τα μπλε μηχανήματα (για εισιτήρια εκείνη τη στιγμή) να πηγαίνουν αρκετά λεπτά πίσω (6-7 συγκεκριμένα); Έτσι τα 70 ή 60 λεπτά διάρκειας του εισιτηρίου μειώνονται σε 53 ή 63... (αυτό έχει ισχύ και για τα ημερήσια βέβαια, απλά εκεί είναι πολύ μικρή η διαφορά, ενώ η χρήση τους δεν είναι τόσο συχνή..)
apkat
Bρηκα χαζευοντας στο φορουμ συγκλονιστικο ποστ του Ντιζυ και θεωρησα χρεος μου να το παρουσιασω στον κοσμο.. tongue.gif tongue.gif
QUOTE
Αν όμως τελικά πάρει ο Καζλάουσκας αυτούς που θέλει (αν έρθει ο Γιαφτόκας, μα το τουτάτις, θα πάρω εισιτήριο στο σεφ μόνο και μόνο για να πάω να τον δω από κοντά) ...


Ειναι απο την πρωτη σελιδα των μεταγραφων του Ολυμπιακου.Προ διετιας δηλαδη.Αληθεια Ντιζυ πηρες φετος μα τον τουτατις διαρκειας του Παναθηναικου για να δεις τον Γιαφτοκας απο κοντα;;;;;;; tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
nikefalin
QUOTE(apkat @ Jun 9 2007, 05:23 AM) *
Bρηκα χαζευοντας στο φορουμ συγκλονιστικο ποστ του Ντιζυ και θεωρησα χρεος μου να το παρουσιασω στον κοσμο.. tongue.gif tongue.gif

Ειναι απο την πρωτη σελιδα των μεταγραφων του Ολυμπιακου.Προ διετιας δηλαδη.Αληθεια Ντιζυ πηρες φετος μα τον τουτατις διαρκειας του Παναθηναικου για να δεις τον Γιαφτοκας απο κοντα;;;;;;; tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Μα τον Τουτάτις δήλωνω κι εγώ αμετανόητος φαν του Ρόμπι biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Robby stay here!
rchos
αν παντως δεν πηρε διαρκειας τοτε μαθαμε τον λογο που δεν πηγε καλα ο γιαφτοκας.απογοητευτηκε που δεν εβλεπε τον διζζυ και που καρδια για μπασκετ μετα!
iverson
Μια εβδομάδα έλειψα γιατί μου είχε πρόβλημα το internet και βλέπω αλλαγές.Μου φαίνεται πολύ καλή η ιδέα του Dizzy να διαγράψει τα πόστ του καθενός και νομίζω ότι έχει δουλέψει έτσι ώστε να μην υπάρχουν άσκοπα πόστ.
tsitum
Αν κ βλεπω πως οι περισσοτεροι συμφωνουν με την κινηση για τα ποστς,θα ηθελα να εκφρασω τις διαφωνιες κ μια τελοσπαντων αλλη αποψη.

Ο αριθμος των ποστ ειναι ενα κινητρο για καποιον που γραφει σε ενα φορουμ.Σιγουρα βεβαια για να συμμετασχεις σε ενα φορουμ σημαινει οτι θελεις να επικοινωνησεις κ να ανταλλαξεις αποψεις για κοινα ενδιαφεροντα.Ετσι διαλεγεις καποια φορουμ για να εισαι μελος.Ομως το να υπαρχει διπλα σου κ ο αριθμος των ποστς δε νομιζω να ειναι κατι μεμπτο το οποιο να θελουμε να αποποιηθουμε.Ακομα κ καποιος να το δει σαν "ατυπη ιεραρχια" παλι δε μου φαινεται αρνητικο.Τα Ranks με τα οποια συμφωνουνε πολλοι συνφορουμιτες,παλι το ιδιο δε λενε?Ποσα πανω κατω ποστς εχεις κανει.Ο ακριβης αριθμος των ποστς ειναι το κακο?Το ιδιο επιχειρημα με τα Ranks που χρησιμοποιηθηκε,δεν μπορει να ειπωθει κ για τον αριθμο των ποστς?Οτι δηλαδη θα πρεπει να δειχνεται για καθε μελος ποσο ενεργο ή παλιο ειναι?Το ποσο παλιο φαινεται,το περιπου ποσο ενεργο φαινεται,το ακριβως ποσο ενεργο σβηνεται.

Το θεμα ειναι τα ανουσια ποστς και εχει ηδη τεθει.Πιστευω πως μια καλη λυση θα ηταν να ρυθμιζεται καθε ποστ να καταχωρειται αν εχει πανω απο ενα πλαφον χαρακτηρων (δε ξερω κατα ποσο ειναι εφικτη).Κ δε νομιζω αν ισχυσει κατι τετοιο νσ απαντησουν καποιοι γραφοντας "ζζζζζζζζζζζηηηηηηηητττττττωωωωωωω" ή κανοντας copypaste σε μια προταση τους.

Υ.Γ. δε γνωριζω τι γινεται στα περισσοτερα φορουμ κ ποια λογικη επικρατει,οσα λεω τα λεω για να ακουστει η διαφορετικη αποψη κ δε ξερω ποια ειναι τα μεχρι στιγμης αποτελεσματα (σιγουρα θα εχουν μειωθει τα ανουσια ποστ,αλλα παλι πολυ πιθανο να εχουν μειωθει κ τα συνολικα ποστς σε καποιο βαθμο).

Παντως αν δεν βρισκεται αλλος τροπος για να κοπουν τα ανουσια ποστς,καλως εγινε. smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif
man10
Ενταξει,δεν τρεχει και τπτ που κοπηκαν τα ποστς!

Ουτως η αλλως ειναι δοκιμαστικο,καποια στιγμη θα τα επαναφερουν.
Air Kef
Παιδιά έχουμε πει αναλυτικά τους λόγους,και τσίτουμ,ειδικά για σένα εχω απαντήσει στην προηγούμενη σελίδα.


Πάντως Νότη,μια φορά που ειχαμε χτυπήσει ένα εισητίριο 75 λεπτά μετά την πρώτη,δν μας ειπε τπτ. smile.gif

Τι να πειτε κι εσεις ρε που εχετε 25 λεπτά το εισητήριο και δικαιωμα μετεπιβίβασεις για 70 λεπτά;;;;


ΓΙα έλα εδώ να δινει 1,10 να πας και να έρθεις 15 λεπτά απόσταση;;;
Και αν εχεις μαθημα πρωι και απόγευμα,πάει 2,20.. 68.gif 68.gif 68.gif


Και τι είπες;;;Μετεπιβίβαση;;;; 19.gif
Δεν στα παν καλά.Απαξ και κατέβηκες,νέο εισητήριο.Αν θες από το ΤΕΙ να πας στα Καρφούρ και να γυρίσεις,γράψε 2,20.
Pierce
μα την παναγια εχω φαει τα λεωφορεια με το κουταλι. το ιδιο και τον ηλεκτρικο. μια φορα ελεγκτη δεν εχω πετυχει! μονο στο προαστιακο οταν πηγαινα στο αεροδρομιο εχω πετυχει κανα δυο φορες αλλα την μια ειχα ξεχασει να χτυπησω το εισιτήριο!!!! ευτυχως ομως με ειδε οτι ειχα βαλιτσα και καταλαβε οτι δεν ημουν τζαμπατζης και μου το ακυρωσε εκεινη. Να'ναι καλα η γυναικα! biggrin.gif
tsitum
Το φοιτητικο στη Λαρισα ειναι 55 λεπτα???Πολυ ακριβο ρε...


Οι Οργανισμοι Αστικων σε Αθηνα κ Θεσ/νικη επιδοτουνται απο το κρατος γι αυτο ειναι πιο φτηνα,αλλα δεν εχω καταλαβει γιατι συμβαινει αυτο μονο σ αυτες τις πολεις wink.gif wink.gif
Air Kef
Ο λόγος νομίζω πως ειναι πως εδώ το αστικό ειναι ιδιωτικό και οχι δημόσιο.Στην Ξανθη,μια πολη ασφαλώς πιο ¨φτωχή" απο τη Λάρισα,ο δήμαρχος εχει χαρίσει σε ολους τους φοιτητές το αστικό λεωφορείο,κοινώς,δν πληρώνουν τιποτα. biggrin.gif
Προσωπικά,(χωρις παρεξηγηση τσιτουμ έτσι; smile.gif ) έχω την εντυπωση πως το αστικό το συντηρούν οι φοιτητές και το χαίρεται η Λάρισα.
Μιλάμε για ΤΕΙ με 18.000 φοιτητές,που σχεδόν ολοι(εκτος απο αυτους που έχουν αυτοκίνητο,η τους ακομα λιγότερους που μενουν κοντά -το ΤΕΙ ειναι έξω από την Λάρισα-) το χρησιμοποιουν τουλάχιστον 5 φορές την βδομάδα -πηγαινε έλα-. Καντε υπολογισμούς..

Ειναι εκενυριστηκο το οτι συνεχώς αυξανεται.Φλεβαρη 2005 το εισητήριο ειχε 45 λεπτά, 1,5 χρόνο μετά το πηγαν 55(περνώντας απο τα 50) οπου να ναι,θα παει και 60..
nikefalin
QUOTE(Air Kef @ Jun 9 2007, 01:45 PM) *
Ο λόγος νομίζω πως ειναι πως εδώ το αστικό ειναι ιδιωτικό και οχι δημόσιο.Στην Ξανθη,μια πολη ασφαλώς πιο ¨φτωχή" απο τη Λάρισα,ο δήμαρχος εχει χαρίσει σε ολους τους φοιτητές το αστικό λεωφορείο,κοινώς,δν πληρώνουν τιποτα. biggrin.gif
Προσωπικά,(χωρις παρεξηγηση τσιτουμ έτσι; smile.gif ) έχω την εντυπωση πως το αστικό το συντηρούν οι φοιτητές και το χαίρεται η Λάρισα.
Μιλάμε για ΤΕΙ με 18.000 φοιτητές,που σχεδόν ολοι(εκτος απο αυτους που έχουν αυτοκίνητο,η τους ακομα λιγότερους που μενουν κοντά -το ΤΕΙ ειναι έξω από την Λάρισα-) το χρησιμοποιουν τουλάχιστον 5 φορές την βδομάδα -πηγαινε έλα-. Καντε υπολογισμούς..

Ειναι εκενυριστηκο το οτι συνεχώς αυξανεται.Φλεβαρη 2005 το εισητήριο ειχε 45 λεπτά, 1,5 χρόνο μετά το πηγαν 55(περνώντας απο τα 50) οπου να ναι,θα παει και 60..

και καλά είναι...για ρώτα και για τα Χανιά να σου πουν τα παιδιά smile.gif
tsitum
Οχι ρε τί παρεξηγηση να παιχτει smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif

Τουλαχιστον θα επρεπε να υπαρχει το δικαιωμα μετεπιβιβασης για καποια λεπτα για να μπορεις να γυρισεις ή να πας κ καπου αλλου.

Γι αυτο τα βασικα αγαθα (μεσα σ αυτα κ η μετακινηση στα αστικα κεντρα) θα πρεπει να παρεχονται ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΙ απο το κρατος ή την τοπικη αυτοδιοικηση.Κ εκτος αυτου να προσεχονται στη τιμολογηση ευαισθητες κοινωνικες ομαδες οπως οι φοιτητες,οι ανεργοι κτλ.Για να μην εχουμε τετοια φαινομενα...
thrylos7
QUOTE
μια φορά που ειχαμε χτυπήσει ένα εισητίριο 75 λεπτά μετά την πρώτη,δν μας ειπε τπτ.


QUOTE
ειχα ξεχασει να χτυπησω το εισιτήριο!!!! ευτυχως ομως με ειδε οτι ειχα βαλιτσα και καταλαβε οτι δεν ημουν τζαμπατζης και μου το ακυρωσε εκεινη. Να'ναι καλα η γυναικα!


Αυτό θα πει τύχη! rolleyes.gif

QUOTE
Αν θες από το ΤΕΙ να πας στα Καρφούρ και να γυρίσεις,γράψε 2,20.


Εσύ πού πας πιο συχνά; tongue.gif

QUOTE
Μιλάμε για ΤΕΙ με 18.000 φοιτητές


Ενεργοί αυτοί; Δε φανταζόμουν να έχει τόσο πολλούς...
Air Kef
Oχι 18000 ενεργοί,αλλα οι εγγεγραμενοι ειναι καπου τόσοι.


Απο αυτούς τους 18000,πόσοι πια δν μενουν Λάρισα,πλέον;Σκέψου οτι στις εκλογές ας πουμε πανε 3.500 με 4000 και δν πάνε να ψηφίσουν παρα μα πάρα πολλοί φοιτητές.Ακομα και 9000 να ειναι οι ενεργοι (περισσοτεροι πιστεύω) και ο καθενας θελει γυρω στα 5 ευρώ τη ΒΔΟΜΑΔΑ καταλαβαίνεις για τι πράγμα μιλαμε.Αν τυχαινει κανεις να ξερει (ο διευθυντης του αστικού Λαρισας πχ biggrin.gif tongue.gif ) ας μας πει και μας,μην τους κατηγορουμε αδικα που καταντήσαμε να βάζουμε τα εισητηρια του αστικου στον προυπολογισμό του μηνα.
apkat
nikefalin αν και Χανιωτης δεν εχω παρει ποτε Λεωφορειο..Για πες τιμες..Εμενα μακρια σε σημειο που δεν περνουσε λεωφορειο και ετσι με πηγαιναν οι γονεις με αυτοκινητο οπου ηθελα..Πλεον εχω και γω αυτοκινητο και ετσι πραγματικα στα χανια δεν εχω μπει ποτε(αντε 1-2 φορες που δε θυμαμαι) σε λεωφορειο..
Gravedigger
Εγώ πάλι βγάζω μηνιαία κάρτα γιατί μονίμως ξέχναγα η να βγάλω η να χτυπήσω το εισιτήριο!Οπότε είμαι ήσυχος! banana.gif (το emoticon το έκλεψα από τον morfi!)
Alexmei
και εγώ από τον holic tongue.gif
morfi
QUOTE(Gravedigger @ Jun 9 2007, 06:55 PM) *
Εγώ πάλι βγάζω μηνιαία κάρτα γιατί μονίμως ξέχναγα η να βγάλω η να χτυπήσω το εισιτήριο!Οπότε είμαι ήσυχος! banana.gif (το emoticon το έκλεψα από τον morfi!)

68.gif
Das Kapital
Καθιστε να ποσταρει ο Zmac θα σας κανει ολους ρομπες!!! tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.