Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague 2005-2006
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Green_Fan
Άντε να δούμε ποιόν θεωρούμε φαβορί για φέτος...

Υ.Γ:Aν ψηφίσετε την επιλογή Other τότε κάντε reply γράφοντας την ομάδα που πιστεύευτε οτι θα το πάρει...


Πολύ ενισχυμένη η Barcelona...Έχει κάνει πάρα πολύ καλές μεταγραφές...Gianluca Basile,Denis Marconato,Milos Vujanic,Michalis Kakiouzis,Shammond Williams,Marvis Thornton...

2 πολύ καλές κινήσεις από τον όμιλο του Παναθηναικού έχει κάνει η Malaga αφού πήρε Marcus Brown και Daniel Santiago...

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 4ο Ευρωπαικό μέσα στην Πράγα
dizzy_fingers
Αααααα είναι νωρίς ακόμα. Κι εγώ θέλω να το σηκώσουμε το τρόπαιο αλλά θα περιμένω τουλάχιστον μέχρι το πέρας της μισής πρώτης φάσης για να θέσω τη γνώμη μου επί του θέματος.

Όσον αφορά τις ομάδες αυτές:
- Η Μακάμπι δε νομίζω να το ξανασηκώσει. Σίγουρα θα έχει πολλή φόρα από τα προηγούμενα χρόνια, αλλά από τη στιγμή που έχασε τον πολυτιμότερό της παίχτη (για τον Κόμματο μιλάω ασφαλώς laugh.gif tongue.gif )δεν τη βλέπω να ικανή να τα καταφέρει. Για final4 τη βλέπω σίγουρα πάντως.
- Στην Μπάρτσα με τόσους νέους παίχτες θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε πως θα δέσει το σύνολο - κάτι σαν τον Ολυμπιακό ένα πράγμα biggrin.gif.
- Στην ΤΣΣΚΑ το μεγάλο στοίχημα είναι αν θα τα καταφέρει ο coach στη θέση του Ίβκοβιτς.
- Η Ταού πιθανότατα δε θα καταφέρει να μπει ούτε καν στο final4. Κράτησε τον κόουτς που τον ήθελε η μισή Ευρώπη, αλλά το γεγονός ότι κι αυτή έχασε τον πολύτιμο Λιθουανό της (αν και διάβασα κάπου ότι παίζει να τον κόψουν οι Χόρνετς) τη ρίχνει πολύ στην μπασκετική υπόληψη του κόσμου.

Όλα αυτά είναι λόγια του αέρα πάντως, και σίγουρα θα χρειαστεί να περιμένουμε λίγο για να δούμε τις ομάδες...
bhoy
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 8 2005, 02:46 PM)
- Η Ταού πιθανότατα δε θα καταφέρει να μπει ούτε καν στο final4. Κράτησε τον κόουτς που τον ήθελε η μισή Ευρώπη, αλλά το γεγονός ότι κι αυτή έχασε τον πολύτιμο Λιθουανό της (αν και διάβασα κάπου ότι παίζει να τον κόψουν οι Χόρνετς) τη ρίχνει πολύ στην μπασκετική υπόληψη του κόσμου.
.
*



έχω την εντύπωση,πως ο Ιβάνοβιτς είναι,πλέον,στη Barca παρέα με τον Σάβιτς!
dizzy_fingers
Και να φανταστείς πως ετοιμαζόμουν να γράψω ότι ο Ιβάνοβιτς πήγε στην ΤΣΣΚΑ... 40.gif τα έχω μπερδέψει λίγο ε? blush.gif

Anyway, ένας παραπάνω λόγος για να μην πιστεύω πως η Ταού θα πάει Πράγα φέτος.
qspock
Φαβορι η Μπαρτσα για το final four, λογω μεταγραφων και κυριως λογω κοουτς. Πιστευω οτι θα εχουμε και μια ομαδα απο Ελλαδα στους 4, απλα δε ξερω πoια 19.gif

Ελα, το βρηκατε, την ΑΕΚ εννοω!
laugh.gif 24.gif
hagi
Δύσκολο το βλέπω φέτος.
Μπορεί να κάνει κάτι η Μπαρτα αλλά μάλλον δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τίποτα. cool.gif

Θα δούμε στο τέλος
Warrior
QUOTE(dizzy_fingers)
- Στην Μπάρτσα με τόσους νέους παίχτες θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε πως θα δέσει το σύνολο - κάτι σαν τον Ολυμπιακό ένα πράγμα .


Καμια σχεση ενα πραγμα.... tongue.gif tongue.gif
biggrin.gif

Η Μπαρτσελονα δειχνει πολυ δυνατη,την θεωρω το μεγαλυτερο φαβορι
αυτη τη στιγμη.Βεβαια επειδη αυτοι ειναι και ..ψιλολουζερ rolleyes.gif ...
μετα βλεπω Μακαμπι,ΤΣΣΚΑ(αλλοι λουζερ αυτοι..),Παναθηναικο και αλλη
μια!Περιμενω να δειξουν δειγματα γραφης και οι Ιταλικες.Η Φορτιτουντο
"μοιαζει" καλη.

Ειναι λιγο νωρις ακομα..
ashton
Δεν υπάρχει ομάδα 'Barcelona' στο μπάσκετ.

Wintertur FCB λέγεται :-)
LEFTERIS733
Ε, χρειαζεται να πω τι ψηφισα;... biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.