Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός 2008-2009 - Επικαιρότητα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
a bullet for your head
QUOTE(Consultant @ Feb 17 2009, 15:54 ) *
Βρε συ,το συνεχιζεις σοβαρα;Εγω μια πλακα εκανα..Δεν μπορει να παιξει στο Nba και ειναι νομικο το θεμα.

Θα κλεισει τουλαχιστον τη χρονια στον Ολυμπιακο βασει συμβολαιου.Αυτο ειναι εκ των ουκ ανευ.

Μην πηγαινουμε τη συζητηση σε μονοπατια εκτος πραγματικοτητας ρε παιδια....

Δεν μπορω να γνωριζω τις ακριβεις νομικες λεπτομερειες... peace.gif
Οποτε οπως λες,θα κλεισει τουλαχιστον την σεζον στον ΟΣΦΠ..
T.W.Is.M.
QUOTE(Consultant @ Feb 17 2009, 15:54 ) *
Βρε συ,το συνεχιζεις σοβαρα;Εγω μια πλακα εκανα..Δεν μπορει να παιξει στο Nba και ειναι νομικο το θεμα.

Θα κλεισει τουλαχιστον τη χρονια στον Ολυμπιακο βασει συμβολαιου.Αυτο ειναι εκ των ουκ ανευ.

Μην πηγαινουμε τη συζητηση σε μονοπατια εκτος πραγματικοτητας ρε παιδια....


Γιατι δεν μπορει να παιξει στο ΝΒΑ φετος?
Consultant
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 18 2009, 01:35 ) *
Γιατι δεν μπορει να παιξει στο ΝΒΑ φετος?

Γιατι εχει κλειστο συμβολαιο με τον Ολυμπιακο.

Εχει δικαιωμα να φυγει ειτε στο τελος της σαιζον ειτε στο τελος της αλλης σαιζον + μονο σε ομαδες του Nba.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 18 2009, 02:35 ) *
Γιατι δεν μπορει να παιξει στο ΝΒΑ φετος?

Μαλλον επειδη δεν τον θελει κανεις.
T.W.Is.M.
QUOTE(Consultant @ Feb 18 2009, 01:50 ) *
Γιατι εχει κλειστο συμβολαιο με τον Ολυμπιακο.

Εχει δικαιωμα να φυγει ειτε στο τελος της σαιζον ειτε στο τελος της αλλης σαιζον + μονο σε ομαδες του Nba.


Αλλο καταλαβα εγω. Νομισα οτι εννοουσες οτι δεν εχει δικαιωμα να παιξει στο ΝΒΑ αν σπασει το συμβολαιο με τον Ολυμπιακο και εψαχνα σε κανονισμους ΝΒΑ για να βρω ακρη.
Ουσιαστικα το κλειστο συμβολαιο που λες δε σημαινει οτι θα παρει τα 4,2 εκατομμυρια ακομα κι αν το συμβολαιο σπασει?
a bullet for your head
Κοντρα φαινεται πως ξεσπασε μεταξυ του γενικου διευθυντη της ΚΑΕ Σταυροπουλο,με τον Οικονομιδη...
Μεταξυ των πολλων ειπωθηκε πως η Ελληνικη πλευρα θα επρεπε να εκφρασει αποψη και οχι απεχει...
Ενδιαφερον μου φανηκε πως ο μεσος ορος εισητηριων στην Ελλαδα ειναι 600...την στιγμη που στο Ιταλικο πρωταθλημα ειναι 4200...
Ενταξει..στην Ελλαδα εχουμε κ τους τσαμπατζηδες... 69.gif
thrylos7
Αποκλείεται να είναι 600... Μόνο στην περίπτωση που δεν μετρούν καθόλου τα διαρκείας (πχ μόνο και μόνο από τα διαρκείας του Ολυμπιακού, ο μ.ο. γίνεται πολύ μεγαλύτερος) μπορεί να ισχύει αυτό, αλλά έτσι δεν έχει και πολύ νόημα...
...και αντίστοιχα βεβαίως να τα μετρούν στην Ιταλία.
Andrew19
Το πιθανότερο είναι ότι περνάνε τους θεατές στο τζάμπα οι ομάδες για να γλυτώσουν την εφορία (λέω εγώ).
Βέβαια σε πολλά ματς μικρής σημασίας ούτε αυτοί που έχουν διαρκείας δεν πάνε αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο.

Ο Τσίλντρες θα πάει ΝΒΑ του χρόνου, απ'ότι φαίνεται αλλά τη χρονιά πρέπει να την κλείσει και για να πληρωθεί αλλά και γιατί δεν θα μπορεί να βρει αξιόλογη ομάδα να του δώσει λεφτά τώρα στη μέση της σεζόν. Το ότι πάει στην Αμερική για αποθεραπεία είναι κάτι που σίγουρα θα είχε συμφωνηθεί από το καλοκαίρι μέσα στους όρους του βασιλικού συμβολαίου.

Αυτό που βλέπω πάντως είναι ότι η ομάδα θέλει 3αρι και θα πονέσει αυτό με τον Παναθηναικό.
leonkalf
QUOTE (Anaz @ Feb 18 2009, 14:27 ) *
Μηπως ν'ανοιξουμε ενα τοπικ για τον τελικο (αν δεν εχει ανοιχτει ηδη) να τα συζηταμε εκει?

Αυτό θα έλεγα μόλις..

Υπάρχει το topic Κύπελλο Ελλάδας 2008/09 όπου μπορεί να συνεχιστεί η κουβέντα. Θα μεταφέρω τα posts εκεί.
lakersdynasty
QUOTE
Αργεί ο Τζος

Ο Τζος Τσίλντρες βρίσκεται σε συνεχή επαφή με τους ανθρώπους του Ολυμπιακού και αγωνιά για την επιστροφή του στα παρκέ. Ωστόσο αυτή φαίνεται πως αργεί ακόμα, καθώς δεν προβλέπεται να είναι έτοιμος πριν από τα μέσα Μαρτίου. Αλλωστε και οι γιατροί στην Αμερική δεν έχουν καταλήξει ακόμα πότε θα μπορέσει να αγωνιστεί.


http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...p;pubid=1755271
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Ο Σοφο γιατι δεν επαιξε καθολου σημερα???
Consultant
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 19 2009, 01:07 ) *
Ο Σοφο γιατι δεν επαιξε καθολου σημερα???


Oυσιαστικα ειναι εκτος Ολυμπιακου...Φαντασου οτι ο Γιαννακης ολη τη χρονια που ο Βουισιτς ηταν μετριος προς το κακος τον εβαζε μ.ο. 7 λεπτα.

Τωρα που ο Βουισιτς ειναι τουλαχιστον καλος αν οχι πολυ καλος ο Σοφοκλης ειναι ουσιαστικα εκτος Ολυμπιακου.Καλυτερα να φυγει απο τον Ολυμπιακο για το καλο του ελληνικου μπασκετ.Δεν υπολογιζεται απο τον Γιαννακη

Το να λεμε οτι επειδη δεν τον λεει και χοντρελα (οπως ο Γκερσον) του ξηγιεται σωστα ειναι τουλαχιστον...απαραδεκτο!Αυτα
benchwarmer
QUOTE(Consultant @ Feb 19 2009, 01:48 ) *
Oυσιαστικα ειναι εκτος Ολυμπιακου...Φαντασου οτι ο Γιαννακης ολη τη χρονια που ο Βουισιτς ηταν μετριος προς το κακος τον εβαζε μ.ο. 7 λεπτα.

Τωρα που ο Βουισιτς ειναι τουλαχιστον καλος αν οχι πολυ καλος ο Σοφοκλης ειναι ουσιαστικα εκτος Ολυμπιακου.Καλυτερα να φυγει απο τον Ολυμπιακο για το καλο του ελληνικου μπασκετ.Δεν υπολογιζεται απο τον Γιαννακη

Το να λεμε οτι επειδη δεν τον λεει και χοντρελα (οπως ο Γκερσον) του ξηγιεται σωστα ειναι τουλαχιστον...απαραδεκτο!Αυτα


Mπορει παλι να μην θελανε να ρισκαρουν το παραμικρο ενοψει τελικου.. Και να κατεληξαν (προπονητης, υπολοιπο τιμ και γιατροι, γυμναστες κλπ) οτι (ειδικα για την περιπτωση του Σοφοκλη) ειναι καλυτερο το να "προφυλαχτει και να ξεκουραστει" παρα το να "βρει ρυθμο". Ας περιμενουμε μεχρι την Κυριακη και μετα κρινουμε.
Marciulionis
Εγώ πάλι πιστεύω ότι ο Σόφο θα παίξει από λίγο έως καθόλου και στον τελικό... Αν κάπου τον δούμε θα είναι στα πλέυ-οφ ή... του χρόνου (όπως κάθε χρόνο...)!
Consultant
QUOTE(benchwarmer @ Feb 19 2009, 01:55 ) *
Mπορει παλι να μην θελανε να ρισκαρουν το παραμικρο ενοψει τελικου.. Και να κατεληξαν (προπονητης, υπολοιπο τιμ και γιατροι, γυμναστες κλπ) οτι (ειδικα για την περιπτωση του Σοφοκλη) ειναι καλυτερο το να "προφυλαχτει και να ξεκουραστει" παρα το να "βρει ρυθμο". Ας περιμενουμε μεχρι την Κυριακη και μετα κρινουμε.

Ωραιο το επιχειρημα!Λογικο..Να κανω μια λογικη ερωτηση;

+ γιατι δεν προφυλαξανε (και) τον Μπουρουση;Που ειναι και πολυ πιο σημαντικος παιχτης απο τον Σοφο..Τελικος κυπελλου ειναι αυτος!

Αλλα γιατι να παμε τοσο μακρια φιλε μου;Για ποιο λογο στο προηγουμενο παιχνιδι με την Καβαλα ο Σοφο επαιξε 7 λεπτα ενω ο.......Βουγιουκας επαιξε 15 λεπτα;


Δεν θελω 2 απαντησεις.Αν δεν σε πειραζει θελω 1 απαντηση βασει των 2 ερωτησεων

QUOTE(Marciulionis @ Feb 19 2009, 02:02 ) *
Εγώ πάλι πιστεύω ότι ο Σόφο θα παίξει από λίγο έως καθόλου και στον τελικό... Αν κάπου τον δούμε θα είναι στα πλέυ-οφ ή... του χρόνου (όπως κάθε χρόνο...)!

Σωστα!Και εγω αυτο πιστευω..Η διαφορα ομως ειναι οτι φετος ο Σοφο εκανε πραγματικα μεγαλη προσπαθεια και ηταν συνεπης.Εδειξε οτι μπορει να παιξει επιβλητικα για τουλαχιστον 15 λεπτα..Αλλα....Αλλα
apkat
Εγω θα ηθελα να πιστευω οτι θα παιξει τουλαχιστον 15 λεπτα..Δεν εχει λογικη να μην συμβει αυτο..

Μεταξυ μας πιστευω οτι οντως θα παιξει κανενα 10λεπτο αλλα θα ειναι αρνητικος..
Consultant
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 18 2009, 01:57 ) *
Ουσιαστικα το κλειστο συμβολαιο που λες δε σημαινει οτι θα παρει τα 4,2 εκατομμυρια ακομα κι αν το συμβολαιο σπασει?


Αν σπασει με αποδεδειγμενη υπαιτιοτητα του παιχτη δεν δικαιουται να τα παρει.Αν τωρα τον διωξει ο Ολυμπιακος επειδη θελει να παρει τον Χ παιχτη στη θεση του τοτε δικαουται ολο το ποσο.

QUOTE(apkat @ Feb 19 2009, 02:10 ) *
Εγω θα ηθελα να πιστευω οτι θα παιξει τουλαχιστον 15 λεπτα..Δεν εχει λογικη να μην συμβει αυτο..

Μεταξυ μας πιστευω οτι οντως θα παιξει κανενα 10λεπτο αλλα θα ειναι αρνητικος..


Και βεβαια..Το πιο πιθανο ειναι οτι θα ειναι αρνητικος!Οσοι εχουν παιξει μπασκετ το γνωριζουν πολυ καλα το πως νοιωθει.Οταν ο προπονητης σε βαζει ειτε 5 λεπτα ειτε καθολου τοτε οταν πας σπιτι λες 50000 απο μεσα σου:

''Ειμαι παγκιτης'' Ειμαι τελευταιος'' Ειμαι μετριος''

This is called phychology..Αληθεια,θα ηθελα να δω τον Μπουρουση πως θα επαιζε μεσα σε 7 λεπτα η ακομα ακομα τον Νικολα τον Βουισιτς..
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(benchwarmer @ Feb 19 2009, 02:55 ) *
Mπορει παλι να μην θελανε να ρισκαρουν το παραμικρο ενοψει τελικου.. Και να κατεληξαν (προπονητης, υπολοιπο τιμ και γιατροι, γυμναστες κλπ) οτι (ειδικα για την περιπτωση του Σοφοκλη) ειναι καλυτερο το να "προφυλαχτει και να ξεκουραστει" παρα το να "βρει ρυθμο". Ας περιμενουμε μεχρι την Κυριακη και μετα κρινουμε.

Και γιατι δεν τον αφησαν σπιτι να αραξει και να ξεκουραστει???
Και να μπει ο Βουγιουκας στην 12αδα, να παιξει και λιγο???

Τι ''κολπα'' ειναι αυτα δεν μπορω να καταλαβω.

apkat
QUOTE(Consultant @ Feb 19 2009, 02:12 ) *
Αν σπασει με αποδεδειγμενη υπαιτιοτητα του παιχτη δεν δικαιουται να τα παρει.Αν τωρα τον διωξει ο Ολυμπιακος επειδη θελει να παρει τον Χ παιχτη στη θεση του τοτε δικαουται ολο το ποσο.



Και βεβαια..Το πιο πιθανο ειναι οτι θα ειναι αρνητικος!Οσοι εχουν παιξει μπασκετ το γνωριζουν πολυ καλα το πως νοιωθει.Οταν ο προπονητης σε βαζει ειτε 5 λεπτα ειτε καθολου τοτε οταν πας σπιτι λες 50000 απο μεσα σου:

''Ειμαι παγκιτης'' Ειμαι τελευταιος'' Ειμαι μετριος''

This is called phychology..Αληθεια,θα ηθελα να δω τον Μπουρουση πως θα επαιζε μεσα σε 7 λεπτα η ακομα ακομα τον Νικολα τον Βουισιτς..


Πρεπει ομως και αυτος να κανει παιχνιδια οπου με μικρο χρονο συμμετοχης θα βγαλει ματια ωστε να κερδισει την εμπιστοσυνη των προπονητων του.Ολη την χρονια εχει κανει 2 τετοια.Κατα τα αλλα οποτε εχει παρει ευκαιριες δεν τις εχει αξιοποιησει..

Consultant
QUOTE(apkat @ Feb 19 2009, 02:34 ) *
Πρεπει ομως και αυτος να κανει παιχνιδια οπου με μικρο χρονο συμμετοχης θα βγαλει ματια ωστε να κερδισει την εμπιστοσυνη των προπονητων του.Ολη την χρονια εχει κανει 2 τετοια.Κατα τα αλλα οποτε εχει παρει ευκαιριες δεν τις εχει αξιοποιησει..

Οταν λες ολη τη χρονια για ποσα παιχνιδια μιλας;Γιατι εγω μπορω να θυμηθω καμμια 10ρια που δεν επαιξε για ασημαντους λογους προφυλαξης.

Οποτε τα 2 καλα παιχνιδια στα 15 συνολικα δεν ειναι και ασχημο ποσοστο.15% πιθανοτητα να βγαλει ματια.Not bad!Ελα βρε ,το προηγουμενο παιχνιδι που εβαλε τον Βουγιουκα για 15 λεπτα δεν αφηνει περιθωρια..Για ποιο λογο το διαπραγματευομαστε;Δεν τον πιστευει!period (for me)

Ξερεις ποσο μεγαλο προβλημα εχεις ενας παιχτης οταν δεν τον πιστευει ο προπονητης του;Δεν θελω να σε παω μακρια..Θυμισου τον Σπανουλη + τον Van Gundy..
a bullet for your head
QUOTE(Marciulionis @ Feb 19 2009, 02:02 ) *
Εγώ πάλι πιστεύω ότι ο Σόφο θα παίξει από λίγο έως καθόλου και στον τελικό... Αν κάπου τον δούμε θα είναι στα πλέυ-οφ ή... του χρόνου (όπως κάθε χρόνο...)!

Γιατι το λες αυτο?
Γιατι αν τελικα παιξει και παιξει καλα,θα ''εκθεσει'' κατα καποιον τροπο τον προπονητη του..??
Ο Σοφο περαν των αγωνιστικων ζητηματων ηταν κ εξακολουθει να ειναι πολυ δημοφιλης...ισως αυτο να κανει τον δρακο να αισθανεται καπως ετσι... angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

Θα συμπληρωνα και τα εξης:
Ο Σοφο οπου εμφανιζεται γινεται χαμος!
Τις προαλλες επισκεφτηκε την ακαδημια μπασκετ τριπλ-κραουν και εγινε χαμος..ο κοσμος τον παει κ οι οπαδοι στο γηπεδο συνεχεια τον επευφημουν..ακομα κ στα τοπικ εδω στο φορουμ που εχουν ανοιχτει,του Σοφο υπερτερει κατα πολυ του αντιστοιχου του Γιαννακη.. rolleyes.gif
Ο Σοφο ειναι δημοφιλης και ισως ο εγωισμος του Γιαννακη δεν μπορει να το αντεξει...
thrylos7
Με τις τελευταίες φράσεις η εμπάθειά σου κατά του Γιαννάκη χτύπησε κόκκινο... rolleyes.gif
a bullet for your head
QUOTE(thrylos7 @ Feb 19 2009, 03:44 ) *
Με τις τελευταίες φράσεις η εμπάθειά σου κατά του Γιαννάκη χτύπησε κόκκινο... rolleyes.gif

Ειμαι εμπαθης?Προκατειλλημενος?
Αποψη σου...
Εχω και γω τις δικες μου εξαλλου.. wink.gif
thrylos7
Απόψεις, ή bullets; Γιατί για τον Γιαννάκη έχεις αδειάσει περισσότερες κι από τον Ράμπο...

Ναι, θεωρώ ότι για τον Γιαννάκη είσαι εμπαθής και προκατειλημμένος.

Το να μην τις είχες, θα ήταν το ανησυχητικό...
Air and King
QUOTE(thrylos7 @ Feb 19 2009, 04:09 ) *
Απόψεις, ή bullets; Γιατί για τον Γιαννάκη έχεις αδειάσει περισσότερες κι από τον Ράμπο...

Ναι, θεωρώ ότι για τον Γιαννάκη είσαι εμπαθής και προκατειλημμένος.

Το να μην τις είχες, θα ήταν το ανησυχητικό...

Kαι να ειναι εμπαθης και προκατειλημενος που προσωπικα δεν το πιστευω που ειναι το προβλημα.Ο πρωτος η ο τελευταιος θα ειναι?Εδω εχει ακουσει ο Γιαννακης τα χιλια μυρια απο αλλους ο bullet δεν ειπε και τιποτα συνταρακτηκο.
a bullet for your head
QUOTE(thrylos7 @ Feb 19 2009, 04:09 ) *
Απόψεις, ή bullets; Γιατί για τον Γιαννάκη έχεις αδειάσει περισσότερες κι από τον Ράμπο...

Ναι, θεωρώ ότι για τον Γιαννάκη είσαι εμπαθής και προκατειλημμένος.

Το να μην τις είχες, θα ήταν το ανησυχητικό...

Το λογοπαιγνιο ειναι οντως πολυ καλο.. smile.gif ...
Περισσοτερες και απ τον Τζονι Ραμπο..??
Οπως σου ειπα κ παραπανω,ειναι αποψη σου..την οποια,οπως κ σχεδον και ολων των αλλων, την διαβαζω πολυ προσεκτικα..
Το να μην ειχα αποψη η' αποψεις,θαρρω πως θα ηταν το πιο ανησυχητικο...και προσπαθω να εχω για πολλα πραγματα..
Ξεροντας λιγακι καλυτερα τον εαυτο μου,θα ελεγα οτι ειμαι περισσοτερο ισχυρογνωμον...
PARISINOS
Παντως χωρις να ειμαι ολυμπιακος ( και αρα δεν με ενδιαφερει ιδιαιτρερα το ζητημα του σοφο) θεωρω αστειο να λεμε οτι ο γιαννακης καταστρεφει την καριερα του σοφο.

Και τρομερα εγωιστικο να εχει ( αν εχει ) ο σοφο παραπονα απο τον γιαννακη.

Ο γιαννακης ηταν αυτος που αναγεννησε τον σοφο , οταν κυριολεκτικα τον νταντεψε στο παγκοσμιο του 2006 , και εβγαλε ματια με τις ΗΠΑ.

Ο γιαννακης ηταν αυτος που περσυ, ρισκαρε την υστεροφημια του, και πηρε τον τραγικο σοφο στην εθνικη και στους ολυμπιακους, πιστευοντας οτι μπορει αυτος να φιλοτιμηθει και να βαλει μυαλο, τη στιγμη που ο σοφο ειχε να παιξει 12 μηνες μπασκετ, ηταν υπερβαρος και στις βολες , δεν μπορουσε οχι να βαλει καλαθι αλλα ουτε να ακουμπησει τη στεφανη.

Ο γιαννακης ηταν αυτος που περσυ κοθ ολη τη διαρκεια της χρονιας , στηριξε τον σοφο, οταν αυτος εκανε τουρνε στις αλπεις , μπας και χασει κανα κιλο.΄

Ο σοφο εχει τραγικη συμπεριφορα, και αν δεν ηταν ελληνας ο γιαννακης , γνωριζοντας τι σημαινει ο σοφο για το ελληνικο μπασκετ και αρα διαθετημενος να παει με τα νερα του μπας και τον κερδισει, ο σοφο δεν θα εβλεπε δωδεκαδα ουτε με το κυαλι ( οπως με τον γκερσον).

Ο σοφο, παρ οτι δεν τον ξερω προσωπικα και αρα μπορει και να κανω λαθος, δειχνει να ειναι ο κλασσικος τυπος , που εχει επαναπαυθει στο ταλεντο του, και τα εχει ολα δεδομενα.
Ε λοιπον πλεον ταλεντο δεν ειναι, κοντευει τα 25 και μολις καταλαβουν ολοι οτι ειναι πλεον καμμενο χαρτι, οχι ΝΒΑ δεν θα δει, αλλα δεν θα βρισκει συμβολαιο ουτε σε μικρομεσσεες ομαδες.

Ο γιαννακης φερθηκε σπαθι στον σοφο. Τον στηριξε, τον νταντεψε, πηγε με τα νερα του, αλλα η υπομονη και η καλοσυνη εχει και τα ορια της.
Και ο σοφο μυαλο δεν βαζει.

Υ.Γ. Για μενα ο σοφο ειναι τελειωμενος μπασκετμπολιστας εδω και περιπου δυο χρονια. Δεν μπορει παιδι. Ο θεος τον προικισε με ταλεντο, αλλα για να γινεις μεγαλος, χρειαζεσαι εκτος απο τελεντο και μυαλο. Και δυστηχως απο τετοιο δεν δειχνει να διαθετει και πολυ.

apkat
Γραφονται φοβερα πραγματα πλεον.. wink.gif wink.gif

Οτι δηλαδη ο Γιαννακης πιστευει οτι αν βαλει τον Σοφο θα παει καλυτερα η ομαδα του(και κατ'επεκταση και αυτος) αλλα δεν τον βαζει γιατι ο εγωισμος του δεν μπορει να αντεξει να μην ειναι ο Νο1;; huh.gif

Λες και με τον Τσιλντρες μεσα ο Γιαννακης ειναι ο πιο δημοφιλης.. blink.gif
thrylos7
QUOTE
Περισσοτερες και απ τον Τζονι Ραμπο..??


To 1 όμως μόνο, όχι όλα μαζί! tongue.gif

QUOTE
Ξεροντας λιγακι καλυτερα τον εαυτο μου,θα ελεγα οτι ειμαι περισσοτερο ισχυρογνωμον...


Ασφαλώς, η ένστασή μου αφορούσε το θέμα Γιαννάκη κι όχι κάτι γενικότερο...

QUOTE
Εδω εχει ακουσει ο Γιαννακης τα χιλια μυρια απο αλλους ο bullet δεν ειπε και τιποτα συνταρακτηκο.


Προσωπικά το βρήκα αρκετά ...συνταρακτικό το τελευταίο, αλλά ούτως ή άλλως, δεν είναι το ίδιο, γιατί στην πρώτη περίπτωση μιλάμε για πιο συναισθηματικές (άρα, εν προκειμένω, μπορεί να υπάρχει πχ απογοήτευση για την εικόνα της ομάδας) απόψεις και πολλές φορές στο πλαίσιο "καφενείου" θέσεις, τις οποίες μπορεί να μην τις πάρει κάποιος a priori, στα πολύ σοβαρά...
Air and King
QUOTE(thrylos7 @ Feb 19 2009, 04:53 ) *
Προσωπικά το βρήκα αρκετά ...συνταρακτικό το τελευταίο, αλλά ούτως ή άλλως, δεν είναι το ίδιο, γιατί στην πρώτη περίπτωση μιλάμε για πιο συναισθηματικές (άρα, εν προκειμένω, μπορεί να υπάρχει πχ απογοήτευση για την εικόνα της ομάδας) απόψεις και πολλές φορές στο πλαίσιο "καφενείου" θέσεις, τις οποίες μπορεί να μην τις πάρει κάποιος a priori, στα πολύ σοβαρά...

Ας μην το παμε πολυ μακρια το θεμα και ας μην το φιλοσοφησουμε........ παραπανω.
Ο Γιαννακης εχει ακουσει "πολλα" για αλλους καλως για αλλους κακως.Ακομα και μια υποτειθεμενη Βεντετα να εχει με καποιον(Σοφοκλη)παλι θα ακουστουν διαφορα τα οποια μπορει και να μην στεκουν επουδενι η να κρυβεται σε καποια(εστω υπερβολικα) μιας δοση αληθειας.Ποιος ξερει?
Προσωπικη αποψη ειναι οτι διατηρει καλη σχεση με τον Σοφοκλη.

kseplenhs
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 19 2009, 03:37 ) *
Γιατι το λες αυτο?
Γιατι αν τελικα παιξει και παιξει καλα,θα ''εκθεσει'' κατα καποιον τροπο τον προπονητη του..??
Ο Σοφο περαν των αγωνιστικων ζητηματων ηταν κ εξακολουθει να ειναι πολυ δημοφιλης...ισως αυτο να κανει τον δρακο να αισθανεται καπως ετσι... angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

Θα συμπληρωνα και τα εξης:
Ο Σοφο οπου εμφανιζεται γινεται χαμος!
Τις προαλλες επισκεφτηκε την ακαδημια μπασκετ τριπλ-κραουν και εγινε χαμος..ο κοσμος τον παει κ οι οπαδοι στο γηπεδο συνεχεια τον επευφημουν..ακομα κ στα τοπικ εδω στο φορουμ που εχουν ανοιχτει,του Σοφο υπερτερει κατα πολυ του αντιστοιχου του Γιαννακη.. rolleyes.gif
Ο Σοφο ειναι δημοφιλης και ισως ο εγωισμος του Γιαννακη δεν μπορει να το αντεξει...


με αυτή τη λογική,ο γιαννάκης έπρεπε να αφήνει συστηματικά σπίτι του τον παπαλουκα που "τολμησε" να έχει τόσες διακρίσεις και τίτλους
να στέλνει για προπόνηση με τις μπουλντόζες τον βούισιτς
καλά για τον τσίλι δεν το συζηταω....να μην σου πω πως ο γιαννάκης παίζει να προκάλεσε τον τραυματισμό του...

γενικά ο γιαννάκης δεν έπρεπε να έρθει ποτέ στον ολυμπιακό που "τολμάει" να φέρνει παίχτες-κράχτες που θα του επισκιάσουν τη δική του λαμπερή προσωπικότητα...

και κάπου εδω σταματάω το δικό μου αστείο με τη σειρά μου... smiley.gif
vastravoud
Μάλλον αυτή η δημοφιλία είναι που τόσο κακό έχει κάνει στον Σοφοκλή
kseplenhs
QUOTE(vastravoud @ Feb 19 2009, 09:05 ) *
Μάλλον αυτή η δημοφιλία είναι που τόσο κακό έχει κάνει στον Σοφοκλή


σε αυτό συμφωνώ.οτι έχει κάνει κακό στον ιδιο τον σοφοκλή...

αλλά όχι οτι η δημοφιλία του σοφοκλή έχει κάνει κακό στον....γιαννάκη.

εντάξει του σέρνουμε όσα του σέρνουμε σε κάθε ματς,έχει και αυτός τις ευθυνες του αλλά και εγώ δεν ξέρω τι άλλο θα ακουστεί σε βάρος του.
μετά απο το παιχνίδι με την αρμάνι 2-3 φίλοι μου έλεγαν οτι "κάθεται επίτηδες και χάνουμε γιατί είναι βάζελος"... icon_drunk.gif

τέλος πάντων.μιλάμε για ένα παίχτη που είναι σχεδόν νον μπετ οτι η καριέρα του πάει για φούντο.ε δεν νομίζω στη συνείδηση κανενός μετά απο 15 χρόνια ξέρω γω θα φταίει ο γιαννάκης που χαράμισε ένα τοσο μεγάλο ταλέντο....
tzagasdog
Εγω το εχω ξαναπει. Οποιος επαγγελματιας αθλητης ειναι σωστος στην δουλεια του οταν ο προπονητης του δεν τον εμπιστευεται λιωνει στην δουλεια, σκυλιαζει στις προπονησεις, κανει να βγει για διασκεδαση μηνες και κοιμαται νωρις.

Κοιταχτε τον Πριντεζη και ειδικοτερα κοιταχτε τον Μπουρουση που στην πρωτη χρονια του Γκερσον ειχε φαει τρελο παγκο... και ομως το παιδι δουλεψε για να πεισει τον προπονητη του οτι μπορει να τα καταφερει και τα καταφερε.
Marciulionis
QUOTE(a bullet for your head @ Feb 19 2009, 03:37 ) *
Γιατι το λες αυτο?
Γιατι αν τελικα παιξει και παιξει καλα,θα ''εκθεσει'' κατα καποιον τροπο τον προπονητη του..??
Ο Σοφο περαν των αγωνιστικων ζητηματων ηταν κ εξακολουθει να ειναι πολυ δημοφιλης...ισως αυτο να κανει τον δρακο να αισθανεται καπως ετσι... angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif


Όχι εμένα θα εκθέσει αν τον βάλει και παίξει καλά! Αν συμβεί κάτι τέτοιο ο πρώτος που θα πρέπει να αισθάνεται δικαιωμένος θα είναι ο Γιαννάκης που θα μπορεί να πεί ότι τον προφύλαξε για το σημαντικό ματς με τον ΠΑΟ!

QUOTE(thrylos7 @ Feb 19 2009, 03:44 ) *
Με τις τελευταίες φράσεις η εμπάθειά σου κατά του Γιαννάκη χτύπησε κόκκινο... rolleyes.gif


Όντως! Με κάνεις να θέλω να τον υπερασπιστώ!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(Marciulionis @ Feb 19 2009, 14:20 ) *
Όντως! Με κάνεις να θέλω να τον υπερασπιστώ!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Αν κρινεις οτι χρηζει υπερασπισης,τοτε δεν μπορω να σε εμποδισω... smile.gif
Παντως ολοι εκφερουν αποψεις,που τις περισσοτερες φορες δυιστανται..ακουγεται λογικο..
Προσωπικα,απλα εμμενω στις δικες μου..
vastravoud
QUOTE(kseplenhs @ Feb 19 2009, 09:22 ) *
σε αυτό συμφωνώ.οτι έχει κάνει κακό στον ιδιο τον σοφοκλή...

αλλά όχι οτι η δημοφιλία του σοφοκλή έχει κάνει κακό στον....γιαννάκη.


Ακριβώς αυτό εννοούσα κι εγώ, ότι κάνει κακό στον ίδιο.
banou7
Ο Σοφοκλής δεν είναι επαγγελματίας και αυτό προκύπτει από την συνολική του καριέρα και όχι μόνο από την θητεία του στον Ολυμπιακό. Οι παράγοντες των προηγούμενων ομάδων του προφανώς έβλεπαν έναν ταλαντούχο σέντερ, αλλά διέκριναν και έναν απείθαρχο και ασυμβίβαστο άνθρωπο. Ο Ολυμπιακός αποφάσισε, στο πλαίσιο της στελέχωσής του από νέους Έλληνες, να επενδύσει πάνω του και να στηρίξει την επιλογή του όταν και από την πρώτη κιόλας σεζόν, επί Καζλάουσκας, δεν είχε συμμετάσχει στις μισές προπονήσεις (κοινό μυστικό). Όταν επί Γκέρσον το θέμα δημοσιοποιήθηκε, ο Σοφοκλής επέλεξε να αποποιηθεί των ευθυνών του και να κρυφτεί πίσω από την συμπάθεια του κόσμου. Πλέον όμως αυτή η συμμαχία: οπαδών - Σοφοκλή αδυνάτισε μιας και δοκιμάστηκε στο πέρασμα του χρόνου. Στο πάνω διάζωμα των διαρκείας της θύρας 7 βλέπω γύρω μου όλο και λιγότερους να επιδοκιμάζουν τα καμώματά του και τη διάθεση σύγκρουσης που επιδεικνύει (αυτή τη φορά ο κλήρος έπεσε στο Γιαννάκη) και αυτό με χαροποιεί.

Αν και ομολογώ ότι αποτέλεσε την μπασκετική μου αδυναμία, πλέον ο χαρακτήρας του με απωθεί... Συγγνώμη Σοφοκλή αλλά πάνω από όλα ο Ολυμπιακός.
O.B.C
αντε και με την νικη σημερααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Επαθε και διαστρεμα ο Παργκο.

Καποια τσιγγανα εχουν βρει οι ασπιριναδες και μας κανουν μαγια.

Προπερσι χτυπησε ο Ματσε, φετος ο αφανας και τωρα ο Παργκο
lakersdynasty
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 22 2009, 18:01 ) *
Επαθε και διαστρεμα ο Παργκο.

Καποια τσιγγανα εχουν βρει οι ασπιριναδες και μας κανουν μαγια.

Προπερσι χτυπησε ο Ματσε, φετος ο αφανας και τωρα ο Παργκο


Ο Παργκο ομως ειχε ηδη προβλημα στους προσαγωγους και οταν εχεις τετοια προβληματα και προσπαθεις να κανεις προπονηση χωρις να επιβαρυνεις το προβλημα σου ευκολα μπορεις να στραβοπατησεις η να παθεις κατι.

Το ρισκαρε δεν του βγηκε θα τριξει τα δοντια και θα παιξει.
vastravoud
Δεν αποκλείεται βέβαια να είναι και mind games....
ironman
και να ταν μονο στο μπασκετ.
στο βολλει αντρων παιζουμε χωρις κουρνετα χοφ
στο βολλει γυναικων τραυματιστηκε η καλυτερη παικτρια μας η σεκολο και χθες η καλαιτζιεβα
στο ποδοσφαιρο ολο και καποιος θα λειπει
μονο στο πολο ειναι ατσαλινοι οι παικτες μας tongue.gif

σορρυ για το οφτοπικ αλλα εχει καταντησει καταρα το θεμα με τους τραυματισμους στον ολυμπιακο
lakersdynasty
QUOTE(vastravoud @ Feb 22 2009, 18:27 ) *
Δεν αποκλείεται βέβαια να είναι και mind games....


Καλα δεν ειπα οτι ισχυει 100%.

Ετσι κι αλλιως ειναι το κομματι του παζλ που αλλαζει το παιχνιδι του ΟΣΦΠ.

Αλλα αν ισχυει δεν ηταν και τοοσο απιθανο πια να συμβει.
VARDINOLATSIS
Ηταν κάποιος στο γήπεδο να μας πεί αν όντως πετάξανε καθίσματα στους παίκτες και τους βρίζανε κατά την αποχώρησή τους??? peace.gif Αν είναι αλήθεια πρέπει αυτοί οι ανεγκέφαλοι να βρεθούν από τις κάμερες και να απαγορευτεί η εισοδός τους στο ΣΕΦ επ΄άπειρον.....icon_wave.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Feb 23 2009, 01:07 ) *
Ηταν κάποιος στο γήπεδο να μας πεί αν όντως πετάξανε καθίσματα στους παίκτες και τους βρίζανε κατά την αποχώρησή τους??? peace.gif Αν είναι αλήθεια πρέπει αυτοί οι ανεγκέφαλοι να βρεθούν από τις κάμερες και να απαγορευτεί η εισοδός τους στο ΣΕΦ επ΄άπειρον.....icon_wave.gif

Μαλλον στον Γιαννακη θα πρεπει να απαγορευτει η εισοδος στο ΣΕΦ δια παντως.

Τα καταφερε παλι σημερα να χασει.

Παλι ξεχασε στον παγκο τον Σοφο στο β' ημιχρονο.
Παλι δεν μπορουσαμε να αντιμετωπισουμε το πικ-εν-ρολ
Εκανε και κατι καινουργιο παντως σημερα, ξεχασε στον παγκο τον Παργκο,
τον καλυτερο παιχτη του α' ημιχρονου.

Φυγε επιτελους να ησυχασουμε.

GREER
ΓΙΑΝΝΑΚΗ ΦΥΓΕ. ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ. ΓΙΝΕ ΜΑΡΑΓΚΟΣ. ΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ. ΦΥΓΕ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ!!! Γιατι οι Αγγελοπουλοι, δυστυχως, δεν προκειται να σε διωξουν!!!
VARDINOLATSIS
αλλοι σκοτώνουνε γιά 1000 €. Αυτός που παίρνει 1500000 € το χρόνο γιατί να φύγει. Εξάλου ξεχνάς ότι ο Γιαννάκης οδήγησε την Εθνική στο Βάθρο του Ευρω και του Παγκοσμιου....Απλώς η ομάδα έχει 16 (νομίζω) καινουργιους παίκτες και θέλει το χρόνο της να βγούν οι συνεργασίες. cool.gif Όταν γίνει αυτό η ομάδα θα πετάει... Επίσης νομίζω οτι σήμερα ελειψε πολυ ο ΤΣΙΛΙ ????
kotzito
Δεν ημουνα γηπεδο,αλλα ισχυει.Εφαγαν αρκετοι παικτες καρεκλες,ο Γιαννακης οχι γιατι ειχε φυγει νωριτερα,και πολλοι οπαδοι ζητουσαν απο τους παικτες επιμονα να κατακτησουν εναν τιτλο.Βλεπω την επομενη εβδομαδα αν χασουμε να γινεται χαμος στο ΣΕΦ.Η υπομονη του περισσοτερου κοσμου εχει τελειωσει και απαιτουν αμεσα επιτυχιες.Απο την αλλη αν κερδισουμε,ολοι θα αποθεωνουν την ομαδα,θα λενε τι παικταραδες εχουμε,οτι αν παιζουμε ετσι θα παρουμε το πρωταθλημα κτλ.


Ο Παναγιώτης Βασιλόπουλος σημείωσε: "Πήγαμε αρκετά καλά, αλλά σταματήσαμε νωρίς. Δώσαμε το δικαίωμα στον Παναθηναϊκό να κάνει αυτό που ξέρει. Δεν κάναμε αυτά που είχαμε πει. Έχει δίκιο ο κόσμος να απογοητεύεται. Οι φίλαθλοι έχουν διαφορετικό κριτήριο, αλλά ξέρουμε ότι αυτοί που πέταξαν καρέκλες στο τέλος είναι μειονότητα. Συνεχίζουμε για τους άλλους δύο στόχους που είναι εξίσου σημαντικοί"
Tι μας λες ρε Βασιλοπουλε;Με το δικιο μας απογοητευομαστε.Οταν η ομαδα εχει δυνατοτητες αλλα δεν τραβαει λογικο ειναι.Παιξτε και εσεις λιγο μπασκετ.
GREER
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Feb 23 2009, 00:43 ) *
αλλοι σκοτώνουνε γιά 1000 €. Αυτός που παίρνει 1500000 € το χρόνο γιατί να φύγει. Εξάλου ξεχνάς ότι ο Γιαννάκης οδήγησε την Εθνική στο Βάθρο του Ευρω και του Παγκοσμιου....Απλώς η ομάδα έχει 16 (νομίζω) καινουργιους παίκτες και θέλει το χρόνο της να βγούν οι συνεργασίες. cool.gif Όταν γίνει αυτό η ομάδα θα πετάει... Επίσης νομίζω οτι σήμερα ελειψε πολυ ο ΤΣΙΛΙ ????

Τι με νοιαζει εμενα τι εκανε στη Εθνικη, ρε παλικαρι??? Εδω μιλαμε για συλλογους. Καμμια σχεση!!! Και εδω εχει αποδειχτει οτι δεν κανει. Ο Ζοτς τον εχει για πλακα!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.