Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποιος δεν αξιζει?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2011
ComingUpRoses
Έχουμε φτάσει σε ένα σημείο όπου όλοι έδειξαν τι μπορούσαν να κάνουν με την Εθνική .. Ποιος λοιπόν δεν άξιζε να πάει στην Λιθουανία ?

Ξεκινάω εγώ λοιπόν ψηφίζοντας τον Καλάθη . Πολλά λάθη , μεγάλη αστοχία , τα χέρια του έχουν λάδια , το μυαλό του δεν δουλεύει ... Ίσως να μην βρίσκετε στην καλύτερη κατάσταση του , αλλά οι εμφανίσεις του είναι τραγικές ...
captain charisma
καλαθης???



καλα τη ερωτηση ειναι αυτη?μ αυτους κατεβηκαμε με αυτους συνεχιζουμε και οπου μας βγαλει...
ComingUpRoses
QUOTE(captain charisma @ Sep 13 2011, 16:33 ) *
καλαθης???



καλα τη ερωτηση ειναι αυτη?μ αυτους κατεβηκαμε με αυτους συνεχιζουμε και οπου μας βγαλει...



Είπα εγώ να τους αλλάξουμε ? tongue.gif . Απλά λέω πως ποιος πιστεύεται πως δεν έχει δείξει τον καλό του ευατό tongue.gif
zorba
QUOTE(captain charisma @ Sep 13 2011, 13:33 ) *
καλαθης???



24.gif
j-kidd13
QUOTE(ComingUpRoses @ Sep 13 2011, 16:39 ) *
Είπα εγώ να τους αλλάξουμε ? tongue.gif . Απλά λέω πως ποιος πιστεύεται πως δεν έχει δείξει τον καλό του ευατό tongue.gif

Και δηλαδη εισαι ευχαριστημενος απο τον Ζηση,τον Καιμακογλου,τον Παπανικολαου ή απο την παρουσια των Σλουκα-Ξανθοπουλου,και ψηφισες τον Καλαθη???
Zephyr
Ξανθόπουλος, ευκολάκι.
Βέβαια τόσο μπορεί και τόσα κάνει το παλικάρι, είναι εμφανές ότι δεν κάνει για την Εθνική αλλά μπράβο του και πάλι μπράβο του που δεν κάνει διακοπές, για να ακούει μπινελίκια που δεν παίζει σαν τον ΔΔ.

ΥΓ. Γενικά είναι εμφανές ότι καλομάθαμε τα τελευταία χρόνια και περιμένουμε πράγματα που η τωρινή Εθνική αδυνατεί να δώσει. Αν μπούμε στην 6αδα, στην επόμενη διοργάνωση η τωρινή Εθνική θα είναι πολύ καλύτερη.
ViC
Ξανθόπουλος by far...
Ωστόσο δε νομίζετε ότι είναι λίγο νωρίς γι' αυτά;
Δηλαδή αν μεθαύριο ο Καλάθης διπλώσει τον Πάρκερ σε μια κόλλα χαρτί, τι θα λέμε;

Τεσπα, Ξανθόπουλος, αλλά δε φταίει κιόλας το παιδί, τι να κάνουμε, αυτό μπορεί, αυτό κάνει...

Πάντως για να μην τα ισοπεδώνουμε όλα αυτή η ομάδα με 3-4 προσθήκες θα ήταν ε-ξαι-ρε-τι-κη
Διαμαντίδης, Σπανούλης αντί για Ξανθόπουλο-Σλούκα
Σχορτσιανίτης αντί Μαυροειδή
Μαυροκεφαλίδης, Παπαλουκάς μπαλαντέρ
και ελάτε παίχτε μας οποιοιδήποτε πλην Ισπανών...
θέλω να πω ότι και οι υπάρχοντες παίκτες αν είχαν δίπλα τους 3-4 πρωτοκλασάτους, άλλο ρόλο θα είχαν που θα τους ταίριαζε περισσότερο και θα φαίνονταν καλύτεροι. Χαρακτηριστική περίπτωση ο Καλάθης, που έχει δίπλα του στον παο τον ΔΔ και στην εθνική τον Ξανθόπουλο... ε τι να κάνει κι αυτός...
whateva'...
aegeansheed
Με το συμπάθιο, αλλά ποιοι είστε που θα πείτε ποιος αξίζει και ποιος όχι να φοράει τη φανέλα της Εθνικής ομάδας της χώρας του? Δεν καταλαβαίνω το νόημα να υπάρχει αυτό το topic, ειδικά από τη στιγμή που η Εθνική παίζει ακόμα και είναι μάλιστα μέσα στους στόχους της.

saleasss
Εγώ θα έβαζα 50/50 την Ισπανία με το ρόστερ που έβαλες με προυπόθεση να έχουμε και 50/50 διατησία...
Flash
Όλοι όσοι πήγαν το άξιζαν. Φέτος δεν έχουμε καμία περίπτωση παίκτη που να είναι πολύ καλός αγωνιστικά και να μην κληθεί καν ή να κοπεί γρήγορα. Ναι, είχαμε πολλές απρόσμενες απουσίες (και 3 που ξέραμε) οπότε περίπου η μισή ομάδα θα ήταν διαφορετική αλλά αυτό δε μου λέει κάτι.

Συμφωνώ με aegeansheed. Δε μου αρέσουν γενικά topics αυτής της λογικής, ειδικά όταν ακόμη η επίτυχία ή μη αυτής της ομάδας θα κριθεί στα 2 επόμενα παιχνίδια.

Τέλος, άλλο το ποιος δεν παίζει καλά και άλλο το ποιος δεν αξίζει. Ειδικά όταν μιλάμε για την εθνική ομάδα.

Φιλικά όλα αυτά peace.gif
gallistis
κατα βαση συμφωνω με αυτο που λεει ο aegeansheed.ορθοτερο θα ηταν να λεγαμε ποιος δε μπορει να παιζει στην εθνικη(πανω απο τους μισους κατα τη γνωμη μου),αλλα υπο αυτες τις συνθηκες,αυτους εχουμε,αυτους κρινουμε.τουλαχιστον ομως τα παιδια για δυο μηνες προτιμησαν να κανουν προετοιμασια και να πανε στη λιθουανια απο το να ειναι στη μυκονο
Flexo
WTF?

Καλάθης δύο ψήφοι όταν υπάρχει Ξανθόπουλος, Μαυροειδής, Βασιλειάδης και Σλούκας;;;;
Zoys
Το topic.
Razorblade Fish
Ενταξει,ειναι προφανες οτι η ερωτηση δεν εχει τεθει σωστα και ειναι ελαφρα προσβλητικη αλλα εγω τον Καλαθη θα τον ψηφιζα ακομα και αν η ερωτηση ελεγε ποιος φταιει για το χρεος της Ελλαδας...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.