Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Charazay ή Buzzerbeater?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Leon_cp3
Το θέμα το ανοίγω με σκοπό να δω τις απόψεις σας σχετικά με τα κοινώς αποδεχτά ως καλύτερα online manager games που υπάρχουν αυτή τη στιγμή.Επειδή έχω λογαριασμό και στα δύο αλλά δε μπορώ να διαλέξω σε ποιο να αφιερώσω περισσότερο χρόνο μπας και κάνουμε τίποτα ( laugh.gif ) θα ήθελα να με βοηθήσετε εσείς οι παλιότεροι στο θέμα.Αν μάλιστα έχετε ασχοληθεί και με τα δύο ακόμα καλύτερα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
ComingUpRoses
το καλοκαιρι ειχα κανει κωδικο και στα δυο .. υστερα απο μια βδομαδα παρατησα το Charazay και αφιερωθηκα μονο στο Buzzer ... Ειναι πιο ρεαλιστικο ... τα ατομα εκει μεσα ειναι πιο φιλικα , το φορουμ Active και πολλα αλλα ... Ψηφιζω δαγκωτο Buzzer .. Αντε παω και για 2η συνεχομενη χρονια ανοδο biggrin.gif ..
themoss
Δεν εχω ασχοληθει καθολου με το buzzer beater. To charazay γενικα ειναι καλο, βελτιωνουν το παιχνιδι σταδιακα και το κανουν πιο ρεαλιστικο. Τελευταια ειχα ενα προβλημα με το staff τους που μου αφησε πολυ ασχημη εντυπωση, ωστοσο η γενικη μου αποψη ειναι θετικη και αφιερωνω αρκετο χρονο. Βρισκομαι στην κατηγορια 3, πρωτος αυτη τη στιγμη αλλα η αληθεια ειναι πως δε θελω την ανοδο.
ablade
Αν και πέρσυ είχα κάνει λογαριασμό και στα 2 αυτό που με κράτησε και ασχολούμε ακόμα είναι το buzzerbeater. Δεν θυμάμαι πολλά απο το charazay αλλά θυμάμαι ότι δεν έμεινα ικανοποιημένος και γιαυτό δεν το συνέχισα. Υπάρχει επίσης άλλο ένα το www.ibasketmanager.com (αν δεν κάνω λάθος) στο οποίο έκανα επίσης λογαριασμό πριν κανα μήνα αλλά ούτε αυτό με κράτησε.
Οπότε ... Buzzerbeater ΔΑΓΚΩΤΟ!!!!
joi
Charazay με τα 1000 από μένα.

Το παιχνίδι με έχει κάψει εδώ και 2 χρόνια (η ομάδα είναι πλέον σχετικά ψηλά).
Το ξεκινήσαμε μαζί με μια ομάδα φίλων (αυτό βοηθάει πολύ), γαρ μπασκετικοί όλοι και είμαστε ακόμα όλοι εκεί.

Δεν το συζητάω ότι είναι πιο ρεαλιστικό από το Buzzer σε βάθος χρόνου.

Αλλά από την άλλη είναι σίγουρα και πιο δύσκολο, όπως επίσης δεν είναι και τόσο εύκολο-κατανόητο για καινούριους χρήστες.
Αν αποφασίσεις να έρθεις από τα μέρη μας στείλε μύνημα για ότι ερώτηση έχεις. Χρήστης: ioyan, ομάδα Biased.
Leon_cp3
QUOTE(joi @ Jun 29 2010, 02:10 ) *
Charazay με τα 1000 από μένα.

Το παιχνίδι με έχει κάψει εδώ και 2 χρόνια (η ομάδα είναι πλέον σχετικά ψηλά).
Το ξεκινήσαμε μαζί με μια ομάδα φίλων (αυτό βοηθάει πολύ), γαρ μπασκετικοί όλοι και είμαστε ακόμα όλοι εκεί.

Δεν το συζητάω ότι είναι πιο ρεαλιστικό από το Buzzer σε βάθος χρόνου.

Αλλά από την άλλη είναι σίγουρα και πιο δύσκολο, όπως επίσης δεν είναι και τόσο εύκολο-κατανόητο για καινούριους χρήστες.
Αν αποφασίσεις να έρθεις από τα μέρη μας στείλε μύνημα για ότι ερώτηση έχεις. Χρήστης: ioyan, ομάδα Biased.


Εμείς τα έχουμε πει Joi, σου έχω στείλει και στο charazay ως Leokopite. wink.gif
Τελικά το charazay επέλεξα.
ComingUpRoses
QUOTE(Leon_cp3 @ Jul 2 2010, 15:12 ) *
Εμείς τα έχουμε πει Joi, σου έχω στείλει και στο charazay ως Leokopite. wink.gif
Τελικά το charazay επέλεξα.



το charazay δεν εχει ντραφτ .. ενω το buzzerbeater στο τελος καθε σεζον κανεις και το ντραφτακι biggrin.gif
Leon_cp3
QUOTE(R0cketMan @ Jul 8 2010, 11:59 ) *
το charazay δεν εχει ντραφτ .. ενω το buzzerbeater στο τελος καθε σεζον κανεις και το ντραφτακι biggrin.gif


Ναι.Γενικά απ'ότι έχω καταλάβει το charazay είναι περισσότερο "ευρωπαϊκής λογικής",αντίθετα από το buzzer που ακόμα και το σύστημα με τους δύο ομίλους ομάδων σε κάθε κατηγορία θυμίζει πιο πολύ ΝΒΑ...

Αν και γενικότερα προτιμώ το ΝΒΑ,στο συγκεκριμένο game με έκανε να ψιλοβαρεθώ. tongue.gif
ComingUpRoses
QUOTE(Leon_cp3 @ Jul 8 2010, 16:41 ) *
Ναι.Γενικά απ'ότι έχω καταλάβει το charazay είναι περισσότερο "ευρωπαϊκής λογικής",αντίθετα από το buzzer που ακόμα και το σύστημα με τους δύο ομίλους ομάδων σε κάθε κατηγορία θυμίζει πιο πολύ ΝΒΑ...

Αν και γενικότερα προτιμώ το ΝΒΑ,στο συγκεκριμένο game με έκανε να ψιλοβαρεθώ. tongue.gif


ποτε δεν βαριεμαι μεσα στο buzzer! Τελος παντων .. η αποφαση ειναι δικη σου! smiley.gif
jasonick
Προσπαθώ να κάνω register στο buzzer αλλά δύο φορές που το έχω προσπαθήσει οι αιτήσεις μου έχουν απορριφθεί, επειδή όπως λέει το mail που μου έστειλαν τα στοιχεία μου δεν είναι ολοκληρωμένα. Συμπλήρωσα όλα τα κενά εκτός από το διαφημιστικό κωδικό. Καμιά βοήθεια;
Kwstras7
Gia mena kanena apo ta 2
korifaio gia mena einai to international basketball manager tis u-play studios an kai sxetika kainourgio akomi(kai nai einai i dia etaireia p exei vgalei kai to paixnidi gia to pc to sinwnimo!)

An theleisete na t vreite psaxte edw:
http://us.ibasketmanager.com/registro.php?id_inv=10157035
jovan
QUOTE(Kwstras7 @ May 27 2011, 18:27 ) *
Gia mena kanena apo ta 2
korifaio gia mena einai to international basketball manager tis u-play studios an kai sxetika kainourgio akomi(kai nai einai i dia etaireia p exei vgalei kai to paixnidi gia to pc to sinwnimo!)

An theleisete na t vreite psaxte edw:
http://us.ibasketmanager.com/registro.php?id_inv=10157035

έχω κάνει εγγραφή με 2 διαφορετικά mail αλλά και τις 2 φορές δεν μου εστείλαν τπτ!!
ξερεί κανείς τι μπορώ να κάνω??
Kwstras7
QUOTE (jovan @ May 29 2011, 17:32 ) *
έχω κάνει εγγραφή με 2 διαφορετικά mail αλλά και τις 2 φορές δεν μου εστείλαν τπτ!!
ξερεί κανείς τι μπορώ να κάνω??



tsekare sta junk e-mail
jovan
Τα τσέκαρα τελικά έβαλα 1 τρίτο μαιλ!!
Και έπαιξε! rolleyes.gif
Kwstras7
QUOTE (jovan @ May 29 2011, 20:59 ) *
Τα τσέκαρα τελικά έβαλα 1 τρίτο μαιλ!!
Και έπαιξε! rolleyes.gif


kali apolausi tote:)
Ginobili
Έπαιζα Buzzerbeater...αλλά από ένα σημείο και μετά με κούρασε,δεν είχε νόημα.Θεωρώ το international basketball manager πολύ καλύτερο..απο σύστημα διοργάνωσης,εξέλιξης παικτών,λίγκες...γραφικά.....χορηγούς στην φανέλα,τηλεοπτικά συμβόλαια..είναι σίγουρα πιο ελκυστικό.
hellenic
εγω πλεοω ειμαι αρκετο καιρο στο buzzerbeater και μου αρεσει αρκετα...γινονται συνεχως βελτιωσεις...βεβαιο ολο σο συστημα ειναι στυλ ΝΒΑ και οχι ευρωπης!
το charazay δεν το ξερω καθολου και το international basketball μου φαινοταν πολυ μπερδεμενο και οχι καλα οργανωμενο και το παρατησα...
Kwstras7
Ισως ναι το international basketball manager να θελει λίγο καιρό να το καταλάβεις αλλά όταν καποιος μπει στο νόημα είναι μακραν καλύτερο από τα αλλα δύο κατα τη γνώμη μου και με συνεχή βελτίωση...
hellenic
Aν θελει καποιος να παιξει στο Buzzerbeater μπορει να μου στειλεi pm με το email του για να τον προσκαλεσω.
eu.champions07
QUOTE(Ginobili @ Jun 16 2011, 01:51 ) *
Έπαιζα Buzzerbeater...αλλά από ένα σημείο και μετά με κούρασε,δεν είχε νόημα.Θεωρώ το international basketball manager πολύ καλύτερο..απο σύστημα διοργάνωσης,εξέλιξης παικτών,λίγκες...γραφικά.....χορηγούς στην φανέλα,τηλεοπτικά συμβόλαια..είναι σίγουρα πιο ελκυστικό.

εγω δεν εχω καταλαβει ποιοι παικτες ειναι πραγματικα καλοι στο international basketball manager και δεν υπαρχει εγχειριδιο να σε βοηθησει.παραδειγμα ποιες ικανοτητες πρεπει να εχει ο καθε παικτης αναλογα την θεση(pg,sg,κ.τ.λ)για να θεωρηθει καλος.αλλο παραδειγμα,παικτης με μ.ο ικανοτητων 68 ηλικια 21 PF με υψος 1.92 μπορει να ειναι καλος;
Ginobili
QUOTE(eu.champions07 @ Oct 10 2011, 19:52 ) *
εγω δεν εχω καταλαβει ποιοι παικτες ειναι πραγματικα καλοι στο international basketball manager και δεν υπαρχει εγχειριδιο να σε βοηθησει.παραδειγμα ποιες ικανοτητες πρεπει να εχει ο καθε παικτης αναλογα την θεση(pg,sg,κ.τ.λ)για να θεωρηθει καλος.αλλο παραδειγμα,παικτης με μ.ο ικανοτητων 68 ηλικια 21 PF με υψος 1.92 μπορει να ειναι καλος;

Και 1.50 να είναι....τι σε νοιάζει? Οι αριθμοί είναι αυτοί που δείχνουν πόσο καλός είναι ένας παίκτης.
Αν έχει μ.ο 68...προφανώς είναι παικταράς...σε χαλάνε τα μικρά ύψη? tongue.gif
Υπάρχουν σέντερ και με 1.95...υπάρχουν και με 2.18....το θέμα είναι νούμερα ικανοτήτων έχει.τάπες,ριμπ,δίποντα,δύναμη......
hellenic
QUOTE(Ginobili @ Oct 10 2011, 21:22 ) *
Και 1.50 να είναι....τι σε νοιάζει? Οι αριθμοί είναι αυτοί που δείχνουν πόσο καλός είναι ένας παίκτης.
Αν έχει μ.ο 68...προφανώς είναι παικταράς...σε χαλάνε τα μικρά ύψη? tongue.gif
Υπάρχουν σέντερ και με 1.95...υπάρχουν και με 2.18....το θέμα είναι νούμερα ικανοτήτων έχει.τάπες,ριμπ,δίποντα,δύναμη......


Στο Buzzerbeater αυτο ειναι διαφορετικο ...το υψος μετραει σε εναν βαθμο σε οτι αφορα τα rebound,block...
MJ 23
καλησπερα και απο μενα...παιζω πολλα μανατζερ και μπορω να εκφερω καποιες γνωμες...εχουμε και λεμε..buzzerbeater ημουν 4 με 5 χρονια...εφαγα τελικα μπαν.ενα αδικο μπαν ισως...ειχα φτασει την ομαδα 3η κατηγορια και πηγαινα φετος για 2η...πολυ καλο μανατζερ απο τα τοπ που υπαρχουν...charazay τωρα ειμαι αλλα τοσα χρονια και φετος καταφερα να ανεβω 3 κατηγορια και εκει...επισης υπαρχουν αλλα 2 καλα μπασκετακια το basketsim οπου και εκει ειμαι 4 χρονιες και βρισκομαι 3η κατηγορια...και το ibasketmanager που εκει ειμαι καινουριος εχω γραφτει φετος....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.