Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ψάχνω TV....Προτάσεις έως 250 ευρώ!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
OnLy_PAS-AthEnS
Καλησπερα!Θελω να αγορασω μια τηλεοραση για το υπνοδωματιο LED κατα προτιμηση γυρω στις 22" με budget εως 250 ευρω!Δεν εχω βρει κατι εξαιρετικο μεχρι στιγμης!Μονο την Samsung ue22D5003!Eχετε να μου προτεινετε κατι??


Y.Γ με ενδαιφερει παρα πολυ να μπορει η τηλεοραση να παιρνει εξωτερικο σκληρο δισκο για ταινιες και τετοια!
Υ.Γ-2-Με βιαζει λιγο το θεμα ..: )
str
με τοσα λεφτα βρισκεις ευκολα και μεγαλυτερη..
βεβαια για δωματιο ξαπλα στο κρεβατι 22 ειναι καλα..ισως καλυτερα να ειναι 24 η 26..
απλα εχε στο νου σου οτι οι περισσοτερες οπως πχ η σονυ που εχω εγω δεν παιζουν υποτιτλους αν δεν ειναι ενσωματωμενοι στην ταινια....
πρπει να ειναι μεσα στην ταινια και οχι αρχειακι srt εκτος...

ενας φιλος μου μου εχει πει οτι οι lg το κανουν, δηλ παιζουν τους υποτιτλους ακομα και να ειναι σε αλλο αρχειο ξεχωριστο..δεν το επιβεβαιαωνω... ψαξτο λιγο αν μπορεις...
Magnus92
QUOTE(str @ Mar 12 2012, 15:45 ) *
ενας φιλος μου μου εχει πει οτι οι lg το κανουν, δηλ παιζουν τους υποτιτλους ακομα και να ειναι σε αλλο αρχειο ξεχωριστο..δεν το επιβεβαιαωνω... ψαξτο λιγο αν μπορεις...


Το επιβεβαιώνω εγω... rolleyes.gif

Εχω LG τηλεοραση, και οι υποτιτλοι απο ξεχωριστο αρχείο παιζουν κανονικα στην ταινια...

gallistis
ρωτώντας τον ειδήμονα αδερφό μου,οι προτάσεις είναι οι εξης

1)LG lk450

2)samsung d550

3)toshiba 833g

αυτες ειναι 32αρες και ίσως κοστιζουν μέχρι 20 ευρώ παραπάνω απο το μπάτζετ σου...αλλά προφανώς αξίζει να δώσεις 270 για μια 32αρα παρα να αγοράσεις μια 22αρα.ριξε και στο σκρουτζ μια ματια
OnLy_PAS-AthEnS
Επειτα απο ερευνα ας πουμε που εκανα κατελειξα κε εγω οτι αξιζει ενα 50ρι παραπανω για32αρα καλη τηλεοραση!!Επειδη εχω samsung στο σαλονι θα προτιμουσα μια τηλεοραση της ιδιας εταιρειας γιατι ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!


Υ.Γ LCD -LED :θα δω μεγαλη διαφορα???...Γιατι οι αντιστοιχες LED πανε 100 ευρω πανω απο τις LCD!
frenchman7
Χθες είδα προσφορά σε φυλλάδιο κωτσοβολου, SAMSUNG 32'' LED, 299 EURO!!
gallistis
QUOTE(OnLy_PAS-AthEnS @ Mar 13 2012, 06:30 ) *
Επειτα απο ερευνα ας πουμε που εκανα κατελειξα κε εγω οτι αξιζει ενα 50ρι παραπανω για32αρα καλη τηλεοραση!!Επειδη εχω samsung στο σαλονι θα προτιμουσα μια τηλεοραση της ιδιας εταιρειας γιατι ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος!


Υ.Γ LCD -LED :θα δω μεγαλη διαφορα???...Γιατι οι αντιστοιχες LED πανε 100 ευρω πανω απο τις LCD!


το led ειναι περισσότερο κόλπο του μαρκετινγκ...αντι για ccfl (λαμπες φθορισμού) έχουν (λεντάκια) led.αλλά λόγω κόστους δεν έχουν σε όλο το εύρος της οθόνης(θα ανέβαζε απαγορευτικά η τιμή).αν είχαν σε όλη την οθόνη,τοτε ναι θα είχες πολύ καλύτερη εικόνα.κερδίζεις μόνο σε κατανάλωση ενέργειας και σε πάχος οθόνης
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.