Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Boston Celtics (2) vs Philadelphia 76ers (3)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Playoffs
Pages: 1, 2
aegeansheed
Αποδεκατισμένοι Celtics μετά μία εξαντλητική σειρά με τους Bucks θα χάσουν τον Jaylen (hamstring) για τουλάχιστον τα τρία πρώτα ματς του δεύτερου γύρου.
Για τους Sixers είναι μια εξαιρετική ευκαιρία να φτάσουν σε Τελικό Περιφέρειας και να αποκομίσουν εμπειρίες για τα επόμενα ταξίδια τους εκεί. Ο Embiid διψάει για playoffs μπάσκετ και η ομάδα των Sixers δείχνει να έχει κάνει κλικ στο ιδανικό σημείο της χρονιάς παίρνοντας πολύτιμες βοήθειες από τους έμπειρους βετεράνους, που προσέθεσαν στο τέλος της regular. Μπορούν να σπάσουν την έδρα των Celtics, αλλά δε θα είναι εύκολη σειρά. Ο Stevens παίρνει το maximum από τους παίκτες που έχει στη διάθεσή του κάθε φορά και οι Sixers δεν είναι μια ομάδα που έχει παίξει με το ίδιο σύστημα όλη τη χρονιά, ούτε δείχνει ακατανίκηση.
Θα έβλεπα επικράτηση των Sixers στα 6 παιχνίδια.
thalys
Υπάρχει κάποια ανακοίνωση κάπου ότι ο Μπράουν χάνει τρία παιχνίδια; Αυτό που διάβασα είναι ότι ήταν έτοιμος να παίξει χτες στο δεύτερο ημίχρονο αν χρειαζόταν και θα έκανε μαγνητική σήμερα για σιγουριά.

Δεν έχω δει κάτι άλλο, αλλά είμαι εκτός έδρας και δεν έχω πολύ καλή εποπτεία της κατάστασης.

Για την σειρά: το κλειδί είναι η άμυνα της Βοστώνης, να ρίξει τον ρυθμο των Σίξερς, να τους αναγκάσει να πάνε σε σετ επιθέσεις και να τους κόψει τα ελεύθερα σουτ. Ο Χόρφορντ τα πάει καλά με Εμπιιντ και Σιμμονς. Αν οι Μπράουν, Τάτουμ, Οτζελέυ, Σμαρτ, Ροζίερ δυσκολέψουν τον Σιμμονς και δεν αφήσουν τα σουτ σε Ιλιασοβα, Μπελινελι, Ρεντικ, η σειρά είναι στο 50-50.

Επιθετικά ο παράγοντας Χ είναι η απόδοση του Ροζίερ. Η Φιλαδέλφεια δεν έχει παίχτη στα κυβικά του. Θα καταφέρει όμως να εκμεταλλευτεί την διαφορά ταχύτητας ή θα κάνουν μπλοκ πάρτυ οι Σιμμονς και Εμπιιντ;

Αν δε σκάσει η Βοστώνη και είναι όλοι υγιείς από το πρώτο ματς, Σέλτικς σε 7.

Αν σκάσει η Βοστώνη, που είναι το πιο πιθανό, ή τραυματιστεί κάποιος/χάσει παιχνίδια ο Μπράουν, Σίξερς σε 6.
aegeansheed
QUOTE(thalys @ Apr 29 2018, 18:02 ) *
Υπάρχει κάποια ανακοίνωση κάπου ότι ο Μπράουν χάνει τρία παιχνίδια; Αυτό που διάβασα είναι ότι ήταν έτοιμος να παίξει χτες στο δεύτερο ημίχρονο αν χρειαζόταν και θα έκανε μαγνητική σήμερα για σιγουριά.

Δεν έχω δει κάτι άλλο, αλλά είμαι εκτός έδρας και δεν έχω πολύ καλή εποπτεία της κατάστασης..

Hamstring είναι, αν είναι mild strain μπορεί να μπει και σε μερικές μέρες αν πάει καλά η αποθεραπεία, με μεγαλύτερο το ρίσκο μιας υποτροπής βέβαια. Αν η μαγνητική δείξει grade II και πάνω πάει από +10 μέρες έως και πολλαπλές εβδομάδες.
Crash95
πιστευω 2-4 οι 76ερς
geo82
QUOTE (aegeansheed @ Apr 29 2018, 18:49 ) *
Hamstring είναι, αν είναι mild strain μπορεί να μπει και σε μερικές μέρες αν πάει καλά η αποθεραπεία, με μεγαλύτερο το ρίσκο μιας υποτροπής βέβαια. Αν η μαγνητική δείξει grade II και πάνω πάει από +10 μέρες έως και πολλαπλές εβδομάδες.


Με βάση αυτά που λέει το ESPN, υπάρχει πιθανότητα να προλάβει ακόμη και το πρώτο παιχνίδι. Όπως δήλωσε κι ο ίδιος, θα μπορούσε να παίξει και χτες. Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμη το πόρισμα της μαγνητικής, αλλά δε νομίζω να είναι grade II με βάση τα μέχρι στιγμής δεδομένα. Παίξει δεν παίξει ο Jaylen, οι Sixers είναι το φαβορί. όπως προείπα και σε άλλο thread, μου αρέσει αυτή η κόντρα, γιατί έχει ρίζες στο παρελθόν, με όχι ιδιαίτερες στιγμές "αγάπης" ανάμεσα στις δύο ομάδες. Η πιο πρόσφατη αναμέτρησή τους ήταν στα play offs του 2012, με τη σειρά να λήγει στους 7 αγώνες.
thalys
Ο Μπράουν λέει παρακαλάει τους γιατρούς να τον αφήσουν να παίξει και είναι αμφίβολος για σήμερα. Οπότε μάλλον για Grade I μιλάμε και λογικά διαθέσιμος σίγουρα από το επόμενο.

Δίχως τον Μπράουν οι Βοστώνη δε νομίζω ότι έχει το βάθος στην άμυνα και κυρίως την δύναμη πυρός μπροστά για να κερδίσει.
thalys
Ο Σμαρτ παίρνει το επιθετικό από τον Εμπιίντ, βάζει το καλάθι και κερδίζει το φάουλ. Κάτι τέτοια κάνει και του συγχωρείς τα δύο συνεχόμενα τρίποντα με 16 δευτερόλεπτα ν'απομένουν. Να δούμε πόσο θα τ'αποτιμήσει η αγορά το καλοκαίρι.

Ο Σίμμονς κατάφερε να θυμώσει την κερκίδα, όχι ότι ήθελε πολύ. Κερδίζει βολές. Το πλήθος φωνάζει "not a rookie". Ο Μίτσελ στο τουίτερ εγκρίνει.
thalys
Άμα γεννάνε και τα κοκόρια σου, κερδίζεις χαλαρά δίχως 3 βασικούς και 1 ρολίστα.

Εν αρχή ην η άμυνα. Ο Εμπιίντ σκόραρε, αλλά για να σκοράρει αυτός δεν έπαιρναν μπάλα οι άλλοι. Κι όταν την έπαιρναν ήταν είτε κλεισμένοι, είτε άστοχοι. Ο Σίμμονς ήταν μέτριος παρά τα νούμερα του. Δεν έβλαψε ιδιαίτερα την ομάδα, είχε 7 λάθη αλλά δεν έχασαν από αυτό, αλλά δεν βοήθησε και όσο χρειαζόταν.

Επιθετικά το έγραψα παραπάνω: γεννάγαν και τα κοκόρια του Στήβενς. 29 ο Ροζίερ, 28 ο Τάτουμ, 26 ο Χόρφορντ. Καλύφθηκε το κενό του Μπράουν. Το κερασάκι στην τούρτα τα δύο τρίποντα του Μπέυνς.

Ο Σίμμονς θα παίξει ξύλο μέχρι το τέλος της σειράς. Είτε θα χάσει η Φιλαδέλφεια και θα ξεσπάσει αυτός, είτε θα κερδίσει και θα ξεσπάσουν Σμαρτ και Μόρρις.

Η Βοστώνη δεν θα συνεχίσει να είναι τόσο εύστοχη, ούτε η Φίλυ τόσο άστοχη, ειδικά από το τρίποντο. Πιστεύω ο Σίμμονς θα ξεμπλοκάρει όσο προχωράει η σειρά. Ο Εμπιίντ είναι υπερπολύτιμος γι'αυτούς αμυντικά, δεν μπορεί να σηκώνει το βάρος και επιθετικά. Κάποιος (Σίμμονς, Σάριτς, Ρέντικ, Μπελινέλι, Ιλιασόβα) πρέπει να κάνει το βήμα παραπάνω επιθετικά. Διαφορετικά οι Σέλτικς θα προτιμήσουν να κάνουν την σειρά Εμπιίντ - Βοστώνη και ό,τι βρέξει ας κατεβάσει.

Στα παραπολιτικά: Στη σειρά με τους Μπακς ο Ροζίερ αποκαλεί τον Έρικ Μπλέντσο, Ντρου Μπλέντσο. Ντρου Μπλέντσο ήταν ο quarterback των Patriots (ομάδα φουτμπόλ της Βοστώνης) πριν 20 χρόνια. Ο Έρικ απαντάει με το πλέον διαβόητο "Terry who?". Σήμερα ο Ροζίερ εμφανίζεται στο γήπεδο με φανέλα Ντρου Μπλέντσο, ο οποίος επιδοκιμάζει. Στο τέλοςτου αγώνα δηλώνει: "Ξέρω ποιος είναι ο Ντρου και αυτός ξέρει ποιος είμαι γω."

Βλέπω τον Ερίκκο να βιδώνει.
Pierce
Air Kef
Απίστευτα πράγματα από την Βοστώνη.

5αδα με μόνιμα μέλη παίκτες που πέρσι δεν ήταν καν στο ΝΒΑ (Τέιτουμ, Λάρκιν, Οτζελέγιε) και παίκτες που αν ξεκινούσαν την σεζόν σε άλλη ομάδα θα θεωρούνταν 3ο-4ο επιλογές, όπως πχ. ο Μπέινς που μέχρι πέρσι έπαιζε ως 2ο-3ος σέντερ στις ομάδες του και μόνο proven ποιοτικό παίκτη τον Χόρφορντ κάνει κανονικό ΓΛΕΝΤΙ επί 48 λεπτά σε μία ομάδα που τους τελευταίους 2 μήνες τρομοκρατούσε τα πάντα. Δεν υπήρχε κανένα μα κανένα σημείο του ματς εχθές που η Φιλαδέλφεια έμοισε καλύτερη ομάδα από την Βοστώνη.

Πραγματικά, ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ από την Βοστώνη.

Σίγουρα θα αντιδράσει η Φιλαδέλφεια, έστω όταν η σειρά πάει στην Φιλαδέλφεια. Έχουμε πολύ ψωμί. blove.gif
T.W.Is.M.
Εμενα οι Σιξερς μου θυμιζουν εκεινο το Ορλαντο του 1995. Αντι για Shaq-Penny εχουν Embiid-Simmons και ειναι εντελως απειροι απο πλει οφ. Για να περασει στους τελικους το Ορλαντο επρεπε να αποκλεισει τους Bulls του Jordan. Για να περασει η Philly πιθανον να πρεπει να αποκλεισει τους Cavs του Lebron. Αν βεβαια πανε στους τελικους, θα χασουν κι αυτοι με 4-0.
Η μονη διαφορα ειναι οτι τοτε το Ορλαντο ειχε πλεονεκτημα εδρας σε ολους τους γυρους, ενω οι Σιξερς παιζουν τωρα χωρις πλεονεκτημα. Το οτι ξεκινησαν τη σειρα εκτος εδρας εκανε διαφορα, πιστευω οτι θα ταν πολυ διαφορετικα τα πραγματα αν η εδρα ηταν αντιστροφα.
Εχει δρομο ακομα η σειρα, αν και περιμενα οτι σε καποιο απο τα δυο παιχνιδια στη Βοστωνη, οι Σελτικς θα εντυπωσιαζαν με καποιο τροπο(ειτε κανοντας το 1-0 καθαρα, οπως εκαναν, ειτε απαντωντας σε πιθανο μπρεικ εκει που ολοι θα τους ειχαν ξεγραμμενους). Δινω πιο πολλη τυχη στη Philadelphia με πιθανο σκορ 4-2, αν και δεν μπορει κανεις να ξεγραψει τους Σελτικς.
thalys
Πήγαν να κάνουν τη ζημιά ο Κόβινγκτον και ο Ρέντικ απόψε, αλλά κάνανε το λάθος να προηγηθούν με 20+.

Όποιος βλέπει τα παραδοσιακά στατιστικά θα μείνει στο 20-14-5 του Εμπιίντ. Όμως, πήρε 22 προσπάθειες για να βάλει 20 πόντους, έχασε κρίσιμα σουτ, φορτώθηκε 5 φάουλ, στο τέλος αναγκάστηκε να παίζει άμυνα με τα μάτια, και είχε -8 στο +/-. Τουλάχιστον αυτός πήρε πάνω του τις ευθύνες του σούπερ σταρ.

Άθλιος ο Σίμμονς. Η Βοστώνη φαίνεται να του έχει πειράξει το μυαλό. 1 πόντος με 0/4 προσπάθειες για σουτ (εννοείται δίποντα). 5 ριμπάουντ, 7 ασσίστ, αλλά και -23 (το χειρότερο όλων). Δεν μετράω τις κακες αποφάσεις στην επίθεση. Μπήκε στην τελευταία περίοδο και άλλαξε η ροή του ματς. Ο Μακκόνελ έτρεξε καλύτερα την ομάδα.

Ο Μπράουν επέστρεψε με 13 πόντους σε 12 προσπάθειες. Δεν πατάει πολύ καλά ακόμη, αλλά δείχνει να επανέρχεται. Κρίσιμη ξανά η τριάδα Ροζίερ-Τάτουμ-Χόρφορντ, αλλά το ματς το έκρινε ο Σμαρτ, με την άμυνα του σε όλον τον αγώνα αλλά και την άμυνα του, και ο Μόρρις με ένα μεγάλο τρίποντο όταν πλησίαζαν οι Σίξερς στο τέλος της 4ης.

Αν αποκλειστούν οι Σέλτικς θα γραφτεί ιστορία. Ως τώρα οι Σίξερς είναι 0/11 όταν μένουν πίσω με 2-0 και οι Σέλτικς 31/31 όταν προηγούνται με 2-0.
Manimal
QUOTE (thalys @ May 4 2018, 06:23 ) *
Πήγαν να κάνουν τη ζημιά ο Κόβινγκτον και ο Ρέντικ απόψε, αλλά κάνανε το λάθος να προηγηθούν με 20+.

Όποιος βλέπει τα παραδοσιακά στατιστικά θα μείνει στο 20-14-5 του Εμπιίντ. Όμως, πήρε 22 προσπάθειες για να βάλει 20 πόντους, έχασε κρίσιμα σουτ, φορτώθηκε 5 φάουλ, στο τέλος αναγκάστηκε να παίζει άμυνα με τα μάτια, και είχε -8 στο +/-. Τουλάχιστον αυτός πήρε πάνω του τις ευθύνες του σούπερ σταρ.

Άθλιος ο Σίμμονς. Η Βοστώνη φαίνεται να του έχει πειράξει το μυαλό. 1 πόντος με 0/4 προσπάθειες για σουτ (εννοείται δίποντα). 5 ριμπάουντ, 7 ασσίστ, αλλά και -23 (το χειρότερο όλων). Δεν μετράω τις κακες αποφάσεις στην επίθεση. Μπήκε στην τελευταία περίοδο και άλλαξε η ροή του ματς. Ο Μακκόνελ έτρεξε καλύτερα την ομάδα.

Ο Μπράουν επέστρεψε με 13 πόντους σε 12 προσπάθειες. Δεν πατάει πολύ καλά ακόμη, αλλά δείχνει να επανέρχεται. Κρίσιμη ξανά η τριάδα Ροζίερ-Τάτουμ-Χόρφορντ, αλλά το ματς το έκρινε ο Σμαρτ, με την άμυνα του σε όλον τον αγώνα αλλά και την άμυνα του, και ο Μόρρις με ένα μεγάλο τρίποντο όταν πλησίαζαν οι Σίξερς στο τέλος της 4ης.

Αν αποκλειστούν οι Σέλτικς θα γραφτεί ιστορία. Ως τώρα οι Σίξερς είναι 0/11 όταν μένουν πίσω με 2-0 και οι Σέλτικς 31/31 όταν προηγούνται με 2-0.


Εξίσου κομβικός ίσως και παραπάνω ήταν ο Ροζίερ, για τον οποίον οι 76ers δεν έχουν αμυντικό να τον ακολουθήσει, γι΄αυτό και η συνεισφορά του Μακόνελ ήταν μεγαλύτερη, που εκτός από την επίθεση που έτρεξε καλύτερα μπορούσε κάπως να ακολουθήσει τον Ροζίερ. Ο Σίμμονς δε, όχι απλά δεν έκανε τπτ στο επιθετικό κομμάτι αλλά και στην άμυνα ήταν ανύπαρκτος.
Οφτόπικ
Πάντως με αυτά που κάνει ο Ροζίερ, θα πρέπει στους Σέλτικς να σκέφτονται από τώρα τι μπορούν να ικανοποιήσουν από όσα θα ζητήσει. Πέρα από το κασέ που βεβαίως θα ανεβεί αρκετά είναι σίγουρο πως θα ζητήσει θέση starter και ας έχει μπροστά του τον Ιρβινγκ. Σε αυτή την περίπτωση δεν θα ήταν άσχημο πάντως ένα πιθανό deal με Πέλικανς για Davis αντί Ιρβινγκ και όλοι να μείνουν ευχαριστημένοι.
jvalin
QUOTE (thalys @ May 4 2018, 06:23 ) *
Πήγαν να κάνουν τη ζημιά ο Κόβινγκτον και ο Ρέντικ απόψε, αλλά κάνανε το λάθος να προηγηθούν με 20+.

Όποιος βλέπει τα παραδοσιακά στατιστικά θα μείνει στο 20-14-5 του Εμπιίντ. Όμως, πήρε 22 προσπάθειες για να βάλει 20 πόντους, έχασε κρίσιμα σουτ, φορτώθηκε 5 φάουλ, στο τέλος αναγκάστηκε να παίζει άμυνα με τα μάτια, και είχε -8 στο +/-. Τουλάχιστον αυτός πήρε πάνω του τις ευθύνες του σούπερ σταρ.

Άθλιος ο Σίμμονς. Η Βοστώνη φαίνεται να του έχει πειράξει το μυαλό. 1 πόντος με 0/4 προσπάθειες για σουτ (εννοείται δίποντα). 5 ριμπάουντ, 7 ασσίστ, αλλά και -23 (το χειρότερο όλων). Δεν μετράω τις κακες αποφάσεις στην επίθεση. Μπήκε στην τελευταία περίοδο και άλλαξε η ροή του ματς. Ο Μακκόνελ έτρεξε καλύτερα την ομάδα.

Ο Μπράουν επέστρεψε με 13 πόντους σε 12 προσπάθειες. Δεν πατάει πολύ καλά ακόμη, αλλά δείχνει να επανέρχεται. Κρίσιμη ξανά η τριάδα Ροζίερ-Τάτουμ-Χόρφορντ, αλλά το ματς το έκρινε ο Σμαρτ, με την άμυνα του σε όλον τον αγώνα αλλά και την άμυνα του, και ο Μόρρις με ένα μεγάλο τρίποντο όταν πλησίαζαν οι Σίξερς στο τέλος της 4ης.

Αν αποκλειστούν οι Σέλτικς θα γραφτεί ιστορία. Ως τώρα οι Σίξερς είναι 0/11 όταν μένουν πίσω με 2-0 και οι Σέλτικς 31/31 όταν προηγούνται με 2-0.

Απ ό,τι πήρε το μάτι μου, νομίζω είναι 36/36.

Εκτός τόπου και χρόνου ο Σίμονς. Αν ο Μπράουν είχε κρατήσει μέσα τον Μακόνελ αντί του Σίμονς, παίζει και να το χάναμε.
geo82
Ό,τι και να πω γι' αυτούς τους Celtics είναι λίγο. Ψυχάρες. Γύρισαν από -20 μέσα σε λίγα λεπτά. Εξαιρετική δουλειά από τον προπονητή και τους νεαρούς παίχτες. Μπράβο και πάλι μπράβο. Ακόμη κι αν αποκλειστούν τελικά, η μέχρι στιγμής παρουσία τους είναι εντυπωσιακή.
Andre Miller
Δεν είδα τα δύο πρώτα παιχνίδια παρά μόνο σε εκτεταμένα στιγμιοτυπα. Ξεφούσκωσαν οι Σιξερς; Έχει σημασια η κακή απόδοση του Σιμμονς στα πλειοφς για την υπόθεση του σαν ρουκι της χρονιας; Ο Λεμπρον δεν θα έχει και φετος σοβαρό αντίπαλο στο δρόμο για τους τελικους;
Conan1982
QUOTE (Andre Miller @ May 4 2018, 11:25 ) *
Δεν είδα τα δύο πρώτα παιχνίδια παρά μόνο σε εκτεταμένα στιγμιοτυπα. Ξεφούσκωσαν οι Σιξερς; Έχει σημασια η κακή απόδοση του Σιμμονς στα πλειοφς για την υπόθεση του σαν ρουκι της χρονιας; Ο Λεμπρον δεν θα έχει και φετος σοβαρό αντίπαλο στο δρόμο για τους τελικους;


Οι Σέλτικς είναι αυτοί νομίζω που ευθύνονται για την κακή εικόνα του Σίμμονς και όχι ότι ο ίδιος είναι σε κακή φόρμα.
Στον δρόμο για τους τελικούς οι συγκεκριμένοι Σέλτικς θα βάλουν δύσκολα στον Λεμπρόν αν συναντηθούν τελικά.
Andre Miller
QUOTE (Conan1982 @ May 4 2018, 12:42 ) *
Οι Σέλτικς είναι αυτοί νομίζω που ευθύνονται για την κακή εικόνα του Σίμμονς και όχι ότι ο ίδιος είναι σε κακή φόρμα.
Στον δρόμο για τους τελικούς οι συγκεκριμένοι Σέλτικς θα βάλουν δύσκολα στον Λεμπρόν αν συναντηθούν τελικά.

Θα είναι κάτι πρωτοφανές αν φτάσουν αυτοί οι Σελτικς τελικούς!
thalys
QUOTE (jvalin @ May 4 2018, 06:48 ) *
Απ ό,τι πήρε το μάτι μου, νομίζω είναι 36/36.

Εκτός τόπου και χρόνου ο Σίμονς. Αν ο Μπράουν είχε κρατήσει μέσα τον Μακόνελ αντί του Σίμονς, παίζει και να το χάναμε.


Είδα την κάρτα στο τέλος της μετάδοσης, ίσως συγκράτησα λάθος το νούμερο. Σε κάθε περίπτωση, είναι πολλές οι σειρές που δεν έχουν χάσει ποτέ από το 2-0. Δε μας λέει πολλά για φέτος, αλλά έχει ενδιαφέρον η απουσία ιστορικού προηγουμένου.

Για τον Μακκόνελ το πιστεύω κι εγώ. Το βραβείο αφορά την regular, αλλά στα πλέι οφ ως τώρα ο Σιμμονς είναι ο τρίτος καλύτερος ρούκι, ούτε καν δεύτερος.
SteveNashidis
QUOTE(thalys @ May 4 2018, 14:08 ) *
Είδα την κάρτα στο τέλος της μετάδοσης, ίσως συγκράτησα λάθος το νούμερο. Σε κάθε περίπτωση, είναι πολλές οι σειρές που δεν έχουν χάσει ποτέ από το 2-0. Δε μας λέει πολλά για φέτος, αλλά έχει ενδιαφέρον η απουσία ιστορικού προηγουμένου.

Για τον Μακκόνελ το πιστεύω κι εγώ. Το βραβείο αφορά την regular, αλλά στα πλέι οφ ως τώρα ο Σιμμονς είναι ο τρίτος καλύτερος ρούκι, ούτε καν δεύτερος.


Και εγώ αυτό το απόλυτο είχα διαβάσει, οπότε ίσως και να ισχύει.

Καλό έκανε που δοκίμαζε τον Σίμμονς σε όλο το παιχνίδι γιατί σε αυτόν θα στηριχθεί η ομάδα τα επόμενα χρόνια αλλά δεν έπρεπε να παίξει στο 4ο δεκάλεπτο. Η ομάδα ρόλαρε καλά με τον Μακονελ. Ούτε τα σχεδιασμένα plays του Εμπιντ μου άρεσαν. Να παίρνει τη μπαλα στο τρίποντο με πλάτη στον Αυστραλό , ο οποίος αντέχει πολύ ξύλο. Επίσης μου κάνει εντύπωση γιατί κανένας δε χτυπάει τον Ροζιερ στο ποστ ώστε να τον φθείρει.

Αυτό που έχει σημασία είναι ότι βλέπουμε ματσάρα και φοβερό μπάσκετ από Βοστώνη.
Πιστεύω στην Φιλαδέλφια θα γίνει το 2-2 και μετά πάμε για 4-2 ή 4-3 ανάλογα το mentality των νεαρών της Φίλα. blove.gif
thalys
QUOTE (SteveNashidis @ May 4 2018, 14:12 ) *
Επίσης μου κάνει εντύπωση γιατί κανένας δε χτυπάει τον Ροζιερ στο ποστ ώστε να τον φθείρει.


Οι Σέλτικς έχουν γκαρντς που μπορούν να αμυνθούν καλά στο ποστ κι ας μην τους φαίνεται. Πέρσι όλοι προσπαθούσαν να ποστάρουν τον ΙΤ κι εκπλήσσονταν όταν έβλεπαν ότι δεν κουνιόταν τόσο εύκολα. Την πάτησε η DC στα πλέυ οφφ με αυτόν τον τρόπο. Το ίδιο γίνεται με Ροζίερ και Λάρκιν φέτος. Αν είσαι αρκετά ψηλότερος και καλός στο ποστάρισμα, όπως πχ ο Μίντλετον, θα σκοράρεις. Διαφορετικά δεν είναι καλή επιλογή σουτ. Δεν υπάρχουν τόσοι παίχτες που ξέρουν να ποστάρουν πια, οπότε λογικά το αποφεύγουν.

To αήττητο είναι σίγουρο, το ερώτημα είναι αν είναι 31-0 ή 36-0.
SteveNashidis
QUOTE(thalys @ May 4 2018, 15:54 ) *
To αήττητο είναι σίγουρο, το ερώτημα είναι αν είναι 31-0 ή 36-0.



jvalin
QUOTE (Manimal @ May 4 2018, 06:36 ) *
Εξίσου κομβικός ίσως και παραπάνω ήταν ο Ροζίερ, για τον οποίον οι 76ers δεν έχουν αμυντικό να τον ακολουθήσει, γι΄αυτό και η συνεισφορά του Μακόνελ ήταν μεγαλύτερη, που εκτός από την επίθεση που έτρεξε καλύτερα μπορούσε κάπως να ακολουθήσει τον Ροζίερ. Ο Σίμμονς δε, όχι απλά δεν έκανε τπτ στο επιθετικό κομμάτι αλλά και στην άμυνα ήταν ανύπαρκτος.
Οφτόπικ
Πάντως με αυτά που κάνει ο Ροζίερ, θα πρέπει στους Σέλτικς να σκέφτονται από τώρα τι μπορούν να ικανοποιήσουν από όσα θα ζητήσει. Πέρα από το κασέ που βεβαίως θα ανεβεί αρκετά είναι σίγουρο πως θα ζητήσει θέση starter και ας έχει μπροστά του τον Ιρβινγκ. Σε αυτή την περίπτωση δεν θα ήταν άσχημο πάντως ένα πιθανό deal με Πέλικανς για Davis αντί Ιρβινγκ και όλοι να μείνουν ευχαριστημένοι.

Σιγά μη φύγει φέτος ο Ντέιβις, μετά το σουίπ έναντι των Μπλέιζερς. Εδώ δεν έφυγε άλλες χρονιές, φέτος θα φύγει? Γράφονται διάφορα και για τράμπα Κουάι - Ίρβινγκ (ή 1 εκ των Τέιτουμ/Μπράουν + πικς + φίλερς), αλλά νταξ να χαμε να λέγαμε. Σε κάθε περίπτωση, αν μείνουν και ο Ροζίερ και ο Σμαρτ, ο φόρος πολυτελείας ξεφεύγει υπερβολικά, σε βαθμό που δε νομίζω ότι οι ιδιοκτήτες θα είναι διατεθειμένοι να τον καλύψουν. Η λογική λέει ότι το αργότερο μέχρι του χρόνου το καλοκαίρι, ένας εκ των Σμαρτ-Ροζίερ θα αποχωρήσει.

Αν ήμουν Έιντζ, θα έψαχνα τρέιντ για Ροζίερ στο draft night. Απ το 2015 που τον ντραφτάραμε, η τιμή του δεν ήταν ποτέ ψηλότερα. Εκτός κι αν ο Σμαρτ κάνει παπάδες στα οφφς και υποψιαστούμε ότι θα βρει φουσκωμένη πρόταση στη free agency.


QUOTE (thalys @ May 4 2018, 15:54 ) *
To αήττητο είναι σίγουρο, το ερώτημα είναι αν είναι 31-0 ή 36-0.

The Celtics are 36-0 when leading a series 2-0.

Το θυμάμαι γιατί ήμασταν 35-0 πριν το game 7 με τους Μπακς και είχε ξεκινήσει μια συζήτηση ότι κινδύνευε το σερί. Τεσπα, είτε 31 είτε 36, νομίζω δεν έχει ιδιαίτερη διαφορά. Όπως έγραψες κι εσύ, είναι πολλές οι σειρές.
RipCity
QUOTE (jvalin @ May 4 2018, 15:16 ) *
Σιγά μη φύγει φέτος ο Ντέιβις, μετά το σουίπ έναντι των Μπλέιζερς. Εδώ δεν έφυγε άλλες χρονιές, φέτος θα φύγει? Γράφονται διάφορα και για τράμπα Κουάι - Ίρβινγκ (ή 1 εκ των Τέιτουμ/Μπράουν + πικς + φίλερς), αλλά νταξ να χαμε να λέγαμε. Σε κάθε περίπτωση, αν μείνουν και ο Ροζίερ και ο Σμαρτ, ο φόρος πολυτελείας ξεφεύγει υπερβολικά, σε βαθμό που δε νομίζω ότι οι ιδιοκτήτες θα είναι διατεθειμένοι να τον καλύψουν. Η λογική λέει ότι το αργότερο μέχρι του χρόνου το καλοκαίρι, ένας εκ των Σμαρτ-Ροζίερ θα αποχωρήσει.

Αν ήμουν Έιντζ, θα έψαχνα τρέιντ για Ροζίερ στο draft night. Απ το 2015 που τον ντραφτάραμε, η τιμή του δεν ήταν ποτέ ψηλότερα. Εκτός κι αν ο Σμαρτ κάνει παπάδες στα οφφς και υποψιαστούμε ότι θα βρει φουσκωμένη πρόταση στη free agency.


Μόνο αν τους έβγαινε ατσάλινος ο Cousins δε θα έκλειναν απευθείας το τηλέφωνο, αλλά και πάλι πολύ ζόρικο. Ο Davis χάνει ματς από δω κι από κει, αλλά ο Irving είναι πολύ χειρότερος ως προς αυτό και προσωπικά πιστεύω είναι και πιο κάτω παικτικά. Είναι και κλειδωμένος με μακροχρόνιο ο Davis και γενικά αν είσαι Pelicans δεν τον δίνεις ποτέ.

Για τώρα οι Celtics πρέπει να βρουν ένα value συμβόλαιο για Smart εκμεταλλευόμενοι το γεγονός πως ελάχιστες ομάδες έχουν cap space και στο επόμενο deadline βλέπουν τι θα κάνουν με Rozier, εκτός αν οι Spurs βέβαια τον θέλουν μαζί με Brown για Kawhi.

Στα της σειράς δεν έχω δει τίποτα, αλλά πιστεύω ότι κι εμένα παίκτη ΝΒΑ θα με έκανε ο Stevens, ο άνθρωπος μοιάζει με μάγο πια. Έχει στο 2-0 τους Sixers χωρίς δύο All Stars.
thalys
QUOTE (SteveNashidis @ May 4 2018, 15:04 ) *


QUOTE (jvalin @ May 4 2018, 15:16 ) *


Ευχαριστώ και τους δύο για την διόρθωση και το ακριβές νούμερο.

Παρότι δε με τρελαίνει η μανία με τα σούπερ εξειδικευμένα στατιστικά (ο πρώτος παίχτης τα τελευταία 12.5 χρόνια που έφαγε τρεις πίτσες με αντζούγια πριν το παιχνίδι και σκόραρε 8 πόντους, πήρε 5 ριμπάουντ και μοίρασε 4 ασσίστ στην τρίτη περίοδο εκτός έδρας αγώνων), τούτο δω το βρίσκω αρκετά γενικό για να έχει ενδιαφέρον:

QUOTE


Πολλοί εξαιρετικοί παίχτες ακόμα ωριμάζουν στα 20 τους ή/και παίζουν σε ομάδες εκτός πλέυ οφ. Στην εξαιρετική φετινή φουρνιά ρούκιζ πρέπει να σημειώσουμε ότι και ο Μίτσελ και ο Σίμμονς είναι 1.5+ χρόνο μεγαλύτεροι του Τάτουμ, με ό,τι συνεπάγεται αυτό για την ανάπτυξη τους.

Περιμένω την Φίλυ να βελτιωθεί στα εντός έδρας και τουλάχιστον ένα να το κερδίσει εύκολα. Ο Μπράουν χτες δεν ήταν στο 100% κι έδειχνε να δυσκολεύεται σε κάποιες φάσεις. Με την σειρά στο 2-0, θα τον κράταγα έξω από τουλάχιστον τον πρώτο αγώνα στην Φιλαδέλφεια.
Andre Miller
Ξέσπασμα Σιμμονς smile.gif
belalik
Ξεκαθαρα περισσοτερο ταλεντο οι σιξερς..

Ξεκαθαρα καλυτερη ομαδα οι σελτικς..
Andre Miller
Ο Ιταλός νεκρανεστησε τους Σιξερς.
Pierce
Άμα ήταν ο Σμαρτ μέσα στην τελευταία φάση, ο Μπελινέλι θα βρισκόταν κάπου στην σέντρα.
Παράταση στη Φιλαδέλφεια, με πολύ πολύ ξύλο και στις δύο ρακέτες. Βοστωνη έδειξε εμμονή στο μακρινό σουτ χωρίς λόγο στην 4η περίοδο και κλωτσαγε τις δεύτερες και τρίτες ευκαιρίες.


Κάποιο τσακάλι πίστεψε ότι ήταν τρίποντο, έριξε κομφετί και τώρα δεν ξεκινάει η παράταση.
Firnen
Τεραστια διαφορα στο ποσο βοηθησε ο προπονητης την καθε ομαδα στις κρισιμες στιγμες.

Ο Εμπιντ εχει καθολου μυαλο στο κεφαλι του ή μονο μπρατσα και υψος ; Ολο βλακωδεις επιλογες.

Μαλλον για σκουπα παει το πραμα.
nikmamba
αφελεια και ανωριμοτητα απο φιλυ..που να πρωτοπιασεις?τα λαθη στην επιθεση?τα 2 καλαθια απο αουτ που φαγανε?

καθαριζουν οι κελτες και ειναι υπερβαση αυτο που κανουν αν και ολοις δουλευουν για να παει ξανα τελικο ο λεμπρον..

Andre Miller
Λέτε να κερδίσουν κανά αγώνα οι Σιξερς;
nikmamba
αν κερδιζαν το σημερινο μετα απο το σουτ του μπελι παιζει να παιρνανε και ψυχολογια για ανατροπη..πλεον το 4-0 δειχνει μονοδρομος
thalys
Πολλά λάθη από τις δύο ομάδες, τους διαιτητές, τον τύπο που χειρίζεται τα κονφετί. Παραλίγο ένα λάθος να κερδίσει το παιχνίδι για την Βοστώνη στην κανονική διάρκεια, δύο λάθη στο τελευταίο λεπτό της παράτασης κέρδισαν το ματς.

Ο Χόρφορντ αξίζει το μαξ και άλλα τόσα.

Ο Τάτουμ συνεχίζει την πολύ καλή σειρά. Στατιστικά καλός ο Σίμμονς, στο μάτι όμως φάνηκε χαμένος, ειδικά στα δύσκολα, και θολωμένος. Λογικό από έναν δευτεροετή, σε λίγα χρόνια δεν θα κάνει λάθος στις καταστάσεις αυτές.

3-0 κι ευτυχώς που έγραψα σε ανύποπτη στιγμή ότι πιστεύω ότι η Βοστώνη μπορεί να κερδίσει την Φίλυ γιατί θα φαινόμουν μετά Χριστόν προφήτης. Βέβαια, το 3-0 δεν το περίμενα ούτε γω. Η Βοστώνη παίζει πολύ συγκεντρωμένα, η Φιλαδέλφεια είναι εκτός ρυθμού, δεν της βγαίνουν όσα σχεδιάζει κι έχει εκνευριστεί.

Ακόμα περιμένω τον Σίμμονς να παίξει ξύλο με κάποιον.

Το γράφω τώρα: Αν περάσουν την Φιλαδέλφεια (μέχρι να τραγουδήσει η χοντρή δεν ξέρω τίποτα), οι Σέλτικς ματσάρουν καλά με τους φετινούς Καβαλίερς και δεν θα είναι καθόλου εύκολος ο δρόμος του Λεμπρόν προς τον τελικό.
Firnen
Ο Σφαιροπουλος να δει τα ταιμ αουτ του Στιβενς να καταλαβει πως σχεδιαζεις επιθετικο συστημα μετα απο ταιμ αουτ γινεται ; (πολλα ζηταω μαλλον...).

Ο προπονητης της Φιλαδελφεια γιατι δεν καταδεχοταν να δινει οδηγιες στο ταιμ αουτ για την αμυνα και το αφηνε στο βοηθο του καταλαβε κανεις ;

Και 2 ερωτησεις που μου δημιουργηθηκαν (δεν εχω ξαναδει Φιλαδελφεια και Σελτικς μονο σε 2 ματς με Μπακς) :

1) Ο Σιμονς πως κρυβει την απιστευτη αδυναμια του οτι δε μπορει να ριξει 3ποντο ολη τη χρονια ; Προς το τελος ηταν μεγαλο προβλημα στην επιθεση τους.

2) Ποιος εξυπνος στους Λεικερς διαλεξε το κακομαθημενο του ΛαΒαρ πανω απ τον Τειτουμ ;
Pierce
Χόρφορντ συγκινητικός, όπως και όλη η ομάδα που κυνηγάει κάθε χαμένη μπαλιά σε όλες τις γωνίες του γηπέδου. Αίμα κι άμμος.

Σύνοψη των 76ερς στη σειρά.
thalys
QUOTE (Firnen @ May 6 2018, 03:03 ) *
Και 2 ερωτησεις που μου δημιουργηθηκαν (δεν εχω ξαναδει Φιλαδελφεια και Σελτικς μονο σε 2 ματς με Μπακς) :

1) Ο Σιμονς πως κρυβει την απιστευτη αδυναμια του οτι δε μπορει να ριξει 3ποντο ολη τη χρονια ; Προς το τελος ηταν μεγαλο προβλημα στην επιθεση τους.

2) Ποιος εξυπνος στους Λεικερς διαλεξε το κακομαθημενο του ΛαΒαρ πανω απ τον Τειτουμ ;


1) Λίγο η regular, λίγο ότι δεν έχουν όλες οι ομάδες το ρόστερ να τον παίξουν τόσο καλά. Μην υποτιμάς την ικανότητα της Βοστώνης ν'αμυνθεί απέναντι του και την συνεισφορά της στην εικόνα του. Ας μας πει και κάποιος που είδε περισσότερο Φιλαδέλφεια από μένα (3-4 παιχνίδα νομίζω)

2) Ο Μπολ δεν είχε άσχημη ρούκυ χρονιά, άσχετα αν έχουμε 2+1 ρούκιζ φέτος που σπάνε ρεκόρ. Επιπλέον, ο Τάτουμ ερχόμενος από το κολλέγιο θεωρείτο καλός isolation scorer με όπλο το midrange. Υπήρχαν αμφιβολίες και για την πάσα και για την άμυνα του. Πολλοί είχαν από πάνω του και τον Τζάκσον των Σανς. Ακόμα και ο Έιντζ δεν είναι σίγουρο ποιον θα επέλεγε αν ο Μπολ και ο Τζάκσον έκαναν τον κόπο να εμφανιστούν για δοκιμή.
Firnen
QUOTE (thalys @ May 6 2018, 03:08 ) *
1) Λίγο η regular, λίγο ότι δεν έχουν όλες οι ομάδες το ρόστερ να τον παίξουν τόσο καλά. Μην υποτιμάς την ικανότητα της Βοστώνης ν'αμυνθεί απέναντι του και την συνεισφορά της στην εικόνα του. Ας μας πει και κάποιος που είδε περισσότερο Φιλαδέλφεια από μένα (3-4 παιχνίδα νομίζω)

2) Ο Μπολ δεν είχε άσχημη ρούκυ χρονιά, άσχετα αν έχουμε 2+1 ρούκιζ φέτος που σπάνε ρεκόρ. Επιπλέον, ο Τάτουμ ερχόμενος από το κολλέγιο θεωρείτο καλός isolation scorer με όπλο το midrange. Υπήρχαν αμφιβολίες και για την πάσα και για την άμυνα του. Πολλοί είχαν από πάνω του και τον Τζάκσον των Σανς. Ακόμα και ο Έιντζ δεν είναι σίγουρο ποιον θα επέλεγε αν ο Μπολ και ο Τζάκσον έκαναν τον κόπο να εμφανιστούν για δοκιμή.


Ειμαι ο μονος που θεωρω μεγαλο πλην του Μπολ το ολο καραγκιοζιλικι της οικογενειας του ; Εγω που εχω ελαχιστη σχεση με το NBA εχω αντιπαθησει τους Λεικερς μονο και μονο γι αυτον και τον μπαμπακα του...

Οσο για τον Σιμονς, ΟΚ επαιξε σιγουρα καλη αμυνα η Βοστώνη, αλλά άσουτος γκαρντ οταν πλεον και οι σεντερ ριχνουν 3ποντα ; Για το hype που εχει δημιουργηθει γι αυτον ειναι τεραστια τρυπα.
mixalisgate7
Πολύ ωραίο το ματς, οι Σίξερς πλήρωσαν τα λάθη τους στο τέλος των περιόδων. Χόμφορντ και Τέιτουμ ήταν οι κορυφαίοι των Σέλτικς, θετικός ο Ροζίερ, πάρα την κακή του άμυνα στο buzzer beater του Μπελινέλι. Μπόλικο ξύλο έφαγε ο Εμπίντ, ειδικά από τον Μπέινς.
irving
QUOTE(Firnen @ May 6 2018, 03:03 ) *
Ο Σφαιροπουλος να δει τα ταιμ αουτ του Στιβενς να καταλαβει πως σχεδιαζεις επιθετικο συστημα μετα απο ταιμ αουτ γινεται ; (πολλα ζηταω μαλλον...).


καλα μιλαμε για εναν απο τους κορυφαιους προπονητες στον κοσμο, αν οχι ο καλυτερος.

QUOTE(Firnen @ May 6 2018, 03:03 ) *
Ο προπονητης της Φιλαδελφεια γιατι δεν καταδεχοταν να δινει οδηγιες στο ταιμ αουτ για την αμυνα και το αφηνε στο βοηθο του καταλαβε κανεις ;

ελα ντε. ισως ο βοηθος ειναι υπευθυνος για την αμυνα και το ανελαβε εκεινος.

QUOTE(Firnen @ May 6 2018, 03:03 ) *
Και 2 ερωτησεις που μου δημιουργηθηκαν (δεν εχω ξαναδει Φιλαδελφεια και Σελτικς μονο σε 2 ματς με Μπακς) :

1) Ο Σιμονς πως κρυβει την απιστευτη αδυναμια του οτι δε μπορει να ριξει 3ποντο ολη τη χρονια ; Προς το τελος ηταν μεγαλο προβλημα στην επιθεση τους.

2) Ποιος εξυπνος στους Λεικερς διαλεξε το κακομαθημενο του ΛαΒαρ πανω απ τον Τειτουμ ;


καλα σε τετοιες ηλικιες και με δειγμα μονο το κολεγιο δεν ξερεις πως θα σου βγει ο καθε παιχτης. πρεπει να κοβει πολυ το ματι σου και να εχεις τυχη. ασε που οι λεικερς εχουν τον ινγκραμ στη θεση του.
thalys
QUOTE (Firnen @ May 6 2018, 03:11 ) *
Ειμαι ο μονος που θεωρω μεγαλο πλην του Μπολ το ολο καραγκιοζιλικι της οικογενειας του ; Εγω που εχω ελαχιστη σχεση με το NBA εχω αντιπαθησει τους Λεικερς μονο και μονο γι αυτον και τον μπαμπακα του...

Οσο για τον Σιμονς, ΟΚ επαιξε σιγουρα καλη αμυνα η Βοστώνη, αλλά άσουτος γκαρντ οταν πλεον και οι σεντερ ριχνουν 3ποντα ; Για το hype που εχει δημιουργηθει γι αυτον ειναι τεραστια τρυπα.


Κανείς δε συμπαθεί τον Λαβάρ, αλλά ο Λόνζο είναι οκ και αγωνιστικά και εκτός παρκέ ως τώρα. Δεν επέλεξε τον πατέρα του. Αν θα βγει καλύτερος από Τάτουμ, Μίτσελ δεν ξέρω. Δεν το πολυνομίζω κιόλας, αλλά πιστεύω θα είναι καλός παίχτης. Κάτι που ξέχασα να πω: Οι Λέηκερς είχαν ήδη τον Ίνγκραμ που θεωρείτο πολύ όμοιος με τον Τάτουμ πριν το ντραφτ. Ίσως έπαιξε ρόλο και ο ενδεχόμενος πλεονασμός εκεί.

Κι ο Γιάννης άσουτος ήταν και είναι. Θυμήσου την χρονιά που δεν έπαιρνε καν τρίποντο κατόπιν εντολής του Κιντ. Έχει φυσικά προσόντα, πρέπει να ωριμάσει και να βελτιώσει τις αδυναμίες του. Το σουτ είναι τεράστιο μείον, αλλά ίσως μπορέσει να το διορθώσει. Τα πλέυζ της Φίλυ δεν τον βοηθάνε καθόλου αυτή τη στιγμή και σε συνδυασμό με την άμυνα της Βοστώνης (Στήβενς για προπονητής της χρονιάς) φαίνεται τόσο κακός.
Manimal
Η δύναμη της Φίλα στην ρέγκιουλαρ ήταν η offball κίνηση των υπολοίπων που σε συνδυασμό με το φοβερό court vision του Σίμονς δημιουργούσαν πολύ εύκολα είτε ελεύθερα σουτ είτε άνοιγαν την άμυνα για ντραιβ. Στην σειρά ο Στίβενς έχει περιορίσει αυτή την κίνηση και τους έχει αναγκάσει περισσότερο να κουβαλάνε την μπάλα παρά να πασάρουν ενώ έχει βγάλει τελείως εκτός παιχνιδιού τον Σίμμονς. Έχει περιορίσει το ballhandling από τον Σίμονς και τους έχει αναγκάσει να παίξουν μπάσκετ που δεν έχουν παίξει όλη την χρονιά. Με τον Μακόνελ χειριστή και σήμερα (έπρεπε να επιμείνει περισσότερο ο Μπράουν) και στο προηγούμενο παιχνίδι η προσέγγιση ήταν πιο ορθολογική. Επίσης έχει αναγκάσει τον Εμπίντ να βγαίνει πολύ ψηλά για να δώσει πικ ή να πάρει μπάλα με αποτέλεσμα είτε να είναι ακίνδυνος είτε να φτύνει αίμα μέχρι να φτάσει στο ζωγραφιστό. Χαρακτηριστική φάση η τελευταία, που από επαναφορά και χωρίς να βγει από κάποιο σύστημα ο Εμπίντ αναγκάστηκε να βγει στο τρίποντο και με πλάτη να πάρει την μπάλα. Άντε και την έπαιρνε, τί θα έκανε εκεί? Τελικά έκανε λάθος και χάσανε το παιχνίδι.
Και φτάνει η στιγμή που λες ο Κούνμπο ήταν πολύ πιο ανταγωνιστικός.
geo82
Απίστευτη Βοστόνη. Πριν τη σειρά είχα προβλέψει νίκη των Sixers με 4-2 και με έχουν κάνει να καταπιώ τη γλώσσα μου. Αυτός ο Tatum είναι πολύ ώριμος μπασκετικά, πραγματικά χαίρεσαι να τον βλέπεις. Αν γίνει κάποιο θαύμα και αυτή η ομάδα φτάσει στον τελικό, θα είναι η πιο "αρ*****η" πρόκριση σε τελικούς που έχω δει, μαζί με τους Νικς του 1999.
giorgos14
SWEEP THE PROCESS!!!

Ας πει κάποιος στον Εμπιντ ότι καλό το Twitter και η Μπιγιονσε αλλά αν δεν παίξει άμυνα δεν γίνεται δουλειά.
sarounas
Πράγματι υπάρχει μεγάλη διαφορά στην επίθεση των Σίξερς με τον Μακόνελ μέσα.. τον Σίμονς τον έχουν αποκόψει εντελώς από την υπόλοιπη ομάδα, τακτικά τους κάνουν πλάκα οι Σέλτικς. Πάντως δεν περίμενα ίδια συμπεριφορά των ομάδων και μέσα στην Φιλαδέλφεια, θεωρούσα ότι ο Μπράουν θα είχε απαντήσεις. Με τον Φουλτζ τί έγινε και έχει παροπλιστεί έτσι; θέλουν να τον σουτάρουν;
pan24
Εκπληκτικος Stevens,αν ο Λεμπρον ειναι αυτος που μπορει να παει τελικους οποιαδηποτε ομαδα αυτος ειναι η εκδοση του σε προπονητη
Το process απεναντι σε μια σοβαρη ομαδα εστω με ελλειψεις και πολυ λιγοτερο ταλεντο εχει προβλημα αν καιμο προπονητης τους δεν ειναι κακος
Ταιριαζει και ενα offtopic μπραβο σε Γιαννη-Middleton που με υπηρεσιακο προπονητη πηγαν την σειρα στα 7 παιχνιδια

QUOTE (sarounas @ May 6 2018, 08:58 ) *
Πράγματι υπάρχει μεγάλη διαφορά στην επίθεση των Σίξερς με τον Μακόνελ μέσα.. τον Σίμονς τον έχουν αποκόψει εντελώς από την υπόλοιπη ομάδα, τακτικά τους κάνουν πλάκα οι Σέλτικς. Πάντως δεν περίμενα ίδια συμπεριφορά των ομάδων και μέσα στην Φιλαδέλφεια, θεωρούσα ότι ο Μπράουν θα είχε απαντήσεις. Με τον Φουλτζ τί έγινε και έχει παροπλιστεί έτσι; θέλουν να τον σουτάρουν;

Το no.1 pick δεν το σουταρεις πριν περασουν μερικα χρονια τουλαχιστον.
Απλα ψαξε την ιστορια,ο τυπος μεσα στο καλοκαιρι...ξεχασε να σουταρει smiley.gif
shtarkws
Πολύ μεγάλη εμφάνιση από Βοστόνη που βρέθηκε 2 φορές με την πλάτη στον τοίχο. Στην παράταση έχανε 4 πόντους 1 λεπτό πριν το τέλος. Embiid και Simmons choked στο τέλος, περίμεναν τα πάντα από bellineli, να τα λέμε και αυτά. Γενικά θέλει λιγότερα λόγια και περισσότερες πράξεις από αυτούς τους δύο. Στα τελευταία λεπτά ο μεν Embiid δεν είχε ανάσες, ο δε Simmons προσπαθούσε να κρυφτεί. Στην κανονική διάρκεια έκανε το εξής θεϊκό. Πήρε επιθετικό ριμπάουντ με την Φιλαδέλφεια μπροστά, 11 δευτερόλεπτα για την λήξη, χωρίς να είναι σε μπόνους και σούταρε άστοχοντας εξεπαφης.

Ο Tatum από την άλλη ζητούσε συνέχεια μπάλα και στο τέλος εβαλε όλα τα κρίσιμα καλάθια που δεν προήλθαν από time out. Χαίρομαι για τους Σελτικς γιατί αποδεικνύουν ότι η καλή ομάδα είναι πάνω από το ατομικό ταλέντο. Συμφωνώ με όσους είπαν ότι έχουν έναν Λεμπρον στον πάγκο.

PS ο Tatum δεν είναι αυτός για τον οποίο ο Ainge έκανε trade down και έπεσαν όλοι να τον φάνε;
thalys
Ο Φουλτζ έχασε μεγάλο μέρος της χρονιάς με έναν μυστήριο τραυματισμό και στην επιστροφή του είχε ξεχάσει να σουτάρει. Με το Μαϊάμι πήρε λίγο χρόνο και δεν ήταν καλός. Είναι ανέτοιμος ρούκυ, του χρόνου θα δείξει τι μπορεί να κάνει.

Ο Έιντζ είπε ότι και με το νο1 τον Τάτουμ θα διάλεγε. Είχαμε σοκαριστεί όλοι γιατί ο Φουλτζ θεωρείτο σίγουρος σταρ κι ο Τάτουμ καμμία σχέση με αυτό που δείχνει. Τελικά δίκιο είχε αυτός που είχε πρόσβαση σε περισσότερη πληροφορία.
giorgos14
O Στιβενς εκμεταλλευτηκε το γεγονος οτι οι Σιξερς εκαναν αλλαγες παντου στα αουτ. Το χαζό για τους Σίξερς είναι ότι τρώνε λει απ απο άουτ 20 δευτερόλεπτα νωρίτερα επειδή κάνουν αλλαγές και ο Εμπίντ κυνηγάει στο κεντρο ένα γκαρντ. Και επιλέγουν ξανά αλλαγές.... Εχεις φάει 97 πόντους σε 52.5 λεπτά,δεν μπορείς να βγάλεις μία άμυνα ή φοβάσαι τόσό πολύ πια ότι θα κάνουν ένα catch and shoot τρίποντο ή δίποντο; Και αυτό να κάνουν,έχεις ακόμα 7 δευτερόλεπτα επίθεση με τάιμ αουτ και αν το φας λες ότι τους ανάγκασες να κάνουν ένα δυσκολο σουτ και όχι λέι απ που δημιουργήθηκε από μις ματς. Και αν παίξουν πικ άλλαξε τότε ρε αδερφε...

geo82
QUOTE (pan24 @ May 6 2018, 09:30 ) *
Ταιριαζει και ενα offtopic μπραβο σε Γιαννη-Middleton που με υπηρεσιακο προπονητη πηγαν την σειρα στα 7 παιχνιδια


Τα λάθη των Celtics πήγαν τη σειρά στα 7 παιχνίδια. Είχαν την ευκαιρία στο τελευταίο λεπτό του 4ου παιχνιδιού να φύγουν από το Μιλγουόκι με προβάδισμα 3-1, αλλά έχασαν το παιχνίδι μέσα από τα χέρια τους (ο Brown κυρίως). Αν κέρδιζαν εκεί, θα είχαν τελειώσει τη σειρά στους 5 αγώνες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.