Help - Search - Members - Calendar
Full Version: PCF10 with A1 League
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
Armando87pcf
Hi guys and sorry if I post in the wrong section.
I would like to inform you that there's a new Basket Manager Game called PCF10 totally free and ready to download.
It has many european Competitions, including HEBA - A1 League, and some non-EU leagues.
The game is in Italian, Spanish and English.

The website is http://www.fantacanestro.net for the download and this is the link for the forum (with international section) http://fantacanestroforum.forumcommunity.net/

Thanks!
Armando87pcf
Online the new version 1.0.7!
morrison
Δεν ξερω ποσοι ασχοληθηκατε με το παιχνιδακι εγω που το εβαλα λιγο μπορω να πω οτι εμεινα αρκετα ικανοποιημενος...Εχω προσπαθησει να παιξω κανα δυο παιχνιδια μανατζερ(της σειρας WBM πρεπει να ηταν)χωρις να μεινω ιδιαιτερα ικανοποιημενος αλλα ετουτο εδω ηταν κομματακι καλυτερο.Δεν λεω οτι ειναι κατι ιδιαιτερο αλλα καλη προσπαθεια ειναι σιγουρα.

Thank you Armando,great job! 41.gif
Razorblade Fish
QUOTE(john morisson @ Mar 2 2010, 02:45 ) *
Δεν ξερω ποσοι ασχοληθηκατε με το παιχνιδακι εγω που το εβαλα λιγο μπορω να πω οτι εμεινα αρκετα ικανοποιημενος...Εχω προσπαθησει να παιξω κανα δυο παιχνιδια μανατζερ(της σειρας WBM πρεπει να ηταν)χωρις να μεινω ιδιαιτερα ικανοποιημενος αλλα ετουτο εδω ηταν κομματακι καλυτερο.Δεν λεω οτι ειναι κατι ιδιαιτερο αλλα καλη προσπαθεια ειναι σιγουρα.

Thank you Armando,great job! 41.gif

Το κατεβασα και απο Τεταρτη που θα εχω περισσοτερο χρονο θα σου πω εντυπωσεις...Παντως με μια γρηγορη ματια δειχνει αρκετα καλο και σιγουρα καλυτερο απο τα αθλια WBM...
morrison
QUOTE(Razorblade Fish @ Mar 6 2010, 20:17 ) *
Το κατεβασα και απο Τεταρτη που θα εχω περισσοτερο χρονο θα σου πω εντυπωσεις...Παντως με μια γρηγορη ματια δειχνει αρκετα καλο και σιγουρα καλυτερο απο τα αθλια WBM...

Συμβαινουν κατι αλλοπροσαλα παντως...
Με Ολυμπιακο ομαδα μου,την μια κερδιζω Παναθηναικο και Ταουγκρες εκτος και την αλλη χανω απο ΑΕΚ και Ηλυσιακο μεσα στο ΣΕΦ... blink.gif
Razorblade Fish
QUOTE(john morisson @ Mar 6 2010, 20:44 ) *
Συμβαινουν κατι αλλοπροσαλα παντως...
Με Ολυμπιακο ομαδα μου,την μια κερδιζω Παναθηναικο και Ταουγκρες εκτος και την αλλη χανω απο ΑΕΚ και Ηλυσιακο μεσα στο ΣΕΦ... blink.gif

Α,οπως στο WBM δηλαδη;Εκει με Ολυμπιακο νικαγα μεσα στην Ταου 30 ποντους και εχανα απο Πανελληνιο 40 ποντους...Παντως προχειρα που κοιταξα τον Ολυμπιακο πρεπει να τον εχει τον καλυτερο στην Ευρωπη...
morrison
QUOTE(Razorblade Fish @ Mar 6 2010, 20:54 ) *
Α,οπως στο WBM δηλαδη;Εκει με Ολυμπιακο νικαγα μεσα στην Ταου 30 ποντους και εχανα απο Πανελληνιο 40 ποντους...Παντως προχειρα που κοιταξα τον Ολυμπιακο πρεπει να τον εχει τον καλυτερο στην Ευρωπη...

Καλο τον εχει,καλυτερο απ'τον Παναθηναικο,δεν ξερω αν ειναι ο καλυτερος στην Ευρωπη.
Ναι αυτες τις ανορθογραφιες δεν τις αποφευγουμε ουτε εδω...Κατα τα αλλα οταν παιζω ζωνη με κανουν σουρωτηρι στα τριποντα...Τους εχω ξεπατωσει στην προπονηση να μαθουν να παιζουν ζωνη αλλα τιποτα... sad.gif
Τον Σκουνι τον εχει παιχταρα...
Leon_cp3
Όντως καθόλου κακό το παιχνιδάκι. 41.gif
Razorblade Fish
QUOTE(john morisson @ Mar 6 2010, 21:00 ) *
Καλο τον εχει,καλυτερο απ'τον Παναθηναικο,δεν ξερω αν ειναι ο καλυτερος στην Ευρωπη.
Ναι αυτες τις ανορθογραφιες δεν τις αποφευγουμε ουτε εδω...Κατα τα αλλα οταν παιζω ζωνη με κανουν σουρωτηρι στα τριποντα...Τους εχω ξεπατωσει στην προπονηση να μαθουν να παιζουν ζωνη αλλα τιποτα... sad.gif
Τον Σκουνι τον εχει παιχταρα...

Πολλες οι ανορθογραφιες ομως...Στην Ελλαδα ειμαι 12ος(!!!) με ρεκορ 3-8,με γλεντανε οι παντες,ενω στην Ευρωπη 1ος με 6-1...Εχω τεραστιο προβλημα με τα φαουλ,ειδικα ο Τσιλντρες φορτωνεται για πλακα...Ειναι πιο συμπαθητικο απο το WBM,αλλα και αυτο κακο...Δυστυχως τα μπασκετικα μανατζερ ειναι ΑΙΩΝΕΣ πισω απο τα αντιστοιχα ποδοσφαιρικα...
Leon_cp3
QUOTE(Razorblade Fish @ Mar 7 2010, 18:50 ) *
Πολλες οι ανορθογραφιες ομως...Στην Ελλαδα ειμαι 12ος(!!!) με ρεκορ 3-8,με γλεντανε οι παντες,ενω στην Ευρωπη 1ος με 6-1...Εχω τεραστιο προβλημα με τα φαουλ,ειδικα ο Τσιλντρες φορτωνεται για πλακα...Ειναι πιο συμπαθητικο απο το WBM,αλλα και αυτο κακο...Δυστυχως τα μπασκετικα μανατζερ ειναι ΑΙΩΝΕΣ πισω απο τα αντιστοιχα ποδοσφαιρικα...


Αυτό συμβαίνει γιατί δεν εμφανίζεται καμιά σοβαρή εταιρεία να αναλάβει να δημιουργήσει κάτι τέτοιο.Πολλά μπράβο για τις προσπάθειες που γίνονται από κάποιους ενίοτε,αλλά για να δημιουργηθεί κάτι καθ'όλα σωστό και έγκυρο πρέπει να έχει μία βάση εργασίας από πίσω που θα στηρίζει πολλά πράγματα...
Razorblade Fish
Ενταξει,ειναι και τεχνικα πολυ πιο δυσκολο να δημιουργησεις ενα μπασκετικο μανατζερ,για τον απλουστατο λογο οτι ειναι πολυ πιο δυσκολο να εισαι προπονητης μπασκετ απο οτι ποδοσφαιρου.Ειδικα σε εναν αγωνα,απειρως περισσοτερες οι αποφασεις.Βεβαια εγω δεν ψαχνω εναν αψογο εξομοιωτη,κατι τετοιο ειναι αδυνατον,απλα λιγο ρεαλισμο και περισσοτερη συνεπεια...
morrison
QUOTE(Leon_cp3 @ Mar 7 2010, 19:58 ) *
Αυτό συμβαίνει γιατί δεν εμφανίζεται καμιά σοβαρή εταιρεία να αναλάβει να δημιουργήσει κάτι τέτοιο.Πολλά μπράβο για τις προσπάθειες που γίνονται από κάποιους ενίοτε,αλλά για να δημιουργηθεί κάτι καθ'όλα σωστό και έγκυρο πρέπει να έχει μία βάση εργασίας από πίσω που θα στηρίζει πολλά πράγματα...

Eτσι ακριβως...
Επισης ακομα και αν καποτε καποια μεγαλη εταιρεια αποφασισει να ασχοληθει με παιχνιδι μανατζερ για μπασκετ νομιζω οτι θα της παρει και καποια χρονακια μεχρι να το εξελιξει.Ειναι δυσκολο να παρουσιασει το επιθυμητο αποτελεσμα με την πρωτη...
Προς το παρον εγω διασκεδαζω με το παιχνιδακι ακομα και αν τερματισα 5ος στην Α1 και αποκλειστηκα στα προημιτελικα της Ευρωλιγκα... rolleyes.gif
Armando87pcf
I tried to translate with google the last messages... about the errors in the translation you can post on the official forum and this will be corrected.

In conclusion, What do you think about the game? some advice to improve it?

Do you would be interested to translate it in Greek?
Armando87pcf
On the official site http://www.fantacanestro.net inserted a section dedicated at the screenshot of the game!!!
Armando87pcf
Online the new version 1.0.9!
kwstelos
thank you Armando i was looking for a basketball manager long time...!!!!
smiley.gif thanks
Armando87pcf
Great, what do you think of the game kwstelos? smile.gif

Online the new version 1.0.10!

If you are interested or know someone we are looking for translators for the game...
kwstelos
77.gif
Armando87pcf
Online the new version 1.1.1 with 10 new leagues!
morrison
Very good job again Armando... 41.gif
Continue on the same way,thanks for the freguent updates.
Armando87pcf
Online the new version 1.1.3!
morrison
QUOTE(Armando87pcf @ Jul 13 2010, 17:37 ) *
Online the new version 1.1.3!

Great news Armando!
Is the transfer of Vasilis Spanoulis to Olympiakos in the new version;
ComingUpRoses
κατεβασα το english version και μου τα γραφει στα αγγλικα :@ ...

επισης οταν παω να πατησω να αρχισω καριερα σταματαει στην αρχη της φορτωσης

------------------------------------------------

i downlaoded the english version but i have the italian :@ .

also when i go to start a career it stops the load in the begin and i cannot start it :@
giorgos14
QUOTE(R0cketMan @ Jul 22 2010, 12:30 ) *
κατεβασα το english version και μου τα γραφει στα αγγλικα :@ ...

επισης οταν παω να πατησω να αρχισω καριερα σταματαει στην αρχη της φορτωσης

------------------------------------------------

i downlaoded the english version but i have the italian :@ .

also when i go to start a career it stops the load in the begin and i cannot start it :@

και εγω το ιδιο ακριβως προβλημα εχω.... 68.gif
Armando87pcf
in 'Impostazioni' you can change the language in english.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.