Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παραίτηση ΣΟΚ του Δεσποτάκη
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
harris
Την παραίτησή του κατέθεσε σήμερα στην διοίκηση των Εσπερίδων ο Μάριος Δεσποτάκης, μετά το τέλος μιας άκρως επιτυχημένης χρονιάς που έδωσε στην ομάδα της Καλλιθέας το νταμπλ...

Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΔΕΣΠΟΤΑΚΗ:

Η κατάκτηση του νταμπλ είναι για μένα ο καλύτερος επίλογος της συνεργασίας μου με τις Εσπερίδες. Μαζί με τον συνεργάτη μου Γιάννη Ράπτη, δουλέψαμε σκληρά και μεθοδικά για να καταφέρουμε να αλλάξουμε την φιλοσοφία και την νοοτροπία αυτής της ομάδας, μέσα και έξω από το γήπεδο. Τελικά δημιουργήσαμε ένα σύνολο που να μπορεί επιτέλους να παίρνει αυτό που θέλει μέσα στο τερέν και όχι να χάνει πάντα την τελευταία στιγμή τους τίτλους. Είναι ολοφάνερο ότι η ψυχολογία στις Εσπερίδες άλλαξε πια. Έτσι λοιπόν θεωρώ ότι ο κύκλος μου στην ομάδα έκλεισε, αφού η κατάκτηση του πρωταθλήματος και του Κυπέλλου ικανοποίησε όλους τους στόχους για τους οποίους είχα έρθει στην Καλλιθέα πριν από δύο χρόνια.
Πλέον, νιώθω την ανάγκη αναζήτησης νέων προπονητικών προκλήσεων. Υπέβαλλα την παραίτησή μου στην διοίκηση της ομάδας, την οποία και θα ευχαριστήσω για την καλή συνεργασία που είχαμε αυτά τα δύο χρόνια, όπως επίσης και τον Δήμο Καλλιθέας που ήταν δίπλα μας.
Τέλος θα ήθελα να ευχαριστήσω τις παίκτριές μου για τις προσπάθειες που κατέβαλλαν καθ’ όλη την διάρκεια της διετούς συνεργασίας μας...
tsops
[quote=harris,May 6 2006, 02:46 AM]
Την παραίτησή του κατέθεσε σήμερα στην διοίκηση των Εσπερίδων ο Μάριος Δεσποτάκης, μετά το τέλος μιας άκρως επιτυχημένης χρονιάς που έδωσε στην ομάδα της Καλλιθέας το νταμπλ...[\quote]

Χμμ 39.gif δεν νομίζω ότι την υπέβαλλε πάντως γιατί "ολοκληρώθηκε" η δουλειά του ομαλά wink.gif

Καλή του συνέχεια πάντως 41.gif
Tafos toy indoy
sto kalo...
peka
Και με το που παραιτηθηκε την επομενη εκλεισε με ΠΑΟ???
Μπραβο...! Αντε μηπως και τους οργανωσει...
tsops
QUOTE(peka @ May 10 2006, 05:42 PM)
Και με το που παραιτηθηκε την επομενη εκλεισε με ΠΑΟ???
Μπραβο...! Αντε μηπως και τους οργανωσει...
*


Που ανακοινώθηκε αυτό και δεν το είδα εγώ ρε παιδιά? Χάρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη! icon_drunk.gif
harris
Δεν έχει ανακοινωθεί απολύτως τπτ...Σον ΠΑΟ όμως είναι δύσκολα τα πράγματα... Παραιτήθηκε και ο Κίτσιος από ότι έμαθα...

Φυσικά, υπήρξαν επαφές του Κίτσιου με τον Δεσποτάκη, αλλά τώρα δεν ξερω τι γινεται... Ακούω πάντως πως έχουν προσεγγίσει παίκτριες για του χρόνου, ενώ ο Παπαπέτρου απλά μετράει μέρες...

Κια του Δεσποτάκη δεν του κακοφαίνεται η ιδέα να πάει στον ΠΑΟ... πολύ πιθανό..
peka
QUOTE(tsops @ May 10 2006, 05:48 PM)
Που ανακοινώθηκε αυτό και δεν το είδα εγώ ρε παιδιά? Χάρηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη! icon_drunk.gif
*


Coach σε βρισκω ανενημερωτο...
smile.gif
tsops
QUOTE(peka @ May 11 2006, 10:06 AM)
Coach σε βρισκω ανενημερωτο...
smile.gif
*


Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι βρε. Ούτε έχει κλείσει με ΠΑΟ. Καταρχάς δεν μιλάει μόνον με τον ΠΑΟ... smile.gif
peka
QUOTE(tsops @ May 11 2006, 10:15 AM)
Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι βρε. Ούτε έχει κλείσει με ΠΑΟ. Καταρχάς δεν μιλάει μόνον με τον ΠΑΟ... smile.gif
*


QUOTE(Live strong @ May 10 2006, 10:09 AM)
Ο Παναθηναϊκός από την άλλη θα έχει άλλο πρόσωπο αφού coach θα είναι ο Δεσποτάκης…

*


Σου αντιπαραθετω και το σχολιο της Live strong...
icon_wave.gif
tsops
QUOTE(peka @ May 11 2006, 10:59 AM)
Σου αντιπαραθετω και το σχολιο της Live strong...
icon_wave.gif
*


Live, γιατί γράφεις τέτοια πράγματα και μπερδεύεις το παιδί?!!!

Είπα και γω, έκλεισε ο Μάριος στο ΠΑΟ κιόλας? Μακάρι και γω πιστεύω ότι θα κάνει καλό και ας διαφωνεί ο tafos, αλλά επαναλάμβάνω και επιβεβαιώνομαι και από τον Χάρη :

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΠΑΟ - ΔΕΣΠΟΤΑΚΗ. Διαβάστε το σχόλιο του Χάρη για τα περαιτέρω...
Live strong
QUOTE(tsops @ May 11 2006, 11:16 AM)
Live, γιατί γράφεις τέτοια πράγματα και μπερδεύεις το παιδί?!!!

Είπα και γω, έκλεισε ο Μάριος στο ΠΑΟ κιόλας? Μακάρι και γω πιστεύω ότι θα κάνει καλό και ας διαφωνεί ο tafos, αλλά επαναλάμβάνω και επιβεβαιώνομαι και από τον Χάρη :

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΠΑΟ - ΔΕΣΠΟΤΑΚΗ. Διαβάστε το σχόλιο του Χάρη για τα περαιτέρω...
*



Το έμαθα από αλλού και όχι από τον Χάρη!
Τώρα αν δε κατάλαβε καλά το συγκεκριμένο άτομο τι να πω, το παίρνω πίσω. Δεν χρειάζεται όμως μερικές φορές να διαβάσουμε ανακοινώσεις για να μάθουμε κάτι!
Πες ότι μου το είπε η Κουρούνα.
tsops
QUOTE(Live strong @ May 11 2006, 11:20 AM)
Το έμαθα από αλλού και όχι από τον Χάρη!
Τώρα αν δε κατάλαβε καλά το συγκεκριμένο άτομο τι να πω, το παίρνω πίσω. Δεν χρειάζεται όμως μερικές φορές να διαβάσουμε ανακοινώσεις για να μάθουμε κάτι!
Πες ότι μου το είπε η Κουρούνα.
*


Χαχαχαχα, εγώ πάντως διαβάζω ανελοιπώς Κουρούνα...διάβασα και χθες. Έχω και σχόλια, θα τα βάλω στο topic μου.
peka
QUOTE(Live strong @ May 11 2006, 11:20 AM)
Το έμαθα από αλλού και όχι από τον Χάρη!
Τώρα αν δε κατάλαβε καλά το συγκεκριμένο άτομο τι να πω, το παίρνω πίσω. Δεν χρειάζεται όμως μερικές φορές να διαβάσουμε ανακοινώσεις για να μάθουμε κάτι!
Πες ότι μου το είπε η Κουρούνα.
*


Εγω το διαβασα και σε αθλητικη εφημεριδα παντως, απλα παρεθεσα το σχολιο της Live strong για επιβεβαιωση προς τον coach. Και η εφημεριδα ελεγε οτι δεν ειναι τιποτα επισημο ακομα...
tsops
QUOTE(peka @ May 11 2006, 12:47 PM)
Εγω το διαβασα και σε αθλητικη εφημεριδα παντως, απλα παρεθεσα το σχολιο της Live strong για επιβεβαιωση προς τον coach. Και η εφημεριδα ελεγε οτι δεν ειναι τιποτα επισημο ακομα...
*


Να κάνετε παρέα με το Clouseau εσείς οι 2...όλα τα λαγωνικά παρέα biggrin.gif

Να μου τα λέτε και μένα, ε? άντε! blink.gif
peka
QUOTE(tsops @ May 11 2006, 12:50 PM)
Να κάνετε παρέα με το Clouseau εσείς οι 2...όλα τα λαγωνικά παρέα biggrin.gif

Να μου τα λέτε και μένα, ε? άντε! blink.gif
*


Δυο λαγωνικα μαζι θα τσακωνονται... για το ποιος θα βρει πρωτος την πληροφορια! Οποτε καλυτερα μακρια και αγαπημενοι...
smile.gif
Tafos toy indoy
pistevo oti den einai toso kalos proponitis oso deixnei...me to yliko poy eixe 2 xronia se esperides eprepe na exei parei double aneta kai tis dyo,giati k fetos teleftea agonistiki k me 10 diaitisies to pire...tespa an erthei makari na diapseysto,ego tha ton stirikso,to simantiko einai na fygei o malezani!

einai ayto poy lene ama kaeis me to xylo... smile.gif
tsops
QUOTE(Tafos toy indoy @ May 11 2006, 03:33 PM)
pistevo oti den einai toso kalos proponitis oso deixnei...me to yliko poy eixe 2 xronia se esperides eprepe na exei parei double aneta kai tis dyo,giati k fetos teleftea agonistiki k me 10 diaitisies to pire...tespa an erthei makari na diapseysto,ego tha ton stirikso,to simantiko einai na fygei o malezani!

einai ayto poy lene ama kaeis me to xylo... smile.gif
*


Νομίζω έκανες τον καλύτερο παραλληλισμό : ο Μαλεζάνι που είχε επίσης πολύ καλό υλικό τι έκανε? Η Ρεάλ Μαδρίτης φέτος με super υλικό τι έκανε?

Δεν σπονσοράρω το Μάριο, προς θεού, αλλά για έναν άνθρωπο που προπονούσε μέχρι πρότινος στην Α' ΕΣΚΑ, έχει δουλέψει πολύ, "διάβασε" πολύ γρήγορα τα χουνέρια της Α1 και, φυσικά με όλα τα υπόλοιπα θετικά, πέτυχε.

Αν μη τι άλλο, δουλεύει συστηματικά...τώρα για τα υπόλοιπα, νομίζω έισαι πιο αρμόδιος από μένα να απαντήσεις biggrin.gif
Tafos toy indoy
itan polla ta ypoloipa...tespa epidi mallon erxete se emas,makari na kano lathos...aytin tin stigmi aloste einai toso megali i xara moy poy feygei o malezani opote kai ton tomic na moy legan oti fernoyn tha to dexomoyn...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.