Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΟΣΦΠ - ΠΑΟ 30/5/2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
vastravoud
Αν όντως έγινε αυτό η διοίκηση της ΚΑΕ οφείλει να ζητήσει συγνώμη και να πληρώσει την επισκευή.
Ginobili
QUOTE(PrasiniThyella @ May 31 2010, 22:49 ) *
Τα νεύρα που ειχαν οι παικτες! Κακως βεβαια τα εσπασαν αλλα χαιρομαι που ειχαν νεύρα και τους πειραξε η ηττα.Αυτο ειναι πολύ θετικο για το πως θα παρουσιαστούν στο ΟΑΚΑ ολοι τους!Μονο πιστολια δεν θα κρατανε. shot.gif Με το μαχαιρι στα δοντια!

Κι εγώ για να είμαι ειλικρινής,μάλλον χαίρομαι που τα διαβάζω αυτά.Αναμένουμε να είναι το λιγότερο....παθιασμένοι την Τετάρτη.
Αρκεί βέβαια να πληρώσουν και τον λογαριασμό για τα σπασμένα.... tongue.gif
paodynasty
Λοιπόν, κάτι μου λέει ότι (αγωνιστικά ελπίζω μόνο) θα πέσει πολύ ξύλο. Αν δεν το αφήσουν οι διαιτητές όπως το άφησαν στο Σεφ κι αρχίζουν και σφυρίζουν τι θα γίνει?? wacko.gif
playmaker raketas
QUOTE(leonkalf @ Jun 1 2010, 00:22 ) *
Tι αντίδραση ήταν αυτή από την ομάδα του Παναθηναϊκού????
Γιατί τέτοια νεύρα?

Ξενίζει πολύ αυτό το γεγονός...


Εμένα πάλι δε με ξενίζει καθόλου. Λογικό να είναι εκνευρισμένοι, καθώς ήταν άθλιοι και χάσαν μια τεράστια ευκαιρία να "τελειώσουν" τους τελικούς, και απέναντι σε ένα τραγικό Ολυμπιακό εμφανίστηκαν τραγικότεροι. Σε τέτοια κακή κατάσταση δύσκολα θα τον ξαναβρούν στα επόμενα ματς και θα πρέπει να βελτιωθούν και να παρουσιαστούν πιο συγκεντρωμένοι και αποφασισμένοι.
Air Kef
QUOTE
Χαρακτηριστική η τελευταία φάση του ημιτελικού στο Βερολίνο, που όπως εύστοχα έγραψε και κάποιος φίλος "ξεφορτώθηκε" τη μπάλα πριν από τη σέντρα για να τη δώσει στο Γκριρ και να βγει τελικά άλλη μια επίθεση χωρίς πλάνο (πολύ κρίσιμη όμως αυτή τη φορά)


Ο Παπαλουκάς μετά το χαμένο λέι απ στον πρώτο τελικό πέρσι που είχε παιξει 39 λεπτά, στο τέλος έχασε με φάουλ το τελευταίο λέι απ και τον έβριζαν όλοι οι κάφροι, λογικό είναι να δίνει την μπαλα στον Τεοντό κτλ. για την τελευταία επίθεση, εγώ τον δικαιολογώ.

QUOTE
Λοιπόν, κάτι μου λέει ότι (αγωνιστικά ελπίζω μόνο) θα πέσει πολύ ξύλο. Αν δεν το αφήσουν οι διαιτητές όπως το άφησαν στο Σεφ κι αρχίζουν και σφυρίζουν τι θα γίνει??


Θα πέσει, αλλά δυστυχώς μόνο από την πλευρά των παικτών του ΠΑΟ, θεωρώ αδυνατον να επιτραπεί στους παίκτες του ΟΣΦΠ σκληρή άμυνα μέσα στο ΟΑΚΑ, κι αν επιτραπεί (μακάρι γιατί ειδικά στην ρακέτα έχουμε και περισσότερους και λιγότερο ταλαιπωρημένους) θα δεις Θανάση να κατεβαίνει στο παρκέ κτλ., δυστυχώς αυτά έχει δείξει η ιστορία.
paodynasty
QUOTE(Air Kef @ Jun 1 2010, 13:08 ) *
Ο Παπαλουκάς μετά το χαμένο λέι απ στον πρώτο τελικό πέρσι που είχε παιξει 39 λεπτά, στο τέλος έχασε με φάουλ το τελευταίο λέι απ και τον έβριζαν όλοι οι κάφροι, λογικό είναι να δίνει την μπαλα στον Τεοντό κτλ. για την τελευταία επίθεση, εγώ τον δικαιολογώ.



Θα πέσει, αλλά δυστυχώς μόνο από την πλευρά των παικτών του ΠΑΟ, θεωρώ αδυνατον να επιτραπεί στους παίκτες του ΟΣΦΠ σκληρή άμυνα μέσα στο ΟΑΚΑ, κι αν επιτραπεί (μακάρι γιατί ειδικά στην ρακέτα έχουμε και περισσότερους και λιγότερο ταλαιπωρημένους) θα δεις Θανάση να κατεβαίνει στο παρκέ κτλ., δυστυχώς αυτά έχει δείξει η ιστορία.


Γιατί αν αφήναν τον Παναθηναικό προχτές θα γίνονταν διαφορετικά πράγματα? μήπως θα πέφταν σιφώνια γιατί κι αυτά έχει δείξει η ιστορία όχι μόνο το Θανάση. Καλό είναι να βλέπουμε και τις 2 όψεις του νομίσματος κι όχι μόνο αυτή που μας αρέσει
Redalert
QUOTE(Air Kef @ Jun 1 2010, 14:08 ) *
Θα πέσει, αλλά δυστυχώς μόνο από την πλευρά των παικτών του ΠΑΟ, θεωρώ αδυνατον να επιτραπεί στους παίκτες του ΟΣΦΠ σκληρή άμυνα μέσα στο ΟΑΚΑ, κι αν επιτραπεί (μακάρι γιατί ειδικά στην ρακέτα έχουμε και περισσότερους και λιγότερο ταλαιπωρημένους) θα δεις Θανάση να κατεβαίνει στο παρκέ κτλ., δυστυχώς αυτά έχει δείξει η ιστορία.


Ελπιζω τουλαχιστον να εχει σφιξει το.... ζωναρι του!! smiley.gif
paodynasty
QUOTE (Redalert @ Jun 1 2010, 13:17 ) *
Ελπιζω τουλαχιστον να εχει σφιξει το.... ζωναρι του!! smiley.gif

smiley.gif 77.gif
nickomcbr
QUOTE(Air Kef @ Jun 1 2010, 14:08 ) *
θα δεις Θανάση να κατεβαίνει στο παρκέ κτλ., δυστυχώς αυτά έχει δείξει η ιστορία.

Φανταστείτε τον Αγγελόπουλο ή τον Κόκκαλη να κατεβαίνει στο ΣΕΦ ή στο Καραϊσκάκη. Φαιδρότητες...
LFO
QUOTE(nickomcbr @ Jun 2 2010, 08:42 ) *
Φανταστείτε τον Αγγελόπουλο ή τον Κόκκαλη να κατεβαίνει στο ΣΕΦ ή στο Καραϊσκάκη. Φαιδρότητες...



Αυτό ειδικα δεν θα το δεις ποτε....
lakersdynasty
Οι Αγγελοπουλοι ειναι κυριοι. Δεν προκειται ποτε να κατεβουν στον αγωνιστικο χωρο.

Κατεβαινουν αλλου...

QUOTE
Θα πέσει, αλλά δυστυχώς μόνο από την πλευρά των παικτών του ΠΑΟ, θεωρώ αδυνατον να επιτραπεί στους παίκτες του ΟΣΦΠ σκληρή άμυνα μέσα στο ΟΑΚΑ, κι αν επιτραπεί (μακάρι γιατί ειδικά στην ρακέτα έχουμε και περισσότερους και λιγότερο ταλαιπωρημένους) θα δεις Θανάση να κατεβαίνει στο παρκέ κτλ., δυστυχώς αυτά έχει δείξει η ιστορία.


ενω στο ΣΕΦ που δεν κατεβαινει κανεις μεσα στο γηπεδο δεν γινεται τιποτα τετοιο υπερ του γηπεδουχου ειτε κατεβαινει καποιος ειτε οχι.

Στο ΣΕΦ ο ΠΑΟ αν δεν επιλεξει για ενα δεκαλεπτο να μαρκαρει μεσα στη ρακετα με τα ματια δεν θα του μεινει ψηλος μεσα στο παιχνιδι στο 40λεπτο.

dirk10
έβλεπα το παιχνίδι με τους κολλητούς μου ολυμπιακοί αυτοί παναθηναϊκός εγω.ειχαμε τις γνωστες κοκορομαχίες αλλα συμφωνήσαμε σε kati.h αντιμετώπιση του κάθε τι πράγμα τος σαν μέσο κερδοφορίας έχει καταστρέψει κάθε τι ωραίο και ειδικά στον αθλητισμό.είδαμε για λίγα δευτερόλεπτα εικόνες από την παρουσίαση των ομάδων φωτορυθμικά πυροτεχνήματα εντυπωσιακά πράγματα δηλαδή και εμείς είδαμε μονο 2 δευτερόλεπτα.ΤΡΑΓΙΚΟ. ΚΑΙ ΕΜΕΙ ΒΛΕΠΑΜΕ διαφημίσεις
ALdaperan
QUOTE(dirk10 @ Jun 2 2010, 11:48 ) *
έβλεπα το παιχνίδι με τους κολλητούς μου ολυμπιακοί αυτοί παναθηναϊκός εγω.ειχαμε τις γνωστες κοκορομαχίες αλλα συμφωνήσαμε σε kati.h αντιμετώπιση του κάθε τι πράγμα τος σαν μέσο κερδοφορίας έχει καταστρέψει κάθε τι ωραίο και ειδικά στον αθλητισμό.είδαμε για λίγα δευτερόλεπτα εικόνες από την παρουσίαση των ομάδων φωτορυθμικά πυροτεχνήματα εντυπωσιακά πράγματα δηλαδή και εμείς είδαμε μονο 2 δευτερόλεπτα.ΤΡΑΓΙΚΟ. ΚΑΙ ΕΜΕΙ ΒΛΕΠΑΜΕ διαφημίσεις


να λες και ευχαριστω που ειδες τον αγωνα !! οταν ειχε τα δικαιωματα των 2 μεγαλων ομαδων ο αντ1 ακουσον ακουσον εδειχνε διαφιμησεις και σε ενα παραθυρακι κατω δεξια τον αγωνα icon_drunk.gif

παντως το μπασκετ δε του δινουν την αξια που πρέπει...κριμα γιατι ειμαστε και σε συλογικο και σε εθνικο επιπεδο στο top5 μεσα!!!!

βλεπω αναλυσεις επι αναλυσεων για ποδοσφαιρο , μετα απο καθε αγωνα κανα 2ωρο για αναλυσεις με καλεσμενους ποδοσφαιριστες κλπ κλπ και για το μπασκετ τπτ... το σκαι κατι παει να κανει τωρα δειχνοντας και αγωνες nba και ισπανικο 1 θλημα νομιζω blove.gif
rchos
δεν του δινουν την αξια που πρεπει και οι ιδιοι οι φιλαθλοι.
οταν τελικος της α1 μεταξυ ολυμπιακου και παναθηναικου κανει 12% τηλεθεαση γιατι να σκιστουν τα καναλια να αγορασουν το προιον?και γιατι να το προσεξουν κιολας ιδιαιτερα?
vastravoud
QUOTE(dirk10 @ Jun 2 2010, 10:48 ) *
έβλεπα το παιχνίδι με τους κολλητούς μου ολυμπιακοί αυτοί παναθηναϊκός εγω.ειχαμε τις γνωστες κοκορομαχίες αλλα συμφωνήσαμε σε kati.h αντιμετώπιση του κάθε τι πράγμα τος σαν μέσο κερδοφορίας έχει καταστρέψει κάθε τι ωραίο και ειδικά στον αθλητισμό.είδαμε για λίγα δευτερόλεπτα εικόνες από την παρουσίαση των ομάδων φωτορυθμικά πυροτεχνήματα εντυπωσιακά πράγματα δηλαδή και εμείς είδαμε μονο 2 δευτερόλεπτα.ΤΡΑΓΙΚΟ. ΚΑΙ ΕΜΕΙ ΒΛΕΠΑΜΕ διαφημίσεις


Εγώ θα έλεγα το ακριβώς αντίθετο!

Ακριβώς το ότι το προϊόν "μπάσκετ" δεν είναι μηχανή που γεννά λεφτά αλλά απλά ένα μέσο για να μετράνε οι πλούσιοι ποιός την έχει μεγαλύτερη(την ομάδα) είναι που γεννά όλες τις ΣΤΡΕΒΛΩΣΕΙΣ αυτές.

Αν οι ομάδες ήταν πραγματικά ΕΤΑΙΡΙΕΣ τότε και ελκυστικό marketing plan θα είχαν, και τα ζώα που βρίζουν μάνες θα πέταγαν με τις κλωτσές, και καλύτερα γήπεδα θα είχαμε.
thrylos7
Σχετικά με διεγραμμένα (και μη) ποστ: έχουμε πει τόσες φορές περί αγωνιστικού και διαιτητικού topic. Μην περιμένετε να κάνουμε τον ταξιτζή...
paodynasty
QUOTE(thrylos7 @ Jun 2 2010, 12:23 ) *
Σχετικά με διεγραμμένα (και μη) ποστ: έχουμε πει τόσες φορές περί αγωνιστικού και διαιτητικού topic. Μην περιμένετε να κάνουμε τον ταξιτζή...


Καμιά φορά όμως τον κάνετε ή τουλάχιστον δίνετε καμιά εξήγηση wink.gif
thrylos7
Δε χρειάζονται εξηγήσεις προφανή και χιλιοειπωμένα πράγματα. Άσχετα αν τελικά υπήρξε once again διευκρίνηση.

Η πραγματική εξήγηση κανονικά δίνεται στο "λόγο για το οποίο το μέλος τιμωρείται". Οπότε ας πάμε παρακάτω. Case closed.
Reggie Miller #31
όσοι έχουν δίπλωμα προπονητικής θα τα σκίσουν! smiley.gif
Τι είναι αυτά που κάνουν;;;όσα τρίποντα δε βάλαμε όλη τη χρονιά θα τα βάλουν τώρα!Και ο Μπεβρλάκος;;;;
Έχουμε κάνει όμως πολλά λάθη,ασχέτως αν δεν τα έχουν εκμεταλλευτεί ....

Και όπως πάντα μέσα σε ένα λεπτό είναι ικανοί να τα διαλύσουν όλα...!
Αυτόν τον Μαυροκεφαλίδη δεν πρόκειται να τον καταλάβω ποτέ...
Ο Παπαλουκάς παραμένει εκτός παιχνιδιού...
lakersdynasty
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jun 2 2010, 23:05 ) *
όσοι έχουν δίπλωμα προπονητικής θα τα σκίσουν! smiley.gif
Τι είναι αυτά που κάνουν;;;όσα τρίποντα δε βάλαμε όλη τη χρονιά θα τα βάλουν τώρα!Και ο Μπεβρλάκος;;;;
Έχουμε κάνει όμως πολλά λάθη,ασχέτως αν δεν τα έχουν εκμεταλλευτεί ....


μια χαρα το παει ο ΟΣΦΠ.

Και αυτο διοτι αν εχεις τετοια αυστοχια τι να κοψεις? Μεσα η εξω...
Razorblade Fish
Αυτος ειναι ο Ολυμπιακος που ολοι αγαπησαμε.Απο τους 10 στους 2 σε εναμιση λεπτο...

ΠΙΑΣΕ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΡΕ ΒΟΥΙΣΙΤΣ γαμω την τρελα μου!!!!!!!!!!!!!
Reggie Miller #31
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 2 2010, 23:07 ) *
μια χαρα το παει ο ΟΣΦΠ.

Και αυτο διοτι αν εχεις τετοια αυστοχια τι να κοψεις? Μεσα η εξω...


Φυσικά εκεί παίχτηκε η διαφορά στην ευστοχία,αλλά δε νομίζω ότι μπορείς να βασιστείς σε αυτήν...
Γι' αυτό είπα πολλά λάθη,ειδικα΄γαι τελικό και συγκριτικά με τα 2 προηγούμενα παιχνίδια

ΥΓ:Δε θέλω να φανώ κακός,αλλα΄σε μάι φάση στο πρώτο 10λεπτο,ο Μπατίστ παταέι εκτός παρκέ και σώζει την μπάλα,η οποία πηγαίνει σε χέρια δικά μας,αλλα΄πάτησε πολύ έξω από το παρκέ(εκτός αν κάνω λάθος rolleyes.gif )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.