Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Καλύτερη 5άδα Euroleague
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Anxel
Γιασικεβίτσιους ( Μακάμπι ) , Γιάκα Λάκοβιτς ( Παναθηναικός ) , Αρβίντας Μασιγιάουσκας ( Ταού Κεράμικα ) , Μάρκους Μπράουν ( ΤΣΣΚΑ Μόσχας) , Τσάρλς Σμιθ ( Σκαβολίνι Πέζαρο ) , Άντονι Πάρκερ ( Μακάμπι) , Λουις Σκόλα ( Ταού Κεράμικα ) , Ντέιβιντ Άντερσεν ( ΤΣΣΚΑ Μόσχας ) , Τανόκα Μπέαρντ ( Ζαλγκίρις Κάουνας ) , Νίκολα Βούισιτς ( Μακάμπι )

Αυτοί είναι οι 10 παίκτες που είναι υποψήφιοι για την καλύτερη 5άδα της φετινής Euroleague.Η 5άδα θα ανακοινωθεί το Σάββατο 7 Μαιου στο ετήσιο γκαλά της Euroleague στο Final-4.

Οι επιλογές μου σε λίγο... wink.gif
NBAholic
1. Γιασικεβίτσιους
2. Μπράουν
3. Πάρκερ
4. Σκόλα
5. Άντερσεν

Κατά σύμπτωση, θα τους δούμε όλους στο F4.
Δεν έβαλα παίχτη του ΠΑΟ, γιατί πρόκειται για ομάδα όπου δεν ξεχωρίζει κάποιος παίχτης πάνω απ όλους τους άλλους σαν ηγέτης, όπως πχ, ο Σαρούνας. Πιθανώς θα μπορούσα να τοποθετήσω το Λάκοβιτς, αλλά παίρνω σαν κριτήριο όλη τη χρονιά, όχι μόνο το τελευταίο 2μηνο.
IraTmac
QUOTE (NBAholic @ Apr 27 2005, 07:41 PM)
1. Γιασικεβίτσιους
2. Μπράουν
3. Πάρκερ
4. Σκόλα
5. Άντερσεν

Κατά σύμπτωση, θα τους δούμε όλους στο F4.
Δεν έβαλα παίχτη του ΠΑΟ, γιατί πρόκειται για ομάδα όπου δεν ξεχωρίζει κάποιος παίχτης πάνω απ όλους τους άλλους σαν ηγέτης, όπως πχ, ο Σαρούνας. Πιθανώς θα μπορούσα να τοποθετήσω το Λάκοβιτς, αλλά παίρνω σαν κριτήριο όλη τη χρονιά, όχι μόνο το τελευταίο 2μηνο.

προσυπογράφω. wink.gif
Warrior
1. Γιασικεβίτσιους
2. Μασιγιάουσκας
3. Πάρκερ
4. Σκόλα
5. Άντερσεν

Επειδη δεν εχω δει τον Μπραουν,εως οτου τον δω..βαζω τον Μασιγιαουσκας!
dizzy_fingers
1. Γιασικεβίτσιους (no comment 1 biggrin.gif)
2. Μασιγιάουσκας (μου φαίνεται αδικία το να μην τον βάλω στη 5άδα...)
3. Πάρκερ (no comment 2 biggrin.gif)
4. Μπέαρντ (η ομάδα του δεν προχώρησε αλλά αυτός έκανε φοβερά παιχνίδια όλη τη χρονιά)
5. Άντερσεν (no comment 3 biggrin.gif )


Λείπουν πάντως παίχτες που θα μπορούσαν να βρίσκονται στη λίστα με τους υποψηφίους όπως ο καλύτερος αμυντικός της χρονιάς Διαμαντίδης, ένας εκ των δύο τρελών της Εφές, Σόλομον-Ντόμερκαντ...
Anxel
Η 5άδα κανονικά θα πρέπει να είναι η ακόλουθη:

PM: Δημήτρης Διαμαντίδης
PG: Γιάκα Λάκοβιτς
SF: Φραγκίσκος Αλβέρτης
PF: Μαικ Μπατίστ
C: Κώστας Τσαρτσαρής

Όμως επειδή οι υπεύθυνοι της Euroleague είναι άδικοι ας ψηφίσω ανάμεσα στους 10 που διάλεξαν...

PM: Γιάκα Λάκοβιτς (ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ).Έτσι γιατί γουστάρω να βάλω έναν παίκτη δικό μας...Άντε άντε να έχω 2 επιλογές και να βάλω και Σαρούνας παρακαλώ?
PG: Άντονι Πάρκερ ( Μακάμπι)
SF: Αρβίντας Μασιγιάουσκας ( Ταού Κεράμικα )
PF: Λουις Σκόλα ( Ταού Κεράμικα )
C: Ντέιβιντ Άντερσεν ( ΤΣΣΚΑ Μόσχας )

Πάντως απουσιάζει το βραβείο του καλύτερου προπονητή της Ευρωλίγκα...Γιατί δεν το δίνουν και αυτό?Αλλά θα μου πείτε οτι θα είχε καταντήσει στημένο...Αφού κάθε χρόνο θα το έπαιρνε ο Ζοτς... 41.gif
dizzy_fingers
Κι αν δεν το σηκώσει ο Ζοτς αλλά ο κουμπάρος...?

Πολύ σίγουρο σε βλέπω πάντως... 39.gif
harris
Λακοβιτς
Μπραουν
Παρκερ
Σκολα
Αντερσεν

Φαντασου μια ομαδα σαν και αυτην
w00t.gif
Anxel
Ανακοινώθηκε η καλύτερη 5άδα:

PM:Σαρούνας Γιασικεβίτσιους
SG:Αρβίντας Μασιγιάουσκας
SF:Άντονι Πάρκερ
PF:Ντέιβιντ Άντερσεν
C:Νίκολα Βούισιτς

Αναπληρωματική 5άδα:

PM:Γιάκα Λάκοβιτς
SG:Τσάρλς Σμιθ
SF:Mάρκους Μπράουν
PF:Λούις Σκόλα
C:Τανόκα Μπέαρντ

Το βραβείο του πρώτου σκόρερ (Αλφόνσο Φόρντ) έδωσε στον Τσάρλς Σμιθ η γυναίκα του Αλφόνσο Φόρντ που προσκλήθηκε από την ULEB για αυτό τον σκοπό...Και τυπικά παρέλαβαν τα βραβεία τους οι Δημήτρης Διαμαντίδης (καλύτερος αμύντικος) και Εραζέμ Λόρμπεκ (καλύτερος νέος παίκτης)...

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.