Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Top16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Consultant
Μην στεναχωριεσαι βρε!Με το 1,5 δισεκατομμυριο που πηρε για φετος θα ανοιξει και μια (αλλη) καφετερια για τον Παο,να προσφερει κατι παραπανω το παιδι. smiley.gif
keltis 10
ετσι ακουσα και εγω..θα ανοιξει λεει καφετερια και θα προσλαβει τον ματσιγιαουσκας για να δουλεψει ταμειακη για να μην ειναι ορθιο το παιδι και παθει παλι κανενα τραυματισμο!! μπορει μετα να τον αφηνει να του καθαριζει και τα τροπαια που θα βαλει στην καφετερια ο σαρας!! peace.gif
captain charisma
ξερετε οτι και ο παντος απ το τμημα ποδοσφαιρου του οσφπ εχει σουβλατζιδικο και μπορει να βαλει εκει τον ματσας να δουλεψει!!αλλωστε ευκολη δουλεια ειναι smiley.gif smiley.gif smiley.gif
AZ1980
QUOTE(lakersdynasty @ Feb 21 2008, 18:48 ) *
Τωρα το οτι κανει βλακειες αρκετες φορες και ενω ο ΠΑΟ παιζει οργανωμενα αυτος προσπαθει να παιξει street ball εδω περιμενεις τον Γουντς να προσαρμωστει και να παιξει σταθερα καλα, γιατι να μην περημενω και εγω τον Σαρας? Παρακατιανος ειναι.


Πω πω... "Πληρωμένη" απάντηση... 77.gif

Εκπληκτικό, πολύ πολύ ενδιαφέρον το ποστ του nirvana: σας προτρέπω όλους να το διαβάσετε προσεκτικά. 41.gif
NBAer
QUOTE(AZ1980 @ Feb 22 2008, 00:11 ) *
Εκπληκτικό, πολύ πολύ ενδιαφέρον το ποστ του nirvana: σας προτρέπω όλους να το διαβάσετε προσεκτικά. 41.gif


Μακραν το καλυτερο του nirvana ειναι το:

Αραγε το προϊόν ΠAO θα ήταν το ίδιο πολύτιμο αν η ομάδα κέρδιζε όλους τους αγώνες για πλάκα; Για μένα όχι. Δεν είναι το σασπένς στον αθλητισμό (η ένταση, η αγωνία, τα νεύρα) που φέρνει και τη μεγάλη χαρά στο τέλος;

Λες να το κανει επιτηδες ο Ομπραντοβιτς και να μην κερδιζει ή να κερδιζει δυσκολα για να φερνει ενδιαφερον στους φιλαθλους? smile.gif
Παντως σκεφτειτε εναν ΠΑΟ να ηταν σαν την Dream Team I για μια χρονια. Να παρει ολα τα παιχνιδια με πχ +15 διαφορα ολα αλλα χωρις το θεαμα φυσικα της Dream team. Δεν θα βαριοσασταν καπου στο 70% της χρονιας να βλεπετε τα παιχνιδια? biggrin.gif

Επισης τι προτιματε? Να νικησετε με 25 ποντους τη Ρεαλ πχ ή με 1 στο τελος με δραμα?
Εχω ξαναμιλησει για αυτην την γλυκα, ε ο 1 ποντος στο τελος προσφερει απειρες φορες μεγαλυτερη "γλύκα", μεγαλυτερη ικανοποιηση απο ενα +20.
koufos7
Αυτα τα λεγαμε στο διαλειμμα στο δημοτικο με τα δρακουλινια στο χερι.
iraklis peristeriou
QUOTE(NBAer @ Feb 22 2008, 00:20 ) *
Επισης τι προτιματε? Να νικησετε με 25 ποντους τη Ρεαλ πχ ή με 1 στο τελος με δραμα?
Εχω ξαναμιλησει για αυτην την γλυκα, ε ο 1 ποντος στο τελος προσφερει απειρες φορες μεγαλυτερη "γλύκα", μεγαλυτερη ικανοποιηση απο ενα +20.


η αλήθεια είναι ότι το ματς της κυριακής στο σεφ, που κέρδισε ο παο με 18 πόντους δεν ήταν τόσο "γλυκό". κάποια στιγμή στο τρίτο δεκάλεπτο ασυναίσθητα πήρα το τηλεκοντρόλ και έκανα ζάπινγκ.

afro.gif από την άλλη, ούτε στην τελευταία επίθεση της παρτιζάν προχτές στο γήπεδο ένιωθα πολύ ευδιάθετος.
Anaz
Ρε συ lakers ολα καλα οσα λες,αλλα γιατι κανεις την κουβεντα οπαδικη?Δηλαδη καταθετει μια αποψη ο Cons (η οποια ενα μερει ΙΣΩΣ να περιεχει και οπαδικη λογικη) και συ του απαντας "Ο Ματσε ειναι καλυτερος? blech.gif ". Που κολλα ο Ματσε στην κουβεντα?? Ασε που ειναι "unfair" να κατακρινουμε εναν παιχτη όχι για την αποδοση του,αλλα για το γεγονος οτι τραυματιζεται συχνα..

Τωρα..για το (περιβοητο) θεμα Σαρας θα επιχειρησω μια συνοψη των γεγονοτων καταθετοντας και την αποψη μου:

Το Σεπτεμβρη οταν εγραφα οτι ο Παο εκανε λαθος που ανανεωσε τον Βουγια και δεν πηρε τον Τεοντοσιτς οι περισσοτεροι Παναθηναικοι σχεδον πεσατε να με φατε (ισως θεωρώντας οτι το έλεγα και για οπαδικους λογους) λέγοντας οτι η ομαδα ειναι Υπερπλήρης γιατι μπορει να παιξει στον ασσο ο Σπανουλης με τον Βουγια.
Και ο Ζοτς πάντως πιθανοτατα ειχε στοχο να βγαλει τη χρονια ετσι..Λιγο καιρο μετα ομως σκαει η βομβα του Σαρας η οποια προφανως εμπεριειχε και κινητρο να χτυπησει τον αιωνιο..
Τοτε ο Cons εγραψε όσα εγραψε και οι περισσοτεροι Παναθηναικοι σπεύσατε να υποστηριξετε λιγο πολυ οτι τελικα η ομαδα είχε οντως κενο στην οργανωση πίσω απο τον ΔΔ και ορθως αποκτηθηκε.
Εγω φυσικα συμφωνησα -και διαφωνησα με τον Cons- αν και εξακολουθουσα να πιστευω οτι ο Σαρας ήταν λιγο..too much και οτι ο Παο μπορουσε απλα (και ίσως καλυτερα..) να παρει τον Τεο ή ακομα καλυτερα τον Ζηση όπως έλεγε ο ΑΖ.
Κι αυτο γιατι ο Σαρας δεν ειναι απλα ενα συμπλήρωμα στην οργανωση του Παο που θα δινει ανασες στον ΔΔ, αλλα μια τεραστια ηγετικη φυσιογνωμια. Αυτο εχει σαν συνεπεια αφ'ενος να δυσκολευεται να ταιριαξει με τις υπολοιπες φυσιογνωμιες της περιφερειας της ομαδας οπου μοιραια οι πρωτοβουλιες μοιραζονται και ίσως..μπερδεύονται και λίγο, οπως και να μπει στο "καλουπι" του Ζοτς, αφου εχει μαθει σε αλλο στυλ παιχνιδιου και σε περισσοτερες αρμοδιοτητες και ελευθεριες και τοτε μονο μπορει να αποδωσει τα μεγιστα. Αυτο σε συνδυασμο και με τον "νομο των φθινουσων αποδοσεων" ( tongue.gif ) εχει ως αποτελεσμα να αποδιδει σε αυτη τη φαση πολυ λιγοτερα απ'οσα θα μπορουσε και πληρωνεται! Προφανες και αναμενομενο φυσικα,αφου ο Παο ήταν μια καλοδουλεμενη και γεμισμενη μηχανη, σε αντιθεση με τον Ολυμπιακο..
Στον αντιποδα βεβαια..Η προσθηκη αυτου του παιχτη -αντι ενος απλα καλου συμπληρωματος- προσθετει μια τεραστια προσωπικοτητα για τα δυσκολα που επιπλεον αναπληρωνει με το παραπανω την απωλεια του Σισκα, προσθετωντας ακομη περισσοτερο ειδικο βαρος!
Επομενως..Αυτο που βλέπουμε τωρα απο τον Σάρας ειναι λιγο πολυ λογικό..Και σε αυτη τη φαση μαλλον θα ηταν καλυτερα αντι αυτου στην ομαδα να ηταν ενας λιγοτερο "μεγαλος" παιχτης, ΑΛΛΑ στην ουσια..εκει που θα κριθει πραγματικα ο Σαρας και θα μπορουμε να αποφανθουμε αν ηταν καλη ή κακη μεταγγραφη, ειναι στα δύσκολα και κρίσιμα ματς απο τον Απριλη και μετα.. wink.gif

Παντως η αληθεια είναι οτι ορισμενοι Ολυμπιακοι απ'τη ζηλεια τους (?) θυμιζουν 90's οταν φωναζαμε "ηρθε στην Ελλαδα για πικ νικ Ντομινικ Ντομινικ.." 19.gif tongue.gif (Αυτος ο παιχτης λιγο μετα εδωσε εναν ευρωπαικο τιτλο και οταν εφυγε, ο Παο υπεστη την πιο ντροπιαστικη ηττα της νεοτερης ιστοριας του..)
lakersdynasty
Αναζ, απλα αναφερθηκα σε διαφορετικα πραγματα. Η αναλυση για τον Βουγιανιτς πχ ειχε να κανει με τις διαφορες του απο τον Σαρας και το τι χασαμε-κερδισαμε απο την αποκτηση του. Νομιζω οτι την γνωμη μου δεν την εγραψα στα ιερογλυφικα. Ο Βουγινιτς ητν ψυχαρα και μας βοηθησε πολυ. Αλλα τις εμπειριες του Σαρας και την ικανοτητα του στο πλεϊ δεν την εχει. Και δεν την απεκτησε απλα επειδη τωρα ο Σαρας δεν παιζει καλα. biggrin.gif

Η συγκριση με τον Ματσας ειχε να κανει με την λογικη που χρησιμοοιειται απειρες φορες και η οποια προσπαθει να μας πεισει οτι η σημαντικοτητα καθε παικτη κρινεται βαση μισθου και οτι με το ζορι τα λεφτα για τον Σαρας ειναι χαμενα λεφτα. Και εγω παρεθεσα την υποθεση Ματσας για να σχολιασω ενα παρομοιο κακως κειμενο για να σχολιασω αυτα που καποιοι μπορει να βλεπουν με λεπτομερια απεναντι τους αλλα δεν καταλαβαινουν οτι τα περνουν οι ιδιοι. Αλλα το κακο ειναι οτι γινεται η ιδια αναλυση με την δικη μου απο αυτους για αυτα που περνουν οι ομαδες τους και ταυτοχρονα η δικη μου αναλυση ακουγεται λαθος. 19.gif

Ο Ματσας δεν εχει σχεση ουτε με το ποσα περνει ο Σαρας ουτε με το πως παιζει. Ειναι μια καλη περιπτωση ομως για να δει καποιος οτι οποιος πληρωνεται πολλα δεν σημανει απαραιτητα οτι θα παιξει και πιο καλα η θα παρουσιασει στο παρκε την διαφορα των μηδενικων στον μισθο του σε σχεση με αυτον των συμπαικτων του. Γιατι εχει ηδη χασει περσυ και φετος πολλα παιχνιδια απο τραυματισμους, αλλα το χειροτερο στα μεγαλα ματς αρκετες φορες εξαφανιζοταν κατι που σχολιαστικε εκτενεστατα και απο Ολυμπιακους συμφορουμιτες. Και ξαναρωτω:

Αντε και με τα λεφτα να το παρεις. Αντε και ο Παναθηναϊκος εχασε φετος 4,2 εκταομυρια το χειροτερο σε σχεση με τον Ματσας (αυτο που δεν βλεπουν μερικοι που λεγαμε πιο πανω) η επιτυχεια του ΟΣΦΠ με τον Ματσας ποια ειναι οτι παει να χασει τα ιδια λεφτα σε 2 σεζον αντι σε μια? Και εσεις τα ιδια εχετε με τον ιδιο τον ηγετη σας αλλα ολοι νοιζονται για τα λεφτα του Γιαννακοπουλου.

Οταν περνεις εναν σουπερ σουτερ οπως ο Ματσε με 2,2 εκατομυρια και ΔΕΝ φροντιζεις να εχεις στον παγκο εναν προπονητη που μεσω των συστηματων του να εκμεταλλευεται στο επακρον την ικανοτητα του για σουτ εσεις το αποκαλειτε αυτο καλη επενδυση που αξιζει τα λεφτα της? Γιατι εγω βλεπω απλα στην περιπτωση του ΟΣΦΠ απλα "το συμβολαιο του Σαρας" να χωριζεται στα 2! (2,2 εκ ο Ματσε + 1,8 εκ ο Πινι για τον εναμιση χρονο που καθησε στον παγκο=4εκ tongue.gif )

Σκεψου τωρα να σχολιαζω καποιον που εχυσε στα ρουχα του 2 σταγονες νερο και ενω εγω εχω ηδη πεσει σε μια λυμνουλα με λασπες και εχω γινει λουτσα! 7.gif

Επισης οταν λεω και εγω οτι καποιοι ισως να τον ηθελαν στην ομαδα τους και γιαυτο αντιδρουν ετσι το σκεπτικο μου ειναι ακριβως αυτο που ανεφερες και εσυ. Οτι ο Σαρας στον ΟΣΦΠ θα εκανε τα γνωστα του και θα φαινοταν (και θα ηταν) σουπερ με τον Εβραιο. Αυτο ομως σε τι εχει να κανει με τον Παναθηναϊκο? Ο Ομπραντοβιτς εχει τα δικα του πλανα στα οποια προσπαθει να ενταξει τον Σαρας οπως και οποιονδηποτε αλλον παικτη (Ουινστον Περπερογλου Πρκατσιν Ζιζιτς) βλεποντας το τι μπορει να κανει ο καθε παικτης για να υλοποιησει τα συστηματα του ΠΑΟ, και οχι το τι πληρωνεται αυτος.

Πηρε τον Σαρας γιατι τον ηθελε εδω και χρονια και τωρα προσπαθει να τον μετατρεψει σε αυτο που πολυ σωστα σχολιασες. Σε ενα σημαντικοτατο γραναζι στην πρασινη μηχανη. Αυτο ειναι πολυ διαφορετικο απο τον ρολο που ειχε ο Σαρας στις προηγουμενες Ευρωπαϊκες του ομαδες και θα πρεπει να προσαρμωστει. Ε τωρα μην φτασουμε στο σημειο να λεμε οτι ο Ομπραντοβιτς ξεγελασε τον Σαρας γιατι τωρα τον καταπιεζει ενω του ειχε υποσχεθει οτι θα παιζει πιο ελευθερα ο ΠΑΟ με αυτον στον ασσο! tongue.gif Ηξερε τι τον περημενε αλλα ηρθε κερδιζοντας και αυτος σε μεγαλο βαθμο αυτο που εχουμε ξανασχολιασει. Το οτι εχει την τυχη να ειναι σε μια ομαδα που δεν εξαρτουνται τα παντα μονο απο αυτον. Αλλα ΟΤΑΝ προσαρμωστει που ηταν φυσικο οτι θα παρει χρονο θα μπορεσει να κανει την διαφορα πραγμα που εκανε ηδη μερικες φορες. Δεν θα ηθελα πχ να μας σκεφτω περσυ σε παιχνιδι χωρις τον Διαμαντιδη στην δωδεκαδα. Φετος πηγαμε στην Τουρκια και καθαρισαμε την Φενερ μεσα στην εδρα της χωρις αυτον και με πρωταγωνιστη τον Σαρας.

Το να στγκρινει κανεις την ελευση του Τεοντοσιτς με αυτη του Σαρας ειναι λαθος κατα την γνωμη μου. Ο Τεο σε καμια περιπτωση δεν θα επαιζε τον ρολο που εχει στον ΟΣΦΠ και δεν θα εβλεπε και πολυ παρκε ερχομενος φετος στον ΠΑΟ και αυτος ηταν και ο λογος που δεν τον πηρε φετος ο ΟΣΦΠ. Και απτην αλλη τι ειχε να μου προσφερει φετος καλητερο απο τον Σαρας? Αυτος θα εκανε τα ιδια και περισσοτερα λαθη λογω απειριας αντιθετα πολυ δυσκολα θα εκανε την διαφορα. Ναι ο Τεο εχει προοπτικη να γινει καποτε μεγαλος παικτης. Αλλα εμεις δεν θα στιριζομασταν πανω του και ουτε εχουμε προοπτικη σαν ομαδα για να πανε για το Τρεπλ. Μπορουμε να το παρουμε και το θελουμε φετος.

Την γνωμη μου λεω δεν προσπαθω να κανω τον Σαρας και τον Ματσε...ελεφαντες. wink.gif
oneiro
Ρε παιδιά τι έχετε πάθει όλοι και ασχολείστε με τον Σάρας ?? Ο τύπος είναι παιχταράς και απο την στιγμή που ήρθε στον παο προσπαθεί να ενσωματωθεί σε ένα νέο ρόλο ... Ο χρόνος συμμετοχής του είναι αρκετά περιορισμένος για να γίνει το rotation αλλά προσπαθεί ... τι θέλετε να βάζει σε 10 λεπτά 40 πόντους ??
Εγώ συμφωνώ με τον Τσαρτσαρή στην χθεσινή συνέντευξη που είδα ότι σε κάποιες πάσες που δεν του βγαίνουν οι πάσες δεν φταίει μόνο αυτός αλλά ίσως το γεγονός ότι ο τύπος είναι μερικά κλίκ πιο πάνω με αποτέλεσμα να μην τον καταλαβαίνουν πάντα με αποτέλεσμα να εκτίθεται ο ίδιος ....
Και μπορεί εσάς να μην σας ικανοποιούν όσα κάνει στο γήπεδο αλλά στους συμπαίκτες του προσφέρει πολλά ....
AZ1980
QUOTE(Anaz @ Feb 22 2008, 01:15 ) *
Επομενως..Αυτο που βλέπουμε τωρα απο τον Σάρας ειναι λιγο πολυ λογικό..Και σε αυτη τη φαση μαλλον θα ηταν καλυτερα αντι αυτου στην ομαδα να ηταν ενας λιγοτερο "μεγαλος" παιχτης, ΑΛΛΑ στην ουσια..εκει που θα κριθει πραγματικα ο Σαρας και θα μπορουμε να αποφανθουμε αν ηταν καλη ή κακη μεταγγραφη, ειναι στα δύσκολα και κρίσιμα ματς απο τον Απριλη και μετα.. wink.gif

Παντως η αληθεια είναι οτι ορισμενοι Ολυμπιακοι απ'τη ζηλεια τους (?) θυμιζουν 90's οταν φωναζαμε "ηρθε στην Ελλαδα για πικ νικ Ντομινικ Ντομινικ.." 19.gif tongue.gif (Αυτος ο παιχτης λιγο μετα εδωσε εναν ευρωπαικο τιτλο και οταν εφυγε, ο Παο υπεστη την πιο ντροπιαστικη ηττα της νεοτερης ιστοριας του..)



41.gif

E μα τα έχω γράψει αυτά 20000 φορές.
enypnio
πάντως τον βλέπω να την κάνει τον Σάρας από μόνος του ... γιατί δεν αντέχει αλλό εκεί μέσα

ήδη οι φήμες αρχίσαν ...

QUOTE
22-02-2008 09:53
Ρεπορτάζ:
Σπύρος Καβαλιεράτος

Η Μπαρτσελόνα έχει βάλει στο... μάτι τον Σαρούνας Γιασικεβίτσιους και θα κάνει ό,τι μπορεί για να τον αποκτήσει το προσεχές καλοκαίρι. Αν, τουλάχιστον, ισχύουν οι πληροφορίες της «El Mundo Deportivo», της μεγαλύτερης αθλητικής εφημερίδας της Καταλωνίας.



Η El Mundo Deportivo φιλοξενεί ολοσέλιδο ρεπορτάζ για τα μελλοντικά σχέδια της Μπαρτσελόνα και μάλιστα υπάρχει αναφορά και στο πρωτοσέλιδο της εφημερίδας: «Για τον Σάρας και πάλι», είναι ο τίτλος του κειμένου και εν συνεχεία εξηγεί: «Η Μπάρτσα θέλει τον Γιασικεβίτσιους για διευθυντή του προϊόντος Μεσίνα. Θέλει να εκμεταλλευτεί τον έρωτα του Λιθουανού για τη Βαρκελώνη»...



Οι Καταλανοί, δηλαδή, θεωρούν ότι ο Ιταλός προπονητής έχει ήδη συμφωνήσει για να αναλάβει την Μπαρτσελόνα την επόμενη σεζόν και προχωρούν στα ρεπορτάζ για το σχεδιασμό της ομάδας. «Ο Γιασικεβίτσιους θα έχει παρόμοιο ρόλο με αυτόν του Παπαλουκά στην ΤΣΣΚΑ», αναφέρεται, ενώ γίνεται λόγος για τον υψηλό του κασέ, αλλά και για το γεγονός ότι στον Παναθηναϊκό δεν έχει μεγάλο χρόνο συμμετοχής, λόγω της ταυτόχρονης παρουσίας των Διαμαντίδη, Σπανούλη, Μπετσίροβιτς και των υπολοίπων περιφερειακών των πρασίνων.



Σύμφωνα με το δημοσίευμα, ο Γιασικεβίτσιους μπορεί να φύγει από τον Παναθηναϊκό το προσεχές καλοκαίρι αν δεν τον θέλει ο Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς ή αν πληρώσει 250.000 ευρώ.


ήταν ρίσκο για την καρίερα του ο Ζοτς το ήξερε ... απλά κάτι μέσα του τον έτρωγε να αποδειξει οτί μπορεί και με αυτόν ... αλλά μάλλον δε ... όχι γιατί ειναί κακός παίχτης ή γιατί ενοχλεί και κάνει κακό στον Παναθηναικό όπως λένε διάφοροι ... και γιατί περιορίζει το μεγάλο ταλέντο του ΣΠΙΝ ΣΠΑΝ και του 3Δ ... Όλα αυτά είναι για κλοτσιές

απλά γιατί δεν περνάει καλά, δεν ευχαριστιέται βρε αδερφέ, ζορίζεται και χωρίς λόγο

μια χαρά παίχτης είναι και μια χαρά παίζει στον ΠΑΟ (Κανένας παίχτης δεν είναι κάθε μέρα στην μέρα του ... και όλοι είναι χρήσιμοι)
iraklis peristeriou
source: http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...61&pubid=818236

«Το ματς της χρονιάς» - ΤΟΥ ΡΗΓΑ ΔΑΡΔΑΛΗ

«Απέναντι στη Σιένα θα δώσουμε το ματς της χρονιάς» δήλωσε χαρακτηριστικά ο Μάικ Μπατίστ και συμπλήρωσε: «Δεν θέλουμε να παραβλέψουμε τον αγώνα με τον Αρη, αλλά πραγματικά το παιχνίδι με τη Σιένα είναι πάρα πολύ σημαντικό για εμάς. Ξέρουμε ότι στο παιχνίδι της Ιταλίας θα κριθούν πάρα πολλά».
PanosIlio
QUOTE
Σύμφωνα με το δημοσίευμα, ο Γιασικεβίτσιους μπορεί να φύγει από τον Παναθηναϊκό το προσεχές καλοκαίρι αν δεν τον θέλει ο Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς ή αν πληρώσει 250.000 ευρώ.


Αυτό είναι αστείο έτσι? Δηλαδή δεν παίζει, δεν πρέπει να παίζει, θα είναι μάλλον αστείο, δεν μπορεί, σας κάνει αστεία ο Σπύρος που το αναδημοσιεύει και μάλλον οι Ισπανοί δεν έχουν κάνει καλό homework, δεν μπορεί blink.gif blink.gif

Γιατί αν είναι αλήθεια η γκάφα με το 1.000.000 ευρώ buy out που είχε ο Σίσκα δεν θα είναι τίποτα μπροστά σε αυτό.
Consultant
Ρε παιδακια ξεκολλατε λιγακι,την αποψη μου λεω.

Και φυσικα δεν αναφερομαι στον Az και στον Anaz οι οποιοι εχουν τις δικες τους αποψεις,που προφανως ειναι και ανωτερες και ιδιαιτερα ποιοτικες.

Δεν εκανε ο Γιασικεβιτσιους για τον ΠΑΟ,ειναι η αποψη μου και ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ.Το ειπα απο την αρχη,οχι τωρα.Μετα Χριστον.Και φυσικα εννοειται οτι δεν θα κριθει τον Απριλιο στα κρισιμα παιχνιδια.Κρινεται τωρα,πριν και μετα.Οπως αρμοζει σε εναν παιχτη που παιρνει 4,2 εκατομμυρια ευρω,aka τα διπλασια+ απο τον Διαμαντιδη,ελληνιστι προ 2002 1,5 δισεκατομμυριο δραχμες.

Η ζημια που εχει κανει ειναι μεγαλη.Δεν ξερω γιατι δεν πρεπει να προσθεσω στα λεφτα που παιρνει την οικονομικη & αγωνιστικη ζημια που εκανε οσον αφορα τον Βουγιανιτς.Εγω το ειπα απο την αρχη και το ξαναλεω,χαιρομαι ιδιαιτερα που τον πηρατε.Το ειπα και το λεω ξανα..Φανταζεσαι να ειχατε τον Βουγιανιτς και καποιον.....αλλον αντι αυτου;

Oλα τα αλλα ειναι ετσι για να κουβεντιαζουμε.Να περναει η ωρα μας (ασκοπα).Και να μην πεσουν εξω οσον αφορα τις (αρχικες τους) αποψεις μερικοι.
George_12ISL
Εγώ συμφωνώ ότι ο "Σάρας" θα ταίριαζε καλύτερα στον Ολυμπιακό του Γκέρσον...
Αλλά τώρα όποτε δεν κάνει καλό παιχνίδι να λένε μερικοί ότι γενικώς δεν κάνει, αυτό δεν ισχύει. Είναι γεγονός ότι του αρέσει ένα πιο ελεύθερο παιχνίδι και να παίρνει μόνος του πρωτοβουλίες. Χρήσιμος θα είναι για την ομάδα μόνο αν παίζει για αυτήν και όχι για τον εαυτό του (τα στατιστικά του αν προτιμάτε). Σε δύσκολες στιγμές η εμπειρία και η κλάση του θα χρειαστούν.
Τώρα για ορισμένους δημοσιογράφους που στην αρχή άγραφαν ότι με τον Γιασικεβίτσιους ο Ολυμπιακός θα είναι (σχεδόν) ισάξιος του Παναθηναϊκού (ένας μάλιστα έγραψε πως γίνεται και το πρώτο φαβορί για την Ευρωλίγκα) και μετά πως ευτυχώς που πήραν το Γκριρ και όχι το "παλτό", όπως τον αποκαλούσαν κατόπιν εορτής, έγιναν για ακόμα μια φορά ρεζίλι.
Ginobili
Ρε φίλοι ολυμπιακοί...τι κόβεστε τόσο πολύ...για το αν βγάζει τα λεφτά του ο Σάρας...αν πέταξε στα σκουπίδια ο Γιαννακόπουλος λεφτά...αν εκτίθεται ο Ζότς....
Αν χαίρεστε..που τον πήραμε...και δεν πήραμε τον Τεόντοσιτς..με γειά σας...με χαρά σας...!!!
Έτσι είναι οι Γιαννακόπουλοι....τρελλοί...τους αρέσει να σκορπάνε λεφτά για την Πανάθα.Και στο κάτω κάτω....ο Γιασικεβίτσιους έφερε 2000 επιπλέον διαρκείας στον Παναθηναικό... wink.gif
Έλεος δηλαδή....δίνετε την εντύπωση...να εστιάζετε όλο σας το ενδιαφέρον....στην ενδεχόμενη αποτυχία του ΠΑΟ στην Ευρωλίγκα...και να αποδειχτεί ο Σάρας σαπάκι..και λανθασμένη επιλογή...μπροστά στους ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ-Μίλος.........μιας και ο Ολυμπιακός...είναι....για τα πανηγύρια....


Σε λίγο θα παρακαλάμε την Μπάρτσα να κάνουμε ανταλλαγή τον Σάρας με τον Λάκοβιτς...... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
sherman
Παιδια δεν ξεκολλαμε οτι τα δυσκολα μας και τα καθοριστικα ειναι τον Απριλιο??

Την Τεταρτη παιζουμε το σημαντικοτερο ματς(μεχρι το επομενο). Αν κερδισουμε, κανουμε τον ομιλο πανω κατω, εχοντας 2 παιχνιδια στο ΟΑΚΑ επειτα.

Αν χασουμε,χανουμε πολυτιμο εδαφος, και πηγαινουμε συστημενοι πανω στην Ταου με μειονεκτημα εδρας(με την προυποθεση παντα οτι θα ειμαστε 2οι).

Την Τεταρτη λοιπον, στις 21.45 θα δουμε τι ψαρια πιανει αυτη η ομαδα.
theov
QUOTE(Ginobili @ Feb 22 2008, 14:16 ) *
Ρε φίλοι ολυμπιακοί...τι κόβεστε τόσο πολύ...για το αν βγάζει τα λεφτά του ο Σάρας...αν πέταξε στα σκουπίδια ο Γιαννακόπουλος λεφτά...αν εκτίθεται ο Ζότς....
Αν χαίρεστε..που τον πήραμε...και δεν πήραμε τον Τεόντοσιτς..με γειά σας...με χαρά σας...!!!
Έτσι είναι οι Γιαννακόπουλοι....τρελλοί...τους αρέσει να σκορπάνε λεφτά για την Πανάθα.Και στο κάτω κάτω....ο Γιασικεβίτσιους έφερε 2000 επιπλέον διαρκείας στον Παναθηναικό... wink.gif
Έλεος δηλαδή....δίνετε την εντύπωση...να εστιάζετε όλο σας το ενδιαφέρον....στην ενδεχόμενη αποτυχία του ΠΑΟ στην Ευρωλίγκα...και να αποδειχτεί ο Σάρας σαπάκι..και λανθασμένη επιλογή...μπροστά στους ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ-Μίλος.........μιας και ο Ολυμπιακός...είναι....για τα πανηγύρια....
Σε λίγο θα παρακαλάμε την Μπάρτσα να κάνουμε ανταλλαγή τον Σάρας με τον Λάκοβιτς...... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif


Δεν είναι έτσι φίλε Ginobili! Η καλόπιστη κριτική είναι δικαίωμα καθενός και ο Σάρας δεν έχει πείσει μέρχι στιγμής, πως να το κάνουμε!

Μακάρι να παίξει καλό Basket και να πάρουμε τίτλους άλλα αυτό είναι κάτι που αφορά το μέλλον!!!

Προς το παρόν πρέπει να δεχτούμε ότι πιθανόν δεν ταιριάζει στην φιλοσοφία ανάπτυξης της Ομάδας μας και του Ζοτς και ότι ίσως ταίριαζε περισσότερο στο άναρχο στυλ Basket του Πίνι...

Από την άλλη καλά κάναμε και τον αγοράσαμε αφού είχαμε τα φράγκα και έμεινε ο Ολυμπιακός με ..Τεόντοσιτς!!!

Περιμένουμε να δούμε αν ο παιχταράς μας παίξει Basket κάποια στιγμή και δικαιώσει όσους πιστεύουν σε αυτόν...
nikvip
Να δω τι θα λετε αν ο Σαρας παιξει καλα την Τεταρτη.. Συνηθισμενο ειναι και δεν εννοω να βαλει 30 ποντους αλλα οργανωτικα. Το ειπε και ο Τσαρτσαρης αλλωστε στον Παναθηναικο δεν υπαρχει ενας σταρ αλλα πολλοι. Για μενα ο ΣΑΡΑΣ ειναι κινητρο για να παω στο γηπεδο και πιστευω πως στα δυσκολα θα ειναι ετοιμος! Ματς της χρονιας την Τεταρτη!
theov
QUOTE(nikvip @ Feb 22 2008, 14:42 ) *
Να δω τι θα λετε αν ο Σαρας παιξει καλα την Τεταρτη..
...


Μακάρι!!! Ποιός φίλαθλος του Παναθηναικού λέει το αντίθετο;

Να δούμε όμως τι θα λέμε αν συνεχιστούν τα ¨καραγκιοζιλίκια¨ και χάσουμε τo match με την Σιένα...

Τότε τι θα λέμε; Νάναι καλά ο Σάρας που ..χάνουμε τα παιχνίδια;

Τέλος πάντων και εγώ θέλω να το δω με 30 πόντους και να βοηθάει οργανωτικά το παιχνίδι του ΠΑΟ, άλλα προς το παρόν δεν το βλέπω!

Όχι ότι ο παίχτης δεν έχει τις δυνατότητες άλλα σπάω το κεφάλι μου για να καταλάβω τι φταίει που δεν έδεσε ακόμη με την ομάδα και δεν αποδίδει όπως θα έπρεπε...

Εσας δεν σας προβληματίζει;
NBAer
QUOTE(nikvip @ Feb 22 2008, 14:42 ) *
Για μενα ο ΣΑΡΑΣ ειναι κινητρο για να παω στο γηπεδο και πιστευω πως στα δυσκολα θα ειναι ετοιμος! Ματς της χρονιας την Τεταρτη!

Οχι. Το ματς της χρονιας ειναι την Κυριακη!

4 Μαιου.... biggrin.gif
Anaz
QUOTE
Από την άλλη καλά κάναμε και τον αγοράσαμε αφού είχαμε τα φράγκα και έμεινε ο Ολυμπιακός με ..Τεόντοσιτς!!!
Mα ετσι ειναι!Να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας? ΦΥΣΙΚΑ και αποκτηθηκε ΚΑΙ γι'αυτο ο Σαρας..

Cons γιατι εστιαζεις τοσο στο πόσα παίρνει ρε αδερφε??
Προσωπικα δεν προσπαθω να αποδειξω σωνει και καλα οτι ειχα δικιο.. Την αποψη μου την εξεφρασα αναλυτικα πιο πανω.. Ο Παο ΗΘΕΛΕ κι αλλο οργανωτη. Ο Σαρας ηταν..too much!Αυτο εχει τα καλα του και τα κακα του και εμπεριειχε περισσοτερο ρισκο!Τωρα βλεπουμε περισσοτερο τα κακα.. Στο τελος της χρονιας θα κρινουμε αν τελικα η μεταγγραφη ηταν πετυχημενη ή οχι. Και δεν αποκλειω καθολου να βγεις εσυ σωστος.. Αυτο ομως δεν θα σημαινει οτι ο παο ηταν υπερπλήρης σε εκεινη τη θεση!Σε αυτο εξακολουθω να διαφωνω..
Consultant
QUOTE(Anaz @ Feb 22 2008, 15:28 ) *
Mα ετσι ειναι!Να κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας? ΦΥΣΙΚΑ και αποκτηθηκε ΚΑΙ γι'αυτο ο Σαρας..
Αυτο ομως δεν θα σημαινει οτι ο παο ηταν υπερπλήρης σε εκεινη τη θεση!Σε αυτο εξακολουθω να διαφωνω..

Και φυσικα η διαφωνια σου ειναι σεβαστη αλλα και υπολογισιμη.Εγω εξεταζω αυτα που ανελυσα,εσυ δινεις βαρος σε αλλα συγκριτικα χαραχτηριστικα.Ο καθενας με το δικο του μπασκετικο υποβαθρο & νοοτροπια.
nirvana
QUOTE(theov @ Feb 22 2008, 12:46 ) *
Όχι ότι ο παίχτης δεν έχει τις δυνατότητες άλλα σπάω το κεφάλι μου για να καταλάβω τι φταίει που δεν έδεσε ακόμη με την ομάδα και δεν αποδίδει όπως θα έπρεπε...



Kι εγώ το ίδιο. Tα λεφτά; O χαρακτήρας του; H χημεία; το στιλ μπάσκετ; το ότι είναι πολύ μεγάλος παίχτουρας για να χωρέσει; Tο ότι έχουν περάσει τα ντουζένια του και δεν το έχει καταλάβει; Tο ότι δεν είναι μέρος της παρέας ακόμη; Tο ότι δεν μπορεί να φοράει τη φανέλα με το 13; Tο ότι δεν στέκεται στο ύψος της άμυνας του ΠAO; Tο κλίμα της Eλλάδας; H χωροχρονική συγκυρία; Oι κινήσεις των άστρων; Όλοι αυτοί οι λόγοι μαζί;

Edit: o ΔΔ;
Ginobili
QUOTE(theov @ Feb 22 2008, 12:33 ) *
Δεν είναι έτσι φίλε Ginobili! Η καλόπιστη κριτική είναι δικαίωμα καθενός και ο Σάρας δεν έχει πείσει μέρχι στιγμής, πως να το κάνουμε!

Μακάρι να παίξει καλό Basket και να πάρουμε τίτλους άλλα αυτό είναι κάτι που αφορά το μέλλον!!!

Στα γραφόμενα μου...διέκρινες ότι όλα πάνε καλά με τον Σάρας...και ότι παίζει καλά??? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif Νομίζω έχεις διαβάσει...και σε άλλα μου πόστ....ότι δεν αποθεώνω τον Σάρας...και...δεν του σούρνω λίγα..πολλές φορές(χαρακτηριστικό το τελευταίο μου ποστ για το παιχνίδι με την Παρτιζάν).

Και εγώ δεν διέκρινα...καλόπιστη κριτική..αλλά οπαδική....
Anaz
QUOTE
Πηρε τον Σαρας γιατι τον ηθελε εδω και χρονια
Καλα σε αυτο δεν με πειθεις με τιποτα!! Δεν πιστευω καν οτι ηταν επιλογη του Ζοτς,κι αν δεν ηταν ο Ολυμπιακος στη μεση δυσκολα θα εκανε κινηση.. Δεν του κακοπεσε ουτε του φορτωθηκε κιολας βεβαια,αλλα οχι κι οτι πεθαινε να τον παρει..Με τον Μιλος θα συνεχιζε.Αν καιγοταν για 2ο οργανωτη θα ειχε παρει πολυ νωριτερα(Τεο)! Αυτος που πεθαινε ηταν ο Ολυμπιακος..
QUOTE
Σκεψου τωρα να σχολιαζω καποιον που εχυσε στα ρουχα του 2 σταγονες νερο και ενω εγω εχω ηδη πεσει σε μια λυμνουλα με λασπες και εχω γινει λουτσα!
Κοιτα..Πιστευω οτι κανεις λαθος,αλλα οπως σου ειπα δεν θελω να μπουμε σε αυτη την οπαδικη κουβεντα..Ποιος εχει "βραχει" περισσοτερο δηλαδη..
QUOTE
Το να στγκρινει κανεις την ελευση του Τεοντοσιτς με αυτη του Σαρας ειναι λαθος κατα την γνωμη μου. Ο Τεο σε καμια περιπτωση δεν θα επαιζε τον ρολο που εχει στον ΟΣΦΠ και δεν θα εβλεπε και πολυ παρκε ερχομενος φετος στον ΠΑΟ και αυτος ηταν και ο λογος που δεν τον πηρε φετος ο ΟΣΦΠ. Και απτην αλλη τι ειχε να μου προσφερει φετος καλητερο απο τον Σαρας?
Δεν τις συγκρινω. Αλλο λεω.. Αλλα να σου πω κατι..?Μπορει να διαφωνεις, αλλα εγω πιστευω οτι με τα σημερινα δεδομενα αν γινοταν μια ανταλλαγη Τεο-Σαρας θα εβγαιναν ολοι κερδισμενοι. Κι αυτο γιατι ο Τεο στα χερια του Ζοτς εκτιμω οτι θα γινοταν ο νεος μεγαλος πλευ του Παο, ενω στη παρουσα φαση θα προσεφερε ενα αξιολογο συμπλήρωμα του ΔΔ στην οργανωση του παιχνιδιου, χωρις να κοβει χρονο και πρωτοβουλιες απο τους αλλους περιφερειακους και να δημιουργει τα "μπερδεματα" που δημιουργει ο Σαρας.. Βεβαια δεν εχει το ειδικο βαρος του Λιθουανου, αλλα αυτο ειπαμε..θα το αξιολογησουμε μολις τελειωσει η χρονια. Εξαλλου σαν αντισταθμισμα, εχει πολυ μεγαλυτερο μελλον..
Εγω πιστευω δηλαδη, και δεχομαι οτι ισως να κανω και λαθος, οτι αυτες οι δυο μεταγγραφες θα επρεπε να γινουν αντιστροφα.. Και θα γινονταν, αν δεν ηταν ανταγωνιστικες οι 2 ομαδες. Γιατι το κερδος του Ολυμπιακου αν επαιρνε τον Σαρας θα ηταν μεγαλυτερο,οποτε μαλλον αξιζε αυτη τη "θυσια" προκειμενου να μην αφησει τον Ολυμπιακο να ενισχυθει τοσο. Γιατι όσο κι αν πολλοι Παναθηναικοι δεν το δεχεστε (και απορω γιατι) η μεταγγραφη Σαρας ειχε πολυ εντονα επικοινωνιακα και αγωνιστικα κινητρα να χτυπησουν τον αιωνιο.
nirvana
Έχω κι εγώ τις ίδιες εντυπώσεις με τον Αnaz, ιδιαίτερα σε αυτά που λέει στην τελευταία παράγραφο.
Να συμπληρώσω μάλιστα και κάτι που σκεφτόμουνα σήμερα, ότι σαν σωματοδομή ο Τεόντοσιτς ταιριάζει περισσότερο στα γούστα του Ζοτς (και τα δικά μου) κάτι που συνδυασμένο με το πιο κοντινό στιλ και στο παιχνίδι του με τον ΔΔ, θα έκανε την αλλαγή μεταξύ τους κατά τη διάρκεια ενός αγώνα, πολύ πιο ομαλή και χωρίς να αλλάζει τόσο το αγωνιστικό προφίλ της ομάδας.

Γιατί τώρα αυτό είναι που συμβαίνει με τον Σάρας. Πώς να προσαρμοστούν οι παίκτες σε δύο στιλ παιχνιδιού. Ίσως γι αυτό να τους βάζει να παίζουν και μαζί και κατά κάποιο τρόπο, με τον Σπανούλη να μοιράζει ασιστ και να κρατάει την μπάλα, ο Σάρας έχει περάσει πιο πολύ στο 2, δηλαδή όχι αλλαγή του ΔΔ (και βέβαια με την προϋπόθεση ότι υπάρχουν αυτές οι θέσεις στον ΠΑΟ του Ζοτς 77.gif ). Αλλά έτσι το ταλέντο του Σάρας δεν βγαίνει όλο στο παρκέ. Έτσι η αξία του στο παρκέ είναι μικρότερη, όχι από τα τρελά λεφτά που έχει πάρει, αλλά ακόμη και αν είχε έρθει και με οποιοδήποτε μικρότερο ποσό, ας πούμε 2 εκατομμύρια. Πάλι δεν θα περιμέναμε άλλα και δεν θα τα παίρναμε λόγω του διαφορετικού στιλ;

Ναι... τον Τεόντοσιτς... bball.gif


ΥΓ: Ο άλλος που ονειρεύομαι είναι ο Πλάνινιτς.
spysta
QUOTE(nirvana @ Feb 22 2008, 16:45 ) *
ΥΓ: Ο άλλος που ονειρεύομαι είναι ο Πλάνινιτς.

Ξουτ ξουτ !!!!!!!!!!!!!!! Εγω τον θελω αυτον smiley.gif
sherman
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Feb 22 2008, 10:25 ) *
Αυτό είναι αστείο έτσι? Δηλαδή δεν παίζει, δεν πρέπει να παίζει, θα είναι μάλλον αστείο, δεν μπορεί, σας κάνει αστεία ο Σπύρος που το αναδημοσιεύει και μάλλον οι Ισπανοί δεν έχουν κάνει καλό homework, δεν μπορεί blink.gif blink.gif

Γιατί αν είναι αλήθεια η γκάφα με το 1.000.000 ευρώ buy out που είχε ο Σίσκα δεν θα είναι τίποτα μπροστά σε αυτό.


Μην μπερδευεσαι. δεν ειναι 250.000 το buy out του Σαρας. Ειναι το ποσο που θα πρεπει να καταβαλλει ο Παναθηναικος σε περιπτωση που το καλοκαιρι θελησει να σπασει το συμβολαιο του.
Dominique
QUOTE
Και φυσικα εννοειται οτι δεν θα κριθει τον Απριλιο στα κρισιμα παιχνιδια.Κρινεται τωρα,πριν και μετα.



QUOTE
Oλα τα αλλα ειναι ετσι για να κουβεντιαζουμε.Να περναει η ωρα μας (ασκοπα).Και να μην πεσουν εξω οσον αφορα τις (αρχικες τους) αποψεις μερικοι



Παντως ο συνδυασμος των παραπανω "αποφθεγματων" καταδεικνυει το μεγεθος της πρεμουρας σου να πεσεις μεσα στη δικη σου προβλεψη,προκαταβαλοντας οτι λιγη σημασια θα εχει απο εδω και περα το επιπεδο αποδοσης του Σαρας.
Τωρα γιατι ειρωνευομενος λες οτι χαιρεσαι που ο ΠΑΟ πηρε το Γιασκεβιτσιους;Επειδη παλι ο Παναθηναικος θα παρει το πρωταθλημα;Η επειδη υπαρχει σοβαρη περιπτωση να μην παρει την Ευρωλιγκα;Η μηπως επειδη εχασαν φραγκα οι αντιπαθεστατοι "κοντοι";
PARISINOS
Παντως ειναι αστειο να βλεπεις ποσοι πολλοι περιμενουν τον σαρας στην γωνια, με το που θα κανει την πρωτη κακη εμφανιση να τον βγαλουν αχρηστο και να μας πουν ουτε λιγο ουτε πολυ οτι καταστρεφει τον ΠΑΟ.

Αυτο που δεν εχουν καταλαβει μερικοι ειναι οτι στον ΠΑΟ υπαρχει ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ με αρχ... ΚΑι οντως σαπακι να ειναι ο σαρας , δεν προκειται να καταστρεψει κανεναν ΠΑΟ, πολυ απλα γιατι δεν προκειται να τον αφησει ο ζοτς.
Ο ζοτς δεν εχει προβλημα αν χρειαστει να παρκαρει στην εξεδρα τον σαρας ως το τελος της σεζον. Οπως εκανε περσυ με ντελκ και γιαφτοκας που ΣΥΝΟΛΙΚΑ παιρναν οσο ο σαρας. Τοσα λεφτα ειχε παρκαρει ο ζοτς στην εξεδρα και δεν εβγαλε κανεις αχνα.

Τον σαρας τον πηραμε γιατι ετσι ΓΟΥΣΤΑΡΑΜΕ. Και γιατι πιστευαμε οτι μπορει να δωσει το κατι παραπανω.
Αν δεν μπορει, δεν εγινε και τιποτα. Ουτως η αλλως με σπαν και μητσο, δεν χρειαζεται κανενας σαρας για να παρουμε το ευρωπαικο.

Αλλου εστιαζεται το προβλημα του ΠΑΟ και οχι στο αν θα παιξει ο σαρας η οχι.

σταματηστε λοιπον μερικοι να ασχποληστε με τον σαρας.
Ντε και καλα να τον βγαλετε αχρηστο για να μας την πειτε. Οπως περσυ με τον ντελκ,που τον περιμενε στη γωνια σε καθε παιχνιδι ο συριγος για να τον κοροηδευει, και ειχε βαλθει να μας πεισει οτι δεν χρειαζομασταν τον ντελκ.

Ε ΤΕΛΙΚΑ οντως ειχε δικιο. Δεν τον χρειαζομασταν τον ντελκ. Αλλα και τι εγινε? Το ευρωπαικο παλι εμεις το πηραμε. Και χωρις ντελκ , και χωρις γιαφτοκας, με 3,5 εκ παρκαρισμενα στην εξεδρα.

Ο γιασικεβιτσιους θα πειραζει αν επρεπε ντε και καλα να παιξει 30 λεπτα. Τοτε ναι θα ειχαμε προβλημα γιατι δεν παιρνεις ευρωπαικο με εναν παιχτη που παιζει 30 λεπτα ασχημα. Και αν δεν ειχαμε ζοτς, θα την παταγαμε γιατι κανενας προπονητης δεν θα ειχε την ανεση και τοση εμπιστοσυνη απο κοσμο και διοικηση, ωστε να αφησει ετσι απλα τον σαρας εκτος ομαδας.
Εχουμε ομως ζοτς και αν δεν βελτιωθει ο σαρας, ωστε να γινει ατου της ομαδας και να μην τη ζημιωνει, τοτε δεν προκειται να ξαναμπει στα κρισιμα. Τωρα αν μπορειτε να μας πεισετε οτι θα μας καταστρεψει μερχρι και απο την εξεδρα, τοτε παω πασο.

Δεν καταλαβαινω γιατι ασχολουνται μερικοι με το ποσα παιρνει ο σαρας. Ο παυλος μπορει να γουσταρει να παρει τον σαρας, να του δωσει 4,2 εκ για να κανει τον mr GREEN...Πειραζει κανεναν?
VARDINOLATSIS
Παντως παιδιά σε συζήτηση που είχα περισυ με τον Σισκα μου είχε πεί οτι πολλές φορες τα ποσά που ακούγονται σαν αμοιβές απέχουν από την πραγματικότητα smile.gif Ο νοών νοείτω 19.gif Τωρα όσον αφορά το τι κάνει ο καθένας τα λεφτά του και αν πανε χαμένα 5 η 15 εκατομυρια από το πορτοφόλι άλλου ουδόλως με απασχολεί ohmy.gif Αυτό που με νοιάζει ειναι να έχω ανταγωνιστική ομάδα και να απολαμβάνω ομορφο μπασκετ... 41.gif Και δεν νομίζω οτι κάποιος αμφισβειτεί οτι ο Παναθηναικός προσφέρει αποτέλεσμα και θέαμα bball.gif 41.gif
theov
QUOTE(PARISINOS @ Feb 22 2008, 21:20 ) *
Παντως ειναι αστειο να βλεπεις ποσοι πολλοι περιμενουν τον σαρας στην γωνια, με το που θα κανει την πρωτη κακη εμφανιση να τον βγαλουν αχρηστο και να μας πουν ουτε λιγο ουτε πολυ οτι καταστρεφει τον ΠΑΟ.

Αυτο που δεν εχουν καταλαβει μερικοι ειναι οτι στον ΠΑΟ υπαρχει ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ με αρχ... ΚΑι οντως σαπακι να ειναι ο σαρας , δεν προκειται να καταστρεψει κανεναν ΠΑΟ, πολυ απλα γιατι δεν προκειται να τον αφησει ο ζοτς.
Ο ζοτς δεν εχει προβλημα αν χρειαστει να παρκαρει στην εξεδρα τον σαρας ως το τελος της σεζον. Οπως εκανε περσυ με ντελκ και γιαφτοκας που ΣΥΝΟΛΙΚΑ παιρναν οσο ο σαρας. Τοσα λεφτα ειχε παρκαρει ο ζοτς στην εξεδρα και δεν εβγαλε κανεις αχνα.

Τον σαρας τον πηραμε γιατι ετσι ΓΟΥΣΤΑΡΑΜΕ. Και γιατι πιστευαμε οτι μπορει να δωσει το κατι παραπανω.
Αν δεν μπορει, δεν εγινε και τιποτα. Ουτως η αλλως με σπαν και μητσο, δεν χρειαζεται κανενας σαρας για να παρουμε το ευρωπαικο.

Αλλου εστιαζεται το προβλημα του ΠΑΟ και οχι στο αν θα παιξει ο σαρας η οχι.

σταματηστε λοιπον μερικοι να ασχποληστε με τον σαρας.
Ντε και καλα να τον βγαλετε αχρηστο για να μας την πειτε. Οπως περσυ με τον ντελκ,που τον περιμενε στη γωνια σε καθε παιχνιδι ο συριγος για να τον κοροηδευει, και ειχε βαλθει να μας πεισει οτι δεν χρειαζομασταν τον ντελκ.

Ε ΤΕΛΙΚΑ οντως ειχε δικιο. Δεν τον χρειαζομασταν τον ντελκ. Αλλα και τι εγινε? Το ευρωπαικο παλι εμεις το πηραμε. Και χωρις ντελκ , και χωρις γιαφτοκας, με 3,5 εκ παρκαρισμενα στην εξεδρα.

Ο γιασικεβιτσιους θα πειραζει αν επρεπε ντε και καλα να παιξει 30 λεπτα. Τοτε ναι θα ειχαμε προβλημα γιατι δεν παιρνεις ευρωπαικο με εναν παιχτη που παιζει 30 λεπτα ασχημα. Και αν δεν ειχαμε ζοτς, θα την παταγαμε γιατι κανενας προπονητης δεν θα ειχε την ανεση και τοση εμπιστοσυνη απο κοσμο και διοικηση, ωστε να αφησει ετσι απλα τον σαρας εκτος ομαδας.
Εχουμε ομως ζοτς και αν δεν βελτιωθει ο σαρας, ωστε να γινει ατου της ομαδας και να μην τη ζημιωνει, τοτε δεν προκειται να ξαναμπει στα κρισιμα. Τωρα αν μπορειτε να μας πεισετε οτι θα μας καταστρεψει μερχρι και απο την εξεδρα, τοτε παω πασο.

Δεν καταλαβαινω γιατι ασχολουνται μερικοι με το ποσα παιρνει ο σαρας. Ο παυλος μπορει να γουσταρει να παρει τον σαρας, να του δωσει 4,2 εκ για να κανει τον mr GREEN...Πειραζει κανεναν?


PARISINOS τα θέλεις αυτά και τα λες ή σου ..ξεφεύγουν; Μήπως βλέπεις όνειρα; Τα περυσινά θα επαναλαμβάνονται συνέχεια νομίζεις;

Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν .-
enypnio
γιατί που αναφέρθηκε από τον Παρισινό ότι ο Παναθηναικός έχει σίγουρο το ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ?

μάλλον εσύ δεν διαβάζεις καλά
theov
enypnio τις κουμπάρες παίζουμε τώρα;

Όταν γράφεται ότι ¨...Αλλα και τι εγινε? Το ευρωπαικο παλι εμεις το πηραμε. Και χωρις ντελκ , και χωρις γιαφτοκας, με 3,5 εκ παρκαρισμενα στην εξεδρα¨, τότε σαφώς αναφέρεται η εκτίμηση ότι και φέτος με όλα τα λάθη μας θα πάρουμε πιθανοτατα και πάλι το Ευρωπαικό...

Αμήν βέβαια και μακάρι να γίνει, άλλα θα πρέπει να στηριζόμαστε στις ικανότητες μας και όχι σε περιπτώσεις ..γιαφτόκας που απλά τελικά δεν μας στοίχισαν...

Κακές εμφανίσεις θα πληρωθούν κάποια στιγμή όπως παρολίγο να γινόταν με την ΠΑΡΤΙΖΑΝ...
Jimar
QUOTE(theov @ Feb 22 2008, 15:57 ) *
τότε σαφώς αναφέρεται η εκτίμηση ότι και φέτος με όλα τα λάθη μας θα πάρουμε πιθανοτατα και πάλι το Ευρωπαικό...


ωραια , εγω ναι πιστευω πως ο παο θα το σηκωσει και φετος . εσυ μπορει να μην το πιστευεις (δικαιωμα σου )
αλλα γιατι τετοια απαντηση ?

QUOTE
PARISINOS τα θέλεις αυτά και τα λες ή σου ..ξεφεύγουν; Μήπως βλέπεις όνειρα; Τα περυσινά θα επαναλαμβάνονται συνέχεια νομίζεις;

Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν .-





ρε λετε ο ζοτς να το κανει για γουρι ? ( να αφηνει 3-4 εκ. εκτος συστηματος ) αφου ειδε οτι του δουλεψε περυσι tongue.gif
αλλο βεβαια ο ρολος του περσινου γιαφτοκας ( που ολοι μαζι πανηγυριζαμε σαν να ηταν μικρο παιδακι καθε φορα που εβαζε καλαθι laugh.gif ) και του ντελκ , απο αυτον του σαρας φετος.



σοβαρα τωρα , πιστευω οτι ο σαρας θα αποκτησει πολυ πιο σημαντικο ρολο αργοτερα στην σεζον.
lakersdynasty
Επειδη ουτε η δικη μου γνωμη αλλαζει απλα θα πω ενα δυο πραγματακια ακομα.

1) Αναζ το οτι ο Ομπραντοβιτς ηθελε τον Σαρας στον ΠΑΟ το ειπε ο ιδιος σε δηλωσεις του στο Φ4 της Μοσχας. Εμενα μη με πιστευεις αμα θες. Ο Ομπραντοβιτς δεν ξερει τι θελει? Δεν νομιζω.

2)Αν μου ελεγε καπιος οτι χασαμε ενα νεο ταλεντο που παιζει στην θεση 4 η ακομη περισσοτερο 5 θα τραβαγα τα μαλια μου. Τεοντοσιτς θα δω κι αλλους και το εννοω αυτο που γραφω. Υπαρχουν εναλλακτικες.

3) Εγω χαιρομαι που εχω τον Σαρας στον Παναθηναϊκο κι ας παει και στην Μπαρτσελονα αν θελει του χρονου παρουμε δεν παρουμε αυτα που κυνηγαμε. Οι Ισπανοι παντως ειναι φαντασιοπλικτοι και το ειδαμε εκτενεστατα το καλοκαιρι. Η μηπως ο Ολυμπιακος η Ρεαλ και η Μπαρτσελονα εχουν ακομη εκπροσωπους τους στο αεροδρομιο και τον περημενουν για ναρθει να υπογραψει?

4) Χαμενα λεφτα δεν ειναι ο Σαρας. Σε αλλους αγωνες θα βγαλει τα λεφτα του και οχι με 25 ποντους 10 ασιστ. Με 4-5 ποντους και 2-3 ασιστ εκει που ποναει τον αντιπαλο. Και σε οποιον αρεσει. Αυτο θελει ο Ομπραντοβιτς ο οποιος ακομη πειραματιζεται.

5) Συγκριση Σαρας Βουγιανιτς δεν υπαρχει. Οπως και να το παρεις. Εγω βλεπω συγκριτικα με περσυ οτι η ομαδα μου βελτιωθηκε σε δυναμικο περηφερειακα και εχει το υλικο για να προσαρμοζεται και σε διαφορετικα ειδη παιχνιδιου. Ξερει να αγχωνεται και να κερδιζει. Αλλοι ξερουν μονο να αγχονονται. Εγω αυτο βλεπω και χαιρομαι. Κι ας εχουμε απεναντι μας ομαδες που ενισχιωνται η παιζουν καλητερα.
Anaz
Εγω βλέπω οτι η κουβεντα εξελιχτηκε σε τελειως οπαδικη και αποχωρω!
Κουβεντα κανουμε..Δεν εχουμε ολοι καμμια πρεμουρα να αποδειξουμε κατι.. Ενταξει ο Παο θα τα σαρωσει παλι ολα (εγω το πιστευω,δεν το λεω ειρωνικα!) με τον εναν ή τον αλλον τρόπο και ολα θα'ναι καλα..
icon_wave.gif
PARISINOS
Σε καμια περιπτωση δεν ειπα οτι εχουμε σιγουρο το ευρωπαικο. Εχουμε πολυ ρεαλιστικες πιθανοτητες να τα καταφερουμε ακομα και αν δεν βγει ο σαρας, αλλα σε καμια περιπτωση δεν το εχουμε σιγουρο.

Γι αυτο αλλωστε και αναφερω επι λεξη οτι ο ΠΑΟ εχει προβληματα. Απλα το προβλημα του ΠΑΟ δεν ειναι ο σαρας. Ειναι πολυ περισσοτερο οτι τραυματιστηκε ο τσαρτσαρης, ο τομο και το οτι ο ζιζιτς δεν αποδιδει καλα.

Και μην μου πει κανεις οτι αν δεν παιρναμε σαρας, δεν θα τα παθαιναμε αυτα, γιατι η αποκτηση σαρας ηταν τελειως ασχετη με την ενισχυση στην ρακετα.
ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΟΥΜΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΣΑΡΑΣ, ΒΟΥΙΣΙΤΣ, ΣΚΟΛΑ ΚΑΙ ΠΕΚΟΒΙΤΣ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΣΑΡΑΣ.

η επιλογη ηταν ΣΑΡΑΣ Η ΤΙΠΟΤΑ. Ε με το σκεπτικο οτι ενας σουπερσταρ παντα ειναι καλυτερο να σου βρισκεται και καλυτερο να μην βρισκεται στον αντιπαλο , τον πηραμε...
Τοσο απλα...

ο σαρας κατα τη αποψη μου προσδιδει πολυ λιγα αγωνιστηκα οφελη ακομα και αν παιξει πολυ καλα. Οτι κανεις με την τριπλετα μητσος,σαρας, σπαν τον κανεις και με τη διαδα σπαν, μητσος σχετη. Μονο καλυτερο σουτ αποκτας και μια δικλιδα ασφαλειας οτι και να τραυματιστει καποιος , δεν ειναι το τελος του κοσμου.

Αγωνιστικα λοιπον η προσαρμογη η μη του σαρας δεν προκειται να αλλαξει και πολλα πραγματα. Καταλαβετε το μερικοι. Δεν αλλαζει κατι αν εχεις μαζι με τον πρωτο πλευ της ευρωπης, εχεις και τον δευτερο. Λιγα πραγματα. Ποιοτητα εχεις.
Ειτε λοιπον αποδοσει καλα ο σαρας ειτε τον παρκαρει στην εξεδρα ο ζοτς, σχεδον ιδιες πιθανοτητες εχουμε να παρουμε ευρωπαικο. Αντε με τον καλο σαρας να ανεβαινουν 5 τις εκατο.
Αλλα πραγματα θα ανεβασουν κατα πολυ τις πιθανοτητες, με κυριωτερο να εμφανιστει ο ντεγιαν του Φ4

Αλλα ειναι τα οφελη που σου προσφερονται με την αποκτηση σαρας, και εκει ηδη κανουμε αποσβεση εδω και καιρο.
Η μηπως νομιζεται οτι εχουμε καθε φορα τοσο κοσμο στο ΟΑΚΑ , επειδη ξαφνικα ολος ο κοσμος λατρεψε το μπασκετ?...
Marciulionis
QUOTE(theov @ Feb 22 2008, 22:57 ) *
Κακές εμφανίσεις θα πληρωθούν κάποια στιγμή όπως παρολίγο να γινόταν με την ΠΑΡΤΙΖΑΝ...


Και εμένα αυτή είναι η γνώμη μου. Και δεν είναι μόνο το ματς με τη Παρτιζαν που κερδίσαμε έτσι. Όπως έχω γράψει ξανά η ομάδα εμφανίζεται εξαιρετικά ασόβαρη σε ορισμένα παιχνίδια κι έχει συχνά πυκνά τάσεις υποτίμησης των αντιπάλων. Έτσι όπως έχει εμφανιστεί στα 2 τελευταία παιχνίδια του τοπ16 (άλλα και σε αρκετά ευρωπαϊκά στη κανονική περίοδο όπως με Ρόμα εντος-εκτός και με Ρεαλ,Παρτιζαν εντός) θεωρώ πολύ δύσκολο και το να περάσουμε στην επόμενη φάση. Έχω εμπιστοσύνη στον Ομπραντοβιτς και στην ομάδα ότι θα σοβαρευτούν λιαν συντόμως γιατί ΤΩΡΑ ξεκινάνε τα δύσκολα και πρέπει να δείξουν χαρακτήρα στα επόμενα ευρωπαϊκά παιχνίδια και να μη δώσουν παιρετέρω δικαιώματα στις ομάδες του ομίλου μας όπου όλα είναι ανοιχτα.
Marciulionis
QUOTE(theov @ Feb 22 2008, 22:57 ) *
Κακές εμφανίσεις θα πληρωθούν κάποια στιγμή όπως παρολίγο να γινόταν με την ΠΑΡΤΙΖΑΝ...


Και εμένα αυτή είναι η γνώμη μου. Και δεν είναι μόνο το ματς με τη Παρτιζαν που κερδίσαμε έτσι. Όπως έχω γράψει ξανά η ομάδα εμφανίζεται εξαιρετικά ασόβαρη σε ορισμένα παιχνίδια κι έχει συχνά πυκνά τάσεις υποτίμησης των αντιπάλων. Έτσι όπως έχει εμφανιστεί στα 2 τελευταία παιχνίδια του τοπ16 (άλλα και σε αρκετά ευρωπαϊκά στη κανονική περίοδο όπως με Ρόμα εντος-εκτός και με Ρεαλ,Παρτιζαν εντός) θεωρώ πολύ δύσκολο και το να περάσουμε στην επόμενη φάση. Έχω εμπιστοσύνη στον Ομπραντοβιτς και στην ομάδα ότι θα σοβαρευτούν λιαν συντόμως γιατί ΤΩΡΑ ξεκινάνε τα δύσκολα και πρέπει να δείξουν χαρακτήρα στα επόμενα ευρωπαϊκά παιχνίδια και να μη δώσουν παιρετέρω δικαιώματα στις ομάδες του ομίλου μας όπου όλα είναι ανοιχτα.

Parisine: μέσες ακρες συμφώνω μαζί σου εκτός του ότι ένας καλός Σαρας θα δώσει 5% παραπάνω πιθανότητες και ότι ο Τομάσεβιτς υπάρχει πιθανότητα να επιστρέψει και να αποδώσει όπως πέρσυ. Ένας καλός Γιασικεβίτσιους θα αυξήσει δραστικά τις πιθανότητες για κατάκτηση του τίτλου καθώς πρόκειται για παίκτη τεράστιας κλάσης που μπορεί άνετα στη μέρα του να πάρει παιχνίδια μόνος του. Για το Τόμο πιστεύω ότι ούτε στο ΠΑΟ πιστεύουν πως μπορεί να γυρίσει το ίδιο καλός όπως πέρσυ εξ ου και η απόκτηση Πρκατσιν.

Η μεγάλη διαφορά (πέρα από αυτά που έγραψα παραπάνω κι εντελώς αγωνιστικά) του φετινού με το περσινό παναθηναϊκό πιστεύω πως είναι η έλλειψη του ηγέτη (γιατί αυτός ήταν ο ηγέτης πέρυσι) Σισκάουσκα που είχε ένα ρόλο που δε μπορεί να επωμιστεί ο Διαμαντίδης και δεν έχει καταφέρει εως τώρα να επωμιστεί ο Σάρας (μην αρχίσετε για τη διαφορετική θέση δεν έχει σημασία) ή κάποιος άλλος.
Anaz
Ειδα το ματς τελικα. Η Παρτιζαν πολυ διαβασμένη.(ακους Γιαννακη?30 μέρες μείναν.. tongue.gif )

Λογικα προβληματιζονται πολλοι φιλοι του Παο,αφου η εικονα της ομαδας δεν πείθει. Πολυ κακος ο Σαρας,αλλα συμφωνω με τον Parisino οτι το κυριο προβλημα του Παο είναι στους ψηλους, και λιγοτερο στην προσαρμογη και την αποδοση του Σαρας.
Πιστευω ομως ότι κάτι η ευνοικη κλήρωση, λίγο το σπρωξιμο της διαιτησίας, λίγο η στοφα της ομαδας, θα φτασει ο Παο στο final four... Και εκει περιμενω να δειξει το καλυτερο του πρόσωπο..
theov
QUOTE(Anaz @ Feb 23 2008, 05:31 ) *
Ειδα το ματς τελικα. Η Παρτιζαν πολυ διαβασμένη.(ακους Γιαννακη?30 μέρες μείναν.. tongue.gif )

Λογικα προβληματιζονται πολλοι φιλοι του Παο,αφου η εικονα της ομαδας δεν πείθει. Πολυ κακος ο Σαρας,αλλα συμφωνω με τον Parisino οτι το κυριο προβλημα του Παο είναι στους ψηλους, και λιγοτερο στην προσαρμογη και την αποδοση του Σαρας.
Πιστευω ομως ότι κάτι η ευνοικη κλήρωση, λίγο το σπρωξιμο της διαιτησίας, λίγο η στοφα της ομαδας, θα φτασει ο Παο στο final four... Και εκει περιμενω να δειξει το καλυτερο του πρόσωπο..


Α Μ Η Ν . . . άλλα μια ομάδα με 19 λάθη στην έδρα της απέναντι σε μια καλή ομάδα άλλα όχι κάτι ιδιαίτερο όπως η ΠΑΡΤΙΖΑΝ, και να θέλει να σε βοηθήσει η διατησία δεν μπορεί... Από κει και πέρα σαν φίλαθλος του Παναθηναικού δεν δέχομαι με τίποτα να πάρω τίτλο που δεν μου ανήκει (δηλ. με την βοήθεια της διατησίας)!

Πάντως αν περάσουμε στο F4 όλα γίνονται... Μέχρι το F4 όμως μας περιμένει μεγάλη ανηφόρα...
nikvip
Σιγουρα ο δρομος φετος μοιαζει δυσκολος αλλα ημαστε ικανοι για ολα. Ο Παναθηναικος ακομα και χωρις πλεονεκτημα εδρας να παει στους 8 δεν εχει προβλημα. Απλα πρεπει να ανεβασει και να σταθεροποιησει την αποδοση του. Παντως πιστευω οτι κατι σκαρωνει παλι ο παμπονηρος Ομπραντοβιτς! 19.gif Οσο για διαιτησια φυσικα και δεν θελουμε να μας στειλει η διαιτησια στο F4. Αλλα απ οτι βλεπω αν η Ρεαλ παει F4 δυσκολα να παιχτει οχι 50:50 ακομα και 60:40!!! Θα δινοπαθησουμε μ αυτους! torture.gif
Ginobili
Ε...βέβαια...μην ξεχνιόμαστε κιόλας...Παναθηναικός είμαστε...το χαιδευμένο παιδάκι του Μπερντομπέου....κάθε χρόνο...και ειδικά φέτος...μας αβαντάρει τρελλά η ULEB.... Όλη η Ευρώπη δεινοπαθεί με την κόντρα-διαιτησία που υφίσταται στους αγώνες με τον ΠΑΟ... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Anaz
QUOTE(theov @ Feb 23 2008, 09:39 ) *
Α Μ Η Ν . . . άλλα μια ομάδα με 19 λάθη στην έδρα της απέναντι σε μια καλή ομάδα άλλα όχι κάτι ιδιαίτερο όπως η ΠΑΡΤΙΖΑΝ, και να θέλει να σε βοηθήσει η διατησία δεν μπορεί... Από κει και πέρα σαν φίλαθλος του Παναθηναικού δεν δέχομαι με τίποτα να πάρω τίτλο που δεν μου ανήκει (δηλ. με την βοήθεια της διατησίας)!

Πάντως αν περάσουμε στο F4 όλα γίνονται... Μέχρι το F4 όμως μας περιμένει μεγάλη ανηφόρα...

Ε καλα..κι εσυ το τραβηξες πολυ!Δεν ειπε κανεις για "τιτλο που δεν σου ανηκει". Απλα για το καθιερωμενο σπρωξιματακι απεναντι σε μικροτερες ομαδες που θα βοηθησει να ξεπερασεις το ντεφορμαρισμα με λιγοτερες απωλειες. (οπως προχτες στο τελος..)

Η Παρτιζαν ναι μεν δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο αλλα ηταν ΠΑΡΑ πολυ καλα διαβασμενη,και ματσαρει καλα με τον Παο κυριως λόγω δυνατης ρακετας.
Επιπλεον ο θεος Ομπραντοβιτς που τα'χει ολα προσχεδιασμενα και δεν κανει ποτε λάθη (τα λάθη κανουν Ομπραντοβιτς..) για 30 λεπτα είχε θολωσει και εγκλωβιστει στην διαβασμενη αμυνα και τον ενθουσιασμο των Σερβων,και δεν χτυπησε στις αδυναμιες τους με πιεση στο πρωτο μισο και γρηγορες αντεπιθεσεις.
QUOTE
Ε...βέβαια...μην ξεχνιόμαστε κιόλας...Παναθηναικός είμαστε...το χαιδευμένο παιδάκι του Μπερντομπέου....κάθε χρόνο...και ειδικά φέτος...μας αβαντάρει τρελλά η ULEB.... Όλη η Ευρώπη δεινοπαθεί με την κόντρα-διαιτησία που υφίσταται στους αγώνες με τον ΠΑΟ...
Εσυ τα'χεις κόψει τα σοβαρα ποστ,και αναλώνεσαι μόνο σε οπαδικες ειρωνειες?? rolleyes.gif
Ginobili
QUOTE(Anaz @ Feb 23 2008, 13:54 ) *
Επιπλεον ο θεος Ομπραντοβιτς που τα'χει ολα προσχεδιασμενα και δεν κανει ποτε λάθη (τα λάθη κανουν Ομπραντοβιτς..)

Ποιός μιλάει για ειρωνείες..και δη..οπαδικές....
lakersdynasty
QUOTE(Anaz @ Feb 23 2008, 15:54 ) *
Η Παρτιζαν ναι μεν δεν ειναι τιποτα ιδιαιτερο αλλα ηταν ΠΑΡΑ πολυ καλα διαβασμενη,και ματσαρει καλα με τον Παο κυριως λόγω δυνατης ρακετας.
Επιπλεον ο θεος Ομπραντοβιτς που τα'χει ολα προσχεδιασμενα και δεν κανει ποτε λάθη (τα λάθη κανουν Ομπραντοβιτς..) για 30 λεπτα είχε θολωσει και εγκλωβιστει στην διαβασμενη αμυνα και τον ενθουσιασμο των Σερβων,και δεν χτυπησε στις αδυναμιες τους με πιεση στο πρωτο μισο και γρηγορες αντεπιθεσεις.


Ωραια και σωστα ολα αυτα αλλα ακομα και ο Θεος Ομπραντοβιτς πρεπει να δοκιμασει καποια πραγματα μεσα στο γηπεδο για να ξερει τι να κανει με αυτα τα ποταπα ανθρωπακια που εχει για παικτες για να βελτιωσει την εικονα της ομαδας του. tongue.gif

Σιγουρα τωρα ειναι η εποχη που οι ομαδες γενικα πρεπει ναναι οσο πιο ετοιμες μπορουν. Αλλα παντα υπαρχουν πραγματα που μπορουν να βελτιωθουν και αν δεν αφησεις στους παικτες χρονο να τα εφαρμοσουν δεν προκειται να δεις ποτε τα αποτελεσματα. Αυτα που θες να δεις θα τα δοκιμασεις και στο γηπεδο οχι μονο στις προπονησεις.

Εγω περημενω νικη στην Σιενα. Και μετα ας ερθουν στο ΟΑΚΑ να λογαριαστουμε. Η ομαδα δεν θα ειναι παντα τοσο εξω απτα νερα της. Θα βελτιωθει. Η ομαδα γενικοτερα, οχι ειδικα καποιοι παικτες. Αυτο μας ενδιαφερει.

Αυτο με τα οπαδικα ποστ που το θυμαμαι που το θυμαμαι...μηπως ηταν επι Γκερσον στα τοπικ του ΟΣΦΠ. Ετσι για να μην γινουν οι Παναθηναϊκοι οι κακοι της υποθεσης παλι. 19.gif
Anaz
Aρα καλα ειπα οτι ο θεος Ζοτς δεν κανει λαθη,αλλα ειναι ολα προσχεδιασμενα.. Δοκιμες εκανε ο ανθρωπος προχτες με την Παρτιζαν.. 77.gif
Αλλα αμα κερδιζεις, ετσι ειναι..Ηθελα να δω αν εχανε ο Παο τι θα λεγαμε..Μαλλον οτι ηταν εσκεμμενη ηττα. rolleyes.gif
Να'ναι καλα οι 3 παραγοντες που ανεφερα πιο πανω.Αν δεν υπηρχαν ο Παο θα κινδυνευε ΠΟΛΥ σοβαρα να μείνει εκτος final four με τετοιες εμφανισεις. cool.gif

QUOTE
Ετσι για να μην γινουν οι Παναθηναϊκοι οι κακοι της υποθεσης παλι.
Δεν υπαρχουν καλοι και κακοι της υποθεσης και δεν με ενδιαφερει αυτο που ανεφερες για το ποιοι μιλουν πιο οπαδικα στο φορουμ. Εγω βλέπω οτι πάλι μπηκα να κανω μια κουβεντα και πάλι πηρα απαντησεις (απο τα ιδια ατομα) που την εξελισσουν σε οπαδικη. ΟΡΙΣΜΕΝΑ ατομα απο το φορουμ σκεφτονται μονο ετσι τελικα,παρα τις μπασκετικες τους γνωσεις. (και δεν ισχυει ΒΕΒΑΙΩΣ μονο για τους Παναθηναικους του φορουμ αυτο!) Για να γραψεις μια κριτικη σε αυτο το thread χωρις να παρεις οπαδικη απαντηση πρεπει το προφιλ σου να γραφει Αγαπημένη Ομάδα:Panthinaikos, για να'χεις ελπιδες.. 68.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.