Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
j-kidd13
QUOTE(almirosbc @ May 31 2009, 12:42 ) *
παιδια ο αντερσεν γυρισε στη μοσχα???????????

Και τι σχεση εχει αυτο με τα μεταγραφικα του Παναθηναικου?
Εχει ακουστει ο Αντερσεν?
H derby γραφει οτι αυριο ερχεται ο Καλαθης για να περασει απο ιατρικες εξετασεις.
same
http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=39786

ελπίζω να ξέρει το συμφέρον του για να μην καταλήξει σαν τον Τεοντοσιτς...
Igor
Ο Παναθηναικος παει να δημιουργησει μια απιστευτη γραμμη περιφερειακων !!

Διαμαντιδης, Σπανουλης, Γιασικεβιτσιους, Νικολας, Τεπιτς, Καλαθης, Περπερογλου δημιουργουν μια καταπληκτικη αλλα και φοβερα μοντερνη περιφερειακη γραμμη. Οπου οι πιο πολλοι παιχτες μπορουν να παιξουν σε 2 και παραπανω θεσεις κανοντας το rotation μια ευκολη υποθεση.

Μια περιφερεια με υψος: Διαμαντιδης, Καλαθης, Τεπιτς και Περπερογλου ειναι ιδιαιτερα ψηλοι
Μια περιφερεια με απιστευτο σουτ: Διαμαντιδης, Σαρας, Νικολας, Καλαθης εχουν φοβερο σουτ με τους υπολοιπους να μην υστερουν καθολου.

Πραγματικα εχω μεινει αναυδος με την περιφερεια μας.

Σε συνδιασμο με μια δυνατη front-line:
Φωτσης - Βελιτσκοβιτς
Πεκοβιτς - Μπατιστ

+ Τσαρτσαρη

πιστευω οτι ειναι ενα παρα πολυ δυνατο ροστερ, ετοιμο για το back-to-back.

nik-air
Εμενα θα μου λειψει ο Χατζηβρεττας... 39.gif
Marciulionis
QUOTE(nik-air @ May 31 2009, 15:25 ) *
Εμενα θα μου λειψει ο Χατζηβρεττας... 39.gif


Κι εμένα... Άσε που απλά να τον αναφέρεις σε φίλο σου Ολυμπιακό είναι αρκετό για να αρχίσει να βγάζει αφρούς. smiley.gif

(Για κάποιον πολύ περίεργο και ακατανόητο λόγο!)

Θέλω Λαβρίνοβιτς ή Άντερσεν... Είμαι άπληστος???

Άντε έστω ένα Πρίντεζη ή Μπουρούση! Να κάνουμε και την αρπαγή μας!
colonel gomelsky
QUOTE(Marciulionis @ May 31 2009, 15:33 ) *
Κι εμένα... Άσε που απλά να τον αναφέρεις σε φίλο σου Ολυμπιακό είναι αρκετό για να αρχίσει να βγάζει αφρούς. smiley.gif

(Για κάποιον πολύ περίεργο και ακατανόητο λόγο!)

Θέλω Λαβρίνοβιτς ή Άντερσεν... Είμαι άπληστος???

Άντε έστω ένα Πρίντεζη ή Μπουρούση! Να κάνουμε και την αρπαγή μας!



Καλά Μπουρούση δεν το συζητάμε! Παικταράς είναι ο άνθρωπος! Αλλά στον Πρίντεζη τι ζήλεψες ρε Σαρούνας; Τι έχει που δεν έχουμε; Αυτό που υποτίθεται ότι είχε ήταν τα .....ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ αθλητικά προσόντα και τις προάλλες εκεί που μας έκανε πάρτι κουράστηκε στο ....4λεπτο. Το είδαν αυτό οι Ράπτορς για να το ξανασκεφτούν;;

Τεσπα ο Άντερσεν είναι παικταράς και το κυριότερο ολοκληρωμένος. Έβλεπα πριν από λίγο το Μπάρτσα - Μάλαγα και μπορεί να μην έκανε τα θαύματα του φ4 αλλά ήταν και πάλι σταθερότατος. Πόσο πατάει στην πραγματικότητα το ενδιαφέρον μας για Βελίτσκοβιτς; Διάφορα site γράφουν ότι μπαίνει και ο ΟΣΦΠ στο παιχνίδι.
PAKMAN
Μήπως είναι κόλπα των μανατζερ για να τον πάρουμε εμείς σαν τον Σαρούνας και να θεωρηθεί ήττα του Ολυμπιακού που τον χτύπησε και δεν μπόρεσε να τον πάρει.???
Εξάλου άν τον θέλει ο Παναθηναικος... ποιός τρελός δεν θα έρθει να παίξει γιά τον Ζέλικο????
Ενω στον Ολυμπιακό δεν ξέρουν ακόμα ποιόν προπονητη θα έχουν του χρόνου...
colonel gomelsky
QUOTE(PAKMAN @ May 31 2009, 15:47 ) *
Μήπως είναι κόλπα των μανατζερ για να τον πάρουμε εμείς σαν τον Σαρούνας και να θεωρηθεί ήττα του Ολυμπιακού που τον χτύπησε και δεν μπόρεσε να τον πάρει.???
Εξάλου άν τον θέλει ο Παναθηναικος... ποιός τρελός δεν θα έρθει να παίξει γιά τον Ζέλικο????
Ενω στον Ολυμπιακό δεν ξέρουν ακόμα ποιόν προπονητη θα έχουν του χρόνου...


Μπορεί να έχεις δίκιο ΠΑΚΜΑΝ με τα κόλπα των μανατζαρέων αλλά και η οικονομική πρόταση θα παίξει το ρόλο της. Το ερώτημα πρέπει να τεθεί αλλιώς. Χρειάζεται ο ΠΑΟ τον Βελίτσκοβιτς; Και αν οχι αν πάει στον ΟΣΦΠ πόσο θα τον ενισχύσει; (Μας βλέπω να τον παίρνουμε μόνο και μόνο για να μην τον πάρει ο ΟΣΦΠ χε χε).

(Παρτιζάν ΠΑΟ χέρι χέρι)
Boom Dizzle
Και εγω για Βελιτσκοβιτς αυτο πιστευω.Οτι ο Παναθηναικος θα προσπαθησει να τον αρπαξει απο τον Ολυμπιακο
για να κερδισει τις εντυπωσεις.Αν και θεωρω οτι ο Παναθηναικος ισως κανει την αρπαγη απ' τον Ολυμπιακο,
το Μπουρουση!Απο την αλλη αν και θα ηθελα πολυ τον Αντερσεν στον Παναθηναικο δεν νομιζω να φυγει απο
Μπαρτσα,ενα χρονο ειναι εκει.
Paris87
QUOTE(BakariosG13 @ May 31 2009, 18:31 ) *
Και εγω για Βελιτσκοβιτς αυτο πιστευω.Οτι ο Παναθηναικος θα προσπαθησει να τον αρπαξει απο τον Ολυμπιακο
για να κερδισει τις εντυπωσεις.Αν και θεωρω οτι ο Παναθηναικος ισως κανει την αρπαγη απ' τον Ολυμπιακο,
το Μπουρουση!Απο την αλλη αν και θα ηθελα πολυ τον Αντερσεν στον Παναθηναικο δεν νομιζω να φυγει απο
Μπαρτσα,ενα χρονο ειναι εκει.

Αν παρουμε Μπουρου (που δεν πιστευω μετα το κραξιμο απο τους οπαδους) πως θα βγουν οι χρονοι?
PAKMAN
Οι χρόνοι μιά χαρά βγαίνουν αλλα ο Ζελικο δεν παίρνει ψηλους που δεν μπορούν να κάνουν αλλαγές. Αρα ο Μπουρού είναι άκυρο. Τωρα ο Αντερσεν καταπληκτικός ναλλα έχει αλλο ένα χρόνο συμβόλαιο. Από την άλλη τριάρια παίζουν πολλά...αλλα έχω τυφλή εμπιστοσύνη στο τημ και δεν ανησυχω!!!!!! ΣΑΡΑΣ ΜΕΝΕΙ!!!!!!!! 77.gif και μάλλον δεν παίζει εθνική φέτος cool.gif
colonel gomelsky
Φίλε Πάκμαν και μενα η αίσθησή μου είναι ότι ο Σάρας μένει αλλά δεν ξέρω κάτι. Έχεις δει κάποιο δημοσίευμα; Όσο για Μπουρούση μια χαρά θα προσαρμοστεί αν έρθει. Και ο Φώτσης δεν είναι καλός στο ποστάρισμα αλλά ο Ζοτς τον αξιοποιεί με διάφορους τρόπους. Πάντως αν είναι να κάνουμε τέτοιο μπαμ με Μπουρούση θα το φυσάν και δε θα κρυώνει. Αν και πιστεύω ότι φέτος δεν έρχεται. Για να έρθει πρέπει να υπάρχουν 4 προϋποθέσεις:

1)Να μην πάει ΝΒΑ
2)Να μην πάρει ΟΥΤΕ του χρόνου κάποιο τίτλο ο ΟΣΦΠ
3)Να του κάνουμε καλή πρόταση
4)Να προετοιμαστούν από τις φυλλάδες και τη διοίκηση κατάλληλα οι οπαδοί
PrasiniThyella
Οι οπαδοί με εξαίρεση τίποτα τυφλωμένους τελείως δεν νομίζω οτι θα έχουν πρόβλημα με τον Μπουρούση κρίνοντας την αγωνιστική του αξία.Κι εγώ καζούρα του έκανα (και θα του ξανακάνω την Δευτέρα) δεν λέω... tongue.gif Μεγαλύτερη καζούρα θα είναι να αρπάξεις τον καλύτερο παίκτη του αντιπάλου σου.Η όλη κόντρα ξεκίνησε λόγω των χειρονομιών του Γιάννη και η αίσθηση που προκάλεσε ήταν οτι έγινε την στιγμή που ο ίδιος δεν έχει σηκώσει τίποτα εκτός απο κούπα παγωτό και οι παίκτες του Πάο ενώ έχουν σηκώσει τα πάντα ποτέ δεν έχουν προκαλέσει.

Οπότε θέλω Μπουρούση ή Βελίτσκοβιτς, αν και συμβιβάζομαι και με Ντιρκ Νοβίτσκι. laugh.gif
colonel gomelsky
QUOTE(PrasiniThyella @ May 31 2009, 19:49 ) *
Οπότε θέλω Μπουρούση ή Βελίτσκοβιτς, αν και συμβιβάζομαι και με Ντιρκ Νοβίτσκι. laugh.gif



Και γω συμβιβάζομαι με τον ταλαίπωρο τον Λεμπρόν που δεν πήγε ΟΥΤΕ ΚΑΝ στους τελικούς! smiley.gif

Τότε ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ μπορεί να φύγει ο Σάρας 69.gif
Lizard-King
Καλησπέρα σε όλους! Φυσικά και χρειαζόμαστε τον Βελίσκοβιτς! Θέλει κι ερώτημα; 2 παίκτες χρειζόμαστε: ένα 4άρι (ιδανικός ο Βελ.) και ένα 3άρι.
man10
QUOTE(same @ May 31 2009, 11:41 ) *
http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=39786

ελπίζω να ξέρει το συμφέρον του για να μην καταλήξει σαν τον Τεοντοσιτς...

Μπορεις να εξηγησεις τι ακριβως επαθε ο Τεοντοσιτς?
j-kidd13
QUOTE(man10 @ Jun 1 2009, 00:15 ) *
Μπορεις να εξηγησεις τι ακριβως επαθε ο Τεοντοσιτς?

Μαλλον εννοει οτι επελεξε τον Ολυμπιακο...... smiley.gif
Holy Diver
Eμένα πάλι γιατί με εξιτάρει πολύ η απόκτηση του Lavrinovic της Siena ως 4-5 και ως ο παίχτης που θα συμπλήρωνε ιδανικά το ρόστερ rolleyes.gif
lakersdynasty
QUOTE(Holy Diver @ Jun 1 2009, 01:32 ) *
Eμένα πάλι γιατί με εξιτάρει πολύ η απόκτηση του Lavrinovic της Siena ως 4-5 και ως ο παίχτης που θα συμπλήρωνε ιδανικά το ρόστερ rolleyes.gif


Για να συμπληρωθει ιδανικα το ροστερ ισως να ειναι καλητερα να γινει καποια προσθηκη παικτη που να παιζει μια θεση πιο κατω. Δηλαδη 3-4 με καλο σουτ αλλα που να εχει και καποιο παιχνιδι μεσα στην ρακετα.

Με λιγα λογια αυτα που δεν μπορει να μας δωσει ο Σακοτα λογω ελλειψης δυναμης και ογκου.

Οσον αφορα τον Σακοτα και αυτου ληγει το συμβολαιο του φετος.

Εχουμε:

Αλβερτης (που αγωνιστικα ειναι απον αλλα στις προπονησεις οχι.)
Σακοτα
Χατζιβρεττας
Σαρας

+ ο Κετσμαν που φευγει.

Αν υπολογισουμε οτι ο Σαρας μενει και οτι ο Τεπιτς ερχεται για τον Κετσμαν και ο Καλαθης για τον Χατζιβρεττα τοτε χρειαζομαστε εναν παικτη ακομα ως "12ο" στην θεση του Σακοτα.

Μακαρι να παρει περισσοτερες ευκαιριες και ο Σερμαντινι του χρονου.

1 Διαμαντιδης Σαρας Καλαθης
2 Νικολας Τεπιτς Σπανουλης
3 Περπερογλου
4 Φωτσης Τσαρτσαρης
5 Μπατιστ Πεκοβιτς Σερμαντινι

και εκτος 12αδας μενει μονο ο Βεργινης που παει δανεικος?

Χρειαζονται προσθηκες βοηθητικων παικτων. Αν ερθει ενα 3-4αρι θα ριξει τον Σερμαντινι εκτος 12αδας λογικα αλλα και παλι θα παιζουμε με 2 12αδες σε Ελλαδα και Ευρωπη.






PrasiniThyella
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 1 2009, 03:05 ) *
Δηλαδη 3-4 με καλο σουτ αλλα που να εχει και καποιο παιχνιδι μεσα στην ρακετα.


Δηλαδή Βελίτσκοβιτς. smiley.gif
same
QUOTE
Μπορεις να εξηγησεις τι ακριβως επαθε ο Τεοντοσιτς?


περίμενε μια ολόκληρη σεζόν για να παίξει ένα καλό παιχνίδι tongue.gif
kseplenhs
QUOTE(same @ Jun 1 2009, 12:04 ) *
περίμενε μια ολόκληρη σεζόν για να παίξει ένα καλό παιχνίδι tongue.gif


μπα...πέρσυ έκανε καλύτερα παιχνίδια...

κάτι 20αρες με την τσσκά εντός και διάφορα άλλα.για πρώτη χρονιά και ανάλογα την ηλικία του ήταν υπεραποδοτικός...

βέβαια φέτος θαφτηκε αλλά δεν ήταν ο μόνος...
same

QUOTE
μπα...πέρσυ έκανε καλύτερα παιχνίδια...

κάτι 20αρες με την τσσκά εντός και διάφορα άλλα.για πρώτη χρονιά και ανάλογα την ηλικία του ήταν υπεραποδοτικός...

βέβαια φέτος θαφτηκε αλλά δεν ήταν ο μόνος...


φέτος έκανε κακή χρονιά για έναν παίχτη με τις δικές του προσδοκίες...μάχη είχε δώσει ο Ολυμπιακός για να τον φέρει στο λιμάνι...τώρα τον βλέπω να επιστρέφει Σερβία...
Boom Dizzle
Εγω νομιζω οτι ο Τεοντοσιτς θα μεινει.Εχει κανει πολυ καλες εμφανισεις τελευταια και δεν βλεπω το λογο να φυγει.
Αλλα επειδη ειμαστε και λιγο εκτος θεματος καλυτερα να γινονται οι συζητησεις αυτες στο τοπικ των μεταγραφων του
ΟΣΦΠ.
man10
QUOTE(same @ Jun 1 2009, 11:27 ) *
φέτος έκανε κακή χρονιά για έναν παίχτη με τις δικές του προσδοκίες...μάχη είχε δώσει ο Ολυμπιακός για να τον φέρει στο λιμάνι...τώρα τον βλέπω να επιστρέφει Σερβία...

Κακη χρονια δεν εκανε.Οποτε επαιξε και ιδιαιτερα στα κρισιμα ηταν παρων.
Και επειδη ειπωθηκε η λεξη καταντησε πιστευω οτι θα ηταν χειροτερα τα πραγματα για αυτον αν ειχε επιλεξει να ρθει στον Παναθηναικο,θα επαιζε ακομη λιγοτερο.
Να γυρισει στην Σερβια δεν υπαρχει ουτε μια στο εκατομμυριο.Ειτε μας αρεσει ειτε οχι προκειται για εναν απο τους επομενους μεγαλους Ευρωπαιους play maker.Δεν ξερω αν θα μεγαλουργησει στον Ολυμπιακο η καπου αλλου,αλλα νομιζω ειναι φανερο οτι εχει μελλον.Και το σημαντικοτερο ειναι οτι σε αντιθεση με τους υπολοιπους της ηλικιας τους αυτος φαινεται περισσοτερο στα κρισιμα παρα στα ευκολα.
giannis_
Kαποιος ειχε γραψει στο τοπικ για τους πιο ασχετους παιχτες το ονομα του χατζι,και του λεγαμε οτι κανει λαθος!Σημερα απαντησε μονος του!
Για αλλη μια φορα σε ευχαριστουμε νικολα χατζιβρεττα που οταν σε χρειαστει ο ζοτς και η ομαδα εσυ παντα εισαι παρων!Αν και ακουγεται πολυ τις τελευταιες μερες οτι θα αποχωρησει εγω θελω να πιστευω οτι ο νικολας θα μεινει!Που θα βρουμε καλυτερο?Ο κοσμος τον αγαπαει κ η ομαδα τον χρειαζεται,οποτε θελω να ελπιζω οτι αυτα π ακουγονται δεν ισχυουν!
Green Warrior
Με τα μέχρι τώρα δεδομένα έχουμε

Αλβέρτης (αποχώρηση), Χατζηβρέττας (?), Κέτσμαν και μάλλον Βεργίνης (δανεικός) που φεύγουν

Γιασικεβίτσιους που μάλλον θα μείνει και ίσως "ελληνοποίηση" Μπατίστ που θα αδειάσει θέση ξένου

Έρχονται Καλάθης, Τέπιτς και μάλλον κάποιο κοινοτικό 4αρι είτε ο Βελίτσκοβιτς που τον θέλει η μισή Ευρώπη είτε κάποιος άλλος παίκτης.

Πάντως πρέπει να ενισχυθούμε στο 4 γιατί εκεί είχαμε πρόβλημα φέτος ο μεν Φώτσης ήταν ασταθής ο δε Τσαρτσαρής δεν τράβηξε (παρωδικά θέλω να ελπίζω για φέτος)

ΥΓ. με την αποχώρηση Αλβέρτη βλέπω να μένει ο Σάκοτα
virgin13
παρατηρησα χθες οτι οταν ο πεκοβιτς γεμισει με φαουλ μονο ο μπατιστ ειναι αντικαταστατης του.πιστευω πρεπει να παρει και ευκαιριες ο σερμαντινι για να εχουμε εναλλακτικες λυσεις.
NufriS13
Χρειαζόμαστε οπωσδήποτε έναν καθαρό σέντερ ακόμη. Καλός ο πιτσιρικάς ο γεωργιανός, αλλά θα ήθελα και έναν μεγαλύτερο, πιο έμπειρο. Όσο για τον Σάκοτα, το παλικάρι πρέπει να μείνει. Έχει φοβερό ταλέντο και καταπληκτικό σουτ. Μου θυμίζει τον Αλβέρτη στις αρχές του.
basketikos2813
QUOTE(NufriS13 @ Jun 2 2009, 12:10 ) *
Χρειαζόμαστε οπωσδήποτε έναν καθαρό σέντερ ακόμη. Καλός ο πιτσιρικάς ο γεωργιανός, αλλά θα ήθελα και έναν μεγαλύτερο, πιο έμπειρο. Όσο για τον Σάκοτα, το παλικάρι πρέπει να μείνει. Έχει φοβερό ταλέντο και καταπληκτικό σουτ. Μου θυμίζει τον Αλβέρτη στις αρχές του.



ο σακοτα θα πρεπει να καταληξει σε μια θεση.ειτε να βελτιωσει τα τεχνικα χαρακτηριστικα του (ντριμπλα,πασα,διεισδηση κτλ) και να παιξει 3αρι ειτε να παρει επιτελους ογκο και να μεινει στο 4.ετσι οπως ειναι τωρα δε νομιζω οτι χωραει στην ομαδα.ας παει καπου να παιζει οπως εκανε περσυ στον πανιωνιο.και δεν τα ειχε παει κι ασχημα.
vastravoud
Για μια ομάδα όπως ο Πανιώνιος είναι θαυμάσιος
Holy Diver
QUOTE(Green Warrior @ Jun 2 2009, 08:24 ) *
Πάντως πρέπει να ενισχυθούμε στο 4 γιατί εκεί είχαμε πρόβλημα φέτος ο μεν Φώτσης ήταν ασταθής ο δε Τσαρτσαρής δεν τράβηξε (παρωδικά θέλω να ελπίζω για φέτος)



QUOTE(NufriS13 @ Jun 2 2009, 12:10 ) *
Χρειαζόμαστε οπωσδήποτε έναν καθαρό σέντερ ακόμη. Καλός ο πιτσιρικάς ο γεωργιανός, αλλά θα ήθελα και έναν μεγαλύτερο, πιο έμπειρο.


Βασικά θα θελαμε μισό σεντερ μισό τεσσαρι ακόμα. Γι'αυτο θα μου αρεσέ πολυ η μεταγραφή του λαβρινοβιτσ.
Πιστεύω ότι ο Σερμαντίνι πρέπει να πάει δανεικός γιατι ούτε του χρόνου θα είναι έτοιμος να βοηθήσει σε κρίσιμα ματς.
vastravoud
Θεωρείτε ότι μια μόνιμη μετακόμιση του Τσαρτσαρή στο 5 θα ήταν εφικτή;
nicolicius
QUOTE(vastravoud @ Jun 2 2009, 13:15 ) *
Θεωρείτε ότι μια μόνιμη μετακόμιση του Τσαρτσαρή στο 5 θα ήταν εφικτή;


Kαι στο 4 τι θα γίνει? Μόνο ο Φώτσης? Εκτος και αν εννοείς να τον έχει σαν μπαλαντέρ πράγμα που το κάνει και τώρα απο το 4 στο 5.

Αναλόγα με το πόσο πιστεύει στον Σερμαντίνη ο Ζότς βλέποντας και την πορεία του μέσα απο τις προπονήσεις θα πράξει.
Πάντως ο Λαβρίνοβιτς δύσκολα χωράει γιατί θα θέλει χρόνο συμμετοχής.

Βέβαια ποιος δεν θα θέλε να έρθει στον Παναθηναικό?! laugh.gif

Α και κάτι άλλο, με ανησυχούν λίγο οι κακές εμφανίσεις του Πέρπε στους τελικούς. 39.gif
Magnus92
Λαβρινοβιτς θα ηταν φοβερη λυση για τον ΠΑΟ ...
12αδα του χρονου:
1.Διαμαντιδης , Σαρας , Σπανουλης
2.Νικολας , Καλαθης ,
3.Τεπιτς , Περπερογλου
4.Φωτσης , Τσαρτσαρης, Λαβρινοβιτς
5.Πεκοβιτς , Μπατιστ

Υ.Γ. ΣΑΡΑΣ ΜΕΙΝΕ !!!! (εχω βαρεθει να το γραφω . . .)
Timemaster
Διάβασα τις τελευταίες 50-60 σελίδες αυτής της ενότητας και...
ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τον λόγο ύπαρξης της...

Ο Παναθηναικός έχει ένα προπονητικό τιμ που στα τελευταία 10 χρόνια έχει μόνιμο πλάνο τριετίας...
πάντα κανονίζει να φέρνει νέους παίχτες 2-3 χρόνια πριν οι παλιοί αντικατασταθούν
όπου σταδιακά τους παραγκωνίζει σε χρόνο συμμετοχής

Έχει έναν πρόεδρο όπου όποια μα όποια πρόταση του γίνει για παίχτη τον παίρνει χωρίς δεύτερη σκέψη!!!
και ανά διαστήματα κάνει και ένα καλό δώρο στην ομάδα έτσι για να πονοκεφαλιάζει λίγο ο κόουτς!

Αν ήμουν Παναθηναικός απλά θα περίμενα να δω μόνο ποιους παίχτες πήραμε και άμα διώξαμε κάποιον!!!
τίποτα άλλο...
όλα λειτουργούν τόσο καλά όπου δε χωράνε μεταγραφικά σχέδια από το κοινό!


smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Υ.Γ. Αυτή ήταν η διαμαρτυρία μου για τις σελίδες που διάβασα!
Paris87
QUOTE(Magnus92 @ Jun 2 2009, 13:36 ) *
Λαβρινοβιτς θα ηταν φοβερη λυση για τον ΠΑΟ ...
12αδα του χρονου:
1.Διαμαντιδης , Σαρας , Σπανουλης
2.Νικολας , Καλαθης ,
3.Τεπιτς , Περπερογλου
4.Φωτσης , Τσαρτσαρης, Λαβρινοβιτς
5.Πεκοβιτς , Μπατιστ

Υ.Γ. ΣΑΡΑΣ ΜΕΙΝΕ !!!! (εχω βαρεθει να το γραφω . . .)

Δυσκολο Λαβρινοβιτς...βγαλτον βαλε τον Σερμαντινη ή τον Βελισκοβιτς. Καπως ετσι θα ειναι νομιζω το ροστερ...
vastravoud
Βασικά σκεφτόμουν ότι αν αποκτηθεί τεσσάρι των 20 λεπτών, ο Τσάρτσα θα μπορούσε να παίζει το 5-10λεπτο του ξεκουράζοντας εναλλάξ το 4-5.

Αν όμως υποθέσουμε ότι ο Τσαρτσαρής μπορεί να επανέλθει στα προπέρσινα, τότε απλά χρειαζόμαστε ένα prospect ψηλό (Σερμαντίνι)
silversurfer
Βασικά ο timemaster μας έβαλε τα γυαλιά με το post του.. Αλλά τι να κάνουμε που χωρίς μεταγραφολογία δεν μπορούμε να ζήσουμε?? smiley.gif

Επίσης συμφωνώ κ με κάποιον φίλο που είπε (δε θυμάμαι σε ποιό topic) ότι κ να χάσουμε μια χρονιά κάποιους από τους στόχους μας δε θα έρθει κ το τέλος του κόσμου, θέλοντας να τονίσει ότι τα νέα παιδιά που θα έρθουν θα πρέπει να ενσωματοθούν μια χρονιά ώστε μετά να μπορούν να αποδώσουν!

Προσωπικά πιστεύω, μιας κ συμφωνώ πολύ με το post του timemaster ότι ο Καλάθης φέτος δε θα δεί πολύ παρκέ κ ειδικά αν μείνει ο Σάρας. Παρ' όλα αυτά θα έχει την τύχη να μάθει από τον τεράστιο Λιθουανό τα καλά του pick n roll κ τα μαγικά των ασσιστ rolleyes.gif

Τον Τέπιτς τον θεωρώ από τώρα παίκτη των 20' περίπου αλλά κολλάω λίγο στην θέση. Θα γίνει ο ψηλός 1 ή το ευέλικτο 3 που ξέρει κ να πασάρει καλά κ να στήσει κ καταστάσεις pick n roll?

Τώρα για ενδεχόμενη μεταγραφή στο 4 ναι νομίζω κ γω ότι χρειαζόμαστε 4-5 περισσότερο από 3-4.. Με 5 ψηλούς στη 12άδα κ 7 παίκτες που έχουν τον τρόπο να τους την πασάρουν σωστά νομίζω ότι είναι το ιδανικό!

(Μπουρούση θέλω κ ας με βρίσετε.. Κ τον θέλω με τρέλα!!)
Green Warrior
Το ροστερ του χρόνου το κόβω κάπως έστι

PG: Διαμντίδης, Σπανούλης, Γιασικεβίτσιους
SG: Καλάθης, Νίκολας
SF: Περπέρογλου, Τέπιτς, Σάκοτα (δυστυχώς...)
PF: Φώτσης, Τσαρτσαρής, Βελίτσκοβιτς (ή άλλο κοινοτικό 4αρι)
C: Μπατίστ, Πέκοβιτς, Σερμαντίνι

Βεργίνης δανεικός (κάτι για Περιστέρι έχει ακουστεί)

Μπατίστ πιθανόν με Ελληνικό διαβατήριο
greeneyes13
http://www.gazzetta.gr/content/view/35912/202/

Δηλώσεις γιασικεβίτσιους μετά το παιχνίδι, ε νομίζω πως το λέει ξεκάθαρα πως θέλει να μείνει smiley.gif
same
QUOTE
http://www.gazzetta.gr/content/view/35912/202/

Δηλώσεις γιασικεβίτσιους μετά το παιχνίδι, ε νομίζω πως το λέει ξεκάθαρα πως θέλει να μείνει smiley.gif


οπότε ένα τεσσάρι και καθαρίσαμε...

παίχτης που να παίζει με την ίδια άνεση στο 3 το 4 και το5 δεν υπάρχει??laugh.gif
Archigos
QUOTE(same @ Jun 2 2009, 16:05 ) *
οπότε ένα τεσσάρι και καθαρίσαμε...

παίχτης που να παίζει με την ίδια άνεση στο 3 το 4 και το5 δεν υπάρχει??laugh.gif


Ναι... Ο Ματζικ
vastravoud
Αν πάρουμε το Μήτσο και τον τεντώσουμε για να γίνει 2,12;
dirty
QUOTE(Green Warrior @ Jun 2 2009, 14:01 ) *
Το ροστερ του χρόνου το κόβω κάπως έστι

PG: Διαμντίδης, Σπανούλης, Γιασικεβίτσιους
SG: Καλάθης, Νίκολας
SF: Περπέρογλου, Τέπιτς, Σάκοτα (δυστυχώς...)
PF: Φώτσης, Τσαρτσαρής, Βελίτσκοβιτς (ή άλλο κοινοτικό 4αρι)
C: Μπατίστ, Πέκοβιτς, Σερμαντίνι

Βεργίνης δανεικός (κάτι για Περιστέρι έχει ακουστεί)

Μπατίστ πιθανόν με Ελληνικό διαβατήριο



ΑΥτό θα είναι το ρόστερ του Παναθηναικού αλλα νομίζω ότι αν το θέλει και ο νικόλασ ( Χατζηβρέττας ) θα είναι και του χρόνου στον Παναθηναικό. Όσο για τον Σάκοτα νομίζω ότι λύγει το συμβόλαιό του και δεν υπάρχει λόγος να μείνει στην ομάδα...
Boom Dizzle
Αν ο Μπατιστ παρει ελληνικο διαβατηριο οπως ακουγεται πως θα σας φαινοταν η αποκτηση του Τερενς Μορρις της
ΤΣΣΚΑ στο "4"???Μενει ελευθερος ακουσα.
Giorgos#4
δεν νομιζω οτι ταιριαζει στον ΠΑΟ ειναι αδυναμος για κοντα στο καλαθι και προερχεται και απο κακη χρονια....συν τοις αλλοι δεν θεωρω οτι ειναι το στυλ του παικτη που λειπει απο την φροντ λαιν μας
Nik Tepits
Για μενα ο Σερμαντινι πρεπει να ειναι η εκ των εσω μεταγραφη μας. Πιστευω οτι ειναι ετοιμος και ειναι παιχταρας ο ανθρωπος! Χθες με τα 4 του Πεκο δεν θα βολευε?
Παντως πολυ φοβαμαι οτι ο Σαρας δεν θα μεινει...
giannis_
QUOTE(Nik Tepits @ Jun 2 2009, 18:55 ) *
Για μενα ο Σερμαντινι πρεπει να ειναι η εκ των εσω μεταγραφη μας. Πιστευω οτι ειναι ετοιμος και ειναι παιχταρας ο ανθρωπος! Χθες με τα 4 του Πεκο δεν θα βολευε?
Παντως πολυ φοβαμαι οτι ο Σαρας δεν θα μεινει...

τον ρωταει καποιος ,κοουτς χωραει στην ομαδα μας να ερθει ο μακινταιρ του χρονου και απανταει ο ζοτς,no we have saras diamantidis spanoylis smiley.gif
ψηνεται σας λεω ψηνεται η ανανεωση
Flexo
QUOTE(giannis_ @ Jun 2 2009, 19:13 ) *
τον ρωταει καποιος ,κοουτς χωραει στην ομαδα μας να ερθει ο μακινταιρ του χρονου και απανταει ο ζοτς,no we have saras diamantidis spanoylis smiley.gif
ψηνεται σας λεω ψηνεται η ανανεωση



http://www.prasinanea.gr/html/ent/836/ent.2836.asp

smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.