Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός 2009-10 / Επικαιρότητα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
THE ROCK
QUOTE(rankin @ Feb 24 2010, 11:11 ) *
take it easy !
Δεν θα είναι το ίδιο παιχνίδι και το φαβορί είναι σίγουρα ο Παναθηναϊκός

Συγνωμη αλλα εδω θα διαφωνησω μαζι σου.

Ο ΠΑΟ δεν ειναι σε καλη κατασταση, θα παιξει ενα ματς ζωης και θανατου με την Μπαρτσα
και θα ειναι ακομα πιο κουρασμενος απο οτι ηδη ειναι και πιο ταλαιπωρημενος.
Αν ειδικα χασει ανετα απο την Μπαρτσα και με μεγαλη διαφορα, τοτε θα ερθει με μηδεν ψυχολογια στο ντερμπι.

Και μην ξεχνας οτι φετος εχουμε παρει τον αερα του ΠΑΟ με 2-0 ευκολες νικες.
LFO
QUOTE(THE ROCK @ Feb 24 2010, 15:52 ) *
Συγνωμη αλλα εδω θα διαφωνησω μαζι σου.

Ο ΠΑΟ δεν ειναι σε καλη κατασταση, θα παιξει ενα ματς ζωης και θανατου με την Μπαρτσα
και θα ειναι ακομα πιο κουρασμενος απο οτι ηδη ειναι και πιο ταλαιπωρημενος.
Αν ειδικα χασει ανετα απο την Μπαρτσα και με μεγαλη διαφορα, τοτε θα ερθει με μηδεν ψυχολογια στο ντερμπι.

Και μην ξεχνας οτι φετος εχουμε παρει τον αερα του ΠΑΟ με 2-0 ευκολες νικες.


Ευκολες νικες δεν υπαρχουν με ομαδες επιπεδου παναθηναϊκός. Εμεις μπορει να τις ειδαμε ευκολες απο την τιβι και την κερκιδα αλλα μονο οι παικτες και το πρπονητικο τιμ ξερουν αν ηταν ευκολες ή οχι.

Εξαλλου στατιστικα να το δεις και μονο ειναι πολυ δυσκολο ο παο να κανει 3 σερι ήττες.....χωρις βεβαια να παραγνωριζω την χρονικη συγκυρια που μας επιτρεπει μια αισιοδοξια....
magickaminia
QUOTE(LFO @ Feb 24 2010, 11:38 ) *
Αναμφιβολα ομως κατι εχεις αλλαξει στην ψυχολογια της ομαδας και σιγουρα του κοσμου....υπο άλλες συνθηκες τωρα δεν θα μας ενοιαζε το ματς με την Τσιμπονα αλλα θα ειχαμε αναγαγει το Κυριατικο ματς σε ματς do or die.

Και ξερουμε πολυ καλα ολοι τι ζημια μας έκανε στο παρελθόν το απιστευτο αγχος και η τρομακτικη πιεση....

Το βασικο προβλημα ειναι η διαχειριση του υλικου. Καλως ή κακως δεν μπορουν να πιασουν την ιδια αποδοση οι παικτες σε Ευρωλιγκα και Ελλαδα σε τετοιο σερι αγωνων. Κατα την γνωμη μου ο Ολυμπιακος μπορει να παει μπαι στην Κροατια και να τα δωσει ολα για ολα για την 1η θεση στην Α1. Με αβανταζ εδρας δεν θα το χασει το πρωταθλημα. Στην Ευρωλιγκα μπορει να δωσει μια ηττα στον αντιπαλο. Τελος σχολιαζοντας τα τελευταια ματς πρεπει να τονιστει οτι ο Ολυμπιακος επιτελους εμαθε να παιζει και αμυνα. Καλο το ραν εντ γκαν αλλα η αμυνα εδωσε το Κυπελλο. blove.gif
THE ROCK
QUOTE(LFO @ Feb 24 2010, 16:57 ) *
Ευκολες νικες δεν υπαρχουν με ομαδες επιπεδου παναθηναϊκός. Εμεις μπορει να τις ειδαμε ευκολες απο την τιβι και την κερκιδα αλλα μονο οι παικτες και το πρπονητικο τιμ ξερουν αν ηταν ευκολες ή οχι.

Εξαλλου στατιστικα να το δεις και μονο ειναι πολυ δυσκολο ο παο να κανει 3 σερι ήττες.....χωρις βεβαια να παραγνωριζω την χρονικη συγκυρια που μας επιτρεπει μια αισιοδοξια....

Μα για την συγκυρια μιλαω. Αν το ματς με την Μπαρτσα γινει αιμα κι αμμος ακομα κι αν κερδισουν,
σωματικα θα ειναι πτωματα μετα απο τετοια μαχη.

Παιζουν Πεμπτη μην ξεχνας.
Manu7
Αχα... τώρα τα είδα τα ωραία...Πηλοίδης και Κορομηλάς τα 2 μαργαριτάρια...Καλή φάση....
apkat
O Mπουρουσης παντως εμενα με εχει εκνευρισει παρα πολυ..Σχεδον δεν θυμαμαι μεγαλο ματς που να μην ειναι αρρωστος..και εγω θεωρω οτι φταιει ο ιδιος που δεν προσεχει τον εαυτο του..μεγαλυτερης σημασιας το παιχνιδι της Κυριακης..Γιατι να τρεχεις στην Κροατια ρε Γιαννακη;;Πριν τον τελικο στο ματς με τον παοκ τι δουλεια εχεις στο ΣΕΦ;;Η γριπουλα θελει σπιτι..Και συ εχεις εδω και 20 μερες γριπη και δεν μπορεις να την περασεις..Γιατι;;

Και εν πασει περιπτωση σφιξε τα δοντια στο ΟΑΚΑ(που ειναι το σημαντικοτερο παιχνιδι για τον επομενο μηνα) παιξε και με πυρετο και μετα παρε αδεια 2 εβδομαδες να ηρεμησεις και να ηρεμησουμε και εμεις..

Προσεχε τον εαυτο σου ομως..Δεν γινεται να εισαι αρρωστος καθε μηνα..
apkat
Aν παντως απουσιασει και ο Μπουρουσης και ο Κλειζα οπως ακουγεται ο Ολυμπιακος παει στην ουσια γυμνος στο ΟΑΚΑ και οι πιθανοτητες νικες θα ειναι ελαχιστες..Θλεω να πιστευω οτι τουλαχιστον ο Κλειζα θα ειναι στην ομαδα..

Οσο για τον Μπουρουση το ξαναλεω τον θεωρω τραγικο..Δεν μπορει 20 μερες να εισαι εξαντλημενος απο γριπη..
sakissab
Παιδιά, ξέρουμε τελικά για Κλέιζα τι γίνεται; θα παίξει σήμερα;
giorgos_g7
Τι? Δν το γνώριζα αυτό για Κλέιζα! Τώρα διαβάζω πως τελευταία στιγμη θα δούμε αν παιξει...
Πάντως αν δεν παιξει καθόλου ο Πιστολίνας τότε θα πρέπει ο Βασιλόπουλος να κάνει μία καλή εμφάνιση αλλιώς θα φανεί το κενό του.
Reggie Miller #31
Άντε να δούμε πόσα τρίποντα και πόσους πόντους θα φάμε...

Έχετε παρατηρείσαι ότι σε κάθε καλάθι του Νίκολας πηγαίνει και ρίχνει καντήλια στον Μίλος;

Αν κάποιος κατέβει από τον Άρη και παρακολουθήσει ένα μτς από την τηλεόραση του ΠΑΟ,είμαι σίγουρος ότι αυτομάτως θα τα μάθει όλα...Ο Μπατής είναι αυτός που μιλάει;
Razorblade Fish
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Feb 28 2010, 23:41 ) *
Άντε να δούμε πόσα τρίποντα και πόσους πόντους θα φάμε...

Έχετε παρατηρείσαι ότι σε κάθε καλάθι του Νίκολας πηγαίνει και ρίχνει καντήλια στον Μίλος;

Αν κάποιος κατέβει από τον Άρη και παρακολουθήσει ένα μτς από την τηλεόραση του ΠΑΟ,είμαι σίγουρος ότι αυτομάτως θα τα μάθει όλα...Ο Μπατής είναι αυτός που μιλάει;

Το παρατηρησα και εγω το thrash talking του Νικολας στον Τεοντοσιτς...Δεν νομιζω οτι εγινε τυχαια,ποιος ξερει τι θα του ειπε ο Μιλος στον τελικο...
Reggie Miller #31
Απλά κρίμα που η ομάδα δεν μπόρεσε να είναι πλήρης και να διεκδικήσει ένα παιχνίδι που θα της έδινε το δικαίωμα να κατακτήσει την πρώτη θέση...Παρ' όλα αυτά στα όποια θετικά είναι ότι προσπάθησε και δεν το παράτησε...Οι 98 πόντοι όμως είναι πάρα πολλοί και δεν είναι ότι ήταν τόσο εύστοχοι οι άλλοι,αλλά το γεγονός ότι σχεδόν όλα τα σουτ του ΠΑΟ ήταν αμαρκάριστα...

Μπορείτε να με πείτε κομπλεξικό,ειλικρινά δε με πειράζει,αλλά ας μου πει κάποιος που δεν εκνευρίστηκε με τον Μπατή.ότι και αν έκανε ο ΠΑΟ ήταν καταπληκτκό,ήταν υπέροχο που μόνο αυτού το κάνουν,λέι απ του Διαμαντίδη,τι καταπληκτικά που πηδάει ο Χέισλιπ...Δηλαδή έλεος!!!!!Χειρότερος από τον Σκουντή...Συγγνώμη αλλά ας μου πει κάποιος,είναι μόνο δική μου εντύπωση;
Razorblade Fish
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Mar 1 2010, 02:09 ) *
Απλά κρίμα που η ομάδα δεν μπόρεσε να είναι πλήρης και να διεκδικήσει ένα παιχνίδι που θα της έδινε το δικαίωμα να κατακτήσει την πρώτη θέση...Παρ' όλα αυτά στα όποια θετικά είναι ότι προσπάθησε και δεν το παράτησε...Οι 98 πόντοι όμως είναι πάρα πολλοί και δεν είναι ότι ήταν τόσο εύστοχοι οι άλλοι,αλλά το γεγονός ότι σχεδόν όλα τα σουτ του ΠΑΟ ήταν αμαρκάριστα...

Μπορείτε να με πείτε κομπλεξικό,ειλικρινά δε με πειράζει,αλλά ας μου πει κάποιος που δεν εκνευρίστηκε με τον Μπατή.ότι και αν έκανε ο ΠΑΟ ήταν καταπληκτκό,ήταν υπέροχο που μόνο αυτού το κάνουν,λέι απ του Διαμαντίδη,τι καταπληκτικά που πηδάει ο Χέισλιπ...Δηλαδή έλεος!!!!!Χειρότερος από τον Σκουντή...Συγγνώμη αλλά ας μου πει κάποιος,είναι μόνο δική μου εντύπωση;

Μπες στο τοπικ του αγωνα,θα βρεις 2-3...δεκαδες... smiley.gif
kseplenhs
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Mar 1 2010, 02:09 ) *
Απλά κρίμα που η ομάδα δεν μπόρεσε να είναι πλήρης και να διεκδικήσει ένα παιχνίδι που θα της έδινε το δικαίωμα να κατακτήσει την πρώτη θέση...Παρ' όλα αυτά στα όποια θετικά είναι ότι προσπάθησε και δεν το παράτησε...Οι 98 πόντοι όμως είναι πάρα πολλοί και δεν είναι ότι ήταν τόσο εύστοχοι οι άλλοι,αλλά το γεγονός ότι σχεδόν όλα τα σουτ του ΠΑΟ ήταν αμαρκάριστα...

Μπορείτε να με πείτε κομπλεξικό,ειλικρινά δε με πειράζει,αλλά ας μου πει κάποιος που δεν εκνευρίστηκε με τον Μπατή.ότι και αν έκανε ο ΠΑΟ ήταν καταπληκτκό,ήταν υπέροχο που μόνο αυτού το κάνουν,λέι απ του Διαμαντίδη,τι καταπληκτικά που πηδάει ο Χέισλιπ...Δηλαδή έλεος!!!!!Χειρότερος από τον Σκουντή...Συγγνώμη αλλά ας μου πει κάποιος,είναι μόνο δική μου εντύπωση;



ο σκουντής απο τον τελικό ζεί το δικό του δράμα.δεν έλεγε πριν συμπληρωθουν τα 9μερα να διακινδυνευσει και δευτερο πένθος.

έβαλαν τον κωστα τον μπατή τον καραμπουζουκλή που είναι στον δικό του πλανήτη(γκουφυ) και τα έβλεπε όλα πολύ χαρούμενα.εγώ πάντως γουσταρα

και ναι διάολε...τον θέλω στον τελικό.σολο όμως...όχι με τον μαγουλά δίπλα να κάνει "όουυυυυ" και λοιπες αμερικανιές

οσομ μπειμπ...
Reggie Miller #31
Μα ήταν απελπιστικά εριστικός...Αν κάνει καμιά μετάδοση στο ΣΕΦ και έχουμε πάλι αυτά που είχαν γίνει με το Σκουντή,θα βγάζουν πάλι ανακοινώσεις και θα αναρωτιούνται για ποιο λόγο...
Πραγματικά με εκνεύρισε,δεν μπορούσα να παρακολουθήσω τον αγώνα...
kseplenhs
όποιος ολυμπιακός πειράξει τον μπατή απλά δεν έχει χιουμορ...

να έρθει στο σεφ και ας έχει σχολιαστή και τον δημητράκη.έτσι γράφεται η ιστορία... tongue.gif
Reggie Miller #31
Κάτι άλλο που θυμήθηκα...Όταν έριξε ο Γιαννάκης κάτω το βελάκι που δείχνει την επίθεση,εμφανώς το έριξε καταλάθως....
Ο Μπατής τον έκραξε κανονικά...Δεν μπορούμε,λέει,να κάνουμε ότι θέλουμε και να ρίχνουμε πράγματα...
Πραγματικά ο άνθρωπος είναι απερίγραπτος...
Consultant
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Mar 1 2010, 16:41 ) *
Κάτι άλλο που θυμήθηκα...Όταν έριξε ο Γιαννάκης κάτω το βελάκι που δείχνει την επίθεση,εμφανώς το έριξε καταλάθως....
Ο Μπατής τον έκραξε κανονικά...Δεν μπορούμε,λέει,να κάνουμε ότι θέλουμε και να ρίχνουμε πράγματα...
Πραγματικά ο άνθρωπος είναι απερίγραπτος...

Δεν ειναι απεριγραπτος!

Ειναι ιδιος με αυτους που πετανε καπνογονα στους παγκους!Τετοιον φανατισμο κρυβει μεσα του...Δεν θα μου κανει καθολου εντυπωση αν δεχτει επιθεση,ο ιδιος κανει αναλογες λεκτικες επιθεσεις.

Και φοραει και το προσωπειο του ουδετερου σχολιαστη!Δεν μπορω να φανταστω ποσο φανατικος Παναθηναικος ειναι στη πραγματικοτητα.
giannis_
QUOTE(Consultant @ Mar 1 2010, 17:00 ) *
Και φοραει και το προσωπειο του ουδετερου σχολιαστη!Δεν μπορω να φανταστω ποσο φανατικος Παναθηναικος ειναι στη πραγματικοτητα.

δν φοραει κανενα προσωπειο,ηταν παιχτης του παο κ αρθρογραφει στην πρασινη.για να φορας προσωπειο σημαινει οτι κρυβεις κατι,δν θυμαμαι να εκρυψε ποτε κατι απο τα παραπανω..

οπως πολλοι κ πολλοι αλλοι στην ελληνικη δημοσιογραφια,περιγραφουν αγωνες και μετα αρθρογραφουν σε "οπαδικα"-χρωματισμενα μεσα.απλα ο συγκεκριμενος το εκανε παντα αυτο και το κανει αμεσα οχι εμμεσα οπως αλλοι....
Reggie Miller #31
Σ' αυτό έχεις δίκιο,αλλά για ποιο λόγο να είμαι αναγκασμένος να ακούω τέτοια μετάδοση;
Αν ήθελα να ακούσω ρεπορτάζ για τον ΠΑΟ ή ανάλυση του παιχνιδιού του θα έκανα κάτι άλλο...
Μέχρι και τις αλλαγές κατεύθυνσης στο μπα΄σιμο μας ανέλυε και σχεδόν μας έπεισε ότι εκτός από τον ΔΙμαντίδη το κάνουν λίγοι ακόμα σε όλο τον πλανήτη...
giannis_
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Mar 1 2010, 17:17 ) *
Σ' αυτό έχεις δίκιο,αλλά για ποιο λόγο να είμαι αναγκασμένος να ακούω τέτοια μετάδοση;
Αν ήθελα να ακούσω ρεπορτάζ για τον ΠΑΟ ή ανάλυση του παιχνιδιού του θα έκανα κάτι άλλο...
Μέχρι και τις αλλαγές κατεύθυνσης στο μπα΄σιμο μας ανέλυε και σχεδόν μας έπεισε ότι εκτός από τον ΔΙμαντίδη το κάνουν λίγοι ακόμα σε όλο τον πλανήτη...

σε ολα τα σπορ σε ολα ομως ετσι ειναι, ειτε μπαλα θες να δεις ειτε μπασκετ ακομα και βολλευ αν ο δημοσιογραφος δεν ταυτιζεται με την οπαδικη σου προτιμηση καλυτερα να το δεις στο mute το ματς για να βρεις την υγεια σου.

οπως εχω ξαναπει οι χειροτεροι ειναι αυτοι π το παιζουν αντικειμενικοι και το δηλωνουν κιολας,ασε φιλαρακι να το κρινουν αυτοι π σε ακουν οχι εσυ.με το στανιο αντικειμενικοτητα δεν γινεται
magickaminia
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Mar 1 2010, 02:35 ) *
Μα ήταν απελπιστικά εριστικός...Αν κάνει καμιά μετάδοση στο ΣΕΦ και έχουμε πάλι αυτά που είχαν γίνει με το Σκουντή,θα βγάζουν πάλι ανακοινώσεις και θα αναρωτιούνται για ποιο λόγο...
Πραγματικά με εκνεύρισε,δεν μπορούσα να παρακολουθήσω τον αγώνα...

Αποτυχημενη η επιλογη του καναλιου να σχολιασει τον αγωνα πρωην παικτης του ΠΑΟ δηλ. ο Μπατης. Ειναι σιγουρο οτι οι δημοσιογραφοι εχουν οπαδικη ταυτοτητα ομως οταν κανουν σχολιασμο πρεπει να την αφηνουν απ εξω. Δυστυχως αυτα που εγραψα μεσοβδομαδα πριν το ματς της Τσιμπονα επαληθευτηκαν. Ηταν για μενα λαθος η χρησιμοποιηση του Μπουρουση στην Κροατια. Ειτε το θελουμε ειτε οχι το κλειδι για τον Ολυμπιακο ειναι το πρωταθλημα και χωρις το αβανταζ εδρας μου φαινεται οτι παει περιπατο. Ο λογος απλος ο Ολυμπιακος συνεχιζει Ευρωλιγκα και θα εχει κουραση και τραυματισμους ενω ο ΠΑΟ θα αφοσιωθει στο πρωταθλημα. Τελος η επιμονη του Γιαννακη σε στυλ ΝΒΑ με ραν εντ γκαν πηγε περιπατο γιατι δεν μπορει παντα ο αντιπαλος σου να βαζει λιγοτερα απο σενα. blove.gif
kotzito
Ο πιο κρισιμος μηνας της σεζον μεχρι τωρα μαλλον ολοκληρωθηκε με επιτυχια.Η ομαδα πηρε τον πρωτο της τιτλο μετα απο 8 χρονια και περασε στα προημιτελικα της Ευρωλιγκα αηττητη μεχρι τωρα,κανοντας μερικες επιβλητικες εμφανισεις.Ηταν το πιο δυσκολο διαστημα μεχρι τωρα με τον Ολυμπιακο να παιζει επι εναμιση μηνα σχεδον 2 αγωνες την εβδομαδα εχοντας 5-6 ντερμπυ μεσα σε αυτα.Πλεον αφου περασε και αυτη η περιοδος,νομιζω οτι η ομαδα θα πρεπει να προετοιμαζεται σιγα-σιγα για την συνεχεια.Στο πρωταθλημα ειναι απιθανο να παρουμε την 1η θεση ενω στην Ευρωλιγκα μπορουμε να περασουμε με σκουπα τους Πολωνους.Οποτε πιστευω οτι αρχης γενομενης απο το παιχνιδι της Κυριακης θα πρεπει να γινουν καποιες αλλαγες στο rotation.Δεδομενου οτι παιζουμε με Ηλυσιακο,μετα παμε αδιαφοροι στην Προκομ,μετα υπαρχει το All Star Game και μετα εχουμε τα Τρικαλα,ειναι μια καλη ευκαιρια να ξεκουραστουν καποιοι παικτες.Ειδικα ο Μιλος και ο Τσιλντρες οι οποιοι απο την αρχη της σεζον δεν εχουν χασει παιχνιδι και παιζουν σταθερα σχεδον 30+ λεπτα.Ο στοχος μας για τον επομενο μηνα θα πρεπει να ειναι η προκριση στο final 4,η ξεκουραση καποιων παικτων καθως και η αξιοποιηση παικτων οπως ο Βασιλοπουλος,ο Γλυνιαδακης και οι δυο μικροι περισσοτερο,ωστε να ειναι και αυτοι ετοιμοι για τον καυτο Μαιο που ερχεται.
Reggie Miller #31
Στην Κίμκι πάμε όχι στην Πρόκομ rolleyes.gif

Και σε αυτά που λες να σημειώσουμε το πρόβλημα με τον Μπουρούση που έπαιζε μισός,ακόμα και του Κλέιζα αφού έλειψε από το ντέρμπυ...
kotzito
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Mar 5 2010, 17:49 ) *
Στην Κίμκι πάμε όχι στην Πρόκομ rolleyes.gif

Και σε αυτά που λες να σημειώσουμε το πρόβλημα με τον Μπουρούση που έπαιζε μισός,ακόμα και του Κλέιζα αφού έλειψε από το ντέρμπυ...

Βιαζομαι απο τωρα για το παιχνιδι με την Προκομ tongue.gif
morrison
Ενας φιλος ηρθε αποψε απ'τα παλια...
http://www.rednews.gr/basketball.aspx?nid=914&cid=n

Razorblade Fish
http://www.redplanet.gr/html/ent/742/ent.265742.asp

Ουτε Μοσχα ουτε All Star Game ο Μπουρουσης...Εχει να παιξει απο τον τελικο κυπελλου,θα κλεισει ενα μηνα εκτος γηπεδων...Για μια γριπη...Ας ελπισουμε να επιστρεψει σιδερενιος γιατι ειναι απαραιτητος...
Reggie Miller #31
Πως έχουν τα πράγματα ακριβώς δεν ξέρουμε,αλλά όσο αργεί να μπει σε φουλ ρυθμούς αγώνων,αφού η ομάδα τα καταφέρνει κι έτσι,ίσως είναι καλύτερα για να επανέλθει 100% έτοιμος και ίσως πιο ξεκούραστος...

Θα πρέπει να αναφερθεί όμως και ότι ο Σόφος μπορεί πλέον και βγάζει αρκετά λεπτά συμμετοχής χωρίς το χρόνιο πρόβλημα κούρασης και φάουλ.ίσως ένα θετικό από όλη αυτή την υπόθεση...
rankin
Σύμφωνα με την εφημερίδα "ΦΩΣ" ο Βασιλόπουλος αποφάσισε να ξεφορτωθεί το νούμερο "13" και από εδώ και στο εξής να χρησιμοποιεί το "8" . Το οποίο 8 έχουν φορέσει στα χρυσά χρόνια της ομάδας οι Ζάρκο και Έντι.. Άντε, μήπως και του φέρι γούρι!

**Χρόνια πολλά σύγγαυροι! Η ομάδα μας κλείνει τα 85 χρόνια σήμερα!!!!
leonkalf
To 8 το φοράει στην Εθνική ο Βασιλόπουλος. Για να δούμε, μληπως του δώσει ψυχολογική ανάταση (κάτι τέτοια, μόνο αυτό μπορούν να κάνουν, αλλά "παίζουν" στον αθλητισμό). Μακάρι..

Το 8 είχε μείνει και ορφανό, από τότε που έφυγε ο Wafer! Eπιτρέπεται το 8 (το καλύτερο μπασκετικό νούμερο για μένα smile.gif) να μην το έχει κανείς??
Άντε Πάνο, πάρε τα πάνω σου!!!


Χρόνια πολλά και από μένα στον Ολυμπιακό μας!! Να τα χιλιάσει!!
nickomcbr
Εύχομαι κι εγώ να του πάει καλύτερα το νέο νούμερο. Τον χρειαζόμαστε.

Χρόνια πολλά και από μένα στον Ολυμπιακό. 85 (πραγματικά) χρόνια θρυλικής ιστορίας.
rchos
νομιζω οτι το ψυχολογικο απο μονο του δεν μπορει να αλλαξει πολλα πραγματα.
οταν τον βλεπω να βαζει οσο καθεται στον παγκο κομπρεσες η οτι αλλο βαζει στην μεση του σημαινει οτι υπαρχει θεμα που δεν λυνεται με την ψυχολογια.ετσι νομιζω εγω δηλαδη.
kseplenhs
ο μπουρούσης τελικά τι έχει?τη μετάλλαξη του ιου ή κανένα καινούριο κομμάτι που έκανε εγκαίνια πάνω του??

όχι τιποτ'αλλο αλλά κοντέυει ένας μήνας...

rankin
QUOTE(kseplenhs @ Mar 10 2010, 14:15 ) *
ο μπουρούσης τελικά τι έχει?τη μετάλλαξη του ιου ή κανένα καινούριο κομμάτι που έκανε εγκαίνια πάνω του??

όχι τιποτ'αλλο αλλά κοντέυει ένας μήνας...

Λες να του πίνουν το αίμα με το καλαμάκι οι γυναίκες;;;
Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι 2.15 άνθρωπος και νέο παιδί, ξεζουμίζεται έτσι εύκολα από γυναίκα! Πρέπει να τον βάλουν κάτω καμιά 10αρια για να βγεί οφ!

Αν τα ρεπορτάζ λένε την αλήθεια (που έτσι πιστεύω για αυτή τη περίπτωση) , τότε ο Μπουρούσαρος ζορίστηκε υπερβολικά για να παίξει στον τελικό του κυπέλλου και τελικά έχασε πάρα πολύ έδαφος..
Απο την ομάδα προτιμούν να τον ξεκουράσουν και να τον βάλουν σιγά σιγά ξανά σε αγωνιστικούς ρυθμούς
Αν θυμάστε, και ο Σόφο είχε αργήσει να επιστρέψει από την γρίπη (και πάλι ανησυχούσαμε τότε)
Προφανώς δεν πιέζουν τον παίχτη, όσο δεν υπάρχει άλλωστε και άμεση ανάγκη να αγωνιστεί και πολύ καλά κάνουν!
pinelo
Όντως δεν χρειάζεται να ζοριστεί παραπάνω. Άλλωστε ο Σχορτσιανίτης και ο Μαυροκεφαλίδης κάνουν πάρα πολύ καλές εμφανίσεις και το "μπαλώνουν" μια χαρά το κενό του. Λογικά μένει εκτός αγώνων για να προφυλαχτεί ο οργανισμός του που αποδυναμώθηκε από την ίωση. Μην γίνει καμία στραβή και δεν αγωνιστεί ενάντια στην Πρόκομ. Στη φάση των 8 θα ναι έτοιμος να προσφέρει και πάλι, λογικά.
frenchman7
http://www.sport-fm.gr/article/222458

Ήμουν στο ΣΕΦ το Σάββατο και η εικόνα του γηπέδου ήταν απογοητευτική...
Λίγος κόσμος, καθολου παλμός...
Πάλι καλά που υπήρχε ο Παπανικολάου! smiley.gif

Ελπίζω αύριο το γήπεδο να γεμίσει!
Δεν μπορώ να καταλάβω τι περιμένει ο κόσμος, κούπα πήραμε, καλό μπάσκετ παίζουμε,
κρίσιμο παχνίδι είναι...
voreadis7
QUOTE(frenchman7 @ Mar 22 2010, 15:08 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/222458

Ήμουν στο ΣΕΦ το Σάββατο και η εικόνα του γηπέδου ήταν απογοητευτική...
Λίγος κόσμος, καθολου παλμός...
Πάλι καλά που υπήρχε ο Παπανικολάου! smiley.gif

Ελπίζω αύριο το γήπεδο να γεμίσει!
Δεν μπορώ να καταλάβω τι περιμένει ο κόσμος, κούπα πήραμε, καλό μπάσκετ παίζουμε,
κρίσιμο παχνίδι είναι...


Έχεις δίκιο φίλε σ αυτό αλλά παίζει ρόλο και το οικονομικό. Προσωπικά ήθελα να δώσω 50 Ευρώ να δώ και τα 3 αυτά ματς(10+20+20) αλλά όταν έγιναν οι απαραίτητοι λογαριασμοί κατάλαβα οτι δεν βγαίνω και οτι θα δω τα 2 με την Πρόκομ και με 15αρια εισητήρια. Νομίζω οτι με την Προκομ επιτέλους θα είναι γεμάτο το ΣΕΦ ώστε να δώσουμε και εμείς την ώθηση για Παρίσι.
Razorblade Fish
Γαστρεντεριτιδα ο Βουισιτς,αμφιβολος για αυριο

http://www.basketnet.gr/main/1/a1/articles...gia-prokom.html
rankin
Οι πολωνοί τώρα έχουν σηκώσει το λάβαρο της επανάστασης και δημιουργούν περίεργο κλίμα εν όψει της συνέχειας.
Ελπίζω η ομάδα να μπεί αγριεμένη με όλα αυτά και να τους πάρει το σκαλπ να τελειώνουμε!
mrproedros
Euroleague 2010 Playoffs Game 4 Asseco Prokom - Olympiacos Piraeus 70-86 (1-4-10) Highlights

&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
Reggie Miller #31
Χρόνια πολλά σε όλους,Χριστός Ανέστη σε όλους με υγεία και αγάπη και κορυφή για την ομάδα! icon_drunk.gif
pete7
http://www.euroleague.net/
3 παικτες του Οσφπ υποψηφιοι για καλυτερη 1 κ 2 5αδα
apkat
QUOTE(apkat @ Mar 26 2010, 04:23 ) *
Τεοντοσιτς
Σισκαουσκας
Κλειζα
Κρυαπα
Μαριτς

Μακαλεμπ
Γουντς
Μαικλ
Νταριους Λαβρινοβιτς
Σπλιτερ


Oi πενταδες που ειχα προτεινει παρα 3..Αντι για Γουντς Ναβαρο αντι για Μαικλ Τσιλι και αντι για Νταριους Λορμπεκ..Συνεχιζω να στηριζω τις επιλογες μου παντως..Ειδικα στο Νταριους-Λορμπεκ.Η πρωτη πενταδα ειμαι σιγουρος παντως θα βγει οπως την ειχα γραψει.
saou
Σαφώς και ο Τσίλι έκανε καλύτερη σεζόν από το Μάικλ και άξιζε να είναι στη δεκάδα. Και οι 3 του Ολυμπιακού άξιζαν καθώς ήταν στυλοβάτες της ομάδας με εξαιρετική παρουσία και στα στατιστικά.

Ο Ντάριους προφανώς δε μπήκε γιατί παίκτης από ομάδα που πηγαίνει άπατη πρέπει να έχει κάνει απίστευτα πράγματα για να χωρέσει στη δεκάδα κάτι που προφανώς δεν ισχύει για την περίπτωσή του.

Ο Γουντς κανονικά έπρεπε να χωρέσει αλλά η θέση του είχε φοβερό ανταγωνισμό.

Έχω και μια υποψία ότι η χρονιά του Σισκάουσκας δεν ήταν τίποτα το φοβερό για τα δικά του στάνταρ και περισσότερο χώθηκε στη δεκάδα λόγω ονόματος και για να μπει και δεύτερος παίκτης από την ΤΣΣΚΑ.
pete7
Κατι που εχει σχεση με το Φ4 πως το βλεπετε εσεις που στις 1 κ 3 μαιου θα δωσουμε 2 ματς δυνατα με Αρη.
Απο τη μια ειναι καλο γιατι θα ειμαστε σε εγρηγορση απο την αλλη μηπως κουραστουμε για το Φ4 γιατι οσο χαλια και να ειναι ο Αρης θα δυσκολευτουμε.Μηπως θα ηταν καλυτερο η ομαδα να μην παιξει στις 3 αν γινεται?
Razorblade Fish
Παιδια δεν θα το πιστεψετε,ο Μπουρουσης ξανατραυματιστηκε...Ειλικρινα τετοια αλλαγη συναισθηματων για ενα παικτη δεν θυμαμαι να ξαναειχα ποτε μου...

http://www.sport-fm.gr/article/227935
Manu7
QUOTE(Razorblade Fish @ May 2 2010, 20:22 ) *
Παιδια δεν θα το πιστεψετε,ο Μπουρουσης ξανατραυματιστηκε...Ειλικρινα τετοια αλλαγη συναισθηματων για ενα παικτη δεν θυμαμαι να ξαναειχα ποτε μου...

http://www.sport-fm.gr/article/227935

Πέφτω από τα σύννεφα που ξανατραυματίστηκε...
kotzito
QUOTE(Razorblade Fish @ May 2 2010, 20:22 ) *
Παιδια δεν θα το πιστεψετε,ο Μπουρουσης ξανατραυματιστηκε...Ειλικρινα τετοια αλλαγη συναισθηματων για ενα παικτη δεν θυμαμαι να ξαναειχα ποτε μου...

http://www.sport-fm.gr/article/227935

Ασχετως τι λεει το αρθρο δεν θα με εκπληξει αν ο Γιαννης ειναι αμφιβολος και για τα παιχνιδια του F4.Αν και εχει δειξει οτι ειναι παλικαρι και αν συμβει κατι τετοιο θα σφυξει τα δοντια.
nickomcbr
Άρχισαν την προπαγάνδα τα παπαγαλάκια της Βαρκελώνης... wink.gif

The most famous (illegal) block in history

Five years later, Barca went down to a scandalous decision when they met Panathinaikos in the final, again in the French capital. Barca had defeated Real Madrid in the semis and the Greeks had seen off CSK.

Panathinaikos looked set for the title before Barca staged a heroic comeback to leave the scores at 67-66 in favour of the Greeks with just a few seconds to go. Montero won a loose ball and went for the winning points, but his effort was blocked illegally by the centre. The referees didn’t see it that way and the game and the title went to Panathinaikos, though FIBA later admitted the error and in a letter preserved in the Barca museum, claimed Barca were the “moral champions”.


http://www.fcbarcelona.com/web/english/not...0503110799.html
Quincy
QUOTE(nickomcbr @ May 5 2010, 07:31 ) *
Άρχισαν την προπαγάνδα τα παπαγαλάκια της Βαρκελώνης... wink.gif

The most famous (illegal) block in history

Five years later, Barca went down to a scandalous decision when they met Panathinaikos in the final, again in the French capital. Barca had defeated Real Madrid in the semis and the Greeks had seen off CSK.

Panathinaikos looked set for the title before Barca staged a heroic comeback to leave the scores at 67-66 in favour of the Greeks with just a few seconds to go. Montero won a loose ball and went for the winning points, but his effort was blocked illegally by the centre. The referees didn’t see it that way and the game and the title went to Panathinaikos, though FIBA later admitted the error and in a letter preserved in the Barca museum, claimed Barca were the “moral champions”.


http://www.fcbarcelona.com/web/english/not...0503110799.html



Όταν διαβάζω κάτι τέτοια και μετά βλέπω το Ναβάρο να παραδίδει παραστάσεις ολόκληρες στα παρκέ νευριάζω πέραν του φυσιολογικού. Αν σε ενδεχόμενο τελικό με την Μπάρτσα δω πάλι τα κλασσικά θεατρινίστικα του La Bomba δεν νομίζω να την παλέψω. Και σαν να μην φτάνουν όλα αυτά παραπονιούνται κιόλας; Τι να πει κανείς; Είχανε δεν είχανε με συγχύσανε πάλι tongue.gif tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.