Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός vs EA7 Emporio Armani
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
sni79per
vs

Roster Emporio Armani
http://www.euroleague.net/competition/team...am?clubcode=MIL

Πρόγραμμα
http://www.euroleague.net/main/results/by-...hasetypecode=TS


Αντε και καλη μας αρχη...
goofy87
O Hacket πήγε στην Αρμάνι ohmy.gif ?, Επίσης πρέπει να προσέξουμε το μαρκάρισμα του Keith Langford, καθώς και τον C.J Wallace.
Stojan 13
Εκτός του Samuels έχει καμία άλλη απουσία μιας και δεν μπόρεσα να την παρακολουθήσω καθόλου;;;
kotipelto1821
ομαδα με πολλους παιχταραδες αλλα χωρις να εχει βρει χημεια ακομα ελπιζω να το παρουμε το ματς ... τωρα ξεκιναει το πραγματικο τουρνουα για να δουμε τι θα δουμε ...
akratacity
παιχτες-κλειδια για αυτην την αρμανι ειναι οι δυο νεαροι ιταλοι ο μελλι και ο τζεντιλε

αν αυτοι εξουδετερωθουν οσους και να βαλει ο λανγκφορντ δεν θα ειναι αρκετοι για να κερδισει η αρμανι

περιμενω να δω αν θα δωσει το κουμαντο στον χακετ ο μπανκι ο οποιος να θυμισω οτι με την περσινη του ομαδα εκανε πολυ δυνατη εκκινηση στο τοπ 16

kseplenhs
Νίκη βλέπω,εύκολα ή δύσκολα αλλά νομίζω πως θα ήταν καλύτερα να έπαιζαν στο μιλάνο τώρα παρά στο οακα.Επειδή βλέπω την αρμάνι ρυθμίστρια του ομίλου(αλλά όχι και σε αυτές που θα προκριθούν),θαρρώ πως αν δέσει με τον χάκετ θα κάνει ζημιές τουλάχιστον στην έδρα της.Επομένως καλό για τον παο θα ήταν να ξεμπέρδευε απο τώρα με το διπλό στο μιλάνο.Μετά απο 1μιση μήνα το βλέπω πιο πιθανό για να σκοντάψει.

Βέβαια αν κερδίσει η αρμάνι την παρασκευή θα αρχίσει να πιστεύει.Και καλό θα ήταν να μην ενθουσιαστεί γιατί πάμε εμείς μετά μιλάνο.. tongue.gif

Μου αρέσει πάντως το ρόστερ της.Έχει πολύ ταλέντο.Μένει να δείξει αν έχει κ προπονητή για να φτάσει μακριά.
bbplayer
δεν ξέρω τι θα κάνουμε. το θέμα είναι ότι από μεθαύριο τελειώνουν οι κάθε είδους δικαιολογίες, περι ελλειπούς προετοιμασίας, τραυματισμών, διαχείρισης ρόστερ, τραυματισμών κοκ
Φτάσαμε Γενάρη , περάσαμε αγκομαχώντας στο τοπ-16 και τωρα έχουμε κάθε βδομάδα ντέρμπι.

Εάν η εικόνα που είδαμε με τον Ολυμπιακό είναι ο "οδηγός" για το πώς θα αντιμετωπίσουμε τα ματς αυτά, θεωρώ ότι δεν έχουμε μέλλον.
Εάν η ομάδα έχει δουλέψει στο επιθετικό κομμάτι, όπου παρουσιαζόμαστε εντελώς αστείοι, παλεύεται το πράμα. Εννοείται ότι αύριο με ήττα τελειώνει η ιστορία νωρίς νωρίς.

καλή μας επιτυχία
manj13
QUOTE(bbplayer @ Dec 31 2013, 10:40 ) *
δεν ξέρω τι θα κάνουμε. το θέμα είναι ότι από μεθαύριο τελειώνουν οι κάθε είδους δικαιολογίες, περι ελλειπούς προετοιμασίας, τραυματισμών, διαχείρισης ρόστερ, τραυματισμών κοκ
Φτάσαμε Γενάρη , περάσαμε αγκομαχώντας στο τοπ-16 και τωρα έχουμε κάθε βδομάδα ντέρμπι.

Εάν η εικόνα που είδαμε με τον Ολυμπιακό είναι ο "οδηγός" για το πώς θα αντιμετωπίσουμε τα ματς αυτά, θεωρώ ότι δεν έχουμε μέλλον.
Εάν η ομάδα έχει δουλέψει στο επιθετικό κομμάτι, όπου παρουσιαζόμαστε εντελώς αστείοι, παλεύεται το πράμα. Εννοείται ότι αύριο με ήττα τελειώνει η ιστορία νωρίς νωρίς.

καλή μας επιτυχία


Να σου πω την αληθεια bbplayer εγω ενα crash test με ΡΕΑΛ θα θελα, εστω και οπως ειναι ΤΩΡΑ οι δυο τους, για να πως βγαινουν οι ''κοντρες''...Θεωρω οτι αυτη τη στιγμη δεν σταματιεται απο ΚΑΝΕΝΑ,ουτε απο μας στο 100% μας...Την εχει τρομαξει το ματι μου sad.gif Αλλα μεχρι την ανοιξη...
ΟΛΟΙ οι υπολοιποι παιζονται αν παιξουμε οπως πρεπει...
yorgos
Πολύ δύσκολο το ματς, δεν ταιριάζει ως ομάδα η Αρμάνι στον Παναθηναϊκό που ακόμη δεν έχει κάνει ένα πραγματικά πειστικό παιχνίδι επιθετικά (ο Σκαριόλο δε μετράει, ήταν σα να κλέβεις εκκλησία). Το κακό είναι ότι μια ήττα είναι δράμα, αλλά από την άλλη καλύτερη κλήρωση (σειρά των ματς) δεν μπορούσε να υπάρξει.

Αλλά όπως έγραψαν και οι από πάνω, τελείωσαν τα ψέμματα, μπήκε ο Γενάρης, αν έχουμε ομάδα ας πάρουμε μπρος...
Zoys
Πρέπει να είναι το πιο "πονηρό" ΠΑΟ-Αρμάνι Μιλάνο των τελευταίων ετών. Δύσκολο ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό που κρύβει παγίδες. Νομίζω ότι ο Παναθηναϊκός θα δυσκολευτεί πολύ για να ξεκινήσει νικηφόρα τη φάση των 16 ενώ δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά για τον νικητή.

Νομίζω ότι η αμυντική αντιμετώπιση του Παναθηναϊκού θα είναι το κλειδί για την αναμέτρηση όπως και η εξασφάλιση των ριμπάουντ. Έπειτα όμως χρειάζεται και αποδοτική επίθεση και δεν θα είναι τόσο εύκολο αφού η Αρμάνι μπορεί ευκολότερα πλέον να απαντήσει στο μπασκετικό ξύλο με το αυξημένο πλέον αμυντικό της aggressiveness. Επίσης δεν αποκλείεται να φανούν τα κενά της ομάδας του Πεδουλάκη στα γκαρντ αφού ο Hackett δεν είναι απλά μια επιπλέον λύση στην περιφερειακή γραμμή των Ιταλών, αλλά η καλύτερη δυνατή ενίσχυση στο δημιουργικό κομμάτι για την ομάδα του Banchi.
tReason
QUOTE (manj13 @ Dec 31 2013, 13:25 ) *
Να σου πω την αληθεια bbplayer εγω ενα crash test με ΡΕΑΛ θα θελα, εστω και οπως ειναι ΤΩΡΑ οι δυο τους, για να πως βγαινουν οι ''κοντρες''...Θεωρω οτι αυτη τη στιγμη δεν σταματιεται απο ΚΑΝΕΝΑ,ουτε απο μας στο 100% μας...Την εχει τρομαξει το ματι μου sad.gif Αλλα μεχρι την ανοιξη...
ΟΛΟΙ οι υπολοιποι παιζονται αν παιξουμε οπως πρεπει...


Συμφωνω η ρεαλ ειναι η πιο dominant ομαδα που εχω δει ποτε στη ευρωπη και αν το παρει στο τελος που ειναι και το πιο πιθανο
θα ελεγα οτι ειναι η καλυτερη ομαδα ολων των εποχων στην ευρωπη.Απιστευτο μπασκετ που συνδυαζει και το αποτελεσμα και dominant σε αμυνα και επιθεση,χωρι εμφανεις αδυναμιες.Ειναι μια καλη ομαδα του ΝΒΑ στην ευρωπη...
Και για τους αλους 7-8 διεκδικητες συμφωνω ειναι περιπου στο ιδιο επεπεδο εχουν μικροδιαφορες αλλα οιλοι πιαζονται με λιγη τυχη.Και η αρμανι θα ελεγα ειναι μεσα στους 7-8
manj13
QUOTE(tReason @ Dec 31 2013, 14:55 ) *
Συμφωνω η ρεαλ ειναι η πιο dominant ομαδα που εχω δει ποτε στη ευρωπη και αν το παρει στο τελος που ειναι και το πιο πιθανο
θα ελεγα οτι ειναι η καλυτερη ομαδα ολων των εποχων στην ευρωπη.Απιστευτο μπασκετ που συνδυαζει και το αποτελεσμα και dominant σε αμυνα και επιθεση,χωρι εμφανεις αδυναμιες.Ειναι μια καλη ομαδα του ΝΒΑ στην ευρωπη...
Και για τους αλους 7-8 διεκδικητες συμφωνω ειναι περιπου στο ιδιο επεπεδο εχουν μικροδιαφορες αλλα οιλοι πιαζονται με λιγη τυχη.Και η αρμανι θα ελεγα ειναι μεσα στους 7-8



''η ρεαλ ειναι η πιο dominant ομαδα που εχω δει ποτε στη ευρωπη''

Nα με συγχωρεις αλλα πιο dominant -ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΑ wink.gif -ομαδα απο τον ΠΑΟ του 2008-2009, ΔΕΝ εχω δει εγω, ειδικα αφου ΔΕΝ τελειωσε ακομη η χρονια...

4 ALVERTIS, FRAGISKOS Greece Forward 2.06 1974
5 KECMAN, DUSAN Serbia Guard 1.97 1977
6 SPANOULIS, VASSILIS Greece Guard 1.93 1982
7 PERPEROGLOU, STRATOS Greece Forward 2.03 1984
8 BATISTE, MIKE USA Forward 2.04 1977
9 FOTSIS, ANTONIS Greece Forward 2.09 1981
10 HATZIVRETTAS, NIKOS Greece Guard 1.95 1977
11 NICHOLAS, DREW USA Guard 1.93 1981
12 TSARTSARIS, KOSTAS Greece Forward 2.09 1979
13 DIAMANTIDIS, DIMITRIS Greece Guard 1.96 1980
14 PEKOVIC, NIKOLA Montenegro Center 2.10 1986
15 SAKOTA, DUSAN Greece Forward 2.05 1986
16 SHERMADINI, GIORGI Georgia Center 2.16 1989
17 VERGINIS, DIMITRIOS Greece Guard 1.91 1987
19 JASIKEVICIUS, SARUNAS Lithuania Guard 1.93 1976





Head Coach

OBRADOVIC, ZELJKO Serbia
D-Wade
QUOTE(manj13 @ Dec 31 2013, 15:15 ) *
''η ρεαλ ειναι η πιο dominant ομαδα που εχω δει ποτε στη ευρωπη''

Nα με συγχωρεις αλλα πιο dominant -ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΑ wink.gif -ομαδα απο τον ΠΑΟ του 2008-2009, ΔΕΝ εχω δει εγω, ειδικα αφου ΔΕΝ τελειωσε ακομη η χρονια...

4 ALVERTIS, FRAGISKOS Greece Forward 2.06 1974
5 KECMAN, DUSAN Serbia Guard 1.97 1977
6 SPANOULIS, VASSILIS Greece Guard 1.93 1982
7 PERPEROGLOU, STRATOS Greece Forward 2.03 1984
8 BATISTE, MIKE USA Forward 2.04 1977
9 FOTSIS, ANTONIS Greece Forward 2.09 1981
10 HATZIVRETTAS, NIKOS Greece Guard 1.95 1977
11 NICHOLAS, DREW USA Guard 1.93 1981
12 TSARTSARIS, KOSTAS Greece Forward 2.09 1979
13 DIAMANTIDIS, DIMITRIS Greece Guard 1.96 1980
14 PEKOVIC, NIKOLA Montenegro Center 2.10 1986
15 SAKOTA, DUSAN Greece Forward 2.05 1986
16 SHERMADINI, GIORGI Georgia Center 2.16 1989
17 VERGINIS, DIMITRIOS Greece Guard 1.91 1987
19 JASIKEVICIUS, SARUNAS Lithuania Guard 1.93 1976





Head Coach

OBRADOVIC, ZELJKO Serbia

Συμφωνώ σαν ρόστερ η ομάδα του Παναθηναικού είναι καλύτερη για μένα αλλά καμία ομάδα μέχρι τώρα σε οποιαδήποτε πρώτη φάση δεν έχει παρουσιαστεί τόσο κυρίαρχη όσο η Ρεαλ.Φυσικά θα πρέπει να δείξει την ίδια εικόνα και στα παιχνίδια που θα κρίνουν τον τίτλο για να πούμε ότι είναι η πιο κυρίαρχη των τελευταίων χρόνων
tReason
QUOTE (manj13 @ Dec 31 2013, 15:15 ) *
''η ρεαλ ειναι η πιο dominant ομαδα που εχω δει ποτε στη ευρωπη''

Nα με συγχωρεις αλλα πιο dominant -ΚΑΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΑ wink.gif -ομαδα απο τον ΠΑΟ του 2008-2009, ΔΕΝ εχω δει εγω, ειδικα αφου ΔΕΝ τελειωσε ακομη η χρονια...

4 ALVERTIS, FRAGISKOS Greece Forward 2.06 1974
5 KECMAN, DUSAN Serbia Guard 1.97 1977
6 SPANOULIS, VASSILIS Greece Guard 1.93 1982
7 PERPEROGLOU, STRATOS Greece Forward 2.03 1984
8 BATISTE, MIKE USA Forward 2.04 1977
9 FOTSIS, ANTONIS Greece Forward 2.09 1981
10 HATZIVRETTAS, NIKOS Greece Guard 1.95 1977
11 NICHOLAS, DREW USA Guard 1.93 1981
12 TSARTSARIS, KOSTAS Greece Forward 2.09 1979
13 DIAMANTIDIS, DIMITRIS Greece Guard 1.96 1980
14 PEKOVIC, NIKOLA Montenegro Center 2.10 1986
15 SAKOTA, DUSAN Greece Forward 2.05 1986
16 SHERMADINI, GIORGI Georgia Center 2.16 1989
17 VERGINIS, DIMITRIOS Greece Guard 1.91 1987
19 JASIKEVICIUS, SARUNAS Lithuania Guard 1.93 1976





Head Coach

OBRADOVIC, ZELJKO Serbia


Αυτh δεν ηταν dominant ομαδα μεχρι το ΤΟΠ-16 ψαχνοταν ειχε κανει αρκετες ηττες,τη σιενα την περναει με 3-1 με ανς ματς πολυ καθαρα και το Φ4 το κερδιζει με 2 παιχνιδια στο καλαθι εστω και αν με την τσσκα εβαλε και η διαιτησια το χερακι της.
Πιο κυριαρχη ηταν ομαδα του 2007 οσες ηττες εκανε στα προκριματικα ητσαν ηθελημενες μαλλον μαλλον περναει την δυναμο με 3-0 και το Φ4 το κερδιζει με καθαρες νικες αν και εντος εδρας.αν και ο ομπραντοβιτς ειχε πει οτι η καλυτερη ομαδα ηταν του 2009...
Αλλα η ρεαλ με βαση τα αποτελεσματα,το θεαματικο μπασκετ αλλα και τους παικτες ειναι η καλυτερη ομαδα που εχω δει στην ευρωπη μεχρι τον ιανουαριο.Ο ΠΑΟ του πρωτου ημιχρονου με την τσσκα ηταν επιπεδου φετεινης ρεαλ αλλα η ρεαλ εχει παιξει αυτο το μπασκετ για μεγαλυτερο διαστημα σε περισσοτερα παιχνιδια.Αλλα οπως ειπα πρππει να παρει στο τελος την κουπα αλλιως δεν ειναι κορυφαια...
G-arenas
QUOTE (tReason @ Dec 31 2013, 16:00 ) *
Αυτh δεν ηταν dominant ομαδα μεχρι το ΤΟΠ-16 ψαχνοταν ειχε κανει αρκετες ηττες,τη σιενα την περναει με 3-1 με ανς ματς πολυ καθαρα και το Φ4 το κερδιζει με 2 παιχνιδια στο καλαθι εστω και αν με την τσσκα εβαλε και η διαιτησια το χερακι της.
Πιο κυριαρχη ηταν ομαδα του 2007 οσες ηττες εκανε στα προκριματικα ητσαν ηθελημενες μαλλον μαλλον περναει την δυναμο με 3-0 και το Φ4 το κερδιζει με καθαρες νικες αν και εντος εδρας.αν και ο ομπραντοβιτς ειχε πει οτι η καλυτερη ομαδα ηταν του 2009...
Αλλα η ρεαλ με βαση τα αποτελεσματα,το θεαματικο μπασκετ αλλα και τους παικτες ειναι η καλυτερη ομαδα που εχω δει στην ευρωπη μεχρι τον ιανουαριο.Ο ΠΑΟ του πρωτου ημιχρονου με την τσσκα ηταν επιπεδου φετεινης ρεαλ αλλα η ρεαλ εχει παιξει αυτο το μπασκετ για μεγαλυτερο διαστημα σε περισσοτερα παιχνιδια.Αλλα οπως ειπα πρππει να παρει στο τελος την κουπα αλλιως δεν ειναι κορυφαια...

ναι αλλα πρεπει να λαβεις υποψην σου και το επιπεδο της φετινης ευρωλίγκας σε σχεση με εκεινη το 09 ή αλλων χρονων...
φετος η ρεαλ ειχε πολύ ευκολο ομιλο,παρα το ότι ηταν σαρωτικη στα περισσοτερα ματς...
και επισης καμια ομαδα δεν μπορει να θεωρηθεί υπερομαδα ή η καλυτερη ολων των εποχων λαμβανοντας υποψην
μονο την πρωτη φαση...
rchos
Αυτή η Ρεαλ είναι η πιο dominant ομάδα που έχει εμφανιστεί στην Ευρωλίγκα.
Σε σύνολο 10 αγώνων έχει 23,7 πόντους μέσο όρο διαφορά θετικό χωρίς ήττα.
Έχει δηλαδή βάλει 237 περισσότερους πόντους από τις αντιπάλους της σε 10 αγώνες.


Δεν μας αφορά το ρόστερ ούτε ο προπονητής ούτε αν θα βγει καλύτερη ομάδα στο τέλος.

Σε σειρά 10 αγώνων ομάδα με τόσο μεγάλη διαφορά από τους αντιπάλους της δεν έχει ξαναυπάρξει.
Μόνο η Μπαρτσελονα του 2009-2010 που τελικά το πήρε κιολάς έχει παρουσιάσει πρόσωπο τόσο καλό όσο η φετινή Ρεαλ σε πρώτη φάση.




QUOTE(G-arenas @ Dec 31 2013, 16:11 ) *
ναι αλλα πρεπει να λαβεις υποψην σου και το επιπεδο της φετινης ευρωλίγκας σε σχεση με εκεινη το 09 ή αλλων χρονων...
φετος η ρεαλ ειχε πολύ ευκολο ομιλο,παρα το ότι ηταν σαρωτικη στα περισσοτερα ματς...
και επισης καμια ομαδα δεν μπορει να θεωρηθεί υπερομαδα ή η καλυτερη ολων των εποχων λαμβανοντας υποψην
μονο την πρωτη φαση...


Εκεί ακριβώς είναι το ζουμί.
Η Ρεαλ αυτή τη στιγμή στην Ευρωλίγκα είναι η πιο Dominant ομάδα που έχει εμφανιστεί.Αυτό δεν την κάνει αυτόματα και την καλύτερη που έχει εμφανιστεί.Δεν σε ενδιαφέρει το επίπεδο των αντιπάλων σε σχέση με άλλες χρονιές ούτε το επίπεδο την ίδιας σε σχέση με άλλες χρονιές.
Αν είναι καλύτερη ομάδα από άλλες μεγάλες που έχουν εμφανιστεί στην Ευρωλίγκα θα φανεί όντως στην πορεία και όχι τώρα αλλά αυτό που έχει παρουσιάσει ως τώρα της δίνει το δικαίωμα να χαρακτηριστεί η πιο ντόμιναντ ομάδα που έχουμε δει.
manj13
QUOTE(rchos @ Dec 31 2013, 16:23 ) *
Αυτή η Ρεαλ είναι η πιο dominant ομάδα που έχει εμφανιστεί στην Ευρωλίγκα.
Σε σύνολο 10 αγώνων έχει 23,7 πόντους μέσο όρο διαφορά θετικό χωρίς ήττα.
Έχει δηλαδή βάλει 237 περισσότερους πόντους από τις αντιπάλους της σε 10 αγώνες.


Δεν μας αφορά το ρόστερ ούτε ο προπονητής ούτε αν θα βγει καλύτερη ομάδα στο τέλος.

Σε σειρά 10 αγώνων ομάδα με τόσο μεγάλη διαφορά από τους αντιπάλους της δεν έχει ξαναυπάρξει.
Μόνο η Μπαρτσελονα του 2009-2010 που τελικά το πήρε κιολάς έχει παρουσιάσει πρόσωπο τόσο καλό όσο η φετινή Ρεαλ σε πρώτη φάση.






Εκεί ακριβώς είναι το ζουμί.
Η Ρεαλ αυτή τη στιγμή στην Ευρωλίγκα είναι η πιο Dominant ομάδα που έχει εμφανιστεί.Αυτό δεν την κάνει αυτόματα και την καλύτερη που έχει εμφανιστεί.Δεν σε ενδιαφέρει το επίπεδο των αντιπάλων σε σχέση με άλλες χρονιές ούτε το επίπεδο την ίδιας σε σχέση με άλλες χρονιές.
Αν είναι καλύτερη ομάδα από άλλες μεγάλες που έχουν εμφανιστεί στην Ευρωλίγκα θα φανεί όντως στην πορεία και όχι τώρα αλλά αυτό που έχει παρουσιάσει ως τώρα της δίνει το δικαίωμα να χαρακτηριστεί η πιο ντόμιναντ ομάδα που έχουμε δει.


''Αν είναι καλύτερη ομάδα από άλλες μεγάλες που έχουν εμφανιστεί στην Ευρωλίγκα θα φανεί όντως στην πορεία και όχι τώρα αλλά αυτό που έχει παρουσιάσει ως τώρα της δίνει το δικαίωμα να χαρακτηριστεί η πιο ντόμιναντ ομάδα που έχουμε δει.''

To συγκεκριμενο με βρισκει ΣΧΕΔΟΝ 100% συμφωνο με μια μικρη ενσταση για την δυναμικοτητα των ομαδων που αντιμετωπισε , ωστε να ΔΕΙΧΝΕΙ ΕΤΣΙ ως τωρα....


AZ1980
Eμένα δε μου αρέσει το μπάσκετ που παίζει η Ρεάλ. Dominant φαίνεται όσο δεν παίζει με τις ελληνικές ομάδες. Συγκρίσεις με ομάδες - μεγαθήρια του παρελθόντος για μένα σε αυτή τη φάση είναι άτοπες, και γιατί το επίπεδο της Ευρωλίγκας έχει πέσει τα τελευταία χρόνια αισθητά, αλλά και, κυρίως, διότι στα δικά μου μάτια είναι σαφές πως μιλάμε για μια ομάδα που όταν βρει αντίπαλο ισχυρό και οργανωμένο/πειθαρχημένο μπασκετικά στο ψηλότερο επίπεδο θα έχει μεγάλο πρόβλημα, μιας και αγωνίζεται σχεδόν συνειρμικά. Σπανίως κυριαρχούν στο τέλος τέτοιες ομάδες. Κι όταν αυτό συμβαίνει, πιο πολλά έχει να πει για το συνολικό επίπεδο μιας διοργάνωσης, παρά για το ποιοτικό ύψος της εκάστοτε νικήτριας.



bball.gif
Quincy
QUOTE(bbplayer @ Dec 31 2013, 08:40 ) *
Εννοείται ότι αύριο με ήττα τελειώνει η ιστορία νωρίς νωρίς.



Είσαι υπερβολικός.Σε φάση που κρατάει 3-4 μήνες και με 14 αγώνες δεν ξεγράφεται κανείς με 0-1. Ειδικά σ' αυτό το γκρουπ που δεν είναι κι απίθανο να μείνουν όλοι κάτω από 10 νίκες!!!

Για την Αρμάνι τώρα τι να πούμε, δεν ξέρω πόσο θα την βοηθήσει αγωνιστικά ο Χάκετ, και πόσο γρήγορα θα γίνει αυτό, πάντως να απέκτησε με τον καινούργιο χρόνο χαρακτήρα ομάδας που κερδίζει (δύσκολα παιχνίδια) εκτός έδρας είναι λίγο δύσκολο.

Πρόβληψη μου είναι ότι θα κερδίσει (με μικρή διαφορά) ο Παναθηναικός.
AZ1980
Επίσης να πω πως θεωρώ ότι ο Παναθηναϊκός θα παίξει καλά στο παιχνίδι αυτό και θα κερδίσει. Νομίζω πως θα έχει καλή πορεία σε αυτό τον όμιλο. Είναι πολύ σκληρή ομάδα, που έχει εμφανίσει φέτος σοβαρά προβλήματα εκγύμνασης στην προετοιμασία (εκεί θεωρώ πως οφείλονται αρκετοί από τους τραυματισμούς) και συγκέντρωσης, αλλά που ευνοείται ιδιαίτερα από την συσπείρωση που της προκαλούν δύσκολες καταστάσεις, κρίσιμα παιχνίδια και ισχυροί αντίπαλοι. Είχε φανεί και στην περσινή ομάδα αυτό το χαρακτηριστικό, αλλά η φετινή νομίζω έχει την ποιότητα να το εκμεταλλευτεί καλύτερα.

ΥΓ. Ενδεχόμενη αντικατάσταση του Μαυροκεφαλίδη θα βοηθούσε πολύ. Η θέση του αναπληρωματικού σέντερ και η έλλειψη ψηλών ικανών στο ποστάρισμα αποτελούν τις "πληγές" αυτού του συνόλου σε επίπεδο στελέχωσης/τακτικής, και η παρουσία του Λουκά δεν βοηθά στην επούλωσή τους, ίσα ίσα τις επιδεινώνει.



bball.gif
bbplayer
QUOTE (Quincy @ Jan 1 2014, 17:04 ) *
Είσαι υπερβολικός.Σε φάση που κρατάει 3-4 μήνες και με 14 αγώνες δεν ξεγράφεται κανείς με 0-1. Ειδικά σ' αυτό το γκρουπ που δεν είναι κι απίθανο να μείνουν όλοι κάτω από 10 νίκες!!!


"στα χαρτιά" είναι έτσι όπως τα λες. Αλλά εγώ βλέπω ότι σε περίπτωση ήττας και με την ψυχολογία στο πάτωμα, πας στην Κάχα , γίνεται το 0-2 και τελειώνεις και τυπικά. Δεν καλύπτεται σε τέτοιο γκρουπ τέτοια άσχημη αρχή. Πού θα ρεφάρεις? Με/στη Μάρτσα? με/στη Φενέρ? και οι άλλοι τι θα κάνουν? δεν είναι κουλοί βέβαια.

Ας ελπίζουμε να νικήσουμε γιατί αλλιώς τέλος
Quincy
QUOTE(bbplayer @ Jan 1 2014, 18:44 ) *
"στα χαρτιά" είναι έτσι όπως τα λες. Αλλά εγώ βλέπω ότι σε περίπτωση ήττας και με την ψυχολογία στο πάτωμα, πας στην Κάχα , γίνεται το 0-2 και τελειώνεις και τυπικά. Δεν καλύπτεται σε τέτοιο γκρουπ τέτοια άσχημη αρχή. Πού θα ρεφάρεις? Με/στη Μάρτσα? με/στη Φενέρ? και οι άλλοι τι θα κάνουν? δεν είναι κουλοί βέβαια.

Ας ελπίζουμε να νικήσουμε γιατί αλλιώς τέλος



Με συνδυαστικές ήττες από Εφές-Κούτσα και Μάλαγα τότε ναι ίσως να χεις πρόβλημα (αλλά και πάλι αποκλεισμένος δεν θεωρείσαι ποτέ!), αλλά τι σε κάνει να νομίζεις ότι θα περάσουν κι οι άλλοι τόσο εύκολα από κει μέσα (ειδικά η Αρμάνι);; Το τοπ16 δεν είναι θέμα ψυχολογίας, σε 3 μήνες και τόσα πολλά παιχνίδια η ψυχολογία αλλάζει από παιχνίδι σε παιχνίδι.

Δεν ξέρω που θα ρεφάρεις, αλλά κάπου πρέπει να το κάνεις κι αυτό ειδικά εντός έδρας.
yorgos
Στα χαρτιά η Αρμάνι έχει περισσότερες λύσεις, αλλά μέχρι στιγμής (όπως πάντα...) αποδεικνύονται ασύνδετοι και χέστες, παρά την παρουσία καλύτερου προπονητή φέτος που κάτι κατάφερε σε σχέση με το περσινό δράμα. Στα συν το ότι ο ΠΑΟ τους πετυχαίνει πριν προλάβει να δέσει ο Χάκετ. Αν το ΟΑΚΑ βράζει και η άμυνα είναι όπως πρέπει (και τα δύο είναι πιθανότερα από το αντίθετο), θα πρέπει να κερδίσει ο Παναθηναϊκός εκτός κι αν μιλάμε για απίστευτη αστοχία. Αυτό που φοβάμαι πιο πολύ είναι κανένα κοιμισμένο ξεκίνημα (άπειρα τέτοια φέτος) και μετά να τρέχει ο Παναθηναϊκός να μειώσει, με το άγχος να αυξάνεται γιατί όπως και να το κάνουμε είναι από τα ματς που θεωρείς δεδομένες νίκες στο πρόγραμμά σου αν μιλάς για τετράδα ομίλου. Μην ξεχνάμε τις διαφορές, μπορεί να παίξουν σημαντικό ρόλο. Κομβικός ο Λάσμε στην αεροπορία και ο Μπράμος στην άμυνα.
kseplenhs
Νομίζω πάντως πως είναι λάθος να εστιαστεί η άμυνα πάνω στον χάκετ.Οι άλλοι στην παρούσα φάση είναι πιο επικίνδυνοι και ειδικά ο λάνγκφορντ.Αν βρει ρυθμό τούτος,δεν σταματάει και αρκεί ένα σκριν για να σηκωθεί να σουτάρει απο κάθε σημείο.Επιβάλεται να είναι καλά ο ούκιτς γιατί άλλος αμυντικός που να τον κουμαντάρει δεν υπάρχει.Το "κόλπο γκιστ" δεν πιάνει γιατί αυτός σουτάρει.Δεν νοιάζεται να βρει ντράιβ.
louie
αν βρει κανεις κανα καλο λινκ για τον αγωνα να το στειλει
yorgos
O Διαμαντίδης 6 ασίστς σε 8 λεπτά
bbplayer
όσο έχουμε τα ριμπάουντ και ο Μήτσος τους κάνει πλάκα μπροστά δε βλέπω να έχουμε πρόβλημα

@ εδιτ :με το που βγήκε τρεςι χαμένες επιθέσεις και δυο φάουλ στην άμυνα και μένουμε για 1,5 λεπτό στους 20 πόντους. Για κάτι τέτοια λέω κι εγώ ότι πρέπει να παίζει μέχρι τα 40 του
yorgos
Ε καλά, κάποια στιγμή θα βάλουνε και κανένα σουτ, αλλά ο Μήτσος σήμερα όντως κάνει πλάκα...

Από το πόσο και πώς παίζει ο Χάκετ, η "νέα" Αρμάνι θα είναι τελείως ομάδα δική του. Το οποίο σημαίνει πως μπορεί να κάνει ζημιές.
bbplayer
μου κάνει εντύπωση πάντως που του έχει δώσει και Χάκετ και Μος στην άμυνα. είναι πολύ αθλητικοί και οι δύο και παίζει να τα φτύσει γρήγορα

@ αυτός ο Παππάς πρέπει να είναι λίγο βλήμα στο μυαλό. Πάει ο άλλος να παίξει 1vs1 , και αντί να του κάνει χώρο , πάει και κολλάει πάνω του και σε 1τμ μαζεύονται 4 κορμιά
Dred11
Ωπα ο Λουκάς. Τρελή ντριμπλίτσα και 2 drawn fouls. Ξεψάρωσε.
bbplayer
Ψάχνει να βρει που έκανε το φάουλ ο φουκαράς ο Μέλι
Dred11
Μόνος του τους παίζει ο Λουκάς. tongue.gif
yorgos
Στο 18' ο Παναθηναϊκός είχε υπερτριπλάσια (!) ριμπάουντ...
Dred11
Αν ο ΠΑΟ είχε Πέκοβιτς, θα προηγούνταν με 30 στο ημίχρονο. Η Αρμάνι είναι ανύπαρκτη στους ψηλούς.
bbplayer
έναν άσο ακόμα ρε γμτ! έναν άσο! "φωνάζει" από μακριά η ομάδα ότι θέλει έναν άσο ακόμα
Dred11
Κι έναν σέντερ που να ξέρει να ποστάρει.
AKRG
QUOTE (Dred11 @ Jan 2 2014, 22:16 ) *
Αν ο ΠΑΟ είχε Πέκοβιτς, θα προηγούνταν με 30 στο ημίχρονο. Η Αρμάνι είναι ανύπαρκτη στους ψηλούς.



QUOTE (bbplayer @ Jan 2 2014, 22:16 ) *
έναν άσο ακόμα ρε γμτ! έναν άσο! "φωνάζει" από μακριά η ομάδα ότι θέλει έναν άσο ακόμα



Παιδιά ο Αι-Βασίλης πέρασε προχθές ! καλή χρονιά και υγεία σε όλους, σιγά-σιγά η ομάδα βρίσκει τα πατήματά της, τρανό παράδειγμα ο "μπλακχεντ" ...
louie
QUOTE (Dred11 @ Jan 2 2014, 22:19 ) *
Κι έναν σέντερ που να ξέρει να ποστάρει.


o ασος ειναι ακομα πιο απαραιτητος. ειναι αυτο που λεω ολη την χρονια, βγαινει 2 λεπτα ο διαμαντιδης και μοιαζουν λες και η μπαλα ειναι βομβα και δεν ξερουν τι να την κανουν.

19-7 τα ριμπαουντ. παρα πολυ καλο δειγμα
yorgos
Συμφωνώ. Ανάμεσα στον άσο και το πέντε, στον άσο πάσχουμε περισσότερο. Αν τραυματιστεί κανένας Μήτσος, τι κάνουμε;
paodynasty
QUOTE(andykrg @ Jan 2 2014, 22:19 ) *
Παιδιά ο Αι-Βασίλης πέρασε προχθές ! καλή χρονιά και υγεία σε όλους, σιγά-σιγά η ομάδα βρίσκει τα πατήματά της, τρανό παράδειγμα ο "μπλακχεντ" ...


+ 1000, αλλά έλα που παν στο βρόντο... rolleyes.gif
Dred11
Σάμουελς και Μος τραυματίες. Μάλιστα.
bbplayer
μ' αρέσει η διαιτησία σήμερα 69.gif
G-arenas
με τοσα ριμπάουντ που εχουμε παρει επρεπε να το είχαμε καθαρισει το ματς!
yorgos
Ριμπάουντ: 26-11
Επιθετικά: 8-1
AKRG
QUOTE (G-arenas @ Jan 2 2014, 22:42 ) *
με τοσα ριμπάουντ που εχουμε παρει επρεπε να το είχαμε καθαρισει το ματς!


Άμα δεν έβαζαν τέτοια τρελά σουτ θα χαμε ξεφύγει στο σκορ, το καλό είναι οτι και ο Κάρυ δείχνει πιο έτοιμος ...
bbplayer
Παίζουμε με μπάζα. Δεν είναι ομάδα αυτή. Το καλό είναι ότι φυλάει τον Μήτσο
G-arenas
QUOTE (andykrg @ Jan 2 2014, 22:45 ) *
Άμα δεν έβαζαν τέτοια τρελά σουτ θα χαμε ξεφύγει στο σκορ, το καλό είναι οτι και ο Κάρυ δείχνει πιο έτοιμος ...

νταξ αν δεν ειχαν βαλει και αυτά δεν θα ηταν ουτε στους 30 ποντους...λιγο στην επιθεση να παρουμε μπρος και
εχουμε χασει αρκετες βολες και καλαθια από κατω
yorgos
Μπάζα ξε-μπάζα, κάποιες νίκες θα κάνουν. Με τόσες καλές μονάδες σε κάποιο ματς θα ξυπνήσουν 2 από αυτούς και θα το πάρουν μόνοι τους (π.χ. κανάς Χάκετ ή Λάνγκφορντ). Ε, ξέρουμε ότι το ματς αυτό τουλάχιστον δε θα είναι στο ΟΑΚΑ.

Το γήπεδο είναι γεμάτο;
Dred11
Το θετικό είναι ότι η ομάδα παίζει αμυνάρα. Και στη χειρότερη μέρα μας θα βγει το λάδι στους αντιπάλους μας για να μας κερδίσουν.
paodynasty
Ανακαεφαλαιώνουμε λοιπόν,

Η Αρμάνι μπάζα, η διαιτησία παίζει Παναθηναικό, και οι Σάμουελς Μος τραυματίες (αν και ξαναμπήκαν και οι 2 !)

Καλά την ΑΜΥΝΑΡΑ και μάλιστα σε ΟΛΗ τη διάρκεια (για πρ΄τη φορά ίσως φέτος) μόνο εγώ τη βλέπω ?? shot.gif

Α οκ, βρήκα άλλον έναν, με πρόλαβε την ώρα που έγραφα tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.