Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Oklahoma City Thunder- Dallas Mavericks
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
Dwyane ''the flash'' Wade
ο τσαντλερ ηθελε να φυγει???
captain charisma
ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα το βλεπω για...



αλλα δεν μπορουμε να τους κατηγορησουμε οτι δεν προσπαθησαν..στα 2 παιχνιδια στην οκλαχομα μπορουσε να γινει το 2-0 υπερ των μαβς αλλα...τουλαχιστον ας κανουν μια νικη για την τιμη των οπλων..δεν ζηταω τπτ παραπανω...αλλωστε περηφανο με καναν με το περσινο τιτλο τους...


Gravedigger
Δεν ήμασταν σε καμία περίπτωση για sweep.Στο μόνο ματς που οι Thunder ήταν αισθητά καλύτεροι ήταν στο 3ο.Στα άλλα 3 απλά όλες οι λεπτομέρειες ήταν υπέρ τους.Για μένα η σειρά θα έπρεπε να είναι στο 2-2,η στο 3-1 για την Oklahoma.Σε καμία περίπτωση για sweep και αυτό δεν θα το χωνέψω με τίποτα.Complete meltdown στο 4ο 12λεπτο,ο Harden έκανε ό,τι ήθελε.

PS.O Harden,άσχετα από το σημερινό παιχνίδι,θεωρώ ότι στους περισσότερους τομείς είναι καλύτερος του Westbrook.Πάρα πολύ έξυπνος παίχτης,δεν θα τον δεις να κάνει χαζά λάθη (ακούς Russ??) και όταν θέλει να βάλει την μπάλα στο καλάθι θα το κάνει.Στο μόνο που υστερεί σε σχέση με τον Westbrook είναι στο rebound (κυρίως το επιθετικό), στην άμυνα και στην αθλητικότητα.
captain charisma
νταξει η σειρα μπορει να μην ηταν για 4-0 αλλα τα ιδια λεγαν κ οι φιλοι των λεικερς οταν τους πετουσαμε περσι με 4-0...οι μαβς και τα 3 παιχνιδια με εξαιρεση το τριτο τα παλεψαν αλλα στο τελος εμειναν απο δυναμεις...ελειπε το περσινο κινητρο και η δειψα για τον τιτλο...

ο ντι-νο για ακομη μια φορα εκανε οτι μπορουσε αλλα δεν ειχε καποιο σταθερο στηριγμα διπλα του στα δυσκολα...

η χρονια τελειωσε πλεον για τους μαβς και ο κουμπαν καλα θα κανει να κινηθει εξυπνα το καλοκαιρι με τις μεταγραφες και να φερει παικταραδες στην ομαδα ετσι ωστε ο μεγαλος γερμανος να εχει ακομα μια ευκαιρα να κατακτησει ενα τιτλο...καποιους παικτες οπως μαριον κιντ και τερι να τους κρατησει γτ ειναι σημαντικοι παρα την ηλικια τους...

για τους θαντερ τους εχω ικανουνς μεχρι τελικους δυσης...για παραπανω δεν νομιζω ετσι και προκριθουν τα σπιρουνια...

τωρα που αποκλειστηκαν οι μαβς ας το παρουν οι σπερς το πρωταθλημα...σε καμια περιπτωση να μη το παρει το μαιαμι...
T.W.Is.M.
QUOTE(captain charisma @ May 6 2012, 12:00 ) *
νταξει η σειρα μπορει να μην ηταν για 4-0 αλλα τα ιδια λεγαν κ οι φιλοι των λεικερς οταν τους πετουσαμε περσι με 4-0...οι μαβς και τα 3 παιχνιδια με εξαιρεση το τριτο τα παλεψαν αλλα στο τελος εμειναν απο δυναμεις...ελειπε το περσινο κινητρο και η δειψα για τον τιτλο...


Μη μου πεις οτι δε με θυμηθηκες σημερα... smiley.gif
Εγω αισθανομαι δικαιωμενος με ενα χρονο καθυστερηση και θεωρω οτι η κοντρα μου με τους Μαβερικς περασε(σαν να εχασα στη Wrestlemania και να κερδισα στο Extreme Rules tongue.gif ). Ελεγα απο περσι οτι το Νταλας θα αποκλειστει στον πρωτο γυρο φετος και ο λογος ηταν η τελευταια σου φραση. Ηταν μια ομαδα μεγαλη σε ηλικια που με την κατακτηση του περσινου τιτλου εφτασε στον κορεσμο και της ελειπε το κινητρο. Τουλαχιστον στο βαθμο που το ειχε περσι. Και φυσικα της ελειπε το τριποντο... 19.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
πιστευω κι εγω πως φετος το νταλας δεν ειχε σε καμια περιπτωση την περσινη διψα για το πρωταθλημα η οποια εγινε ακομα μεγαλυτερη οταν βρηκε εμας στους τελικους και το 2006 ξαναηρθε στη μνημη τους...
παντως ουτε εγω πιστευω πως η σκουπα της οκλαχομα αντικατροπτιζει την εικονα των αγωνων.ειδικα τα δυο πρωτα ματς το νταλας τα εχασε στις λεπτομερειες...
απο κει και περα θεωρω κι εγω πως το νταλας ηταν ομαδα μιας χρονιας για να παρει απλα το πρωταθλημα μια κι εξω!!
θυμαμαι 3 περιπτωσεις πρωταθλητων οι οποιοι σκουπιστηκαν την επομενη χρονια.μαιαμι το 2006 απο το σικαγο,λεικερς το 2011 απο το νταλας και φετος το νταλας...
captain charisma
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 6 2012, 12:24 ) *
Μη μου πεις οτι δε με θυμηθηκες σημερα... smiley.gif
Εγω αισθανομαι δικαιωμενος με ενα χρονο καθυστερηση και θεωρω οτι η κοντρα μου με τους Μαβερικς περασε(σαν να εχασα στη Wrestlemania και να κερδισα στο Extreme Rules tongue.gif ). Ελεγα απο περσι οτι το Νταλας θα αποκλειστει στον πρωτο γυρο φετος και ο λογος ηταν η τελευταια σου φραση. Ηταν μια ομαδα μεγαλη σε ηλικια που με την κατακτηση του περσινου τιτλου εφτασε στον κορεσμο και της ελειπε το κινητρο. Τουλαχιστον στο βαθμο που το ειχε περσι. Και φυσικα της ελειπε το τριποντο... 19.gif

ενοειται φιλε οτι θυμηθηκα πρωτα εσενα οταν εγραφα το κειμενο αυτο..ξεχνιουνται αυτα που εγραφες περσι τετοια εποχη οταν απεκλειαν οι μαβς τους λεικερς? smiley.gif smiley.gif ιστορια ειχες γραψει μ τις ατακες σου...
φετος ελειπε το ευκολο τριποντο απο παικτες οπως ο στιβενσον και ο πετζα και η καλη αμυνα του τσαντλερ...αν τα ειχαμε αυτα νομιζω θα φταναμε μεχρι τελικους δυσης..τετοια ωρα τετοια λογια λοιπον....

παμε για ψαρεμα να γεμισουμε τις μπαταριες και του χρονου θα επιστρεψουμε δυνατοτετοι και σοφοτεροι ελπιζω smiley.gif

μεχρι τοτε θα βλεπω το ντιρκ στην υπογραφη μου να μου λεει οτι ειναι πρωταθλητης πλεον smiley.gif
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(captain charisma @ May 6 2012, 10:37 ) *
ενοειται φιλε οτι θυμηθηκα πρωτα εσενα οταν εγραφα το κειμενο αυτο..ξεχνιουνται αυτα που εγραφες περσι τετοια εποχη οταν απεκλειαν οι μαβς τους λεικερς? smiley.gif smiley.gif ιστορια ειχες γραψει μ τις ατακες σου...
φετος ελειπε το ευκολο τριποντο απο παικτες οπως ο στιβενσον και ο πετζα και η καλη αμυνα του τσαντλερ...αν τα ειχαμε αυτα νομιζω θα φταναμε μεχρι τελικους δυσης..τετοια ωρα τετοια λογια λοιπον....

παμε για ψαρεμα να γεμισουμε τις μπαταριες και του χρονου θα επιστρεψουμε δυνατοτετοι και σοφοτεροι ελπιζω smiley.gif

μεχρι τοτε θα βλεπω το ντιρκ στην υπογραφη μου να μου λεει οτι ειναι πρωταθλητης πλεον smiley.gif


μην ξεχναμε πως ατυχησε πολυ και με τον οντομ που δεν του βγηκε!!!αλλιως τα πραγματα θα ηταν τελειως διαφορετικα!!!
με τον τσαντλερ βεβαια μιλαμε για αλλη ομαδα...
koutsou10
νομιζω οτι αφου δεν πηρατε κανενα απο τα 2 στην οκλαχομα(που αξιζατε η αληθεια ειναι το 1) ηταν το περισσοτερο πιθανο να μην παρετε κανενα γιατι ο ντουραντ στα 2 πρωτα δεν ειχε παει κ πολυ καλα κ σιγουρα θα ανεβαινε η αποδοση του αφου τον ειχαν ψιλοπικαρει κ καποιοι δημοσιογραφοι,μετα λογω ψυχολογιας κ λογω κουρασης που δεν εισαστε κ νιατα smiley.gif
το πολυ πολυ να κερδιζατε ενα κατα την γνωμη μου μετα το 2-0...

ο νοβιτσκι παντως ειπε οτι χρειαζεται παιχτης στην ομαδα που να μπορει να δημιουργει επιθεσεις για τον εαυτο του περα απο τον ιδιο κ οτι ολες οι πρωταγωνιστηκες ομαδες εχουν απο 2-3 τετοιους παιχτες.με λιγα λογια θελει ντερον η καποιον αλλο σουπερ σταρ η εστω εναν απλο σταρ smiley.gif παντως κ περυσι δεν ειχατε τετοιον παιχτη...
captain charisma
νταξ το οτι χρειαζεται ενα ακομα σταρ διπλα του αυτο ειναι δεδομενο..τα περσινα του κατορθωματα ανηκουν σε αλλη στρατοσφαιρα...αλλωστε ο γερμανος κλεινει σ λιγο καιρο τα 34 και του χρονου βαδιζει στα 35 οποτε πρεπει να αποκτηθει παση θυσια ενας σταρ...γιατι χρειαζεται και αυτος ανασες στην επιθεση..δεν μπορει να τα κανει ολα μονος του...δεν ειναι πλεον 27-28 χρονων που τα εκανε ολα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.