Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pre-Season Games 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
aegeansheed
Σκέφτηκα να δημιουργήσουμε εδώ ένα χώρο για να συζητάμε για την πορεία ετοιμασίας των ομάδων και των αγαπημένων μας παικτών πριν το ξεκίνημα της κανονικής περιόδου. Είναι η περίοδος που μοντάρονται οι ομάδες και βγαίνουν συνήθως οι 5άδες.

Βάζω τα αποτελέσματα των αγώνων έως και χθες (Δευτέρα):

Πέμπτη 1/10:

Denver-Utah: 87-103
Notes: Karl και Sloan έδωσαν από 10 έως 20 λεπτά στους περισσότερους παίκτες. Δεν αγωνίστηκαν (D) K.Martin, (U) Harpring, Korver

Παρασκευή 2/10:

Chicago-Indiana: 104-95
Notes: Έπαιξαν 1ες και 2ες πεντάδες με μοιρασμένο χρόνο. Δεν αγωνίστηκαν (I) Murphy, © Hinrich, Miller, Pargo.

Κυριακή 4/10:

ΝΥ-ΝJ: 115-107
Notes: Χημείες για τους Νets, με τους βασικούς ο Hughes για τους Knicks.

Minnesota-Milwaukee: 117-103
Notes: Έπαιξε μετά από καιρό ο Al Jefferson, καλός ο Pavlovic-που ήταν ερωτηματικό εαν θα παρέμενε. Ψάχνεται ο Skiles απ' την άλλη.

Golden State-L.A.Clippers: 108-101
Notes: Για τους Clips ,ξεκίνησε ο Caman μετά από καιρό στην 5άδα,δεν έπαιξαν καθόλου Griffin και Camby, ενώ ο Baron είχε 7 λάθη σε 20 λεπτά 40.gif . Τελικά ξεκίνησαν Stephen Jackson και Ellis για τους Warriors. O Morrow συνεχίζει εκπληκτικά 21 π. σε 26 λεπτά με 4/6 τρίποντα.

Δευτέρα 5/10:

Miami-Detroit: 83-87
Notes: O Beasley ξεκίνησε ως SF. Μόνο για την βασική 5άδα μπορεί να είναι σίγουρος ο Spoelstra. Ο Kuester στο 1ο του παιχνίδι ως first coach ξεκίνησε τελικά Stuckey-Hamilton και στη συνέχεια ήρθε ο Gordon από τον πάγκο για να παίξει όμως συνολικά 30 λεπτά. Καλός ο Will Bynum με 15π. σε 18 λεπτά.

Οrlando-Dallas: 110-105
Notes:
Orlando:Ο Van Gundy προτίμησε τον Lewis στην 5άδα (αν και θα τον στερηθεί για τα 10 πρώτα παιχνίδια). Έπαιξαν δύο δυνατές 5άδες, η 2η: J-Will, Redick, Barnes, Bass, Gortat, θα μπορούσε να είναι και πρώτη πεντάδα μιας πιο αδύναμης ομάδας! Ο Carter προτίμησε να σουτάρει πολύ απ'έξω και ήταν άστοχος (3/12 τρίποντα, 4/6 δίποντα), ενώ ο Williams μετά από καιρό έδειξε καλός (6 ασ.) στα 24 λεπτά που αγωνίστηκε (τρέχω να δω highlights τώρα.....)
Dallas: Δεν αγωνίστηκαν τα βασικά 3άρια της ομάδας Marion και J.Howard. Επίσης ο Carlisle διατήρησε την τακτική ο Terry να έρχεται από τον πάγκο. Ξεκίνησε ο Dampier αντί του Gooden (λόγω Howard προφανώς). Στο σκοράρισμα μεγάλος πλουραλισμός με Nowitzki (23 π. σε 29 λ.), Barea (17 π. σε 25 λ.), Gooden (18 π. σε 22 λ.), Terry 13π. Δύσκολο να πέφτουν κάτω από τους 105 πόντους κατά μ.ο. οι Mavericks φέτος...
Air and King
QUOTE(aegeansheed @ Oct 6 2009, 15:22 ) *
Οrlando-Dallas: 110-105
Notes:
Orlando:Ο Van Gundy προτίμησε τον Lewis στην 5άδα (αν και θα τον στερηθεί για τα 10 πρώτα παιχνίδια). Έπαιξαν δύο δυνατές 5άδες, η 2η: J-Will, Redick, Barnes, Bass, Gortat, θα μπορούσε να είναι και πρώτη πεντάδα μιας πιο αδύναμης ομάδας! Ο Carter προτίμησε να σουτάρει πολύ απ'έξω και ήταν άστοχος (3/12 τρίποντα, 4/6 δίποντα), ενώ ο Williams μετά από καιρό έδειξε καλός (6 ασ.) στα 24 λεπτά που αγωνίστηκε (τρέχω να δω highlights τώρα.....)
Dallas: Δεν αγωνίστηκαν τα βασικά 3άρια της ομάδας Marion και J.Howard. Επίσης ο Carlisle διατήρησε την τακτική ο Terry να έρχεται από τον πάγκο. Ξεκίνησε ο Dampier αντί του Gooden (λόγω Howard προφανώς). Στο σκοράρισμα μεγάλος πλουραλισμός με Nowitzki (23 π. σε 29 λ.), Barea (17 π. σε 25 λ.), Gooden (18 π. σε 22 λ.), Terry 13π. Δύσκολο να πέφτουν κάτω από τους 105 πόντους κατά μ.ο. οι Mavericks φέτος...

Το πρωτο πραγμα που μου εκανε εντυπωση ειναι η διαθεση του Καρτερ.Πραγματικα χαιρομαι για αυτον διοτι δεν ειναι απλα ενας παιχτης που το μονο που ξερει ειναι να καρφωνει αλλα ειναι ενας παιχτης που ξερει πολυ μπασκετ,καλος σουτερ,καλος χειριστης της μπαλας,καλος πασερ....Μονο του αγκαθι ειναι η αμυνα..Δεν υπηρξε ποτε κατι το ιδιαιτερο σε αυτο τον τομεα.
Το δευτερο ειναι το Ορλαντο ειναι πολυ ελκυστικη ομαδα πλεον οπως την δεκαετια του 90 με Σακ-Πεννυ.......αφου ειχε αποτυχει στις αρχες της δεκαετιας το πειραμα Μακρειντι-Γκραντ Χιλλ λογω τραυματισμων.........
Οι Μαβερικς με τον (αλλα κορδελα-μαλλι Μπιλ Γουολτον) Νοβιτσκι να δειχνει ξεκουραστος και σε καλη κατασταση και με ενα συνολο απο καλους παιχτες θα δωσει μαχη για το πλασαρησμα στην 4αδα της Δυσης.Εχουν ποιοτητα σαν ομαδα οι Μαβς...Πονανε λιγο στο 5 αλλα δεν υπαρχουν και πολλα περηθωρια γενικως σε αυτη την θεση.......
aegeansheed
Τρίτη 6/10:

Utah-Chicago: 101-102
Notes: Στο παιχνίδι που έγινε στην Ο2 arena στο Λονδίνο, οι Bulls επιβλήθηκαν με καλάθι στη λήξη του rooky James Johnson. Χρησιμοποιήθηκαν οι Hinrich και Pargo, που δεν έπαιξαν στο προηγούμενο. Για τη Utah άγνωστοι οι πρώτοι σκόρερ της: Alexander Johnson και Wesley Matthews.

Washington-Memphis: 101-92
Notes: Ανεπίσημη πρεμιέρα στο Verizon με full σύνθεση για τους Wizards. O Arenas είχε 8 ασίστ ήδη από το 2ο δεκάλεπτο (τελείωσε με 10), αλλά δεν πήρε πολλά σουτ. Ο χρόνος μοιράστηκε από τον Saunders. Ο Jamison είχε 20 πόντους σε 27 λεπτά. Ο Hollins δε χρησιμοποίησε τον Iverson.

Cleveland-Charlotte: 92-87
Notes: O' Neal και James συνεργάστηκαν στα πρώτα 14 λεπτά του αγώνα. Ο Lebron σε αυτό το διάστημα πρόλαβε να σημειώσει 15 πόντους. Ο Anthony Parker πήρε τη θέση του Delonte West στην 5άδα, όπως αναμενόταν. Από τους Bobcats σκόραραν οι 13 από τους 14 παίκτες που έριξε μέσα ο Brown (μόνο ο Diop έμεινε άποντος).

Toronto-Philadelphia: 98-107
Notes: Οι Raptors παρατάχθηκαν χωρίς Turkoglu, Boss και Wright και η νίκη για τους sixers ήρθε φυσιολογικά. Καλή εμφάνιση για τον Lou Williams στον νέο του ρόλο, 7 λάθη για τον Iguodala. Ο Bargnani ξεχώρισε με 22π. για τους Καναδούς.

Houston-San Antonio: 99-85
Notes: Χωρίς Duncan, McDyess οι Spurs και με την ιδιαιτερότητα ο Ginobili να ξεκινάσει τελικά αντί του Mason Jr. Εντυπωσιακός ο DeJuan Blair με 16π. και 19ρ. σε 22λ. Από τους Rockets ξεκίνησε ως center ο Chuck Hayes.

Portland-Sacramento: 98-86
Notes: 18π. και 9ρ. για τον Oden με 10/12 βολές, αλλά...ερχόμενος από τον πάγκο. Προτιμήθηκε η περυσινή 5άδα από τον McMillan, με τον Miller να μπαίνει ως αλλαγή επίσης. 20π. για τον Aldridge ενώ για 30 λ. (τα περισσότερα από τους Blazers χτες) αγωνίστηκε για προφανείς λόγους ο Webster. Για το Sacramento ο Westphal επιφύλαξε μια έκπληξη, αφού προτίμησε σχήμα με τον Udrih στον πάγκο και backcourt Evans-Martin-Garcia.
colonel gomelsky
QUOTE(aegeansheed @ Oct 7 2009, 15:50 ) *
Τρίτη 6/10:

Toronto-Philadelphia: 98-107
Notes: Οι Raptors παρατάχθηκαν χωρίς Turkoglu, Boss και Wright και η νίκη για τους sixers ήρθε φυσιολογικά. Καλή εμφάνιση για τον Lou Williams στον νέο του ρόλο, 7 λάθη για τον Iguodala. Ο Bargnani ξεχώρισε με 22π. για τους Καναδούς.



Είδα από αυτό το ματς μόνο το πρώτο 12λεπτο. Μετά μου έβγαζε κάτι κολλήματα ο VLC και το έκλεισα. Μερικά σχόλια:

Τορόντο:

Πολύ καλό passing game, συνεχή split out, μοιρασμένο παιχνίδι ανάμεσα σε high και low post.
Πολλά λάθη από τον Καλντερόν (4 κάκιστες πάσες).
Ο Μπαρνιάνι θυμίζει όλο και περισσότερο Νοβίτσκι. Θετικός ο Μπελινέλι.
Καλή άμυνα οι Ράπτορς.
Δεν αγωνίστηκαν Μπος και Τουρκογλου.
Γενικό σχόλιο: Σαν να βλέπω έναν καλύτερο και πιο ποιοτικό ΠΑΟ....

Φιλαδέλφεια:

Ο Έλτον Μπραντ δε συνεισέφερε σχεδόν καθόλου.
Η επιθετική ανάπτυξη μου φάνηκε κάπως περίεργη. 2,3 πάσες και σουτάκια από τα 5,6 μέτρα.
Δεν πόσταραν, αλλά είχαν κάποιες καλές διεισδύσεις (με Williams).
Γενικό σχόλιο: Ο Ιγκουοντάλα και όλοι οι άλλοι. Θετικός και ο Ντάλαμπιρ που δεν τον ήξερα. Και σε άμυνα και σε επίθεση.

ΥΓ. Κατέβασα από το davka και το Ντάλας-Ορλάντο. Μόνο που υπάρχει ένα μικροπροβληματάκι.... Έχει ρώσικο (sic) σπικαζ! Έχει κανείς λινκ με αμερικάνικη μετάδοση;
koutsou10
QUOTE(aegeansheed @ Oct 7 2009, 15:50 ) *
Τρίτη 6/10:

Utah-Chicago: 101-102
Notes: Στο παιχνίδι που έγινε στην Ο2 arena στο Λονδίνο, οι Bulls επιβλήθηκαν με καλάθι στη λήξη του rooky James Johnson. Χρησιμοποιήθηκαν οι Hinrich και Pargo, που δεν έπαιξαν στο προηγούμενο. Για τη Utah άγνωστοι οι πρώτοι σκόρερ της: Alexander Johnson και Wesley Matthews.

ο αλεξαντερ τζονσον δεν ειναι κ τελειως αγνωστος αφου το 2007-2008(περυσι πρεπει να ηταν τραυματιας) εκανε μια αξιοπρεπεστατη χρονια στο μαηαμι κ θεωρω οτι θα μπορουσε να βοηθησει πολλες ομαδες ως 3 επιλογη στην θεση pf...
γενικοτερα τα παιχνιδια pre-season γινονται πιο πολυ για να βρουν την φορμα τους οι αθλητες κ να δοκιμασουν πολλα οι προπονητες,οποτε δεν θεωρω πως σημαινουν κ πολλα πραγματα τα στατιστικα των παιχτων... blove.gif

ααααααα να μην ξεχασω καλος ο κουφος οσο αγωνιστηκε 8 ποντους,6 ρημπαουντ,1 κλεψιμο σε 20 λεπτα...
συγχαρητηρια στο παληκαρι αφου πιστευω οτι θα ειναι ο 1 ελληνας που θα κανει αρκετα καλη καριερα στο nba!!! 41.gif 41.gif
Johanvil
QUOTE(aegeansheed @ Oct 6 2009, 15:22 ) *
Chicago-Indiana: 104-95
Notes: Έπαιξαν 1ες και 2ες πεντάδες με μοιρασμένο χρόνο. Δεν αγωνίστηκαν (I) Murphy, © Hinrich, Miller, Pargo.


Ειδα το πρωτο ημιχρονο live.Ο Granger απεδεικσε οτι μπορει να σκοραρει πολυ ευκολα και με διαφορους τροπους.1ος σκορερ της ομαδας ηταν σε αυτο τον αγωνα και μετα ακολουθησε ο Luther Head ο οποιος πρεπει να πηρε μπρος μαλλον στο δευτερο ημιχρονο.Ο Hibbert κλασσικα φορτωθηκε με φαουλ γρηγορα.Καλες αποδοσεις στην αμυνα ειχαν οι δυο Jones(Dahntay και Solomon) εξ'ου και ο λογος που τους πηρε ως free agents ο Bird στην ομαδα.



QUOTE(Johanvil @ Oct 7 2009, 21:01 ) *
Ειδα το πρωτο ημιχρονο live.Ο Granger απεδεικσε οτι μπορει να σκοραρει πολυ ευκολα και με διαφορους τροπους.1ος σκορερ της ομαδας ηταν σε αυτο τον αγωνα και μετα ακολουθησε ο Luther Head ο οποιος πρεπει να πηρε μπρος μαλλον στο δευτερο ημιχρονο.Ο Hibbert κλασσικα φορτωθηκε με φαουλ γρηγορα.Καλες αποδοσεις στην αμυνα ειχαν οι δυο Jones(Dahntay και Solomon) εξ'ου και ο λογος που τους πηρε ως free agents ο Bird στην ομαδα.
Απο το Σικαγο ξεχωρισα τον Rose και πιστευω οτι θα εχει μια παρα πολυ καλη σεζον φετος

aegeansheed
Τα παιχνίδια έχουν ξεκινήσει και το μόνο που βλέπω είναι κονσέρβα περσινοί Τελικοί...δε φτάνει που δεν υπάρχουν links, έχω και τη φωνή της Michelle Tafoya στα αυτιά μου....

έχει βρει κανείς καλό stream ???

υ.γ. βρέθηκε το Toronto-Philadelphia εδώ: http://www.justin.tv/sha_7
aegeansheed
Βρήκα το Celtics-Rockets σε καλή ποιότητα. Αρχίζει σε λίγο: http://www.justin.tv/big_bad_15
a bullet for your head
QUOTE(aegeansheed @ Oct 7 2009, 15:50 ) *
Τρίτη 6/10:

Portland-Sacramento: 98-86
Notes: 18π. και 9ρ. για τον Oden με 10/12 βολές, αλλά...ερχόμενος από τον πάγκο. Προτιμήθηκε η περυσινή 5άδα από τον McMillan, με τον Miller να μπαίνει ως αλλαγή επίσης. 20π. για τον Aldridge ενώ για 30 λ. (τα περισσότερα από τους Blazers χτες) αγωνίστηκε για προφανείς λόγους ο Webster. Για το Sacramento ο Westphal επιφύλαξε μια έκπληξη, αφού προτίμησε σχήμα με τον Udrih στον πάγκο και backcourt Evans-Martin-Garcia.

Oι πληροφοριες αναφερουν οτι ο Οντεν ειναι σε εξαιρετικη κατασταση,ελαφρυτερος και με πιο βελτιωμενη κινητικοτητα και agility.
Εχει ξεκινησει πολυ καλα..σε 2 ματς εχει 19π.10.5ρ,ενω σουταρει πολυ καλα απ τις ελευθερες βολες..
Δεν θελω να τον ματιασω..ομως ειναι η 1η φορα που ξεκινα μια σεζον,με τους καλυτερους οιωνους γι'αυτον..
Εχω πει και παλιοτερα,πως η αποδοση του Οντεν ειναι αυτη,που θα μπορεσει να κανει τους Μπλειζερς ακομη καλυτερους..
Για να δουμε και τη συνεχεια..
http://www.blazersedge.com/2009/10/7/10760...lazers-89-kings
http://blog.oregonlive.com/behindblazersbe...to_86_greg.html


Nate McMillan on Greg Oden's progress:
"He's in better shape than last year. Last year, he came in off the injury and he didn't know how he wanted to come into the league to start his year. He wanted to be bulky because he wanted to be a physical player. He realized that after being in the NBA for a year that being a little lighter is better so he's dropped about fourteen or fifteen pounds. He is lighter than he was at the start of training camp last year and I think that has helped him. We've talked about being light is better when you play an 82 game schedule. He's moving much better, he's worked all summer long to come into camp mentally and physically ready to go



ΥΓ:Την Παρασκευη οι Μπλειζερς πρεπει να παιζουν με τους Κλιπερς..οπου θα παιξει και ο Μπλεικ Γκριφιν..μετα απο κατι προβληματακια που αντιμετωπισε..
Θα ναι καλο κρας-τεστ για τον Οντεν..η κοντρα του με την φροντ-λαιν των Κλιπερς..
a bullet for your head
http://blog.oregonlive.com/behindblazersbe...ur_startin.html

gdi.gif ...δεν προλαβα να το τοποθετησω στο παραπανω ποστ..

Λεει..αν ημασταν στη Θεση του ΜακΜιλαν,ποιους θα επιλεγαμε για βασικο σχημα..

Εγω ψηφισα τους:

-Μιλλερ
-Ροι
-Ρουντι
-ΛαΜαρκους
-Οντεν
polympoumpounas
Ειδα χτες κονσερβα το Jazz-Bulls στη Μαδριτη και αν καποιος βαριεται απο την αγωνιστικη απραξια το συστηνω ανεπιφυλαχτα, απο τα καλυτερα φιλικα που εχω δει ποτε μου!Παιχτηκε εκπληκτικο για την εποχη μπασκετ και στο τελος οι νικητες πανηγυριζαν λες και προκριθηκαν στους τελικους του NBA!Μερικες παρατηρησεις

-Ο Deng επεστρεψε και δειχνει ετοιμος για μεγαλη σεζον.Δεν ειναι τοσο οι ποντοι που πετυχε οσο η γενικη εικονα του.Φοβερα καρφωματα, εκρηξη οπως παλια, γενικα φαινεται εντελως ετοιμος

-Ο Κουφος το τι κραξιμο εχει φαει στο διαδικτυο δεν λεγεται(και δικαιολογημενα).Ενω εκανε καλο παιχνιδι με 4/5 εντος πεδιας καταφερε στο τελευταιο λεπτο α)να φαει μια ταπα μες την μουρη απο τον Νοah ακριβως κατω απο το καλαθι β)να κανει airball απο το 1,5 μετρο(!!) γ)να χασει την μπαλα μεσα απο τα χερια του 5 δευτερολεπτα πριν την ληξη και ενω ειχε ηδη παρει το ριμπαουντ δινοντας την ευκαιρια στους bulls να παρουν την νικη at the buzzer με εναν ποντο...

QUOTE(a bullet for your head @ Oct 8 2009, 15:16 ) *
http://blog.oregonlive.com/behindblazersbe...ur_startin.html

gdi.gif ...δεν προλαβα να το τοποθετησω στο παραπανω ποστ..

Λεει..αν ημασταν στη Θεση του ΜακΜιλαν,ποιους θα επιλεγαμε για βασικο σχημα..

Εγω ψηφισα τους:

-Μιλλερ
-Ροι
-Ρουντι
-ΛαΜαρκους
-Οντεν


Κι εγω τους ιδιους θα ψηφιζα.Μου κανει εντυπωση που μολις το 2% εχει ψηφισει τον Ρουντι για βασικο
Johanvil
Denver Nuggets-Indiana Pacers 104-126

Μολις τελειωσε το ματς.Καλο ηταν με καλη επιθετικη παρουσια της Indiana και βελτιωμενη αμυνα.Στο τελευταιο δεκαλεπτο και ισως και πιο παραπανω παιζανε κυρως οι δευτερες πενταδες.Καλυτεροι των Pacers οι Μurphy(20-8),Hibbert(20-11),Rush(20) και Price(16).

16/35 τριποντα η Ιντιανα,Rush 6/12,Murphy 4/8,Granger 2/5 και Price 4/6

Boxscore
aegeansheed
QUOTE(Johanvil @ Oct 8 2009, 16:18 ) *
Denver Nuggets-Indiana Pacers 104-126

Hibbert(20-11)


Και 8 blocks!!! Το τί βρισίδι έχει φάει από εμένα δε λέγεται. Όταν έβλεπα το 2λεπτο rooky vid πέρυσι στο draft έλεγα ότι πρόκειται για δεινόσαυρο (φαινόταν να μη στρίβει με τίποτα). Νομίζω πρέπει να του ρίξω μια ματιά, γιατί τα νούμερά του λένε ότι πρέπει να βελτιώθηκε. Στο επόμενο...
Johanvil
QUOTE(aegeansheed @ Oct 8 2009, 23:23 ) *
Και 8 blocks!!! Το τί βρισίδι έχει φάει από εμένα δε λέγεται. Όταν έβλεπα το 2λεπτο rooky vid πέρυσι στο draft έλεγα ότι πρόκειται για δεινόσαυρο (φαινόταν να μη στρίβει με τίποτα). Νομίζω πρέπει να του ρίξω μια ματιά, γιατί τα νούμερά του λένε ότι πρέπει να βελτιώθηκε. Στο επόμενο...


Kοιτα το τεραστιο προβλημα του περσι ηταν οτι φορτωνοταν φαουλ πολυ γρηγορα και ειναι το πρωτο που πρεπει να κοιταξει να φτιαξει.Απο κινησεις και πιο συγκεκριμενα ποσταρισμα δεν ειναι και Shaq... αλλα οσο να'ναι το υψος του βοηθα και στην αμυνα και στην επιθεση.Μακαρι να βελτιωθει.Στην Ιντιανα πιστευω οτι θελουν να τον προωθησουν σιγα σιγα κατι παρομοιο δηλαδη με τον Μπαινουμ στους Λεικερς.Godzilla τον φωναζουν παντως και οχι αδικα biggrin.gif
aegeansheed
-Έχει αρχίσει να μου αρέσει ο Chase Budinger των rockets...Μπορεί να εξελιχθεί σε sharpshooter και να γίνει κάτι καλύτερο από τον Mike Miller, αφού είναι πιο all-around και σουτάρει και εκτός wing. Eπίσης χώνεται σε screens για να βρει χώρο για το σουτ!!! Xθες είχε 4/8 διπ. 3/6 τριπ. στην ήττα από τους Μagic.

-Ο Bargnani αυτή τη στιγμή είναι ο πιο φορμαρισμένος Rap.

-Ντεμπούτο για τον Blake Griffin με κάποια δυνατά τελειώματα με κάρφωμα, ερχόμενος από τον πάγκο (Ξεκίνησαν Camby-Kaman).

-Το Dallas επιβεβαιώνει τις προβλέψεις μου ότι θα είναι η νο.1 ομάδα σε παραγωγή πόντων φέτος. Είχε χθες 123 στο παιχνίδι με τους Wiz's. Σούπερ ο Marion που φαίνεται να έχει ανακτήσει τη χαμένη αυτοπεποίθηση που του είχαν κοστίσει οι συνεχόμενες ανταλλαγές (26π.).

-O Arenas δεν πήρε ούτε ένα σουτ (λέτε να κάνει ασκήσεις αυτοσυγκράτησης? ο Saunders πάντως τον θέλει περισσότερο passing guard φέτος) στο 'Α ημίχρονο (!!!). Στο 2ο έκανε πλάκα βέβαια, αφού ότι σούταρε έγραψε (6/6). Τελείωσε και με 9 ασίστ.
a bullet for your head
QUOTE(aegeansheed @ Oct 10 2009, 14:39 ) *
-Ντεμπούτο για τον Blake Griffin με κάποια δυνατά τελειώματα με κάρφωμα, ερχόμενος από τον πάγκο (Ξεκίνησαν Camby-Kaman).

http://www.blazersedge.com/2009/10/9/10788...me-3-blazers-85

-Eκει που λεει...''RAMBO starting line up''..εννοει...R-A-M-B-O (Roy, Aldridge, Miller, Batum, Oden)

-Παραπεμπει και σε αλλα λινκ και κατω-κατω εχει και καποια χαι-λαιτς του NBA.com

-Ο ΜακΜιλαν πειραματιζεται στα βασικα σχηματα..
-Οι Κλιπερς εδειξαν, οτι μπορουν φετος να ειναι ανταγωνιστικοι.
a bullet for your head
Οι Ουωρριορς κερδισαν τους Λεικερς με 110-91..( banana.gif)...Ο Ελλις εδειξε οτι βρισκεται σε καλη κατασταση,σκοραροντας 24π,ενω οι Αζουμπουικε & Ραντολφ ειχαν απο 18..ειδα τη 1η περιοδο τα ξημερωματα,προτου παω για υπνο..
http://sportsillustrated.cnn.com/basketbal...cast_recap.html
Air and King
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 10 2009, 16:57 ) *
Οι Ουωρριορς κερδισαν τους Λεικερς με 110-91..( banana.gif)...Ο Ελλις εδειξε οτι βρισκεται σε καλη κατασταση,σκοραροντας 24π,ενω οι Αζουμπουικε & Ραντολφ ειχαν απο 18..ειδα τη 1η περιοδο τα ξημερωματα,προτου παω για υπνο..
http://sportsillustrated.cnn.com/basketbal...cast_recap.html

Το ματς εγινε στο Φορουμ.......μονο ο Κομπι και ο Φισερ τον εχουν προλαβει το γηπεδο(παντα το συχαινομουν.Οσο μου αρεσε το "αντιπαλο" Μποστον Γκαρντεν αλλο τοσο δεν μου αρεσε το Φορουμ).
Ο Μοντα Ελλις ειναι πολυ καλος παιχτης....και αν μεινει υγειης ειναι ικανος ακομα και για Αll Star καποια χρονια.....O Ραντολφ δειχνει οτι οι εμφανισεις του στο Σαμμερ Λιγκ μαλλον δεν ηταν τυχαιες!

Υ.Γ Φιλε Bullet πανυγηριζεις?Αντι-Λεικερς καργα........οχι ομως Αντι-Κομπι.....
a bullet for your head
QUOTE(Air and King @ Oct 11 2009, 02:41 ) *
Το ματς εγινε στο Φορουμ.......μονο ο Κομπι και ο Φισερ τον εχουν προλαβει το γηπεδο(παντα το συχαινομουν.Οσο μου αρεσε το "αντιπαλο" Μποστον Γκαρντεν αλλο τοσο δεν μου αρεσε το Φορουμ).
Ο Μοντα Ελλις ειναι πολυ καλος παιχτης....και αν μεινει υγειης ειναι ικανος ακομα και για Αll Star καποια χρονια.....O Ραντολφ δειχνει οτι οι εμφανισεις του στο Σαμμερ Λιγκ μαλλον δεν ηταν τυχαιες!

Υ.Γ Φιλε Bullet πανυγηριζεις?Αντι-Λεικερς καργα........οχι ομως Αντι-Κομπι.....

Aντι Φιλ Τζακσον.....καργα......
Κατα τα αλλα..δεν εχω καποιο προβλημα..ουτε με τους Λεικερς..ουτε με τον Κομπι..
Μου φαινεται πως εχει τωρα Καβαλιερς-Μπομπκατς..??Καπου το ειχε παρει το ματι μου..και ψαχνω για λινκ..
Εχει και Ουωρριορς-Σανς και Μπουλς-Μπακς..
OnLy_PAS-AthEnS
Aν το βρεις το λινκ κανε μια πασα και σε μας .Ευχαριστω !
a bullet for your head
Αρκετα οξυθυμοι οι ρουκι των Πιστονς..
Μετα την αποβολη του Τζερεμπκο(καβγας με τον Μαγκλουαιρ),ηρθε και η σειρα του Ντει..σε ''αψιμαχια του'',με τον Ντελφινο..
http://sports.espn.go.com/nba/news/story?id=4549212
a bullet for your head
QUOTE(aegeansheed @ Oct 10 2009, 14:39 ) *
-Έχει αρχίσει να μου αρέσει ο Chase Budinger των rockets...Μπορεί να εξελιχθεί σε sharpshooter και να γίνει κάτι καλύτερο από τον Mike Miller, αφού είναι πιο all-around και σουτάρει και εκτός wing. Eπίσης χώνεται σε screens για να βρει χώρο για το σουτ!!! Xθες είχε 4/8 διπ. 3/6 τριπ. στην ήττα από τους Μagic.

Ενα αρθρο που βρηκα για τον Μπαντινγκερ..
http://www.hoopsworld.com/Story.asp?story_id=14020
13.3π & 4ρ μ.ο. ως τωρα..ειναι παρα πολυ καλα νουμερα για ενα ντραφτ-πικ 2ου γυρου..
Τον εχω αναφερει καμποσες φορες στο τοπικ για το NBA DRAFT 2009..περιεργως ''κατρακυλησε'' στον 2ο γυρο..οπως και ο Ντε Χουαν Μπλερ των Σπερς..νομιζω οτι θα αποδειχτουν λαβρακια..
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 12 2009, 20:48 ) *
Ενα αρθρο που βρηκα για τον Μπαντινγκερ..
http://www.hoopsworld.com/Story.asp?story_id=14020
13.3π & 4ρ μ.ο. ως τωρα..ειναι παρα πολυ καλα νουμερα για ενα ντραφτ-πικ 2ου γυρου..
Τον εχω αναφερει καμποσες φορες στο τοπικ για το NBA DRAFT 2009..περιεργως ''κατρακυλησε'' στον 2ο γυρο..οπως και ο Ντε Χουαν Μπλερ των Σπερς..νομιζω οτι θα αποδειχτουν λαβρακια..

Μια χαρα τα πηγαινει και ο Ντε Χουαν Μπλερ..
http://sports.yahoo.com/nba/recap;_ylt=Ahi...114&prov=ap
aegeansheed
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 12 2009, 22:14 ) *
Μια χαρα τα πηγαινει και ο Ντε Χουαν Μπλερ..
http://sports.yahoo.com/nba/recap;_ylt=Ahi...114&prov=ap


That creep can roll man (η ατάκα του "Dude" για τον Jesus στο Big Lebowski). Νομίζω θυμίζει πολύ έντονα τον Σοφοκή του Euro2009. Πολύ πλαστικές κινήσεις για τον ακαταμάχητο όγκο του. Θυμίζω είναι οριακά 2.00 μ. και ζυγίζει 129 κιλά, αλλά έχει φοβερές post moves, προσποίηση στο παιχνίδι του και τρομερή έφεση στο επιθετικό ριμπάουντ. Για λεπτομέρειες στο thread του Bullet (ΝΒΑ Drafft 2009)...

Emanuel David Ginobili
Kαι να σκεφτεις οτι εμπαινα στο τοπικ για να ρωτησω αποψεις για τον Μπλερ! smiley.gif
Ηταν πραγματικα εντυπωσιακος στο Miami, και μας οδηγησε στη νικη με 28(!) ποντους! (Duncan αποντως)
Φανταστειτε τι θα μπορεσει να καταφερει αν παιξει 4αρι σε σχημα με τον Duncan στο 5, μιας και θα πεσουν ολοι στον Tim και θα αφησουν τον πιτσιρικα "μονο". Πραγματικα εντυπωσιαστηκα... Να τον ειχαμε αυτον περσυ, να σπρωξει, να παρει κανα ριμπαουντ,να παρει και καμια ανασα ο Tim, θα πηγαιναμε πολυ καλυτερα!
Να μην ηταν τοσο κοντος ρε γμτ... sad.gif
a bullet for your head
Οι Κλιπερς κερδισαν τους Ουωρριορς,δειχνοντας επιθετικη πολυφωνια...τα χω ξαναπει για τους Κλιπερς..εχουν βαθος πλεον,εχουν και ποιοτητα & ολα δειχνουν πως η σεζον που μας περασε,θα ειναι μια πολυ κακη παρενθεση-αναμνηση..
Εντωμεταξυ ο Μορροου ξαναχτυπησε..32π αυτη τη φορα..(ειχε και 30π κοντρα στους Σανς..)..

Επισης οι Θαντερ κερδισαν τους Σανς,με τον Ντουραντ να οργιαζει παλι στο σκοραρισμα..

Τα υπολοιπα αποτελεσματα αναγραφονται πανω-πανω..


http://sportsillustrated.cnn.com/basketbal...cast_recap.html
giannis-hania
Παντως για να πω και την αληθεια δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τους Blazers μεχρι στιγμης.Σε 7 μερες ξεκινα το πρωταθλημα και δεν εχουν δειξει στα μεχρι τωρα παιχνιδια τους οτι ειναι ακομη ετοιμοι για να πλασαριστουν στο top 3 της δυσης.Ποια ειναι η γνωμη σου bullet?

υγ.Ηττα χθες απο τους Jazz με 108-97 icon_drunk.gif
a bullet for your head
QUOTE(giannis-hania @ Oct 21 2009, 22:23 ) *
Παντως για να πω και την αληθεια δεν ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο τους Blazers μεχρι στιγμης.Σε 7 μερες ξεκινα το πρωταθλημα και δεν εχουν δειξει στα μεχρι τωρα παιχνιδια τους οτι ειναι ακομη ετοιμοι για να πλασαριστουν στο top 3 της δυσης.Ποια ειναι η γνωμη σου bullet?

υγ.Ηττα χθες απο τους Jazz με 108-97 icon_drunk.gif

Προς το παρον δεν προβληματιζομαι.Ειναι παιχνιδια προετοιμασιας.
Το συζηταγα τις προαλλες αυτο το πραγμα με εναν φιλο.Ο ΜακΜιλαν πειραματιζεται αρκετα,προκειμενου να βρει το πιο λειτουργικο σχημα,οπως επισης και το πως θα ''μοιρασει τη πιττα'',οσον αφορα τη κατανομη των ρολων και χρονων συμμετοχης..
Στο PG,δεν ειναι μονο η ελευση του Μιλλερ,αλλα και οτι υπαρχει & ''πρεπει'' να αναδειχθει και ο ταλαντουχος Μπειλες..ο οποιος μετα απο μια ''αναγνωριστικη'' γι'αυτον ρουκι σιζον,δειχνει πιο ετοιμος και σιγουρα θελει ο προπονητης του, να τον υπολογιζει περισσοτερο..και ολα αυτα,τη στιγμη που υπαρχει και ο μεχρι προτινος βασικος PG,ο Μπλεικ..
Στις θεσεις SG,G-F,SF,υπαρχει συνωστισμος...πολλοι καλοι παικτες,που ολοι μπορουν να προσφερουν και που σιγουρα επιθυμουν να αγωνιστουν,οσο το δυνατον περισσοτερο..
Ο ΜακΜιλαν,προσπαθει να ενταξει ξανα τον Ουεμπστερ στο πνευμα της ομαδας και να του τονωσει καπως την αυτοπεποιθηση..ο Ρουντι & αυτος,μετα τη ρουκι σιζον του,δεν θα θελει να χασει τα οποια ''κεκτημενα'' που ειχε..
Ο Μπατουν ως τωρα,νομιζω οτι εχει αγωνιστει παρα πολυ λιγο..ο Αουτλοου,λογικα θα βρει περισσοτερα λεπτα στη θεση του PF..
Ο Ροι μεχρι τωρα,παει με ''σβηστες τις μηχανες''..λογικα θα ειναι ετοιμος οταν πρεπει..
Στους ψηλους ο Οντεν δειχνει σε πολυ καλη κατασταση,ενω ο ΜακΜιλαν,φαινεται να υπολογιζει αρκετα και τον Τζουαν Χαουαρντ..ο Αλντριτζ κινειται χαμηλα ακομη..λογικα και αυτος θα ειναι ετοιμος οταν πρεπει..ενω ελπιζω να υπαρξει και αισιο τελος,οσον αφορα τη συμφωνια για τη προωρη επεκταση του συμβολαιου του..
Ο Πρζιμπιλα,δινει αυτα που ξερει και μπορει να δωσει-προσφερει..

Θελω να πιστευω,οτι στην εναρξη του πρωταθληματος,οι Μπλειζερς θα ειναι ετοιμοι..και οτι οσο θα περναει ο καιρος,θα καταφερει ο κοουτς να διαμορφωσει τη καταλληλοτερη χημεια..

ΥΓ:Με τους Τζαζ δεν αγωνιστηκαν οι Οντεν,Αλντριτζ,Ρουντι.
giannis-hania
Ο Pendergraph πιστευω οτι θα πρεπει να παιζει περισσοτερο απο τον Juan Howard μιας και απόσο τον εχω δει πιστευω οτι εχει πολλες περγαμηνες για μια αρκετα καλη καριερα.Πιστευω οτι αξιζει σιγουρα τη θεση του 2ου PF.

υγ.Α και κατι αλλο σημαντικο μιας και το ανέφερες.

''Συνεχίζει στους Μπλέϊζερς ο Ολντριτζ''

http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...p;pubid=5351575
a bullet for your head
QUOTE(giannis-hania @ Oct 22 2009, 16:02 ) *
Ο Pendergraph πιστευω οτι θα πρεπει να παιζει περισσοτερο απο τον Juan Howard μιας και απόσο τον εχω δει πιστευω οτι εχει πολλες περγαμηνες για μια αρκετα καλη καριερα.Πιστευω οτι αξιζει σιγουρα τη θεση του 2ου PF.

υγ.Α και κατι αλλο σημαντικο μιας και το ανέφερες.

''Συνεχίζει στους Μπλέϊζερς ο Ολντριτζ''

http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...p;pubid=5351575

Ο Πεντεργκραφ,αν δεν κανω λαθος ειναι τραυματιας και θα επανελθει τελη Νοεμβρη,αρχες Δεκεμβρη..
Ειναι σιγουρα αρκετα ταλαντουχος,με καλο κορμι και πολυ αθλητικος,ωστοσο θελει δουλεια,μιας και ειναι σχετικα ''ακατεργαστος''..
Μελλοντικα,σιγουρα θα αναβαθμιστει ο ρολος του.
Ο Χαουαρντ ειναι μια παρα πολυ θετικη προσθηκη φετος για τους Μπλειζερς.Ειναι πολυπειρος,κατι που θα φανει πολυ(θελω να πιστευω..),στα φετινα πλει-οφς..δινει βαθος σε μια θεση,που περσι δεν υπηρχαν λυσεις πισω απ τον ΛαΜαρκους και μπορει να παιξει με επιτυχια & τον ρολο του βετερανου-μεντορα στους Οντεν & Αλντριτζ.
Την ειδηση την ειδα και εγω..
Περισσοτερα για τους Μπλειζερς στο καινουργιο τοπικ που ανοιξε,& που αφορα τη φετινη σεζον..
Σε περιμενω εκει..αντε..και καλες συζητησεις να εχουμε.. wink.gif
aegeansheed
To συνεχίζω εδώ...

Για όποιον ενδιαφέρεται, live το Wolves-Knicks στο Παρίσι.
HLR CENATION
χαλια οι νικς...Ο Πεκοβιτς εχει σοβαρο ρολο στους λυκους που πιστευουν πολυ στον Μιλισιτς...
aegeansheed
QUOTE(laclippers @ Oct 6 2010, 23:54 ) *
που πιστευουν πολυ στον Μιλισιτς...


Μάλιστα φαίνεται καλός, καλή man2man άμυνα στον Amare σε 2-3 φάσεις που είδα.

p.s. Κάποιοι benchwarmer κ σια καλά θα κάνουν να δουν κανένα ματσάκι για να μη βγει η χρονιά με calderon (τρομάρα μου εγώ την έβγαλα τελικά) και Hibbert πάλι! tongue.gif
aegeansheed
Dallas-Orlando live στην νέα αρένα των Magic.
O Dirk παίζει πάλι με κορδέλα!
Leon_cp3
Κάθε άλλο γεγονός στα σημερινά ματς νομίζω ότι επισκιάζεται καθώς ο μέγιστος Scalabrine στο 110-103 των Μπουλς απέναντι στους Ράπτορς πέτυχε 14 (!) πόντους με 6/7 σουτ ενώ είχε και 4 ασίστ.
Αλήθεια,πόσο καλά μπορούν να αισθάνονται εκεί στο Τορόντο ύστερα από αυτό; smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.