Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
Igor
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Jun 30 2007, 06:04 PM) *
+1 rchos

Ακριβώς επειδή είναι Έλληνες, νεαροί, ταλαντούχοι και εξελίξιμοι συμφωνώ με το να τους πάρουμε.

Ας τους έχουμε εμείς και ας μην βγουν όλοι.

Εσύ σαν ομάδα ρίσκαρες πέρσι με 2 παίχτες, Ντελκ και Γιαφτόκας, που κόστισαν στην ομάδα κοντά 2,5 εκατομμύρια ευρώ. Χίλιες φορές να ρισκάρω με νέα παιδιά που μπορεί και να με ωφελήσουν στο μέλλον παρά έτσι όπως εσείς πέρσι.


Ποτε εγινα εγω ομαδα ??

Ρε παιδια ειναι λογικο αυτο που γινεται..

Ο ΠΑΟ τοσα χρονια ειναι στη κορυφη, με καλους Ελληνες και για αυτο παιρνει ξενους-ονοματα.

Ο ΟΣΦΠ τοσα χρονια ειναι απο κατω με μετριους Ελληνες και ξενους-μετριους.

Λογικο ειναι να κοιταει αυτος που ειναι στη κορυφη ξενους παιχταραδες.
Και ο 2ος ταλεντα ωστε να τα πλαισιωσει σε καλους ξενους.
Ginobili
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Jun 30 2007, 03:04 PM) *
+1 rchos

Ακριβώς επειδή είναι Έλληνες, νεαροί, ταλαντούχοι και εξελίξιμοι συμφωνώ με το να τους πάρουμε.

Ας τους έχουμε εμείς και ας μην βγουν όλοι.

Εσύ σαν ομάδα ρίσκαρες πέρσι με 2 παίχτες, Ντελκ και Γιαφτόκας, που κόστισαν στην ομάδα κοντά 2,5 εκατομμύρια ευρώ. Χίλιες φορές να ρισκάρω με νέα παιδιά που μπορεί και να με ωφελήσουν στο μέλλον παρά έτσι όπως εσείς πέρσι.

Και πήρα και ευρωπαικό.Φαντάσου φέτος..που θα τους αντικαταστήσω!!!!..Απ'ότι βλέπω στο γύρω μου περιβάλλον..οι Ολυμπιακοί κάνουν βουντού..για να μην έρθει ο Σπανούλης....!
rchos
QUOTE
Και πήρα και ευρωπαικό.Φαντάσου φέτος..που θα τους αντικαταστήσω!!!!..Απ'ότι βλέπω στο γύρω μου περιβάλλον..οι Ολυμπιακοί κάνουν βουντού..για να μην έρθει ο Σπανούλης....!


ginobili μηπως λεγεσαι θανασης γιαννακοπουλος? tongue.gif
αν λεγεσαι πραγματικα καλα κανεις και γραφεις οσα γραφεις με το τροπο που τα γραφεις!αν ομως δεν λεγεσαι ετσι (η εστω παυλος) προσπαθησε να βγαλεις τα γυαλια και να δεις τα πραγματα πιο σφαιρικα!
PARISINOS
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Jun 30 2007, 03:04 PM) *
Εσύ σαν ομάδα ρίσκαρες πέρσι με 2 παίχτες, Ντελκ και Γιαφτόκας, που κόστισαν στην ομάδα κοντά 2,5 εκατομμύρια ευρώ. Χίλιες φορές να ρισκάρω με νέα παιδιά που μπορεί και να με ωφελήσουν στο μέλλον παρά έτσι όπως εσείς πέρσι.


Μα με αυτα που λες φιλε Πανο, νομιμοποιουμε την τακτικη του τζιγκερ στο ποδοσφαιρο. biggrin.gif
Χιλες φορες να παρω εναν μεγαλο παιχτη που να μη μου βγει παρα 10 ταλεντα. Γιατι με ταλεντα ποτε δεν προκειται να παρεις κυπελλο ακομα και να σου βγουνε. Ειδαμε και τον ΠΑΟ τι εκανε μεχρι φετος στην ευρωλιγκα οταν ειχε μαζεψει ολα τα ταλεντα της ευρωπης, δηλαδη μητσο, σπανουλη, τσαρτσαρη, λακοβιτς.
Με τα ταλεντα μπορεις να φτιαξεις αξιοπρεπεστατη ομαδα με λιγα λεφτα. Ποτε ομως πρωταθλητρια.

με ταλεντα απλα δεν κερδιζεις ακομα και αν τους πλαισιωσεις με 2-3 καλους, οπως ο ΠΑΟ με κουτλαι, μπατιστ κλπ.
Απλα γιατι ο αλλος θα εχει 12 ετοιμους παιχταραδες και θα σε κερδισει.
Ασε που αργα η γρηγορα τα ταλεντα θα πρεπει να τα χρυσωσεις για να μεινουν, οπως ο ΠΑΟ που δινει 1,7 στον μητσο.Αλλα τοσα για μπατιστ, και για σπανουλη. και τοσα σχεδον χρειαζοταν για να κρατησει γιακα.

Ασε που οι παιχτες που λες εκτος περπερογλου ειναι σχεδον βεβαιο οτι δεν θα σου βγουν. Γιατι?
γιατι δεν ειναι πλεον ταλεντα. Μπορει να ειναι σχετικα νεαροι, αλλα πρωτον δεν ειναι 18, και δευτερον παιζουνε ηδη σε υψηλο επιπεδο και τους ειδαμε οτι για καποιο λογο μαλλον δεν μπορουν να κανουν τη διαφορα.

στον περπερογλου ναι να επενδησεις. ειναι ρισκο αλλα αξιζει.
Στον βασιλειαδη γιατι να επενδησω? Αφου τον ειδα σε μια ομαδα αντιστοιχη με μενα και χειροτερη, και απλα δεν επεζε.

Εχει βεβαια μια λογικη να παιρνεις τους καλυτερους ελληνες μιας και χρειαζεσαι τουλαχιστον 7-8 για το ροστερ. Απλα ομως η κατασταση δεν ειναι απελπιστικη ωστε να χρειαζεται να παιρνω παιχτες που αποδεδειγμενα δεν θα αποδωσουν αυτα που θελω.

Ο ΠΑΟ εχει εναν κορμο 5 ελληνων που θα ειναι εδω για τουλαχιστον 3 χρονια. και ακομα και αν χρειαστω κατι , μην ξεχναμε οτι οι καλυτεροι ελληνες δεν ειναι αυτοι που λες. Υπαρχουν και αλλοι στην αγορα οπως οι φωστης, ζησης, παπαδοπουλος.
Αμα πραγματικα η κατασταση φτασει στο απροχορητο και στα επομενα τρια χρονια , το ελληνικο μπασκετ δεν παραγει ταλεντα αντιστοιχα του τσαρτσαρη , του μητσου, του χατζηβρεττα, του σπανουλη, τοτε θα παω να χτυπησω αυτους τους ελληνες.

Γι αυτο λοιπον, δεν λεω οτι η τακτικη του ΟΣΦΠ δεν εχει λογικη. Απλα λεω οτι οσο να ναι ειναι λιγο κακομοιρικη, και τακτικη συμβιβασμου.
Δηλαδη ειναι λογικη του στυλ, τους πρωτοκλασσατους ελληνες δεν μπορω να τους χτυπησω γιατι δεν εχω λεφτα, αρα παω και παιρνω ολους τους νεαρους , παρ οτι πολλοι αποδεδειγμενα μετριοι, μπας και πιασω το λαχεια και μου βγουν.

Αλλα οπως ειπα, ακομα και να σου βγουν, με ταλεντα δεν παιρνεις τροπαιο.
Ginobili
QUOTE(rchos7 @ Jun 30 2007, 03:14 PM) *
ginobili μηπως λεγεσαι θανασης γιαννακοπουλος? tongue.gif
αν λεγεσαι πραγματικα καλα κανεις και γραφεις οσα γραφεις με το τροπο που τα γραφεις!αν ομως δεν λεγεσαι ετσι (η εστω παυλος) προσπαθησε να βγαλεις τα γυαλια και να δεις τα πραγματα πιο σφαιρικα!

πιό σφαιρικά..ή λιγότερα πράσινα θες να πείς...? Δεν κατάλαβα..επειδή δεν έχω καλή άποψη για τους συγκεκριμένους Έλληνες(μαζί με τον Σάκοτα)...είμαι ο Γιαννακόπουλος..? Αν πέρνατε τους Έλληνες που είχατε θέσει εξ'αρχής..σαν πρωταρχικούς στόχους...δεν θα μπορούσα να πώ τίποτα΄,ειλικρινά.
Με συγχωρείς..αλλά κατά την προσωπική μου άποψη...(Σόφο,Βασιλόπουλος,Περπέρογλου)...μόν
ο αυτοί αξίζουν..και μπορείς να στηριχτείς για να σε ανεβάσουν στην Ευρωλίγκα και το πρωτάθλημα...
rchos
μιλας σαν γιαννακοπουλος οχι λογο των αποψεων σου!λογο του τροπου που μιλας!

QUOTE
Και πήρα και ευρωπαικό.Φαντάσου φέτος..που θα τους αντικαταστήσω!!!!..Απ'ότι βλέπω στο γύρω μου περιβάλλον..οι Ολυμπιακοί κάνουν βουντού..για να μην έρθει ο Σπανούλης....!


αφου πηρες και το ευρωπαικο και αφου θα τους αντικαταστησεις λεω ο θανασης η ο παυλος θα εισαι! tongue.gif



τωρα το ποσο υποκειμενικος η το ποσο πρασινα τα βλεπεις την εχω την αποψη μου αλλα δεν αφορα κανεναν να την εκφρασω ουτε και εχω δικαιωμα να σε κρινω! wink.gif
Ginobili
QUOTE(rchos7 @ Jun 30 2007, 03:30 PM) *
μιλας σαν γιαννακοπουλος οχι λογο των αποψεων σου!λογο του τροπου που μιλας!
αφου πηρες και το ευρωπαικο και αφου θα τους αντικαταστησεις λεω ο θανασης η ο παυλος θα εισαι! tongue.gif
τωρα το ποσο υποκειμενικος η το ποσο πρασινα τα βλεπεις την εχω την αποψη μου αλλα δεν αφορα κανεναν να την εκφρασω ουτε και εχω δικαιωμα να σε κρινω! wink.gif

Καλά...μπορείς να υποθέτεις ότι είμαι...όποις θέλεις.Απλά..να προσέχω από εδώ και πέρα...να μην ξαναχρησιμοποιήσω..1ο ενικό....γιατί αν ήμουν Τσέλσι..και έλεγα ότι πήρα..Ντρογκμπά....θα ήμουν ο Αμπράμοβιτς!!!! blink.gif
Έρε τι άλλο θα ακούσουμε.... blink.gif
rchos
QUOTE
Καλά...μπορείς να υποθέτεις ότι είμαι...όποις θέλεις.Απλά..να προσέχω από εδώ και πέρα...να μην ξαναχρησιμοποιήσω..1ο ενικό....γιατί αν ήμουν Τσέλσι..και έλεγα ότι πήρα..Ντρογκμπά....θα ήμουν ο Αμπράμοβιτς!!!!
Έρε τι άλλο θα ακούσουμε....



Ginobili αν μιλαγες ετσι για την τσελσι το ιδιο σχολιο θα εκανα!
δεν το συνεχιζω ομως γιατι προφανως δεν πιανεις το πνευμα μου και τον τροπο που το λεω!
PanosIlio
QUOTE(PARISINOS @ Jun 30 2007, 06:25 PM) *
Μα με αυτα που λες φιλε Πανο, νομιμοποιουμε την τακτικη του τζιγκερ στο ποδοσφαιρο. biggrin.gif


Αφού το πας ποδοσφαιρικά να το πάω και εγώ λίγο έτσι. Απλά ποδοσφαιρικά εγώ εχω παραδείγματα που έπιασε το παιδομάζωμα. Μπάγιεβιτς και όταν πρωτόρθε στον ολυμπιακό και έκανε εκείνο το περίφημο παιδομάζωμα και πήρε και πρωτάθλημα. biggrin.gif
PARISINOS
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Jun 30 2007, 03:46 PM) *
Αφού το πας ποδοσφαιρικά να το πάω και εγώ λίγο έτσι. Απλά ποδοσφαιρικά εγώ εχω παραδείγματα που έπιασε το παιδομάζωμα. Μπάγιεβιτς και όταν πρωτόρθε στον ολυμπιακό και έκανε εκείνο το περίφημο παιδομάζωμα και πήρε και πρωτάθλημα. biggrin.gif


μα δεν αντιλεγω οτι το παιδομαζωμα μπορει να αποδειχτει επιτυχημενο.
Απλα οπως και να το κανουμε, ειναι τακτικη που ακολουθεις αν δεν εχεις και πολλα να ξοδεψεις.
γιατι αν ειχες λεφτα να παρεις φωτση, ζηση κλπ δεν θα μιλαγαμε για μαυροκεφαλιφη τωρα.

Αυτο ειπα, τιποτα περισσοτερο , τιποτα λιγοτερο.

Ο ΠΑΟ λοιπον θεωρει οτι εχει λεφτα να χτυπησει σπανουλη, ρουντι και σια.
Αρα γιατι να ασχολειται με βασιλειαδη?

Αυτη ηταν και η μοναδικη μου ενσταση. Μην παρουσιαζουμε ως μεταγραφικες νικες, κινησεις που γινονται ουσιαστικα απο αναγκη και λογου ελλειψης ρευστου.
rchos
QUOTE
Αυτη ηταν και η μοναδικη μου ενσταση. Μην παρουσιαζουμε ως μεταγραφικες νικες, κινησεις που γινονται ουσιαστικα απο αναγκη και λογου ελλειψης ρευστου.


κινησεις που γινονται απο αναγκη ειναι πιθανοτατα.οχι ομως για τον λογο που λες!ειναι επιβεβαιομενο οτι εδινε 2.5 για τον παπαλουκα!τι να κανουμε που δεν ηθελε να γυρισει ο τεο?
αληθεια δεν καταλαβαινω που εντοπιζεις εσυ το προβλημα στο ρευστο στον ολυμπιακο?
Anaz
QUOTE
Ο ΠΑΟ λοιπον θεωρει οτι εχει λεφτα να χτυπησει σπανουλη, ρουντι και σια.
Αυτη ηταν και η μοναδικη μου ενσταση. Μην παρουσιαζουμε ως μεταγραφικες νικες, κινησεις που γινονται ουσιαστικα απο αναγκη και λογου ελλειψης ρευστου.
Κανεις δεν μίλησε για μεταγγραφικες νικες.Ο φιλος ginobili απλα τις απαξιωσε.
Ο Ολυμπιακος συμφωνα με τα δημοσιευματα εκανε ακριβως την ιδια προταση στον Ζηση με αυτην του παο στον Σπανουλη.5εκ. για 3 χρονια. Στον Φωτση εδινε κοντα στα 4,απλα θεωρησε τα 1.7 το χρονο πολλά,και όχι αδικα, κ προτιμησε να στραφει σε αλλες λυσεις.Ισως αυτη να ειναι ενας Αμερικανος.Δεν μπορεις να το θεωρησεις αποτυχια ή μειωση στοχων..
Κινηση εγινε κ στον Παπαλουκα.
Δεν νομιζω οτι τιθεται ελλειψη ρευστου.Εχει να κανει με την διαχειριση.

Τα περι Ρουντι προς το παρον ειναι μονο φημες..

Κατα τ'αλλα στηριζεστε απλα σε μια καλη χρονια του Περπερογλου κ τον θεωρειτε καλη επιλογη,ενω απαξιωνετε τους αλλους.Θυμηθειτε την περσινη χρονια του Μαυροκεφαλιδη που κινησε το ενδιαφερον του Παο.. Ο Βουγιουκας δεν προοριζεται για βασικο στελεχος,ισως ουτε για δωδεκαδα.
PARISINOS
καλα οντως παιρνω πισω τα περι ελληψης ρευστου.

Απλα ο ΟΣΦΠ μου εχει δωσει την εντυπωση τις τελευταιες δυο βδομαδες οτι εχει χαμηλωσει τον πηχη.

βεβαια ισως να ειναι μονο μια εντυπωση. Ισως να φταινε τα ΜΜΕ που ανακαλυψαν την μοδα με τους νεαρους ελληνες και τωρα μιλανε μονο γι αυτους.

ισως κιολας να προτιμουν στον ΟΣΦΠ πρωτα να κλεισουν τους ευκολους και σιγουρους στοχους.

τωρα τον περπερογλου , τον θεωρω καλη επιλογη γιατι δεν εχει αποτυχει πουθενα. εκανε φετος την καλη χρονια και ετοιμαζεται για το βημα παραπανω στην καρριερα του, δηλαδη μεταγραφη σε ομαδα ευρωλιγκας οπου θα δωσει και εκει εξετασεις.

Οι μαυροκεφαλιδης και βασιλειαδης το κανανε περσυ αυτο το βημα, απλα φετος κοπηκαν στις εξετασεις. tongue.gif
PanosIlio
QUOTE(PARISINOS @ Jun 30 2007, 07:12 PM) *
Οι μαυροκεφαλιδης και βασιλειαδης το κανανε περσυ αυτο το βημα, απλα φετος κοπηκαν στις εξετασεις. tongue.gif


Ε δεν περνάνε όλοι με την πρώτοι, ας δώσουν και 2η φορά tongue.gif
Ginobili
Δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να απολογηθώ..επειδή πραγματικά απαξιώνω τους συγκεκριμένους παίκτες(μαζί με τον δικό μας Σάκοτα).Το θέμα ξεκίνησε..όταν αναφερόμουν σε άλλον φίλο του ΠΑΟ..σχετικά με το ότι δεν παίρνουμε έλληνες παίκτες.Αυτό είναι όλο.Δεν είπα ότι ο Ολυμπιακός θα αποτύχει του χρόνου επειδή οι Έλληνες που πήρε και πάει να πάρει είναι κατά την προσωπική μου άποψη.."σαπάκια",παίκτες 2ης κλάσσης...έχω το κάθε δικαίωμα να το πιστεύω.Αλλά για μ'ένα..το ξαναλέω..για τοπ επίπεδο..και που πραγματικά μπορούν να προσφέρουν,είναι οι Βασιλόπουλος,Σόφο,Περπέρογλου,και ο Μπουρούσης που είχα ξεχάσει.Αυτοί οι Έλληνες είναι πολύ καλοί.Μαζί με τους ξένους που θα έχει ο Ολυμπιακός..μπορεί να πάρει και την ευρωλίγκα..δεν ξέρω!!!...Που να ξέρω??? Απλώς διαφωνώ με αυτή την στρατηγική,την θεωρώ "κουτή"..να παίρνεις ό,τι να ναι...
Εγώ αν ήμουν Ολυμπιακός πάντως..θα προτιμούσα τον Σειμπούτης από τον Βασιλειάδη(με διαφορά..).

Μακάρι να πάρετε τον Βασιλειάδη,μακάρι να πάρετε και τον Μαυροκεφαλείδη..και να μην πάρετε
Ginobili
Λοπόν..έχουμε:
ΠΑΟ
Μπαρτσελόνα
Παρτιζάν
Ρόμα
Φενέρμπαχτσέ
Ρεάλ Μαδρίτης
Μπάμπεργκ
Ροάν
....αν και είναι νωρίς ακόμα..μετά τον ΠΑΟ και τους αιώνιους της Ισπανίας...το ΧΑΟΣ...
Θα περάσουμε καλά πάντως με Ρεάλ+Μπάρτσα,θα έχει ενδιαφέρον..
Είδωμεν...
rchos
η ρεαλ πρεπει να δουμε τι ροστερ θα καταφερει να φτιαξει!μεχρι τωρα παντως εχει φαει τις απιστευτες χειλοπιτες!το ιδιο να δουμε μενει να δουμε και για την προβληματικη τα τελευταια χρονια(και οχι μονο μπαρτσα)!
γκραν φαβορι ο παο!εχει και ωραια ταξιδακια σε διαφορες ωραιες πολεις της ευρωπης! smiley.gif


QUOTE
Εγώ αν ήμουν Ολυμπιακός πάντως..θα προτιμούσα τον Σειμπούτης από τον Βασιλειάδη(με διαφορά..).


παιχτικη αξια πολυ καλυτερη ο σειμπουτις!μονο που ο ενας ειναι ελληνας και ο αλλος ξενος!αν δεν καταλαβαινεις την διαφορα δεν εχει νοημα να προσπαθησω να την εξηγησω!
mgg
Επειδη δεν εχω παρακολουθησει ολη τη συζητηση, υπαρχει περιπτωση να παρουμε για σεντερ τον Βαν Ντεν Σπιγκελ? Εχει κλεισει πουθενα αυτος? Ειναι μονο 22 χρονων και 2.14, πολυ καλη περιπτωση νομιζω.
GR-HAMMER
QUOTE(mgg @ Jul 1 2007, 12:45 AM) *
Επειδη δεν εχω παρακολουθησει ολη τη συζητηση, υπαρχει περιπτωση να παρουμε για σεντερ τον Βαν Ντεν Σπιγκελ? Εχει κλεισει πουθενα αυτος? Ειναι μονο 22 χρονων και 2.14, πολυ καλη περιπτωση νομιζω.


ελα τωρα που θα παρουμε το παλτο...ελεος...
τον εβλεπα στον τελικο της euroleague και ευχαριστουσα το θεο που ειχε το ζωαδι μεσα και δεν εβαζε τον αντερσεν....
του εδινε ο τεο την μπαλα στα χερια κατω απο το καλαθι και μετα βιας επιασε 2-3 πασες....
υπαρχουνε πολλοι καλυτερες ελληνεσ απο ενα φλωρο(νομιζω βελγο)..
αυτα απο μενα...
Igor
Eχει κλεισει στη Προκομ Τρεφλ.
Igor
QUOTE(Ginobili @ Jun 30 2007, 07:56 PM) *
Δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να απολογηθώ..επειδή πραγματικά απαξιώνω τους συγκεκριμένους παίκτες(μαζί με τον δικό μας Σάκοτα).Το θέμα ξεκίνησε..όταν αναφερόμουν σε άλλον φίλο του ΠΑΟ..σχετικά με το ότι δεν παίρνουμε έλληνες παίκτες.Αυτό είναι όλο.Δεν είπα ότι ο Ολυμπιακός θα αποτύχει του χρόνου επειδή οι Έλληνες που πήρε και πάει να πάρει είναι κατά την προσωπική μου άποψη.."σαπάκια",παίκτες 2ης κλάσσης...έχω το κάθε δικαίωμα να το πιστεύω.Αλλά για μ'ένα..το ξαναλέω..για τοπ επίπεδο..και που πραγματικά μπορούν να προσφέρουν,είναι οι Βασιλόπουλος,Σόφο,Περπέρογλου,και ο Μπουρούσης που είχα ξεχάσει.Αυτοί οι Έλληνες είναι πολύ καλοί.Μαζί με τους ξένους που θα έχει ο Ολυμπιακός..μπορεί να πάρει και την ευρωλίγκα..δεν ξέρω!!!...Που να ξέρω??? Απλώς διαφωνώ με αυτή την στρατηγική,την θεωρώ "κουτή"..να παίρνεις ό,τι να ναι...
Εγώ αν ήμουν Ολυμπιακός πάντως..θα προτιμούσα τον Σειμπούτης από τον Βασιλειάδη(με διαφορά..).

Μακάρι να πάρετε τον Βασιλειάδη,μακάρι να πάρετε και τον Μαυροκεφαλείδη..και να μην πάρετε


Εδω φιλε μου κοβεται το μηνυμα σου..
Απο το ραδιοφωνο το ακουμε συνεχεια αλλα να κοβεται ποστ δεν το εχω ξαναδει !!
traveller
QUOTE(PARISINOS @ Jun 30 2007, 12:20 PM) *
Φιλε τraveller κατανοω τις ανησυχιες σου αλλα το να παρουμε μετριους ελληνες μονο και μονο επιδη ειναι ελληνες, εμενα δεν μου ακουγεται λογικο.
ο σακοτα στα πενταλεπτα που παιζει σου εχει δειξει οτι αξιζει να παιζει παραπανω? και δεν παιζει μονο πενταλεπτα. Στο ελληνικο πρωταθλημα παιρνει αξιοσεβαστο χρονο συμμετοχης και δεν κανει τιποτα. Το παιδι εχει μονο σουτ και υψος. και αυτο μπορει να αρκουσε πριν απο 5-10 χρονια αλλα οχι πλεον.

Ασε που αν παρουμε τον σπαμουλη, δεν καταλαβαινω γιατι θα εχουμε προβλημα με τους ελληνες.
με σπανουλη και μητσο, θα εχουμε το καλυτερο διδυμο γκαρντ της ευρωπης, θα ειναι ελληνες και με Μ.Ο ηλικιας κατω απο25.
Αν προσθεσεις σε αυτους τσαρτσαρη, ντικουδη και χατζηβρεττα που εχουν ανετα αλλα δυο χρονια μπασκετ σε πολυ υψηλο επιπεδο, τοτε για τα επομενα δυο τρια χρονια , ειμαστε καλυμμενοι.

Ε αν μεσα σε αυτα τα τρια χρονια δεν βγουν νεοι ελληνες αξιοι να παιξουν στον ΠΑΟ , πραγμα σχετικα απιθανο μιας και παντα βγαινουν ταλαντα στην ελλαδα, τοτε για να αντικαταστησουμε την τριαδα που θα γερναει, τιποτα δεν θα μας εμποδιζει να χτυπησουμε λαζο, ζηση, φωτση που τοτε θα τελειωνουν τα συμβολαια τους.

γι αυτο λοιπον μην μας πιανει πανικος, λεγοντας ας παρουμε ελληνες και ας ειναι μετριοι.

Η ομαδα ειναι καλυμμενη για τα επομενα τρια χρονια τουλαχιστον απο πλευρας ελληνων. Οσοι λενε το αντιθετο ειναι μερικοι εξυπνοι δθμησιογραφοι, που μιλανε για τακτικες ωριμου φρουτου και λοιπες βλακειες, ατομα που προπσπαθουν να μας πεισουν οτι του ντικουδη του μενει ενας χρονος μπασκετ ακομη στο υψηλοτερο επιπεδο, οταν ο παπαλουκας που εχει την ιδια ηλικια, ετοιμαζεται να υπογραψει πενταετες συμβολαιο 30 εκ ευρω με τους λεικερς.


Καλησπέρες smile.gif

Δε μίλησα για μέτριους παίχτες επειδή μόνο και μόνο επειδή είναι Έλληνες.

Είναι βεβαίως πολύ σωστά αυτά που λες για τους Ελληνες παίχτες αλλά και πάλι δε βλέπω τη διάδοχη κατάσταση.Και τα τρία χρόνια που επίσης σωστά αναφέρεις (εγώ σου λέω και λίγο παραπάνω) είναι ελάχιστος χρόνος. Δε νομίζω να πρέπει να περιμένουμε να φτάσει 35 ο Νικόλας και 32 ο Τσαρτσαρής και τότε να ψάξουμε έτσι δεν είναι;
Παράδειγμα σχετικό: Ο Ναβάρο , ο Ρούμπιο, ο Φερτνάντεζ που τώρα χαζεύουμε όλοι μας, ξεκίνησαν 18άρηδες. Τους πέταξε την "αρένα" ο Αϊτο και επέζησαν και έγιναν παιχταράδες. Κάτι τέτοιο νομίζω ότι πρέπει να κάνουμε σιγά σιγά κι εμείς με την "υποσημείωση" βεβαίως ότι ομάδα που κάθε αρχή της σεζόν θέτει στόχο την Ευρωλίγκα, δε μπορεί να δουλεύει σα φυτώριο ταλέντων.
Με λίγη προσπάθεια όμως νομίζω ότι και τα δύο μπορούν να συνδυαστούν. Αλλωστε οι αγώνες μέσα στη σεζόν είναι πάρα πολλοί (πρωτάθλημα-κύπελλο-ευρωλίγκα) και μπορούν να παίζουν ένα ικανοποιητικό χρόνο σχετικά όλοι.

Περί Σάκοτα: Δε γνωρίζω ακριβώς τι γίνεται με αυτή την περίπτωση. Μια ματιά που έριξα στα στατιστικά του ΕΣΑΚΕ είδα ότι έπαιζε κατά Μ.Ο 9 λεπτά αλλά βέβαια αυτό είναι η μισή αλήθεια διότι σε κρίσιμο αγώνα εγώ δεν τον θυμάμαι. Εδώ να πω κάτι που δεν έχει σχέση με σένα αλλά διάβασα από κάποιον άλλο φίλο αλλά δυστυχώς δε θυμάμαι ποιον: Το μπάσκετ, η τεχνική , το ταλέντο δεν είναι θέμα ...μυικού συστήματος. Ή μάλλον είναι αλλά σε ένα μικρό ποσοστό αλλιώς θα παίρναμε τον Πύρρο και θα είχαμε καθαρίσει.
Είναι άλλα πράγματα πρωτιστως το μπάσκετ και ακολουθούν οι μύες.

Κι ένα τελευταίο που μπορεί να φανεί και λίγο εγωιστικό αλλά σε διαβεβαιώ ότι δεν είναι: Τους διαβάζω όλους τους δημοσιογράφους όλους ανεξαιρέτως αλλά πάντα με την προϋποθέση ότι μπορεί και κάτι άλλο να "εξυπηρετούν" μέσα από αυτό το κείμενο που εγώ διαβάζω.
Παρακολουθώ την ομάδα από τότε που ο Κορωναίος σκοτωνόταν με τον Μαρτζοράτι στον "Τάφο του Ινδού" κι έχω δική μου γνώμη τώρα πια , χωρίς να σημαίνει ότι κατέχω και την απόλυτη αλήθεια. Εάν βεβαίως υπάρχει τέτοια smile.gif


Κι ένα τελευταίο που επίσης δεν έχει σχέση με σένα: Δε θεωρώ ούτε το Βασιλειάδη ούτε τον Μαυροκεφαλίδη μεγάλους παίχτες άξιους να ασχοληθεί μαζί τους μια ομάδα με στόχους. Ο μεν πρώτος είναι πολύ άσχημος χαρακτήρας και αγαπάει μόνο την πάρτη του και όχι το μπάσκετ. Ο Μαυροκεφαλίδης κάτι πήγε να κάνει στο ξεκίνημά του αλλά μάλλον πάει να εξελιχθεί σε νέο Ρετζιά, στη μεγαλύτερη δηλαδή απάτη του σύγχρονου ελληνικού μπάσκετ. Μακάρι το μέλλον που έχουν και οι δύο μπόλικο να με διαψεύσει. Ειδικά στην περίπτωση του Μαυροκεφαλίδη παρακαλάω να διαψευστώ

smile.gif
sherman
"Ποτέ δεν πληγώνεις ένα θηρίο. Ή το σκοτώνεις, ή δεν το πειράζεις. Και μπορεί ο Παναθηναϊκός να μην έχασε τίποτα από το φευγιό του Ραϊμούνας Σισκάουσκας (το μοναστήρι να είναι καλά και από παίκτες υψηλού επιπέδου όπως είναι ο Λιθουανός υπάρχουν ένα σωρό), ο εγωισμός των "πράσινων", όμως, πληγώθηκε άσχημα. Τόσο άσχημα, που αποφάσισαν σε χρόνο μηδέν να ανταποδώσουν το χτύπημα, για να δείξουν στην ΤΣΣΚΑ ότι αν θέλουν "καβγά", οι αδερφοί Γιαννακόπουλοι έχουν το… ζωνάρι λυμένο.
Ίσως στον κόσμο των μπίζνες (έστω και των αθλητικών) οι όροι που χρησιμοποιήσαμε να μην αποδίδουν την ακρίβεια της σκέψης, όμως ποιος είπε ότι στο μπάσκετ οι ιδιοκτήτες του Παναθηναϊκού είναι… ψυχροί επαγγελματίες; Γνωρίζουν ότι είναι απίθανο να προσεγγίσουν αυτή τη στιγμή τον Θοδωρή Παπαλουκά, αυτό όμως δεν τους εμπόδισε να του προσφέρουν "λευκή επιταγή" για να τον πείσουν να εγκαταλείψει την Μόσχα και να επιστρέψει στην Αθήνα, αυτή τη φορά για λογαριασμό του "τριφυλλιού"!

Τρίτος άνθρωπος μίλησε για λογαριασμό του Παναθηναϊκού με τον πολυτιμότερο Ευρωπαίο παίκτη του 2006. "Πες μας τι θέλεις για να έρθεις στον Παναθηναϊκό. Ό,τι θέλεις" ήταν το μήνυμα. Ο Θοδωρής Παπαλουκάς είναι έτσι κι αλλιώς μπερδεμένος, καθώς από τη μια έχει τη σιγουριά της ΤΣΣΚΑ (καλά λεφτά, εξαιρετικές συνθήκες, καθώς στο μέλλον θα γράψουμε πόσο "άρχοντας" είναι στη Μόσχα ο "Τεό", αλλά και κίνητρο να κατακτήσει αυτό που φέτος έχασε στις… λεπτομέρειες) και από την άλλη την πρόκληση να γίνει ο… σκληρός του Μαϊάμι.
Να, που υπάρχει και… τρίτος δρόμος για τον μπασκετικό σοσιαλισμό. Οι "πράσινοι" του δίνουν ό,τι θέλει για να πάρει τον δρόμο της επιστροφής. Δεν θα μπούμε καν στον κόπο να σκεφτούμε, να συζητήσουμε, να αναλύσουμε αν "παίζει" αυτό το σενάριο. Το σίγουρο είναι πως οι αδερφοί Γιαννακόπουλοι έδειξαν ότι δεν αστειεύονται, έδειξαν ότι είναι έτοιμοι για "ψυχρό" (ου μην για πυρηνικό) πόλεμο και πως παρότι δεν περιείχε καμία άνομη πράξη η κίνηση της ΤΣΣΚΑ τούς ενόχλησε."

basketblog.gr
Gravedigger
QUOTE(mgg @ Jun 30 2007, 09:45 PM) *
Επειδη δεν εχω παρακολουθησει ολη τη συζητηση, υπαρχει περιπτωση να παρουμε για σεντερ τον Βαν Ντεν Σπιγκελ? Εχει κλεισει πουθενα αυτος? Ειναι μονο 22 χρονων και 2.14, πολυ καλη περιπτωση νομιζω.

Ευτυχώς έχει κλείσει στην Prokom Trefl!Καλά σοβαρά σου αρέσει ο ξυλοκόπος???
Ginobili
QUOTE(rchos7 @ Jun 30 2007, 05:13 PM) *
η ρεαλ πρεπει να δουμε τι ροστερ θα καταφερει να φτιαξει!μεχρι τωρα παντως εχει φαει τις απιστευτες χειλοπιτες!το ιδιο να δουμε μενει να δουμε και για την προβληματικη τα τελευταια χρονια(και οχι μονο μπαρτσα)!
γκραν φαβορι ο παο!εχει και ωραια ταξιδακια σε διαφορες ωραιες πολεις της ευρωπης! smiley.gif
παιχτικη αξια πολυ καλυτερη ο σειμπουτις!μονο που ο ενας ειναι ελληνας και ο αλλος ξενος!αν δεν καταλαβαινεις την διαφορα δεν εχει νοημα να προσπαθησω να την εξηγησω!

Δεν χρειάζεται να μου την εξηγήσεις...συνεπώς το θέμα έχει να κάνει με τις προτεραιότητες του Γκέρσον... σε ποιές θέσεις θέλει να πάρει τους ξένους-κοινοτικούς.Αλλά όπως δήλωσε ο εβραίος στο Ισραήλ.."Οι κανόνες στην Ελλάδα είναι πολλοί αυστηροί..επιτρέπουν μόνο 6 ξένους!!!"(Προφανώς..αν ήταν στο χέρι του...θα τον είχε γεμίσει αμερικανάκια τον Ολυμπιακό...).Αλλά αν θέλει για αναπληρωματικό play maker..τον Κούς...βέβαια..που να περισσέψει χώρος για τον Σειμπούτης...Τέλοσπάντων...μπορεί να έχει δίκιο.Προπονητής είναι..ξέρει καλύτερα από εμένα.
rchos
QUOTE
Αλλά αν θέλει για αναπληρωματικό play maker..τον Κούς...βέβαια..που να περισσέψει χώρος για τον Σειμπούτης...Τέλοσπάντων...μπορεί να έχει δίκιο.Προπονητής είναι..ξέρει καλύτερα από εμένα.


πολυ ευχαριστως να σου αναλυσω γιατι ακομη και ο κους πρεπει να προτιμηθει στο ροστερ του ολυμπιακου απο τον σειμπουτις αλλα οχι εδω αλλα στο αντιστοιχο τοπικ γιατι εδωεχουμε ξεφυγει πολυ!
παντως πολυ γρηγορα απο το να βγαλω τριτη συνεχομενη χρονια με μονο ενα πλευ προτιμω να ερθει ακομη και ο κους και ας μην μεινει θεση για τον σει.
Ginobili
QUOTE(sherman @ Jun 30 2007, 11:15 PM) *
"Ποτέ δεν πληγώνεις ένα θηρίο. Ή το σκοτώνεις, ή δεν το πειράζεις. Και μπορεί ο Παναθηναϊκός να μην έχασε τίποτα από το φευγιό του Ραϊμούνας Σισκάουσκας (το μοναστήρι να είναι καλά και από παίκτες υψηλού επιπέδου όπως είναι ο Λιθουανός υπάρχουν ένα σωρό), ο εγωισμός των "πράσινων", όμως, πληγώθηκε άσχημα. Τόσο άσχημα, που αποφάσισαν σε χρόνο μηδέν να ανταποδώσουν το χτύπημα, για να δείξουν στην ΤΣΣΚΑ ότι αν θέλουν "καβγά", οι αδερφοί Γιαννακόπουλοι έχουν το… ζωνάρι λυμένο.
Ίσως στον κόσμο των μπίζνες (έστω και των αθλητικών) οι όροι που χρησιμοποιήσαμε να μην αποδίδουν την ακρίβεια της σκέψης, όμως ποιος είπε ότι στο μπάσκετ οι ιδιοκτήτες του Παναθηναϊκού είναι… ψυχροί επαγγελματίες; Γνωρίζουν ότι είναι απίθανο να προσεγγίσουν αυτή τη στιγμή τον Θοδωρή Παπαλουκά, αυτό όμως δεν τους εμπόδισε να του προσφέρουν "λευκή επιταγή" για να τον πείσουν να εγκαταλείψει την Μόσχα και να επιστρέψει στην Αθήνα, αυτή τη φορά για λογαριασμό του "τριφυλλιού"!

Τρίτος άνθρωπος μίλησε για λογαριασμό του Παναθηναϊκού με τον πολυτιμότερο Ευρωπαίο παίκτη του 2006. "Πες μας τι θέλεις για να έρθεις στον Παναθηναϊκό. Ό,τι θέλεις" ήταν το μήνυμα. Ο Θοδωρής Παπαλουκάς είναι έτσι κι αλλιώς μπερδεμένος, καθώς από τη μια έχει τη σιγουριά της ΤΣΣΚΑ (καλά λεφτά, εξαιρετικές συνθήκες, καθώς στο μέλλον θα γράψουμε πόσο "άρχοντας" είναι στη Μόσχα ο "Τεό", αλλά και κίνητρο να κατακτήσει αυτό που φέτος έχασε στις… λεπτομέρειες) και από την άλλη την πρόκληση να γίνει ο… σκληρός του Μαϊάμι.
Να, που υπάρχει και… τρίτος δρόμος για τον μπασκετικό σοσιαλισμό. Οι "πράσινοι" του δίνουν ό,τι θέλει για να πάρει τον δρόμο της επιστροφής. Δεν θα μπούμε καν στον κόπο να σκεφτούμε, να συζητήσουμε, να αναλύσουμε αν "παίζει" αυτό το σενάριο. Το σίγουρο είναι πως οι αδερφοί Γιαννακόπουλοι έδειξαν ότι δεν αστειεύονται, έδειξαν ότι είναι έτοιμοι για "ψυχρό" (ου μην για πυρηνικό) πόλεμο και πως παρότι δεν περιείχε καμία άνομη πράξη η κίνηση της ΤΣΣΚΑ τούς ενόχλησε."

basketblog.gr

Δεν το πηστεύω.Όχι τόσο ..για το ότι..δεν έχω σε εκτίμηση το συγκεκριμένο σάιτ..αλλά γιατί άκουσα με τα ίδια μου τα αφτιά τον Θανάση..στο ΟΑΚΑ(από την τηλεόραση)...ότι ελπίζουμε ..ότι ο Σπανούλης θα φοράει από του χρόνου την φανέλα του Παναθηναικού.Δεν σημαίνει αυτό ότι τον κλείσαμε,αλλά δηλώνει την αισιοδοξία της διοίκησης..για την επιστροφή του Σπανούλη.Συνεπώς....δεν υπάρχει περίπτωση..να χτυπάμε Παπαλουκά...γιατί πολύ απλά...δεν χωράει.Για να έρθει ο Παπαλουκάς..θα πρέπει να φύγει κάποιος εκ των Βούγιανιτς ή Μπετσίροβιτς(Ωστόσο τέτοια πιθανότητα δεν υπάρχει).Εκτός και αν έχουμε εγκαταλείψει την περίπτωση Σπανούλη...(αλλά αυτό δεν προκύπτει από κάπου).
Οπότε το συγκεκριμένο δημοσίευμα..το θεωρώ μια "πατάτα".Προιόν φαντασίας!
Περιττό βέβαια να πούμε...ότι με τα συγκεκριμένα..αστρονομικά χρήματα(λευκό χαρτί....) που υποτίθεται ότι προτίθεται ο Θανάσης να προσφέρει στον Παπαλουκά...φέρνεις ποιό εύκολα τον Βούισιτς..[τον οποίο ο Ζότς σαφώς και θα προτιμούσε......σιγά μην θυσιάσει ο Ομπράντοβιτς την φιλοσοφία του για την ομάδα..για να ικανοποιήσει τον εγωισμό του Θανάση(που δήθεν θίχτηκε...και ζητά εκδίκηση από την ΤΣΣΚΑ... 24.gif )]


Να ξεκαθαρίσω ότι παίρνω πίσω όλα τα παραπάνω...εφόσον έχει τελειώσει ΑΡΝΗΤΙΚΑ του Σπανούλη..και δεν μας το λένε....
Ginobili
QUOTE(rchos7 @ Jul 1 2007, 12:07 AM) *
πολυ ευχαριστως να σου αναλυσω γιατι ακομη και ο κους πρεπει να προτιμηθει στο ροστερ του ολυμπιακου απο τον σειμπουτις αλλα οχι εδω αλλα στο αντιστοιχο τοπικ γιατι εδωεχουμε ξεφυγει πολυ!
παντως πολυ γρηγορα απο το να βγαλω τριτη συνεχομενη χρονια με μονο ενα πλευ προτιμω να ερθει ακομη και ο κους και ας μην μεινει θεση για τον σει.

οκ,έχεις δίκιο.Θα περιμένω με ενδιαφέρον,να μου το αναλύσεις στο τόπικ του Ολυμπιακού.Ο καθένας έχει τις απόψεις του.Ίσως μάλιστα να έχεις και δίκιο.
james
Πρωτον οσο αφορα το Παπαλουκα θεωρω απιθανο, ακομα και να του εγινε τετοια προταση, να ερθει. Για πολλους λογους. Το οτι ομως δε χωραει επειδη μαλλον θα ερθει ο Σπανουλης και θα εχουμε γεματη περιφερεια με Μπετσιροβιτς και Βουγιανιτς τη θεωρω τουλαχιστον αστοχη Δε το λεω με κακη εννοια. Ειναι σα να λεμε ομως να παρπυμε το Βουσιτς (ενω θελει) μονο αν δεν ερθει ο Αντερσεν γιατι στην ομοδα υπαρχει και ο Γιαφτοκας. blink.gif Αν μπορεις να παρεις ενα τετοιο παιχτη πολυ απλα τον παιρνεις. Αν αυριο γυρισει στην Ευρωπη ο Σαρας και δεν εχει κλεισει Σπανουλης ακομα δε θα κανουμε κινηση να τον παρουμε γιατι μπορει να ερθει ο Σπαν και θα ειναι και ΜΠετσι και Βουγια και δε θα χωραει? Δε θα χωραει ο Σαρας? Δε χωρα ο Παπαλουκας λογω Μπετσι και Βουγια? blink.gif

Επισης συμφωνω για το Βουισιτς για αυτο που λες. Βεβαια δε νομιζω οτι θα χαλασει κατι στη φιλοσοφια της ομοδας. Το μονο προβλημα που βλεπω απο μια τετοια κινηση εινια πιθανες ισως κοντρες λογω της τεραστιας διαφορας στα συμβαλαια τω παιχτων.
reignman
QUOTE(mgg @ Jul 1 2007, 12:45 AM) *
Επειδη δεν εχω παρακολουθησει ολη τη συζητηση, υπαρχει περιπτωση να παρουμε για σεντερ τον Βαν Ντεν Σπιγκελ? Εχει κλεισει πουθενα αυτος? Ειναι μονο 22 χρονων και 2.14, πολυ καλη περιπτωση νομιζω.



το μονο 22 στον van den spiegel ειναι ο αριθμος στη φανελα του. ειναι γεννημενος το 78.
Ginobili
QUOTE(james @ Jul 1 2007, 12:27 AM) *
Πρωτον οσο αφορα το Παπαλουκα θεωρω απιθανο, ακομα και να του εγινε τετοια προταση, να ερθει. Για πολλους λογους. Το οτι ομως δε χωραει επειδη μαλλον θα ερθει ο Σπανουλης και θα εχουμε γεματη περιφερεια με Μπετσιροβιτς και Βουγιανιτς τη θεωρω τουλαχιστον αστοχη Δε το λεω με κακη εννοια. Ειναι σα να λεμε ομως να παρπυμε το Βουσιτς (ενω θελει) μονο αν δεν ερθει ο Αντερσεν γιατι στην ομοδα υπαρχει και ο Γιαφτοκας. blink.gif Αν μπορεις να παρεις ενα τετοιο παιχτη πολυ απλα τον παιρνεις. Αν αυριο γυρισει στην Ευρωπη ο Σαρας και δεν εχει κλεισει Σπανουλης ακομα δε θα κανουμε κινηση να τον παρουμε γιατι μπορει να ερθει ο Σπαν και θα ειναι και ΜΠετσι και Βουγια και δε θα χωραει? Δε θα χωραει ο Σαρας? Δε χωρα ο Παπαλουκας λογω Μπετσι και Βουγια? blink.gif

Επισης συμφωνω για το Βουισιτς για αυτο που λες. Βεβαια δε νομιζω οτι θα χαλασει κατι στη φιλοσοφια της ομοδας. Το μονο προβλημα που βλεπω απο μια τετοια κινηση εινια πιθανες ισως κοντρες λογω της τεραστιας διαφορας στα συμβαλαια τω παιχτων.

Ναι!!!! Σε μια τέτοια περίπτωση που θα έχουμε πάρει Σπανούλη..και θα είναι διαθέσιμος(με πολλα λεφτά βέβαια...) ο Γιασικιεβίτσιους δεν θα τον πάρουμε!!! Δεν θα του κάνουμε πρόταση!!! Αυτό είναι σίγουρο 1000%!!!! Ναι φίλε μου,δεν θα διώξει,δεν θα θυσιάσει..κανέναν από τους παίκτες που διαθέτει ο Ζότς(τους αποδεδειγμένα θέλει στην ομάδα του...αλλιώς θα είχε διώξει κάποιον από αυτούς...)..για να πάρει ένα μεγάλο όνομα..μόνο και μόνο..επειδή είναι διαθέσιμος(με μια περιουσία φυσικά...),χωρίς να υπάρχει αγωνιστικός λόγος(Να είναι στην μέση της χρονιάς..και να θέλει να αντικαταστήσει κάποιον επειδή δεν αποδίδει.."δεν τραβάει"..να το καταλάβω.Δεν είναι στον χαρακτήρα του Ομπράντοβιτς,δεν κάνει τέτοιες ατημίες.Ποτέ δεν το έκανε.
Και εξήγησε μου πως θα χωρούσανε:
Διαμαντίδης,Σπανούλης,Παπαλουκάς,Χατζηβρέ
ας,Βούγιανιτς,Μπετσίροβιτς,Φερνάντεθ(ή Γουίνστον)+Παπανικολάου(ή άλλον έλληνα)????
Δεν ξέρω δεν μου βγαίνουν...
Θα πρέπει να περιορίσει τον χρόνο του Μπετσίροβιτς ή του Βούγιανιτς στα 5'...και εάν....Και δεν ταιριάζει κάτι τέτοιο στην ομάδα...και ούτε το θέλει ο Ομπράντοβιτς.
Κοντολογής...αν ο Ζότς ήθελε τον Παπαλουκά...θα είχε πεί στον Θανάση να πάρει τον Παπαλουκά..και να αφήσει τον Σπανούλη! Τα χρήματα τα δίνουμε επειδή..ο προπονητής θέλει να βελτιώσει συγκεκριμένα πράγματα και αδυναμίες...όχι για να ικανοποιήσουμε τον εγωισμό μας..ή να πάρουμε εκδίκηση!!!
Ginobili
Αλλά επειδή είπαμε...το δημοσίευμα είναι μια "πατάτα"....δεν υπάρχει λόγος να ασχολούμαστε...
Εξάλλου...έχουν προηγηθεί και πολλά "άσχημα"..μεταξύ Παπαλουκά-φιλλάθλων του Παναθηναικού......
Anaz
QUOTE
Διαμαντίδης,Σπανούλης,Παπαλουκάς, Χατζηβρέττας, Βούγιανιτς,Μπετσίροβιτς,Φερνάντεθ(ή Γουίνστον)+Παπανικολάου(ή άλλον έλληνα)????Δεν ξέρω δεν μου βγαίνουν...
Βγαλε Παπανικολαου,Φερναντεζ κ μια χαρα βγαινουν.Δεν εχεις καθαρο 3αρι αλλα ολοι σχεδον μπορουν να παιξουν παντου κ μια χαρα το καλυπτεις! ΠΟΛΥ καλυτερα απο περσι ΚΑΙ απο το φετινο σεναριο.. Ο Παπαλουκας ΑΝ ερχοταν θα'ταν κινηση ουσιας κ οχι εντυπωσεων. Αλλα φυσικα δεν ειναι στο χερι του Ζοτς ουτε του Θαναση,οπως λες.. Και φυσικα δεν αξιζει καν να ασχολουμαστε με αυτο το σεναριο,που (ω,τι συμπτωση..) ερχεται απο ενα site που αρεσκεται στο να κατασκευαζει σεναρια επιστημονικης φαντασιας..
kostasss28
αν ο παπαλουκας γυρισει ελλαδα η μονη ομαδα που μπορει να παει ειναι ο ολυμπιακος κ αυτο ειναι γνωστο παντου.οσα κ να δωσει ο γιαννακοπουλος ο παπαλουκας δεν προκειται να παει στον παναθηναικο.για φετος το μονο σιγουρο ειναι οτι θα παιζει nba.στο νταλας η στους λεικερς προβλεπω
Dominique
QUOTE
Ο Μαυροκεφαλίδης κάτι πήγε να κάνει στο ξεκίνημά του αλλά μάλλον πάει να εξελιχθεί σε νέο Ρετζιά, στη μεγαλύτερη δηλαδή απάτη του σύγχρονου ελληνικού μπάσκετ.


Φιλε TRAVELLER προφανως βλεπεις μπασκετ πολυ περισσοτερα χρονια απο μενα αλλα κανεις χοντρο φαουλ με αυτη σου τη δηλωση.Αλιμονο μας αν εχουμε τις ιδιες απαιτησεις απο το Μαυροκεφαλιδη και απ το Ρετζια,αλιμονο αν συγκρινεις σε αξια και κλαση αυτους τους δυο παιχτες,αλιμονο αν εστω και αυτα τα ολιγα(σε σχεση με ο,τι μπορουσε)που πετυχε ο Ευθυμης στην καριερα του αποτελουν τη μεγαλυτερη απατη του συγχρονου ελληνικου μπασκετ,αλιμονο,αλιμονο...

Δε θελω τον Παπαλουκα στην ομαδα μου.Οχι επειδη δεν ειναι παιχταρας ουτε επειδη δε θα προσφερει,ειναι αυτονοητο οτι θα μας ανεβαζε επιπεδο.Αλλα δε γουσταρω να αναγκαστω να γλυψω εκει που εφτυνα.Θεωρω ομως οτι προκειται για ενα πιασαρικο σεναριο και τιποτα παραπανω.
man10
Υπαρχει παντως μια καποια στασιμοτητα,δεν συμφωνειτε???

Παντως δεν νομιζω οτι σε περιπτωση που αποκτηθει σουπερ ονομα στα guards τυπου Παπαλουκα και Σαρας,δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα να φυγει ενας απο τους Σανι και Μιλος.
Ginobili
QUOTE(man10 @ Jul 1 2007, 08:43 AM) *
Υπαρχει παντως μια καποια στασιμοτητα,δεν συμφωνειτε???

Παντως δεν νομιζω οτι σε περιπτωση που αποκτηθει σουπερ ονομα στα guards τυπου Παπαλουκα και Σαρας,δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα να φυγει ενας απο τους Σανι και Μιλος.

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση ρε παιδιά.Ξεχάστε το! Αν ήταν...θα το είχε ξεκαθαρίσει ο Ζότς στον Βούγιανιτς ή στον Μπετσίροβιτς!!! Τι θα γίνει δηλαδή..? Ενώ οι παίκτες ξέρουν ότι τους υπολογίζει ο Ζότς(καθώς έτσι τους έχει πεί,και έχουν συμβόλαιο και για του χρόνου)..θα τους πεί...΄"Συγνώμη παιδιά(Μίλος..Σάνυ....) αλλά επειδή ο Θανάσης μπορεί να μου φέρει τον Παπαλουκά..πρέπει να διώξω κάποιον από εσάς..."!!!
ΕΛΕΟΣ! Πόσο λίγο ξέρετε τον Ομπράντοβιτς...

Ας μου φέρουν τον Σπανούλη..που θα μου κάνει την περιφέρεια αχτύπητη...Και θα πλέω σε πελάγη Ευτυχίας!!!
(και φυσικά προτιμώ τον Φερνάντεθ από τον Παπαλουκά...)
Αλλά δεν έχει νόημα...οι τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν..για νέα πρόταση στον Παπαλουκά από την ΤΣΣΚΑ με αποδοχές...3.500.000 ευρώ!!!
Ginobili
Υ.Γ Πολύ "πλυντήριο" ρε παιδί μου...
Igor
QUOTE(man10 @ Jul 1 2007, 11:43 AM) *
Υπαρχει παντως μια καποια στασιμοτητα,δεν συμφωνειτε???

Παντως δεν νομιζω οτι σε περιπτωση που αποκτηθει σουπερ ονομα στα guards τυπου Παπαλουκα και Σαρας,δεν νομιζω να υπαρξει προβλημα να φυγει ενας απο τους Σανι και Μιλος.


Ακριβως !! Τι λετε ρε παιδια, δεν χωραει ο Παπαλουκας στην ομαδα ??
Φευγει ο Μπετσιροβιτς, δεν εχω κανενα προβλημα.

Αλλα αυτα ειναι μαλλον σεναρια επιστημονικης φαντασιας.

Σημερα παιζει το σεναριο οτι ο V-Span εχει κλεισει στον ΠΑΟ. Απο ωρα σε ωρα βγαζουν ανακοινωση οι Ροκετς.
Το διαβασα στο πρωτοσελιδο της S DAY.
Ginobili
QUOTE(Igor @ Jul 1 2007, 09:30 AM) *
Ακριβως !! Τι λετε ρε παιδια, δεν χωραει ο Παπαλουκας στην ομαδα ??
Φευγει ο Μπετσιροβιτς, δεν εχω κανενα προβλημα.

Αλλα αυτα ειναι μαλλον σεναρια επιστημονικης φαντασιας.

Σημερα παιζει το σεναριο οτι ο V-Span εχει κλεισει στον ΠΑΟ. Απο ωρα σε ωρα βγαζουν ανακοινωση οι Ροκετς.
Το διαβασα στο πρωτοσελιδο της S DAY.

Εσύ δεν έχεις πρόβλημα...να φύγει ο Μπετσίροβιτς.Τον Ζότς τον ρώτησες....?
Μακάρι για Σπανούλη!!! Άντε ρε Billy!!!!!
thanos4
Εγω απο αυτα που ειπε ο Σπανουλης στο χθεσινο παιχνιδι καταλαβαινω οτι εχει αποφασισει οτι θα παιξει στον Παναθηναϊκο του χρονου, αλλα δεν μπορει να το ανακοινωσει ακομα γιατι περιμενει να λυθει το συμβολαιο του με τους Ροκετς.('Η μηπως ετσι θελω να πιστευω?)
Με Σπανουλη, Βουισιτς κ Ουινστον/Περπερογλου(που νομιζω οτι ειναι εφικτοι στοχοι) μια χαρα θα ειναι ομαδα του χρονου. Καλυτερη απο την φετινη θα ελεγα.
Οπως και να χει ο χρονος θα δειξει.
enypnio
etsi pos paizei o panathinaikos me ayto to styl ama allaxei kai kana 2 paixtes den trexei kai tpt dioti oi paixtes kalountai na prosarmostoun sto systima
traveller
QUOTE(Dominique @ Jul 1 2007, 02:29 AM) *
Φιλε TRAVELLER προφανως βλεπεις μπασκετ πολυ περισσοτερα χρονια απο μενα αλλα κανεις χοντρο φαουλ με αυτη σου τη δηλωση.Αλιμονο μας αν εχουμε τις ιδιες απαιτησεις απο το Μαυροκεφαλιδη και απ το Ρετζια,αλιμονο αν συγκρινεις σε αξια και κλαση αυτους τους δυο παιχτες,αλιμονο αν εστω και αυτα τα ολιγα(σε σχεση με ο,τι μπορουσε)που πετυχε ο Ευθυμης στην καριερα του αποτελουν τη μεγαλυτερη απατη του συγχρονου ελληνικου μπασκετ,αλιμονο,αλιμονο...


Ανάλογα πώς το βλέπει ο καθένας smile.gif

Απειρο ταλέντο , εντυπωσιακή τεχνική κατάρτιση, ένα εντυπωσιακό ξεκίνημα και μετά;; τι;;

Επανάπαυση στα πολλά χρήματα που πηρε χωρίς ουσιαστικά να προσφέρει τίποτα στις ομάδες του (οι Τούρκοι το φυσάνε και δεν κρυώνει το ίδιο και η Μπάρτσα) μηδέν πρόοδος, ελαχιστότατη προσφορά στην Εθνική, περίπου μηδενική , ανύπαρκτος αμυντικά, "σουτάκια" από τα 5-6 μέτρα επιθετικά και εγκαταλειψη του αθλήματος σε μια ηλικία την ώρα που άλλοι παίχτες στην ίδια ηλικία "διψάνε" ακόμη να παίζουν.


Πιθανόν η λέξη απάτη να είναι πολύ βαριά. Αδιαφορία, ασυνέπεια, ωχαδερφισμός , κατασπατάληση του ταλέντου του κ.οκ. Λιγότερο βαριές εκφράσεις αλλά η ουσία παραμένει η ίδια, δεν αλλάζει και νομίζω ότι η ουσία πρέπει να είναι αυτή που μας ενδιαφέρει.

Δε θέλω και ο Μαυροκεφαλίδης να καταντήσει έστι αλλά σημασία εχει τι θέλει αυτός smile.gif


Υ.Γ Ελπίζω να μη στέκουν αυτά για Παπαλουκά διότι με βλέπω να φουντάρω fast.gif
Dominique
Δε θα θελα να τραβηξει πολυ αυτη η κουβεντα,ειμαστε off topic και ειναι σιγουρο οτι θα διαφωνουμε επ απειρον.Απλα να αντιπαραθεσω τις αποψεις μου πανω σε καποια βασικα σημεια των δικων σου.Εννοειται πως μπορεις να απαντησεις αλλα θα σε παρακαλουσα χωρις να με αναγκασεις να ανταπαντησω,εκτος κι αν θες να συνεχισουμε με pm.Καταλαβαινεις,ισως γινομαστε κουραστικοι για τους υπολοιπους. smile.gif

Κατα πρωτον να εισαι σιγουρος πως στην Ισπανια οχι μονο δε το φυσανε για να κρυωσει,αλλα πινουν νερο στο ονομα του.
Κατα δευτερον πεφτεις εξω τουλαχιστον ως προς την αδιαφορια που λεος οτι τον διακατεχει.Ετοιμαζεται για σοβαροτατο χειρουργειο στο γονατο,νομιζω αρκετα σημαντικος λογος για να σταματησει καποιος αθλητης την καριερα του.
Κατα τριτον,αν ο Μαυροκεφαλιδης ολοκληρωνοντας την καριερα του εχει φτασει σε επιτυχιες το Ρεντζια σιγουρα δε θα μιλαμε για καταντια,αλλα για αποθεωση της σκληρης δουλειας και των αποτελεσματων που αυτη φερνει αφου σε ταλεντο απεχουν παρασαγκας.
Xpistos
bball.gif Παιδιά, αλλάζοντας λιγάκι το θέμα που έχετε, και πηγαίνοντας πίσω στις πράσινες μεταγραφές μόλις πριν απο λίγο είχα κάποια καινούρια νέα τα οποία λένε ότι και ο Παπαλουκάς έχει δεχθεί πρόταση απο τον "θεό" μάλιστα κάποιοι λένε για περισότερα χρήματα από ότι προσφέρει το Miami Hit.
Έχετε ακούσει τίποτα εσείς?? Κάτι γράφει το superbasket.gr αλλά πολύ γενικά και αόριστα....
Ginobili
QUOTE(Xpistos @ Jul 1 2007, 02:37 PM) *
bball.gif Παιδιά, αλλάζοντας λιγάκι το θέμα που έχετε, και πηγαίνοντας πίσω στις πράσινες μεταγραφές μόλις πριν απο λίγο είχα κάποια καινούρια νέα τα οποία λένε ότι και ο Παπαλουκάς έχει δεχθεί πρόταση απο τον "θεό" μάλιστα κάποιοι λένε για περισότερα χρήματα από ότι προσφέρει το Miami Hit.
Έχετε ακούσει τίποτα εσείς?? Κάτι γράφει το superbasket.gr αλλά πολύ γενικά και αόριστα....

Ποιός είναι ο "θεό"??
Πάντως οι τελευταίες πληροφορίες λένε για πρόταση της ΤΣΣΚΑ στον Παπαλουκά..με 3.5 εκατ/χρόνο+μπόνους.Έτσι ώστε να τον κρατήσει..και να ξεχάσει το ΝΒΑ.
-Επίσης,πάλι οι τελευταίες πληροφορίες λένε ότι μέσα στην εβδομάδα θα γίνει και η "επίσημη" κρούση για Φερνάντεθ(πάρα πολύ καλές οι σχέσεις του Ζότς με τον Βιγιακάμπα,όπως και με τον παίκτη..με τον οποίο έχουν μιλήσει)
iratus
dld kai o PAO kapou toso prepei na dwsei ston Theo gia na erthei 3.5M
e eleos edw o diamantidis pernei 1.7M tha einai megalh diafora
GR-HAMMER
QUOTE(iratus @ Jul 1 2007, 10:00 PM) *
dld kai o PAO kapou toso prepei na dwsei ston Theo gia na erthei 3.5M
e eleos edw o diamantidis pernei 1.7M tha einai megalh diafora


εγω λεω να τον κλωνοποιησουμε 2-3 φορεσ να καλύψουμε τις θεσεις 1-2-3..
λολ
traveller
QUOTE(Dominique @ Jul 1 2007, 01:41 PM) *
Δε θα θελα να τραβηξει πολυ αυτη η κουβεντα,ειμαστε off topic και ειναι σιγουρο οτι θα διαφωνουμε επ απειρον.Απλα να αντιπαραθεσω τις αποψεις μου πανω σε καποια βασικα σημεια των δικων σου.Εννοειται πως μπορεις να απαντησεις αλλα θα σε παρακαλουσα χωρις να με αναγκασεις να ανταπαντησω,εκτος κι αν θες να συνεχισουμε με pm.Καταλαβαινεις,ισως γινομαστε κουραστικοι για τους υπολοιπους. smile.gif

Κατα πρωτον να εισαι σιγουρος πως στην Ισπανια οχι μονο δε το φυσανε για να κρυωσει,αλλα πινουν νερο στο ονομα του.
Κατα δευτερον πεφτεις εξω τουλαχιστον ως προς την αδιαφορια που λεος οτι τον διακατεχει.Ετοιμαζεται για σοβαροτατο χειρουργειο στο γονατο,νομιζω αρκετα σημαντικος λογος για να σταματησει καποιος αθλητης την καριερα του.
Κατα τριτον,αν ο Μαυροκεφαλιδης ολοκληρωνοντας την καριερα του εχει φτασει σε επιτυχιες το Ρεντζια σιγουρα δε θα μιλαμε για καταντια,αλλα για αποθεωση της σκληρης δουλειας και των αποτελεσματων που αυτη φερνει αφου σε ταλεντο απεχουν παρασαγκας.


Kαλησπέρες smile.gif

Εχω άλλη άποψη οπότε και μέχρι το πρωί να συζητάμε δε θα βγάλουμε άκρη.
Επειδή και off topic είμαι και την επιθυμία σου σέβομαι, σταματώ εδώ.
Κανένα πρόβλημα smile.gif
Ginobili
Αφού αναμένουμε...για τις νέες μεταγραφές(Α!..ανανέωσε ο Ταμάσεβιτς για άλλα 2 χρόνια,με μειωμένες αποδοχές)..
Εγώ να πώ ότι..ο Ρετζιάς είναι το μεγαλύτερο ταλέντο που έβγαλε ποτέ το Ελληνικό μπάσκετ! Μακράν!(άλλο αν υπήρξε και ένας από τους μεγαλύτερους "τεμπέλιδες" του Ελληνικού μπάσκετ....)...και μετά ακολουθούν...Φ.Χριστοδούλου...Διαμαντόπουλο
(άλλος τεμπέλης...)...Φώτσης(και αυτός λίγο τεμπελάκος)...Ταπούτος(αρχιτεμπέλαρος...).
αυτά... smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.