Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Boston Celtics
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Pierce
Boston Celtics




Till They Collapse



Προηγούμενο Ρεκόρ (2009-2010): 50-32
Leaders (2009-2010):
Πόντοι: Paul Pierce (18.3)
Ριμπάουντ: Kendrick Perkins (7.6)
Ασσίστ: Rajon Rondo (9.8)



Πιθανή βασική πεντάδα:

PG: Rajon Rondo
SG: Ray Allen
SF: Paul Pierce
PF: Kevin Garnett
C: Shaquille O'Neal

Υπόλοιπο ρόστερ: Jermain O'Neal, Marquis Daniels, Glen Davis, Nate Robinson, Von Wafer,Kendrick Perkins, Delonte West , Bill Walker, Semih Erden , Avery Bradley, Luke Harangody
Offseason Moves:

Ήρθαν ή ανανέωσαν: Jermain O'Neal,Shaquille O'Neal, Von Wafer , Delonte West , Semih Erden , Avery Bradley, paul Pierce

'Εφυγαν: Tony Allen (Memphis), Brian Scalabrine (Chicago),Marcus Landry,Rasheed Wallace (retired), Bill Walker ,Lester Hudson, J.R. GIddens, Michael Finley

Προπονητής:

O Doc Rivers, δεν νομίζω ότι χρειαζεται συστασεις, χρόνια στους Celtics, τους οδηγησε περσι στους τελικους, οπου χασαν το δευτερο δαχτυλιδι σε 3 χρονια στις λεπτομεριες (και ισως στον σοβαρο τραυματισμο του Περκινς στον 6ο τελικό), αλλα φετος δεν θα εχει τον master της αμυνας Thibodeau , o οποιος αποφασισε να φυγει απο βοηθος στην Βοστωνη και να δοκιμασει την τυχη του ως πρωτος προπονητης στο Σικαγο.

Σχολιο:

Η περσινη σεζον , βρηκε τους Σελτικς να κανουν μια μετρια προς καλη κανονικη περιοδο και οταν εσφιξαν τα γαλατα στην post season, εδειξαν οτι η συντηρηση δυναμεων που εκαναν ολη τη χρονια, ειχε αποτελεσμα χάνοντας το πρωταθλημα ουσιαστικα στην τελευταια περιοδο του 7ου παιχνιδιου με τους Lakers. Στα της φετινης χρονιας, με τον Περκινς να ειναι off μεχρι τον Μαρτιο και τον Ρασιντ να σταματαει το μπασκετ, η ενισχυση μεσα στην ρακετα ηταν επιβεβλημενη και για αυτο οι 2 Ονιλ κριθικαν ως οι καταλληλοτεροι για αυτο. Ο Ροντο εχει περασει πλεον στο ανωτατο επιπεδο των point guards, και δεν εχει να ζηλεψει σε τιποτα τους Πολ και Γουιλιαμς οσον αφορα το οργανωτικο κομματι ,γιατι στο σουτ απο τα 5 μετρα και πισω εξακολουθει να εχει ενα θεμα... Το εργο και φετος θα ειναι παρομοιο με rotation και Αγιος ο Θεος μιας και γεμισαν τον παγκο σε ολες τις θεσεις , ωστε οι ,μεγαλοι σε ηλικια Σελτικς, να αντεξουν και χωρις τραυματισμους να πανε στα playoffs και να διεκδικήσουν ίσως για τελευταια φορά το πρωτάθλημα, αν και οι ''νεοι'' big 3 μοιάζουν να ειναι το φαβορι. Υπομονη 2 μερεςτο season opener θα τους βρει αντιμετωπους...


Πρόβλεψη: 50-52 νίκες.
Conference rank: 4
Division rank: 1

benchwarmer
32,8 μεσος ορος ηλικιας στην αρχικη πενταδα (ατιμε Ροντο!). Προκαλω τον sheed να βρει μια με μεγαλυτερο. Υπαρχει tongue.gif (οχι φετος βεβαια..)
Johnaros
Για να δούμε τι μπορούν να καταφέρουν και φέτος οι leprechauns...
Στα χαρτιά το ρόστερ είναι πάααρα πολύ δυνατό.
Στο γήπεδο είναι πολύ γερασμένο.
Για να δούμε όμως, γιατί μιλάμε για τεράστιες προσωπικότητες μαζεμένες.

Η πρόβλεψή μου βέβαια, είναι ότι θα αποδειχτεί μοιραίο λάθος η απόκτηση του Ζερμέιν Ο΄Νιλ.
j-kidd13
Νομιζω ειναι μια απο τις 2 τελευταιες σεζον με το υπαρχον ροστερ,και με τους big three(αν οχι η τελευταια) που οι Σελτικς εχουν σοβαρες ελπιδες για την κατακτηση του τιτλου.Oταν ακουσα οτι ο Αριστοτελης πηγε στη Βοστωνη ειπα μεσα μου "το πηραν φετος".Νομιζω οτι η προσθηκη του Σακ,και τα ποιοτικα 20 λεπτα που θα προσφερει εστω και στα 38 του,θα ειναι βασικος παραγοντας για την πορεια των Σελτικς φετος.Ταυτοχρονα με τον West υπαρχει ο παικτης που θα μπορει να ξεκουρασει επαξια (ε,σχεδον δηλαδη...)τον Ροντο στο οργανωτικο κομματι.
Air Kef
QUOTE(Johnaros @ Oct 26 2010, 12:52 ) *
Η πρόβλεψή μου βέβαια, είναι ότι θα αποδειχτεί μοιραίο λάθος η απόκτηση του Ζερμέιν Ο΄Νιλ.



Ξηγήσου!
--------

Αν αυτός ο Thibodeau τέλος πάντων δν είναι και τόσο αναντικατάστατος όσο εμφανίζεται,οι Σέλτικς παρουσιαστούν στα φετινά πλέι όφς όπως τα περσινά και ο κομισσάριος δεν έχει προσχεδιάσει ήδη τον τελικό μεταξύ ΛΑ και Μιάμι, τότε οι Σέλτικς για μένα θα παραμείνουν το φαβορί της δύσης, η προσωπικότητά τους οι παραστάσεις πλέι οφ και το πνεύμα νικητή που διακατέχει την ομάδα θα ξεπεράσουν το όποιο ταλέντο έχει οποιαδήποτε ομάδα άλλη ομάδα της ανατολής.
pmam
QUOTE(Air Kef @ Oct 26 2010, 13:37 ) *
QUOTE(Johnaros @ Oct 26 2010, 12:52 ) *

Η πρόβλεψή μου βέβαια, είναι ότι θα αποδειχτεί μοιραίο λάθος η απόκτηση του Ζερμέιν Ο΄Νιλ.

Ξηγήσου!

Ναι, ούτε εγώ το κατάλαβα αυτό, και δεν βλέπω το λόγο που ο νεότερος (!!!) από τους υπερήλικες superstars της Βοστώνης (με εξαίρεση το καλύτερο pg του σύμπαντος αν εξαιρέσεις το σουτ ( 39.gif χμμμ, εξαίρεση στην εξαίρεση και παρένθεση στην παρένθεση... blink.gif )) μπορεί να τραβήξει πίσω αυτή την υπερομάδα (?) huh.gif


QUOTE(j-kidd13 @ Oct 26 2010, 13:36 ) *
Ταυτοχρονα με τον West υπαρχει ο παικτης που θα μπορει να ξεκουρασει επαξια (ε,σχεδον δηλαδη...)τον Ροντο στο οργανωτικο κομματι.

Δεν πιστεύω ότι ο μπαμπάς του lebron west θα βοηθήσει τόσο... Ο Rondo αφενός δεν χρειάζεται τόσο πολλές ανάσες δεδομένης της ηλικίας του, και αφετέρου ο krypto-nate μπορεί αποδεδειγμένα να προσφέρει τόσο στο σκοράρισμα (κυρίως) όσο και στην οργάνωση όπως φάνηκε στα playoff πέρσι και φέτος στην preseason... Και όσο να'ναι, προτιμώ (και πιστεύω όχι μόνο εγώ!) να βλέπω στο γήπεδο τον τρελο-robinson παρά τον πιστολά!
j-kidd13
QUOTE(pmam @ Oct 26 2010, 14:46 ) *
Ξηγήσου!

Ναι, ούτε εγώ το κατάλαβα αυτό, και δεν βλέπω το λόγο που ο νεότερος (!!!) από τους υπερήλικες superstars της Βοστώνης (με εξαίρεση το καλύτερο pg του σύμπαντος αν εξαιρέσεις το σουτ ( 39.gif χμμμ, εξαίρεση στην εξαίρεση και παρένθεση στην παρένθεση... blink.gif )) μπορεί να τραβήξει πίσω αυτή την υπερομάδα (?) huh.gif



Δεν πιστεύω ότι ο μπαμπάς του lebron west θα βοηθήσει τόσο... Ο Rondo αφενός δεν χρειάζεται τόσο πολλές ανάσες δεδομένης της ηλικίας του, και αφετέρου ο krypto-nate μπορεί αποδεδειγμένα να προσφέρει τόσο στο σκοράρισμα (κυρίως) όσο και στην οργάνωση όπως φάνηκε στα playoff πέρσι και φέτος στην preseason... Και όσο να'ναι, προτιμώ (και πιστεύω όχι μόνο εγώ!) να βλέπω στο γήπεδο τον τρελο-robinson παρά τον πιστολά!

Κατ αρχην οσον αφορα τον Ο Νιλ,δεν βλεπω οτι θα εχει τοσο ενεργο ρολο ωστε να αποδειχθει λαθος η αποκτηση του.Ισα ισα που θα κατεβασει τα ριμπαουντ του,και οτι καταφερει στην επιθεση,θα ειναι συν για την Βοστωνη.

Ο West τουλαχιστον στα ματια μου,μοιαζει πιο "σοβαρος" οσον αφορα το οργανωτικο κομματι.Στο σκοραρισμα δεν μπορεις να περιμενεις πολλα,συγκριτικα με τον (ασταθη κατα τ αλλα)Nate.Ειναι πιο πλειμεικερ ομως και μπορει να κοντρολαρει καλυτερα το παιχνιδι,απο τον Nate,που θα κοιταξει να μπουμπουνισει καμια 10αρια τριποντα.
aegeansheed
QUOTE(pmam @ Oct 26 2010, 14:46 ) *
Δεν πιστεύω ότι ο μπαμπάς του lebron west


24.gif 24.gif 24.gif

@Alex: Rockets 97-98: M.O. Ηλικίας 33!!!!! tongue.gif
[olajuwon 35, elie 34, drexler 35, willis 35, maloney 26(!!!)]

Ο Maloney τα χάλαγε όλα...
benchwarmer
QUOTE(aegeansheed @ Oct 26 2010, 18:21 ) *
24.gif 24.gif 24.gif

@Alex: Rockets 97-98: M.O. Ηλικίας 33!!!!! tongue.gif
[olajuwon 35, elie 34, drexler 35, willis 35, maloney 26(!!!)]

Ο Maloney τα χάλαγε όλα...


Σωστος εισαι κι εσυ..

Αλλα εγω ειχα αλλο στο μυαλο μου (που μαλλον ειναι και το απολυτο ρεκορ)

Τζαζ 99-00: Στοκτον 37, Χορνασεκ 36, Ρασελ 29, Μαλοουν 35, Πολυνις 35.
Μεσος ορος καπου κοντα στο 35 tongue.gif
aegeansheed
QUOTE(benchwarmer @ Oct 26 2010, 19:39 ) *
Ρασελ 29


ξέχασα τον Rooky!!! tongue.gif
j-kidd13
Το πηραν το "ντερμπακι" οι Σελτικς.Μεχρι το πρωτο ημιχρονο που ειδα,ηταν καλυτεροι απο τους Χιτ(οι Big Three ειχαν σπασει το στεφανι στο TD Garden...).
Επικη στιγμη ομως,ηταν οταν ο Σακ πηγε πρωτη φορα στις βολες κανοντας 2 στις 2...Στην πρωτη ευστοχη βολη ο εκφωνητης σχολιασε ενθουσιασμενος "την πρωτη ευστοχη βολη του Σακ με τους Σελτικς"...Αντιστοιχη και η αντιδραση των θεατων που ξεσηκωθηκαν κυριολεκτικα...!
Air Kef
QUOTE
Προκαλω τον sheed να βρει μια με μεγαλυτερο. Υπαρχει (οχι φετος βεβαια..)


Εμένα πάντως μία ομάδα μου ήρθε κατευθείαν στο μυαλό όταν είδα την ερώτηση, που συνδυάζει και το πρωτάθλημα που θέλουν οι Σέλτικς!

Bulls 97-98

Χαρπερ 34
MJ 34
Scottie 32
Rodman 36
Longley 29
μ.ο. 33 έτη

Ο άτιμος Αυστραλός τα χαλάει όλα, αλλά οκ, αυτός ανέκαθεν έπαιζε σαν βετεράνος, σίγουρα λιγότερο αθλητικός από ότι ο Σακίλ ακόμα και σήμερα. biggrin.gif

Κερδίζουν βέβαια τα π(*&^%κια του Τζόρνταν (Τζαζ 99-00: Στοκτον 37, Χορνασεκ 36, Ρασελ 29, Μαλοουν 35, Πολυνις 35.
Μεσος ορος καπου κοντα στο 35)

QUOTE
Δεν πιστεύω ότι ο μπαμπάς του lebron west θα βοηθήσει τόσο


εδω θα δώσω κι εγώ ενα legendary ROFL. (24.gif)

--------------------------------

Ευκολάκι χθες τους unbeatables-dream hit-new big three-kings. icon_blahblah.gif

Οι Σέλτικς ήταν τόσο κ@υλα χθες που μου με βάζουν σε σκέψεις για το αν θα στηρίξω Κόμπι για το δεύτερο 3peat. biggrin.gif


captain charisma
μηπως ο ραιλι να το ξανασκεφτει να κατεβει ως προπονητης και παλι?γιατι το σποελστρα δεν το βλεπω και καλα...λιγος για να διαχειρηστει 3 μεγαλα ονοματα...οι σελτικς σ ολο το πρωτο μερος εκαναν πλακα στους χιτ...οι οποιοι δεν ηξεραν που πατουσαν...θα μου πειτε νωρις ειναι ακομα...αλλα πιστευω πως ο ραιλι θα πρεπει να ξανακαθησει στους παγκους..
a bullet for your head
QUOTE(captain charisma @ Oct 27 2010, 16:24 ) *
μηπως ο ραιλι να το ξανασκεφτει να κατεβει ως προπονητης και παλι?γιατι το σποελστρα δεν το βλεπω και καλα...λιγος για να διαχειρηστει 3 μεγαλα ονοματα...οι σελτικς σ ολο το πρωτο μερος εκαναν πλακα στους χιτ...οι οποιοι δεν ηξεραν που πατουσαν...θα μου πειτε νωρις ειναι ακομα...αλλα πιστευω πως ο ραιλι θα πρεπει να ξανακαθησει στους παγκους..

Οταν εβλεπα τον Σποελστρα πηγμενο & τον παππου Ρονθσταιν να δινει οδηγιες & γενικα να λυνει & να δενει,αυτο σκεφτηκα & εγω... rolleyes.gif
Αν υπαρξουν & αλλες τετοιες μετριες εμφανισεις,βλεπω τον Ραιλι να αναλαμβανει πριν τις γιορτες.
Johnaros
QUOTE(Air Kef @ Oct 26 2010, 13:37 ) *
Ξηγήσου!
--------



Στατιστικά Ο'Νιλ

Δείτε τα στατιστικά του στα περυσινά play-offs.
Πέρα από αυτό, πλέον βοηθάει πολύ λιγότερο στα ρημπάουντ και στην άμυνα, δεν πασάρει καλά.
Έρχεται και το ότι στα δύσκολα είναι αρνητικός πλέον...
Νομίζω θα είναι ο πιο αρνητικός τους παίκτης φέτος...
captain charisma
αν δεν σταματουσε ο γουαλας ο τζερμεν θα ηταν περιττος για τους σελτικς..ποτε δεν μου αρεσε σαν παικτης.
Dwyane ''the flash'' Wade
ο ρασιντ ηταν μια κλαση πανω χωρις δευτερη σκεψη.καλυτερες κινησεις,πολυ καλυτερο σουτ και πανω απ'ολα ηταν πρωταθλητης...
morrison
Αυτα ειναι... jedi.gif
Ωραιος ο ενωτικος Ρει Αλεν.
http://sports.espn.go.com/boston/nba/news/...er_espn_5741743
Air Kef
Σωστά μίλησε ο Ρέι.


Άλλο είναι το θέμα το σημαντικό.

24 ασσίστ έγραψε το κοντέρ του ακόμα καλύτερου φέτος Ρόντο, ο οποίος με 10 πόντους και 11 ριμπ έγραψε το πρώτο του τριπλ νταμπλ για φέτος.

Η ένστασή μου είναι ότι κάποιες από τις ασίστ που του καταμετρήθηκαν θα έπρεπε να καταμετρηθούν και σε μένα, γιατι τόση σχέση είχα εγώ με το καλάθι όση και ο Ρόντο.

Πχ. ο Ρόντο δίνει στον Ντέιβις, αυτό προσποιείται, ντριμπλάρει κάνει μπάσιμο, σηκώνεται και βάζει το καλάθι μαζί με φάουλ. Give me a break.

vastravoud
Αυτό ισχύει πάντα στο NBA όμως. Νομίζω η "σωστή" ασιστ είναι κάπου ανάμεσα στην Ευρωπαϊκή και την Αμερικάνικη
Flash
Σκεπτόμενος κάποια στατιστικά των Κελτών και συγκεκριμένα του Allen (βασικά ονειρευόμενος τη στιγμή που θα ξεπεράσει τον φριχτά μονοδιάστατο Miller σε σύνολο εύστοχων τριπόντων όλων των εποχών), συνειδητοποίησα ότι το συγκεκριμμενο σύνολο παιχτών δημιουργεί από κοινού ένα άλλο φοβερό στατιστικό στοιχείο:

Τα 4 μέλη της αρχικής τους πεντάδας βρίσκονται στην 1η,3η,5η και 7η θέση των εν ενεργεία career scorers του ΝΒΑ !
Οι αντίστοιχες θέσεις στην λίστα των scorers όλων των εποχών είναι

O'Neal 28.281 (5oς)

Garnett 22.310 (22oς)

Allen 21.009 (28ος)

Pierce 19.956 (36oς)

Σύνολο 91.556 !!!!



mickskeeds
Τα 2 πιο σημαντικα στοιχεία στους Celtics αυτη τη στιγμή είναι η εξαιρετική κατάσταση του Garnett, και η τρομερή βελτίωση του Baby.

Ο μεν πρωτος, αν καταφέρει να διατηρηθεί ατραυμάτιστος ξερουμε πολύ καλά τι μπορεί να κάνει, και οι επιδόσεις του Davis του επιτρέπουν να ξεκουραστεί αρκετά κατα τη διάρκεια της σεζόν. Ο δεύτερος, Με 15 πόντους και 10 ριμπάουντ το παιχνίδι, σουτάροντας εξαιρετικά εύστοχα, ουσιαστικά είναι νομίζω ο παίκτης κλειδί για τους Κέλτες...


Πέρα από αυτό, Davis, Robinson, West, Jermaine και Marquis, είναι μια πεντάδα που άνετα θα στεκόταν ως πρώτη πεντάδα σε άλλες ομάδες. Οι Celtics έπαιξαν πανέξυπνα το όλο θέμα περι ηλικίας και τραυματισμών, συναρμολογόντας τον καλύτερο "πάγκο" στο ΝΒΑ, με σκοπό να φτάσουν χαλαροί και ξεκούραστοι στα Playoffs, και απο κει και πέρα, λίγες ομάδες τους σταματούν.
benchwarmer
QUOTE(Flash @ Oct 31 2010, 02:12 ) *
(βασικά ονειρευόμενος τη στιγμή που θα ξεπεράσει τον φριχτά μονοδιάστατο Miller σε σύνολο εύστοχων τριπόντων όλων των εποχών),


Ενώ ο Άλλεν είναι πολυδιάστατος επιθετικά?

Και για του λόγου το αληθές:
Allen: 6.194 3PA σε 16.327 FGA, "ποσοστό" 37,9%
Miller: 6.486 3PA σε 17.499 FGA, "ποσοστό" 37,1%
Flash
QUOTE(benchwarmer @ Oct 31 2010, 11:52 ) *
Ενώ ο Άλλεν είναι πολυδιάστατος επιθετικά?

Και για του λόγου το αληθές:
Allen: 6.194 3PA σε 16.327 FGA, "ποσοστό" 37,9%
Miller: 6.486 3PA σε 17.499 FGA, "ποσοστό" 37,1%


Με τη διαφορά ότι για τον Miller το μεγαλύτερο μέρος και των σουτ 2 πόντων ήταν από τα 6,5 μέτρα μετά από προσποίηση που έκανε στο τρίποντο. Και πέρα από αυτό

Allen: 4.3 rebs per game, 3.7 apg, 1.2 spg
Miller: 3.0 rpg, 3.0 apg, 1.1 spg

Αλλά και γενικότερα, ναι πιστεύω ακράδαντα ότι ο Allen έχει πολύ καλύτερο drive και το χρησιμοποιεί πολύ περισσότερο από ότι έκανε ποτέ ο Miller. Συν καλύτερη και πιο πιεστική άμυνα. Άρα πληρέστερος. cool.gif
Air Kef
QUOTE
Davis, Robinson, West, Jermaine και Marquis, είναι μια πεντάδα που άνετα θα στεκόταν ως πρώτη πεντάδα σε άλλες ομάδες.



Βασικά ομάδα με τέτοια 5αδα θα χτυπούσε άνετα το περσινό ρεκόρ των Νετς. tongue.gif
captain charisma
http://www.youtube.com/watch?v=ypKHz_ZUlZU...player_embedded

στο 1.07 που κανει καρφωμα ο σακ, ποσα βηματα εχει κανει? laugh.gif
duncan21
QUOTE(captain charisma @ Nov 19 2010, 01:26 ) *
http://www.youtube.com/watch?v=ypKHz_ZUlZU...player_embedded

στο 1.07 που κανει καρφωμα ο σακ, ποσα βηματα εχει κανει? laugh.gif

Σορυ για το (πολυ) off topic αλλα κοιτα κι αυτο.Θα το ποσταρα νωριτερα στο τοπικ των Χιτ αλλα ξεχαστηκα.

http://www.youtube.com/watch?v=EmtyB4ChXY8...feature=related

Wade στο 0.45.Εχει κανει 5 σιγουρα! laugh.gif
captain charisma
μου θυμισε πολυ αυτο που εκανε ο τζειμς στη πρωτη του χρονια που πηγε για καρφωμα τρεχοντας και μετα θυμηθηκε να τριπλαρει...οι διαιτητες σ αυτες τις φασεις τι στο καλο τα στραβα ματια κανουν?αλλα θα μου πειτε ολα για χαρη του θεαματος...

http://www.youtube.com/watch?v=mkQJsmeWY04...feature=related

κι αλλο ενα βιντεο με το σακ και καποσες βηματαρες.. smiley.gif
vonzuchter
ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΣΑΚ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΠΟΧΩΝ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΓΙΑ ΖΕΡΜΕΗΝ ΟΝΗΛ. ΜΟΛΙΣ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ Ο ΠΕΡΚΙΝΣ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΣ Ο ΖΕΡΜΕΗΝ. ΑΜΑ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΕΡΝΤΕΝ ΕΙΔΙΚΑ. Και ο ροντο παιζει καταπληκτικα τι να πω. Νομιζω οτι παμε για τελικο βοστονη λεικερς παλι. Μακαρι να το σηκωσει ο σακ στη μουρη του αχωνευτου κομπε και να κανει χυδαιο ραπ εις βαρος του στην απονομη των δαχτυλιδιων.
Παντως κατι πρεπει να κανουν με το συστημα με τις ασσιστ. Δινει ο ροντο πασα ποσταρει ο Σακιλ παει κατω απο το καλαθι. κανει 2 προσποιησεις και τελικα μπαινει το καλαθι και χρεωνουν ασσιστ. ελεος.
Air Kef
Mετά τον Ρόντο και ο μπαμπάς του Λεμπρόν* milf hunter (damn, τι έχω πάθει; ), Ουέστ τραυματίστηκε στον αριστερό του καρπό και μάλλον θα χάσει αρκετά ματς, τουλάχιστον ο Νέιτ δείχνει να έχει αποβάλει αρκετά τον streetballer που κρύβει κάθε αφροαμερικανός γκαρ μεσα του και βοηθάει αρκετά την Βοστώνη, ενώ και ο Σακίλ συνεχίζει να δίνει περισσότερα από όσα περίμεναν οι Σέλτικς και εκμεταλλευόμενος τους χώρους που έχει, μάλλον για πρώτη φορά στην καριέρα του ( biggrin.gif ) λόγο της τρομερή ικανότητας των Πιρς-Αλεν-Γκαρνέτ στο σουτ αλλά και χάρη στην πολύ κυκλοφορία που έχουν οι Σέλτικς.


Επίσης, πραγματικά απορώ αν είχε περάσει ποτέ από το μυαλό του Αλεν πως θα ηταν να έχει τον Σακίλ στην ίδια ομάδα, να του κάνει σκριν χαμηλά για να βγει ο Ρέι να σουτάρει. Priceless. biggrin.gif




*: credit στον pmam για αυτην την πραγματικά καταπληκτική έμπνευση
pmam
QUOTE(Air Kef @ Nov 25 2010, 19:30 ) *
*: credit στον pmam για αυτην την πραγματικά καταπληκτική έμπνευση

Βασικά το credit πάει στο buzzer beater. Από εκεί το εμπνεύστηκα!
Στα σχετικά, έχουμε καμιά ιδέα τι παίζει με τον Ζερμέν? Οι Celtics απλά περιμένουν να γίνουν καλά τα γόνατά του?
Ακόμα, υπάρχει άνθρωπος που πιστεύει ότι μπορεί να βοηθήσει ο Erden (περισσότερο από τον Κουφό tongue.gif )?
vonzuchter
Εκει θα ειναι η αχιλλειος πτερνα της ομαδας φετος. οι τραυματισμοι
captain charisma
ο σακαρος ακομα και στα 39 του μπορει να κυριαρχει και να κανει πλακα με τους ψηλους που εχει τωρα το νβα..προχτες 25 πονταλακια με 9 στα 10 σουτ...θα συμφωνισω απολυτα με τα παιδια που λενε οτι εκμεταλευεται τους χωρους λογο γκαρνετ πιρς αλεν..
το κακο ειναι πως θα βγαλουν τη χρονια χωρις τραυματισμους...στη λιστα εκτος του περκινς και τζερμεν προστεθηκε και ο γουεστ...ενα ευχελαιο χρειαζονται!!
Dwyane ''the flash'' Wade
οι τραυματισμοι θα παιξουν πρωτευοντα ρολο και φετος στη βοστωνη.αν καταφερουν να κανουν οσο το δυνατον καλυτερη συντηρηση τοτε θα πανε και φετος μακρια...αλλιως δεν νομιζω πως θα αντεξουν...
duncan21
ΜΑΤΣΑΡΑ στη Βοστωνη.Το Πορτλαντ 5' πριν το τελος εχανε με 96-80 ομως στη συνεχεια εκανε ενα σερι 15-0(!!!) πηγαινοντας το σκορ στο 96-95 και ειμαστε 36 δευτερολεπτα πριν το τελος...

υ.γ Νothing but net τριποντακι απο τον Αλεν.Τελικο 99-95.Κριμα για τους Μπλειζερς...
Flash
Και το ερώτημα παραμένει μείζον και καίριο: Τι διάολο παίρνει ο Rondo ;

(o pierce21 λέει από το καλαματιανό του Beasley)
T.W.Is.M.
QUOTE(Flash @ Dec 9 2010, 22:15 ) *
Και το ερώτημα παραμένει μείζον και καίριο: Τι διάολο παίρνει ο Rondo ;


Μπισκοτα!!! Δεν εχεις δει τα γεμιστα Rondo? smiley.gif
Flash



QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 9 2010, 18:51 ) *
Μπισκοτα!!! Δεν εχεις δει τα γεμιστα Rondo? smiley.gif


Εεεεμ, για να είμαι ειλικρινής, όχι blink.gif blink.gif blink.gif tongue.gif

Άλλες 14 assist χθες στο σακούλι μαζί με 19 πόντους και 5 rebs. Αν εξακολουθήσει με αυτό το ρυθμό θα ολοκληρώσει τη season με 14.06 apg κάτι που συνιστά την 3η καλύτερη επίδοση όλων των εποχών πίσω από τις 2 πιο παραγωγικές χρονιές (89-90 και 90-91) του Stockton με 14.20 και 14,54 apg αντίστοιχα.
vonzuchter
ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΟΥΝΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΜΕ ΤΟ 5o ΤΟΥ ΣΑΚ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ ΤΟΥ ΚΟΜΠΕ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ. ΟΜΑΔΑΡΑ
sacarame
Πραγματικά πολύ μεγάλη νίκη για τους Κέλτες σε ένα πολύ ωραίο ματς....
Όμως παρατηρώ ένα μικρό προβλημα σε αυτή την ομάδα και οοοοοοοοοχι δεν είναι το θέμα με τους σέντερ και τους τραυματισμούς των Ο'νιλ , ούτε το θέμα της ηλικίας των παιχτών και της ενδεχόμενης συντήρησης που θα χρειαστεί να κάνουν μέσα στην χρονιά...


Φέτος δείχνει η ομάδα να έχει ένα πρόβλημα σχετικά με τους πανηγυρισμούς της...
Τι?? Δεν πάω καλά??Εχω χαζέψει??Τι πίνω και δεν σας δίνω??/


ΙΔΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣΤΗΡΙΟ , όπου μετά το νικητήριο καλάθι του Πιρς ο Νέιτ ''τάπας'' Ρόμπινσον τρώει τα μούτρα του στην προσπάθεια να πανηγυρίσει...



Κάτι πάει να κάνει ο Μπιγκ Μπέιμπι αλλά θέλει δουλειά ακόμα...

Είναι τουλάχιστον εμφανής η απουσία φέτος του Μπράιαν Σκαλαμπρίνι σε αυτόν τον τομέα, όπου με τις αλα Τζακσον κινήσεις του και τα 8-drills έδειχνε τον σωστό δρόμο.... icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Air Kef
QUOTE
Φέτος δείχνει η ομάδα να έχει ένα πρόβλημα σχετικά με τους πανηγυρισμούς της...
Τι?? Δεν πάω καλά??Εχω χαζέψει??Τι πίνω και δεν σας δίνω??/


ΙΔΟΥ ΤΟ ΠΕΙΣΤΗΡΙΟ , όπου μετά το νικητήριο καλάθι του Πιρς ο Νέιτ ''τάπας'' Ρόμπινσον τρώει τα μούτρα του στην προσπάθεια να πανηγυρίσει...



24.gif

Η αλήθεια ειναι το ριπλέι στο οποίο φαίνεται ο Νειτ να ντελαπάρει την 2η φορά που πήγε να αγκαλιάσει τον Πολ είναι άξιο.
vonzuchter
έλεος εχασαν απο τους ανυπαρκτους... εχασαν τη συγκεντρωση τους. Πάντως αποδειχτηκε άλλη μια φορα η ανυπαρξια του Ψευτοσουπερμαν χαουαρντ. ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ περιπτωση σε τετοιο ματς ο 25αρης Σακ να εμενε με 6 ποντους και να μη μπορουσε να νικησει εναν 40αρη γεροβετερανο σεντερ...
captain charisma
το ειδα ολο το ματς...βασικα καταφερε ο σακ με τον ντειβις να βγαλουν εκτος παιχνιδιου τον χαουαρντ, τον οποιο εκνευρισαν.(στη βολη εκανε πανω απο 10δευτερα και δν τον αφησαν να την εκτελεσει..οταν τα κανε ο σακαρος αυτα δεν ετρεχε κατι smiley.gif )δηλαδη αν κατεβει και ο περκινς και εχουν πληρης τη γραμμη των ψηλων τους ο χαουαρντ δεν θα καταφερει να μεινει πολυ ωρα στο παρκε, και θα αναγκαστουν οι ματζικ να παιζουν με το μπας σαν 5αρι αναγκης...
καλο ξεκινημα με 13-0 καναν οι ματζικ αλλα μετα ανελαβε ο πιρς και προηγουνταν μεχρι 5λ πριν το τελος αλλα τα καναν θαλασσα και χαλασε και το σερι...
Ginobili
QUOTE(vonzuchter @ Dec 26 2010, 11:50 ) *
έλεος εχασαν απο τους ανυπαρκτους... εχασαν τη συγκεντρωση τους. Πάντως αποδειχτηκε άλλη μια φορα η ανυπαρξια του Ψευτοσουπερμαν χαουαρντ. ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ περιπτωση σε τετοιο ματς ο 25αρης Σακ να εμενε με 6 ποντους και να μη μπορουσε να νικησει εναν 40αρη γεροβετερανο σεντερ...

Σκέτη απογοήτευση το παλικάρι...τον πλευριζαν οι κοντοί να του δώσουν την μπάλα,και με το που την έπαιρνε..ή την έχανε,ή έκανε βήματα...έδειξε την αμπαλοσύνη του στα πιο κρίσιμα λεπτά.
Pierce
ο οποιος επαιξε 12 (ολογραφως : Δωδεκα) λεπτα και εκανε 6 φαουλ , ενω ο Ντουαιτ 33. Ναι οσο ηταν μεσα τον περιορισε ο Σακ, αλλα δεν ηταν αυτος (μονο ) ο λογος που εμεινε στους 6 ποντους ο Χαουαρντ.

Στα του παιχνιδιου, αν υπηρχε ο Ροντο, δεν υπηρχε περιπτωση να χαθει, υπηρξε μια τρικυμια στο 4ο δωδεκαλεπτο ,οπου και χαθηκε η διαφορα, πραγμα που δεν συνανταται συχνα στους Σελτικς. Αν ο Γκαρνετ συνεχισει ετσι μεχρι τελους, προσωπικα την ομαδα την βλεπω στους τελικους smile.gif
captain charisma
http://www.gazzetta.gr/basket/nba/item/124...%B1%CE%BA%C2%BB


δεν μασησε καθολου ο σακ...
τωρα σιγουρα ο μπαρμπαστερν θα του επιβαλει ενα μεγαλο προστιμο...
vonzuchter
QUOTE(captain charisma @ Dec 26 2010, 19:23 ) *
http://www.gazzetta.gr/basket/nba/item/124...%B1%CE%BA%C2%BB


δεν μασησε καθολου ο σακ...
τωρα σιγουρα ο μπαρμπαστερν θα του επιβαλει ενα μεγαλο προστιμο...


τι εγινε δε το ειδα το ματς. δε τα εκανε τα φαουλ? παντως στο ΝΒΑ.κομ που ειδα φασεις 2 φαουλ που εδειξε ηταν... ειδικα το 6ο. παντως τον εβγαλαν εκτος παιχνιδου τον χαουαρντ
vonzuchter
QUOTE(pierce21 @ Dec 26 2010, 13:02 ) *
ο οποιος επαιξε 12 (ολογραφως : Δωδεκα) λεπτα και εκανε 6 φαουλ , ενω ο Ντουαιτ 33. Ναι οσο ηταν μεσα τον περιορισε ο Σακ, αλλα δεν ηταν αυτος (μονο ) ο λογος που εμεινε στους 6 ποντους ο Χαουαρντ.

Στα του παιχνιδιου, αν υπηρχε ο Ροντο, δεν υπηρχε περιπτωση να χαθει, υπηρξε μια τρικυμια στο 4ο δωδεκαλεπτο ,οπου και χαθηκε η διαφορα, πραγμα που δεν συνανταται συχνα στους Σελτικς. Αν ο Γκαρνετ συνεχισει ετσι μεχρι τελους, προσωπικα την ομαδα την βλεπω στους τελικους smile.gif


Μακαρι γιατι θελω οσο τιποτα αλλο στη μπασκετικη μου ζωη να παρει αλλο ενα δαχτυλιδι ο σακ. Αλλα και ο γκαρνετ που πραγματικα του αξιζει αλλο ενα. Δε ξερω ομως... οι Χιτ αρχιζουν να με φοβιζουν
vonzuchter
Χιτ και Ματζικ ανεβαινουν...
captain charisma
δεν πρεπει να ανυσηχεις...στα πλειοφς θα μιλησει το λεγομενο celtics pride
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.