Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mπορει να κανει το Dallas 70 νικες?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Western Conference
Das Kapital
Κατι μου λεει πως το Νταλας θα γραψει ιστορια φετος και ο Νοβιτσκι ειναι πολυ πεινασμενος να παρει τον τιτλο απο την αρχη εως το τελος μπορει ομως???
Pierce
το ρεκορ των μπουλς δεν προκειται να σπασει φετος. ισως αν δεν υπηρχε το 1-5 στην αρχη της σεζον κατι να γινοταν. μενουν 23 παιχνιδια ακομα. ισως καταφερουν να κανουν 70 νικες αλλα να τα κερδισουν ολα τα παιχνιδια που μενουν ειναι δυσκολο. εχουμε 15/15 και το 38/38 δεν παιζει να γινει...
kostasvc15
Ποτε δεν ξερεις biggrin.gif Ισως να το ισοφαρισουν. tongue.gif
NBAholic
Όπως είπα κι αλλού, υπήρξαν λίγες ακόμη ομάδες που είχαν τη δυνατότητα να κάνουν 70 νίκες, αλλά όλες παρουσίασαν κάποια κοιλιά σε κάποιο σημείο της σεζόν και έμειναν εκτός. Οι Μπουλς του '96 είναι οι μόνοι που το κατάφεραν έως τώρα, γιατί η κοιλιά τους λίγο μετά τα μέσα της σεζόν, ήταν η μικρότερη όλων.

Οι Μάβερικς έκαναν αυτή την κοιλιά στο ξεκίνημα της σεζόν, με 0-4 και 14-7. Έκτοτε έκαναν ένα ασύλληπτο 38-2, που τους έφερε στο 52-9.

Μετά τη σημερινή τους ήττα, τα πράγματα δυσκολεύουν. Μέχρι τις 21 Μαρτίου, παίζουν με Φοίνιξ εντός και εκτός με Ντιτρόιτ-Κλίβελαντ. Τα υπόλοιπα ματς, αν και τα περισσότερα εκτός, παίρνονται πιο εύκολα. Την Πρωταπριλιά παίζουν στο Φοίνιξ και πολύ κοντά στο τέλος, με Γιούτα-Σ.Α εντός και Γκ.Στέιτ ξανά εκτός. Δεν είμαι και τόσο βέβαιος. Θα τους δώσω 25% πιθανότητα.
Air Kef
Oπως λεγαμε και πέρσι τέτοια εποχη,για το Φινιξ αν θυμαμαι καλα,το θεμα δν ειναι μονο αν μπορουν,το θεμα ειναι και αν θελουν να κυνηγήσουν το ρεκόρ αυτό σπαταλώντας δυνάμεις που ενδεχομένος τους χρειαστούν στα πλέι οφ που κοντοζυγώνουν..Αν ειχαν παρει τον τιτλο πέρσι ίσως κυνηγούσαν τις 70 νικες,αλλα δν το εκαναν,οπότε προτερεότητα παραμένει ο τιτλος..!
Εχουν κανει ήδη καποια ρεκορ φέτος,νομιζω αυτο με τις 12 συνεχομενες
νικες, 3 φορες μεσα στην ιδια σεζόν,ειναι μοναδικο.

Τους το εύχομαι παντως.. smile.gif
morfi
QUOTE
Mπορει να κανει το Dallas 70 νικες?

Η απαντηση σε αυτο ειναι "οχι". Και δεν νομιζω οτι χρειαζεται να το σχολιασω...
kostasvc15
Δε νομιζω.. 69.gif 19.gif biggrin.gif
NBA-MANIAC
Μπαααααααααααααα..............Με καμια παναγια!!!! ugly_tocktock.gif
Gravedigger
Δν νομίζω αν κ το ελπίζω!!!Πάμε για πρωτάθλημα!!!
Zmac
Οχι πια μετα την ηττα απο τους Nuggets... 19.gif 19.gif 19.gif
NBA-MANIAC
σιγα μην πεταξουν κι ολλας!!!!!! 68.gif suns1-sm.gif
Gravedigger
Δν πετάμε αλλά για να φτιάχνετε αυτό το τοπικ σημαίνει πως έχουμε το καλύτερο ρεκόρ στο ΝΒΑ κ είμαστε πρώτοι.Κ να μην τα καταφέρουμε(που δν γίνεται πια)eξακολουθούμε να είμαστε πρώτοι.Οπότε δν μπορείτε να γελάτε μαζί μας γιατί για να φτάνουμε στο σημείο να συζητάμε αν μπορούμε να κάνουμε 70 νίκες σημαίνει ότι παίζουμε καλό μπάσκετ!Δν το λέω από κακία!!!!Μπορεί να είμαι φανατικός των Mavs να θέλω να χάνουν οι Suns αλλά τους εκτιμώ πολύ ως ομάδα! peace.gif


DIRK FOR MVP
Das Kapital
QUOTE(Gravedigger @ Apr 8 2007, 11:19 PM) *
DIRK FOR MVP


Παρολο που θελω το Λεμπρον ειμαι 99,9% σιγουρος οτι ο Ντιρκ θα βγει!!!
Alexmei
One answer.. -----> Try next year tongue.gif tongue.gif
Gravedigger
QUOTE(Alexmei @ Apr 8 2007, 10:39 PM) *
One answer.. -----> Try next year tongue.gif tongue.gif

Aswer σε τι???Αν εννοείς στο Dirk For Mvp γιατί???
ilias77
68.gif με τιποτα.
B for Basketball
QUOTE(ilias77 @ Apr 8 2008, 21:09 ) *
68.gif με τιποτα.


Εννοειται!!!
Pierce
κριμα εγω πιστευα οτι μπορουσε...
Keyser_Soze
Δεν έκανε δηλαδή;;; blink.gif blink.gif
morfi
QUOTE(ilias77 @ Apr 9 2008, 00:09 ) *
68.gif με τιποτα.

77.gif

Θα συμφωνήσω. Φέτος δεν προλαβαίνει με τίποτα... rolleyes.gif
captain charisma
ναι ρε γαμωτο 5 ματς εμειναν εκτος αν εχει και κρυφη αγωνιστικη περιοδο και δν το ξερουμε blink.gif
B for Basketball
QUOTE(big dirk @ Apr 8 2008, 21:33 ) *
ναι ρε γαμωτο 5 ματς εμειναν εκτος αν εχει και κρυφη αγωνιστικη περιοδο και δν το ξερουμε blink.gif

Εχει Playoff (Προσοχη: Δεν εννοω τα ηδη υπαρχοντα playoff)
Φετος σε μυστικη συνεδριαση του Στερν αποφασιστικε πως ο νεος τροπος διεξαγωγης του ελληνικου πρωταθληματος ειναι ακρως του δεοντος ελκυστικος και δεν μπορει να αποδεχτει την ιδεα πως η SuperLeague ειχε πιο φαεινη ιδεα απο αυτον!
Ακομη δεν εχει βγει στην δημοσιοτητα το θεμα..
Αλλα εγω (Αλα Κογκαλιδης) εχω τις πηγες μου απο τα βαθια!
Σας παραθετω τον τροπο διεξαγωγης των Playoff (oνοματι pro-playoff) και συμμετεχουν οι ομαδες που εχεουν καταταγει 7-8-9-10 σε καθε Conference!

Oi αγωνες γινονται μεσα σε 2 μερες και το shedulle εχει ως εξης!
(Σημειωση Ε=East , W=West)
7ος E vs 10os W
8os E vs 9os W
9os E vs 8os W
10os E vs 7os W
7os W vs 8os E
9os W vs 10os E
7ος W vs 10os E
8os W vs 9os E
x2

7os E vs 10os E
8os E vs 9os E
9os E vs 7os E
10os E vs 8os E
7os E vs 8os E
9os E vs 10os E
x2

7os W vs 10os W
8os W vs 9os W
9os W vs 7os W
10os W vs 8os W
7os W vs 8os W
9os W vs 10os W
x2

Στην συνεχεια περνανε στο επομενο γυρο 4 ομαδες με τις περισσοτερες νικες!
Και παιζουν

1ος vs 2os
2os vs 3os
3os vs 4os
1os vs 4os
1os vs 3os
2os vs 4os
x2

Στον τελικο περνανε οι 2 καλυτερες και παιζουν στις 4 νικες!

Bεβαια το πραγματικο παιχνιδι εχει τελειωσει προ πολλου στην πρωτη φαση αφου οι 4 νικητες πανε στα playoff απλα ο τελικος γινεται για τον ατυπο νικητη των τελευταιων θεσεων!

Πραγματικα μια πολυ εξυπνη ιδεα του David Stern αλλα με λιγες πιθανοτητες υλοποιησης γιατι ετσι ο αριθμος των αγωνων για καθε ομαδα εκτοξευεται σε δυσθεωρητα υψη!

Αρα εχουμε κ λεμε το Νταλλας αν στην πρωτη φαση νικησει ολα τα παιχνιδια θα εχει 12 νικες + 6 νικες στην δευτερη φαση +4 νικες στον τελικο =22 νικες +48 που εχει τωρα =70 νικες!!

(Μην με κρινετε βαρεως βαρεως απλα δεν ειχα τι να κανω ο αργοσχολος)
rchos
απο ποτε μετραμε αυτες τις νικες?μαζι με τα περσινα τις εχει κανει!αρα μπορει!
morfi
QUOTE(big dirk @ Apr 9 2008, 00:33 ) *
ναι ρε γαμωτο 5 ματς εμειναν εκτος αν εχει και κρυφη αγωνιστικη περιοδο και δν το ξερουμε blink.gif

big dirk το σχόλιο μου ήταν ειρωνικό αφού η ερώτηση έχει να κάνει με περσινά δεδομένα και κάποιος απάντησε... ποιός ξέρει με τι δεδομένα.
captain charisma
το ξερω οτι ηταν ειρωνικο.και ο αλλος για να εδωσε απαντηση ακομα στη περσινη περιοδο θα εμεινε..
nikolas12
QUOTE(ilias77 @ Apr 9 2008, 00:09 ) *
68.gif με τιποτα.


Μπαααααααααααααααααααα!!!Συμφωνω με τοn Hlia
Pierce
λειπει ο Μαρτης απο την Σαρακοστη; rolleyes.gif
Ωραια αρκετα παιξαμε, παρακαλω οχι αλλο ανουσιο ποστ εδω..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.