Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σχεδιασμος νεας περιοδου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Warrior
Εχουν αρχισει ηδη καποιες κινησεις στην ΚΑΕ Αρης για τον σχεδιασμο της ομαδας
της επομενης περιοδου..

Μερες τωρα εχουν αρχισει καταρχην επαφες με τον Παντιους,για ανανεωση του συμβολαιου
του.Οι συζητησεις λεγεται οτι πανε καλα.

Παντως ειναι αξιοσημειωτο οτι για τον παικτη τον οποιο αμφισβητησαμε περισσοτερο
ισως απο καθε αλλον φετος και για 2-3 μηνες ηταν με μια...βαλιτσα στο χερι,γινεται
αυτην την στιγμη προσπαθεια να τον κλεισουμε οσο πιο γρηγορα γινεται,πριν ερθουν
προτασεις απο αλλες ομαδες,λεγεται οτι το καλοβλεπουν αρκετες ρωσικες ομαδες...

Συμφωνω με την συγκεκριμενη κινηση,μιας και αυτος με τον Μεσεριακου εχουν δειξει
οτι ειναι ισως οι πιο ταλαντουχοι στην ομαδα,ετσι μου φαινεται εμενα τουλαχιστον.

Σημερα στην Sportday ο Δασκαλου εγραψε οτι Σχορτσιανιτης,Στακ,Κυριτσης,Μεσεριακου,
Ασημακοπουλος,Καστλ και Καραποστολου εχουν παρα πολλες πιθανοτητες να παραμεινουν
τη νεα χρονια.

Για τους 4-5 πρωτους συμφωνω απολυτα οτι πρεπει να μεινουν,για τους υπολοιπους
δεν θα ελεγα οτι καιγομαι κιολας..

Λετε να βαλανε μυαλο εκει στην ΚΑΕ και να γλιτωσουμε τις ομαδικες φυγες που ειχαμε
τα προηγουμενα χρονια??
Βεβαια και περυσι μετα τον τελικο αλλα λεγανε..και αλλα εγιναν..

Παντως χρειαζονται δυο τουλαχιστον καλοι Ελληνες στην ομαδα σε νευραλγικες θεσεις.

Α!Και ενας προπονητης.... biggrin.gif
emperor
Εγώ θα περιμένω να τελειώσει η χρονιά και μετά.Δεν εχώ πια εμπιστοσύνη
weirdo1977
θα θελα πολύ να μείνει όπως είναι η ομάδα, οι αλλαγές που θα θελα είναι η αλλαγή του κόλινς με τριάρι ολκής [ΤΟΜΠΙ ΜΠΕΪΛΙ 41.gif * ]k έναν κοινοτικό η έλληνα άσο

* φαντάζεστε την ομάδα με παντiους 2ari k τον μπέιλι τριάρι ?
dizzy_fingers
Μπορείτε τουλάχιστον να πάρετε την περσινή σας περιφέρεια πίσω? Smush + Bailey 38.gif!
Warrior
Δεν θα με χαλαγε ο Μπειλι φυσικα...

Αλλα για να αλλαξουμε επιπεδο ως ομαδα και να αρχισουμε να στοχευουμε πιο ψηλα
πιστευω οτι ειναι απαραιτητο να αποκτησουμε εναν Ελληνα τουλαχιστον πρωτης
γραμμης...σαν τον Σπανουλη ας πουμε ή σαν τον Κακιουζη ή σαν τον Χατζηβρεττα,
οπως και καποιον δευτερης γραμμης σαν τον Μπαρλο,τον Γιαννουλη,τον Ηλιαδη ισως..

Επισης για την θεση του ασσου,αν ειναι να εχουμε Αμερικανο θα ηθελα πολυ τον
Μπλακνει...

Γενικα θα μου αρεσε να παιρναμε ενα "πακετακι" απο το Μαρουσι,που να περιαλαμβανε
και προπονητη.. 65.gif
biggrin.gif
Warrior
QUOTE (dizzy_fingers @ Mar 24 2005, 01:21 AM)
Μπορείτε τουλάχιστον να πάρετε την περσινή σας περιφέρεια πίσω? Smush + Bailey 38.gif!

Καλος και αγιος ο Σμους,γουσταρεις να τον βλεπεις,πολυ θεαματικος και εξαιρετικα
ταλαντουχος...

Αλλα δεν θελω απειρο "ασσο" με τιποτα.Ουτε να ειναι "τραλαλι..τραλαλο"
dizzy_fingers
Θέλετε τον Χατζηβρέττα?
Warrior
Ειπα εγω κατι τετοιο...κατι ονοματα ανεφερα.. 65.gif

Βασικα το παιδι ειναι Αρειανος,το εχει και ψιλοπαραπεταμενο ο Ζελικο γι'αυτο και
το συζηταω,και γενικα ο κοσμος πιστευω οτι τον θελει,τωρα αν τον θελουν και αυτοι
που κανονιζουν τετοια θεματα ή αν μπορουν,δεν ξερω..

Αληθεια ξερετε ως ποτε εχει συμβολαιο?
Το θεμα φυσικα ειναι αν τον εχετε και στα πλανα σας εσεις..
dizzy_fingers
Εγώ προσωπικά δεν τον έχω στα πλάνα μου tongue.gif.

Και ειλικρινά, είναι κρίμα αυτός ο παίχτης να χαραμίζεται στον πάγκο μίας ομάδας. Στο κάτω κάτω, φαίνεται ότι χρειάζεται να είναι ηγέτης μίας ομάδας και όχι δεύτερη βοήθεια.
Δεν είναι βεντετισμός...αλλά ο τρόπος που έχει μάθει να παίζει μπάσκετ αυτό το παιδί.

Εγώ, αν ήσουν τώρα ο Δαμιανίδης, θα σου συνιστούσα να τον "χτυπούσες" το καλοκαίρι όσο πιο δυνατά μπορούσες.
Δεν ξέρω μέχρι πότε έχει συμβόλαιο, αλλά δε νομίζω να αντέχει πολύ καιρό ακόμα σε αυτό το πόστο και (σημαντικό) απόδοση.
Warrior
Αυτο βλεπω και εγω,γι'αυτο και το συζηταω,τον βλεπω να χαραμιζεται αν μεινει σε
σας.
Βεβαια δεν ξερω τι εχει στο μυαλο του ο Δαμιανιδης..και ετσι και αλλιως πιστευω οτι
πρεπει να περιοριστει σε καποια αλλη θεση αυτος,εκει(ή καπου εκει)εγω θα ηθελα
εναν αλλο...που σεβεται ολη η Ελλαδα και υπεραγαπαμε εμεις... rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.