Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Finals 2016 - Game 4
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons > Older NBA Finals > NBA Finals 2016
jasonick
Με το σκορ στο 2-1 μετά την επιβλητική νίκη του Cleveland το ερχόμενο ματς είναι το πιο σημαντικό για την εξέλιξη της σειράς.
Στο προηγούμενο παιχνίδι το Cleveland, παρά την απουσία του Love, έκανε εξαιρετική εμφάνιση στην επίθεση σούταροντας με 50+ % στα εντός πεδιάς όταν στα πρώτα 2 ματς τα ποσοστά ευστοχίας δεν είχαν περάσει το 40 %. Ο LeBron στο 4 έπαιξε καλύτερα και περιόρισε τον Green, ο Jefferson έκανε 2 καλά ματς συνεχόμενα (!) και ο Irving έκανε το καλύτερο παιχνίδι του στους τελικούς. Τώρα όμως τι θα κάνουν οι Cavs, θα χτυπήσουν στο κεφάλι τον Love να χάσει όλη τη σειρά όπως έγραψε και ο D-Wade; tongue.gif Μήπως θα του κόψουν χρόνο ή ακομα και να τον παγκώσουν μπας και βρουν σκορ από τη 2nd unit;
Οι Warriors από την άλλη δεν είχαν απαντήσεις αμυντικά αλλά και επιθετικά προβλημάτισαν. Οι Curry και Thompson δεν έχουν βρει ρυθμό στα 3 παιχνίδια μέχρι ώρας και κανείς τους δεν έχει σκοράρει πάνω από 20 πόντους. Το καλό είναι ότι συνεχίζουν να παίρνουν καλά παιχνίδια από τους ρολίστες αλλά για να πάρουν το σημαντικό διπλό σήμερα θα πρέπει να περιμένουν πολύ καλύτερες εμφανίσεις από τους Steph, Klay και Green.

QUOTE
The Undefeated ‏@TheUndefeated 16 ώρεςΠριν από 16 ώρες

"I’ll have my troops ready to go on Friday, ready for war. That’s what it’s going to be." -@Money23Green


QUOTE
Marc J. Spears ‏@MarcJSpearsESPN 14 ώρεςΠριν από 14 ώρες

"We can't afford to go down 3-1 and go back to their building. It's still do or die for us," - LeBron James.
Lonis_t
Oh boy! Περιμένω για πρώτη φορά να έχουμε ένα ισορροπημένο παιχνίδι και να μην ξεφύγει μια ομάδα νωρίς. Τα χαρτιά στην τακτική αρχίζουν και περιορίζονται οπότε θα κρίνονται κυρίως τα παινχίδια στην εκτέλεση. Όποιος εκτελέσει καλύτερα το πλάνο του, θα έχει παραπάνω πιθανότητες να κερδίσει.

Προσωπικά μετά από 3 μετρια/κακά παιχνίδια από Klay και Steph, περιμένω σήμερα να βρουν καλύτερα (για τα δεδομένα τους, γιατί ελεύθερα σουτ δεν θα έχει) σουτ. Ίσως πάλι, απλά να το ελπίζω καθότι θέλω να πάρουν αυτοί το πρωτάθλημα tongue.gif

Είμαι πολύ περίεργος για το πως θα διαχειριστούν τον Love οι Cavs, αν και πιστεύω ότι του πιστώνεται μεγαλύτερο κομμάτι ευθυνών από αυτό που του αναλογεί.
MaJesty23
Cavs βαράνε ψαχνό και οι ref κοιτάνε αλλού...πάντως αυτο με τα βήματα στο NBA ,για όποιον έχει στοιχειώδη γνώση μπάσκετ είναι εκνευριστικό!Σταθερό είναι κάτι σχετικο... tongue.gif
nikolas12
QUOTE(MaJesty23 @ Jun 11 2016, 04:30 ) *
Cavs βαράνε ψαχνό και οι ref κοιτάνε αλλού...πάντως αυτο με τα βήματα στο NBA ,για όποιον έχει στοιχειώδη γνώση μπάσκετ είναι εκνευριστικό!Σταθερό είναι κάτι σχετικο... tongue.gif


Αυτές οι 2 σκέψεις ήταν και στο δικό μου μυαλό όσο έβλεπα το ματς. Ειδικά σε κάτι εξώφθαλμα βήματα και μεταφορές στην αρχή της τρίπλας είσαι σε φάση "Ήμαρτον, σφυρίχτε τα".
Έχω την εντύπωση ότι δεν του βγαίνει το small ball του Kerr στην άμυνα. Το μαρκάρισμα τεσσαριών από τα τριάρια του, τού προκαλεί θέματα. Μεγάλη έκπληξη η είσοδος McAdoo, περιμένω να δω τι σκέφτεται. Ίσως πρέπει να ανακατέψει λίγο την τράπουλα όπως με την Oklahoma και να βάλει πιο πολλή ώρα μέσα τα πεντάρια του, τον Green στο μαρκάρισμα του Love και Iguadala-Barnes στον Lebron. Πρέπει να βρει λύση στο μαρκάρισμα του Thompson που τα πάει καλά. Ισορροπημένο παιχνιδι μέχρι τώρα, ίσως υπάρχουν ελπίδες για ντέρμπι.
MaJesty23
QUOTE(nikolas12 @ Jun 11 2016, 04:44 ) *
Αυτές οι 2 σκέψεις ήταν και στο δικό μου μυαλό όσο έβλεπα το ματς. Ειδικά σε κάτι εξώφθαλμα βήματα και μεταφορές στην αρχή της τρίπλας είσαι σε φάση "Ήμαρτον, σφυρίχτε τα".
Έχω την εντύπωση ότι δεν του βγαίνει το small ball του Kerr στην άμυνα. Το μαρκάρισμα τεσσαριών από τα τριάρια του, τού προκαλεί θέματα. Μεγάλη έκπληξη η είσοδος McAdoo, περιμένω να δω τι σκέφτεται. Ίσως πρέπει να ανακατέψει λίγο την τράπουλα όπως με την Oklahoma και να βάλει πιο πολλή ώρα μέσα τα πεντάρια του, τον Green στο μαρκάρισμα του Love και Iguadala-Barnes στον Lebron. Πρέπει να βρει λύση στο μαρκάρισμα του Thompson που τα πάει καλά. Ισορροπημένο παιχνιδι μέχρι τώρα, ίσως υπάρχουν ελπίδες για ντέρμπι.


Πάντως ο Tristan ,στις αλλαγές ,οταν βγαίνει πάνω σε Steph,παίζει καταπληκτική άμυνα.Στο small ball σιγά σιγά προσαρμόζεται το Cleveland...Eπίσης D.Green στα χαμηλά στην επίθεση...οπως και Lebron.

Eχουν πάρει κάποια σφυρίγματα οι Cavs... rolleyes.gif
nikolas12
QUOTE(MaJesty23 @ Jun 11 2016, 04:50 ) *
Πάντως ο Tristan ,στις αλλαγές ,οταν βγαίνει πάνω σε Steph,παίζει καταπληκτική άμυνα.Στο small ball σιγά σιγά προσαρμόζεται το Cleveland...Eπίσης D.Green στα χαμηλά στην επίθεση...οπως και Lebron.

Eχουν πάρει κάποια σφυρίγματα οι Cavs... rolleyes.gif


Και επιθετικά πολύ καλός ο Tristan, έχει μαζέψει αρκετά ρημπάουντ που έδωσαν δεύτερες επιθέσεις ή πόντους στον ίδιο. Το Cleveland διαβάζει πολύ καλύτερα στο small ball πλέον. Τώρα που ψιλοπαίζει ο Curry, έχουν καταφέρει να κολλήσουν Thompson-Green, αν δεν ξυπνήσουν αυτοί, δε θα αντέξουν οι Warriors. Παίζουν λίγο έδρα, ένα φάουλ από εδώ, λίγο από εκεί, αλλά δεν το λες και εύνοια που κρίνει το παιχνίδι σε καμία περίπτωση.
OnLy_PAS-AthEnS
Σαν να ξυπνησαν oι Splash Brothers!! Παει για ντερμπακι το ματς..
yorgos
Περίμενα ότι θα κέρδιζαν πιο εύκολα οι gsw αλλά κι έτσι μου κάνει. +4 και μένει μια περίοδος και κάτι.
aegeansheed
QUOTE(yorgos @ Jun 11 2016, 06:03 ) *
Περίμενα ότι θα κέρδιζαν πιο εύκολα οι gsw αλλά κι έτσι μου κάνει. +4 και μένει μια περίοδος και κάτι.


Ναι, έχουν ξεμπουκώσει και οι δύο πλέον, ο Steph τα πανηγύριζε κιόλας (οπότε= ο εαυτός του 100% i guess...) δεν υπάρχει σωτηρία.

Εκτός αν ο Kerr κοιμηθεί και αφήσει κανένα κοντό σχήμα μέσα ενώ είναι ο Tristan ταυτόχρονα μέσα. Όλα είναι πιθανά... tongue.gif

* edit: Χαχαχα!! O Kerr ξεκινάει με McAdoo στον Lebron και αναμένεται ανάσταση!!!
air_23
μπηκαν τα σουτ σημερα και ξεμπουκωσε το γκολντεν στειτ...απο την αλλη κατα τη γνωμη μου τραγικος λεμπρον οσο παιζοταν το ματς..κατα βαση κακες επιλογες...κρατιοντουσαν στο ματς με ιρβινγκ και επιθετικα ριμπαουντ....Κλειδι ακομα μαι φορα ο ιγκυ αλλα μαλλον ο καρυ με το σημερινο ματς κερδισε και το πρωτο mvp finals award της καριερας του...

Νομιζω την τριτη εχουμε στεψη και πραγματικα οι τυποι μπορουν να χτισουν δυναστεια

υγ.Ποσο μπαντ λουζερ εισαι ρε λεμπρον...Εχεις φαει τα μουτρα σου σε στουκες,εχεις φαει ταπες και πας και κανεις ψευτομαγκιες σε γκριν και καρυ....Ποσο "μικρος"
mixalisgate7
Φοβέρη εμφάνιση από τους Splash Brothers, με άξιους συμπαραστάτες τους Green, Barnes & Iguodala. Τώρα έχει κάποιες ελπίδες να βγει MVP τελικών ο Κάρι tongue.gif. Από την άλλη ο Irving ήταν σχεδόν μόνος του.
Zephyr
Αν και οι τελικοί δεν έχουν λήξει, φέτος δίνεται η απάντηση στην περσινή σπέκουλα του κατα πόσον γίνεται να πάρει μια ομάδα πρωτάθλημα σουτάροντας τρίποντα. Βέβαια το μπάσκετ των GSW φυσικά και δεν είναι μόνο τρίποντα, αυτά όμως το χαρακτηρίζουν κακά τα ψέματα, χωρίς τους splash brothers δεν θα υπήρχαν GSW.

QUOTE(air_23 @ Jun 11 2016, 07:08 ) *
υγ.Ποσο μπαντ λουζερ εισαι ρε λεμπρον...Εχεις φαει τα μουτρα σου σε στουκες,εχεις φαει ταπες και πας και κανεις ψευτομαγκιες σε γκριν και καρυ....Ποσο "μικρος"


Στα έγκατα του basketforum, σε ένα εγκαταλειμμένο και ξεχασμένο υπόγειο στεγάζεται η οργάνωση Κ.Ε.Λ.Τ.Ε.Σ., ονόματα δεν λέμε αλλά ρώτα τον twism tongue.gif !
nikolas12
QUOTE(Zephyr @ Jun 11 2016, 08:51 ) *
Στα έγκατα του basketforum, σε ένα εγκαταλειμμένο και ξεχασμένο υπόγειο στεγάζεται η οργάνωση Κ.Ε.Λ.Τ.Ε.Σ., ονόματα δεν λέμε αλλά ρώτα τον twism tongue.gif !


Χεχε τι εποχάρες και τόπικ θύμισες, συνειδητοποίησα ότι έχω ξεχάσει τη διακήρυξη του T.W.Is.M στην υπογραφή μου τόσο καιρό tongue.gif
Κατά τ' άλλα τεράστιο παιχνίδι από Curry, με το που άρχισε τα γνωστά του στο δεύτερο ψιλοκαθάρισε το παιχνίδι, πιστεύω πως οι Cavaliers πολύ δύσκολα θα μπορέσουν το break στην Oracle Arena, αλλά για να δούμε τη συνέχεια...
MaJesty23
Τελικά οι Cavs ,δεν παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα ανταγωνιστικοί...Σκόρπιες σκέψεις:

-Το παιχνίδι των Cavs στηρίζεται αποκλειστικά σε Isolation Irving και Lebron ,και σε ποσταρίσματα Lebron.Κινητό miss match o Lebron ότι και να λέμε..Τι όνειρο είδαν και διώξανε Blatt απορώ...ποιος Lue?
-Πήρανε σφυρίγματα οι Cavs...αλλά και πάλι.Πάντως οταν χάνεις 2 -0 ,και στις 2 ήττες σου ,οι S.B σέρνονται,νομοτελειακά οταν τα παστελώνουν πας για κηδεία .
-Πολύ καλός ο Jefferson,έχει αναγεννηθεί φέτος.
-Τόσο έυκολο back to back ,τα τελευταία 20 χρόνια που παρακολουθώ NBA ,δεν θυμάμαι.Ίσως οι Rockets του 95 ,τώρα που ξανασκέφτομαι 39.gif
-Θαυμαστή η χημεία των GSW...επίσης υπάρχει και μεγαλύτερο rotation.Εγω δεν μπορω να καταλάβω πως βγήκε εκτός rotation ο Mozgov,που πέρυσι με απουσία Love ,είχε φέρει κάτι το απρόβλεπτο στο παιχνίδι των Cavs...φέτος απλά πουθενά.
-Τρομερος Τristan στις αλλαγές,οταν έβγαινε σε Curry στο πρώτο ημίχρονο...στο δεύτερο,ο χτικιάρης tongue.gif ,μπήκε σε beast mode.
-Άραγε ο Lebron θα την κάνει για άλλες πολιτείες...θα απαρνηθει το mistake in the lake?Νομίζω πως όχι.Γιατί θα γίνει ο πιο μισητος παίχτης ever.Πολλοί λένε 2 κουπες σε 7 τελικούς,αλλά ο τύπος έχει παίξει 6 συνεχόμενους...δεν ειμαι fan του,αλλά είναι ο μόνος που σε όποια ομάδα και να πάει (στην Ανατολή βέβαια,Δύση φτού κακά tongue.gif )γίνεται contender.Τρομερό impact και στις 2 πλευρές και για μένα ο καλύτερος παίχτης στον κόσμο.
-Πρόβλεψη:η νίκη GSW +15,η διπλό οι Cavs εως +7.Παίχτε το να οικονομήσετε ! cool.gif
Saras-13-Bodiroga
Ήταν ΒΕΒΑΙΟ ότι κάποια στιγμή οι Splash-Brothers θα τα έβαζαν και δεν θα είχαν ελπίδα οι Καβς.. Έτσι και έγινε.. Παρ΄όλα αυτά το πάλεψαν και με την αλλάγη στα σκριν που έβγαινε ο Τόμσον πάνω στον Κάρι και τον δυσκόλεψε αρκετά..αλλά όταν βρήκε ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο δεν τον έβλεπε μπροστά του tongue.gif .. Επιθετικά δεν μπήκαν καν στον τρόπο να δοκιμάσουν κατι διαφορετικό.. Iso και Άγιος ο Θεός.. Έτσι δεν κερδίζεις σειρά τελικών.. και πόσο μάλλον μία από τις μεγαλύτερες ομάδες όλων των εποχών..Επίσης δεν τους βοήθησε για άλλη μια φορά ο πάγκος αλλά ούτε και οι βασικοί Σμίθ,Τζέφερσον και Λοβ που δεν πήρε προσπάθειες.. Από την άλλη ο Κερ ανακάτεψε την τράπουλα.. Δεν χρησιμοποίησε Μπαρμπόσα-Σπέιτς,ο Εζίλι μόνο ένα λεπτό και ο Μπόγκουτ 10 λεπτά.. Αντίθετα εμπιστεύτηκε Μακαντού και Βαρεζάο που βοήθησαν... H εξάδα Κάρι-Τόμσον-Μπάρνς-Γκριν-Λίβινγκστον-Ιγκι ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ και στις δύο μεριές του γηπέδου και οδήγησαν τους πολεμιστές στην νίκη.. Θέλω να σταθώ στον Μπάρνς που έχει αμφισβητηθει αρκετά καθόλη τη χρονιά, έχει κάνει τρία τρομερά παιχνίδια και κέρδισε δίκαια το έπομενο συμβόλαιο.. ελπίζω στους Warriors.. γιατί όταν έχεις δημιουργήσει κάτι τόσο δυνατό δεν το χαλάς για κανένα λόγο.. Ακόμα και αν πρόκειται για τον Durant..

Τελικά φαίνεται ότι έπεσα μέσα στην πρόβλεψη που έκανα.. Τα ξημερώματα της Τρίτης τελειώνει το φετινό Νba με ένα "Gentleman's Sweep"..

υ.γ O Lebron έκανε ότι είναι δυνατό για να κερδισει την αποβολή του Γκριν.. Ενώ και στην Συν.Τύπου αντί να ρίξει τους τόνους συνέχισε το περιστατικό που φταίει αυτός ξεκάθαρα...Επίσης το να διαμαρτύρεται ο Λεμπρόν και οι Καβς για την χτεσινή διαιτησιά είναι απλά τραγικό..

υ.γ1 Άν κάνει ένα ακόμα παρόμοιο παιχνίδι ο Στεφ, δεν το χάνει το βραβείο του ΜVP..

υ.γ2 Ρίξτε μια ματιά εδώ.. Αξίζει.. http://www.goldenstateofmind.com/2016/6/11...screen-brothers
RipCity
O Lebron μπορεί να έκανε ότι μπορούσε, αλλά ο Draymond είναι απαράδεκτος για ένα μήνα σερί περίπου. Σε κάθε αγώνα κάνει μαγκιές και ΣΕ ΟΛΑ τα παιχνίδια θα έπρεπε να έχει αποβληθεί. Χθες δεν είδατε τι έκανε πάλι? Ο άνθρωπος όσο παικταράς είναι άλλο τόσο επικίνδυνος είναι και τσαμπα μάγκας είναι.
air_23
QUOTE (RipCity @ Jun 11 2016, 18:35 ) *
O Lebron μπορεί να έκανε ότι μπορούσε, αλλά ο Draymond είναι απαράδεκτος για ένα μήνα σερί περίπου. Σε κάθε αγώνα κάνει μαγκιές και ΣΕ ΟΛΑ τα παιχνίδια θα έπρεπε να έχει αποβληθεί. Χθες δεν είδατε τι έκανε πάλι? Ο άνθρωπος όσο παικταράς είναι άλλο τόσο επικίνδυνος είναι και τσαμπα μάγκας είναι.

χτες δεν ειδα κατι απο τον γκριν..ισα ισα ο λεμπρον ηταν προκλητικος σε πολλα σημεια του ματς με αγκωνιες και βιαια χτυπηματα
RipCity
κλασικό χτύπημα Green

εδώ το λινκ, νομίζω δεν υπάρχει παιχνίδι πλέι οφ φέτος που δεν το έχει κάνει. το χει πάει σερί ο τύπος.

Η πλάκα είναι ότι η λίγκα στην περίπτωση του συγκεκριμένου έχει δείξει τεράστια ανοχή. Το χει κάνει κάπου 8-10 φορές στα πλέι οφ και δεν έχει πάρει τιμωρία, ενώ στη regular όποιος το έκανε πήρε μια αγωνιστική τιμωρία.
Saras-13-Bodiroga
Βλέποντας τα Highlights του αγώνα.. βλέπω ότι τα 13 από τα 17 εύστοχα τρίποντα του GS ήταν αμαρκάριστα.. just saying...
pk13
QUOTE(RipCity @ Jun 11 2016, 15:44 ) *
κλασικό χτύπημα Green

εδώ το λινκ, νομίζω δεν υπάρχει παιχνίδι πλέι οφ φέτος που δεν το έχει κάνει. το χει πάει σερί ο τύπος.

Η πλάκα είναι ότι η λίγκα στην περίπτωση του συγκεκριμένου έχει δείξει τεράστια ανοχή. Το χει κάνει κάπου 8-10 φορές στα πλέι οφ και δεν έχει πάρει τιμωρία, ενώ στη regular όποιος το έκανε πήρε μια αγωνιστική τιμωρία.


Επρεπε να φαει τιμωρια απο την πρωτη φορα που το εκανε ο Γκριν..Εφοσον το αφησε ετσι το nba θα συνεχισει να το κανει μεχρι να τιμωρηθει οπως πρεπει...Και δεν καταλαβαινω και το λογο που το κανει...
Παντως θα συμφωνησω και με τον αλλο φιλο απο πανω οτι χθες ο Λεμπρον ηταν προκλητικος...Εριξε κατι σπρωξιδια και κατι αγκωνιες...Προφανως βλεπει οτι χανει και αλλο πρωταθλημα και ειναι εκνευρισμενος...
SteveNashidis
Πλέον το πολύ το smallball το βαριέται και ο Παπάς ( του Παναθηναικού) .
Δεν γίνεται άλλο με τέτοιο θέαμα να δούμε ΝΒΑ. Κακές άμυνες, συνεχές iso , συνέχεια σουτ τα περισσότερα με προσωπική ενέργεια, καθόλου συνεργασία. Και από τις 2 ομάδες οι GSW μπορούν να είναι πιο καλοί σε αυτό το είδος παιχνιδιού .
Ο Λοβ δεν μπορεί να ποστάρει πιο κοντό παίκτη και οποιαδήποτε ελπίδα για inside παιχνίδι πάει στα σκουπίδια.
Και βλέπουμε όλοι έναν Tristian Thompson να κάνει τα βασικά και κυριαρχεί . Σωστά είπατε και τα συνεχόμενα βήματα μας εκνευρίζουν.

Να σχολιάσω τους παίκτες των Καβς δεν θέλω, θα γίνω κακός. Δεν φταίνε αυτοί όμως. Φαίνεται να μην ξέρουν τι ρόλο έχουν στα plays. Περισσότερο λειτουργούν με το σκεπτικό να αδειάσουν το χώρο για το 1v1 του Λεμπρον και του Ιρβγινκ.

Ο Βαν Γκαντι το είπε στην μετάδοση . Είναι τόσο μα τόσο κακό το spacing μεταξύ των παικτών .Δεν λειτουργεί έτσι το μπάσκετ.
air_23
QUOTE (RipCity @ Jun 11 2016, 18:44 ) *
κλασικό χτύπημα Green

εδώ το λινκ, νομίζω δεν υπάρχει παιχνίδι πλέι οφ φέτος που δεν το έχει κάνει. το χει πάει σερί ο τύπος.

Η πλάκα είναι ότι η λίγκα στην περίπτωση του συγκεκριμένου έχει δείξει τεράστια ανοχή. Το χει κάνει κάπου 8-10 φορές στα πλέι οφ και δεν έχει πάρει τιμωρία, ενώ στη regular όποιος το έκανε πήρε μια αγωνιστική τιμωρία.

ναι βεβαια εχει ηδη κανει οσα εχει κανει ο λεμπρον εκει
Lonis_t
Για 3 περιόδους το ματς ήταν πολύ ωραίο, αλλά ίσως να φταίει ότι μου αρέσει το small ball. Πολύ διαφωτιστικό το λινκ που πόσταρε ο φίλος Saras με κάποια plays των GSW. Εκμεταλεύονται στο έπακρο την ικανότητα τους στοσουτ, αλλά και τον φόβο που αυτή δημιουργεί.

Νομίζω ότι το έχω ξαναγράψει, αλλά είναι εντυπωσιακό το πόσο γρήγορα ο Green από αγαπημένος μου παίκτης, έχει αρχίσει να με εκνευρίζει. Φέτος το έχει παρακάνει με την ανοχή του ΝΒΑ στα Play Off.

Χωρίς να σταθώ στην έλλειψη plays και spacing από το CLE και η διαχείρηση των λεπτών ήταν τραγική. LBJ και Kyrie δεν βγηκαν ούτε λεπτό στο 2ο ημίχρονο!
MaJesty23
To small ball στην άμυνα οταν όλοι είναι τόσο καλοι αθλητές και μπορουν και αλλάζουν παντού ,είναι δύσκολα αντιμετωπίσιμο.

Επίσης αυτό που κάνει τους GSW επιθετικά τρομερούς,είναι ότι όλη η πεντάδα έχει απο πολύ καλή εως καταπληκτική πάσα.Ας πούμε πέρα απο Green,τρομερά underrated πασέρ είναι ο Iggy.Γενικά και τα τρίποντα που σουτάρουν ,ένα 70% είναι αφύλακτα ,επειδή έχουν τρομερό spacing και πάρα πολύ καλούς πασέρ.

Εμένα μου αρέσει το μπάσκετ των GSW.Kαι στην Ευρώπη small ball και άγιος ο θεός...Πάντως για να είχαν ελπίδα οι Cavs ,εαν ήμουν ο Lue biggrin.gif ,θα δοκίμαζα να μην ακολουθώ το small ball τους...Μοζγκόφ μέσα και ότι γίνει.Να αποδιοργανωθούν και λίγο.Σαν ολιγόλεπτο trick έστω.
geo82
QUOTE (RipCity @ Jun 11 2016, 18:35 ) *
O Lebron μπορεί να έκανε ότι μπορούσε, αλλά ο Draymond είναι απαράδεκτος για ένα μήνα σερί περίπου. Σε κάθε αγώνα κάνει μαγκιές και ΣΕ ΟΛΑ τα παιχνίδια θα έπρεπε να έχει αποβληθεί. Χθες δεν είδατε τι έκανε πάλι? Ο άνθρωπος όσο παικταράς είναι άλλο τόσο επικίνδυνος είναι και τσαμπα μάγκας είναι.


Η έκφραση "τσάμπα μάγκας" είναι ακριβώς αυτό που του ταιριάζει. Τον γούσταρα τρελά, αλλά τώρα αρχίζει να με ενοχλεί πολύ η συμπεριφορά του. Δε φταίει όμως μόνο αυτός, αφού βρίσκει και τα κάνει. Αν η λίγκα τον είχε τιμωρήσει, θα είχε μαζευτεί. Επίσης, η εποχή που παίζει είναι αρκετά politically correct και οι περισσότεροι παίχτες αποφεύγουν τους καβγάδες για το ενδεχόμενο τιμωρίας. Θα ήθελα πολύ να τον έβλεπα πριν από 20 χρόνια. Αs ήταν κάνας Barkley στη θέση του Lebron και ακόμη θα τον έδερνε...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.