Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bίντεο section
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Νέα-ανακοινώσεις
Pages: 1, 2
kolossos
Πιστεύω ότι θα ήταν καλό να γράφουμε κάπου όταν ανεβάζουμε κάποιο βίντεο έτσι ώστε να ενημερώνεται ο λαός και να κατεβάζει χωρίς να χρειάζεται να ψάχνει...
Σήμερα έκανα μία δυναμική αρχή ανεβάζοντας συνολικά 13 βιντεάκια...
Έχουμε και λέμε:

1) Τάπα του Ρέμπρατσα στον Χάφμαν απο τον τελικό της ευρωλίγκας το 2000
2) Η τάπα του Στόγιαν στο Παρίσι το 96
3) Το γκολ φάουλ του Τζεντίλε το 99 στο παλε
4) Το τρίποντο του Οικονόμου απο το ίδιο ματς
5) Το τρίποντο του Ράτζα απο το κέντρο πάλι από το ίδιο παιχνίδι
6) Κάρφωμα του Μπαλογιάννη απο τον ημιτελικό κυπέλου το 2001
7) Τρίποντο του Φράγκι από τον 5ο τελικό του 2001
8) Το σόου του Ζούρου από το ίδιο παιχνίδι (κορυφαίο... καταλάθος το έβαλα στον non-basketball)
9) Εντυπωσιακό καλάθι του Φώτση απο τον τελικό με την μακάμπι το 2000
10) Τζόρνταν στον διαγωνισμό καρφωμάτων του 1985
11) Ένα απίστευτο καλάθι του Τζόρνταν πάλι
12) Σακίλ και Μπάρκλει προπονούνται στο μποξ
13) Ο Σχορτσιανίτης καρφώνει εντυπωσιακά σε αγώνα της εθνικής νέων

Καλό θα ήταν να φτιαχνόταν και ένα τμήμα για βιντεάκια από ελληνικό μπάσκετ biggrin.gif
dizzy_fingers
Ωραίος wink.gif.

Απλά, να προσέχουμε λίγο τις κτηγορίες στις οποίες ανεβάζουμε τα βιντεάκια. Τα περισσότερα που έβαλες, ταιριάζουν στο ευρωπαϊκό μπάσκετ.

Θα βάλω κατηγορία Ελληνικό Μπάσκετ wink.gif.

EDIT: Τα βιντεάκια που ανέβασες, περίμενες μέχρι να ανέβουν ή άλλαξες σελίδα αμέσως? Δεν έχουν ανέβει ολόκληρα 39.gif...
Αν θες στείλτα στο mail μου:
dizzyfingers@gmail.com και θα τα φτιάξω εγώ.
kolossos
Περίμενα να τελειώσει το φόρτωμα κανονικά... τώρα γιατί δεν ανέβηκαν ολόκληρα δεν μπορω να καταλαβω... Όλα τα βιντεάκια είναι μαζί 20 mb περίπου οπότε δύσκολο για να στα στείλω με εμαιλ... Θα ξαναπροσπαθήσω να τα ανεβασω οποια έχουν πρόβλημα
dizzy_fingers
Και δε σου έβγαλε κάποιο error?
Περίεργο...

Τα κοίταξα κι από το FTP και είδα ότι όλα όσα ανέβασες έχουν 0 ΚΒ μέγεθος.
Τα σβήνω για να μην υπάρχουν αφού δε μπορούν να κατέβουν.

Δοκίμασε πρώτα να ανεβάσεις ένα μικρό και μετά τέσταρέ το (κατέβασέ το) να δεις αν δουλεύει.

Sorry για την ταλαιπωρία...
kolossos
Με τον ίδιο τρόπο ξανανέβασα το βιντεο με τον Ζούρο και είναι οκ... Κάποια στιγμή θα ανεβάσω και άλλα γιατί έχω πάρα πολλά βιντεάκια biggrin.gif
kolossos
Σήμερα το βράδυ ανέβασα 15-20 βιντεάκια. Τα τελευταία που προσπάθησα πάλι δεν ανέβαιναν... Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταιει...
dizzy_fingers
Σου κάνει ταρζανιές η dsl?
Ποια είναι αυτά που δεν ανέβηκαν?
kolossos
Συγγνώμη πυ δεν απάντησα στο chat αλλά ήμουν away. Αυτά που δεν ανέβηκαν τα έσβησα μόνος μου
dizzy_fingers
Thanks, καλά έκανες smile.gif.
LEFTERIS733
Ανεβασα ενα ωραιο τριποντο απο τον πετζα στογιακοβιτς... 77.gif

Dizzy αυτο με τον μαραβιτς δεν ανεβαινε χτες.Θα ξαναδοκιμασω το βραδυ.
harris
και εγω λέω να ανεβασω ολο τον αγωνα με το θρυλικο 73-38 blink.gif
dizzy_fingers
Μη μου πείς ότι θίχτηκες γιατί ανεβαίνουν πολλά "πράσινα" βιντεάκια...

Δεν είναι ψέμματα πως τα περισσότερα βιντεάκια είναι για φάσεις παιχτών του παναθηναϊκού, αλλά επίσης τα μόνα 3 άτομα που έχουν ανεβάσει βιντεάκια είναι Παναθηναϊκοί (εγώ, ο Κολοσσός και ο Λευτέρης).

Ανεβάστε κι εσείς οι ολυμπιακοί κάτι wink.gif.


ΥΓ: Λευτέρη σου έβγαλε μήνυμα "Λάθος...." και κάτι άλλα? Αν είναι πες μου πρώτα την κατάληξη του video πριν το ανεβάσεις (.mpeg? .mpg? .avi? )
LEFTERIS733
QUOTE (harris @ Aug 4 2005, 11:07 AM)
και εγω λέω να ανεβασω ολο τον αγωνα με το θρυλικο 73-38 blink.gif
*


Τσουζει πολυ ο πετζα ε; 19.gif biggrin.gif

bball.gif Dizzy:wmv
dizzy_fingers
Wmv δέχεται.
Για ξαναδοκίμασε.

Αν δεν παίζει...ζίπαρέ το και στείλτο στο mail μου:
dizzyfingers@gmail.com
LEFTERIS733
Πλακα κανεις;δεν το δεχτηκε...

Απο χωρο πως τα παμε;εχουμε αφθονο;γιατι εχω αρκετα βιντεακια μεγαλου μεγεθους...να τα βαλω η οχι;
LEFTERIS733
Το βιντεακι με τον MAGIC δεν κατεβαινει...
dizzy_fingers
Βλέπεις κάτι βιντεάκια για τους Slam Nation που ανέβασα τελευταία?
.wmv είναι.
Πέτα τον υπολογιστή σου. tongue.gif

Δοκίμασε να το ανεβάσεις ζιπαρισμένο. Εγώ μόλις τώρα ανέβασα ένα test.zip και το δέχτηκε. Ας ελπίσουμε ότι εκεί δε θα κάνει ιδιοτροπίες ο υπολογιστής.

Χώρο έχουμε κάμποσο μην ανησυχείς.
Απλά το θέμα είναι αν τα αρχεία αυτά μπορεί να τα κατεβάσει ο κόσμος.
Γιατί αν είναι να βάλεις έναν αγώνα 120 ΜΒ, δε νομίζω πως θα έχει μεγάλη απήχηση σε όσους δεν έχουν dsl...
leonkalf
Το video με Ζούρο δεν μου ανοίγει.Το κατεβάζω και όταν κάνω εκτέλεση βγάζει το ακόλουθο μήνυμα
"Η βιβλιοθήκη κλάσεων(Class factory) δεν είναι σε θέση να προμηθεύσει την κλάση που ζητήθηκε".

Πρώτη φορά συναντώ τέτοιο μήνυμα!!Όποιος ξέρει κάτι ας μου το πει
LEFTERIS733
QUOTE (dizzy_fingers @ Aug 5 2005, 08:11 PM)
Πέτα τον υπολογιστή σου. tongue.gif

*


Στο κεφαλι σου;πολυ τη λες τωρα τελευταια στο pc μου... shot.gif Αλλα τι περιμενεις απο μηχανηματα που τα φτιαχνουν σχιστοματηδες... 19.gif
LEFTERIS733
Δεν ξερω για τα βιντεακια με τους slam nation αλλα το δικο μου δεν το δεχτηκε.Μου εβγαλε ενα μηνυμα με μια χαμογελαστη σκατοφατσα οτι δεν υποστηριζει αυτο τον τυπο.Εσυ λεγε οτι θες...

Οσο για το βιντεακι με τον Magic ΔΕΝ κατεβαινει.Δοκιμασα το πρωι να το κατεβασω, και καθε φορα που εκανα refresh φαινοταν σαν να το ειχαν κατεβασει αλλα 30 ατομα.Παλι refresh,μεγαλωνε παλι ο αριθμος.Αρα κατι τρεχει...
dizzy_fingers
Και τα αγοράζουν κάποιοι κρεατοφάγοι καυκάσιοι που δεν έχουν ιδέα πως να τους χειριστούν 33.gif ...

Λεωνίδα, για δοκίμασε να ανοίξεις το βίντεο με κάποιον άλλο player.
LEFTERIS733
Οτι πεις Βρασιδα... blink.gif
dizzy_fingers
QUOTE
Οσο για το βιντεακι με τον Magic ΔΕΝ κατεβαινει.Δοκιμασα το πρωι να το κατεβασω, και καθε φορα που εκανα refresh φαινοταν σαν να το ειχαν κατεβασει αλλα 30 ατομα.Παλι refresh,μεγαλωνε παλι ο αριθμος.Αρα κατι τρεχει...


Εσύ είσαι δηλαδή ο μυστηριώδης υπεύθυνος για το γεγονός ότι το βίντεο έχει τόσα downloads...
Κι εγώ που νόμιζα ότι είχε επιτυχία το βίντεο gdi.gif .

Θα τα ψάξω τα προβλήματα.
Δείξε υπομονή όμως ρε γκρινιάρη. Δε με έχεις αφήσει σε ησυχία από τη στιγμή που αλλάξαμε. Ένα πρόβλημα την κάθε φορά.
LEFTERIS733
QUOTE (dizzy_fingers @ Aug 6 2005, 12:28 AM)
Δείξε υπομονή όμως ρε γκρινιάρη.


Γιατι ρε σου εβαλα κανενα μαχαιρι στο λαμο;απλα σου αναφερω τα προβληματα.Και ακουω και το ευχαριστω... sad.gif
dizzy_fingers
Το να επαναλαμβάνεις εδώ, στο shoutbox, σε πμ, συνεχώς τα ίδια πράγματα ξανά και ξανά σαν μικρό παιδί....είναι πολλή βοήθεια?

Για σκέψου λίγο.
Αν μου ξαναπείς για 3η φορά ότι το βίντεο του Μάτζικ δεν κατεβαίνει, αυτό ξαφνικά θα φτιάξει και θα δουλέψει ως εκ θαύματος?
Ή μήπως μόνο στις 2 φορές που το έγραψες εγώ δεν σε άκουσα και είπα από μέσα μου "άστον μωρέ, θα το ξεχάσει και μετά δε θα κάνω τίποτα, δε βαριέσαι"?

Και πότε άφησα ένα πρόβλημα άλυτο (όταν ήταν στις δυνατότητές μου να το λύσω)?

Μην γίνεσαι πιεστικός ρε Λευτέρη. Κάνε μία αναφορά του προβλήματος είτε με πμ είτε με ποστ στο κατάλληλο τόπικ και εγώ θα το κοιτάξω.

Έχω πήξει τις τελευταίες μέρες από τη μία με τη μεταφορά του φόρουμ σε ένα νέο σέρβερ, με νέα φόρμα και νέα πράγματα και από την άλλη από τις υποχρεώσεις μου εκτός ίντερνετ.
Δείξε λίγη κατανόηση.
LEFTERIS733
Δεν υπαρχει καμια κατανοηση.Πρεπει να δουλευεις 24 ωρες το 24ωρο για να ειναι ολα ενταξει στο φορουμ. biggrin.gif

Καθε προβλημα πλεον θα τιμωρειται με το βουρδουλα... icon_drunk.gif biggrin.gif

ΟΚ ισως το παρακανα λιγο... biggrin.gif (κοινως σου τα'πρηξα) αλλα δεν εχω και πολυ υπομονη...Και δεν βλεπω να λεει κανενας τιποτα για προβληματα κτλ και λεω τι στο διαολο μονο εγω εχω προβλημα;στους αλλους ειναι ολα τελεια;
dizzy_fingers
QUOTE
μονο εγω εχω προβλημα;στους αλλους ειναι ολα τελεια;


Λες? 65.gif

19.gif
leonkalf
Κατάβασα το αρχείο για τον DivX Player, αλλά όταν πήγα να ανοίξω το αρχείο .zip δε το ανοίγει.Δε το θεωρεί valid archive.
Ούτε το winzip ούτε το winrar το ανοίγουν.
dizzy_fingers
Ναι, το κατέβασα και μου το βγάζει κι εμένα... 39.gif

Θα δω τι θα κάνω...



Λευτέρη, παίζει ο λόγος που δε σου δέχεται το βίντεο του Μάραβιτς να είναι το μέγεθος.
Ανέβασα ένα αρχείο 12ΜΒ ζιπαρισμένο και δε μου το δέχτηκε, ενώ ένα άλλο των 20 ΚΒ test.zip , το πήρε κανονικά.

Κάνε μία καλή ρε συ και στείλτο μου στο dizzyfingers@gmail.com.
Αν δε δέχεται μεγάλες επισυνάψεις το mail σου, πήγαινε στο yousendit.com και ανέβασέ το.
dizzy_fingers
Ξανανέβασα τον DivX player και δουλεύει κανονικά (το κατέβασα και το τέσταρα).
Μπορείς να το ξανακατεβάσεις τώρα Λεωνίδα. wink.gif
leonkalf
QUOTE (dizzy_fingers @ Aug 7 2005, 04:10 AM)
Ξανανέβασα τον DivX player και δουλεύει κανονικά (το κατέβασα και το τέσταρα).
Μπορείς να το ξανακατεβάσεις τώρα Λεωνίδα. wink.gif
*

Το κατέβασα,οκ.
dizzy_fingers
Επιτέλους! Good News! biggrin.gif
18.gif
dizzy_fingers
Επειδή κάποιος ρωτούσε πως μπορεί να ανεβάσει εικόνα, μπορείτε να το κάνετε πια από το Downloads στην κατηγορία "Photos".

Όπως ακριβώς κάνετε με τα βίντεο wink.gif.

Αυτά smile.gif.
dizzy_fingers
Το τμήμα των βίντεο του ΝΒΑ ανανεώθηκε με πολύ και ωραίο υλικό.

Φάσεις από τελικούς των δεκαετιών 50-60, τρελό drive του Bird, 1on1 του Olajuwon, τάπα του Κεμπ στον Τζόρνταν, θηριώδη καρφώματα του Darryl Dawkins (όσοι δεν τον έχετε ακουστά ίσως διαβάσατε κάποια στιγμή το quote του:"όταν καρφώνω, θέλω η μπάλα να χτυπάει το έδαφος πριν από εμένα" από εκεί καταλαβαίνετε πολλάohmy.gif) πάσα με τον αγκώνα του Jason Williams, τρελά buzzer beaters είναι μερικά από τα πολύ ωραία (και μερικά σπάνια) κλιπάκια που σας περιμένουν στο download section.


EDIT: Έχουμε και Μανού. wink.gif
dizzy_fingers
Χτυπήσαμε 90 αρχεία στα downloads (η συντριπτική πλειοψηφεία των οποίων είναι μπασκετικά βίντεο) και συνεχίζουμε ακάθεκτοι.

Μπείτε στα downloads και ανακαλύψτε τα!


ΥΓ: Εσείς θα ανεβάσετε τίποτα? tongue.gif
NBAholic
Επιτέλους πίσω, μετά από κάποιες μέρες εκτός net--επιτέλους, άλλαξα γραμμή...

Δεν ξεκίνησα ακόμη το downloading, αλλά θέλω να ρωτήσω ποιο φιλμάκι περιλαμβάνει φάσεις από τελικούς των δεκαετιών 50-60. Αυτό του Μπομπ Κούζι;
dizzy_fingers
Kalos se ksanavrikame!!!

Einai diafora ta videakia apo tous telikous...
Afti ti stigmi deixnoun ola poli makrina gia na thimitho poia video einai.
Psakse sto NBA afta pou exoun cousy-chamberlain mesa wink.gif.

A, an exeis ki esi tipota, anevase to wink.gif.

YG: Sorrry gia ta greeklish! biggrin.gif
mad-proffessor
Γεια σας παιδια. Ανεβασα και εγω μερικα βιντεακια και μια φωτο. Ελπιζω να σας αρεσουν. Βεβαια ειναι λιγο "κιτρινισμενα" 41.gif biggrin.gif
dizzy_fingers
Τί μας νοιάζει κι αν είναι κιτρινισμένα ή πρασινισμένα ή κοκκινισμένα...Ο mr Georgalis είναι ένας και δε μετράει χρώματα 77.gif .
(συγνώμη για το αργοπορημένο ποστ μου αλλά τώρα κατάφερα και τα είδα βιντεάκια σου)
Σε ευχαριστώ για αυτά και αν έχεις κι άλλα... rolleyes.gif biggrin.gif

Επίσης, από χθες, ο φίλτατος Areianos έκανε κάτι που κάποιοι άλλοι θα έπρεπε να είχαμε κάνει εδώ και καιρό στο παρόν φόρουμ (blush.gif). Έβαλε 3 βιντεάκια της εθνικής του ευρωμπάσκετ 2005. Τα πιο σημαντικά: "Τρίποντο Διαμαντίδη-Τό 'βαλε! Τό'βαλε!!!", Απονομή κυπέλλου και τελευταία δευτερόλεπτα του τελικού.

Ευχαριστούμε! 41.gif
NBAholic
To τρίποντο του Διαμαντίδη είναι σε μορφή ZIP. Με ποιο πρόγραμμα παίζει;

Τα βίντεο με τον Γκάλη τα είχα ήδη rolleyes.gif
Δεν πειράζει, thanks.
dizzy_fingers
Με Real Player ανοίγει το βίντεο του Διαμαντίδη.
NBAholic
Δε μου άνοιξε. Γράφει:

Requested file not found. The link you followed may be outdated or inaccurate.

Έχει σημασία η έκδοση του Real Player;
dizzy_fingers
Έκανες πρώτα extract το αρχείο?

Η έκδοση του real player ίσως παίζει ρόλο αλλά δε μου φαίνεται λογικό.
Αυτή που έχουμε στα downloads μάλλον θα παίζει κανονικά.

Δοκίμασε πάντως να ανοίξεις το αρχείο έξω από το zip (πρώτα extract, μετά open).
NBAholic
Thanks. Όντως έπρεπε να κάνω πρώτα extract.
dizzy_fingers
Χρησιμοποιείς winrar ε?

Τί βιντεάκια έχεις στη συλλογή του σκληρού σου?
ΝΒΑ, ευρωπαϊκό μπάσκετ?
NBAholic
Naι.

Βασικά, έχω κυρίως φιλμάκια ΝΒΑ. Πέραν όσων βρήκα μέσω μηχανών αναζήτησης, έχω κυρίως μερικά μεγάλα mixes από άσσους των 70'ς-80'ς μέσω διαφόρων φόρουμ. Μεταξύ των mix είναι κι αυτότου Μάραβιτς που έστειλα (τι γίνεται μ'αυτό; )
mad-proffessor
ΛΟΙΠΟΝ, εχω μια απορια. Εχω σε βιντεοκασετα το τελικο κυπελου 2004 της Λαμιας.Μεσα στο παιχνιδι ο Σμους Παρκερ εκανε ενα καρφωμα που δε το επιασε ουτε καν η καμερα!! Κατα τη διαρκεια του αγωνα ομως στην ετ1 εκαναν ενα αφιερωμα στον παρκερ οπου εχει μερικα καρφωματα του( αυτο με το μαρουσι στο ιβανωφειο!!!!). Αυτο που θελω απο καποιον απο εσας ειναι να μου εξηγησει τη διαδικασια που χρειαζεται για να μετατρεψω αυτες τις φασεις σε βιντεακι που θα ανεβει στο basketforum biggrin.gif 41.gif
dizzy_fingers
Χρειάζεται με κάποιον τρόπο να ψηφιοποιήσεις την βιντεοκασέτα και να την περάσεις έτσι στον σκληρό σου δίσκο. Από εκεί με κάποιο πρόγραμμα επεξεργασίας βίντεο θα φτιάξεις το βιντεάκι και θα το ανεβάσεις.

@Holic
Τα αρχεία που ανεβάζετε πρέπει να είναι μικρότερα των 8 ΜΒ. Γι'αυτό μάλλον δε σου δέχτηκε το βίντεο του πίστολ πιτ. Ότι μπορείς να ανεβάσεις είναι ασφαλώς ευπρόδεκτο wink.gif.
NBAholic
QUOTE
Τα αρχεία που ανεβάζετε πρέπει να είναι μικρότερα των 8 ΜΒ. Γι'αυτό μάλλον δε σου δέχτηκε το βίντεο του πίστολ πιτ. Ότι μπορείς να ανεβάσεις είναι ασφαλώς ευπρόδεκτο


Ναι, αλλά το συγκεκριμένο το κατέβασα από αλλού. (Είναι όντως μεγάλο, κάπου 30-35 ΜΒ).
dizzy_fingers
Δεν έχει σημασία από που το κατεβάζεις το βίντεο για το αν θα το δεχτεί στα downloads του basketforum ή όχι. Μόνο το μέγεθος smile.gif.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.