Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA live 08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
Pierce
QUOTE
Είναι παράπονο των ευρωπαίων φιλάθλων εδώ και χρόνια το γεγονός ότι η ΕΑ δεν έχει ασχοληθεί εντονότερα με το ευρωπαϊκό μπάσκετ.

Είναι επίσης γεγονός ότι το εν λόγω άθλημα πέρασε τα πάνω και τα κάτω του, ωστόσο αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε τέτοιο σημείο ώστε μεγάλοι αστέρες να δίνουν το «παρών» σε όλα τα πρωταθλήματα.

Σε αναγνώριση των παραπάνω, ο μεγαλύτερος ανεξάρτητος publisher αποκάλυψε πολυετή συμφωνία συνεργασίας με τη FIBA, έτσι ώστε οι μπασκετόφιλοι να μπορούν να απολαύσουν στο NBA Live ’08 τις εθνικές ομάδες Ισπανίας, Ελλάδας, ΗΠΑ, Γαλλίας, Γερμανίας, Ιταλίας, Αργεντινής και Κίνας.

Οι εν λόγω ομάδες θα είναι διαθέσιμες με το πλήρες ρόστερ τους στο Play Now, καθώς επίσης και στο νέο FIBA Championship Mode, το οποίο είναι ουσιαστικά ένα mini πρωτάθλημα ανάμεσα σε αυτές τις οκτώ.

Όπως αποδεικνύεται, η ΕΑ αρχίζει να ρίχνει ένα... λοξό βλέμμα στην Ευρώπη και κανείς δεν θα πρέπει να αποκλείει το ενδεχόμενο να δούμε στο άμεσο μέλλον κι ένα... FIBA Live. Ο τίτλος κυκλοφορεί και στη χώρα μας τον Οκτώβριο για PlayStation 3, PlayStation 2, PSP, Xbox 360, Wii και PC. www.contra.gr

yeah baby...


τα screenshots ειναι ιδιαιτερως ενθαρρυντικά, βεβαια μαλλον ειναι απο το κτηνος το ps3 και στο ps2 θα ειναι κατωτερης ποιοτητας αλλα 650 € δεν τα δινω δεν τα δινω δεν τα δινω!(ακομα tongue.gif )
Air Kef
TI ΛΕΣ ΤΩΡΑ;;;;;; w00t.gif
NBAer
QUOTE(pierce21 @ Aug 3 2007, 21:26 ) *
yeah baby...


τα screenshots ειναι ιδιαιτερως ενθαρρυντικά, βεβαια μαλλον ειναι απο το κτηνος το ps3 και στο ps2 θα ειναι κατωτερης ποιοτητας αλλα 650 € δεν τα δινω δεν τα δινω δεν τα δινω!(ακομα tongue.gif )


Αν εχεις PC τοτε με μια GeForce 8800 GTX τοτε το κανεις να νιωθει μειονεκτικα το PS3. biggrin.gif

Και μην ξεχνας οτι απο Σεπτεμβριο περιμενουμε το τερας των τερατων, την απιστευτα απιστευτη(συμφωνα με τα εως τωρα δεδομενα) GeForce 9800 GTX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ενα βημα πριν το REAL WORLD GRAPHICS.....

Για περισσοτερα σχετικα με το ΝΒΑ Live 2008:
http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?p=1728844#post172
hagi
Αν γίνει αυτό με τις Εθνικές ομάδες θα είναι ένα πρώτο βήμα.Παίζω χρόνια το NBA Live και είμαι φανατικός του (βέβαια έχει και στραβά) και απορώ και γω τόσα χρόνια γιατί δεν μπαίνει και η Ευρωλίγκα μέσα.Ας κάνουν όμως την αρχή με τις Εθνικές και πιστεύω ότι θα μπει και η Ευρωλίγκα μέσα.

Και σταμάτησαν και τα patch που έβγαιναν για το NBA Live τα οποία βέβαια δεν ήταν και τέλεια όπως θα το φτιάξει η EA.

To περιμένω με αγωνία έτσι και αλλώς.Πάντως ακόμη είμαι στην τρίτη χρονιά στο NBA LIVE 07 και θα ήθελα να την τελειώσω.Αν βγει Οκτώβριο προλαβαίνω άνετα.. smiley.gif

Υ.Γ Ρε παιδιά διάβασα στο τέλος του άρθρου στο insomnia ότι δεν θα είναι διαθέσιμο στο pc το FIBA World Championship Mode..Έλεος δηλαδή..Λογικά θα είναι όμως οι ομάδες από το Play Now. Πάντως πολύ φοβάμαι ότι στο μέλλον θα το σταματήσουν για pc δεν ξερω,αλλά αυτή την αίσθηση μου δίνουν τελευταία.
NBAer
QUOTE(hagi @ Aug 3 2007, 22:42 ) *
Αν γίνει αυτό με τις Εθνικές ομάδες θα είναι ένα πρώτο βήμα.Παίζω χρόνια το NBA Live και είμαι φανατικός του (βέβαια έχει και στραβά) και απορώ και γω τόσα χρόνια γιατί δεν μπαίνει και η Ευρωλίγκα μέσα.


Και εγω απορω. Ειναι τελειως χαζο να μην μπαινει. Η ποικιλια δεν εβλαψε ποτε.....

Οσο για το "εχει και στραβα":
Το ΝΒΑ Live 07 και γενικα τα τελευταια χρονια η σειρα, ειναι τραγικη. Μιλαω παντα για το gameplay κυριως.
Η beta εκδοση του NBA live 08 ειναι εμφανως καλυτερη σε αυτον τον τομεα μετα απο 5-6 παιχνιδια. Αλλα και παλι δεν εντυπωσιαστηκα..... sad.gif


QUOTE
Υ.Γ Ρε παιδιά διάβασα στο τέλος του άρθρου στο insomnia ότι δεν θα είναι διαθέσιμο στο pc το FIBA World Championship Mode..Έλεος δηλαδή..Λογικά θα είναι όμως οι ομάδες από το Play Now.


Ελεος πραγματι..... shot.gif


QUOTE
Πάντως πολύ φοβάμαι ότι στο μέλλον θα το σταματήσουν για pc δεν ξερω,αλλά αυτή την αίσθηση μου δίνουν τελευταία.


This ain't gonna happen! NEVER! biggrin.gif
McRae
Να και ενα σχετικο βιντεο

http://media.xbox360.ign.com/media/900/900...id_2077200.html

Ελπιζω παντως στην κανονικη εκδοση να εχουν σωστη τη γραμμη του τριποντου,επισης η απουσια της Ανγκολα αποτελει σκανδαλο αλλα θα το αντεξουμε και αυτο..
k_sal_15
To παιχνίδι φαίνεται πραγματικά καλό... Αν και τα screenshots και τα video πολλές φορές δημιουργούν προσδοκίες για τα γραφικά που δεν επαληθεύονται... sad.gif
Alexmei
QUOTE
Αν εχεις PC τοτε με μια GeForce 8800 GTX τοτε το κανεις να νιωθει μειονεκτικα το PS3.


έχεις GeForce 8800 GTX? w00t.gif



το NBA Live '08 όσο εντυπωσιακό και να μου φένεται έχει πολλές ατέλειες

ευτηχώς που υπάρχει και αυτό:




tongue.gif tongue.gif tongue.gif
NBAer
QUOTE(Alexmei @ Aug 4 2007, 17:43 ) *
έχεις GeForce 8800 GTX? w00t.gif


Why not? biggrin.gif


QUOTE
το NBA Live '08 όσο εντυπωσιακό και να μου φένεται έχει πολλές ατέλειες


Η beta εκδοση του εχει ενα πολυ καλυτερο gameplay απο αυτο του 07, αλλα μιας και του 07 ηταν το χειριστο δυνατο, αυτο δεν πρεπει να λεει και πολλα....
Τα γραφικα του παντως ειναι ακομα καλυτερα και πιο "λογικα".....


QUOTE
ευτηχώς που υπάρχει και αυτό:


tongue.gif tongue.gif tongue.gif


Εγω παντα ημουν με την ΕΑ.
Απο το πρωτο μου FIFA 97, με το φοβερο(για την εποχη) FIFA 98 και τα υπολοιπα FIFA, με την καλη σειρα F1 Championship, ολα μου χαρισαν φοβερες στιγμες thanks to EA_Sports!
Αλλα το ΝΒΑ Live το μετατρεψανε σε χαζομαρα τα τελευταια χρονια..... sad.gif sad.gif
Αλλα οχι και EA sucks! This is too much.... smile.gif
morfi
QUOTE(hagi @ Aug 3 2007, 22:42 ) *
Αν γίνει αυτό με τις Εθνικές ομάδες θα είναι ένα πρώτο βήμα.Παίζω χρόνια το NBA Live και είμαι φανατικός του (βέβαια έχει και στραβά) και απορώ και γω τόσα χρόνια γιατί δεν μπαίνει και η Ευρωλίγκα μέσα.

Και γιατί να μπεί ?

Ξεχνάτε ότι το παιχνίδι λέγεται ΝΒΑ Live. Σας έκαναν την τιμή και έβαλαν all-star ευρωπαική ομάδα. Και πολύ ήταν. Who cares for Europe anyway ?

Μια χαρά δεν είναι έτσι το παιχνίδι ? Μην το χαλάσουμε ΚΑΙ αυτό...

Αν είναι τουλάχιστον να μπουν στα ηλεκτρονικά παιχνίδια ευρωπαικές ομάδες ας φτιάξουν ένα ξεχωριστό.


BTW κάπου είχα ξαναγράψει ότι το NBA Live 08 θα είναι κάτι το τελείως διαφορετικό από τα προηγούμενα. Οι τύποι μέσα στην ΕΑ τα πήραν άσχημα με τις κριτικές και θα αλλάξουν σχεδόν όλο το παιχνίδι.
Alexmei
QUOTE(NBAer @ Aug 4 2007, 18:27 ) *
Why not? biggrin.gif


τυχερούλη

QUOTE
Η beta εκδοση του εχει ενα πολυ καλυτερο gameplay απο αυτο του 07, αλλα μιας και του 07 ηταν το χειριστο δυνατο, αυτο δεν πρεπει να λεει και πολλα....
Τα γραφικα του παντως ειναι ακομα καλυτερα και πιο "λογικα".....


ναι τουλάχιστον τώρα δεν "γλυστράνε" στο πάτωμα

Θυμάστε στα παλιότερα NBA Live που πατάς το "lay-up" και εκεί που τρέχει ξαφνικά πηδάει και κάνει lay-up, ούτε βήματα ούτε τπτ. τώρα το φτιάξαν αυτό;

QUOTE
Εγω παντα ημουν με την ΕΑ.
Απο το πρωτο μου FIFA 97, με το φοβερο(για την εποχη) FIFA 98 και τα υπολοιπα FIFA, με την καλη σειρα F1 Championship, ολα μου χαρισαν φοβερες στιγμες thanks to EA_Sports!
Αλλα το ΝΒΑ Live το μετατρεψανε σε χαζομαρα τα τελευταια χρονια..... sad.gif sad.gif
Αλλα οχι και EA sucks! This is too much.... smile.gif


Καμιά φορά sucks biggrin.gif
NBAer
QUOTE(Alexmei @ Aug 5 2007, 01:06 ) *
ναι τουλάχιστον τώρα δεν "γλιστράνε" στο πάτωμα


Γλυστρανε ακομη..... shot.gif shot.gif

QUOTE
Θυμάστε στα παλιότερα NBA Live που πατάς το "lay-up" και εκεί που τρέχει ξαφνικά πηδάει και κάνει lay-up, ούτε βήματα ούτε τπτ. τώρα το φτιάξαν αυτό;


Ειναι σε καλυτερο βαθμο η κατασταση, αλλα και παλι πολλες φορες μου συνεβη σε χρονο dt και γλιστρωντας σαν ανεμος, να παει απο το τριποντο με αστραπιαιες κινησεις κατω απο το καλαθι και μαγικα χωρις να μπορει να κοπει να βαλει το καλαθι. shot.gif shot.gif shot.gif
Επισης οι "σπαστικες" με ταχυτητα κεραυνου κινησεις που κανουν τον παικτη να ξεφευγει αστραπιαια ειναι ακομα εδω. sad.gif

Παντως τα γραφικα ειναι απιστευτα και πολυ καλυτερα απο του 07!
Προχωραμε ολο και πιο πολυ προς τα γραφικα του πραγματικου παιχνιδιου....
Αν το gameplay ηταν λιγο καλο, τοτε θα ηταν σουπερ το παιχνιδι. Εχουν γινει βηματα προοδου σε σχεση με το 07 στο gameplay αλλα οχι αλματα. Ως τον Οκτωβριο ελπιζω να εχουν βελτιωσει φοβερα το gameplay γιατι αλλιως δεν θα ειναι το revolutionary-game που "υποσχεθηκαν".....
Alexmei
QUOTE(NBAer @ Aug 5 2007, 01:15 ) *
Γλυστρανε ακομη..... shot.gif shot.gif
Ειναι σε καλυτερο βαθμο η κατασταση, αλλα και παλι πολλες φορες μου συνεβη σε χρονο dt και γλιστρωντας σαν ανεμος, να παει απο το τριποντο με αστραπιαιες κινησεις κατω απο το καλαθι και μαγικα χωρις να μπορει να κοπει να βαλει το καλαθι. shot.gif shot.gif shot.gif
Επισης οι "σπαστικες" με ταχυτητα κεραυνου κινησεις που κανουν τον παικτη να ξεφευγει αστραπιαια ειναι ακομα εδω. sad.gif

Παντως τα γραφικα ειναι απιστευτα και πολυ καλυτερα απο του 07!
Προχωραμε ολο και πιο πολυ προς τα γραφικα του πραγματικου παιχνιδιου....
Αν το gameplay ηταν λιγο καλο, τοτε θα ηταν σουπερ το παιχνιδι. Εχουν γινει βηματα προοδου σε σχεση με το 07 στο gameplay αλλα οχι αλματα. Ως τον Οκτωβριο ελπιζω να εχουν βελτιωσει φοβερα το gameplay γιατι αλλιως δεν θα ειναι το revolutionary-game που "υποσχεθηκαν".....



είδα ένα βίντεο στο youtube (δεν μπορώ να το βρω τώρα) που δείχνει την διαφορά από το 07 με το 08 για το PS3 με παράδειγμα τον McGrady και τον έδειχνε να μην γλυστράει και να κάνει ολοκληρωμένη κίνηση το πόδι του. Εκτός αν λες το άλλο που εκεί (όπως λες) τρέχει σαν αστραπή και μπαίνει μπροστά αμυντικός αντι να τον ρίξει κάτω όπως θα γινόταν στην πραγματικότητα, απλά "κολλάει" πάνω του και συνεχίζει να τρέχει πάνω στον γραφικό αμυντικό και να μην πάει πουθενά. 68.gif

Τα γραφικά δεν εντυπωσιάζουν όσο θα έπρεπε.
dizzy_fingers
Αυτό το βίντεο λες?



Πολύ ενδιαφέρον αλλά από όσα βίντεο του παιχνιδιού έχω δει στο youtube δεν ξέρω αν τελικά τα εφάρμοσαν τελικά...
Alexmei
ακριβώς αυτό. Πάντως εγώ ΝΒΑ live το 2012 θα πάρω. biggrin.gif
Pierce
αυτο το βιντεο με καταστρεψε ψυχικα!
απο οτι φαινεται το πορτοφολι μου θα μικρυνει σημαντικα μεσα στον επομενο μηνα...... tongue.gif
k_sal_15
QUOTE(pierce21 @ Aug 5 2007, 14:31 ) *
αυτο το βιντεο με καταστρεψε ψυχικα!
απο οτι φαινεται το πορτοφολι μου θα μικρυνει σημαντικα μεσα στον επομενο μηνα...... tongue.gif


21.gif Μια από τα ίδια και εδώ... Αλλά ταυτόχρονα λέω δεν πείράζει, το video με πόρωσε... Ανυπομονώ!!!
Pierce
ενα βιντεο με ενα νεο χαρακτηριστικο του καινουριου live που λεγεται ''hot spot''

dizzy_fingers
Oh yeah! w00t.gif

Χρωματιστό ταρτάν στο παρκέ tongue.gif.
Alexmei
πολύ βλακεία μιλάμε... hot spot. ούτε για καθηστερημένα να το φτιάχναν.

Nba live 2012 πρέπει να πάρουμε. Μην ξοδεύεται τα λεφτά σας τώρα.
reignman
βασικα μη το πατε τοσο μακρια.... nba 2k7-2k8 wink.gif
morfi
QUOTE(reignman @ Aug 16 2007, 02:19 ) *
βασικα μη το πατε τοσο μακρια.... nba 2k7-2k8 wink.gif

Ελάτε τώρα με την 2k σειρά. Να μου λείπει να παίζω με το αναλογικό (και μόνο με αυτό) και να μην μπορώ να κοντρολάρω τον παίκτη...
Pierce
γιατι στο live με τι παιζεις; αφου τα βελακια ειναι για τα συστηματα.
αλλα και να μην ηταν analog rulez
sihainas
άμα το συνηθίσεις analog rulez indeed...αλλά δεν συνηθίζετε το άτιμο... έχω μοχλό με analog...χμ...ούτε κι εγώ ξέρω πόσα χρόνια...μάλλον όταν πρωτοβγήκαν για το πρώτο playstation και ακόμα δεν μπορώ να παίξω μ'αυτά tongue.gif
reignman
QUOTE(pierce21 @ Aug 16 2007, 10:37 ) *
γιατι στο live με τι παιζεις; αφου τα βελακια ειναι για τα συστηματα.
αλλα και να μην ηταν analog rulez



x απειρο
PanosIlio
Μάλιστα για να το δούμε και αυτό. Ενδιαφέρον φαίνεται, καλά τα βιντεάκια, καλά και τα screenshots αλλά αν δεν το πάρουμε στα χέρια μας δεν μπορούμε να ξέρουμε τι θα δούμε. tongue.gif άρα υπομονή ακόμα.

Αυτό με τις 8 Εθνικές μου άρεσε, καλό feature, αυτό με τα hotspots χαζομάρα, δεν χρειάζεται, εκεί που πας να το κάνεις πιο ρεαλιστικό προσθέτεις και κουμπάκι που να σου δείχνει από που να σουτάρεις, ε όχι.

Οι pc χρήστες αν δεν έχουν καλή, πολύ καλή κάρτα γραφικών αυτά που βλέπουν στα βίντεο δεν θα τα δουν ποτέ στην οθόνη τους tongue.gif και φυσικά παίζει ρόλο και η οθόνη ε, αν είναι μια απλή τετράγωνη και όχι HD και καλή κάρτα να έχουμε πάλι δεν θα τα δούμε tongue.gif
morfi
QUOTE(pierce21 @ Aug 16 2007, 10:37 ) *
αλλα και να μην ηταν analog rulez

Το αναλογικό χρησιμεύει μόνο για να οδηγήσεις αεροπλάνο. Σε όλα τα άλλα απλά σε μπερδεύει.

Εμένα πάντως, ακόμα και με το αεροπλάνο με μπερδεύει. biggrin.gif
Pierce
στο pro evo κανεις κατι κινησεις αλλο πραμα....
σαν σταματημενους τους περνας.... cool.gif
PanosIlio
Ε KONAMI σεβασμός, αν αυτή η εταιρεία καταπιανόταν ποτέ με το basket τότε θα μιλάγαμε για πραγματικά φοβερό παιχνίδι.

Στο καινούργιο Pro μέχρι και κουμπί πεσίματος πρόσθεσαν οι αθεόφοβοι. Μάλλον από τον Καραγκούνη πήραν την ιδέα tongue.gif
Coach K
Το μπάσκετ θα έρχεται πάντα δεύτερο στα PC και PS επειδή δεν ασχολούνται πολλοί μαζί του. Τόσα χρόνια, πόσα παιχνίδια για ποδόσφαιρο έχουν βγει (manager και sim) - άπειρά(;;;) και πόσα για μπάσκετ (μετρημένα στα δάχτυλα ενός χεριού. Δεν υπάρχει λόγος για την EA να τρελαθεί, να ανεβάσει το budget για να βγάλει ότι καλύτερο μπορεί σε παιχνίδι μπάσκετ με εθνικές ομάδες, εθνικά πρωταθλήματα, παγκόσμιες διοργανώσεις κλπ, παρά μόνο ΝΒΑ. Αφού δεν υπάρχει ανταγωνιστής. Αν όμως άρχιζαν και έβγαζαν και άλλες εταιρίες ανάλογα παιχνίδια, ο πύχης θα ανέβαινε προ όφελος των χρηστών.
Αρχίστε λοιπόν να δημιουργείτε εταιρίες και να φτιάχνεται παιχνίδια για μπάσκετ μπας και δούμε άσπρη μέρα στην οθόνη μας smiley.gif
Pierce
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Aug 16 2007, 13:56 ) *
Ε KONAMI σεβασμός, αν αυτή η εταιρεία καταπιανόταν ποτέ με το basket τότε θα μιλάγαμε για πραγματικά φοβερό παιχνίδι.

Στο καινούργιο Pro μέχρι και κουμπί πεσίματος πρόσθεσαν οι αθεόφοβοι. Μάλλον από τον Καραγκούνη πήραν την ιδέα tongue.gif


επιτελους! παντως αντιστοιχη επιλογη για βουτια υπαρχει στο this is football απο το 2003.....
με ρεγουλα παντως γιατι αν ειναι εξοφθαλμη η βουτια και δεν σφυραει κανας παπουτσελης θα δωσει κιτρινη tongue.gif
NBAer
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Aug 16 2007, 13:56 ) *
Ε KONAMI σεβασμός, αν αυτή η εταιρεία καταπιανόταν ποτέ με το basket τότε θα μιλάγαμε για πραγματικά φοβερό παιχνίδι.


Μην το λες. απλα τους "βγηκε" ο ρεαλισμος στο PRO. Μπορει στο μπασκετ να μην τα καταφερναν....

QUOTE
Στο καινούργιο Pro μέχρι και κουμπί πεσίματος πρόσθεσαν οι αθεόφοβοι. Μάλλον από τον Καραγκούνη πήραν την ιδέα tongue.gif


Υπηρχε και στο FIFA αυτο παλια. Νομιζω στην 2003 εκδοση υπαρχει....


QUOTE(Coach K @ Aug 16 2007, 15:47 ) *
Το μπάσκετ θα έρχεται πάντα δεύτερο στα PC και PS επειδή δεν ασχολούνται πολλοί μαζί του. Τόσα χρόνια, πόσα παιχνίδια για ποδόσφαιρο έχουν βγει (manager και sim) - άπειρά(;;;) και πόσα για μπάσκετ (μετρημένα στα δάχτυλα ενός χεριού. Δεν υπάρχει λόγος για την EA να τρελαθεί, να ανεβάσει το budget για να βγάλει ότι καλύτερο μπορεί σε παιχνίδι μπάσκετ με εθνικές ομάδες, εθνικά πρωταθλήματα, παγκόσμιες διοργανώσεις κλπ, παρά μόνο ΝΒΑ. Αφού δεν υπάρχει ανταγωνιστής.


Οχι μονο αυτο. Αλλα επειδη ειναι πολυ λιγοτεροι οι fan του παιχνιδιου. Πολυ περισσοτεροι ασχολουνται με το ποδοσφαιρο, οποτε πολυ περισσοτεροι τιτλοι παιχνιδιων για αυτο....


QUOTE
Αν όμως άρχιζαν και έβγαζαν και άλλες εταιρίες ανάλογα παιχνίδια, ο πύχης θα ανέβαινε προ όφελος των χρηστών.


Σιγουρα, αλλα δυσκολα να γινει αυτο.... sad.gif

Βασικα αν ηθελαν οι εταιρειες και διεθεταν αρκετα χρηματα, πχ η ΕΑ, τοτε θα δημιουργουσαν σε ενα χρονο ενα πραγματικο αριστουργημα 500 φορες καλυτερο του ΝΒΑ Live 07, αλλα δεν το κανουν γιατι δεν μπορουν να διαθεσουν τοσα πολλα χρηματα αφου δεν ειναι καθολου σιγουρο οτι θα τα βγαλουν πισω και με το παραπανω....

Μου σταματησαν να μου στελνουν και beta εκδοσεις, οποτε πιθανολογω οτι βρισκονται στο τελικο σταδιο του παιχνιδιου. Αντε να δουμε.... icon_joy.gif
hagi
Δεν ξέρω τί λέτε ρε παιδιά αλλά εμένα μου αρέσει πολύ το ΝΒΑ Live αν και σίγουρα έχει bugs.Όμως σε κάθε περίπτωση είναι πολύ καλό.Εγώ παίζω σε pc μόνο γιατί δεν μου αρέσουν τα γραφικά στο PS2 όπως επίσης και για το 2Κ γενικά.Δεν με τραβάνε τα γραφικά για να παίξω.Για το λόγο αυτό δεν μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο το 2Κ όπως λένε πολλοί.Δεν υπάρχει σε pc.Δε νομίζω όμως ότι είναι αυτό σούπερ.Απλά έχει κάποια πράγματα που δεν έχει το ΝΒΑ live αλλά και το αντίθετο.

Τώρα αν στο καινούργιο NBA φτιάξουν κάποια πράγματα σίγουρα θα είναι άψογο.Εγώ πάντως παίζω με πληκτρολόγιο και ας μην κάνω τρελές ντρίπλες..Δεν βολεύομαι με το pad.

Αναμένω πάντως τρελά να βγει το 08..

Πάντως μιας και άνοιξε η κουβέντα για το NBA LIVE,είχα προτείνει και παλιά να κάνουμε κανένα τουρνουά σε pc,τί λέτε;;Μάλλον για internet καφέ βέβαια.
dizzy_fingers
QUOTE(NBAer @ Aug 16 2007, 16:44 ) *
Υπηρχε και στο FIFA αυτο παλια. Νομιζω στην 2003 εκδοση υπαρχει....

Μην το ψάχνετε....Adidas Power Soccer, χρονολογίας 1996, διακαής πόθος μου όταν ήμουν μικρός κι ένα από τα καλύτερα αντιεμπορικά ποδοσφαιράκια (όπως το pro στα πρώτα του...ή αλλιώς ISS).
Πέρα από κουμπί για πέσιμο, είχε επίσης κουμπί για να κάνεις χέρι ( w00t.gif ), και μία πλειάδα συνδιασμών κουμπιών (μπουνιά, κλάδεμα, ιπτάμενη κλωτσιά καράτε) για να πάρεις κόκκινη με τη μία.
Ωστόσο δεν ήταν μόνο αυτά, αλλά ένα αρκετά στρωμένο παιχνίδι με πρωτοποριακό gameplay για την εποχή.
Αχχχχ....τα θυμάμαι ακόμα τα διθυραμβικά reviews στο official UK playstation magazine....



Τέλος off topic smiley.gif.
PanosIlio
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 17 2007, 00:19 ) *
Μην το ψάχνετε....Adidas Power Soccer, χρονολογίας 1996, διακαής πόθος μου όταν ήμουν μικρός κι ένα από τα καλύτερα αντιεμπορικά ποδοσφαιράκια (όπως το pro στα πρώτα του...ή αλλιώς ISS).
Πέρα από κουμπί για πέσιμο, είχε επίσης κουμπί για να κάνεις χέρι ( w00t.gif ), και μία πλειάδα συνδιασμών κουμπιών (μπουνιά, κλάδεμα, ιπτάμενη κλωτσιά καράτε) για να πάρεις κόκκινη με τη μία.
Ωστόσο δεν ήταν μόνο αυτά, αλλά ένα αρκετά στρωμένο παιχνίδι με πρωτοποριακό gameplay για την εποχή.
Αχχχχ....τα θυμάμαι ακόμα τα διθυραμβικά reviews στο official UK playstation magazine....

Τέλος off topic smiley.gif.



Πσσσσσ τι μου θύμισες τώρα ρε admin, αυτό ήταν παιχνίδι, μάλιστα αυτό είχε βασιστεί σε ένα arcade παιχνίδι του κατοστάρικου, αλλά δεν θυμάμαι το όνομά του ρε γμτ.
Olorin
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Aug 16 2007, 10:56 ) *
Ε KONAMI σεβασμός, αν αυτή η εταιρεία καταπιανόταν ποτέ με το basket τότε θα μιλάγαμε για πραγματικά φοβερό παιχνίδι.

Κι όμως, τα δυο αγαπημένα μπασκετάκια της παιδικής μου ηλικίας, ήταν της ΚΟΝΑΜΙ...

Το Double Dribble στο NES και το Run'n'Gun στα arcades.

Αλλά σίγουρα, όπως ήδη ειπώθηκε άλλωστε, δεν σημαίνει ότι αν σήμερα ξαναφτιάξουν οι φίλοι μας οι Ιάπωνες κάποιον εξομοιωτή μπάσκετ αυτό θα είναι σε επίπεδο ισάξιο με αυτό του PES...
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Aug 16 2007, 10:56 ) *
Στο καινούργιο Pro μέχρι και κουμπί πεσίματος πρόσθεσαν οι αθεόφοβοι. Μάλλον από τον Καραγκούνη πήραν την ιδέα tongue.gif

Μπα, υπήρξαν ουκ ολίγα παλιότερα παιχνίδια που υπήρχε αυτή η δυνατότητα... (ορισμένα αναφέρθηκαν και πιο πάνω, άλλωστε..)

Το θέμα όμως είναι να εισαχθεί ομαλά στο gameplay και αυτό είναι κάτι που με φοβίζει... Βλέπετε, σε άλλες περιπτώσεις που είχε χρησιμοποιηθεί, πολλοί παίκτες αναλωνόντουσαν απλώς να περιμένουν να πατήσουν το κουμπί την κατάλληλη στιγμή ώστε να κερδίσουν το φάουλ έξω από την περιοχή και ειδικά αν είχα εξασκηθεί και ήξεραν πως να το πετύχουν, χάλαγε όλη η ουσία του παιχνιδιού έτσι... Ελπίζω να μη συμβεί το ίδιο με το PES...


Κατά τ'άλλα, για να επιστρέψω και στο θέμα του topic, η εισαγωγή των 8 Εθνικών στο NBA Live είναι καλή κίνηση, αλλά μυρίζομαι ότι θα γίνει όσο πιο πρόχειρα γίνεται... Θέλω να πω, μην περιμένετε κανονισμούς της FIBA ή γήπεδα με ρακέτα σε σχήμα τραπέζιου κ.λπ. Βέβαια, όλα αυτά είναι εικασίες μου, δεν ξέρω τίποτα με βεβαιότητα, αλλά γνωρίζοντας την ΕΑ, θα μου έκανε εντύπωση αν έβλεπα κάτι διαφορετικό...

Όσο για τα γραφικά που ειπώθηκε από κάποιον ότι "χρειάζεται πολύ καλή κάρτα, οθόνη κ.λπ. για να τα απολαύσετε στο PC όπως φαίνονται στο video", λυπάμαι που θα σας απογοητεύσω, αλλά ό,τι κάρτα και να έχετε δεν πρόκειται να δείτε τίποτα τέτοιο... sad.gif Βλέπετε, ακόμα μια φορά, η έκδοση του PC θα είναι σχεδόν αυτούσιο port της έκδοσης του PS2 και όχι αυτής των PS3/X360 (να δούμε πόσο ακόμα...), οπότε πιθανότατα τα γραφικά θα είναι πανομοιότυπα με τα περσινά με απειροελάχιστες διαφορές, που πιθανότατα δεν θα τις παρατηρήσετε καν...

//Ποτέ μου δεν κατάλαβα πώς μπορούν κάποιοι να παίζουν αθλητικούς εξομοιωτές με πληκτρολόγιο και να επιμένουν κιόλας ότι είναι καλύτερος τρόπος χειρισμού... Θα μου πεις βέβαια, εδώ άλλοι παίζουν FPS με dual-analog... blink.gif
Anaz
Νομιζω ηταν το πρωτο μου ποδοσφαιρακι στο playstation1.
Na θυμισω επισης το τακλιν στον τερματοφυλακα οταν πηγαινε να κανει ελευθερο και τα γκολ λομπες απτο ημικυκλιο της σεντρας..(αν θυμαμαι καλα η μπαλα εσκαγε πρωτα κατω..οποιος δεν ειχε μαθει το κολπο εχασε..)
ADIDAS POWER SOCCER RULES!! icon_headbang.gif
Mετα ηρθε το ΓΑΜΑΤΟ fifa98 το οποιο ηταν το ποδοσφαιρακι που ελιωσα περισσοτερο κ εμαθα καλυτερα απο οποιοδηποτε αλλο εχω παιξει. Κ μετα το ΙSS PRO το οποιο λατρεψα για την "τριγωνο" καθετη προωθημενη του..

Επαιξα το live στο playstation3. μαλλον το 07 θα'ταν. παντως ειχε δυναμη στο σουτ κατι που δεν εχει το 07.. Anyway αυτο που ηθελα να πω ειναι οτι επαθα πλακα με τα γραφικα κ το παιχνιδι γενικοτερα..
PanosIlio
Τα παιχνίδια αυτά της ΚΟΝΑΜΙ είναι ιστορικά αλλά δεν μπορούν να συγκριθούν με το PRO, ίσως την καλύτερη σειρά όσον αφορά τα παιχνίδια που αφορούν το ποδόσφαιρο.

Τώρα το αν η ΚΟΝΑΜΙ αποφάσιζε να βγάλει κάτι ανάλογο, σαν το Pro, για να χτυπήσει εξομοιωτές μπάσκετ είμαι σίγουρος ότι θα κάνανε καλή δουλειά αλλά η αγορά είναι μικρή σχετικά, και μιλάω σε παγκόσμιο επίπεδο, οπότε ένας τρίτος πολύ δυνατός τίτλος μετά το ΝΒΑ LIVE και το 2K μάλλον θα ήταν όχι καλή κίνηση εμπορικά.


QUOTE(Olorin @ Aug 17 2007, 13:05 ) *
Όσο για τα γραφικά που ειπώθηκε από κάποιον ότι "χρειάζεται πολύ καλή κάρτα, οθόνη κ.λπ. για να τα απολαύσετε στο PC όπως φαίνονται στο video", λυπάμαι που θα σας απογοητεύσω, αλλά ό,τι κάρτα και να έχετε δεν πρόκειται να δείτε τίποτα τέτοιο... sad.gif Βλέπετε, ακόμα μια φορά, η έκδοση του PC θα είναι σχεδόν αυτούσιο port της έκδοσης του PS2 και όχι αυτής των PS3/X360 (να δούμε πόσο ακόμα...), οπότε πιθανότατα τα γραφικά θα είναι πανομοιότυπα με τα περσινά με απειροελάχιστες διαφορές, που πιθανότατα δεν θα τις παρατηρήσετε καν...


Αυτό εγώ το είπα, ή έστω και εγώ. Το τι έκδοση θα κυκλοφορήσει για το Pc δεν το ξέρουμε. Σκέψου πως πέρυσι που κυκλοφόρησε το 07 ακόμα τα vista δεν είχαν κυκλοφορήσει, τουτέστιν το DX10 δεν είχε μπει στη ζωής μας, ούτε επίσης και οι κάρτες γραφικών που να υποστηρίζουν DX10 αλλά και αναλύσεις HD. Τότε η αγορά ακόμα ψαχνόταν και είχαν βγει τα πολύ πρώτα μοντέλα και ήταν και πανάκριβα. Αντίθετα το XBOX Live ήταν ήδη στα καταστήματα, προσιτό, σχετικά, και έτοιμο να δεχτεί next gen τίτλους. Φέτος δεν βλέπω το λόγο να μην κυκλοφορήσει το ΝΒΑ LIVE 08 σε HD μορφή για το pc. Ειδικά στο εξωτερικό, που είναι και διαφορετικές οι τιμές και είναι και πιο διαδεδομένη η χρήση των Vista αλλά και των καινούργιων καρτών σχεδόν όλοι παίζουν έτσι. Τώρα αν το βγάλουν πάλι ανάλογο με του PS2 ε, c'est la vie tongue.gif


QUOTE(Olorin @ Aug 17 2007, 13:05 ) *
//Ποτέ μου δεν κατάλαβα πώς μπορούν κάποιοι να παίζουν αθλητικούς εξομοιωτές με πληκτρολόγιο και να επιμένουν κιόλας ότι είναι καλύτερος τρόπος χειρισμού... Θα μου πεις βέβαια, εδώ άλλοι παίζουν FPS με dual-analog... blink.gif


Λολ +1
Air Kef
QUOTE
Ποτέ μου δεν κατάλαβα πώς μπορούν κάποιοι να παίζουν αθλητικούς εξομοιωτές με πληκτρολόγιο και να επιμένουν κιόλας ότι είναι καλύτερος τρόπος χειρισμού... Θα μου πεις βέβαια, εδώ άλλοι παίζουν FPS με dual-analog...


XA!!Ειμαι ενας απο αυτους.Αν υπαρχει adaptorας για να παιζω σε PS με πληκτρολογιο Pro,δινω πολλα λεφτά.
Εχω μεινει αμμετοχος σε πολλα τουρνουα pro,μιας και οταν παιζω pro με χειριστηριο,μπορω να χρησιμοποιω μονο την πασα.Για να κανω σουτ πρεπει να το σκεφτώ,για να κανω καθετη επισης,ενω πολυπλοκα κουμπιά οπως το R2 η το L1,πρεπει να το σκεφτώ για 2 δευτερολεπτα για να το πατησω,ενω στο πληκτρολογιο,ολα εχουν αυτοματοποιηθεί με ενα αλά Fifa συνδυασμο κουμπιων! biggrin.gif

Ειναι οπως μαθεις Ολοριν.Παιζω ΜΟΝΟ σε Η/Υ απο τα 8 μου,ετσι εμαθα,ετσι ειμαι μεχρι σημερα.Μονο GTA εχω καταφερει να παιζω με gamepad (που αποφασισα να αγορασω μολις 5 μηνες πριν-με τις καταληψεις καηκα στο gaming) κι αυτο επειδη η οδηγηση μοτοσυκλετας ειναι φοβερα διασκεδαστικη με gamepad.

Αν παρω ενα καινουριο NBA Live (γιατι αδυνατω να ξεκολλήσω απο το 2003,στο οποιο εχω να χασω απο τον Δεκεμβρη του 2002 που επαιξα πρωτη φορα) τοτε θα δοκιμασω gamepad μιας και δυσκολευτηκα στις 2-3 φορες που επαιξα σε εναν φιλο μου,με το πληκτρολογιο.
Olorin
QUOTE(Air Kef @ Aug 17 2007, 11:01 ) *
Ειναι οπως μαθεις Ολοριν.Παιζω ΜΟΝΟ σε Η/Υ απο τα 8 μου,ετσι εμαθα,ετσι ειμαι μεχρι σημερα.

Δεν με κατάλαβες... αυτό που λες, η συνήθεια, δηλαδή, είναι κάτι το οποίο μπορώ να το κατανοήσω απόλυτα...

Αυτό που δεν μπορώ να κατανοήσω με τίποτα, είναι ότι ορισμένοι από αυτούς που προτιμούν το πληκτρολόγιο, επιμένουν πως είναι αντικειμενικά καλύτερος και πιο ακριβής τρόπος χειρισμού!!! Αυτό ναι, δεν μπορώ να το δεχτώ με τίποτα, γιατί το θεωρώ αντικειμενικά παράλογο... Άλλο το να λες "εμένα έτσι με βολεύει, γιατί έτσι έχω συνηθίσει" κι άλλο το να προσπαθείς να πείσεις και τους άλλους ότι αυτός είναι "ο μοναδικός σωστός τρόπος χειρισμού".

@PanosIlio-G7, λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω, αλλά (τουλάχιστον) και φέτος, η έκδοση του PC θα βασιστεί σε αυτή του PS2, είναι οριστικό... sad.gif Θα ψάξω να βρω το άρθρο που το διάβασα, αλλά έχουν περάσει 1-2 μήνες...
PanosIlio
@Olorin, αν είναι έτσι πάω πάσο, πρόβλημά τους αφού έτσι θέλουν, βέβαια αυτός είναι και ένας τρόπος να προτιμήσει ο κόσμος τις παιχνιδομηχανές και όχι το Pc για να αγοράζει και να παίζει παιχνίδια. Οι καλύτεροι τίτλοι πλέον βγαίνουν μόνο σε XBOX και Playstation.

Το pc θα αναλωθεί στο μέλλον στο online gaming κάτι που φυσικά θα έχουν και οι παιχνιδομηχανές.

Γενικά το pc απομακρύνεται από την αγορά παιχνιδιών. Καλό κακό, δεν μπορώ να το πω.

Έτσι όπως έχω φανταστεί το μέλλον, ένα σπίτι κάποια στιγμή θα χρησιμοποιεί συσκευές τύπου XBOX και πιο εξελιγμένες κάπως, για οικιακή χρήση, browsing και gaming δηλαδή. Και το Pc θα είναι για τους κάπως πιο "προχωρημένους" χρήστες να το πω.

Δηλαδή η προσπάθεια εξοικείωσης των απλών χρηστών με την τεχνολογία θα απλοποιήσει πολύ τα πράγματα σε αυτόν τον τομέα.

Θα έχεις ένα κουτάκι με ένα τηλεχειριστήριο, με διαφορά κουμπάκια, στην τηλεόραση σου, θα πατάς πχ το κουμπί internet και αυτόματα θα μπαίνεις και ούτω καθεξής. Αν θες να παίξεις ένα παιχνίδι θα βάζεις απλά το dvd και ούτε εγκατάσταση ούτε τίποτα, απλά και κατανοητά πράγματα.

Αν κάποιος θέλει το κάτι παραπάνω θα έχει pc. Αυτό ίσως να ξενίζει μερικούς αλλά για εκεί οδεύουμε. Και επειδή είμαι εντελώς off topic σταματάω εδώ.
sihainas
λογικό είναι αφεντικό από τη στιγμή που για να έχεις πλέον γραφικά όμοια με αυτά του xbox ή του ps3 θα πρέπει να δώσεις 500 € για κάρτα γραφικών και άλλα 200 € για 2 gb ram και όλα αυτά...χωρίς hd-dvd ή blu-ray που προσφέρουν οι 2 κονσόλες... Για να μην σχολιάσουμε και το ρεύμα που θα καίει το pc σου tongue.gif 68.gif
hagi
QUOTE(Olorin @ Aug 17 2007, 13:05 ) *
//Ποτέ μου δεν κατάλαβα πώς μπορούν κάποιοι να παίζουν αθλητικούς εξομοιωτές με πληκτρολόγιο και να επιμένουν κιόλας ότι είναι καλύτερος τρόπος χειρισμού... Θα μου πεις βέβαια, εδώ άλλοι παίζουν FPS με dual-analog... blink.gif


Επειδή στους κάποιους είμαι και γω μέσα θα σου πω και γω όπως σου είπε και άλλος φίλος ότι είναι θέμα συνήθειας.Έστι βολεύομαι.Δεν μπορώ να παίξω ΝΒΑ με το pad.Ξέρω ότι από θέμα κινήσεων είναι καλύτερο.Αλλά εμένα στα χέρια μου είναι καλύτερα το πληκτρολόγιο.Είναι καθαρά θέμα τί βολεύει τον καθένα.Σίγουρα όμως το pad σου δίνει επιλογές που δεν της έχεις με το πληκτρολόγιο.Άλλωστε ακόμη και το ΝΒΑ αυτά που κάνει στα παρουσιάζει σε video με pad και όχι με πληκτρολόγιο.
reignman
καμια σχεση τωρα το pc με τις παιχνιδομηχανες.

οσο για αυτο που ειπατε για την κοναμι. εγω αν ημουν η κοναμι και ηθελα να φτιαξω ενα παιχνιδι μπασκετ και να σαρωσω (παντου εκτος της αμερικης) θα εφτιαχνα ενα παιχνιδι με πρωταθληματα around the world. θελει πολυ δουλεια αλλα πιστευω οτι θα πληρωθουν με χρυσαφι μετα. ποιος δε θα παει να το παρει? πρωταθληματα αργεντινης , βραζιλιας , ισπανιας , ιταλιας , ελλαδας , αυστραλιας , τουρκιας και για κερασακι στην τουρτα EUROLEAGUE wink.gif

πιαστους μετα.



ποιος θυμαται το πρωτο μπασκετακι που ειχε βγαλει η eA στις 16bites παιχνιδομηχανες???





πωπω.. σαν και τωρα θυμαμαι που με ειχε παει η μαμα μου να παρω μια κασετα .. και τη χαρα που εκανα μωλις την πηρα! ακομα θυμαμαι το tag 28.000δρχ !!!!!#$@@#@#
ωραια χρονια.
hagi
Εγώ θυμάμαι το Tv sports basketball από Amiga 500 που ήταν το πρώτο μου μπάσκετ.Πήγαινα θυμάμαι σε ένα συμμαθητή μου να το παίξω για λίγο γιατί δεν είχα Amiga τότε.Όμως μετά πήρα και έλιωσα biggrin.gif biggrin.gif Ωραία χρόνια..

Είμαστε όμως off-topic..Τέλος..
morfi
XA δεν με πιάνει κανείς ! Έχω για το pc σε δισκέτες ένα μπασκετάκι από το 80κάτι που λέγεται "Boston Celtics vs Los Angeles Lakers" ή κάπως έτσι. Φυσικά δεν έχει μόνο αυτές τις δύο ομάδες αλλά όλο το πρωτάθλημα του ΝΒΑ. Κορυφαίο. Παίζει να είμαι ένας από τους πέντε παγκοσμίως που το έχουν. banana.gif

QUOTE(Olorin @ Aug 17 2007, 14:14 ) *
Δεν με κατάλαβες... αυτό που λες, η συνήθεια, δηλαδή, είναι κάτι το οποίο μπορώ να το κατανοήσω απόλυτα...

Αυτό που δεν μπορώ να κατανοήσω με τίποτα, είναι ότι ορισμένοι από αυτούς που προτιμούν το πληκτρολόγιο, επιμένουν πως είναι αντικειμενικά καλύτερος και πιο ακριβής τρόπος χειρισμού!!! Αυτό ναι, δεν μπορώ να το δεχτώ με τίποτα, γιατί το θεωρώ αντικειμενικά παράλογο... Άλλο το να λες "εμένα έτσι με βολεύει, γιατί έτσι έχω συνηθίσει" κι άλλο το να προσπαθείς να πείσεις και τους άλλους ότι αυτός είναι "ο μοναδικός σωστός τρόπος χειρισμού".

Είμαι φανατικός του πληκτρολόγιου. Σίγουρα είναι θέμα συνήθειας αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι καλύτερο το χειριστήριο από το πληκτρολόγιο. Τι παραπάνω έχει να προσφέρει ? Πόσο πιο πρακτικό μπορεί να είναι ? Πόσο πιο ακριβές είναι ? Πόσες περισσότερες επιλογές σου διαθέτει ? (not even close εδώ με το πληκτρολόγιο)
dizzy_fingers
QUOTE(morfi @ Aug 17 2007, 16:52 ) *
Σίγουρα είναι θέμα συνήθειας αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι καλύτερο το χειριστήριο από το πληκτρολόγιο. Τι παραπάνω έχει να προσφέρει ? Πόσο πιο πρακτικό μπορεί να είναι ? Πόσο πιο ακριβές είναι ? Πόσες περισσότερες επιλογές σου διαθέτει ? (not even close εδώ με το πληκτρολόγιο)

Ναι ρε olorin, πόσα κουμπιά έχει το pad και πόσα το πληκτρολόγιο? tongue.gif

Morfi, αυτό το παιχνίδι έχει όοοολες τις ομάδες του ΝΒΑ ή μόνο αυτές που μπήκαν στα playoffs? Ρωτάω γιατί τότε τα περισσότερα παιχνίδια (εγώ είχα το Bulls vs Lakers) ήταν τέτοιο στυλ.
liolias
Αντε να βγει να γουσταρουμε με Τοροντο!
NBAer
QUOTE(morfi @ Aug 17 2007, 16:52 ) *
XA δεν με πιάνει κανείς ! Έχω για το pc σε δισκέτες ένα μπασκετάκι από το 80κάτι που λέγεται "Boston Celtics vs Los Angeles Lakers" ή κάπως έτσι. Φυσικά δεν έχει μόνο αυτές τις δύο ομάδες αλλά όλο το πρωτάθλημα του ΝΒΑ. Κορυφαίο. Παίζει να είμαι ένας από τους πέντε παγκοσμίως που το έχουν. banana.gif


Ναι ε? Δεν το εχω ξανακουσει.... blink.gif
Εγω εχω ενα παμπαλαιο χωρις γραφικα μονο με κειμενο, απο το 80' που εχει παικτες απο διαφορες εποχες και παντα με συναρπαζε να παιρνω Τζερυ Γουεστ και Τζαμπαρ μαζι και να διασυρω τους αλλους. Μπορω να πω οτι αυτο το απλο παιχνιδακι με τα κειμενο-γραφικα του εχει πιο καλο gameplay απο το NBALive 07! rolleyes.gif


QUOTE
Είμαι φανατικός του πληκτρολόγιου. Σίγουρα είναι θέμα συνήθειας αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι καλύτερο το χειριστήριο από το πληκτρολόγιο. Τι παραπάνω έχει να προσφέρει ? Πόσο πιο πρακτικό μπορεί να είναι ? Πόσο πιο ακριβές είναι ? Πόσες περισσότερες επιλογές σου διαθέτει ? (not even close εδώ με το πληκτρολόγιο)


Ημουν φανατικος του πληκτρολογιου. Πλεον τα τελευταια 2 χρονια ειμαι φανατικος του Joystic, χρησιμοποιωντας το analog φυσικα και αυτο ειναι το κλειδι.
-Ειναι πιο γρηγορο στο να κανεις καποιες κινησεις(αν χρησιμοποιεις analog).
-Κανεις πιο ευκολα καποιες κινησεις.
-Ειναι πιο ακριβες στην κινηση των παικτων καθως σε πολλα παιχνιδια δεν εχεις τον περιορισμο των 8 κατευθυνσεων που σου δινει το πληκτρολογιο, αλλα μπορεις να εχεις χειρισμο 360° (τυπικα 360° καθως στην πραγματικοτητα οι δεκτες απο οτι ξερω των καλων χειριστηριων ειναι 72 οποτε εχεις 72 διαφορετικες κατευθυνσεις).

Δοκιμασε το και λογικα, σαν λογικος ανθρωπος, θα αλλαξεις γνωμη και εσυ..... smile.gif
Olorin
To Lakers vs. Celtics and the NBA Playoffs, είναι απλά μυθικό!!! 77.gif

Είναι ουσιαστικά ο πιο μακρινός απόγονος του NBA Live και προσωπικά το ξαναέπαιξα ακόμα και πέρσι και πολύ άνετα... Οπότε είναι λίγο άτοπο να λες ότι είσαι μαλλον ένας από τους 5 παγκοσμίως που το έχουν, μια και πρόκειται για το πιο διάσημο ίσως μπασκετάκι των '80s... (άντε, βάλε μαζί και το TV Sports Basketball...)

_________________________________________________

@hagi, το ξαναλέω και πιο πάνω, το να λέει κάποιος ότι βολεύεται ο ίδιος καλύτερα με πληκτρολόγιο γιατί έτσι έχει συνηθίσει ο ίδιος, το θεωρώ απόλυτα κατανοητό...

Αυτό που θεωρώ παράλογο είναι το να επιμένει κάποιος ότι είναι αντικειμενικά καλύτερος τρόπος χειρισμού το πληκτρολόγιο... (όπως καλή ώρα ισχυρίζεται ο φίλος μας, ο morfi... tongue.gif )

Δεν θέλω καν να μπω στον κόπο να αρχίσω να απαριθμώ τις κινήσεις που δεν είναι δυνατές με το πληκτρολόγιο (περιστροφές του μοχλού, εκτέλεση πολλών λειτουργιών ταυτόχρονα, χρήση δεύτερου μοχλού, αναλογική ακρίβεια, τι να πρωτοπώ... blink.gif ...κι αυτά είναι μερικά μόνο από τα σημεία που υπερτερεί το gamepad!!! wink.gif )

Μεταξύ μας πάντως... δεν ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά υπάρχει ακόμα καλύτερος τρόπος χειρισμού, τον οποίο πιστεύω πως θα εκτιμήσει ιδιαίτερα κι ο morfi... wink.gif laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.