Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Milwaukee Bucks
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Gravedigger
Milwaukee Bucks




Υποψήφια θηράματα




Προηγούμενο Ρεκόρ (2012-2013): 38-44

Leaders (2012-2013):


Πόντοι: Monta Ellis 19.2
Ριμπάουντ: Larry Sanders 9.5
Ασσίστ: Brandon Jennings 6.5

Πιθανή 5άδα:
PG:KnightSG:MayoSF:ButlerPF:IlyasovaC:Sanders


Πάγκος:

PG's: Gary Neal, Luke Ridnour, Nate Wolters
SG’s: -
SF’s: Giannis Antetokounmpo, Carlos Delfino, Chris Middleton
PF’s: John Henson, Ekpe Udoh
C’s: Zaza Pachulia, Miroslav Raduljica

Offseason moves

Ήρθαν ή ανανέωσαν: Giannis Antetokounmpo (draft), Nate Wolters (draft), Carlos Delfino (FA), Zaza Pachulia (FA), OJ Mayo (FA), Gary Neal (FA), Caron Butler (traded from Suns),
Brandon Knight (traded from Pistons), Chris Middleton (traded from Pistons), Luke Ridnour (traded from Timberwolves) Larry Sanders (resign)

Draft Picks: Giannis Antetokounmpo (#15,1st round), Ricky Ledo (#43,2nd round,traded to Mavericks)

Έφυγαν: Samuel Dalembert (FA), Mike Dunleavy (FA), Monta Ellis (FA), Brandon Jennings (traded to Pistons), Viacheslav Kravtsov (traded to Suns), Luc Richard Mbah a Moute (traded to Kings), JJ Redick (traded to Clippers) Ish SMith (traded to Suns), Drew Gooden (amnesty), Gustavo Ayon (FA)
Προπονητής: Larry Drew
Γνωστός και ως ροτεισιονάκιας. Είναι από αυτούς τους προπονητές που παίζουν και κάνουν τις αλλαγές με το ρολόι. Δεν είμαι φαν του είδους, δεν με έχει εντυπωσιάσει ο ίδιος με τις ικανότητες του, αλλά και ο προκάτοχος του (προ Boylan) ο Skiles είχε ακριβώς το ίδιο γνώρισμα. Οπότε...


Σχόλιο:

Μεγάλο καλοκαίρι για τους Bucks αφού έχασαν τους καλύτερους τους παίχτες, (είχαν σκοπό να κρατήσουν τον 1 από τους 2 αφού ήταν φανερό ότι δεν ταίριαζαν,στράφηκαν κάποια στιγμή στον Jeff Teague, δεν τους έκατσε, οπότε τους έστειλαν και τους 2 στο καλό και θα στηριχτούν στον Brandon Knight) και γενικά άλλαξαν σχεδόν τα πάντα στην ομάδα. Βέβαια πλέον οι Bucks για τους περισσότερους έλληνες φιλάθλους είναι η ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο. Άσχετα από το πόσο χρόνο θα πάρει. Δεν είναι τόσο κακή ομάδα, πέρσι έχασαν στο τσακ την είσοδο τους στα play-off αλλά φέτος,σε αυτή την Ανατολή, δύσκολα θα πετύχουν κάτι.

Πρόβλεψη: 34-48
Conference rank: 11-12
Division rank: 5

morfi
QUOTE(Gravedigger @ Oct 27 2013, 03:13 ) *
Μεγάλο καλοκαίρι για τους Bucks αφού έχασαν τους καλύτερους τους παίχτες, (είχαν σκοπό να κρατήσουν τον 1 από τους 2 αφού ήταν φανερό ότι δεν ταίριαζαν,

Δεν έχασαν κανέναν πραγματικά καλό παίκτη. Ο Έλλις σκόραρε 25 πόντους με 9% ευστοχία και ο Τζέννινγκς χτυπούσε το κεφάλι του και με τα δύο του χέρια κάθε φορά που ευστοχούσε μάλλον για να το πιστέψει και ο ίδιος (ή μπορεί να προσπαθούσε να αποθηκεύσει την στιγμή biggrin.gif). Έφυγαν και άφησαν πίσω τους όπως ακριβώς ήταν και με αυτούς. Μία κακή ομάδα, την μοναδική αν δεν κάνω λάθος με αρνητικό ρεκόρ στα πλέι οφ.
kamtha5
Πάμε ρε Γιαννάκη αγόρι μου!! Δειξτους αξίζεις: http://www.youtube.com/watch?v=dFGvet8ILwU Πόνταρα και είσοδο στα πλέι οφς τους Μπακς, χωρίς τους δύο "chuckers" μπορούν. 10 απόδοση τους δίνει, μου έφυγαν τα μάτια!
D-Wade
QUOTE(kamtha5 @ Oct 28 2013, 17:50 ) *
Πάμε ρε Γιαννάκη αγόρι μου!! Δειξτους αξίζεις: http://www.youtube.com/watch?v=dFGvet8ILwU Πόνταρα και είσοδο στα πλέι οφς τους Μπακς, χωρίς τους δύο "chuckers" μπορούν. 10 απόδοση τους δίνει, μου έφυγαν τα μάτια!

Εντάξει δε μπορούν να μπουν στα play off. . .
morfi
QUOTE(kamtha5 @ Oct 28 2013, 17:50 ) *
Πάμε ρε Γιαννάκη αγόρι μου!! Δειξτους αξίζεις: http://www.youtube.com/watch?v=dFGvet8ILwU Πόνταρα και είσοδο στα πλέι οφς τους Μπακς, χωρίς τους δύο "chuckers" μπορούν. 10 απόδοση τους δίνει, μου έφυγαν τα μάτια!

Γιατί με τους "chuckers" δεν μπόρεσαν;
SG3ptshooter
Δεν υπάρχει άνθρωπος εδώ γύρω που να τα λέμε και να μην ένιωσα την ανάγκη να του εκφράσω τη συμπάθειά μου για το φλώρο Jason Williams που σήκωσε στο δεύτερο γύρο το Waukee, το Nate Wolters. Έγινε το θαύμα και βρήκε λεπτά με το καλημέρα ο Nate και ρωτώ τώρα τοLarryτοDrew: Με το Knight να είναι αυτό που είναι και το Ridnour να είναι γεννημένος να σηκώνεται απ' τον πάγκο, μήπως να το αφήσουμε έτσι; biggrin.gif


Σε άλλα νέα, ο Sanders διαμαρτύρεται για τα λεπτά του το βράδυ της 3ης Νοεμβρίου. Κι έχει δίκιο tongue.gif
rchos
Πόσο γελοίος είσαι Σάντερς αγόρι μου...
Gravedigger
Λάδι είχε η σαμπάνια μέσα??
Τις έφαγε ο larry η μου φαίνεται??
aegeansheed
QUOTE(Gravedigger @ Dec 5 2013, 01:30 ) *
Λάδι είχε η σαμπάνια μέσα??
Τις έφαγε ο larry η μου φαίνεται??


O βλάκας πρέπει να άρχισε να πετάει ποτήρια (?) ή κάτι άλλο, και το τριάρι ο λευκός από το wing, τρελάθηκε και του έκανε ανάβαση!!!!

Αλλά τέτοια χάλια... μόνο τον Glen Davis θυμάμαι να περπατάει παρoμοίως....

* Πάμε να δούμε τον Bynum τώρα να μας περάσει ο καημός!

jvalin
QUOTE (aegeansheed @ Dec 5 2013, 01:52 ) *
Αλλά τέτοια χάλια... μόνο τον Glen Davis θυμάμαι να περπατάει παρoμοίως....

Ο οποίος πριν κάνα μήνα είχε σπάσει ό,τι βρέθηκε μπροστά του γιατί δεν του έδιναν δωμάτιο σε ένα ξενοδοχείο...

aegeansheed
Ωραία, και το έψαχνα το missing link. Είναι το ενδιάμεσο μεταξύ του παραπάνω και του Thanksgiving που "τσιμπάει" λίγο γαλοπούλα...
aegeansheed
Είχαμε την απάντηση σήμερα:

Larry Sanders
QUOTE
"I blame no one for my mistakes. I take full responsibility for my actions, this is something I've dealt with my whole life ... from being the black male followed around the store to being the black male helped around the store ... I've seen the American society from both ends .. ppl are hypnotized by the media to feel and base certain judgment toward certain groups of ppl and they don't even know it ... born into a system put into place before our existence"


Αιχμηρές νομίζω δηλώσεις, που αγγίζουν θέματα μεγαλύτερα από αυτά που μπορεί να σχολιάσει ή να σκεφτεί ένας φτωχός κακομοίρης αμερικανός τουιτάρας...

http://www.jsonline.com/blogs/sports/234604121.html
gidi_89
Βλέπει κανείς τον αγώνα; Στο διάλειμμα μεταξύ 1ου και 2ου 12λεπτου έβαλαν μωράκια να κάνουν αγώνα μπουσουλώντας, και για να τα κάνουν να τρέξουν, τους κούναγαν μια μπάλα μπροστά τους για να το ακολουθήσουν. Όπως ακριβώς στις κυνοδρομίες... Σοβαρά τώρα; Και χειροκροτούν κιόλας;
reignman
murica biggrin.gif
MaJesty23
Για μένα ,personal opinion ,Βutler , Pachulia,Delfino δεν επιλέχθηκαν για να αποτέλεσουν λύσεις μελλοντικά ,αλλά απλά για να βγεί η μεταβατική χρονιά και να αποτελέσουν λύσεις απο την άκρη του πάγκου τα επόμενα χρόνια χωρίς ιδιαίτερο ρόλο .Και οι δύο έχουν πτωτική πορεία και δεν μπορείς να στηριχθείς πάνω τους.Ειδικά ο Butler ,μου θυμίζει παλάίμαχο.

Αυτός που δεν παλεύω είναι ο Ιλιασόβα.Βάρυνε στο NBA και το μόνο που κάνει είναι να τραβιέται έξω να σουτάρει.

Απορία-επισήμανση ,εάν όντως πάρουν lottery pick ,ποιόν να κάνουν ντράφτ έτσι ώστε να μην καπελώσουν τον Γιάννη?
G-arenas
QUOTE (MaJesty23 @ Dec 29 2013, 14:44 ) *
Για μένα ,personal opinion ,Βutler , Pachulia,Delfino δεν επιλέχθηκαν για να αποτέλεσουν λύσεις μελλοντικά ,αλλά απλά για να βγεί η μεταβατική χρονιά και να αποτελέσουν λύσεις απο την άκρη του πάγκου τα επόμενα χρόνια χωρίς ιδιαίτερο ρόλο .Και οι δύο έχουν πτωτική πορεία και δεν μπορείς να στηριχθείς πάνω τους.Ειδικά ο Butler ,μου θυμίζει παλάίμαχο.

Αυτός που δεν παλεύω είναι ο Ιλιασόβα.Βάρυνε στο NBA και το μόνο που κάνει είναι να τραβιέται έξω να σουτάρει.

Απορία-επισήμανση ,εάν όντως πάρουν lottery pick ,ποιόν να κάνουν ντράφτ έτσι ώστε να μην καπελώσουν τον Γιάννη?


Marcus Smart??
MaJesty23
QUOTE(G-arenas @ Dec 29 2013, 14:52 ) *
Marcus Smart??



Και ο Κnight? rolleyes.gif
G-arenas
QUOTE (MaJesty23 @ Dec 29 2013, 14:54 ) *
Και ο Κnight? rolleyes.gif


ε τοτε τον julius randle!!και μην μου πεις και τι θα κανουν τον ιλιασοβα!!
MaJesty23
QUOTE(G-arenas @ Dec 29 2013, 14:56 ) *
ε τοτε τον julius randle!!και μην μου πεις και τι θα κανουν τον ιλιασοβα!!


smiley.gif
G-arenas
QUOTE (MaJesty23 @ Dec 29 2013, 14:58 ) *
smiley.gif

παντως πιστευω πως αν εχουν το νουμερο 1 ή 2 δεν θα αφησουν τον παρκερ ή τον wiggins...
D-Wade
Πιστεύετε ότι δε θα μπορούσε να συνυπάρξει ο Γιάννης με τον Parker ή τον Wiggins?
G-arenas
QUOTE (D-Wade @ Dec 29 2013, 15:04 ) *
Πιστεύετε ότι δε θα μπορούσε να συνυπάρξει ο Γιάννης με τον Parker ή τον Wiggins?

πιστευω πως θα μπορουσαν...ειδικα αν ο γιαννης φτιαξει το σουτ του αρκετα,θα μπορουσε να παιξει στο 2,για παρκερ και
wiggins δν ξερω αν μπορουν να παιξουν στο 2...παντως και οι 3 η κανονικη τους θεση είναι το 3...
aegeansheed
Είναι σαν να λέμε πριν 15 τόσα χρόνια, τώρα που οι Spurs παίρνουν τον Duncan στο #1, ποιο θα είναι το 5άρι.

Μεγάλος προβληματισμός στις τάξεις των Bucks....Δεν ξέρω πόσο πιο απλά να το πώ!
GK_23
QUOTE(aegeansheed @ Dec 29 2013, 15:22 ) *
Είναι σαν να λέμε πριν 15 τόσα χρόνια, τώρα που οι Spurs παίρνουν τον Duncan στο #1, ποιο θα είναι το 5άρι.

Μεγάλος προβληματισμός στις τάξεις των Bucks....Δεν ξέρω πόσο πιο απλά να το πώ!

Δεν θα ήταν άσχημη ιδέα πάντως οι Μπακς να κυνηγήσουν μια ανταλλαγή, βάζοντας και το πικ τους μέσα στα διαθέσιμα ανταλλάγματα. Εγώ θα το "έψαχνα" αρκετά για τον Ρόντο, με την προϋπόθεση πως θα δεχόταν να υπογράψει επέκταση με την ομάδα. Οι Μπακς μάλλον έχουν τη δυνατότητα να του προσφέρουν max contract. Στην ανταλλαγή θα έβαζα και τους Ρόκετς, στους οποίους ο Ιλιασόβα είναι πολύ καλό φιτ.

Νάιτ, Ασίκ και πικ 1ου γύρου Μπακς στους Σέλτικς

Ιλιασόβα, Ούντου στους Ρόκετς

Ρόντο, Μοτεγιούνας στους Μπακς
Pierce
γουστέρνω αβρότητες

kamtha5
QUOTE (GK_23 @ Dec 29 2013, 15:42 ) *
Δεν θα ήταν άσχημη ιδέα πάντως οι Μπακς να κυνηγήσουν μια ανταλλαγή, βάζοντας και το πικ τους μέσα στα διαθέσιμα ανταλλάγματα. Εγώ θα το "έψαχνα" αρκετά για τον Ρόντο, με την προϋπόθεση πως θα δεχόταν να υπογράψει επέκταση με την ομάδα. Οι Μπακς μάλλον έχουν τη δυνατότητα να του προσφέρουν max contract. Στην ανταλλαγή θα έβαζα και τους Ρόκετς, στους οποίους ο Ιλιασόβα είναι πολύ καλό φιτ.

Νάιτ, Ασίκ και πικ 1ου γύρου Μπακς στους Σέλτικς

Ιλιασόβα, Ούντου στους Ρόκετς

Ρόντο, Μοτεγιούνας στους Μπακς


Αν ήμουν ο Danny Ainge, θα χοροπηδούσα με αυτήν την ανταλλαγή!:P

Μόνο οι Μπακς χάνουν στο trade, γιατί ο Νάιτ + το πιθανό νο1 στο καλύτερο ντραφτ της δεκαετίας αξίζουν παραπάνω. Γενικά οι ανταλλαγές με πολύ υψηλά πικ δεν συνηθίζονται, μάλλον γιατί α) υπάρχει περίπτωση να δώσεις ένα "διαμάντι" και β) η fan base απογοητεύεται, γιατί φαντάζεται πάντα οτι επιλέγεις τον νέο σουπερ σταρ

GK_23
QUOTE(kamtha5 @ Jan 5 2014, 23:30 ) *
Αν ήμουν ο Danny Ainge, θα χοροπηδούσα με αυτήν την ανταλλαγή!:P

Μόνο οι Μπακς χάνουν στο trade, γιατί ο Νάιτ + το πιθανό νο1 στο καλύτερο ντραφτ της δεκαετίας αξίζουν παραπάνω. Γενικά οι ανταλλαγές με πολύ υψηλά πικ δεν συνηθίζονται, μάλλον γιατί α) υπάρχει περίπτωση να δώσεις ένα "διαμάντι" και β) η fan base απογοητεύεται, γιατί φαντάζεται πάντα οτι επιλέγεις τον νέο σουπερ σταρ

Όταν έκανα την πρόταση για την ανταλλαγή δεν πίστευα πως θα επέλεγαν τόσο ψηλά οι Μπακς. Όπως φαίνεται πλέον δεν το ...γλιτώνουμε το ΤΟΠ 3 πικ rolleyes.gif

Πιθανότατα θα μπούμε στη λοταρία με τις περισσότερες πιθανότητες για το Νο 1...

Κατά τη γνώμη μου, η καλύτερη κίνηση θα ήταν να επιλέξουν τον Έμπιντ και να προσπαθήσουν παράλληλα να ανταλλάξουν τον Σάντερς. Υπάρχουν ομάδες που ψάχνουν για σέντερ, το ψηλό συμβόλαιο όμως του Σάντερς και η πρόσφατη παραβατική του συμπεριφορά μπορεί να είναι αποτρεπτικοί παράγοντες για να προχωρήσει μια τέτοια ανταλλαγή.

yorgos
QUOTE
Εγώ θα το "έψαχνα" αρκετά για τον Ρόντο,

Θα τη διαλύσει την ομάδα με τον καλοχαρακτήρα που έχει (δίσκοι στο κεφάλι των φροντιστών κλπ), χώρια ότι θα είναι μονίμως μουτρωμένος που από franchise player στη Βοστώνη τον στέλνουνε να κάνει τη μάνα του λόχου στο "μικρό" Μιλγουόκι. Δέκα φορές ένα καλό πικ που μπορείς να το στρώσεις κιόλας.
Nuntius
Ημίχρονο στο Bradley Center. Το σκορ ανάμεσα στους Indiana Pacers και τους Milwaukee Bucks είναι 51-39.

Καλά πάμε μέχρι στιγμής. Η άμυνα μας είναι αρκετά καλή και μονάχα ο Knight καταφέρνει να κρατήσει τους Bucks στο παιχνίδι.
Nuntius
Λήξη τρίτης περιόδου. Το σκορ είναι 75-68 υπέρ των Pacers.

Το Milwaukee έπαιξε καλύτερα σε αυτό το δωδεκάλεπτο και κατάφερε να μειώσει το σκορ.
Nuntius
Νίκη με 110-100 επί των Milwaukee Bucks.

Οι Bucks πάλεψαν αρκετά αλλά δεν κατάφεραν ποτέ να περάσουν μπροστά στο σκορ.
Nuntius
Ημίχρονο στο Bradley Center. Το σκορ ανάμεσα στους Indiana Pacers και τους Milwaukee Bucks είναι 53-50 υπέρ των Pacers.

Ο Vogel αποφάσισε να ξεκουράσει και τους 5 βασικούς μας απόψε και έτσι ξεκινήσαμε με μια πεντάδα που περιλάμβανε τους Sloan, Turner, Butler, Scola και Mahinmi. Ο CJ Watson επέστρεψε ως back-up PG και οι Chris Copeland, LaVoy Allen και Solomon Hill βρήκαν χρόνο συμμετοχής.

Καλά πάμε μέχρι στιγμής. Η μπάλα κινείται και έχουμε δημιουργήσει κάποια αρκετά καλά σουτ.
Nuntius
Λήξη τρίτης περιόδου. Το σκορ είναι 72-67 υπέρ των Pacers.

Ο Scola έφτασε τους 20 πόντους (10/16 σουτ) και ο Turner είναι στους 17 (6/12 σουτ). Ο Donald Sloan, ο Rasual Butler και ο Chris Copeland είναι και οι τρεις στους 8 πόντους μέχρι στιγμής.
Nuntius
Νίκη με 104-102 για τους Pacers με game winner του Chris Copeland.
aegeansheed
O Κιdd βγαίνει live σε 4 λεπτά περίπου

http://www.nba.com/bucks/live
SG3ptshooter
Στο rotoworld σήμερα, σε κείμενο με πιθανές ανακατατάξεις στα του fantasy για το 2015, χαρακτηρίζει πιθανό μέλλοντα "χαμένο" τον OJ Mayo ο γράφων, εκτιμώντας ότι είναι πολύ πιθανό να ξεκινάει βασικός SG για τους Bucks ο Αντετοκούνμπο.
"Καθαρίζουν" και το Middleton.
http://www.rotoworld.com/articles/nba/4804...ers-part-2?pg=2
SG3ptshooter
O.J. Mayo said he won’t talk about his weight.
laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.