Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Europe Cup 2007 -2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
womanplayer
Η πορεια των Ελληνικων ομαδων στο Europe Cup
womanplayer
Έμαθαν τους αντιπάλους τους Πανιώνιος-Απόλλων

5/8/2007 13:03

Διεξήχθη στο Μόναχο της Γερμανίας η κλήρωση των δυο ευρωπαϊκών διοργανώσεων των γυναικών με το ελληνικό ενδιαφέρον να στρέφεται στο Europe Cup, όπου συμμετέχουν ο πρωταθλητής Ελλάδος, Πανιώνιος, για πρώτη φορά στην ιστορία του και ο Απόλλων Πτολεμαϊδας, που αποτελεί σταθερό εκπρόσωπο στην Ευρώπη τα τελευταία χρόνια. Οι δυο ομάδες θα αγωνιστούν στον δεύτερο προκριματικό γύρο και θα προσπαθήσουν να πάρουν μια από τις δυο πρώτες θέσεις του ομίλου τους για να συνεχίσουν στη διοργάνωση.

Αναλυτικά η κλήρωση του FIBA Europe Cup, που διεξήχθη με βάση τα γεωγραφικά κριτήρια των ομάδων...

Α Προκριματικός Γύρος

Νότος/Ανατολή
Ντούναβ (Βουλγαρία)-ΑΕΛ (Κύπρος)
Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Φλαμουρτάρι (Αλβανία)

Κεντρική Ευρώπη/Δύση
Ρόντα (Ουαλία)-Μπόα Βιάγκεμ (Πορτογαλία)
Σντεντ Σιέρε (Ελβετία)-Ουνιάο (Πορτογαλία)
Νοσατέλ (Ελβετία)-Flying Foxes Βιέννης (Αυστρία)

Β Προκριματικός Γύρος

Νότος/Ανατολή
Α Όμιλος Β Ομιλος Γ Όμιλος Δ Όμιλος
Μπεσίκτας (Τουρκία) Τεντ Κόλετζ (Τουρκία) Μποτασπόρ (Τουρκία) Γαλατασαράι (Τουρκία)
Πανιώνιος Απόλλων Πτολεμαϊδας Τσεβακάτα (Ρωσία) Ντνίπρο (Ουκρανία)
Ζελιέζνιτσαρ (Βοσνία) Αράντ (Ρουμανία) Μπούντουτσνοστ/Φλαμουρτάρι Ντούναβ/ΑΕΛ
Βοϊβοντίνα (Σερβία) Χέμοφαρμ (Σερβία) Ραμάτ Χασαρόν (Ισραήλ)Ελιτζούρ Ράμλα (Ισραήλ)

Κεντρική Ευρώπη
Ε Όμιλος Στ Όμιλος Ζ Όμιλος
Κοζάτζκα Ζαλκ (Ουκρανία) Βάσερμπουργκ (Γερμανία) Ντιναμό Κουρτσκ (Ρωσία)
Ρουζομπέροκ (Σλοβακία) Γκορτσόβ (Πολωνία) Πολκοβίτσε (Πολωνία)
Ζάλα Βολάν (Ουγγαρία) Σέγκεντ (Ουγγαρία) Φότον Γκιορ (Ουγγαρία)
Νοσατέλ/Βιέννη Γκόσπιτς (Κροατία) Τρούτνοβ (Τσεχία)

Δύση
Η Όμιλος Θ Όμιλος Ι Όμιλος Κ Όμιλος
Λαβετσίνι Πάρμα (Ιταλία) Φαμίλα Σκίο (Ιταλία) Τάραντο (Ιταλία) Ναντέζντα (Ρωσία)
Στοκχόλμη (Σουηδία) Σντεντ/Ουνιάο Ρόντα/Μπόα Βιαγκέμ Αμίγκος (Πορτογαλία)
Εξ Αν Προβάνς (Γαλλία) Ντιναμό Μ. Περιχ. (Ρωσία) Σαλ Λε Ος (Γαλλία) Ταρμπ (Γαλλία)
Γκραν Κανάρια (Ισπανία) Εξτρουγκάσα (Ισπανία) Χονταρίμπια (Ισπανία) Ναμούρ (Βέλγιο)

Λ Όμιλος
Βενέτσια (Ιταλία)
Λέτζεμπουργκ (Λουξεμβούργο)
Μοντπελιέ (Γαλλία)
Σαν Χοσέ (Ισπανία)

Πέρα από το Fiba Europe Cup, έγινε και η κλήρωση της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης των γυναικών, της Ευρωλίγκας όπου δε συμμετέχει ελληνική ομάδα. Ελληνική παρουσία θα υπάρξει, όμως, αφού η Εβίνα Μάλτση μετά τις υποχρεώσεις της στο WNBA θα αγωνίζεται με τη φανέλα της φιναλίστ Ευρώπης, Ρος Κάσαρες Βαλένθια.

Α Όμιλος Β Όμιλος Γ Όμιλος Δ Όμιλος
Νάπολι (Ιταλία) USK Πράγα (Τσεχία) Λότος Γκντίνια (Πολωνία) Μοντεβίλ (Γαλλία)
Ρίγα (Λετονία) Σιμπένικ (Κροατία) Κόζιτσε (Σλοβακία) Φαέντσα (Ιταλία)
Βιλνέβ (Γαλλία) Χάλκον Αβενίδα (Ισπανία) Ναμίρ (Βέλγιο) Ντιναμό (Ρωσία)
Σοπρόν (Ουγγαρία) Βίσλα (Πολωνία) Βαλενσιέν (Γαλλία) Πεκς (Ουγγαρία)
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία) Μπουρζ (Γαλλία) Σπαρτάκ Μ. Περιχ. (Ρωσία) Ρος Κάσαρες (Ισπανία)
Φενερμπαξέ (Τουρκία) Εκατερίνμπουργκ (Ρωσία) Γκαμπρίνους (Τσεχία)Βίλνιους (Λιθουανία)
apo site www.sportime.gr
womanplayer
GROUP A
Besiktas Colaturka 08.11.2007 20:30 ZKK Vojvodina
Panionios B.C. 08.11.2007 20:30 BC Zeljeznicar Feal
1. BESIKTAS COLATURKA ISTANBUL 0/0 0
2. Panionios B.C. 0/0 0
3. BC ZELJEZNICAR FEAL SARAJEVO 0/0 0
4. ZKK VOJVODINA NIS-NAFTAGAS 0/0 0







GROUP B
Panküp TED Koleji 08.11.2007 20:30 KK Hemofarm Vrsac
Apollon 08.11.2007 20:30 Baschet ICIM
1. PANKÜP TED KOLEJI 0/0 0
2. APOLLON PTOLEMAIDA 0/0 0
3. BASCHET ICIM ARAD 0/0 0
4. KK HEMOFARM VRSAC 0/0 0
womanplayer
πιστευω οτι και οι 2 ομαδες εχουν πολλες πιθανοτητες να προκριθουν στην επομενη φαση , για μενα ειναι πολυ καλη η κληρωση! Δυστυχως ομως παλι εχουμε μονο 2 ομαδες στην Ευρωπη , κριμα για την Καστορια και τις Εσπεριδες που δεν πηγαν ! rolleyes.gif
mono maroussi
QUOTE(womanplayer @ Aug 5 2007, 14:37 ) *
GROUP A
Besiktas Colaturka 08.11.2007 20:30 ZKK Vojvodina
Panionios B.C. 08.11.2007 20:30 BC Zeljeznicar Feal
1. BESIKTAS COLATURKA ISTANBUL 0/0 0
2. Panionios B.C. 0/0 0
3. BC ZELJEZNICAR FEAL SARAJEVO 0/0 0
4. ZKK VOJVODINA NIS-NAFTAGAS 0/0 0

GROUP B
Panküp TED Koleji 08.11.2007 20:30 KK Hemofarm Vrsac
Apollon 08.11.2007 20:30 Baschet ICIM
1. PANKÜP TED KOLEJI 0/0 0
2. APOLLON PTOLEMAIDA 0/0 0
3. BASCHET ICIM ARAD 0/0 0
4. KK HEMOFARM VRSAC 0/0 0

θα περασει ο πανιωνιος εχει γερη ομαδα..
trefoil 13
Αν κατάλαβα καλά η Μάλτση κληρώθηκε εναντίον της περσινής της ομάδας; ohmy.gif
Και οι φαν της στην Γαλλία με ποιον θα είναι άραγε; blink.gif laugh.gif
Tafos toy indoy
λαθος καταλαβες...ο πανιωνιος αν εχει γερη ομαδα δεν ξερω αν θα συμφωνησω....
diama13
Kαλα κα8ιστε ν παιξουν πρωτα και μετα θα δειτε πως τα πηγανε...απλως η ελπιδα πρεπει ν υπαρχει.. blove.gif
womanplayer
QUOTE(trefoil 13 @ Aug 5 2007, 20:31 ) *
Αν κατάλαβα καλά η Μάλτση κληρώθηκε εναντίον της περσινής της ομάδας; ohmy.gif
Και οι φαν της στην Γαλλία με ποιον θα είναι άραγε; blink.gif laugh.gif

η Μαλτση στην Βαλενθια δεν πηγε?
trefoil 13
QUOTE(womanplayer @ Aug 7 2007, 00:34 ) *
η Μαλτση στην Βαλενθια δεν πηγε?

Ναι σωστά..
Βλακεία μου!
sch
Πέρασε η Λεμμεσός
Νίκησε 70-62 στην Βουλγαρία την Ρούσσε .Η Κύπρος πανηγυρίζει από χθες βράδυ την πρόκριση στους ομίλους της ΑΕ Λεμεσσού στους ομίλους του FIBAEUROPE CUP . Η ΑΕΛ με μορφή την Αντρέα Γκάρντνερ επικράτησε για δεύτερη φορά της Εκόντ Ντουνάβ Ρούσσε 70-62 και με δύο νίκες πέρασε την φάση . Άρα θα είναι στο 4ο γκρουπ με Γαλατά Σαράϊ , Ελιζούρ Ράμλα και Ντίπρο με πρώτο ματς στο Ντιπροπετρόφσκ της Ουκρανίας στις 8/11 . Η Γκάρντερ είχε 23π. και 12 ριμπ. ενώ η Μπέτι Λένοξ 24π. και 6 ριμπ. Καλύτερη των ηττημένων η Γιορντάνοβα .
Από τα προκριματικά πέρασαν ακόμη Μπούντουσνοστ , Νοσατέλ , Ρόντα Ρέμπελς και Στεντ Σιέρε .


Τα ρόστερ των αντιπάλων των Ελληνικών ομάδων

Πανιώνιος
Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία) : Ξένες οι Αμερικάνες Ντιόνα Ντέϊβις και Σαμπρίνα Σκοτ και δύο κοινοτικές η Σέρβα Τιχάνα Ρας και η Κροάτισα Μαρτίνα Γκαμπίρατσα

Μπεσίκτας Κολατούρκα(Τουρκία) : Ξένες οι πολύπειρες Αμερικάνες Στέϊσι Λάβλέϊς –Τόλμπερτ και Βανέσα Χέϊντεν –Τζόνσον και μία κοινοτική η Κροάτισα γυρολόγος σέντερ Κοράνα Ζάνζε . Μέτριο ποιοτικά από πλευράς γηγενούς (τουρκικό ) το ρόστερ .

Βοϊβοντίνα(Σερβίας) : Μια ομάδα με γηγενές Σερβικό υλικό και μόνο μία κοινοτική την Βόσνια φόργουορντ Άνια Στούπαρ. . Πολύ νεανική και επομένως άπειρη ομάδα με αστέρι την 23χρονη διεθνή πάουερ φόργουορντ Ιβάνα Γκρούμπορ .

Απόλλωνας Πτολεμαίδας
Άραντ (Ρουμανίας) : Ξένες οι Αμερικάνες Σίνα Μουρ και Αλίσια Γκλέϊντεν και κοινοτικές την Σέρβα σέντερ Μαρίγια Κόβασιτς , την Σκοπιανή Ελένα Ραντένκοβικ και την Βόσνια Ντραγκάνα Ζόριτς . Καλύτερη Ρουμάνα η Ιλντίκο Νάγκι .

Καϊσερί(Τουρκίας) : Ξένες οι Αμερικάνες Τζάκι Μουρ και Μονίκ Κόκερ και κοινοτική η Βουλγάρα Στανόεβα. Μέτριο τουρκικό υλικό .

Χέμοφαρμ Βρσατς (Σερβίας) : Η ομάδα της Εθνικής Σερβίας και μόνες αλλοεθνείς τρόπος του λέγειν η Κροάτισα γκαρντ Ντανιέλα Ρίζβιτς και η Βόσνια πάουερ φόργουορντ Μπιγιάνα Σάβιτς . Μεγάλο αστέρι η Μπιγιάνα Στάνκοβιτς που πάντως δεν πήγε με τον Άντονιτς στην Ιταλία και οι διεθνείς Ντάρα Κοβάσεβιτς , Ιβάνα Ντοϊτσίνοβιτς , Στογιάνκα Όστοϊτς , Ζόριτσα Μίτοφ , Ταμάρα Ράντοκάϊ

...απο sportmax.gr
basket4
το ροστερ της ομαδας της ΕΑΛ

Dorina Ioannidou PG 1.62
Christiana Menelaou G 1.80
Anna Pechlivani F/C 1.75
4 Marija Petrovic F 1.82
5 Chrystalla Phedonos F 1.83
6 Ancuta Stoenescu G 1.60
7 Loukia Larkou G/F 1.72
8 Kalia Papadopoulou G 1.66
9 Afroditi Sarka G 1.69
10 Biljana Pavicevic F/C 1.91
11 Betty Bernice Lennox SF 1.73
12 Persefoni Kyriakou F 1.78
13 Yianna Cleanthous F 1.77
14 Andrea Pinter PG 1.72
15 Andrea Gardner C 1.91
basket4
και καποιες φωτογραφιες απο τον αγωνα της Λεμεσου εναντιον της Dunav Ekont Rousse







sch
QUOTE(basket4 @ Oct 30 2007, 18:14 ) *
και καποιες φωτογραφιες απο τον αγωνα της Λεμεσου εναντιον της Dunav Ekont Rousse








είσαι καλή φωτογράφος smiley.gif 41.gif smiley.gif 41.gif
basket4
QUOTE(sch @ Oct 30 2007, 18:16 ) *
είσαι καλή φωτογράφος smiley.gif 41.gif smiley.gif 41.gif


γαμωτοοοοοοοοοοοο......δεν φταιω εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!γιατι βγηκαν ετσι??????????

τεσπα...οποιος θελει να τις δει πιο ολοκληρες να παει στο www.fibaeurope.com



και οι πρωτες αγωνιστικες για τις ομαδες μας:

GROUP A
Panionios B.C. 07.11. 19:00 BC Zeljeznicar
Besiktas Cola Turka 07.11. 19:30 ZKK Vojvodina


GROUP B
Apollon 07.11. 18:30 Baschet ICIM
Panküp TED Koleji 08.11. 20:30 KK Hemofarm Vrsac


GROUP D
Galatasaray 07.11. 20:00 Elitzur Ramla
BSC Dnipro 08.11. 20:30 K.V. Imperial AEL


καλη επιτυχια σε ολες! 41.gif
basket4
ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
τι εντοπισα μολις τωρα??
η ΑΕΛ εχει αντιπαλο την ομαδα Elitzur Ramla!!
Eκει παιζει Doron 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif και Κωστακη 77.gif 77.gif !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
alexako
QUOTE(basket4 @ Oct 30 2007, 21:33 ) *
ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
τι εντοπισα μολις τωρα??
η ΑΕΛ εχει αντιπαλο την ομαδα Elitzur Ramla!!
Eκει παιζει Doron 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif και Κωστακη 77.gif 77.gif !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα το δείξει κάποιο κανάλι ή αυτό είναι όνειρο θερινής νυχτός?????
sch
QUOTE(alexako @ Oct 31 2007, 01:36 ) *
Θα το δείξει κάποιο κανάλι ή αυτό είναι όνειρο θερινής νυχτός?????

Κέρδισες, alexako...Όνειρο θερινής νυκτός...
basket4
QUOTE(alexako @ Oct 31 2007, 01:36 ) *
Θα το δείξει κάποιο κανάλι ή αυτό είναι όνειρο θερινής νυχτός?????


οχι καλε..θα με παει ο sch Μεχρι την Κυπρο..τι ειναι?2 βηματα!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
alexako
QUOTE(sch @ Oct 30 2007, 21:40 ) *
Κέρδισες, alexako...Όνειρο θερινής νυκτός...

αχαχαχαχαχαχαχαχα!κέρδισα?τι κέρδισα??? smiley.gif
sch
QUOTE(alexako @ Oct 31 2007, 02:09 ) *
αχαχαχαχαχαχαχαχα!κέρδισα?τι κέρδισα??? smiley.gif

μια άδεια...ξέρεις εσύ smiley.gif smiley.gif smiley.gif
basket4
MΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ??????????????????????????????????????
sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
alexako
QUOTE(basket4 @ Oct 30 2007, 22:16 ) *
MΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΜΟΥ??????????????????????????????????????
sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif

χαχα!ελα βρε basket4 ορίστε κέρδισα μια άδεια και θα πάμε όλοι μαζί μέχρι την Κύπρο ναι?αρκεί να μην συμπέσει με αγώνα δικό μου!!! smiley.gif
alexako
QUOTE(alexako @ Oct 30 2007, 22:29 ) *
χαχα!ελα βρε basket4 ορίστε κέρδισα μια άδεια και θα πάμε όλοι μαζί μέχρι την Κύπρο ναι?αρκεί να μην συμπέσει με αγώνα δικό μου!!! smiley.gif

ουπς!λάθος άλλου είδους άδεια κέρδισα....έχεις δίκιο sch αλλά δεν πρέπει να πάμε κ την basket4 μέχρι την Κύπρο να δει το παιχνίδι ?? όλο κλαίει δεν την λυπάσαι?
basket4
QUOTE(alexako @ Oct 31 2007, 02:31 ) *
ουπς!λάθος άλλου είδους άδεια κέρδισα....έχεις δίκιο sch αλλά δεν πρέπει να πάμε κ την basket4 μέχρι την Κύπρο να δει το παιχνίδι ?? όλο κλαίει δεν την λυπάσαι?


καποιον-α θα κανω ban Μου φαινεται!!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif
και παντα εντελως δημοκρατικα!και φυσικα πρεπει να με πατε...μα ειναι δυνατον να ειναι η Doron διπλα μου και να μην παω?αμαρτια απο το Θεο ρε γαμωτο...αντε στεναχωρηθηκα τωρα..καλα τα καταφερατε... sad.gif
alexako
QUOTE(basket4 @ Oct 30 2007, 22:41 ) *
καποιον-α θα κανω ban Μου φαινεται!!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif
και παντα εντελως δημοκρατικα!και φυσικα πρεπει να με πατε...μα ειναι δυνατον να ειναι η Doron διπλα μου και να μην παω?αμαρτια απο το Θεο ρε γαμωτο...αντε στεναχωρηθηκα τωρα..καλα τα καταφερατε... sad.gif

ααααααααα εγω δεν ξέρω δηλώνω αθώα....είδες ότι την πρότασή μου την έκανα!τώρα αν ο sch δεν μπορεί τι άλλο να κάνω??
basket4
QUOTE(alexako @ Oct 31 2007, 02:48 ) *
ααααααααα εγω δεν ξέρω δηλώνω αθώα....είδες ότι την πρότασή μου την έκανα!τώρα αν ο sch δεν μπορεί τι άλλο να κάνω??

να παμε οι δυο μας!αν δεν θελει δεν τον θελουμε ουτε εμεις! blove.gif
και δεν θα του δωσω και τις καλτσες(ξερει εκεινος.. tongue.gif )
alexako
QUOTE(basket4 @ Oct 30 2007, 22:53 ) *
να παμε οι δυο μας!αν δεν θελει δεν τον θελουμε ουτε εμεις! blove.gif
και δεν θα του δωσω και τις καλτσες(ξερει εκεινος.. tongue.gif )

χαχαχαχα!αυτό είναι απειλή για τον sch!!αντε να πάμε οι δυο μας..το πότε δεν μου είπες ομως για να κανονίσω τις δουλειές μου!!
dolly12
αλεξακο δε πας πουθενα!!!!

ασκω εγω βετο σε σενα γιατι δε θα μα φησεις μονη μου να βγαλω το φιδι απο τη τρύπα!!!!

τσακισου γύρνα!!!! smiley.gif
alexako
QUOTE(dolly12 @ Oct 31 2007, 08:26 ) *
αλεξακο δε πας πουθενα!!!!

ασκω εγω βετο σε σενα γιατι δε θα μα φησεις μονη μου να βγαλω το φιδι απο τη τρύπα!!!!

τσακισου γύρνα!!!! smiley.gif

ελα ρε ντολυ μου ποιο φίδι?????δεν υπάρχουν φιδια!basket4 τα βλέπεις τι κάνουν για να μην πάμε κύπρο έτσι??συνομοσία σκέτη!!
dolly12
to monof8almo.... xereis esu smiley.gif

basket4 den uparxei sunomosia alla de mporeis na tin pareis makria mou.... de leitourgei to sustima... braxukuklwnei
alexako
QUOTE(dolly12 @ Oct 31 2007, 09:30 ) *
to monof8almo.... xereis esu smiley.gif

basket4 den uparxei sunomosia alla de mporeis na tin pareis makria mou.... de leitourgei to sustima... braxukuklwnei

υπάρχει κάποιο σύστημα που βραχυκυκλώνει?κάλεσε έναν ειδικό που τα κάνει αυτά!εγώ πού κολλάω μου λες?
sch
QUOTE(alexako @ Oct 31 2007, 02:31 ) *
ουπς!λάθος άλλου είδους άδεια κέρδισα....έχεις δίκιο sch αλλά δεν πρέπει να πάμε κ την basket4 μέχρι την Κύπρο να δει το παιχνίδι ?? όλο κλαίει δεν την λυπάσαι?

alexako, αύριο θα έχεις το δώρο σου (άδεια) smiley.gif Όσο για την basket4, άστην να κλάψει. Το Ελ.Βενιζέλος είναι κοντά, αν θέλει ας πάει... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
basket4
καλα....με υποχρεωσατε...ωραιος σεβασμος προς την αγαπημενη σας moderator!
sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
δεν πειραζει ομως...θα το ξεπερασω.... sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif
sch
Ώρα Ευρώπης για Πανιώνιο και Απόλλωνα Πτολεμαίδας

«Ιστορικός» από κάθε άποψη είναι αύριο ο Πανιώνιος αφού …σπάει το ρόδι σαν γυναικεία ομάδα στα Ευρωπαϊκά κύπελλα αντιμετωπίζοντας για το FIBAEUROPE CUP στην Ν. Σμύρνη στις 19.00 την Βοσνιακή Ζελέζιντσαρ και θέλει το …Ευρωπαϊκό μπουγέλο να στεφθεί και από την κατάκτηση ενός ροζ φύλου κάτι που είναι παρά την απειρία της πιθανότατο έως σίγουρο. H πρωταθλήτρια Βοσνίας Ζελέζνιτσαρ(νίκησε προχθές 88-67 την Μπρότνο στο Βοσνιακό πρωτάθλημα) όσο και αν ενισχύθηκε από το αμερικάνικο δίδυμο των Ντιόνα Ντέϊβις και Σαμπρίνα Σκοτ δεν μοιάζει επικίνδυνη παρά μόνο αν την αφήσεις . Η παλιά καραβάνα της ομάδας του Ελμεντίν Όμανιτς 31χρονη φόργουορντ Αλεξάντρα Μούσιτς (ήρθε φέτος από το Ισραήλ) , η Κροάτισα Μαρτίνα Γκαμπίρατσα που έχει ευρωπαϊκή εμπειρία με την Σίμπενικ και η έμπειρη Σέρβα (32 ετών) αλλά χωρίς περγαμηνές Τιχάνα Ρας είναι οι υπόλοιπες σημαντικές χωρίς να θέλουμε να υποβαθμίσουμε τις Βόσνιες αθλήτριες που είναι ταλαντούχες αλλά πιτσιρίκες . Στο άλλο ματς του ομίλου που θα γίνει σήμερα θα παίξουν στη Τουρκία Μπεσίκτας – Βοϊβοντίνα.

Ο Απόλλωνας Πτολεμαίδας σαφώς πιο έμπειρος και με αξιόλογη πορεία στο παρελθόν στα ευρωπαϊκά γήπεδα διαθέτει ένα από τα πιο γεμάτα ρόστερ και επομένως αύριο στις 18.30 στην Πτολεμαίδα η Άραντ δεν θα πρέπει να τον προβληματίσει. Δεν είναι κακή η ομάδα του Αντριάν Μπουντουρεάν αλλά δεν μπορεί να κάνει σπουδαία πράγματα στο γκρουπ. Οι αμερικάνες της είναι και οι δύο γκαρντ η Σίνα Μουρ και η Αλίσια Γκλέϊντεν ενώ οι ψηλές είναι ντόπιες ή κοινοτικές . Το καλό όνομα είναι η 23χρονη διεθνής Ρουμάνα φόργουορντ Ιλντίκο Νάγκι που προέρχεται από σοβαρό τραυματισμό και δεν έχει ακόμη ανακάμψει πλήρως . Η …παλιά της ομάδας είναι η 32χρονη φόργουορντ Άνα Ούρμπαν ενώ ξεχωρίζουν η Βόσνια Ντραγκάνα Ζόριτς , η Σκοπιανή σέντερ Ελένα Ραντένκοβικ και η Σέρβα ύψους 1.97 Μαρίγια Κόβασιτς . Λογικά η Λατόγια Ντέϊβις θα κάνει πάρτι στην Ρουμανική ρακέτα ενώ η Μέρφι δεν θα δυσκολευτεί καθόλου να είναι το κλου της βραδιάς και να αναδειχθεί τοπ σκόρερ του ματς. Το άλλο ματς του γκρουπ γίνεται αύριο και θα παίξουν στην Τουρκία Καϊσερί – Χέμοφαρμ .

...απο sportmax.gr

καλή επιτυχία στις ομάδες του Πανιωνίου και του Απολ. Πτολεμαίδας (αν και θα έπρεπε να ήταν περισσότερες) smilie_schal1.gif wos_sport5.gif
berry the truth
Με το δεξί ξεκίνησε ο Απόλλων Πτολεμαϊδας στη διοργάνωση του EuroCup γυναικών επικρατώντας στην έδρα του της ρουμανικής Αράντ με 79-70. Αντίθετα, ο Πανιώνιος ηττήθηκε στη Νέα Σμύρνη από την βοσνιακή Ζελέζνιτσαρ με 72-64 αγωνιζόμενος χωρίς τη Σαμορούκοβα και για μόλις οκτώ λετπά τη Μόσμπι. Να σημειωθεί, πάντως, ότι η Ζελέζνιτσαρ έβγαλε σχεδόν με μία πεντάδα.


Πανιώνιος-Ζελέζνιτσαρ 64-72

Πανιώνιος: Σταυρακάκη 15(3), Δελή 3(1), Μπότσαρη, Βασιλείου 9(1), Μόσμπι 4, Ρούσσου 8, Παναγωτοπούλου 2, Χαλιβέρα, Κουίναν 23 (8ρ, 7λ, 10/13δ), Γιαννακοπούλου.
Ζελέζνιτσαρ: Γκαμπιράτσα 19 (6τρ, 10ρ), Μούσιτς 11, Ρούς 10, Ντέιβις 17(2), Σκοτ 8 (10ρ, 6ασ), Κάντο 7(1).

Απόλλων Πτ.-Αράντ 79-70

Απόλλων Πτ.: Παπαδημητρίου 5(1), Κυρκοπούλου 14 (2τρ, 11ρ, 4ασ), Ντάμπη, Τοκμάκη 9(3/11τρ), Σπανίδου 2, Καραδήμα 2, Τσακμάκη 2, Μέρφι 17(2), Ντέιβις 28 (1ορ, 10/10β, 9/12δ).
Αράντ: Κόβατσιτς 8, Μουρ 20(1), Νάγκι, Μέσζαρος 4, Πάβελ 3, Ζόριτς 19 (14ρ), Τάρτα, Ούρμπαν, Γκλάντεν 16(1).

από sportime.gr
center
QUOTE(berry the truth @ Nov 7 2007, 21:00 ) *
Με το δεξί ξεκίνησε ο Απόλλων Πτολεμαϊδας στη διοργάνωση του EuroCup γυναικών επικρατώντας στην έδρα του της ρουμανικής Αράντ με 79-70. Αντίθετα, ο Πανιώνιος ηττήθηκε στη Νέα Σμύρνη από την βοσνιακή Ζελέζνιτσαρ με 72-64 αγωνιζόμενος χωρίς τη Σαμορούκοβα και για μόλις οκτώ λετπά τη Μόσμπι. Να σημειωθεί, πάντως, ότι η Ζελέζνιτσαρ έβγαλε σχεδόν με μία πεντάδα.
Πανιώνιος-Ζελέζνιτσαρ 64-72

Πανιώνιος: Σταυρακάκη 15(3), Δελή 3(1), Μπότσαρη, Βασιλείου 9(1), Μόσμπι 4, Ρούσσου 8, Παναγωτοπούλου 2, Χαλιβέρα, Κουίναν 23 (8ρ, 7λ, 10/13δ), Γιαννακοπούλου.
Ζελέζνιτσαρ: Γκαμπιράτσα 19 (6τρ, 10ρ), Μούσιτς 11, Ρούς 10, Ντέιβις 17(2), Σκοτ 8 (10ρ, 6ασ), Κάντο 7(1).

Απόλλων Πτ.-Αράντ 79-70

Απόλλων Πτ.: Παπαδημητρίου 5(1), Κυρκοπούλου 14 (2τρ, 11ρ, 4ασ), Ντάμπη, Τοκμάκη 9(3/11τρ), Σπανίδου 2, Καραδήμα 2, Τσακμάκη 2, Μέρφι 17(2), Ντέιβις 28 (1ορ, 10/10β, 9/12δ).
Αράντ: Κόβατσιτς 8, Μουρ 20(1), Νάγκι, Μέσζαρος 4, Πάβελ 3, Ζόριτς 19 (14ρ), Τάρτα, Ούρμπαν, Γκλάντεν 16(1).

από sportime.gr



Έλα βρε πανιωνάρα μην μας κερνάς ήττες....Η Δελή πόσο έπαιξε?
Πολύ καλό και χρήσιμο αυτό το τόπικ. Μπράβο βρε womanplayer!!
41.gif 41.gif Kαι εσύ berry συνέχισε να μας ενημερώνεις!! wink.gif wink.gif
Grissino
http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH7Qj...86.teamID_.html

Η Δελή αν και δεν άρχισε έπαιξε τριάντα λεπτά αλλά δεν βοήθησε.

Εμφανίστηκαν τα ίδια προβλήματα στην άμυνα που κόστισαν το ματς με τον Αθηναϊκό.

Αυτές έπαιξαν με μια πεντάδα όλον τον αγώνα, και μια κοντή τους έβαλε 6 στα 8 τρίποντα.

Καλή ομάδα πάντως, γρήγορη και αθλητική.
tsops
QUOTE(Grissino @ Nov 8 2007, 15:44 ) *
http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH7Qj...86.teamID_.html

Η Δελή αν και δεν άρχισε έπαιξε τριάντα λεπτά αλλά δεν βοήθησε.

Εμφανίστηκαν τα ίδια προβλήματα στην άμυνα που κόστισαν το ματς με τον Αθηναϊκό.

Αυτές έπαιξαν με μια πεντάδα όλον τον αγώνα, και μια κοντή τους έβαλε 6 στα 8 τρίποντα.

Καλή ομάδα πάντως, γρήγορη και αθλητική.


Η Gambirazza λες μάλλον...πολύ καλή παίκτρια. Η Mosby έπαιξε λίγο λόγω τακτικής ή ισχύουν τα περί αντικατάστασης? Κρίμα για το Πανιώνιο, συγκέντρωση τώρα ξανά στο πρωτάθλημα...
Grissino
Φαινόταν τραυματίας η Mosby. Δεν ξέρω κάτι παραπάνω.
tsops
QUOTE(Grissino @ Nov 8 2007, 17:16 ) *
Φαινόταν τραυματίας η Mosby. Δεν ξέρω κάτι παραπάνω.


Thanks smile.gif
cyprus6
Συνεχίζει ακάθεκτη
Της Σοφίας Ράμμου
08/11/2007 (21:37)

Tο 3/3 στα ευρωπαϊκά σαλόνια πέτυχε η KV Imperial ΑΕΛ με τη νίκη της με 60-58 επί της Ντίπρο στο πλαίσιο της πρώτης αγωνιστικής του Eurocup γυναικών. Οι Ουκρανές μπήκαν πιο δυναμικά στον αγώνα και προηγήθηκαν με 21-14, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο τα κορίτσια του Μάριου Θρασυβουλίδη άλλαξαν το σκηνικό.
Με πολύ καλή άμυνα και την Μπέτι Λένοξ να παίρνει την κατάσταση πάνω της, η KV Imperial ΑΕΛ πέρασε μπροστά στο σκορ με την Αμερικανίδα να γράφει και το τελικό σκορ με 2/2 βολές.

ΝΤΙΠΡΟ: Ντουμπρόβινα 3, Κισίλοβα, Ρόμπινς 12, Ιάκχινα 15, Λιάσχκοβα 6, Ποκόιτσβα 18, Βαρόνοβα 4, Ζιριάκοβα.
KV IMPERIAL ΑΕΛ: Λένοξ 26, Γκάρτνερ 11, Στοενέσκου 9, Γραβιάς 7, Παβίσεβιτς 5, Παπαδοπούλου 2.


http://basketblog.gr/index.php?option=com_...7470&Itemid=116

wav.gif 41.gif
basket4
http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH7Qj...86.teamID_.html

εδω ειναι απο τη fibaeurope Οι ποντοι και τα στατιστικα του αγωνα της Λεμεσου.

συγχαρητηρια και στις 3 ομαδες 41.gif ..και πιστευω ο πανιωνιος στην επομενη αγωνιστικη να ειναι καλυτερος να μας φερει και αυτος τη νικη! blove.gif
basket4
το αποτελεσμα των αλλων 2 αντιπαλων του πανιωνιου
Besiktas Cola Turka-ZKK Vojvodina 94-65


το αποταποτελεσμα των αλλων 2 αντιπαλων της Πτολεμαιδας
Panküp TED Koleji-KK Hemofarm Vrsac 69-60


το αποταποτελεσμα των αλλων 2 αντιπαλων της ΑΕΛ
Galatasaray-Elitzur Ramla 75-63 ( sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif )
tsops
QUOTE(cyprus6 @ Nov 9 2007, 00:19 ) *
[ΝΤΙΠΡΟ: Ντουμπρόβινα 3, Κισίλοβα, Ρόμπινς 12, Ιάκχινα 15, Λιάσχκοβα 6, Ποκόιτσβα 18, Βαρόνοβα 4, Ζιριάκοβα.
KV IMPERIAL ΑΕΛ: Λένοξ 26, Γκάρτνερ 11, Στοενέσκου 9, Γραβιάς 7, Παβίσεβιτς 5, Παπαδοπούλου 2.[/i]

http://basketblog.gr/index.php?option=com_...7470&Itemid=116

wav.gif 41.gif


Μπράβο cyprus! Βλέπω η Λένοξ έχει πάρει τ'όπλο της, έτσι?
cyprus6
Και πυροβολεί ασταμάτητα! shot.gif shot.gif shot.gif
Μακάρι να συνεχίσει έτσι...εκτός από μεγάλη παίκτρια είναι και παίκτρια της τελευταίας στιγμής...
Χτες είμασταν στο 58-58 και έμεναν 22" για το τέλος και είχαν επίθεση οι Ουκρανές...
Κι εκεί που παρακαλάς να μη φας καλάθι στο τέλος, κλέβει η Λένοξ και κερδίζει φάουλ και 2 βολές και μένουν και 2 δεύτερα...
Ε καλά, εκείνη τη στιγμή λέω οκ κερδίσαμε...μπήκε μέσα και τις "εκτέλεσε" κανονικά! cool.gif 77.gif
Κοπιάστε Κύπρο να πατήσουμε και τις Τουρκάλες στο λαιμό! tongue.gif
womanplayer
προσπαθω να βαλω φωτογραφιες αλλα δυστυχως δεν μπορω ...
basket4
θα τις βαλω εγω womanplayer...

επομενη αγωνιστικη για τις ομαδες μας

GROUP A
ZKK Vojvodina 15.11. Panionios B.C

GROUP B
KK Hemofarm Vrsac 14.11. Apollon

GROUP D
K.V. Imperial AEL 15.11. Galatasaray
basket4
βρε womanplayer ειδες πουθενα φωτογραφιες απο πανιωνιο και πτολεμαιδα στο fibaeurope?
μονο της κυπρου βρηκα και αυτες 2 ολες και ολες...

http://i154.photobucket.com/albums/s249/ef...4-F5C044B52.jpg

http://i154.photobucket.com/albums/s249/ef...A-A1B712A1D.jpg


επισης...
για τον ομιλο του πανιωνιου
BC Zeljeznicar 51-91 Besiktas Cola Turka

και για τον ομιλο της πτολεμαιδας σημερα γινονται και τα 2 παιχνιδια

GROUP B
Baschet ICIM 14.11. 18:30 Panküp TED Koleji
KK Hemofarm Vrsac 14.11. 20:00 Apollon
C05
QUOTE(basket4 @ Nov 14 2007, 12:15 ) *
βρε womanplayer ειδες πουθενα φωτογραφιες απο πανιωνιο και πτολεμαιδα στο fibaeurope?
μονο της κυπρου βρηκα και αυτες 2 ολες και ολες...
http://i154.photobucket.com/albums/s249/ef...4-F5C044B52.jpg
http://i154.photobucket.com/albums/s249/ef...A-A1B712A1D.jpg
επισης...
για τον ομιλο του πανιωνιου
BC Zeljeznicar 51-91 Besiktas Cola Turka
και για τον ομιλο της πτολεμαιδας σημερα γινονται και τα 2 παιχνιδια
GROUP B
Baschet ICIM 14.11. 18:30 Panküp TED Koleji
KK Hemofarm Vrsac 14.11. 20:00 Apollon

Όποιος θέλει να πάρει μια γευση από τον αγώνα του Πανιωνίου με τη Zeljeznicar ας πεταχτεί μέχρι το womba..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.