Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
apkat
Αυριο λοιπον υποδεχεται ο Ολυμπιακος τον ΠΑΟΚ στο πρωτο παιχνιδι των πρωημιτελιξων για τις 2 ομαδες..
Πιστευω οτι ο Ολυμπιακος ευκολα η δυσκολα θα το παρει το ματς χωρις να παιξει καλο μπασκετ φυσικα tongue.gif

Απουσιαζει ξανα ο Σοφο ο οποιος δεν ειναι ετοιμος καθως δεν εβγαλε την σημερινη προπονηση και πολυ αμφιβαλλω αν θα τον δουμε σε ολα τα πλει-οφ..
thrylos7
Πιστεύω θα πάρουμε το παιχνίδι.. Η ομάδα στο τελευταίο παιχνίδι της κανονικής περιόδου (πάλι με τον ΠΑΟΚ) εμφανίστηκε καλύτερη από τους αγώνες με Αιγάλεω και Πανιώνιο που είχαν προηγηθεί...

Θέλω να πιστεύω πως έγινε δουλειά αυτό το διάστημα, ώστε να παρουσιάσουμε όσο το δυνατόν καλύτερη εικόνα στη συνέχεια.

Κάποια προβλήματα είχε ο ΠΑΟΚ, όχι τόσο αγωνιστικά, πλέον, δε μου γεμίζει (ξανά, όλο σκωτζέζικα ντουζ η φετινή χρονιά) το μάτι.
man10
Θα ειναι ευκολο παιχνιδι γισ τον Ολυμπιακο,οπως θα ειναι και το επομενο με τον Αρη αν παιξει το μπασκετ που μπορει να παιξει.Το θεμα ειναι να ξυπνησει!Ο Σοφο τι επαθε ρε μαγκες?
thrylos7
Θα είναι θαύμα αν παίξει όπως μπορεί να παίξει..

Προς το παρόν δυσκολεύεται, 20-20 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Ο Σοφοκλής έχει μείνει δυο εβδομάδες εκτός προπονήσεων.
sihainas
Είναι δυνατόν να μας δείχνουν την προθέρμανση για το ημίχρονο στο Πανελλήνιος - Πανιώνιος και όχι τον αγώνα; Πόσο άσχετοι μπορεί να είναι εκεί στην ΕΡΤ; Είναι που είναι χάλια το όλο σύστημα..το κάνουνε κι αυτοί...σαν τα μούτρα τους.. 68.gif
thrylos7
85-76 σ' ένα μάλλον.. αδιάφορο ματς, χωρίς καθόλου πάθος κι ένταση!

Πολύ καλή η εικόνα της ομάδας στο δεύτερο δεκάλεπτο, όπου έπαιξε ιδανικά στην επίθεση, με οργανωμένες επιθέσεις και πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας.
jjc
Ολο και καλυτερος ο Ματσας...
panos75
Μόλις γύρισα από το ΣΕΦ όπου έγινε πραγματικά χαμός. Το ματς ήταν πολύ ευχάριστο με τον Ολυμπιακό να με εκπλήσει με την οργάνωση που έδειξε στην επίθεση και τη διάθεση στην άμυνα. Ο Πεν για μια ακόμη φορά ήταν εκτός τόπου και χρόνου και ο Χαρίσης κουβάλησε το βάρος της οργάνωσης.

Από την άλλη ο ΠΑΟΚ άντεξε όσο άντεχε ο Στσεπάνοβιτς. Με αντίπαλους τους Πάσαλιτς και Όστοιτς έκανε πάρτυ ο Ζίζιτς, αλλά κοι οι ημίψηλοι του Ολυμπιακού(Άκερ, Ντόμερκαντ, Βασιλόπουλος).

Εξωαγωνιστικά τώρα οι οπαδοί έδωσαν ρεσιτάλ με τα συνθήματα τους. Από το ξεκίνημα του ματς όταν ο εκφωνητής έβαζε μουσική για να μην ακούγεται το βρισίδι εναντίον του Κόκκαλη με αποτέλεσμα να τ'ακούσει(''εσύ, εσύ, που βάζεις μουσική, πήγαινε πες του Κόκκαλη να πα να...''), μέχρι και το τέλος οπότε στο στόχαστρο τους μπήκε ο Τζόρτζεβιτς(''Τζόλε, ρουφιάνε''). Ενδιάμεσα έκαναν τον Αγγελόπουλο να αισθανθεί λίγο ...Παυλάρας(''πάρε και τη μπάλα, Αγγελόπουλε'' w00t.gif ).

Εν ολίγοις ένα πολύ ενδιαφέρον απόγευμα στο Φάληρο όπου κανείς δεν έπληξε. cool.gif
saou
Γαμώτο! Ήθελα και γω να πάω αλλά ένα προβληματάκι υγείας δε με άφησε... Από την τηλεόραση πάντως ακούγονταν αρκετά, πρέπει να είχε πολύ χαβαλέ το γήπεδο.

Καλύτερα να βρίζουν τον Κόκκαλη πάντως και να αφήσουν ήσυχο τον Πίνι και τον Πέν μέχρι το τέλος της χρονιάς μήπως βγει κάτι από αυτή.

Ανεβαίνει ο Μάτσε ενώ τελευταία ο Ντόμερκαντ είναι αρκετά καλός, τελειώνει σταθερά με +10 πόντους. Θετικός και ο Στακ. Ο Πεν είναι λιώμα, τρέμει να σουτάρει και μάλλον΄ο Πίνι τον φυλαέι για τα εκτός έδρας ματς για να γλιτώνει τις γιούχες.
Gravedigger
Άκυρο!Αλλού πάει!
Germany96
Η ατμόσφαιρα στο ΣΕΦ θύμιζε περισσότερο διαδήλωση παρά μπασκετικό παιχνίδι, κάτι που πως όπως και να το κάνεις είχε την πλάκα του. Αγωνιστικά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι παρά την χαμηλή δυναμικότητα του αντιπάλου και παρά τις φιλότιμες προσπάθειες ούτε ένα pressing της προκοπής δεν κατάφερε να βγάλει ο Ολυμπιακός.
panos75
QUOTE
Αγωνιστικά αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι παρά την χαμηλή δυναμικότητα του αντιπάλου και παρά τις φιλότιμες προσπάθειες ούτε ένα pressing της προκοπής δεν κατάφερε να βγάλει ο Ολυμπιακός.


Καλά στον συγκεκριμένο τομέα οι διαιτητές για μια ακόμη φορά κατάφεραν να ΜΗΝ περάσουν απαρατήρητοι. 68.gif
Τουλάχιστον δύο φορές σε πρέσινγκ έδωσαν ανύπαρκτα φάουλ εις βάρος του Ολυμπιακού, ενώ μια ακόμη δεν πήραν χαμπάρι ότι έγινε παράβαση 8''.
rchos
QUOTE
Καλά στον συγκεκριμένο τομέα οι διαιτητές για μια ακόμη φορά κατάφεραν να ΜΗΝ περάσουν απαρατήρητοι.
Τουλάχιστον δύο φορές σε πρέσινγκ έδωσαν ανύπαρκτα φάουλ εις βάρος του Ολυμπιακού, ενώ μια ακόμη δεν πήραν χαμπάρι ότι έγινε παράβαση 8''.


ημουν και εγω στο γηπεδο και μπορω να πω οτι το πρεσσινγκ ηταν πραγματικα αθλιο!οταν δε εχουμε δει τα σεμιναριακα της εθνικης αυτα φαινονται αστεια!


οσο για την ατμοσφαιρα το πιο ενδιαφερον πραγμα στο σεφ σημερα ηταν η ευρηματικοτητα καποιων συνθηματων!
πλεον ακουγονται ανοιχτα οι προτροπες στον αγγελοπουλο να παρει και το ποδοσφαιρο.εχω την εντυπωση οτι μετα την μεταγραφικη περιοδο του καλοκαιριου τοσο σε μπασκετ αλλα και σε ποδοσφαιρο το συνθημα "παρε και την μπαλα αγγελοπουλε" θα ακουγετε τοσο συχνα οσο το αντιστοιχο στον παναθηναικο για τον παυλαρα!
saou
Να κάτσει εκεί που είναι και ο Κόκκαλης και ο Αγγελόπουλος...

Όχι να πάει ο Αγγελό στη μπάλα και να αφήσει το μπάσκετ στη μοίρα του να αρχίσουν πάλι οι μαύρες μέρες...

Οι ποδοσφαιρικοί γαύροι ας λουστούν το Σωκράτη και τις μεταγραφάρες στα πρωτοσέλιδα του Πρωταθλητή. Που ναι ο Ντούντου, οεο που ναι ο Ντούντου banana.gif
spysta
Παιδια η ομαδα ηταν καλη κατα διστηματα χθες!!Αυτος ο Λιθουανος δινει αλλη ποιοτητα ακομα και αν δεν ειναι 100% ετοιμος....το διδυμο Ματσε Ζιζιτς δεν θυμιζει λιγο Ματσε Σκολα??...οχι στην ιδια ποιοτητα αλλα λιγακι..
Anaz
Eμενα ουτε η ομαδα μ'αρεσε ούτε ο Ματσε ιδιαιτερα,ούτε κανα διδυμο είδα!
Ειμαι αισιοδοξος,το ξέρω!! tongue.gif
QUOTE
Ο Πεν είναι λιώμα, τρέμει να σουτάρει και μάλλον΄ο Πίνι τον φυλαέι για τα εκτός έδρας ματς για να γλιτώνει τις γιούχες.
Του Πεν περισσοτερο του'χει κοψει τον αερα ο Πινι παρά ο κόσμος!!
saou
Γιατί το λες αυτό? Όποτε χάνει σουτ στο σεφ ο Πεν οι μουρμούρες ακούγονται ακόμα και από την τηλεοπτική μετάδοση, τι παραπάνω του έχει κάνει ο Πίνι για να του διαλύσει την ψυχολογία?
Germany96
QUOTE(spysta @ May 13 2007, 05:14 PM) *
Παιδια η ομαδα ηταν καλη κατα διστηματα χθες!!Αυτος ο Λιθουανος δινει αλλη ποιοτητα ακομα και αν δεν ειναι 100% ετοιμος....το διδυμο Ματσε Ζιζιτς δεν θυμιζει λιγο Ματσε Σκολα??...οχι στην ιδια ποιοτητα αλλα λιγακι..


Οι τελευταίες εμφανίσεις του Macijauskas είναι όντως καλές αλλά όχι και ιδιαίτερα καλύτερες από του Χαρίση για παράδειγμα. Στα σοβαρά παιχνίδια να δούμε τι θα γίνει. Εκεί εγώ φοβάμαι ότι ο Ολυμπιακός απλά θα θυμίζει ομάδα... όχι πολύ αλλά λιγάκι.
teneatis
1o παιχνίδι που παρακολούθησα φέτος από το ΣΕΦ και αυτά που διαπίστωσα :
1. Ο Μάτσε δεν φοβάται τα δυνατά πατήματα.
2. Οι διαιτητές ήταν σε κακή μέρα.
3. Ο Στακ έκανε πολύ καλό παιχνίδι μετά τον τραυματισμό του.
4. Δύσκολα θα περάσουμε τον Άρη

Μου άρεσε πολύ το σύνθημα "ΟΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ'
spysta
Ειδα το ΠΑΟΚ ΟΣΦΠ πριν 2 ωριτσες....η ομαδα ηταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!Ολο τριποντα και βεβιασμενες προσπαθιες λες και παιζανε στην παιδικηη χαρα...!!Κατι αλλο το οποιο εχω παρατηρησει ειναι οτι οι αμερικανοι δεν την δινουν ευκολα στον Ματσε και εκνευριζομαι πολυ ασχημα...
thrylos7
Διαφωνώ, οι βεβιασμένες προσπάθειες ήταν αισθητά περιορισμένες.. Αυτό που εξακολούθησε να υπάρχει είναι η μη εκμετάλλευση των ψηλών μας.

Ο Μάτσε δεν ήταν σε καλή μέρα σήμερα... ο Άκερ ήταν πολύ καλός (επιθετικά πάντα) στο πρώτο μέρος, ενώ ο Ντόμερκαντ ήταν καυτός στην επανάληψη (όπου και αγωνίστηκε και περισσότερο). Ο Πεν ήταν συνηθισμένος, αν και δεν ανέλαβε για μεγάλο διάστημα την οργάνωση.
spysta
QUOTE(thrylos7 @ May 15 2007, 07:16 PM) *
Διαφωνώ, οι βεβιασμένες προσπάθειες ήταν αισθητά περιορισμένες.. Αυτό που εξακολούθησε να υπάρχει είναι η μη εκμετάλλευση των ψηλών μας.

Ο Μάτσε δεν ήταν σε καλή μέρα σήμερα... ο Άκερ ήταν πολύ καλός (επιθετικά πάντα) στο πρώτο μέρος, ενώ ο Ντόμερκαντ ήταν καυτός στην επανάληψη (όπου και αγωνίστηκε και περισσότερο). Ο Πεν ήταν συνηθισμένος, αν και δεν ανέλαβε για μεγάλο διάστημα την οργάνωση.

ναι οντως το ειπα πανω στη φουρια μου...τα περισσοτερα σουτ ηταν υπο καλες προειποθεσεις αλλα δεν ειναι δυνατον να μην μπορεις να περασεις τη μπαλα στον ψηλο' να κανεις ενα καλο drive!!Δεν γινεται να σουταρεις ολη την ωρα τριποντα..παιζεις με την τυχη σου!!!Για τον Ματσε συμφωνεις????
thrylos7
Όπως είπα ο Μάτσε δεν ήταν σε καλή μέρα και αυτός ήταν μάλλον ο λόγος που δεν πήρε τη μπάλα αρκετά (καλώς, για μένα). Σίγουρα, στα δύο προηγούμενα παιχνίδια είχε πιο πρωταγωνιστικό ρόλο.
spysta
QUOTE(thrylos7 @ May 15 2007, 07:44 PM) *
Όπως είπα ο Μάτσε δεν ήταν σε καλή μέρα και αυτός ήταν μάλλον ο λόγος που δεν πήρε τη μπάλα αρκετά (καλώς, για μένα). Σίγουρα, στα δύο προηγούμενα παιχνίδια είχε πιο πρωταγωνιστικό ρόλο.

δεν αναφερομαι μονο στα δυο τελευταια παιχνιδια...γενικα απο τοτε που αρχισε να παιζει ο Ματσε δεν παιρνει ευκολα την μπαλα..
thrylos7
Ωχ, ναι, δικό μου λάθος.

Δε νομίζω πάντως, δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.. παίρνει αρκετά τη μπάλα. Λογικά θα την έπαιρνε περισσότερο αν δεν προερχόταν από τραυματισμό.
spysta
Και γω εκει θελω να πιστευω οτι οφειλετε...αλλο σεναριο δεν μ'αρεσει καθολου
man10
Ενταξει ρε παιδια,οσο προχωραει ο Ολυμπικος(αν δεν αποκλειστει)θα παιρνει πιο πολυ τη μπαλα.Ειναι νωρις ακομα!Προερχεται απο μεγαλης διαρκειας τραυματισμο και σιγουρα δεν μπορει και ο ιδιος να παιξει 100%.

Αλλωστε ο ΟΦΣΠ εμαθε να παιζει χωρις αυτον και τωρα ειναι δυσκολο να προσαρμοσουν καινουριο τροπο παιχνιδιου.Θελει τον καιρο του για να μαθουν να παιζουν τελεια με τον Ματσε
Anaz
Ποσα τριποντα ειχε (παλι) χτες ο Ματσε?? 19.gif
hagi
Νομίζω ότι πατάει πολύ καλύτερα ο Μάτσε από την αρχή..Δεν φοβάται και εμένα μου φαίνεται ότι άρχισε να παίζει όπως τον έμαθαν όλοι..Και δεν μιλάω τόσο για τα ποσοστά αλλά για το στυλ..Ο τρόπος παιχνιδιού του που δεν ήταν αυτός που φάνηκε όταν γύρισε από τον τραυματισμό του,που έτρεχε σαν το Βέγγο λες και ήταν ρούκι για να αποδείξει κάτι..Τώρα αρχίζει και παίζει με το "αρχοντικό" να το πω στυλ του..Τρέχει όπως έτρεχε και σουτάρει με το κλασικό στυλ του..

Φυσικά μην νομίζεται ότι εμένα μου αρέσει ο τρόπος παιχνιδιού του Ματσιγιάουσκας γενικότερα αλλά λέμε.. biggrin.gif

Όχι πραγματικά είμαι τις άποψεις ο παίχτης να μπορεί να κάνει πολλά πράγματα στο γήπεδο και όχι μόνο να έχει ένα τρομερό σουτ και να σκοράρει..(αλλά πάμε σε άλλη κουβέντα)

Για το παιχνίδι τώρα δεν ξέρω τί θα γίνει..Η λογική λέει ότι εύκολα ή δύσκολα θα περάσει ο Ολυμπιακός..Ο ΠΑΟΚ χωρίς τον Στεπάνοβιτς δύσκολα θα μπορέσει να πάρει την εκτός έδρας νίκη..όμως καθόλου απίθανο να συμβεί..
Johny
Exete symvolaio gia tou xronou stin Euroleague?Giati sas vlepw tou xronou na diekdikeite kana Uleb Cup! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif biggrin.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
Air Kef
Τζονι καλώς ηρθες και καλά ποστ.Σε παρακαλουμε μην χρησιμοποιείς greeklish. smile.gif

Ο Ολυμπιακός-ευτυχώς- έχει απο φέτος 3ετές με την Ευρωλίγκα.
Λέω ευτυχώς,γιατί ακόμα και τον Πανιώνιο δύσκολα τον εχουμε στα 3 ματς του μικρου τελικου. biggrin.gif


-----------------------------------------


ΕΠειδη δν ειμαι σιγουρος.

ΒΡΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΑΓΑΔΑΚΟ;
dizzy_fingers
Δεν άκουσα τί λέγανε...

Πάντως απέναντι στον Άρη τέτοιος Ολυμπιακός δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει.
Ο ΠΑΟΚ σήμερα μέχρι την επαναφορά του 4ου δεκάλεπτου έπαιζε άμυνα χειρότερη κι από αυτή που βλέπεις στο unibasket tournament (παίζει να έχει μία 95% δόση αλήθειας αυτή η δήλωση blink.gif ).

Κι όμως κατάφερε να το γυρίσει το ματς.

Μπράβο στα παλικάρια του Αλεξανδρή που μπήκανε και με τον τσαμπουκά κατάφεραν να κάνουν ότι οι μισθοφόροι ξένοι δε μπόρεσαν επί 30'.
Σε αυτό ασφαλώς συνέβαλλε και η απουσία του Μάτσε (αν και όταν επέστρεψε για να βοηθήσει στο τέλος του ματς, περισσότερο βοήθησε τον ΠΑΟΚ παρά την ομάδα του...μέχρι εκεί ήταν πάλι καλός όμως) αλλά και η χαλαρότητα των παιχτών του ΟΣΦΠ εκείνη τη χρονική περίοδο. Η κλασσική χαλαρότητα-έλλειψη διάρκειας στο 40λεπτο του φετινού Ολυμπιακού.

Οι πιτσιρικάδες του ΠΑΟΚ πάντως δείχνουν να έχουν όλο το μέλλον μπροστά τους. Θέλουν δουλειά ασφαλώς, κι αυτό φάνηκε ξεκάθαρα στις τελευταίες κρίσιμες φάσεις, αλλά δείχνουν ή μάλλον φωνάζουν ότι μπορούν να στηρίξουν την ομάδα στις πλάτες τους τα επόμενα χρόνια.

Ποιός ακούει όμως?
Warrior
QUOTE(dizzy_fingers @ May 17 2007, 06:14 PM) *
Μπράβο στα παλικάρια του Αλεξανδρή που μπήκανε και με τον τσαμπουκά κατάφεραν να κάνουν ότι οι μισθοφόροι ξένοι δε μπόρεσαν επί 30'.
Σε αυτό ασφαλώς συνέβαλλε και η απουσία του Μάτσε (αν και όταν επέστρεψε για να βοηθήσει στο τέλος του ματς, περισσότερο βοήθησε τον ΠΑΟΚ παρά την ομάδα του...μέχρι εκεί ήταν πάλι καλός όμως) αλλά και η χαλαρότητα των παιχτών του ΟΣΦΠ εκείνη τη χρονική περίοδο. Η κλασσική χαλαρότητα-έλλειψη διάρκειας στο 40λεπτο του φετινού Ολυμπιακού.

Οι πιτσιρικάδες του ΠΑΟΚ πάντως δείχνουν να έχουν όλο το μέλλον μπροστά τους. Θέλουν δουλειά ασφαλώς, κι αυτό φάνηκε ξεκάθαρα στις τελευταίες κρίσιμες φάσεις, αλλά δείχνουν ή μάλλον φωνάζουν ότι μπορούν να στηρίξουν την ομάδα στις πλάτες τους τα επόμενα χρόνια.

Ποιός ακούει όμως?


Αυτο ειναι το ερωτημα....

Με το υπαρχον διοικητικο σχημα,το πιο πιθανο ειναι να ξεπουληθουν και αυτοι.
Αν το ειχε πιστεψει νωριτερα ο ΠΑΟΚ,ισως ειχε πολυ περισσοτερα προβληματα ο Ολυμπιακος.
spysta
Eγω θελω να σταθω σε ενα αλλο σηειιο...σ' αυτο για το τριετες του ΟΣΦΠ και ΠΑΟ!!Φανταστειτε ποσο δυνατο θα ηταν το πρωταθλημα αν δεν υπηρχαν συμβολαια και εβγαιναν οι 3 πρωτες ευρωλιγκα...Θα υπηρχε κινητρο μεγαλο για ολες τις ομαδες!!!!Ξενερωνω μ' αυτη την πολιτικη..
Warrior
QUOTE(spysta @ May 17 2007, 06:27 PM) *
Eγω θελω να σταθω σε ενα αλλο σηειιο...σ' αυτο για το τριετες του ΟΣΦΠ και ΠΑΟ!!Φανταστειτε ποσο δυνατο θα ηταν το πρωταθλημα αν δεν υπηρχαν συμβολαια και εβγαιναν οι 3 πρωτες ευρωλιγκα...Θα υπηρχε κινητρο μεγαλο για ολες τις ομαδες!!!!Ξενερωνω μ' αυτη την πολιτικη..


Ειναι εξαιρετικα πολυπλοκη η σκεψη αυτη για τα "φωτεινα" μυαλα των οικονομολογων της Uleb.... 68.gif
spysta
QUOTE(Warrior @ May 17 2007, 07:31 PM) *
Ειναι εξαιρετικα πολυπλοκη η σκεψη αυτη για τα "φωτεινα" μυαλα των οικονομολογων της Uleb.... 68.gif

Μακαρι να μην εiχεις δικιο ρε Warrior.......
rchos
δεν ειναι ρε παιδια τοσο απλα τα πραγματα!ο παοκ για παραδειγμα και θεση στην ευρωλιγκα να διεκδικουσε τα ιδια χαλια θα ταν!αυτο γιατι δεν υπαρχει σιβαρο υποβαθρο και σοβαροι επενδυτες!ολα μπακαλικα γινονται οπως παντα!
spysta
QUOTE(rchos7 @ May 17 2007, 07:58 PM) *
δεν ειναι ρε παιδια τοσο απλα τα πραγματα!ο παοκ για παραδειγμα και θεση στην ευρωλιγκα να διεκδικουσε τα ιδια χαλια θα ταν!αυτο γιατι δεν υπαρχει σιβαρο υποβαθρο και σοβαροι επενδυτες!ολα μπακαλικα γινονται οπως παντα!
μεχρι να εχουν σοβαρο υποβαθρο αυτες οι ομαδες θα βγαινει ο ΟΣΦΠ ΑΡΗΣ ΠΑΟ... οποτε γιατι σκας??Θα υπηρχε ομως παντα το κινητρο.......και λογικα θα εμπαιναν πιο ευκολα επιχειριματιες στο κολπο αν ηξεραν οτι ξεκινανε τη χρονια και μπορουν να πανε ευρωλιγκα γιατι δεν υπαρχουν εγγυημενα συμβολαια!!
Air Kef
Σε καποια φαση στο Α ημιχρονο ενω εκτελουσε μια συμπληρωματικη βολή,τον εβριζαν μεμονωμενα,αλλα πολλα άτομα.

Για γελια ο σημερινός Ολυμπιακός.Η μαλλον για λύπηση.Σοβαρότητα 0.Επαιξαν φοβερά μεχρι να παει η διαφορα στους 20 και μετά "τι θα κανουμε το βραδυ" ηταν. biggrin.gif
Warrior
QUOTE(rchos7 @ May 17 2007, 06:58 PM) *
δεν ειναι ρε παιδια τοσο απλα τα πραγματα!ο παοκ για παραδειγμα και θεση στην ευρωλιγκα να διεκδικουσε τα ιδια χαλια θα ταν!αυτο γιατι δεν υπαρχει σιβαρο υποβαθρο και σοβαροι επενδυτες!ολα μπακαλικα γινονται οπως παντα!


Ο Πανιωνιος ομως??Αν περασει Αρης και Παναθηναικος ή Ολυμπιακος και Πανιωνιος...χανει το νοημα ο
μικρος τελικος.Θα μπορουσαν να μπουνε αλλες ασφαλιστικες δικλειδες για τετοιες περιπτωσεις(και δεν
αναφερομαι στον ΠΑΟΚ αλλα γενικοτερα).

Βεβαια βγαινουμε off-topic τωρα,οποτε ας μην το συνεχισουμε εδω.. smile.gif


Μου κανει εντυπωση η κακη κατασταση στην οποια βρισκονται οι Πεν και Ακερ τον τελευταιο καιρο.Απο
την αλλη,οι εμφανισεις του Ματσε και η επιστροφη του Στακ αφηνουν ελπιδες για κατι καλυτερο,αν και
η αισθηση μου ειναι οτι το κλιμα στην ομαδα ειναι πολυ κακο...
man10
Το κακο ειναι οτι ακομα και να παει μια ομαδα σαν τον ΠΑΟΚ στην Ευρωλιγκα,δεν εχει τα εχεγγυα για να σταθει εκει,οποτε ισως να ειναι καλυτερα που πανε τουλαχιστον ομαδες που μπορουν να ανταποκριθουν στις απαιτησεις!!!
Jimar
QUOTE(dizzy_fingers @ May 17 2007, 01:14 PM) *
Πάντως απέναντι στον Άρη τέτοιος Ολυμπιακός δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει.


ουτε ο αρης εδειξε τπτ ιδιαιτερο στα ματς με την ολυμπια. απεναντι στον καλο αρη , σιγουρα δεν εχει ελπιδα.


αν ο πανιωνιος βγει τριτος δεν περνα ευρωλιγκα του χρονου ?


πολυ καλη εμφανιση των νεαρων του παοκ στο τελος , εχουν μελλον .
μακαρι να γυριζε το ματς στο τελος να βλεπαμε ημιτελικο αρης -παοκ...

κορυφαιος και ο βασιλοπουλος...
dizzy_fingers
QUOTE(Jimar @ May 17 2007, 07:55 PM) *
ουτε ο αρης εδειξε τπτ ιδιαιτερο στα ματς με την ολυμπια. απεναντι στον καλο αρη , σιγουρα δεν εχει ελπιδα.

Ορθά το έθεσες wink.gif.

Όσο για τον Πανιώνιο, θα βγει στην Ευρωλίγκα αν έρθει τρίτος και ο Ολυμπιακός 2ος.
Αν ο Άρης περάσει τελικό, τότε το μοναδικό μονοετές συμβόλαιο πάει σε αυτόν και ο Πανιώνιος....παίζει για την τιμή του στον μικρό τελικό ενάντια στον Ολυμπιακό.

Πολύ πιθανό σενάριο, δυστυχώς...
iverson
ο Ολυμιακός ήταν για κλάματα. Δεν νομίζω να μπορούν να κοντράρουν τον Άρη άμα παίξει έτσι πόσο μάλλον τον Παναθηναικό(φαντάζομαι θα περάσει τον Πανιωνιο)στον τελικό
Warrior
QUOTE(Jimar @ May 17 2007, 07:55 PM) *
ουτε ο αρης εδειξε τπτ ιδιαιτερο στα ματς με την ολυμπια. απεναντι στον καλο αρη , σιγουρα δεν εχει ελπιδα.


Ο Ολυμπιακος ομως εκανε καποια(λιγα ειναι η αληθεια) πολυ καλα παιχνιδια κατα την διαρκεια της χρονιας.
Ενα ακομη μπορει να ειναι αρκετο για να "κλεψει" το πλεονεκτημα εδρας και μετα να αλλαξουν εντελως τα
δεδομενα...
thrylos7
Δεν είμασταν για κλάματα για 40'... Είχαμε γύρω στα 15' που παίξαμε καλά (αν και μάλλον, εκμεταλλευτήκαμε περισσότερο τα τεράστια κενά του ΠΑΟΚ, ειδικά στη ρακέτα)...

Μόνο σε μένα φαίνεται ότι η εικόνα της ομάδας έχει αλλάξει αρκετά, από το ...χαώδες στυλ μπάσκετ που παίζαμε μέσα στη χρονιά; Όχι ότι έχει αλλάξει το αποτέλεσμα...

Το καλό είναι ότι ο Στακ έχει επιστρέψει.. φορτσάτος!
sihainas
Αν και δεν τον είδα όλο τον αγώνα σήμερα υπήρχαν μερικά διαστήματα που έπαιζε ωραία ο Ολυμπιακός... αλλά και πάλι... τι σημαίνει ωραία; Με τον ΠΑΟΚ χωρίς τον καλύτερο του παίχτη έπαιζε... αν συνεχίσει έτσι (που δεν μας έχουν δώσει κάποιο λόγο να πιστεύουμε το αντίθετο μέχρι τώρα) ο Άρης μάλλον θα μας σκουπίσει... rolleyes.gif
apkat
Θα συμφωνησω με τον Θρυλο..Ο Ολυμπιακος ενα μηνα περιπου τωρα παιζει σαφως πιο στρωτο μπασκετ και φαινεται αυτο..Αν συνεχιστει αυτο σε συνδιασμο με την δεδομενη κλαση των παικτων μας δεν αποκλειω να κανουμε καλα παιχνιδια στη συνεχεια..

Παρα πολυ αργα βεβαια ειναι πλεον αλλα ισως να προλαβουμε να σωσουμε κατι.
spysta
Θα προτιμουσατε Αρη η' Πανιωνιο του χρονου για ευρωλιγκα?????????Προσωπικα χωρις να εχω τιποτα εναντιον του Αρη, θα ηθελα να δω τον Πανιωνιο...ετσι για να δυναμωσει και αυτος περισσοτερο και να εχουμε αλλη μια αρκετα ισχυρη ομαδα του χρονου!!
Germany96
Ο Άρης έχει περισσότερο και πιο αφοσιωμένο κόσμο, καλύτερο γήπεδο, καλύτερους παίκτες καθώς και ήδη ένα χρόνο εμπειρίας στην Euroleague. Πιστεύω πως θα είναι ανταγωνιστικότερος του Πανιωνίου και με το να έχουμε διάφορες ομάδες περαστικές από την Euroleague αντί να ισχυροποιούνται όλες, δεν ισχυροποιείται καμία. Η ομάδα με τις καλύτερες βάσεις η οποία μπορεί να χτίσει κάτι σημαντικό πάνω στις συμμετοχές της στην Euroleague για μένα είναι ο Άρης
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.