Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αρης-Ολυμπιαδα Π.
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
EXPLOITED ARIS
Καποιος επρεπε να το κανει!!!
Μακαρι να μαθουμε απο τα μεχρι τωρα λαθη μας σε Ελλαδα και Ευρωπη και να παλεψουμε για την τριτη θεση που οδηγει Ευρωλιγκα αρχιζοντας απο τωρα.
Οσο για το ματς μας βλεπω πολυ σφιγμενους λογω απογοητευσης sad.gif
klearxos
Η απογοητευση μπορει να λειτουργησει οπως λες αλλα ισως να εχει και το αντιθετο αποτελεσμα! Μια επαγγελματικη εμφανιση-τυπου Πανιωνιου-προσωπικα δεν θα με χαλουσε!

Υ.Γ. Γιατι "οτι μας απεμεινε"? Τοσο σιγουρη ηταν η προκριση στους 8?Μας χαλαει η τριτη θεση με δεδομενα τα οικονομικα μεγεθη των δυο πρωτω?
EXPLOITED ARIS
Εννοω οτι εχουμε αποκλειστει απο το κυπελο,απο την συνεχεια της Ευρωπης και ΑΠΕΜΕΙΝΕ η Α1.
Μην τρελενεσαι δεν εννοουσα κατι αλλο.
Το εξελαβες λιγο στραβα παντως peace.gif
Warrior
Εγω παντως πιστευω στην 2η θεση της κανονικης περιοδου ακομα...

Το ματς με την Ολυμπιαδα ειναι πολυ κρισιμο,οπως και ολα τα ματς που απομενουν μεχρι την ληξη του
πρωταθληματος.Μετα πηγαινουμε στο ΟΑΚΑ να αντιμετωπισουμε την ΑΕΚ και στην συνεχεια υποδεχομαστε
τον Ολυμπιακου,για να παιξουμε τις πιθανοτητες μας(αν διατηρουνται ως τοτε) για την 2η θεση.Ολα ειναι
ανοιχτα,ο κοσμος πρεπει να επιστρεψει στις εξεδρες του παλε.

Βεβαια δεν πριμενω να γινει απο αυτο το ματς. sad.gif
klearxos
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Mar 2 2007, 01:51 PM) *
Εννοω οτι εχουμε αποκλειστει απο το κυπελο,απο την συνεχεια της Ευρωπης και ΑΠΕΜΕΙΝΕ η Α1.
Μην τρελενεσαι δεν εννοουσα κατι αλλο.
Το εξελαβες λιγο στραβα παντως peace.gif


Φιλε μου δεν τρελαινομαι! Απλα σχολιασα. Ισως ειμαι επηρρεασμενος απο τις βλακειες που ακουγα εχθες στο γηπεδο και να ειμαι λιγακι αποτομος! Για αυτο ζητω συγγνωμη! Αλλα οταν ακουω για αποτυχημενες χρονιες επειδη κυνηγαμε την δευτερη θεση του πρωταθληματος και δεν προκριθηκαμε στους 8 της Ευρωλιγκα ε οσο να 'ναι....
EXPLOITED ARIS
Δεν ειναι αποτυχημενη η χρονια.
Αλλα δεν θα μας <<καθεται>> συνεχεια!!! wink.gif
Με τα ψεμματα δυο χρονιες πηγαμε πολυ καλα και μεχρι τωρα ειμαστε για Ευρωλιγκα και παλι του χρονου.
Αν υπολογισουμε τα δειγματα γραφης των ομαδων(Πανιωνιος μεγαλη καμψη, ΠΑΟΚ οχι σταθερος και διοικητικα προβληματα) τοτε του χρονου καλως εχοντων των πραγματων παλι ψηλα θα παιζουμε.
Αλλα πρεπει να ξυπνησει η διοικηση και να δει οτι αυτος ο 1 ποντος που μας λειπει απο ολους τους αγωνες δεν ειναι και τοσο ανεφικτος(οικονομικα μιλαω παντα)
Αυτα κατα την αποψη μου cool.gif
basketaris
Με δεδομενη και την απουσια του Μπαρτ (αναχωρησε για Αμερικη, λογω οικογενειακων προβληματων), η αποστολη μας γινεται ακομη ευκολοτερη. Ευκαιρια για ξεκουραση στους βασικους και ζεσταμα ολων των παικτων, ενοψει των 3 απανωτων εκτος εδρας παιχνιδιων που εχουμε. Θα χει να πεσει ταξιδι και jetlag στην ομαδα τις επομενες βδομαδες, που θα παει συννεφο. Γι αυτο, ας αφησουμε την οποια γκρινια, την κριτκη και τα σχολια και ας παμε να απολαυσουμε μια ανετη νικη και πιθανως λιγο παραπανω θεαμα.
Ιδωμεν... bball.gif bball.gif bball.gif
basketaris
Aντε να δουμε και το προφιλ της Ολυμπιαδας...
Click to view attachment

Ετος Ιδρυσης: 1961
Χρωματα: Πορτοκαλι-λευκο
Τμηματα: Ανδρικο μπασκετ, ανδρικο & γυναικειο βολευ, στιβος ανδρων & γυναικων
Εγγεγραμενα μελη: 230
Τίτλοι: Πρωταθλήτρια Ομάδα Α2 (2005-06)

Προεδρος: Μπογονικολος Νικολαος


Roster
Aγγελος Τσαμης, 26, 1.92
Μιλτος Καποτας, 30, 1.96
Γιαννης Λαππας, 31, 2.00
Βασιλης Μουτσιος, 18, 1.86
Κωστας Χαρισης, 28, 2.10
Αντωνης Ασημακοπουλος, 31, 2.03
Δημητρης Καλαϊτζιδης, 22, 1.88
Βασιλης Βαγενας, 27, 2.08
Δημητρης Αποστολοπουλος, 28, 1.88
Βασιλης Λυμπερης, 27, 2.02
Sims Lewis, 34, 2.05
Steve Burtt, 23, 1.86
Νικος Μπουντουρης, 36, 1.93
Derrick Dial, 32, 1.93

Προπονητικο team
Νικος Βουρνας (προπονητης)
Κωστας Κατοχιανος (trainer)
Γιαννης Ελευθεριαδης (scouter)

Νικες/Ηττες: 8/10
Βαθμολογια: 8η
Νικες:
2η αγ. Ολυμπιαδα-Παναθηναικος 68-67
4η αγ. Ολυμπιαδα-Μακεδονικος 69-60
10η αγ. Αιγαλεω-Ολυμπιαδα 60-80
12η αγ. ΑΕΛ-Ολυμπιαδα 71-73
13η αγ. Ολυμπιαδα-Πανελληνιος 73-67
14η αγ. Ολυμπιαδα-Απολλων Π. 90-63
16η αγ. Ολυμπιαδα-Μαρουσι 72-44
17η αγ. Μακεδονικος-Ολυμπιαδα 73-86

Προϊστορια με ΑΡΗ: 0 Ν - 1 Η [2006/07 - 6η αγ. - 04/11/06 - 71-82]

επισημο site: www.olympiasclub.org
Διεύθυνση Γηπέδου:
Τείσωνος 24, Ταραμπούρα,
Πάτρα, ΤΚ26223
Τηλ: 2610-329196
Fax: 2610-329196
Χωρητικότητα Γηπέδου: 1800 Θέσεις
Έτος Κατασκευής: 2001
thrylos7
Η Ολυμπιάδα είναι τόσο καλή ομάδα, που χρόνος για ξεκούραση βασικών παικτών δεν υπάρχει... Διαφορετικά μόνο άνετη δε θα είναι η νίκη αν έρθει...

Θα ήθελα να δω από κοντά το ματς, αλλά λογικά θα προτιμήσω το Μακεδονικός - Ολυμπιακός. Ευτυχώς η Ολυμπιάδα έχει να περάσει και από τον ΠΑΟΚ κι έτσι θα έχω την ευκαιρία να τη δω.
weirdo1977
το σκεφτόμουν πολύ να πάω η όχι σήμερα στο γήπεδο... τελικά δεν άντεξα... δεν θα μου κόψουν 100 κάφροι το γήπεδο... k αν εξαιρέσετε το κουραστικό κλαψούρισμα επί 40 λεπτά τον ίδιον κάφρων στο πέταλο... αποζημιώθηκα με ένα απολαυστικό k θεαματικό παιχνίδι... μου φάνηκε σαν ένα χαλάρωμα πριν από μια σειρά πολύ δύσκολων k κρίσιμον παιχνιδιών, είμαι περίεργος να δω την συνεχεια...
hagi
Άνετη νίκη όπως διάβασα...Καλό για την ομάδα και την συνέχεια..Πρέπει να προσέξουμε στο πρωτάθλημα ώστε να πάρουμε την δεύτερη θέση..Θα είναι ότι καλύτερο..
basketaris
Μετα απο καιρο ενα ανετο και θεαματικο παιχνιδι! Σημερα ο ΑΡΗΣ εκανε πολλες φασεις, μερικες εκ των οποιων εντυπωσιακες, οπως 2 καρφωματα του Scales κι αλλο ενα του Massey. Εδειξε να ξερει τι θελει μεσα στο γηπεδο, επαιξε πολυ καλη αμυνα (εκτος της α περιοδου) και κατα συνεπεια ειχε την ευκαιρια να κανει 10 αιφνιδιασμους, 8 εκ των οποιων επιτυχημενοι. Σημαντικη παραμετρος επισης οι 23/27 βολες, κατι που συνιστα προοδο και ενθαρρυντικο σημαδι, οπως και ο επιθετικος πλουραλισμος, με την Αμερικανικη τετραδα ζεστη.

Κραταω:
1) την ελλειψη του κοσμου
2) τη διαθεση του Scales
3) την καλη εμφανιση Παντελιαδη στο α, αξιζε μεγαλυτερη συμμετοχη
4) την ανοδο του Wilkinson
5) την αμυνα Σιγαλα

Θα θελα να δω:
1) περισσοτερη συμμετοχη Σεραπινας
2) πιο αποτελεσματικο τον Καλαϊτζη
3) 2-3 στοιχειωδη πραγματα απο το Φλετσερ


Προχωραμε, ηρθε η ωρα να σπασει η παραδοση με Αεκ...

Υ.Γ. Ενα μεγαλο ευχαριστω στο Γιαννη Λαππα, γι αυτα που προσφερε στον ΑΡΗ και μαλιστα στις δυσκολες στιγμες του συλλογου. Δεν τον ξεχναμε ποτε!
Υ.Γ. 2 Επισης ενα ζεστο ευχαριστω και στον Αντωνη Ασημακοπουλο, γιατι η καρδια, το παθος & το δεσιμο του με την ομαδα θα μας μεινει αξεχαστο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.