Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΟΣΦΠ - ΠΑΟ 06/06/2010, Α1 Playoffs-4ος Τελικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
PanosIlio
Το ανοίγω το θέμα γιατί κουράστηκα να διαβάζω και τους μεν και τους δε για το τρίτο παιχνίδι. Και πολύ περισσότερο κουράστηκα να το σκέφτομαι το τρίτο παιχνίδι.

Τα πράγματα είναι απλά, παίζουμε στο ΣΕΦ, πρέπει να κερδίσουμε και θα το κάνουμε, έτσι απλά.

Αν πείσμωσαν οι παίκτες του ΟΣΦΠ μετά το πρώτο παιχνίδι 1 φορά τώρα πρέπει να πεισμώσουν 1000 φορές.

Χρειάζεται συγκέντρωση για 40 λεπτά και απόλυτη προσήλωση στο στόχο που είναι να οδηγήσουμε τη σειρά σε 5ο παιχνίδι.

ΥΓ: Παπαλουκά κάνε πράξη τα λόγια σου πριν το F4 και δείξε μας ότι πραγματικά θες αυτό το πρωτάθλημα.
kolokotronis
Μας βλέπω να χάνουμε και την επόμενη το πρωί στις 10:00 τα εισητήρια του 5ου τελικού στα εκδοτήρια. wink.gif
Κάτι σαν πέρυσι.
kseplenhs
θα είναι το πιο αστείο ματς στην ιστορία του αθλήματος.ευχομαι να μας χαρίσει στιγμές και παρελειπόμενα που θα γραφτουν σε βιβλία...
πολυθρόνα,ποπ κορν και θα χαζευω τις ομορφιές που θα γίνουν

φυσικά για μπάσκετ νομίζω πως είναι άτοπο να μιλήσω.
LFO
@PanosIlio : με προλαβες, μπηκα για να ανοιξω αυτο το τοπικ.... smile.gif

Δεν υπάρχουν πολλα να πουμε, πιστευω οτι πρέπει το παιχνιδι να παει μεσα στην ρακετα και να επιδιωξουμε οσο το δυνατον περισσοτερες σωματικες επαφές.

Την Κυριακή θα νικησουμε και θα ξεκινησουμε για ΟΑΚΑ να παρουμε το πρωταθλημα.
voreadis7
Αν με το καλό τελειώσει αυτό το ματς και νικήσουμε θέλω κάποιος απτην ομάδα να δηλώσει οτι εμείς είμαστε Ολυμπιακός και θα κατεβούμε κανονικά στο τελευταίο ματς.
PanosIlio
QUOTE(kolokotronis @ Jun 3 2010, 17:03 ) *
Μας βλέπω να χάνουμε και την επόμενη το πρωί στις 10:00 τα εισητήρια του 5ου τελικού στα εκδοτήρια. wink.gif
Κάτι σαν πέρυσι.


Κοίτα, ξέρω τι εννοείς tongue.gif αλλά θα απαντήσω σοβαρά.

Αν για τον οποιοδήποτε λόγο ο ΠΑΟ δεν φορτσάρει και ο ΟΣΦΠ είναι όσο συγκεντρωμένος ήταν αυτά τα 28 λεπτά στο 3ο παιχνίδι αλλά σε όλο το ματς τότε όχι μόνο ο ΟΣΦΠ θα κερδίσει αλλά θα έχει μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να κερδίσει και εμφατικά, βέβαια για να συμβεί αυτό πρέπει να γίνουν πολλά ΑΝ.

Θα δείξει.
Reggie Miller #31
QUOTE(voreadis7 @ Jun 3 2010, 17:09 ) *
Αν με το καλό τελειώσει αυτό το ματς και νικήσουμε θέλω κάποιος απτην ομάδα να δηλώσει οτι εμείς είμαστε Ολυμπιακός και θα κατεβούμε κανονικά στο τελευταίο ματς.



Και να φανταστεί κανείς ότι φέτος είχαμε ωραίες ατμόσφαιρες(αν εξαιρέσεις 1- μπουκαλάκια,τα οποία δεν είναι τίποτα),
αλλά μετά τα χθεσινά δε νομίζω ότι η ατμόσφαιρα θα είναι ήρεμη.
Και θα βγουν πάλι οι ειδικοί να μιλάνε,να λένε,να σχολιάζουν,τα κατακεραυνώνουν τους χούλιγκανς,τους οποίους πρέπει να εξαφανίσουμε,αλλά για τους ηθικούς αυτουργούς που δημιουργούν καταστάσεις δε θα πει κουβέντα κανείς!
dwanewade
bball.gif paidia.....prwta apola to baske tinai omadiko athlima....o osfp ehei kaliteres monades...alla emeis...eimaste OMADA!!!! mia fasi sas adikisan ekei me chlildress kai to kanete thema....den borei na bainoun ola gia mia zoi..kai apo anthrwpous pou den einai souter......na timorithei o diamantidis...den diafwnoume.....poios einai o bourousis na spei tzamia kai o kleiza fotistika???ftysimo???poses agwnistikes eihe faei o bourousis gia to ftisimo sto afti tou ervel(osfp-real)????kai malista se epipedo euroleague...ehete mia karamela ts diaitisias kai tin masate aktapafsta!!!
alexanderthegreat
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jun 3 2010, 17:14 ) *
Και να φανταστεί κανείς ότι φέτος είχαμε ωραίες ατμόσφαιρες(αν εξαιρέσεις 1- μπουκαλάκια,τα οποία δεν είναι τίποτα),
αλλά μετά τα χθεσινά δε νομίζω ότι η ατμόσφαιρα θα είναι ήρεμη.
Και θα βγουν πάλι οι ειδικοί να μιλάνε,να λένε,να σχολιάζουν,τα κατακεραυνώνουν τους χούλιγκανς,τους οποίους πρέπει να εξαφανίσουμε,αλλά για τους ηθικούς αυτουργούς που δημιουργούν καταστάσεις δε θα πει κουβέντα κανείς!

δηλαδή με την ίδια λογική θα έπρεπε σε κάθε ντέρμπυ στο ποδόσφαιρο οι παίχτες του ΟΣΦΠ να έφευγαν απο το γήπεδο κατευθείαν στο ΚΑΤ η στο πρώτο νεκροταφείο Πειραιά
voreadis7
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jun 3 2010, 17:14 ) *
για τους ηθικούς αυτουργούς που δημιουργούν καταστάσεις δε θα πει κουβέντα κανείς!


Ο Ζοτς και ο Τσακ Νορρις δεν κάνουν ποτέ λάθη.
Reggie Miller #31
QUOTE(alexanderthegreat @ Jun 3 2010, 17:20 ) *
δηλαδή με την ίδια λογική θα έπρεπε σε κάθε ντέρμπυ στο ποδόσφαιρο οι παίχτες του ΟΣΦΠ να έφευγαν απο το γήπεδο κατευθείαν στο ΚΑΤ η στο πρώτο νεκροταφείο Πειραιά


Το πας αλλού και είναι μεγάλη κουβέντα.Αλλά κοίτα να δεις πως έρχονται τα πράγματα,στο ποδόσφαιρο μπορούμε να μιλάμε για διαιτησία και να κάνουμε αναλύσεις βγάζοντας το αποτέλεσμα ότι ο Ολυμπιακός δεν άξιζε κανένα πρωτάθλημα,αλλά στο μπάσκετ δε γίνεται το ίδιο.Ωραία λογική,μας βολεύει...!

voreadis7 δεν έχει να κάνει με τον Ζοτς,ο άνθρωπος μια χαρά την κάνει τη δουλειά του και με το παραπάνω...
voreadis7
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jun 3 2010, 17:26 ) *
voreadis7 δεν έχει να κάνει με τον Ζοτς,ο άνθρωπος μια χαρά την κάνει τη δουλειά του και με το παραπάνω...


Συμφώνω 100%. Απλά πιστευω (το εγραψα και χθές) οτι οι πρώτοι των πρώτων σε κάθε επαγγελματικό τομέα ειναι αποτυχημένοι ως άτομα.
dwanewade
Τέλος αξίζει να σημειωθεί ότι δεν συντρέχει κανένας λόγος ανησυχίας για ενδεχόμενη τιμωρία του Διαμαντίδη, μιας και δεν γράφτηκε τίποτα στο φύλλο αγώνα και από την άλλη και να τον καλέσει ο αθλητικός δικαστής, αυτό θα γίνει λόγω ημερομηνιών, μετά το τέλος της σειράς...
SoKRaM
QUOTE(voreadis7 @ Jun 3 2010, 17:20 ) *
Ο Ζοτς και ο Τσακ Νορρις δεν κάνουν ποτέ λάθη.


Ο Μακης το ξερει και δεν εχει προβλημα με αυτο.

Τωρα , για το παιχνιδι... ποιο παιχνιδι? Οι διαιτητας θα σφυριξουν απο το πρωτο λεπτο υπερ του ολυμπιακου ... και μολις ανεβουν λιγο τα αιματα σε κανα σπρωξιδι του ΔΔ με καναν Μπεβερλι θα ξεκινησουν τα μπουκαλια και θα εχουμε διακοπες κτλπ κτλπ κτλπ. Και μετα θα πας σε πεμπτο ματς μεσα στο Οακα και εκει με μια πολυ προσεγμενη σεμνη τελετη θα σε αποτελειωσουν καθως εμφανιση σαν τη χθεσινη δεν προκειτε να ξανακανεις και year over μια ακομη φορα.
LFO
QUOTE(dwanewade @ Jun 3 2010, 16:29 ) *
Τέλος αξίζει να σημειωθεί ότι δεν συντρέχει κανένας λόγος ανησυχίας για ενδεχόμενη τιμωρία του Διαμαντίδη, μιας και δεν γράφτηκε τίποτα στο φύλλο αγώνα και από την άλλη και να τον καλέσει ο αθλητικός δικαστής, αυτό θα γίνει λόγω ημερομηνιών, μετά το τέλος της σειράς...


Μα...δεν θελουμε να τιμωρηθει! Θελουμε να ερθει κανονικα την Κυριακη στο ΣΕΦ και να τους κερδισουμε με ολα τους τα οπλα....

....και διαφωνω με Sokram, μπορεις να κανεις ξανα τετοια εμφανιση!
dwanewade
ti klaigeste tote???kai lete kai lete kai lete......den kserete ti thelete!!eseis zitate tin timwria tou..ohi emeis...
Reggie Miller #31
QUOTE(LFO @ Jun 3 2010, 17:34 ) *
Μα...δεν θελουμε να τιμωρηθει! Θελουμε να ερθει κανονικα την Κυριακη στο ΣΕΦ και να τους κερδισουμε με ολα τους τα οπλα....

....και διαφωνω με Sokram, μπορεις να κανεις ξανα τετοια εμφανιση!



Δύσκολο εκτός έδρας να βάλεις τόσα τρίποντα(όχι σαν ποσοστό)...
LFO
QUOTE(dwanewade @ Jun 3 2010, 16:37 ) *
ti klaigeste tote???kai lete kai lete kai lete......den kserete ti thelete!!eseis zitate tin timwria tou..ohi emeis...



Κοιτα, σε ενα συστημα δικαιου ο παικτης ΔΔ πρέπει να τιμωρηθει - φανταζομαι συμφωνεις. Αλλα επειδη ΔΕΝ υπαρχει συστημα δικαιου, ας μην ψαχνουμε ψυλο στο αχυρα ή εστω ροχαλα στην θαλασσα....

Καλυτερα να παιξει , να μην υπαρχουν και δικαιολογιες μετα...

@ Reggie: ουτε να χασεις 23 σουτ γινεται...αλλα τα εχασες. Η σειρα των αγωνων αποδεικνυει so far οτι ολα γινονται
dwanewade
+fwnw......apla eseis zitate tin paradeigmatiki timwria.....den ipahoun antikeimenikoi filathloi oi opoioi na poun eimaste aishos....ehoume ena klapsa gia proponiti...ehoum 2 proedrous pou dinoun ta panta san m@@@@...kai paihtes io opoioi paizoun horis pathos!!!toso aplo!
Redalert
QUOTE(dwanewade @ Jun 3 2010, 17:37 ) *
ti klaigeste tote???kai lete kai lete kai lete......den kserete ti thelete!!eseis zitate tin timwria tou..ohi emeis...


Τα greeklish κουραζουν αφανταστα!!!
Καλως ηρθες! icon_drunk.gif
il postino
υποθετω οτι ο παο θελει οσο τιποτα αλλο το διπλο μεσα στο σεφ για να παρει τον τιτλο οσο γινεται πιο εμφατικα. η αληθεια ειναι ομως οτι δε μπορει.τουλαχιστον μεχρι τωρα αυτο εχει δειξει. ειναι κακος , καμια σχεση με το επιπεδο αλλων ετων. μεχρι τωρα εχει κερδισει ειτε γιατι ο ολυμπιακος ξεχασε την ωρα του αγωνα και το "πηρε στα χαρτια" ειτε γιατι διαλεξε να παιξει σε μια απιστευτη ενταση 10 λεπτα μπασκετ (υπο την ανοχη των διαιτητων). το τελευταιο δε μπορεις να το κανεις σε ολο τον αγωνα , ουτε τον ολυμπιακο μπορεις να τον ξαναπετυχεις οπως ηταν στο α ματς.

συμφωνα με τα μεχρι τωρα δεδομενα και συμφωνα με αυτα που εχουμε δει ολη τη χρονια η νικη εχει βαφτει ηδη κοκκινη. εκτος και αν δουμε εναν παο βγαλμενο απο την περσινη χρονια!

ισως μιλαμε για το πιο αδιαφορο , αγωνιστικα , παιχνιδι της χρονιας!

υ.γ ελπιζω να διαψευστω για μια ακομα φορα μιας και φετος εχω πεσει εξω ουκ ολιγες φορες.
Ilias7
Παντως κατα τη γνωμη περα απο τα καθαρα τεχνικα θεματα που εχουν αναλυθει ολη η υποθεση ειναι το παθος στα παιχνιδια..
Στο παιχνιδι στο Σεφ το παθος ηταν που μας εδωσε τη νικη..Χθες παλι το παθος ηταν αυτο που μας εκανε να πραγματοποιησουμε μια τετοια εμφανιση για 30 περιπου λεπτα..Γιατι περα απο την ευστοχια το παθος κυριαρχουσε στο παιχνιδι του Ολυμπιακου τοσο στην επιθεση οσο και στην αμυνα..Η αληθεια ειναι οτι στο 4ο δεκαλεπτο του χθεσινου παιχνιδιου δε δειξαμε τοσο παθος..Πιθανον να βγηκε η κουραση και το αγχος για μια μεγαλη νικη...Παντως δειξαμε πως ξερουμε το τροπο να παρουμε το παιχνιδι..
Οσο για το παινχιδι της ερχομενης Κυριακης πρεπει να δειξουμε τα ιδια στοιχεια που δειξαμε στα πρωτα 30 λεπτα του χθεσινου παιχνιδιου και κυριως στην αμυνα και να βελτιωσουμε οτι δεν ειχαμε τα υπολοιπα τελευταια 10..Με τη βοηθεια του κοσμου κιολας πιστευω οτι ολα θα πανε καλα και θα δουμε και 5ο παιχνιδι στο ΟΑΚΑ...

ΥΣ:Για τη διαιτησια ας μη μιλησω καλυτερα..δεν αξιζει καν..
Reggie Miller #31
Δε συμφωνώ ότι το παιχνίδι είναι ήδη κόκκινο.
Θα παίξει μεγάλο ρόλο τα νεύρα που θα έχουμε.Αν εκνευριστούν και ασχολούνται με τους διαιτητές συνέχεια,το ματσάκι μπορεί να χαθεί.

LFO,ναι δεν γίνεται να έχεις πάλι 0/23,αλλά και οι 2 περιπτώσεις είναι κάπως ακραίες.Θέλω να πω ότι τα 1 τρίποντα που βάλαμε,για εκτός έδρας παιχνίδι είναι πάρα πολλά.Τέλος πάντως δεν έχει αυτό τόση σημασία...

Και πριν το 2ο ματς είχα πει ότι και ο Ilias7,ότι η ομάδα πρέπει να δείξει πάθος,τσαντίλα,να αποδείξουν στους εαυτούς τους ότι
δεν αξίζουν τέτοιο ματς και είναι καλύτεροι από αυτό που έδειξαν.Νομίζω ότι ανάλογη θα είναι και η συμπεριφορά την Κυριακή,με επιπλέον πάθος και θέληση αυτή τη φορά.
dwanewade
ΥΣ:Για τη διαιτησια ας μη μιλησω καλυτερα..δεν αξιζει καν.


afto einai to lathos....oti kaligeste kai hanetai tin ousia..o giannakis einai upnos......koitaei na diamarturetai sineheia!kai ohi na ksipnisei ts paihtes t!!
Ilias7
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jun 3 2010, 18:02 ) *
Δε συμφωνώ ότι το παιχνίδι είναι ήδη κόκκινο.
Θα παίξει μεγάλο ρόλο τα νεύρα που θα έχουμε.Αν εκνευριστούν και ασχολούνται με τους διαιτητές συνέχεια,το ματσάκι μπορεί να χαθεί.

LFO,ναι δεν γίνεται να έχεις πάλι 0/23,αλλά και οι 2 περιπτώσεις είναι κάπως ακραίες.Θέλω να πω ότι τα 1 τρίποντα που βάλαμε,για εκτός έδρας παιχνίδι είναι πάρα πολλά.Τέλος πάντως δεν έχει αυτό τόση σημασία...

Και πριν το 2ο ματς είχα πει ότι και ο Ilias7,ότι η ομάδα πρέπει να δείξει πάθος,τσαντίλα,να αποδείξουν στους εαυτούς τους ότι
δεν αξίζουν τέτοιο ματς και είναι καλύτεροι από αυτό που έδειξαν.Νομίζω ότι ανάλογη θα είναι και η συμπεριφορά την Κυριακή,με επιπλέον πάθος και θέληση αυτή τη φορά.


Οταν ομως θες να κανεις το βημα παραπανω ειναι λογικο πολλες φορες να γινει και η υπερβαση σε καποιον τομεα..Χθες μεχρι ενα σημειο πηγαμε να τη κανουμε και με το παραπανω μπορω να πω..Αλλα αυτο που υποστηριζω για τα σουτ του Ολυμπιακου ειναι οτι ειναι καθαρα θεμα ψυχολογιας γιατι δεν εχει και τους τοσους σουτερ..Χθες ξεκινησαμε καλα στα τριποντα και συνεχιστηκε..Συμβαινει αρκετες φορες..Δηλαδη τριποντα Μπεβερλι,Παπαλουκα και το τριτο του Μπουρουση παιζει πολυ μεγαλο ρολο η ψυχολογια..Αντιθετα στο πρωτο ματς δε μπηκε τιποτα γιατι ξεκινησαμε ετσι απο την αρχη..
Reggie Miller #31
Φυσικά και η ψυχολογία παίζει τεράστια σημασία στο σουτ,ακόμα κι αν είσαι ο καλύτερος σουτέρ.
Ο Μπαζίλε στα καλά του,αν ξεκινούσε δε σταματούσε για κανένα λόγο,τα έβαζε από παντού.
Χθες ο Μπεβερλάκος έχωσε το πρώτο και στο επόμενο το πίστευε.Το ίδιο παίχτηκε και με τον Τσίλι.
Βασιλόπουλος και Παπαλουκάς που το σκέφτονται και το αναλύουν... rolleyes.gif
vastravoud
Μου κάνει πάντως εντύπωση ότι ενίοτε διαβάζω μια "χαιρεκακία" ορισμένων φίλων του Ολυμπιακού για ενδεχόμενα επεισόδια. Ελπίζω απλώς να καταλαβαίνω λάθος, ειδάλλως....κρίμα
Reggie Miller #31
QUOTE(vastravoud @ Jun 3 2010, 18:18 ) *
Μου κάνει πάντως εντύπωση ότι ενίοτε διαβάζω μια "χαιρεκακία" ορισμένων φίλων του Ολυμπιακού για ενδεχόμενα επεισόδια. Ελπίζω απλώς να καταλαβαίνω λάθος, ειδάλλως....κρίμα



Δεν ξέρω εάν αναφέρεσαι σε εμένα,αλλά μάλλον κάνεις λάθος.Είπα ότι μέχρι στιγμής η ατμόσφαιρα ήταν πολλή καλή,ειδικά σε σχέση με το παρελθόν,αλλά μετά το χθεσινό είναι φυσικό η ατμόσφαιρα να μυρίζει μπαρούτι.
Νομίζω ότι είναι φυσιολογικό,όπως και το ενδεχόμενο την Κυριακή να γίνουν διάφορα φαντάζει πιθανό και μοιραίο...
Εκτός αν έχεις άλλη γνώμη και από τη στιγμή που ο κόσμος βλέπει να γίνονται διάφορα και τους ''αντικειμενικούς''
να κάνουν τα στραβά μάτια...
vastravoud
Όχι, δεν ήταν προσωπικό σχόλιο, είναι απλώς η γενική αίσθηση μου.

Κι εγώ το έχω σίγουρο ότι θα γίνουν μπόλικες "ομορφιές" την Κυριακή, απλώς σιχαίνομαι το να δικαιολογείται ο εκάστοτε "περιούσιος" λαός. Λέμε "προκλήθηκε" και καθαρίσαμε....

Δε διαφωνώ ότι μπορούν παίκτες, προπονητές, παράγοντες και διαιτητές να κάνουν περισσότερα ώστε να κυλούν ομαλά τα πράγματα. Ήδη παίκτες και προπονητές παρεκτρέπονται ΕΛΑΧΙΣΤΑ(ειδικά αν σκεφτεί κανείς τα διακυβεύματα γι' αυτούς). Ό,τι και να σου κάνουν όμως οι εμπλεκόμενοι, κύριος και αφεντικό του εαυτού σου είσαι μόνο ΕΣΥ και φέρεις ΑΚΕΡΑΙΑ την ευθύνη για τις πράξεις σου.
kotzito
To πραγμα ειναι απλο:ή σκιζεσαι,κερδιζεις και πας στο ΟΑΚΑ οπου ελπιζεις να κανεις εμφανιση σαν την χτεσινη αλλα για 40 λεπτα ή χανεις και αποτυγχανεις για πολλοστη φορα.Αγωνας διχως αυριο για τον Ολυμπιακο.Με την εικονα παντως που εχουν δωσει οι δυο ομαδες πιστευω οτι ο Ολυμπιακος εχει το προβαδισμα για την νικη.Μαλιστα πιστευω οτι αν οι εξωτερικοι παραγοντες δεν επεμβουν ισως κερδισει και ευκολοτερα απο το πρωτο ματς ο Ολυμπιακος.Μετα και την χτεσινη ηττα και τον τροπο που ηρθε αυτη εχουν πεισμωσει οι δικοι μας.Aυτο που ελπιζω να δω ειναι τον Θοδωρα να ξυπναει επιτελους και να οδηγαει την ομαδα και οχι να σκαει την μπαλα για 20 δευτερολεπτα.


Με αυτα και με αυτα παντως αν χασει ο Ολυμπιακος το πρωταθλημα,οι γνωστοι αμπασκετοι Ολυμπιακοι θα πιστεψουν οτι φταιει μονο η διαιτησια.
Reggie Miller #31
Τα νέα έφτασαν και στους γείτονες

http://www.basketnet.it/news/128364/vergog...puto_a_teodosic

Περίεργο όμως που ασχολούνται με κάτι τέτοιο...
Ilias7
QUOTE(kotzito @ Jun 3 2010, 18:36 ) *
Με αυτα και με αυτα παντως αν χασει ο Ολυμπιακος το πρωταθλημα,οι γνωστοι αμπασκετοι Ολυμπιακοι θα πιστεψουν οτι φταιει μονο η διαιτησια.



Μονο η διαιτησια οχι,ειπαμε αλλωστε..Aλλα και η διαιτησια ναι θα το πιστεψουν..Σε τετοια παιχνιδια και η παραμικρη λεπτομερεια μπορει να κανει τη διαφορα..Ολα ειναι πανω σε μια τεντωμενη κλωστη..Επισης με εξαιρεση το πρωτο παιχνιδι της σειρας που εγιναν τα απιστευτα δε νομιζω πως φετος ο Ολυμπιακος να δειχνει οτι υστερει του Παναθηναικου..
Και μην αρχισουμε τα μα δεν κανουμε αυτο δε κανουμε εκεινο και θα επρεπε να μη παιξει αυτος και να παιξει εκεινος..Διοτι τα ιδια ισχυουν και στις 2 πλευρες..Σκοπος ειναι να παρεις το τιτλο τη δεδομενη στιγμη..
SoKRaM
QUOTE(LFO @ Jun 3 2010, 17:34 ) *
Μα...δεν θελουμε να τιμωρηθει! Θελουμε να ερθει κανονικα την Κυριακη στο ΣΕΦ και να τους κερδισουμε με ολα τους τα οπλα....

....και διαφωνω με Sokram, μπορεις να κανεις ξανα τετοια εμφανιση!


Σε μια εβδομαδα? Με τιποτα. Εγω οταν βλεπω τις φασεις τα νευρα μου γινονται τσαταλια σκεψου να ησουν παιχτης και να δουλευες ολη τη χρονια για αυτο. Πως να συγκεντρωθεις μετα?
panos75
QUOTE(dwanewade @ Jun 3 2010, 18:04 ) *
ΥΣ:Για τη διαιτησια ας μη μιλησω καλυτερα..δεν αξιζει καν.


afto einai to lathos....oti kaligeste kai hanetai tin ousia..o giannakis einai upnos......koitaei na diamarturetai sineheia!kai ohi na ksipnisei ts paihtes t!!


Τζάμπα πήγαν οι τιμωρίες του rchos. Πλάκωσαν τα κλωνάρια των τιμωρημένων.
Ginobili
QUOTE(Ilias7 @ Jun 3 2010, 15:43 ) *
Μονο η διαιτησια οχι,ειπαμε αλλωστε..Aλλα και η διαιτησια ναι θα το πιστεψουν..

Έτσι κι αλλιώς κάθε χρόνο το ίδιο ακριβώς ισχυρίζονται οι Ολυμπιακοί,όχι μόνο η διαιτησία...αλλά ΚΑΙ η διαιτησία έφταιγε....
Ilias7
QUOTE(dwanewade @ Jun 3 2010, 18:04 ) *
ΥΣ:Για τη διαιτησια ας μη μιλησω καλυτερα..δεν αξιζει καν.


afto einai to lathos....oti kaligeste kai hanetai tin ousia..o giannakis einai upnos......koitaei na diamarturetai sineheia!kai ohi na ksipnisei ts paihtes t!!



Κοιτα δε θα καθησω να κανω κουβεντα για τη διαιτησια γιατι δεν ειναι και το καταλληλο τοπικ..Επειδη εισαι καινουργιος ομως στο φορουμ δεν εχεις ξεκινησει καλα..Κυριως με τις εκφρασεις σου..Γι αυτο να ηρεμισουμε λιγο..Θα σου θυμησω ομως πως εχεις ξεχασει μερικα πραγματακια..Για το ποιος διαμαρτυρεται δημοσιως για τη διαιτησια και ποιος οχι..Και ποιος προσεχει τις εκφρασεις του και ποιος οχι..Περσι κερδισατε στο τελικο και στη συνεντευξη τυπου η διαμαρτυρια πηγαινε συννεφο..Οσο για τη διοικηση σας 100000κακια προστιμο...Οποτε ασε τα περι κλαψας..

QUOTE(Ginobili @ Jun 3 2010, 19:40 ) *
Έτσι κι αλλιώς κάθε χρόνο το ίδιο ακριβώς ισχυρίζονται οι Ολυμπιακοί,όχι μόνο η διαιτησία...αλλά ΚΑΙ η διαιτησία έφταιγε....



Δε νομιζω ομως οτι ειναι κατι που εχουμε αδικο...Εδω γινετε μαχη μεταξυ δυο και παιζουν ολα ρολο..Δεν ειναι οπως στο ποδοσφαιρο..Που δε με απασχολει κιολας να σου πω την αληθεια..
Ginobili
QUOTE(Ilias7 @ Jun 3 2010, 17:45 ) *
Κοιτα δε θα καθησω να κανω κουβεντα για τη διαιτησια γιατι δεν ειναι και το καταλληλο τοπικ..Επειδη εισαι καινουργιος ομως στο φορουμ δεν εχεις ξεκινησει καλα..Κυριως με τις εκφρασεις σου..Γι αυτο να ηρεμισουμε λιγο..Θα σου θυμησω ομως πως εχεις ξεχασει μερικα πραγματακια..Για το ποιος διαμαρτυρεται δημοσιως για τη διαιτησια και ποιος οχι..Και ποιος προσεχει τις εκφρασεις του και ποιος οχι..Περσι κερδισατε στο τελικο και στη συνεντευξη τυπου η διαμαρτυρια πηγαινε συννεφο..Οσο για τη διοικηση σας 100000κακια προστιμο...Οποτε ασε τα περι κλαψας..




Δε νομιζω ομως οτι ειναι κατι που εχουμε αδικο...Εδω γινετε μαχη μεταξυ δυο και παιζουν ολα ρολο..Δεν ειναι οπως στο ποδοσφαιρο..Που δε με απασχολει κιολας να σου πω την αληθεια..

Καημό το έχω....να παραδεχτεί ΜΙΑ φορά ο Γιαννάκης την ανωτερότητα του αντιπάλου.Και στα 2 προηγούμενα πρωταθλήματα...η διαιτησία του έφταιγε.Δεν είναι σοβαρά αυτά τα πράγματα,δεν πας μπροστά έτσι...
Ilias7
QUOTE(Ginobili @ Jun 3 2010, 19:52 ) *
Καημό το έχω....να παραδεχτεί ΜΙΑ φορά ο Γιαννάκης την ανωτερότητα του αντιπάλου.Και στα 2 προηγούμενα πρωταθλήματα...η διαιτησία του έφταιγε.Δεν είναι σοβαρά αυτά τα πράγματα,δεν πας μπροστά έτσι...



Βλεπεις εσυ καμμια ανωτεροτητα φετος??Γιατι εγω προσωπικα δε τη βλεπω..
Ginobili
QUOTE(Ilias7 @ Jun 3 2010, 16:59 ) *
Βλεπεις εσυ καμμια ανωτεροτητα φετος??Γιατι εγω προσωπικα δε τη βλεπω..

Δηλαδή για τα περσινά και τα προπέρσινα συμφωνείς μαζί μου?
Ilias7
QUOTE(Ginobili @ Jun 3 2010, 20:03 ) *
Δηλαδή για τα περσινά και τα προπέρσινα συμφωνείς μαζί μου?


Περσι και προπερσι ειχες καλυτερη ομαδα και αυτο φαινοταν μεσα στο γηπεδο...Φετος ακομα και αν εχεις καλυτερη ομαδα μεσα στο γηπεδο δε φαιντεται κατι τετοιο..Και εννοω και στα 6 παιχνιδια που εχουμε παιξει..
lightday
Η λογική λέει νίκη του Ολύμπιακού .

Τρομάζω μόνο στην ιδέα τι θα γίνει σε αντίθετο αποτέλεσμα.


Και κάτι για το τέλος ..... Αυτό με το "ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗ ΑΠΕΚΤΗΣΕΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ"
...κατάντια... εδώ δεν θα έχουμε να φάμε σε λίγο και κάποιοι ανχώνονται αν ο ένας έφτυσε τον άλλο .....
Ginobili
QUOTE(Ilias7 @ Jun 3 2010, 18:06 ) *
Περσι και προπερσι ειχες καλυτερη ομαδα και αυτο φαινοταν μεσα στο γηπεδο...Φετος ακομα και αν εχεις καλυτερη ομαδα μεσα στο γηπεδο δε φαιντεται κατι τετοιο..Και εννοω και στα 6 παιχνιδια που εχουμε παιξει..

Άρα συμφωνούμε περί Γιαννάκη.
Όσον αφορά τα φετινά....πιστεύω ότι στην έδρα του ο Παναθηναικός νικάει ευκολότερα οπ'ότι ο Ολυμπιακός στο ΣΕΦ.Γενικά όμως ως τώρα,απ'όλα τα παιχνίδια που έχουν δώσει οι 2 ομάδες μέσα στην χρονιά δεν έχει δείξει κάποια ότι είναι καλύτερη από την άλλη.
Ilias7
QUOTE(Ginobili @ Jun 3 2010, 20:19 ) *
Άρα συμφωνούμε περί Γιαννάκη.
Όσον αφορά τα φετινά....πιστεύω ότι στην έδρα του ο Παναθηναικός νικάει ευκολότερα οπ'ότι ο Ολυμπιακός στο ΣΕΦ.Γενικά όμως ως τώρα,απ'όλα τα παιχνίδια που έχουν δώσει οι 2 ομάδες μέσα στην χρονιά δεν έχει δείξει κάποια ότι είναι καλύτερη από την άλλη.


Κοιτα εγω δεν ειμαι της αποψης οτι φταει για ολα ο Γιαννακης..Σιγουρα εχει κανει λαθοι..Αλλα δεν ειμαι ισοπεδωτικος οπως οι περισσοτεροι..
Επειδη οπως βλεπουμε δεν ξεχωριζει καμια απο τις 2 ομαδες και οπως ειπα και παραπανω οτι ολα κρινονται στις λεπτομερειες ειναι λογικο να ασχολουνται και με αυτο..Το ιδιο εκανε και ο Παο στη κληρωση των διαιτητων.Δε νομιζω πως εχει μεγαλη σημασια αν το εκανε ο Ομπρανοβιτς η οχι..Σημασια εχει οτι γινετε..
Ginobili
QUOTE(Ilias7 @ Jun 3 2010, 17:26 ) *
Κοιτα εγω δεν ειμαι της αποψης οτι φταει για ολα ο Γιαννακης..Σιγουρα εχει κανει λαθοι..Αλλα δεν ειμαι ισοπεδωτικος οπως οι περισσοτεροι..
Επειδη οπως βλεπουμε δεν ξεχωριζει καμια απο τις 2 ομαδες και οπως ειπα και παραπανω οτι ολα κρινονται στις λεπτομερειες ειναι λογικο να ασχολουνται και με αυτο..Το ιδιο εκανε και ο Παο στη κληρωση των διαιτητων.Δε νομιζω πως εχει μεγαλη σημασια αν το εκανε ο Ομπρανοβιτς η οχι..Σημασια εχει οτι γινετε..

Μα δεν ισχυρίστηκα ότι ο Γιαννάκης φταίει για όλα.Προφανώς και δεν φταίει για όλα,είναι παράλογο αυτό.Εγώ επεσήμανα ότι κάτι δεν πάει καλά για έναν άνθρωπο-προπονητή που δεν αναγνωρίζει ποτέ την ανωτερότητα του αντιπάλου,ακόμα και πέρσι που έχασε τρεις τίτλους από τον Παναθηναικό... στο τέλος είπε ότι η διαιτησία έφταιγε,δεν παραδέχτηκε ότι ο παναθηναικός ήταν καλύτερος.Αν μη τι άλλο....αυτό το φαινόμενο,δεν έχει σχέση με τον Ομπράντοβιτς.Και ο Ζοτς έχει χάσει τίτλους στο παρελθόν(Γκέρσον-Μακάμπι),προκρίσεις(Περάσοβιτς-Ταού,Βουγιόσεβιτς-Παρτιζάν) αλλά παραδεχόταν ότι έχασε δίκαια.
Ilias7
QUOTE(Ginobili @ Jun 3 2010, 20:47 ) *
Μα δεν ισχυρίστηκα ότι ο Γιαννάκης φταίει για όλα.Προφανώς και δεν φταίει για όλα,είναι παράλογο αυτό.Εγώ επεσήμανα ότι κάτι δεν πάει καλά για έναν άνθρωπο-προπονητή που δεν αναγνωρίζει ποτέ την ανωτερότητα του αντιπάλου,ακόμα και πέρσι που έχασε τρεις τίτλους από τον Παναθηναικό... στο τέλος είπε ότι η διαιτησία έφταιγε,δεν παραδέχτηκε ότι ο παναθηναικός ήταν καλύτερος.Αν μη τι άλλο....αυτό το φαινόμενο,δεν έχει σχέση με τον Ομπράντοβιτς.Και ο Ζοτς έχει χάσει τίτλους στο παρελθόν(Γκέρσον-Μακάμπι),προκρίσεις(Περάσοβιτς-Ταού,Βουγιόσεβιτς-Παρτιζάν) αλλά παραδεχόταν ότι έχασε δίκαια.


Οχι,αλιμονο δεν ισχυριστηκα οτι εισαι αυτης της αποψης..Απλα αυτο που γινετε φετος ειναι παραλογο σε πολυ μεγαλο βαθμο..Τωρα οσο για τα υπολοιπα τι να σου πω..Ισως ειναι στον ανθρωπο..Πολυ ειναι αυτοι που δε θελουν να παραδεχονται την ανωτεροτητα του αντιπαλου δημοσια..Ειτε ειναι παιχτες ειτε ειναι προπονητες..Ο καθενας εχει τα ελλατωματα του..Ας πουμε αυτο που ειχε κανει ο Ομπραντοβιτς στη συνεντευξη τυπου με τον Καζλαουσκας ειναι ακομα χειροτερο...
Nik Tepits
QUOTE(Ilias7 @ Jun 3 2010, 12:16 ) *
Οχι,αλιμονο δεν ισχυριστηκα οτι εισαι αυτης της αποψης..Απλα αυτο που γινετε φετος ειναι παραλογο σε πολυ μεγαλο βαθμο..Τωρα οσο για τα υπολοιπα τι να σου πω..Ισως ειναι στον ανθρωπο..Πολυ ειναι αυτοι που δε θελουν να παραδεχονται την ανωτεροτητα του αντιπαλου δημοσια..Ειτε ειναι παιχτες ειτε ειναι προπονητες..Ο καθενας εχει τα ελλατωματα του..Ας πουμε αυτο που ειχε κανει ο Ομπραντοβιτς στη συνεντευξη τυπου με τον Καζλαουσκας ειναι ακομα χειροτερο...



Τι ειχε κανει και δεν το θυμαμαι?
Ilias7
QUOTE(Nik Tepits @ Jun 3 2010, 21:32 ) *
Τι ειχε κανει και δεν το θυμαμαι?


Πηγε να αναφερθει στο Καζλαουσκας και δε θυμοταν το ονομα του..Μπορει να το εκανε και επιτηδες,δε το ξερουμε αυτο..Αλλα ενταξει δεν ειναι και το πλεον σωστα..Ασχετα με την ομαδα που εκπρωσοπουσε ο Καζλαουσκας..Δεν ειναι και τυχαιος στο Ευρωπαικο μπασκετ,οπως και να το κανουμε..Ειναι αναμεσα στους καλους..
Ginobili
QUOTE(Ilias7 @ Jun 3 2010, 19:35 ) *
..Μπορει να το εκανε και επιτηδες,δε το ξερουμε αυτο..

Μπορεί να το έκανε και καταλάθος δηλαδή....??? laugh.gif Εε...όχι δα...προφανώς το έκανε επίτηδες,και δεν τον τιμά.Απλά τσαντίστηκε με τις μπηχτές του Καζλάουσκας περί Δημοκρατίας...και Ελλάδας....
Ilias7
QUOTE(Ginobili @ Jun 3 2010, 21:48 ) *
Μπορεί να το έκανε και καταλάθος δηλαδή....??? laugh.gif Εε...όχι δα...προφανώς το έκανε επίτηδες,και δεν τον τιμά.Απλά τσαντίστηκε με τις μπηχτές του Καζλάουσκας περί Δημοκρατίας...και Ελλάδας....



Οπως και να εχει,το ειπες..Δε το τιμα..Οποτε ολοι ολο και απο κατι εχουν κανει..
spike85
Δε καταλαβαινω γιατι τοση σιγουρια για το παιχνιδι της Κυριακης.Ο ΠΑΟ εχει δειξει τοσα χρονια οτι ξερει να εκμεταλευετε
τετοιες καταστασεις σαν αυτες που εχουν δημιουργηθει και αν του δωθει η ευκαιρια θα το καθαρισει το παιχνιδι.Μη γελιεστε
απο την εικονα που παρουσιασε στα δυο τελευταια παιχνιδια,αλλωστε αυτο το παιχνιδι διαφερει ειναι παιχνιδι που σου δινει τη κουπα και τετοια παιχνιδια ο ΠΑΟ ξερει να τα περνει ασχετως εδρας,πολυ περισσοτερο τωρα που θα βρει εναν ΟΣΦΠ πιεσμενο για τη νικη και στη χειροτερη ψυχολογικη κατασταση μετα τα οσα συναιβησαν εχθες.Ο ΟΣΦΠ δε μπορει να διαχειρηστει ακομα τετοιες καταστασεις,πιστευω θα εμφανιστει αποπροσανατολισμενος στο γηπεδο,θα ασχοληθει πολυ με τη διαιτησια και δε θα εχει την απετουμενη συγκεντρωση που χρειαζονται τετοια παιχνιδια,θα ειναι και ο κοσμος που θα μεταδωσει ενα περιεργο κλιμα οποτε ολα δειχνουν οτι ο ΠΑΟ θα εχει αυτη την ευκαιρια που θελει για να παρει το παιχνιδι οσο ολοι οι υπολοιποι θα ασχολουνται με τα γυρω γυρω και καθολου με το ματς.Μακαρι να βγω ψευτης παντως!
Οσο για τη διαιτησια ειμαι πεπεισμενος οτι θα σφυριξει ΟΣΦΠ απο τ'αποδυτηρια κιολας,ετσι για σταχτη στα ματια,να αποκτησει και ενα πατημα η αντιπαλη πλευρα εχοντας παντα βεβαια τη καβατζα του ΟΑΚΑ μετα,αλλωστε οτι ηταν να κανουν το καναν οταν το χρειαστηκε ο ΠΑΟ εχθες και τελειωσαν το πρωταθλημα,τα υπολοιπα ειναι για λεμε.
Και γνωμη μου ειναι οτι ο ΠΑΟ,αν παμε σε 5ο παιχνιδι (χλωμο!!), δε θα χρειαστει καμια βοηθεια,μπορει να σφυριξουν και λιγο υπερ ΟΣΦΠ,πολυ απλα γιατι ο ΟΣΦΠ δε προκειται να ξαναπιασει τετοια αποδοση οπως την Τεταρτη αυτο ειναι δεδομενο,την ευκαιρια του την ειχε στο 3ο παιχνιδι και την εχασε.
Μαλλον του τη στερησαν...
Ή τελος παντων ενας συνδυασμος και τον δυο!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.