Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΔΙΩΧΝΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ ΡΟΣΤΕΡ ?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3
berry
εν όψη ντέρμπι , αλλά και γενικότερα,μιας και πλέον έχουμε μια εικόνα της ομάδας , θα ήθελα να μου πείτε αν ήταν στο χέρι σας να διώξετε όσους παίκτες θέλετε και να πάρετε φυσικά κάποιους κατά εσάς καλύτερους στην θέση τους ποιοι θα ήταν αυτοί που θα αλλάζατε

αρνητική ψήφος δηλαδή


ψηφισα

gordon
erceg
nielsen
pelekano

και φυσικα βασιλοπουλο
Razorblade Fish
Θεωρω οτι ο Νιλσεν παει φουλ για πρωτια,εννοειται πως τον ψηφισα,μαζι με τους Νεστεροβιτς(σταθερος αλλα λιγος),Ερτσεγκ(νιαου),Κατσιβελη(δεν βλεπω τιποτα σε αυτον τον παικτη,μακαρι να με διαψευσει)και Κεσελ(δεν γινεται να εχω 2 ταλεντα για την θεση 3,ειναι περιττος αφου υπαρχει ο Παπανικολαου).
Ginobili
Εγώ Νίλσεν,Κέσελ,Έρτσεκ και Βασιλόπουλο.
berry
QUOTE(Razorblade Fish @ Jan 9 2011, 23:59 ) *
Θεωρω οτι ο Νιλσεν παει φουλ για πρωτια,εννοειται πως τον ψηφισα,μαζι με τους Νεστεροβιτς(σταθερος αλλα λιγος),Ερτσεγκ(νιαου),Κατσιβελη(δεν βλεπω τιποτα σε αυτον τον παικτη,μακαρι να με διαψευσει)και Κεσελ(δεν γινεται να εχω 2 ταλεντα για την θεση 3,ειναι περιττος αφου υπαρχει ο Παπανικολαου).


να σου πω και εγω ετοιμος ημουν να ψηφισω και κεσελι,κατσιβελη και χαλπερινακο αλλα τελευταια στιγμη κοτεψα για να μην παθω καταθλιψη - η μιση ομαδα τρωει σουτ
kseplenhs
βασικά,τουλάχιστον η μισή ομάδα φλερτάρει έντονα με το σουτ.όχι μπασκετικό σουτ...ποδοσφαιρικό βολέ απο τερματοφύλακα που φτάνει τη μπάλα στο αντίπαλο τέρμα.
xristos_metal
Χαμος!!! laugh.gif

Αυτη τη στιγμη οι πιο αδυναμοι κρικοι ειναι Γκορντον και Νιλσεν. Αλλα ειναι παρα πολυ μεγαλη η λιστα.
berry
στο αναλογο του ΠΑΟ ψιλοσταθερα πραγματα επικεντρωμενα σε 2-3 παικτες

σε μας φευγει η μιση ομαδα...(αναμενομενο)

Υ.Γ και που εισαι ακομα μεταλ
xristos_metal
Η λιστα το βραδυ της Τεταρτης μαλλον θα μεγαλωσει 56.gif 71.gif
kseplenhs
QUOTE(xristos_metal @ Jan 9 2011, 23:48 ) *
Η λιστα το βραδυ της Τεταρτης μαλλον θα μεγαλωσει 56.gif 71.gif


λες να μπουν ο προπονητής και οι πρόεδροι σε αυτήν?
Air Kef
Τόπικ του μήνα, άνετα. 77.gif

Περιμένω το ματς στο ΟΑΚΑ να καταλήξω για 1-2.
LFO
Δοξα και τιμη στον berry (που χαθηκες πακταρα μου??) για το υπεροχο τοπικ. Καταλαβαινεις βεβαια οτι θα ηταν πληρες αν ειχες και μια λιστα με αντικαταστατες, γιατι να διωχνεις ειναι ευκολο. Να αντικαθιστας ομως....

Δοξα και τιμη στον αγαπημενο παικτη της κερκιδας , Κώστα Παπανικολαου (ώρα 09:54)

Δόξα και τιμη στους 3 παναθηναικούς που θα προτιμουσαν να διωξουν τους Σπανουλη , Τεοντοσιτς, Παπαλουκα & Μπουρουση.....(ώρα 10:00)

Ψήφισα να παραμεινει το ροστερ ως έχει. Πόσο θα χαρω οταν ο Ζοραν και ο Παναγος βουλωσουν στοματα στο τελος της χρονιας...
berry
QUOTE(LFO @ Jan 10 2011, 12:04 ) *
(που χαθηκες πακταρα μου??)


ετσι ειμαι εγω ερχομαι και φευγω σαν καλοκαιρινη μπορα icon_drunk.gif

Παναγος = Βασιλοπουλος ? (αρχισαμε τα ντρογκια? tongue.gif )
LFO
QUOTE(berry @ Jan 10 2011, 10:09 ) *
Παναγος = Βασιλοπουλος ? (αρχισαμε τα ντρογκια? tongue.gif )


Χαχαχα!!

Ρε παιδι μου, παντα την ειχα αυτη την απορια....Καζλαουσκας, Γκέρσον, Γιαννακης , Ιβκοβιτς. Ενας δεν βρέθηκε από αυτους να ζητησει την λυση την συνεργασιας με τον Βασιλοπουλο? Ενας ρε αδελφακι μου να πει "δεν μου αρεσει ο παικτης αυτός, να φυγει, να πει δανεικος, να τον δωσουμε ανταλλαγμα"....Φοβερο πράγμα....
Razorblade Fish
Προσωπικα θεωρουσα τον Βασιλοπουλο πολυτιμο παικτη για τον Ολυμπιακο,ακομα και για την Εθνικη.Ομως κατα τη γνωμη μου αυτο το υπουλο προβλημα στη μεση τον εχει καταστρεψει.Δεν ειναι πια ο ιδιος παικτης(με τις εμφανεις αδυναμιες αλλα και τα πολλα προτερηματα) και νομιζω πως δεν θα ξαναγινει πια.Ακομα και η αμυνα που ηταν το φορτε του δεν ειναι πια η ιδια.Εμενα μου ειναι εξαιρετικα συμπαθης ο Παναγιωτης και σαν παικτης και σαν φυσιογνωμια.Εννοειται πως εχω αγανακτησει πολλες φορες με την απιστευτη ελλειψη τεχνικης του και τα κολληματα που τρωει στην επιθεση,αλλα ως εκει.Δεν καταλαβαινω γιατι τοσο μισος για αυτον τον παικτη.Μακαρι το προβλημα του Ολυμπιακου να ηταν αυτος.Δεν ειναι ομως...
ALdaperan
nielsen
erceg
nesterovic
βασιλόπουλος
berry
QUOTE(LFO @ Jan 10 2011, 11:04 ) *
Καταλαβαινεις βεβαια οτι θα ηταν πληρες αν ειχες και μια λιστα με αντικαταστατες, γιατι να διωχνεις ειναι ευκολο. Να αντικαθιστας ομως....


YOUR WISH IS MY COMMAND !

ΔΕΣ ΕΔΩ ...

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...c=11796&hl=
apkat
LFO την μια του ψηφο ο Σπανουλης την πηρε απο μενα παντως...Δεν τον μπορω ρε παιδι μου στα κοκκινα δεν πα να παρει και τριπλ κραουν..Μου του εσπαγε απο παντα δεν μου αρεσει ο τροπος παιχνιδιου του και δεν θεωρω οτι προτεραιοτητα της ομαδας θα επρεπε να ειναι απο το καλοκαιρι ο Μπιλης...
LFO
QUOTE(apkat @ Jan 10 2011, 15:12 ) *
LFO την μια του ψηφο ο Σπανουλης την πηρε απο μενα παντως...Δεν τον μπορω ρε παιδι μου στα κοκκινα δεν πα να παρει και τριπλ κραουν..Μου του εσπαγε απο παντα δεν μου αρεσει ο τροπος παιχνιδιου του και δεν θεωρω οτι προτεραιοτητα της ομαδας θα επρεπε να ειναι απο το καλοκαιρι ο Μπιλης...


torture.gif kill.gif hammer.gif καπως ετσι θα ηταν η ομάδα χωρις τον σπανουλη φετος μετα την φυγη κλειζα και τσιλντρες....

όσο για σένα apkat...... guns.gif guns.gif guns.gif παντα το πιστευα οτι εισαι κρυφοπρασινος....
apkat
Καλα δεν παιρνω και ορκο οτι η ομαδα θα ηταν δραματικα χειροτερη αν δεν ειχε αποκτηθει ο Σπανουλης αφου με αυτα τα λεφτα θα ειχε αποκτηθει σιγουρα ο Σατο και ενα ποιοτικοτερο γκαρντ αντι του Λουκας και ο Μιλος θα ειχε αλλο ρολο αλλα οκ αυτη ειναι εντελως θεωρητικη κουβεντα..Οπως και να εχει ο Σπανουλης μπασκετικα ισως να μου ειναι και πιο αντιπαθης παικτης στην Ευρωπη πολλα χρονια τωρα και βεβαια το γεγονος οτι ηρθε στον Ολυμπιακο στα 28 του δεν μπορει να το αλλαξει αυτο..

Αναγνωριζω οτι ειναι καλος παικτης πολυ υψηλου επιπεδου και οτι οντως φετος μεχρι στιγμης ειναι ο καλυτερος του Ολυμπιακου αλλα αυτο δεν μπορει να μου αλλαξει την γνωμη..!
LFO
Και ποιος θα πεταγε τοτε την μπαλα μεσα στο πλεκτο με τέτοια συχνοτητα και συνεπεια? ο Σατο? Ο Μίλος?

Εδω μιλαμε για χρησιμοτητα οχι για καλλιστεια χαρακτήρα....Και εμενα μου καθετε στον λαιμο ο Μπουρούσης αλλα ελα που μου ειναι χρήσιμος....



il postino
ψηφισα παπαλουκα δυστυχως.

παιρνει απειρα χρηματα για να κανει αυτα τα ελαχιστα που βλεπουμε. την πρωτη χρονια δεν περιμενα και πολλα ,αλλα απο περυσι ειδικα με εχει απογοητευσει και μαλλον εχει απογοητευτει και ο ιδιος (μου φαινεται).

με 3-3,5 τουβλα παιρνεις 2 παικτες απο το πανω ραφι και εξασφαλιζεις τα 2/5 της πενταδας σου με ποιοτητα και μεγαλες αξιωσεις.

φετος ειναι απλα τραγικος και η αποκτηση του ειναι η χειροτερη value for money κινηση που εχει κανει ευρωπαικη ομαδα μπασκετ με παικτη!! αν υπηρχε τετοιο πολ θα επαιρνε τις περισσοτερες ψηφους!

κριμα γιατι ηταν μεγαλος παικτης, πολυ μεγαλος...
apkat
QUOTE(LFO @ Jan 10 2011, 16:27 ) *
Και ποιος θα πεταγε τοτε την μπαλα μεσα στο πλεκτο με τέτοια συχνοτητα και συνεπεια? ο Σατο? Ο Μίλος?

Εδω μιλαμε για χρησιμοτητα οχι για καλλιστεια χαρακτήρα....Και εμενα μου καθετε στον λαιμο ο Μπουρούσης αλλα ελα που μου ειναι χρήσιμος....


Eιπαμε θα επαιρνε και ενα γκαρντ επιπεδου ακομα για να πετα την μπαλα στο πλεκτο..Ε και αυτο ειναι κατι που μπορει να κανει και ο Μιλος ανετα και με τον Θοδωρη σε πιο ενεργο ρολο θα ηταν και το παιχνιδι ευκολοτερο και για τους υπολοιπους..Τωρα ποιον εννοω ποιοτικο γκραντ ε υπαρχουν αρκετοι οπως Μακαλεμπ Ουκιτς Γκορντον Λανγκφορντ.

Εντωμεταξυ το θεμα μου δεν ειναι με τον χαρακτηρα του Σπανουλη..Απλα δεν μου αρεσει σαν παικτης.Τοσο απλα..

Χειροτερο Value/money απο το περσυνο του Βουισιτς του Βασιλοπουλου και του συμβολαιου του Ματσε ακομα και το φετινο τραγικο του Παπαλουκα δεν ειναι.Αλλα ακομα και ετσι ο Παπαλουκας ακομα και με τα τοσα λεφτα που παιρνει ειναι ακομα μια ποιοτικη λυση στο ροστερ του Ολυμπιακου και παντα μετα τα Χριστουγεννα ειναι καλυτερος.Ο Καλαθης ας πουμε μπορει να παιρνει το 1/3 των χρηματων του Θοδωρη αλλα στα κρισιμα ειναι εξαιρετικα πιθανο να μην εχει καμια συμμετοχη ενω ο παπαλουκας ανετα μπορει να σου βγαλει πολυ ποιοτικα παιχνιδια(παραδειγμα το περσυνο Φ4 οπου ηταν ο καλυτερος παικτης του Οσφπ).Παντως ενταξει τελειωνει το συμβολαιο του το καλοκαιρι και ειναι δεδομενο οτι αν μεινει στην ομαδα(πραγμα που εγω ευχομαι) θα παρει σαφως λιγοτερα.
il postino
QUOTE(apkat @ Jan 10 2011, 16:42 ) *
Χειροτερο Value/money απο το περσυνο του Βουισιτς του Βασιλοπουλου και του συμβολαιου του Ματσε ακομα και το φετινο τραγικο του Παπαλουκα δεν ειναι.Αλλα ακομα και ετσι ο Παπαλουκας ακομα και με τα τοσα λεφτα που παιρνει ειναι ακομα μια ποιοτικη λυση στο ροστερ του Ολυμπιακου και παντα μετα τα Χριστουγεννα ειναι καλυτερος.Ο Καλαθης ας πουμε μπορει να παιρνει το 1/3 των χρηματων του Θοδωρη αλλα στα κρισιμα ειναι εξαιρετικα πιθανο να μην εχει καμια συμμετοχη ενω ο παπαλουκας ανετα μπορει να σου βγαλει πολυ ποιοτικα παιχνιδια(παραδειγμα το περσυνο Φ4 οπου ηταν ο καλυτερος παικτης του Οσφπ).Παντως ενταξει τελειωνει το συμβολαιο του το καλοκαιρι και ειναι δεδομενο οτι αν μεινει στην ομαδα(πραγμα που εγω ευχομαι) θα παρει σαφως λιγοτερα.

κοιτα να δεις,

συγκρινεις την παρουσια του παπαλουκα με βασιλοπουλο και μασιγιαουσκας , κατι που ειναι εντελως ατοπο μιας και οι 2 παικτες ταλαιπωρηθηκαν απο τραυματισμους. αν σου τυχει τραυματισμος τι να κανεις? απλα περιμενεις! δεν το θες, δεν το επιδιωκεις, δεν ειναι στο χερι σου στην τελικη!

ο περσινος βουισιτς ηταν αμελητεα ποσοτητα αλλα αλλο τα 2 εκ και αλλο τα 3-3/5 του παπαλουκα που δεν εκανε και τιποτα σπουδαιο, και παλι. αν ο περσινος παπαλουκας εσενα σου κανει και σου αρκει, εμενα μου περισσευει! παντως οντως, ο περσινος βουισιτς θα ταν ανταγωνιστικος σε ενα τετοιο πολ.

ο οσφπ στην περιπτωση του μασιγιαουσκας ηταν απλα πολυ ατυχος, στις περιπτωσεις των παπαλουκα, βουισιτς, τσιλντρες δεν τα μετρησε σωστα τα κουκια.

η περιπτωση του βασιλοπουλου ειναι απο μονη της ειδικη κατηγορια, οπου συνδιαζεται και ο απροβλεπτος παραγοντας (τραυματισμοι) και η υπερκοστολογηση!
apkat
QUOTE(il postino @ Jan 10 2011, 17:23 ) *
κοιτα να δεις,

συγκρινεις την παρουσια του παπαλουκα με βασιλοπουλο και μασιγιαουσκας , κατι που ειναι εντελως ατοπο μιας και οι 2 παικτες ταλαιπωρηθηκαν απο τραυματισμους. αν σου τυχει τραυματισμος τι να κανεις? απλα περιμενεις! δεν το θες, δεν το επιδιωκεις, δεν ειναι στο χερι σου στην τελικη!

ο περσινος βουισιτς ηταν αμελητεα ποσοτητα αλλα αλλο τα 2 εκ και αλλο τα 3-3/5 του παπαλουκα που δεν εκανε και τιποτα σπουδαιο, και παλι. αν ο περσινος παπαλουκας εσενα σου κανει και σου αρκει, εμενα μου περισσευει! παντως οντως, ο περσινος βουισιτς θα ταν ανταγωνιστικος σε ενα τετοιο πολ.

ο οσφπ στην περιπτωση του μασιγιαουσκας ηταν απλα πολυ ατυχος, στις περιπτωσεις των παπαλουκα, βουισιτς, τσιλντρες δεν τα μετρησε σωστα τα κουκια.

η περιπτωση του βασιλοπουλου ειναι απο μονη της ειδικη κατηγορια, οπου συνδιαζεται και ο απροβλεπτος παραγοντας (τραυματισμοι) και η υπερκοστολογηση!


Μιλαμε αποκλειστικα για value/money η οχι;;Αν μιλαμε αποκλειστικα για αυτον τον δεικτη νομιζω οτι ο περσυνος Νικολα πιανει κορυφη και θα τον ακολουθησει ο φετινος Παπαλουκας αν μεινει ετσι ολη την χρονια πραγμα που ομως θεωρω δυσκολο..Ομως αυτοι τουλαχιστον αγωνιστηκαν. Ο παναγος και ο Αρβιντας πηραν πολλα πολλα λεφτα χωρις καν να μπουν καλα καλα παρκε συνεπως εχουν πολυ χειροτερο δεικτη στο value/money αν και οντως ο τραυματισμος ειναι κατι μη προβλεψιμο..

Παντως σε καθε περιπτωση εγω θεωρω οτι τα κουκια σωστα μετρηθηκαν για τον Θοδωρη αφου ηταν ο πρωτος τοσο μεγαλος παικτης που ηρθε στον Ολυμπιακο μετα απο μια δεκατεια επομενως πολυ φυσιολογικα υπερκοστολογηθηκε αφου αλλιως δεν θα ερχοταν..Και ο Ολυμπιακος τοτε αναμφιβολα χρειαζοταν μεγαλους Ευρωπαιους παικτες ποσω μαλλον ενα συμβολο του Ελληνικου μπασκετ οπως ειναι ο Θοδωρης..Το μονο λαθος ισως να ειναι η χρονικη διαρκεια αφου οντως η τριτη χρονια ηταν υπερβολικη.Παρολαυτα ο Παπαλουκας προσεφερε πολλα στον ολυμπιακο και αγωνιστικα και εξωαγωνιστικα και θελω να πιστευω οτι τον επομενο μισο χρονο που του μενει θα ανεβει οπως παντα κανει μετα τα Χριστουγεννα και θα φτασει στα αξιοπρεπη περσυνα επιπεδα(που βεβαια για να σε προλαβω δεν ειναι τα επιπεδα του 2005-2007).Και απο του χρονου αν ο ιδιος θελει να συνεχισει το μπασκετ μονοετες συμβολαιο στα επιπεδα των 500.000-700.000.Τεσπα αυτες οι κουβεντες εχουν χιλιογινει και εχουν ψιλοκουρασει..

Τραγικο value/money και οι : Χαλεπριν με εξαιρεση την πρωτη χρονια, Καλαθης, Ντελκ, Γιαφτοκας..
Venomous
Ρε παιδιά εντάξει με τον Νίλσεν, αλλά να προτιμάται και τόσο πολύ έναντι του Αντρίκου μας? tongue.gif
berry
QUOTE(Venomous @ Jan 10 2011, 19:46 ) *
Ρε παιδιά εντάξει με τον Νίλσεν, αλλά να προτιμάται και τόσο πολύ έναντι του Αντρίκου μας? tongue.gif


ο αντρικος ειναι 3ος σεντερ με μικρη συμμετοχη

για τετοιο ρολο δεν σε χαλαει
il postino
@apkat

οι ρωσοι δεν ειναι χαζοι, το κατεχουν το αθλημα και μαλιστα εδω και πολλες δεκαετιες, πολυ πριν απο εμας. ο παπαλουκας της σεζον 2007-2008 ηταν τελειωμενος απο το τοπ επιπεδο και τον αφησαν ευκολα να φυγει χωρις να προβαλλουν ιχνος αντιστασης (να του κανουν με αλλα λογια μια προσφορα). ειτε λογω ηλικιας (σε συνδιασμο με το στυλ παιχνιδιου του, που θελει πολλα πνευμονια) ειτε λογω τραυματισμων (που τοσο ειχε ταλαιπωρηθει εκεινη τη σεζον) ειτε λογω ξεζουμισματος απο τις συνεχομενες χρονιες σε συλλογο+εθνικη, ο τεο σε καμια περιπτωση δε μπορουσε να συνεχισει στους γνωστους, τοτε, ρυθμους.

ερχεται ο ολυμπιακος λοιπον και του δινει το συμβολαιο που ειχε κερδισει με τη τσσκα κανοντας ονειρεμενες χρονιες! αληθεια, πιστευει κανεις οτι με τα μισα δε θα ερχοταν? θα δινε αλλη ευρωπαικη ομαδα 1,7-1,8 για τον παπαλουκα του 2008 και μαλιστα με τριετες συμβολαιο? κινηση εντυπωσιασμου ηταν και μαλιστα αχρειαστη.

αγωνιστικα, εσυ μπορει να εισαι ικανοποιημενος με την αποδοση του, εγω παλι εχω απογοητευθει. ο καθενας με την αποψη του φυσικα.σκεψου οτι και ο σαρας με τα ιδια λεφτα ηρθε στον παο αλλα δες τι εκανε ο ενας και τι αλλος!!

οσο για τους βασιλοπουλο-μασιγιαουσκας, μην απομονωνεις τους δεικτες σε απολυτους αριθμους αγνοωντας το στοιχειου του ασταθμητου παραγοντα.κατα τη γνωμη μου ειναι μεγαλο λαθος που οδηγει και σε μελλοντικες λανθασμενες αποφασεις. το λιθουανο καλα εκανε και τον πηρε γιατι ηταν παικταρας, σε πολλη καλη ηλικια και ετοιμος να ανεβασει τον οσφπ επιπεδο. το οτι τραυματιστηκε και χαλασε η επενδυση δε φταιει κανεις, ουτε ο συλλογος, ουτε ο παικτης , ουτε κανεις και κατι τετοιο δεν ακυρωνει την κινηση του οσφπ να τον αποκτησει.

αποψη μου, τελος , και το λεω συνεχεια,

ο ολυμπιακος εχει κανει μπασκετικα εγκληματα και εκει οφειλεται σε σεβαστο βαθμο το οτι ακομα κυνηγαει τον παο.

ο παο κυνηγαγε 3 καλοκαιρια τον καλο βουισιτς και οταν ειδε οτι ο κροατης σακατευτηκε δε ξαναασχοληθηκε! παει λοιπον ο οσφπ και τον παιρνει!

παει ο οσφπ και δινει ενα υπερογκο συμβολαιο στον τσιλντρες, παικτης καλος απο τη μια, οχι τετοιος ομως να σηκωσει (οπως ενα τετοιο συμβολαιο το επεβαλλε) μια τετοια ομαδα πανω του,σε καμια περιπτωση.

για τον παπαλουκα τα ειπα.

νταντευε επι μια 5ετια το σχορτσιανιτη!! καταλαβαινω οτι υπηρχε και το ανθρωπιστικο στοιχειο στην υποθεση αλλα εδω μιλαμε για επαγγελματικο αθλητισμο. σε ποια μεγαλη ομαδα ενας παικτης, οσο και ελπιδοφορος και αν ειναι, κανει ανω κατω επι σειρα ετων τους παντες? επαιξε (με καλη και ανθρωπινη διαθεση ο συλλογος) και εχασε και σε αυτη την περιπτωση. πας σε μια μεγαλη ομαδα, δεν παιζεις 1 χρονο, 2 χρονια, τον τριτο η ομαδα κοιταει πώς θα σε ξεφορτωθει!!!!

απο τον ολυμπιακο περασαν μεγαλοι προπονητες, κανεις ομως δεν ειχε το απολυτο ελευθερο. δε διανοουμαι να πιστεψω οτι αν εμενε ο γκερσον μεχρι σημερα ο οσφπ δε θα ειχε κατακτησει το πρωταθλημα!! δε διαννουμαι οτι ο γιαννακης, ετσι οπως τον ξερουμε χρονια, εχει την ευθυνη για το καβαλημα ολων των σταρ της ομαδας και το ξεχαρβαλωμα των αποδυτηριων! ερχεται φετος ο ιβκοβιτς και τα χερια του ειναι δεμενα με το απαραιτητο οικονομικο συμμαζεμα που προσπαθει να κανει η διοικηση μιας και υπαρχουν 15-16 συμβολαια και δε μπορει να παρει αυτους που πραγματικα θελει. κανείς λοιπον απο τους 3 αυτους μεγαλους κοουτς δεν ειχε τις προυποθεσεις που βρηκε ο ζοτς στον παο οταν ηρθε!

οι αγγελοπουλοι ειναι απο πλουσια οικογενεια, ειναι δραστηριοι επαγγελματικα (ετσι βγαινει τουλαχιστον προς τα εξω), ειναι κοσμος σοβαρος με διαθεση πραγματικα καλη αλλα εκαναν ενα πολυ μεγαλο και εγκληματικο λαθος! θα ξαναπω λοιπον οτι δε διαδαχτηκαν απο τα λαθη των γιαννακοπουλων την προηγουμενη δεκαετια και αυτο, κατα τη γνωμη μου, ειναι κατι εντελως ανοητο! ο εξυπνος μαθαινει απο τα λαθη του αλλου...

παρολαυτα, οι αγγελοπουλοι δειχνουν να μαθαινουν και αυτο φανηκε το καλοκαιρι, οσο και αν ξενισαν οι κινησεις τους. ακομα και το 300αρι που εκοψαν τελευταια στιγμη απο τον σπαν ειναι δειγμα οτι πλεον δεν τα σκορπανε τα χρηματα τους!! τους περιμενω πολυ πιο ψαγμενους και ψυλλιασμενους απο το επομενο καλοκαιρι και μετα και χωρις απαραιτητα διαθετωντας πακτωλο χρηματων...

συγνωμη αν κουρασα.
berry
QUOTE(il postino @ Jan 10 2011, 21:25 ) *
συγνωμη αν κουρασα.


τι λες τωρα. σιγα μην κουρασες

τα σεβη μου για την αναλυση που με βρισκει σχεδον συμφωνο σε ολα..πλην γκερσον , γιαννακη που εχω καποιες ενστασεις που βαριεμαι να αναλυσω μιας και τα χουμε χιλιοπει παλιοτερα
benchwarmer
Περί Παπαλουκά, αν και τα έχουμε ξαναπει:
Προπερσι ηταν πρωτος πασερ της Ευρωλιγκας και μελος της 2ης πενταδας, περυσι ηταν 3ος στις ασιστ, αλλα με μεγαλη διαφορα πρωτος στις ασιστ/λεπτα συμμετοχης. Και ο μονος διασωθεις απο το ναυαγιο του φαιναλ φορ. Δεν χωραει αμφιβολια, ολοι ηταν υπερκοστολογημενοι στον Ολυμπιακο τα τελευταια χρονια, αλλα και περυσι και προπερσι πιστευω πως ο Παπαλουκας (χωρις φυσικα να ειναι αυτος της ΤΣΣΚΑ) ηταν στους 3-4 καλυτερους μας παιχτες. Φετος ειναι τραγικος παντως χωρις αμφιβολια, και σε αυτο νομιζω μεριδιο ευθυνης εχει και ο Ιβκοβιτς με τον τροπο που τον χρησιμοποιει.


on topic τωρα, νομιζω οτι περα απο την πλακα που εχει η ολη κουβεντα, δεν εχει πολυ νοημα μιας και ακομα η ομαδα δειχνει να ψαχνεται (και λογικο μιας και ειναι νεα ομαδα κλπ, οσο κλισε και να ακουγεται παλι αυτο). Οταν βρει τον ρυθμο της και βρεθουν καλα οι ρολοι, θα δουμε ποιοι δεν μπορουν να ακολουθησουν. Εκτος βεβαια και εαν δεν γινει ποτε κατι τετοιο, οποτε οι μεγαλυτερες ευθυνες θα πρεπει να αναζητηθουν αλλου.
berry
QUOTE(benchwarmer @ Jan 10 2011, 21:41 ) *
Εκτος βεβαια και εαν δεν γινει ποτε κατι τετοιο, οποτε οι μεγαλυτερες ευθυνες θα πρεπει να αναζητηθουν αλλου.


α εσυ περιμενεις οτι θα βρουμε ρυθμο και θα πεταμε ? δηλαδη το ροστερ μας ετσι οπως ειναι σε καλυπτει ? μην τρελαθουμε

τρανο παραδειγμα αυτο που φωναζαμε απο καλοκαιρι ...δεν εχουμε φοργουορντ ρεεεε
LFO
QUOTE(berry @ Jan 10 2011, 19:32 ) *
τι λες τωρα. σιγα μην κουρασες

τα σεβη μου για την αναλυση που με βρισκει σχεδον συμφωνο σε ολα..πλην γκερσον , γιαννακη που εχω καποιες ενστασεις που βαριεμαι να αναλυσω μιας και τα χουμε χιλιοπει παλιοτερα


δεν γραφεις που δεν γραφεις συχνα, αμα βαριεσαι κιολας.... icon_wave.gif
benchwarmer
QUOTE(berry @ Jan 10 2011, 19:46 ) *
α εσυ περιμενεις οτι θα βρουμε ρυθμο και θα πεταμε ? δηλαδη το ροστερ μας ετσι οπως ειναι σε καλυπτει ? μην τρελαθουμε

τρανο παραδειγμα αυτο που φωναζαμε απο καλοκαιρι ...δεν εχουμε φοργουορντ ρεεεε


Εμενα οχι, δεν με καλυπτει, αλλα δεν ειμαι εγω ο προπονητης.

Και βεβαια οταν λεω περι ρυθμου κλπ, δεν εννοω να αρχισει να βαζει 20αρες ο Νιλσεν και ο Παπανικολαου. Για ρυθμο και διαθεση στην αμυνα πρωτα μιλαω (γιατι ουτε αυτο υπαρχει ακομα), και στην επιθεση να δω και κατι διαφορετικο απο τους Σπανουλη και Τεοντοσιτς να κανουν τους ηρωες (επιτυχως ο ενας, ανεπιτυχως ο αλλος μεχρι στιγμης).
berry
QUOTE(LFO @ Jan 10 2011, 20:47 ) *
δεν γραφεις που δεν γραφεις συχνα, αμα βαριεσαι κιολας.... icon_wave.gif


ε μπες στα τοπικ περι γιαννακη και γκερσον και θα δεις διαφορες αποψεις

εν ολιγοις εγω το χω ξαναπει ,τον γκερσον δεν τον καταλαβαινα και σε γενικες γραμμες μου φαινοταν αλλοπροσαλο το κοουτσαρισμα του

ο γιαννακης εχει ταβανι και δεν ειναι για ομαδα που θελει τριπλ κραουν. εχει απολυτη ευθυνη για το μπαχαλο των αποδυτηριων

αν δεν ειχε πως εστρωσε η κατασταση με ντουντα ? επειδη εχει το ελευθερο απο τους αγγελοπουλους οι οποιοι επαψαν να ειναι οσο παρεμβατικοι ηταν παλιοτερα ? δεν νομιζω οτι αυτος ειναι ο κυριος λογος . απλα ο ντουντα ξερει πως να επιβαλλεται και εχει εμπειρια στο πως θα τηρησει πειθαρχια στα αποδυτηρια.

επισης αρκετο ρολο πρεπει να παιζει και ο σεβασμος που νοιωθουν οι παικτες προς τον προπονητη τους , που ειναι εμφανες οτι προς τον γιαννακη δεν υπηρχε
T.W.Is.M.
Καλυτερα δε θα ηταν να ψηφιζαμε ποιους θα κρατουσαμε?
Εγω παντως πρεπει να κρατησα 5-6 παιχτες, μονο Ελληνες, και ειμαι απ τους λιγους που εδωσαν μια ψηφο εμπιστοσυνης(περιοδο χαριτος καλυτερα) και στο Βασιλοπουλο μεχρι να δουμε τι θα κανει και φετος.
berry
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 10 2011, 21:00 ) *
Καλυτερα δε θα ηταν να ψηφιζαμε ποιους θα κρατουσαμε?
Εγω παντως πρεπει να κρατησα 5-6 παιχτες, μονο Ελληνες, και ειμαι απ τους λιγους που εδωσαν μια ψηφο εμπιστοσυνης(περιοδο χαριτος καλυτερα) και στο Βασιλοπουλο μεχρι να δουμε τι θα κανει και φετος.


καλα εσυ πρεπει να αποκεφαλισες σερβους αβερτα kill.gif

τον τεοντοσιτς παντως δεν τον αφηνεις να φυγει ευκολα ρε συ

δεν παιζουν πολλοι τετοιοι στην ευρωπη

για λογους χημειας με σπανουλη τον εφαγες η το ιδιο θα εκανες και με το περσινο ροστερ πχ ?
apkat
ilpostino για τον Τεο με καλυψε o benchwarmer...προφανεστατα υπερκοστολογηθηκε ο Θοδωρης για πολυ συγκεκριμενους λογους ομως..Και ναι πιστευω οτι με τα μισα λεφτα δεν υπηρχε ουτε μια στο εκατομμυριο να τον φερεις στον Ολυμπιακο.Ο Ολυμπιακος του εδωσε τοσα ωστε να τον παρει..Για το μονο που συμφωνω ειναι οτι το 3ετες ηταν λαθος.Επρεπε να ειναι 2ετες.Αλλα ισως και με το διετες να μην τον επειθες.

Οπως και ο Νικολα εγω δεν θεωρω οτι υπερκοστολγηθηκε για την πρωτη του χρονια..Ηταν ομως υπερβολη το διετες.Η πρωτη χρονια του Βουισιτς δεν ηταν απλα καλη.Ηταν σπουδαια.Απο το χερακι πηρε τον Ολυμπιακο (μαζι με τον Παπαλουκα btw) και τον πηγε στο Φ4 αφου στο διμηνο Φλεβαρη-Μαρτη 2009 εκανε απιστευτα πραγματα.

Και αυτο που πρεπει να γινει αντιληπτο ειναι οτι ο Ολυμπιακος του 2008 δεν εχει το στατους του σημερινου Ολυμπιακου με 2 σερι Φ4(και εναν τελικο).Πληρωνε για να μεγαλωσει και το brand name και με την υπερκοστολογηση αυτη σε παικτες το καταφερε.

Τωρα για Ματσε-Βασιλοπουλο ξαναλεω οτι αν παρεις καθαρα τον λογο value/money ειναι μακραν πρωτοι σε χασουρα.Καθαρα λογιστικα.Ειδικα ομως για τον Ματσε δεν λεω οτι ο Ολυμπιακος κακως πηρε αυτο το ρισκο.Χιλιες φορες επρεπε να το παρει αφου μιλουσαμε ισως και για τον καλυτερο παικτη της Ευρωλιγκα εκεινο το διαστημα.Βεβαια η μοιρα επαιξε αλλα παιχνιδια..
Zephyr
Νίλσεν (γιατί τον πήραμε για...οικοδομή και ούτε αυτό δεν κάνει)
Λούκας (γιατί αν είναι κάποιος να σου πιάνει θέση αμερικάνου, ας γνωρίζει τουλάχιστον το είναι το jump shoot)
Πελεκάνος (αφού δεν κάνει για Ολυμπιακό, ας παίξει αλλού, κρίμα να τρώει πάγκο)
Johnaros
Αν και μη Ολυμπιακός.

Νίλσεν γιατί δεν μπορεί να προσφέρει και πολλά.
Νεστέροβιτς λόγω ηλικίας και στυλ.
Λούκας.
Παπαλουκά λόγω ηλικίας.
Γλυνιαδάκη γιατί δεν έχει κάτι να δώσει.
Και μια γερή μείωση αποδοχών στον Βασιλόπουλο, αναμένοντας μια σεζόν, μήπως μπορεί να προσφέρει κάτι.
T.W.Is.M.
QUOTE(berry @ Jan 10 2011, 21:05 ) *
καλα εσυ πρεπει να αποκεφαλισες σερβους αβερτα kill.gif

τον τεοντοσιτς παντως δεν τον αφηνεις να φυγει ευκολα ρε συ

δεν παιζουν πολλοι τετοιοι στην ευρωπη

για λογους χημειας με σπανουλη τον εφαγες η το ιδιο θα εκανες και με το περσινο ροστερ πχ ?



Αν τους αποκεφαλισα λεει...
Για αλλους λογους τον εφαγα. Να σου πω μονο οτι σε ενα basketball manager που ειχα ξεκινησει(μεχρι να βαρεθω οπως κι εσυ) με το περσινο ροστερ(Τσιλντρες Κλειζα κλπ μεσα δηλαδη και χωρις Σπανουλη) τον εκανα ανταλλαγη με το Σπανουλη και πραγματοποιησα το ονειρο μου να τον δω στον Παναθηναικο! smiley.gif
Παντως και η κακη ως τωρα χημεια με το Σπανουλη ειναι λογος για να τον κοψω. Αλλα εκει μπορει να βρεθει λυση και αν υπαρχει ενας που μπορει να τα καταφερει ειναι ο Ιβκοβιτς. Εννοωντας οτι δε θα βρεθει λυση εις βαρος ενος απ τους δυο.
Και Theo Papaloukas εφαγα γιατι με την ως τωρα αποδοση του με κανει να προτιμω τον ανιψιο απο τον Theo...
Ουσιαστικα ξηλωμα εκανα αν σκεφτεις οτι απο τους 6 που κρατησα οι 3 ηταν Παπανικολαου, Σλουκας, Κατσιβελης και ο 4ος(Βασιλοπουλος) μενει δοκιμαστικα.
ALdaperan
απο ότι βλέπω οι ψήφοι έχουν διασπαρθει σε όλους του παίχτες τις ομάδας χωρίς να ξεχωρίζουν αισθητά κάποιοι....

αυτό σίγουρα είναι σημάδι οτι η ομάδα δεν έχει στηθεί καλα..ετσι δεν είναι?

ο ιβκοβιτς όμως πως γίνεται και πιστεύει το αντίθετο?

ή έχει πολύ εμπιστοσύνη στον εαυτό του ή δε ξέρει τι του γίνεται ή και τα δύο tongue.gif

πάντως εμένα μου φαίνεται οτι κάνει μπαμ ρε παιδι μου οτι ο ολυμπιακος με τέτοια ομαδα δε πρόκειται να πάρει τα σκήπτρα απο τον παο. Δε το λέω επειδή ειμαι παναθηναικος αλλα ρε παιδια πέρα απο τα guard οι παίχτες στις άλλες θέσεις ΔΕΝ...

απο την άλλη ίσως άθελα μου να συγκρίνω τον φετινό ολυμπιακο με την υπερομαδα την περσινη , γι αυτό να μου δημιουργείται αυτη η αντίληψη. Δε ξέρω
LFO
QUOTE(ALdaperan @ Jan 10 2011, 23:08 ) *
απο ότι βλέπω οι ψήφοι έχουν διασπαρθει σε όλους του παίχτες τις ομάδας χωρίς να ξεχωρίζουν αισθητά κάποιοι....

αυτό σίγουρα είναι σημάδι οτι η ομάδα δεν έχει στηθεί καλα..ετσι δεν είναι?

ο ιβκοβιτς όμως πως γίνεται και πιστεύει το αντίθετο?

ή έχει πολύ εμπιστοσύνη στον εαυτό του ή δε ξέρει τι του γίνεται ή και τα δύο tongue.gif

πάντως εμένα μου φαίνεται οτι κάνει μπαμ ρε παιδι μου οτι ο ολυμπιακος με τέτοια ομαδα δε πρόκειται να πάρει τα σκήπτρα απο τον παο. Δε το λέω επειδή ειμαι παναθηναικος αλλα ρε παιδια πέρα απο τα guard οι παίχτες στις άλλες θέσεις ΔΕΝ...

απο την άλλη ίσως άθελα μου να συγκρίνω τον φετινό ολυμπιακο με την υπερομαδα την περσινη , γι αυτό να μου δημιουργείται αυτη η αντίληψη. Δε ξέρω


Ηταν ο ολυμπιακος περυσι υπερομαδα??
Paris87
Αλλαξε η θεση του προπονητη... bball.gif
LFO
QUOTE(Paris87 @ Jan 10 2011, 23:45 ) *
Αλλαξε η θεση του προπονητη... bball.gif


??
Magnus92
QUOTE(Paris87 @ Jan 10 2011, 23:45 ) *
Αλλαξε η θεση του προπονητη... bball.gif


Που 'σαι ρε Δημοοοοο ;;; smiley.gif
KingCrimson
Ψηφισα Tεοντοσιτς γιατι παιζει για τα στατιστικα του, Κεσελι γιατι νομιζει οτι μπασκετ ειναι διαγωνισμος τριποντων, τελος αν ημουνα Ολυμπιακος θα δινα ψηφο εμπιστοσυνης σε Ερτσεγκ, Βασιλοπουλο. Αυτα...
kseplenhs
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 10 2011, 20:00 ) *
Καλυτερα δε θα ηταν να ψηφιζαμε ποιους θα κρατουσαμε?
Εγω παντως πρεπει να κρατησα 5-6 παιχτες, μονο Ελληνες, και ειμαι απ τους λιγους που εδωσαν μια ψηφο εμπιστοσυνης(περιοδο χαριτος καλυτερα) και στο Βασιλοπουλο μεχρι να δουμε τι θα κανει και φετος.


ο παπανικολάου έχει μια ψήφο.Λογικά όποιος τον ψήφισε θα έχει βάλει απο μία σε όλους άρα δεν θεωρείται σοβαρή η ψήφος του.

επομένως είναι ο μόνος που θα μείνει μετά το ολικό ξεσκαρτάρισμα.Κωστάκης ο χαιλάντερ 56.gif
ALdaperan
QUOTE(LFO @ Jan 10 2011, 23:40 ) *
Ηταν ο ολυμπιακος περυσι υπερομαδα??

ναι ηταν , είχε πολους καλους παίκτες . Παίκτες με περισσότερες δυνατοτητες και ικανοτητες απο αυτους που έχει τωρα.. wink.gif

μη μου πεις
οτι ο τσιλντρεσσ δεν ηταν καλυτερος απο παπανικολαου ή κεσελι?
οτι ο κλειζα δεν ηταν καλυτερος απο νιλσεν
οτι ο σοφοκλης και βουιτσιτς καλυτερος απο νεστεροβιτς (ακομα δε καταλαβα ποια η διαφορα νεστεροβιτς-βουιτσιτς)

καμία σχέση..
LFO
QUOTE(ALdaperan @ Jan 11 2011, 09:03 ) *
ναι ηταν , είχε πολους καλους παίκτες . Παίκτες με περισσότερες δυνατοτητες και ικανοτητες απο αυτους που έχει τωρα.. wink.gif

μη μου πεις
οτι ο τσιλντρεσσ δεν ηταν καλυτερος απο παπανικολαου ή κεσελι?
οτι ο κλειζα δεν ηταν καλυτερος απο νιλσεν
οτι ο σοφοκλης και βουιτσιτς καλυτερος απο νεστεροβιτς (ακομα δε καταλαβα ποια η διαφορα νεστεροβιτς-βουιτσιτς)

καμία σχέση..


δεν διαφωνω τοσο αλλα το νομισμα εχει 2 οψεις...

Φετος εχει καλυτερο προπονητη απο περυσι
Σπανουλη & Λουκας αντι Πεν & Μπεβερλι
Μαυροκεφαλιδη καλυτερο απο περυσι
Ο Νεστεροβιτς σαφεστατα καλυτερος του περσινου Βουισιτς
επιεστρεψε ο Βασιλοπουλος
κλπ κλπ....

Λιγοτερο θεαματικος ναι, πιο αποτελεσματικος ομως? Θα δειξει....

Χαιρομαι παντως που αρκετοι συμφορουμιτες , πρασινοι κυριως αλλα και κοκκινοι εχουν αρχισει να εκτιμουν ιδιαιτερως φετος τον Τζος -3αρι-που-δεν-εχει-σουτ-Τσιλντρες & τον Λίνας-4αρι-που-παιζει-για-τον-εαυτο-του-Κλέιζα....

Πάντα θα αναρωτιεμαι πως εχασε το πρωταθλημα αυτη η υπερομαδα...η οποια ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ προκριθηκε στο F4 του Παρισιου λογω τυχερων κληρωσεων & αδυναμων αντιπάλων....

Υπερομαδα ηταν και ειναι μονο η Μπαρτσα, κανενας αλλος.
ALdaperan
QUOTE(LFO @ Jan 11 2011, 09:29 ) *
δεν διαφωνω τοσο αλλα το νομισμα εχει 2 οψεις...

Φετος εχει καλυτερο προπονητη απο περυσι
Σπανουλη & Λουκας αντι Πεν & Μπεβερλι
Μαυροκεφαλιδη καλυτερο απο περυσι
Ο Νεστεροβιτς σαφεστατα καλυτερος του περσινου Βουισιτς
επιεστρεψε ο Βασιλοπουλος
κλπ κλπ....

Λιγοτερο θεαματικος ναι, πιο αποτελεσματικος ομως? Θα δειξει....

οχι δε συμφωνω καθόλου!!!!

λουκας δεν είναι κάτι παραπάνω απο πεν!!! Μόνο σπανούλη έχετε επιπλέον που και αυτός λόγω κατάχρησης της μπάλας επισκιάζει τον τεόντοσιτς...

Ο βασιλόπουλος που είναι που επέστρεψε? Ξεκίνησε τα παιχνίδια και δε το πήρα χαμπάρι?

Ο νεστέροβιτς είναι αργός όπως και να το κάνουμε η ηλικία μετράει. Όσο αργός ηταν και ο βοθισιτς . Δε μπορεις να βασίζεσαι σε ενα παίχτη 30+ χρονών οταν ο παο έχει μαριτς,βουγιουκα που ειναι πιο φρέσκοι..

Ουτε για τον προπονητη συμφωνω..απο που συμπέρανες εσυ οτι έχετε τώρα καλύτερο προπονητη? Εγω απο τις επιλογές στο ρόστερ που έχει κάνει το αντίθετο συμπεραίνω...
apkat
QUOTE(ALdaperan @ Jan 11 2011, 10:12 ) *
οχι δε συμφωνω καθόλου!!!!

λουκας δεν είναι κάτι παραπάνω απο πεν!!! Μόνο σπανούλη έχετε επιπλέον που και αυτός λόγω κατάχρησης της μπάλας επισκιάζει τον τεόντοσιτς...

Ο βασιλόπουλος που είναι που επέστρεψε? Ξεκίνησε τα παιχνίδια και δε το πήρα χαμπάρι?

Ο νεστέροβιτς είναι αργός όπως και να το κάνουμε η ηλικία μετράει. Όσο αργός ηταν και ο βοθισιτς . Δε μπορεις να βασίζεσαι σε ενα παίχτη 30+ χρονών οταν ο παο έχει μαριτς,βουγιουκα που ειναι πιο φρέσκοι..

Ουτε για τον προπονητη συμφωνω..απο που συμπέρανες εσυ οτι έχετε τώρα καλύτερο προπονητη? Εγω απο τις επιλογές στο ρόστερ που έχει κάνει το αντίθετο συμπεραίνω...

O Bασιλοπουλος ναι ξεκινησε τα παιχνιδια και δεν το πηρες χαμπαρι..Επαιξε προχθες με την Καβαλα 15 λεπτα μαλιστα

Ο Νεστεροβιτς δεν εχει καμια σχεση με τον περσυνο Βουισιτς που δεν υπηρχε πουθενα..Μπροστα στο περσυνο Βουισιτς βασικα ειναι κατι σαν τον Ντανκαν η παρουσια του.Ο Παο εχει Μαριτς που βεβαια κατσε να δουμε ποτε θα παιξει και πως θα ενσωματωθει στην ομαδα γιατι για την ωρα δεν τον εχουμε δει ουσιαστικα και μονο εικασιες κανουμε.Οσο για τον Βουγιουκα οκ αν μπορει να συγκριθει ο Βουγιουκας με τον Ρασο τοτε να αρχισω και γω να λεω οτι εχουμε Γλυνιαδακη που ειναι ο καλυτερος σεντερ στην Ευρωπη.

Οσο για τον προπονητη..Κανεις δεν περιμενε την φετινη χρονια για να μαθει οτι ο Ιβκοβιτς ειναι καλυτερος προπονητης του Γιαννακη..Οπως κανεις δεν περιμενε μια ομαδα με 12 σταρ απο τον Ιβκοβιτς..Ολοι ξερουν πως του αρεσει να παιζει..Οτι προτιμα ομαδες overachieving οπως η Σερβια των τελευταιων χρονων παρα underachieving οπως ο Ολυμπιακος περσυ.Οι επιλογες του ροστερ ειναι τυπικες Ιβκοβιτς..Με τετοιες επιλογες πορευτηκε μια ζωη μαλλον επιτυχημενα..

Τωρα φυσικα και γω θεωρω οτι η ποιοτητα εχει πεσει στην ομαδα σε σχεση με περσυ αλλα απο την μια δεν μπορω να ακουω για την περσυνη υπερομαδα απο παναθηναικους οι οποιοι θεωρουσαν μεχρι περσυ οτι ο Ολυμπιακος τυχαια επαιξε στον τελικο και απο την αλλη δεν μπορω να διαβαζω ανακριβειες για πιακτες που πιθανοτατα δεν εχουν δει και τοσο(αληθεια τον Νεστεροβιτς σε ποσα ματς τον εχεις δει και σου θυμιζει τον Βουισιτς;; )
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.