Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βοστώνη-Ατλάντα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
NBAholic
celtics1-sm.gif vs hawks1-sm.gif

Σχόλια για τη σειρά αγώνων.
Rondo
Πιστεύω πως οι Σέλτικς θα δείξουν την απαιτούμενη σοβαρότητα και θα πάρουν τη σειρά..Λογικό αποτέλεσμα θα ήταν 4-0 ή 4-1...Θεωρώ επίσης πως είναι πολύ μικρότερος ο βαθμός δυσκολίας στην Ανατολή απ'ότι στη Δύση αν και αυτό θα φανεί στην πορεία...
Keyser_Soze
Χαώδης η διαφορά ανάμεσα στις 2 ομάδες. Οπότε προβλέπω εύκολο σκούπισμα για τους Κέλτες. Αν και έχουν καλούτσικη ομάδα οι Χοκς, θα είναι τεράστια έκπληξη αν πάρουν έστω και 1 νίκη.
Alexmei
Mα θέλει και ερώτημα; Οι Χοκς βέβαια θα κάνουν την έκπληξη και θα περάσουν με 4-2 όπως το GSW πέρυσι tongue.gif
red pyramid88
Δυστηχώς ποντάρω στη Βοστόνη με 4 - 0. Ένα απο τα θετικά των Hawks ότι θα παίξουν σχετικά πιο ήρεμοι αφού για αυτούς ήδη θεωρίται επιτυχεία που περάσανε.
nikolas12
Νομιζω πως ανετα οι Σελτικς θα νικησουν με κανα 4-1 και το ενα απλα το χαριζω. biggrin.gif
celtic_pride
Χαλαρά θα γίνει το 4-0 και ο δρόμος για το δαχτυλίδι θα ανοίξει διάπλατα.....


GO Celtics.... celtics1-sm.gif
morfi
Δε θα είναι και τόσο εύκολο όσο φαίνεται. Οι Σέλτικς θα πρέπει να μείνουν συγκεντρωμένοι σε όλους τους αγώνες και σε όλη τη διάρκεια τους. Θα πρέπει να ελέξγουν το ρυθμό του παιχνιδιού και να το έχουν συνεχώς στα μέτρα τους αφού λίγο αν ξεφυγεί, οι Χοκς μπορούν και θα κάνουν ζημιές.
Η Ατλάντα είναι απο τις καλύτερες επιθετικές ομάδες που άνετα θα σε σκοτώσει αν την αφήσεις. Επιθετικά, έχουν περισσότερες λύσεις (όχι όμως καλύτερες) από τους Σέλτικς κάτι που το δυσκολεύει ακόμα περισσότερο.
Η αμυντική τους ανυπαρξία και η κακή φιλοσοφία του παιχνιδιού, σε συνδυασμό με τη καταπληκτική εικόνα που έχουν δείξει οι Κέλτες σε αυτούς τους τομείς, θα με κάνουν να δώσω προβάδισμα στους Σέλτικς, 4-1 στη καλύτερη.
Flash
Μ' αρέσει βρε morfi που αφού γράψεις μια παράγραφο για το ότι οι Χοκς έχουν πιθανότητες να κάνουν κανά χουνέρι στο τέλος καταλήγεις

QUOTE
Σέλτικς, 4-1 στη καλύτερη
laugh.gif laugh.gif

όχι πως δε συμφωνώ, απλά είναι σαν να βλέπεις διαφήμιση που να δείχνει επί 1 λεπτό το έργο της κοινοβουλευτικής ομάδας του ΣΥΡΙΖΑ και στο τέλος να λέει: " ψηφιστε νεα δημοκρατία, είναι η καλύτερη "
(εντάξει δεν είμαι σε εκφραστική φόρμα αυτή τη στιγμή αλλά κατάλαβες τι θέλω να πω smile.gif )

Στο θέμα μας, δε νομίζω ότι μπορούν να γίνουν και πολλά σχόλια. Πάνω από 1 νίκη της Ατλάντα = έκπληξη για μένα.
xoxli44
Βοστωνη ευκολα!Kevin 77.gif 77.gif 77.gif
Rondo
Οι Σέλτικς έκαναν ευκολότατα το 1-0 στη σειρά με 104-81 στηριζόμενη στους 4 από τους 5 παίκτες της βασικής πεντάδας και πιο συγκεκριμένα στους τρεις μεγάλους Γκαρνέτ, Πιρς, Ρέι Άλλεν και στον Ρόντο...Το 2-0 αναμένεται να γίνει ξημερώματα Πέμπτης ώρα Ελλάδος...
KOMAS13
QUOTE(xoxli44 @ Apr 18 2008, 17:03 ) *
Βοστωνη ευκολα!Kevin 77.gif 77.gif 77.gif

πρεπει πιστευω να αναγνωριζονται οι μεγαλοι παικτες και ενας απο αυτους ειναι φυσικα ο evin garnett...πιστευω οτι ηρθε η ωρα για την αυτοκρατορια των celtis να επιστρεψει στους τιτλους...φυσικα δεν πρεπει να υποτιμησεις κανενα αντιπαλο γιατι περσι οι νταλλας ετσι την πατησαν μην το ξεχναμε....
Flash
Η Ατλάντα έκανε το 2-1 χθες. Είδα το δεύτερο ημίχρονο και πραγματικά εντυπωσιάστηκα με την πολύ ζεστή ατμόσφαιρα που είχε δημιουργηθεί στο γήπεδο. Ο κόσμος φώναζε ασταμάτητα και έδινε πολύ καλο παλμό. Ωραία έδρα, την είχα υποτιμήσει. Για 17 περίπου λεπτά (από το 24 μέχρι το 41) τα χρονόμετρα των 24 δευτερολέπτων είχαν χαλάσει με αποτέλεσμα οι παίχτες να βασίζονται μόνο σε κάποιον από τη γραμματεία που μέσω μικροφώνου φώναζε τον χρόνο που απέμενε για την ολοκλήρωση της επίθεσης. Αυτό ευνόησε κάπως τους γηπεδούχους καθώς υπό την ημιάγνοια του χρόνου και τον φόβο να μείνει η μπάλα στα χέρια του επιτιθέμενου ο ρυθμός άνοιξε με αποτέλεσμα ο Smith να καρφώνει με μανία στον αιφνιδιασμό (όταν δεν έβαζε τρίποντα!). Ο Horford επίσης ήταν εξαιρετικός στην επίθεση αλλά δεν μπόρεσε να περιορίσει ούτε κατ' ελάχιστο τον KG στην άμυνα, όποτε τον μάρκαρε αυτός.

Φάση του παιχνιδιού: 22 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, οι Σέλτικς έχουν μειώσει από τους 15 στους 7 πόντους και κυνηγάνε την μπάλα μανίασμένα για να πετύχουν το θάυμα. Μετά από passing game η μπάλα καταλήγει (νομίζω) στο Horford ο οποίος κάνει ένα fade away jumper από τα 6 μέτρα με τονPierce να κρεμιέται επάνω του και να καταλήγει τελικά στο παρκέ. Ο Horford δε χάνει την ευκαιρία, σκοράρει και αμέσως γυρνάει στον πεσμένο Pierce και του λέει κάποια "γαλλικά". Ευτυχώς που ακολούθησε time out. Ο Pierce σηκώνεται και πηγαίνει προς τον πάγκο της Ατλάντα αλλά τον σταματάει ο Σκαλαμπρίνι και τον τραβάει προς τον πάγκο της Βοστώνης οπότε ο Pierce σηκώνει το δεξί χέρι και δείχνει νομίζω 4 δάχτυλα προς τον αντίπαλο του (wink.gif. Το βλέμμα του ήταν απίστευτο και είμαι βέβαιος ότι δεν πρόκειται να το αφήσει έτσι αυτό. Κυρίες και κύριοι, τα αίματα άναψαν και έχουμε βεντέτα.
Wilkinson
QUOTE(Flash @ Apr 27 2008, 14:56 ) *
Η Ατλάντα έκανε το 2-1 χθες. Είδα το δεύτερο ημίχρονο και πραγματικά εντυπωσιάστηκα με την πολύ ζεστή ατμόσφαιρα που είχε δημιουργηθεί στο γήπεδο. Ο κόσμος φώναζε ασταμάτητα και έδινε πολύ καλο παλμό. Ωραία έδρα, την είχα υποτιμήσει. Για 17 περίπου λεπτά (από το 24 μέχρι το 41) τα χρονόμετρα των 24 δευτερολέπτων είχαν χαλάσει με αποτέλεσμα οι παίχτες να βασίζονται μόνο σε κάποιον από τη γραμματεία που μέσω μικροφώνου φώναζε τον χρόνο που απέμενε για την ολοκλήρωση της επίθεσης. Αυτό ευνόησε κάπως τους γηπεδούχους καθώς υπό την ημιάγνοια του χρόνου και τον φόβο να μείνει η μπάλα στα χέρια του επιτιθέμενου ο ρυθμός άνοιξε με αποτέλεσμα ο Smith να καρφώνει με μανία στον αιφνιδιασμό (όταν δεν έβαζε τρίποντα!). Ο Horford επίσης ήταν εξαιρετικός στην επίθεση αλλά δεν μπόρεσε να περιορίσει ούτε κατ' ελάχιστο τον KG στην άμυνα, όποτε τον μάρκαρε αυτός.

Φάση του παιχνιδιού: 22 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, οι Σέλτικς έχουν μειώσει από τους 15 στους 7 πόντους και κυνηγάνε την μπάλα μανίασμένα για να πετύχουν το θάυμα. Μετά από passing game η μπάλα καταλήγει (νομίζω) στο Horford ο οποίος κάνει ένα fade away jumper από τα 6 μέτρα με τονPierce να κρεμιέται επάνω του και να καταλήγει τελικά στο παρκέ. Ο Horford δε χάνει την ευκαιρία, σκοράρει και αμέσως γυρνάει στον πεσμένο Pierce και του λέει κάποια "γαλλικά". Ευτυχώς που ακολούθησε time out. Ο Pierce σηκώνεται και πηγαίνει προς τον πάγκο της Ατλάντα αλλά τον σταματάει ο Σκαλαμπρίνι και τον τραβάει προς τον πάγκο της Βοστώνης οπότε ο Pierce σηκώνει το δεξί χέρι και δείχνει νομίζω 4 δάχτυλα προς τον αντίπαλο του (wink.gif. Το βλέμμα του ήταν απίστευτο και είμαι βέβαιος ότι δεν πρόκειται να το αφήσει έτσι αυτό. Κυρίες και κύριοι, τα αίματα άναψαν και έχουμε βεντέτα.

Ade wrea na anapsoun ligo ta aimata... biggrin.gif i exoume play-off i den exoume, me liga logia to tetarto paixnidi den xanete, distixws den exei tin fasi pou les oti egine sto telos sta highlights tou nba.com(mono se kana youtube ama ti vroume an kai den pisteuw)
O pierce ti ithele na diksei me ta 4 daxtyla blink.gif ?
Flash
QUOTE
O pierce ti ithele na diksei me ta 4 daxtyla ?


Δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ. Είτε ήταν κανένα από αυτά τα ψιλογκανγκστα νοήματα που δεν τα πιάνουμε εμείς είτε εννοούσε ότι "θα τα πούμε στο τέταρτο παιχνίδι". Φυσικά μπορεί να ήταν και κάτι άλλο ή απλά να μην είδα καλά.
NBAer
QUOTE(Flash @ Apr 27 2008, 15:45 ) *
Δύο πράγματα μπορώ να σκεφτώ. Είτε ήταν κανένα από αυτά τα ψιλογκανγκστα νοήματα που δεν τα πιάνουμε εμείς είτε εννοούσε ότι "θα τα πούμε στο τέταρτο παιχνίδι". Φυσικά μπορεί να ήταν και κάτι άλλο ή απλά να μην είδα καλά.

Ειτε η επιρροη του Ριβαλντο ειναι τοσο μεγαλη ωστε ολοι ειναι στο πλευρο της ΑΕΚ. smiley.gif
Παντως η Ατλαντα την εχει βαψει τωρα πια. biggrin.gif
Pierce
σε ανιτθεση με τον flash ,ειδα μονο το πρωτο ημιχρονο, που ο Σμιθ ειχε δειξει τις προθεσεις του και ηταν κυριαρχος και στις δυο μεριες του γηπεδου. Αστεια η αμυνα πανω τον μπιμπι ο οποιος σε 8 λεπτα ειχε 5 ασιστ, οπως αστειο ηταν να κανει ο KG fade away στα 6 μετρα με αντιπαλο τον..... Ζαζα. Υπηρχε μια καποια αδυναμια στα ριμπαουντ, μεχρι να μπει στο παρκε ο big baby αλλα δυστυχως φορτωθηκε γρηγορα με 3 φαουλ.


PS: horford παλικαρι μου με λαθος ανθρωπο τα εβαλες. Να θυμασαι οτι εσυ την προκαλεσες την λαίλαπα που θα ακολουθησει
red pyramid88
QUOTE(pierce21 @ Apr 27 2008, 22:37 ) *
PS: horford παλικαρι μου με λαθος ανθρωπο τα εβαλες. Να θυμασαι οτι εσυ την προκαλεσες την λαίλαπα που θα ακολουθησει


Τεράστια ήταν τελικά η λαίλαπα, τόσο τεράστια που παρέσυρε και την ίδια τη Βοστώνη tongue.gif

97 - 92 νίκη για τους Hawks, με καλύτερους παίκτες τον Joe Johnson (τρομερό μάτς) και τον Josh Smith (πραγματικά έδωσε ρεσιτάλ, αν δεν έπαιρνε και κάτι άκυρα τρίποντα θα ήταν άψογος).

Απο εκεί και πέρα, καλός ήταν και ο Horford, ο Childress το πάλεψε, ο Pachulia έπαιξε όσο έπαιξε με πάθος, απαγοήτευση ο Bibby. Για τη Βοστώνη η γνωστή τριάδα το πάλεψε αλλά δεν τους βγήκε ενώ σημαντικά σούτ έβαλε και ο Posey.

Είχαμε και καυγαδάκι Pachulia - Garnnet, έτσι να ανάβουν και άλλο τα αίματα smiley.gif
kostasvc15
Ο Σμιθ ειχε γενεθλια και κερναγε ταπες;
Wilkinson
QUOTE(red pyramid88 @ Apr 29 2008, 06:06 ) *
Τεράστια ήταν τελικά η λαίλαπα, τόσο τεράστια που παρέσυρε και την ίδια τη Βοστώνη tongue.gif

97 - 92 νίκη για τους Hawks, με καλύτερους παίκτες τον Joe Johnson (τρομερό μάτς) και τον Josh Smith (πραγματικά έδωσε ρεσιτάλ, αν δεν έπαιρνε και κάτι άκυρα τρίποντα θα ήταν άψογος).

Απο εκεί και πέρα, καλός ήταν και ο Horford, ο Childress το πάλεψε, ο Pachulia έπαιξε όσο έπαιξε με πάθος, απαγοήτευση ο Bibby. Για τη Βοστώνη η γνωστή τριάδα το πάλεψε αλλά δεν τους βγήκε ενώ σημαντικά σούτ έβαλε και ο Posey.

Είχαμε και καυγαδάκι Pachulia - Garnnet, έτσι να ανάβουν και άλλο τα αίματα smiley.gif

O Biby giati apogoiteusi blink.gif ???
Idika sto prwto imixrono itan o monos pou epaize enw oi Horford kai Childress ekanan metrio paixnidi kata tin gnwmi mou..
Oso gia Joe Johnson apla respect 77.gif ta teleutea lepta pire oles tis epithesis panw tou kai pragmatika scorare se OLES( tongue.gif ) kai etsi katharise to paixnidi monos tou sto telos...
captain charisma
οι σελτικς με την ηττα τους εδειξαν οτι εχουν αδυναμιες και για να φτασουν μεχρι τους τελικους του νβα θα στηριχθουν στο απολυτο πλεονεκτημα εδρας που εχουν εξασφαλησει...
red pyramid88
QUOTE(Wilkinson @ Apr 29 2008, 06:44 ) *
O Biby giati apogoiteusi blink.gif ???
Idika sto prwto imixrono itan o monos pou epaize enw oi Horford kai Childress ekanan metrio paixnidi kata tin gnwmi mou..


Χμ, εγώ τον είδα να κλείνετε πολύ εύκολα απο τους παίκτες των Celtics και ότι δεν πήρε κάποια κρίσιμη επίθεση, πράγμα που θα περίμενα απο ένα παίκτη με την εμπιρία του.

Όσο για Horford, περρισσότερο αμυντικά πιστεύω βοήθησε, ενώ ο Childress πήρε κάποια πολύ κρίσιμα επιθετικά ριμπάουντ wink.gif anyway, η Atlanta νίκησε και αυτό μετρά
Gravedigger
Atlanta for NBA champs! icon_drunk.gif Τι να πω και εγώ,αφού θα αποκλειστούν σήμερα οι Mavs,εναποθέτω όλες μου τις ελπίδες στα γεράκια!(Καλά ντάξει δεν πάνε και για πρωτάθλημα αλλά είμαι υπερευχαριστημένος από την μέχρι τώρα πορεία τους)

ΥΓ.Κώστα δεν χρειάζεται να έχει γενέθλια ο Smith για να το κάνει αυτό tongue.gif biggrin.gif
Rondo
Χαρείτε τώρα όσο μπορείτε γιατί σε κάνα μήνα που θα βάζουνε το δαχτυλίδι, α ψάχνετε δικαιολογίες!!!!

smiley.gif smiley.gif smiley.gif Στα σοβαρά πιστεύω ότι στο 5ο παιχνίδι οι Χοκς θα φάνε καμιά εικοσάρα πάλι...Και θα τελειώσει η σειρά στα 6 παιχνίδια, διότι οι Σέλτικς μπορούν και εκτός και θα το αποδείξουν.
celtic_pride
Αν στην Αμερική είχανε την ελληνική νοοτροπία:

"ΝΑ φύγει τώρα αμέσως ο Ριβερς, ο άχρηστος, ο κοιμισμένος, που δεν μπόρεσε να κάνει σουιπ τους Χωκς." tongue.gif tongue.gif


Χαλαρά παιδιά, Μπόστον είσαι, το δαχτυλίδι φέτος δικό σου είναι....
lakersdynasty
QUOTE(celtic_pride @ Apr 29 2008, 22:34 ) *
Χαλαρά παιδιά, Μπόστον είσαι, το δαχτυλίδι φέτος δικό σου είναι....


Απο τα τελυταια 15-20 χρονια δεν προκυπτει κατι τετοιο. Η Celtic pride εχει κατεδαφιστει μαζι με το Μποστον Γκαρντεν. icon_wave.gif

Οι Σελτικς χανουν την δυναμικη τους οταν η δυνατη τους τριαδα φορτονεται γρηγορα με φαουλ και οταν δεν φροντιζουν να κρατανε τους αντιπαλους τους μακρια απο την ρακετα τους και να μαζευυν τα ριμπαουντ.

Και αυτο ηταν φανερο και στα 2 τελευταια παιχνιδια.

Δεν ειναι τωρα να συζηταμε για το αν θα χασει η Βοστονη απο την Ατλαντα. Αλλα αυτα τα 2 αιχνιδια εδειξαν σε ολους οτι η Βοστονη ΔΕΝ ειναι ανικητη και δεν χρειαζονται περισσοτερες απο 1 μια νικη στο Γκαρντεν για να αλλαξεις τα δεδομενα σε μια σειρα. wink.gif
kemp
αυτο που με εντυπωσιαζει ειναι οτι δεν εχω ακουσει τιποτα εδω στο forum για το καλαθι που εχασε ο PIERCE ΜΟΝΟς ΤΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ στα 30 δευτερολεπτα και με τη διαφορα σους 4 ποντους.

Μονο οταν ειναι να τον βγαλουν καλυτερο απο τον carter ξεσπαθωνουν οι οπαδοι του tongue.gif
Wilkinson
QUOTE(kemp @ Apr 30 2008, 01:01 ) *
αυτο που με εντυπωσιαζει ειναι οτι δεν εχω ακουσει τιποτα εδω στο forum για το καλαθι που εχασε ο PIERCE ΜΟΝΟς ΤΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗ ΜΠΑΣΚΕΤΑ στα 30 δευτερολεπτα και με τη διαφορα σους 4 ποντους.

Μονο οταν ειναι να τον βγαλουν καλυτερο απο τον carter ξεσπαθωνουν οι οπαδοι του tongue.gif

Ontws itan poly simantiko omws itan kai ligo ektos isoropias(vasika ine olomonaxos alla ine fanero oti xanei tin isoropia tou xwris na borw na katalavw giati...logika den pataei kala)alla kai na to evaze pisteuw den tha allaze tipota wink.gif
morfi
QUOTE(big dirk @ Apr 29 2008, 14:28 ) *
οι σελτικς με την ηττα τους εδειξαν οτι εχουν αδυναμιες και για να φτασουν μεχρι τους τελικους του νβα θα στηριχθουν στο απολυτο πλεονεκτημα εδρας που εχουν εξασφαλησει...

Το ότι οι Σέλτικς έχουν αδυναμίες και δεν είναι ανίκητοι και ότι ο δρόμος προς τους τελικούς θα είναι δύσκολος, δεν περιμέναμε τα πλέι οφ για να το μάθουμε. Ούτε επίσης το ότι οι Χοκς είναι πολύ επικίνδυνοι και ότι μπορούν να κάνουν ζημιές. Εκτός αν στηρίζεσαι σε αυτό για να δείξεις ότι οι Σέλτικς δεν θα φτάσουν και τόσο εύκολα στους τελικούς που τότε μάλλον ξεχνάς ότι σχεδόν ποτέ δεν έφτασε κάποιος χωρίς ήττα στους τελικούς και ότι υπήρξαν ομάδες (Σανς 93) που τα βρήκαν ακόμη πιο σκούρα από το πρώτο γύρο.
captain charisma
QUOTE(morfi @ Apr 30 2008, 01:20 ) *
Τότε μάλλον ξεχνάτε ότι σχεδόν ποτέ δεν έφτασε κάποιος χωρίς ήττα στους τελικούς

να σου θυμισω οτι οι λεικερς του 2001 εφτασαν χωρις ηττα στους τελικους..
morfi
QUOTE(big dirk @ Apr 30 2008, 01:24 ) *
να σου θυμισω οτι οι λεικερς του 2001 εφτασαν χωρις ηττα στους τελικους..

"Σχεδόν ποτέ" έγραψα...
McRae
Υστερα απο την ειδηση-σκανδαλο που διαβασα οτι ο Garnet ΔΕΝ θα τιμωρηθει για το σπρωξιμο στον διαιτητη κατα τη διαρκεια του 4ου αγωνα ειναι να μην πιστευεις τις θεωριες συνωμοσιας οτι ο Στερν δηλαδη θελει οπωσδηποτε τελικο Κελτων-Λιμνανθρωπων?
Rondo
Αν δεν πάνε τι θα λες μετά???Μάλλον τίποτα...
red pyramid88
Α ρε Horford, λίγη ηρεία δεν βλάπτει αγόρι μου! Χαζό φάουλ στον Γκαρνέτ τη στιγμή που η Atlanta είχε μειώσει στους 10 και τα δικά μου νεύρα γίνανε χάλια. Κρίμα και έπαιζε καλά ώς τώρα. Δύσκολα γενικά τα πράγματα για τους Hawks καθώς η απειρία τους σε αυτά τα μάτς φαίνεται και δύσκολα θα αλλάξουν κάτι.
Rondo
QUOTE(red pyramid88 @ May 1 2008, 05:01 ) *
Α ρε Horford, λίγη ηρεία δεν βλάπτει αγόρι μου! Χαζό φάουλ στον Γκαρνέτ τη στιγμή που η Atlanta είχε μειώσει στους 10 και τα δικά μου νεύρα γίνανε χάλια. Κρίμα και έπαιζε καλά ώς τώρα. Δύσκολα γενικά τα πράγματα για τους Hawks καθώς η απειρία τους σε αυτά τα μάτς φαίνεται και δύσκολα θα αλλάξουν κάτι.

Δεν φταίει μόνο η απειρία νομίζω όταν παίζεις με την καλύτερη ομάδα φέτος στο NBA...Οι χοκς τώρα ό,τι και να γίνει στη σειρά επιτυχημένοι είναι...Οι 2 νίκες που έκαναν μάλλον είναι κατόρθωμα μεγαλύτερο απ'αυτό που ήλπιζαν στην αρχή της σειράς...
red pyramid88
QUOTE(Rondo @ May 1 2008, 05:08 ) *
Δεν φταίει μόνο η απειρία νομίζω όταν παίζεις με την καλύτερη ομάδα φέτος στο NBA...Οι χοκς τώρα ό,τι και να γίνει στη σειρά επιτυχημένοι είναι...Οι 2 νίκες που έκαναν μάλλον είναι κατόρθωμα μεγαλύτερο απ'αυτό που ήλπιζαν στην αρχή της σειράς...


Το αν οι Celtics είναι η καλύτερη ομάδα περίμενε να το δούμε στο τέλος smile.gif wink.gif απο εκεί και πέρα ναι, ήδη έχουν πετύχει αλλά αφού κέρδισαν τα 2 μάτς στην Ατλάντα στόχος είναι να περάσουν αν μπορούν και ακόμη όλα παίζονται. Οπότε ναι, μετράει η απειρία τους.
Rondo
QUOTE(red pyramid88 @ May 1 2008, 05:12 ) *
Το αν οι Celtics είναι η καλύτερη ομάδα περίμενε να το δούμε στο τέλος smile.gif wink.gif απο εκεί και πέρα ναι, ήδη έχουν πετύχει αλλά αφού κέρδισαν τα 2 μάτς στην Ατλάντα στόχος είναι να περάσουν αν μπορούν και ακόμη όλα παίζονται. Οπότε ναι, μετράει η απειρία τους.

Αναμφίβολα θα το δούμε στο τέλος αλλά σε όλο το πρωτάθλημα οι Σέλτικς έχουν αποδείξει νικώντας όλες τις ομάδες πως είναι οι καλύτεροι...Η απειρία τους μπορείς να πεις ότι θα μετρήσει αν χάσουν τη σειρά για ένα σουτ...Αλλιώς είναι δικαιολογία... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Rondo
Στο τέλος της τρίτης περιόδου το θηρίο έχει ξυπνήσει για τα καλά και με μπροστάρη τον Ρέι Άλεν καθαρίζει το παιχνίδι καθώς προηγείται με 17...Οι χοκς ενώ στην αρχή της περιόδου έδειχναν πως θα το παλέψουν μετά έχασαν τα αυγά και τα καλάθια και ούτε τα ευνοηκά προς αυτούς σφυρίγματα δεν δείχνουν να μπορούν να τους κρατήσουν στο παιχνίδι...Πάμε ολοταχώς για το αναμενόμενο 3-2 και την Παρασκευή να τελειώσει το παραμυθάκι!!!
Rondo
Με τους 25 πόντους που έχασαν τελικά οι χοκς μάλλον ευχαριστημένοι πρέπει να νιώθουν με βάση την εικόνα τους σε άμυνα και επίθεση στο σημερινό παιχνίδι...Συγκίνηση μου ήρθε όταν είδα τον τεράστιο Ντομινίκ να λέει ότι η σειρά θα πάει σε 7 παιχνίδια... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif ...Τεράστιοι οι τρεις μεγάλοι των Σέλτικς...Από τους χοκς ο Τζόνσον εξαιρετικός...
lakersdynasty
QUOTE(Rondo @ May 1 2008, 05:24 ) *
Αναμφίβολα θα το δούμε στο τέλος αλλά σε όλο το πρωτάθλημα οι Σέλτικς έχουν αποδείξει νικώντας όλες τις ομάδες πως είναι οι καλύτεροι...Η απειρία τους μπορείς να πεις ότι θα μετρήσει αν χάσουν τη σειρά για ένα σουτ...Αλλιώς είναι δικαιολογία... tongue.gif tongue.gif tongue.gif


Oxi oles tis omades...tous Lakers me ton Gasol den tous kerdisan. tongue.gif
Rondo
Γι'αυτό δεν φταίνε οι Σέλτικς...Καλύτερα να μην μιλάμε για τα φετινά παιχνίδια μεταξύ μας γιατί κερδίσαμε για πλάκα...
Gravedigger
QUOTE(Rondo @ May 1 2008, 05:50 ) *
Οι χοκς ενώ στην αρχή της περιόδου έδειχναν πως θα το παλέψουν μετά έχασαν τα αυγά και τα καλάθια και ούτε τα ευνοηκά προς αυτούς σφυρίγματα δεν δείχνουν να μπορούν να τους κρατήσουν στο παιχνίδι...

blink.gif blink.gif blink.gif
Σε αγώνα ΝΒΑ μεταξύ Celtics και Hawks ευνοούνται οι 2οι????Δεν το νομίζω..!
Rondo
QUOTE(Gravedigger @ May 1 2008, 17:54 ) *
blink.gif blink.gif blink.gif
Σε αγώνα ΝΒΑ μεταξύ Celtics και Hawks ευνοούνται οι 2οι????Δεν το νομίζω..!

Δεν ευνοούνται συστηματικά, στο χτεσινό παιχνίδι πάντως έγινε....Το παρακολούθησες το παιχνίδι???
Gravedigger
QUOTE(Rondo @ May 1 2008, 17:58 ) *
Δεν ευνοούνται συστηματικά, στο χτεσινό παιχνίδι πάντως έγινε....Το παρακολούθησες το παιχνίδι???

Όχι όλο.Για αυτό έγραψα και δεν το νομίζω.Γενικά για μένα στο ΝΒΑ δεν υπάρχουν θέματα διαιτησίας εκτός από ορισμένες περιπτώσεις.Αλλά σε 1 αγώνα μεταξύ των 2 συγκεκριμένων ομάδων μου φαίνεται απίστευτο να ευνοούνται οι Hawks!
Rondo
QUOTE(Gravedigger @ May 1 2008, 18:08 ) *
Όχι όλο.Για αυτό έγραψα και δεν το νομίζω.Γενικά για μένα στο ΝΒΑ δεν υπάρχουν θέματα διαιτησίας εκτός από ορισμένες περιπτώσεις.Αλλά σε 1 αγώνα μεταξύ των 2 συγκεκριμένων ομάδων μου φαίνεται απίστευτο να ευνοούνται οι Hawks!

Στην τρίτη περίοδο ευνοήθηκαν, δεν ξέρω αν έβλεπες εκείνη τη στιγμή...Δεν είπα ότι ήταν στημένο, απλά αυτό που έβλεπα έγραψα.
red pyramid88
QUOTE(Rondo @ May 1 2008, 18:28 ) *
Στην τρίτη περίοδο ευνοήθηκαν, δεν ξέρω αν έβλεπες εκείνη τη στιγμή...Δεν είπα ότι ήταν στημένο, απλά αυτό που έβλεπα έγραψα.


Όχι δα. Οι Celtics γενικώς χαιδεύτηκαν απο την διαιτησία (χαρακτηριστική νπιστεύω και η φάση του 2ου φάουλ του Johnson, που δεεεεν ήταν rolleyes.gif ). Όχι ότι το χρειάστηκαν καθότι η Βοστώνη ήταν απλά ανώτερη σε όλα τα επίπεδα και όσο και να πάλεψε ο Joe, δεν τα κατάφερε να σώσει την παρτίδα.
Rondo
Άποψή σου, αλλά νομίζω πως δεν αξίζει να ασχολούμαστε με την διαιτησία στο NBA...
Gravedigger
Εκπληκτικός αγώνας!Πολλά μπράβο στην Atlanta που αν και πολύ χειρότερη καταφέρνει να σύρει τους Celtics σε 7ο παιχνίδι.Βέβαια εκεί η νίκη θα είναι από δύσκολη έως ακατόρθωτη από αυτά που μας έχει δείξει μέχρι στιγμής στα εκτός έδρας ματς.Όπως και να έχει είναι μεγάλη επιτυχία.!

GO HAWKS! hawks1-sm.gif
red pyramid88
Πραγματικά παλικαρίσια νίκη οι Hawks. Πολύ καλό μάτς απο Marvin και Smith, κρισιμότατο τρίποντο ο Bibby, ασταθής στις κρίσιμες βολές ο καλός κατά τα άλλα Bibby, είχε βγεί και ο Pierce με 6 φάουλ λίγο πριν το τέλος. Οι Hawks μπορεί να είναι νέοι, άπειροι και να μην έχουν τα ονόματα των Celtics, αλλά το παλεύουν τόσ ο πολύ που τους αξίζουν συγχαρητήρια.

Τώρα για το τελευταίο μάτς, δεν χρειάζεται να πώ ότι υποστηρίζω Hawks tongue.gif αλλά οι Celtics είναι καλή ομάδα και δεν νομίζω να απειληθούν στην έδρα τους. Παρόλα αυτά, για τέτοιες εκπλήξεις ζούμε.Go Hawks 41.gif
Wilkinson
Oi Atlanta isofarisan se 3-3 kerdizontas tous Boston me 103-100 afouto triponto tou rondo sto telos itan astoxo(airball) kai pleon ola tha krithoun sto evdomo paixnidi biggrin.gif logika tha ginei matsara biggrin.gif

Paroti oi Boston exoun kerdisei kai ta 3 paixnidia eukola mesa stin edra tous pisteuw oti auto tha ine poly diaforetiko kai ola mporoun na symvoun... rolleyes.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.