Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποδόσφαιρο...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
mikri prasini ollandeza
Tις τελευταίες μέρες υπάρχει ένα θέμα για αποκλεισμό μας από τη FIFA σε όλες τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις(μαζί με Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα)!Και γιατί όλα αυτά?Επειδή λέει εμπλέκεται η πολιτική εξουσία..!Αν και τώρα υπάρχουν ελπίδες μέχρι τις 15 Ιουλίου τλκ να μην αποκλειστούμε...!!
sihainas
Εγώ λέω... και να αποκλειστούμε τι έγινε; λες και κάναμε τίποτα στην Ευρώπη; μόνο τα λεφτά πέρνανε οι προέδροι και τίποτα άλλο...
mikri prasini ollandeza
kαλά..δε διαφωνώ...αλλά όχι και να μη συμμετάσχουμε εκεί!Ας παίζουμε όμως και την τύχη μας!Όταν ο Πάο πήγε τελικό με τον Άγιαξ στο Champions Leauge το περίμενε κανείς?Κανείς δεν το περίμενε!Επομένως...κάθε χρονιά δοκιμάζουμε την τύχη μας!Όχι να μας το κόψουν κι αυτό!Και το Ευρωπαϊκό...πώς το πήραμε?έτσι στο ντούκου?
dizzy_fingers
Δεν πρόκειται να συμβεί κάτι τέτοιο.
Αφού το νομοσχέδιο δεν έχει ψηφιστεί ακόμα.
Κατατίθεται στη Βουλή στις 15 του μηνός, οπότε τίποτα δεν είναι τελεσίδικο.
Πιθανότατα θα γίνουν μερικές αλλαγές σε αυτό και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Συμφωνώ πάντως με τον Sihainas (όταν έχει να κάνει με το ποδόσφαιρο 65.gif rolleyes.gif ........19.gif).
morfi
QUOTE(sihainas @ Jul 5 2006, 02:58 AM)
Εγώ λέω... και να αποκλειστούμε τι έγινε; λες και κάναμε τίποτα στην Ευρώπη; μόνο τα λεφτά πέρνανε οι προέδροι και τίποτα άλλο...
*

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι τοση αντιπαθεια για το ποδοδσφαιρο...Και φυσικα ΕΓΙΝΕ... Κανουμε πολλα καθε χρονο στην ευρωπη... και οπως το ειπες... χανουμε λεφτα!Λεφτα που θα τα διναμε σε παικτες, συμβολαια κτλ... λεφτα που θα πηγαιναν στην ομαδα...πως να ερθει ο ζε ρομπερτο και αλλοι μεγαλοι που προσπαθουν να φερουν αν δεν παιζουμε στην ευρωπη?

QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Jul 5 2006, 03:14 AM)
kαλά..δε διαφωνώ...αλλά όχι και να μη συμμετάσχουμε εκεί!Ας παίζουμε όμως και την τύχη μας!Όταν ο Πάο πήγε τελικό με τον Άγιαξ στο Champions Leauge το περίμενε κανείς?Κανείς δεν το περίμενε!
*

Για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι καινουργιοι... ο τελικος στο γουεμπλει και ολα αυτα ειναι αθλιοτητες!Στημενα ητανε ολα... ο σακελλαροπουλος το ειχε πει...
dizzy_fingers
Είσαι πραγματικά ικανός για το καλύτερο-χειρότερο μέσα σε λίγη ώρα...

Πριν 10" κοιτούσα τα ποστ σου στο ΝΒΑ και έλεγα μέσα "τελικά αυτός όποτε θέλει γράφει καλά ποστ".
Και έρχομαι εδώ πέρα και διαβάζω την τελευταία σου πρόταση από το πάνω ποστ και νομίζω ότι μας ήρθες κατευθείαν από το φόρουμ του ποδοσφαιρικού Ολυμπιακού.


Anyways, πάμε για football talk (όπως την εννοούμε στην Ελλάδα...διαιτησίες, στημένα κλπ κλπ).
Γνωρίζω για τα τερτίπια της χούντας, έχω ακούσει για τον ημιτελικό με τον Ερυθρό Αστέρα, αλλά..."για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νεώτεροι"...τίποτα δε γίνεται μόνο με εξωαγωνιστικές βοήθειες. Πρέπει να ξέρεις να κλωτσάς και το τόπι για να φτάσεις ψηλά.
Και αν κοιτάξεις τα αποτελέσματα εκείνης της ομάδας, καθώς και τις ιστορίες της εποχής, από μη οπαδική άποψη, θα καταλάβεις.


Πέρα από αυτά, υπάρχει μία πιο σημαντική παράμετρος από το αν ήταν δίκαιη ή όχι, μία επιτυχία.
Άνθρωποι και άνθρωποι συγκινήθηκαν εκείνες τις βραδιές, αμέτρητοι άρχισαν να ασχολούνται με τον αθλητισμό και ακόμα περισσότεροι έχουν βάλει αυτήν την επιτυχία στην καρδιά τους.

Επιτυχίες σαν αυτή είναι το θαύμα του '87, το κατόρθωμα του 2004 (ναι, στο χρυσό της Χαλκιά αναφέρομαι tongue.gif), η κυριαρχία του Άρη το '80, το ευρωπαϊκό του Παναθηναϊκού στο Παρίσι και αμέτρητες άλλες αθλητικές στιγμές που προκαλούν τη ροή του ελληνικού αθλητισμού μέσα από την κακόμοιρη νεοελληνική ιστορία.

Το να έρχεται κάποιος και να λέει σε μία απλή πρόταση ότι όλα αυτά είναι...ασήμαντα, για να μη χρησιμοποιήσω τη λέξη που έγραψες...είναι τουλάχιστον ασέβεια και προσβολή προς τις εμπειρίες και αναμνήσεις αρκετών μεγαλύτερων ανθρώπων.
Και θα καταλάβεις, όπως κι όλοι μας στο μέλλον, ότι αυτά τα δύο είναι τα πιο σημαντικά που κουβαλάει μαζί του ένας άνθρωπος όσο μεγαλώνει.

Οπότε, θα σε παρακαλέσω, την επόμενη φορά που θα έχεις να κάνεις μία παρόμοια δήλωση, είτε να την υποστηρίξεις με επιχειρήματα και γεγονότα, είτε να κρατηθείς και να τα γράψεις σε κανένα οπαδικό-ποδοσφαιρικό φόρουμ, γιατί αυτά ΔΕΝ ανήκουν εδώ.
sihainas
...είναι λίγο αργά και δεν διάβασα το πόστ σου... αύριο θα σου απαντήσω...

@morfi...

Δεν το αντιπαθώ το ποδόσφαιρο... κάθε άλλο μάλιστα... πέρσυ σε κάθε αγώνα της Πανάχας στο γήπεδο ήμουνα... και βέβαια δεν διαφωνώ ότι δεν πρέπει με τίποτα να αποκλειστούμε... απλά έχω κάποιες αμφιβολίες με το ότι... τα λεφτά από το τσου λου τα δίνουν για μεταγραφές... και για την ομάδα... ok ολυ. και ΠΑΟ κάτι προσπαθούν να κάνουν... οι άλλοι εκπρώσοποί μας στην Ευρώπη τι κάνουν εκτώς απ' το να χάνουν αξιοπρεπώς (και αυτό σπάνια)

Anyway... λογικά δεν θα ισχύσει... αλλά με ανυσυχεί το γεγονός ότι μας είχαν προιδοποιήσει εδώ και πάνω από 1 μήνα και δεν κάναμε τίποτα...
mikri prasini ollandeza
E καλά..Αν είναι όλα στημένα πια...τι να πω!Αλλά ας βλέπουμε τα στημένα!Δεν υπάρχει άλλη λύση!Η FIFA όμως αν θέλει μας αποκλείει και δεν είναι μόνο θεωρίες!3 Ιταλικές ομάδες(και οι Γιουβέντους σ΄αυτές) υποβιβάστηκαν!!
sihainas
...μα δεν είναι το ίδιο με την Ιταλία... εμάς δεν μας κατηγορούν για στημένα (όχι ότι δεν υπάρχουν φυσικά)... εμάς μας κατηγορούν για περάμβαση του κράτους στο ποδόσφαιρο... διάβασα σήμερα ότι τα απέσυρε ο ορφανός αυτά τα διατάγματα (?)
mikri prasini ollandeza
Χτες τα παρέσυρε...!!
Alexmei
δλδ αν αποκλυστεί όλοι οι πορωμένοι φίλοι μου θα σταματήσουν να μιλάνε για ποδόσφαιρο; Στην αρχή βέβαια θα βρίζουν τους πάντες επειδή αποκλύστηκε αλλά μετά θα το ξεπεράσουν.
mikri prasini ollandeza
Μπα...δεν ξεκολλάνε τόσο εύκολα...!!
Alexmei
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Jul 5 2006, 02:17 PM)
Μπα...δεν ξεκολλάνε τόσο εύκολα...!!
*


αν δν παίζει η Ελλάδα θα λενε για τις υπόλοιπες ομάδες. Το ξέχασα αυτό. 68.gif dry.gif
mikri prasini ollandeza
Kαι χτες που ήταν η επέτειος του Euro το ανοίξανε πιο πολύ το θέμα(απ΄τη Δευτέρα υπήρχε απλά χτες ήρθε στη δημοσιότητα)!Δε μας άφησαν να πανηγυρίσουμε!Εσείς πώς είχατε γιορτάσει το Euro?
Alexmei
Για χτες λες ή για το 2004;
mikri prasini ollandeza
γιατι χτες γιορτάσατε?Για το 04 λέω!!
Alexmei
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Jul 5 2006, 08:35 PM)
γιατι χτες γιορτάσατε?Για το 04 λέω!!
*



εγώ προσωπικά παρασύρθηκα από τους φίλους μου και έριξα ένα-δυο χοροπηδήματα...... 19.gif Μετά τα πράγματα κύλησαν κανονικά...Ρίξαμε μερικά πυροτεχνήματα, έσκισαν κάτι φίλοι μου κάτι σημαίες, πήγαμε κρεμάσαμε μια ελληνική σημαίμα σε ένα άγαλμα, (στο χέρι που ήταν υψωμένο και έδειχνε μπροστά! είχε πολύ φάση..) , είδαμε κάτι γνωστούς (περίεργο ε; ) μετά πήγαμε σπίτια μας και ζήσαν αυτοί παρέα με το κύππελο, και εμείς ζήσαμε ένα χρόνο μετά ακόμα καλύτερα.


Α! ξέχασα να πω ότι οι τουρίστες που βγήκαν για ένα ήρεμο βράδυ έξω, μας κοιτούσαν σαν Νεάτερνταλ που μόλις σκοτώσαν το πρώτο τους βουβάλι και ανακάλυψαν την φωτιά...... κάπως έτσι: ohmy.gif hammer.gif
mikri prasini ollandeza
Ααα...εμένα με είχε πάρει λίγο ο ύπνος όταν έβλεπα τον αγώνα..Στο γκολ.....Πετάχτηκα πάνω..το φρόντισε η family!!Μετά κατεβήκαμε λίγο Ομόνοια και έγινε...ο χαμός!!!Κοιμήθηκα πολύ αργά...Είχαμε τρελαθεί!Μετά κυκλοφορούσαμε με σημαία στο αυτοκίνητο!Και είχα κάνει και τατουάζ με τη σημαία της Ελλάδας!Κτ παρόμοιο με το Eurobasket!Αλλά στο Eurobasket έγιναν πολύ χειρότερα......!
Alexmei
εγώ στο Eurobasket δν μπόρεσα να το διασκεδάσω πολύ γιατί την άλλη μέρα έπρεπε να ξυπνήσω νωρίς λόγο σχολείου sad.gif σπάσιμο!!!!!!
mikri prasini ollandeza
κι εγώ..πήγα σχολείο με μπλούζα εθνικής...!
Dromeas7
Alexmei και Ολλανδέζα υπάρχει και το MSN... icon_blahblah.gif 45.gif
Alexmei
QUOTE(Dromeas7 @ Jul 6 2006, 04:52 AM)
Alexmei και Ολλανδέζα υπάρχει και το MSN... icon_blahblah.gif  45.gif
*



ε και; κάναμε και εμείς το ξέσπασμα λίγο........ καλή ιδέα πάντως!! 41.gif
mikri prasini ollandeza
Να κανουμε ομαδικές συζητήσεις στο μσν????Να μαζευτούμε σε ένα παράθυρο πχ.5 άτομα από αυτό το φόρουμ...Τα 2 άτομα τα έχω βρει ήδη...εγώ και ένα άλλο παληκάρι...έτσι παληκάρι(tsops..για σένα λέω..)?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.