Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕUROBASKET '07:Προημιτελική φάση
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3
Warrior
Και ενω ολοι μας περιμενουμε τον αυριανο μεγαλο αγωνα της Εθνικης μας με την Σλοβενια...σημερα
ριχνονται στην μαχη οι 4 πρωτες ομαδες που διεκδικουν την συμμετοχη τους στα ημιτελικα!

Σημερα στις 20.00 το πρωτο τζαμπολ αναμεσα σε Ρωσια και Γαλλια,ενω στις 22:30 η Ισπανια αντιμετωπιζει
την Γερμανια(με τον νικητη να συναντα τον νικητη του δικου μας ζευγαριου το Σαββατο).

Την 4αδα των προημιτελικων συμπληρωνει ο αγωνας Λιθουανια-Κροατια (αυριο στις 20:00).

Εκτιμησεις,σχολια κλπ.... smile.gif
NBAer
QUOTE(Warrior @ Sep 13 2007, 16:38 ) *
Σε μια ωρα το πρωτο τζαμπολ αναμεσα σε Ρωσια και Γαλλια,ενω στις 22:30 η Ισπανια αντιμετωπιζει την
Γερμανια(με τον νικητη να συναντα τον νικητη του δικου μας ζευγαριου το Σαββατο).


Σε μια ωρα? blink.gif
Εγω νομιζω ειναι στις 20:00(ωρας Ελλαδας βεβαια) το παιχνιδι.....
hagi
QUOTE(Warrior @ Sep 13 2007, 16:38 ) *
Σε μια ωρα το πρωτο τζαμπολ αναμεσα σε Ρωσια και Γαλλια,ενω στις 22:30 η Ισπανια αντιμετωπιζει την
Γερμανια(με τον νικητη να συναντα τον νικητη του δικου μας ζευγαριου το Σαββατο).


Βασικά το παιχνίδι είναι στης 20:00,οπότε είναι κάτι παραπάνω από 1 ώρα αλλά δεν πειράζει Κωστάκη.. tongue.gif tongue.gif biggrin.gif

Λοιπόν σοβαρά τώρα πιστεύω ότι στο Ρωσία-Γαλλία τα πράγματα είναι δύσκολα.Νομίζω όμως ότι αν είναι οι ομάδες όπως τις έχουμε δει θα περάσει η Ρωσία.
Στο δεύτερο παιχνίδι πιστεύω όλοι θα πουν την Ισπανία νικήτρια.Και μάλλον δεν θα έχουν άδικο.Όμως επειδή γενικά πιστεύω στις ανατροπές και στο ότι μπάσκετ είναι ποτέ δεν ξέρεις, θα πω ότι όλα γίνονται.Φυσικά η Γερμανία προσωπικά δεν μου γεμίζει το μάτι.Εκτός αν ο Νοβίτσκι κάνει όργια και δεν περιμένουν τέτοια αντίσταση η Ισπανοί.
Θα προτειμούσα πάντως τους Ισπανούς να του πετάξουμε εμείς έξω..Τους το χρωστάμε..

Όσο για το αυριανό παιχνίδι Λιθουανία-Κροατία νομίζω ότι και εδώ είναι δύσκολο να πεις αλλά σίγουρα η Λιθουανοί έχουν το πάνω χέρι.Δεν πρέπει όμως να υποτιμάμε τους Κροάτες που έχουν πολύ καλό ρόστερ και στην καλή τους μέρα μπορεί να σου κάνουν μεγάλη ζημιά.Μην ξεχνάμε ότι κέρδισαν τους Ισπανούς σε όχι αδιάφορο παιχνίδι.
Το καλό είναι πάντως ότι θα παρακολουθήσουμε όμορφα παιχνίδια,δυνατά και με πάθος για τη νίκη.Ας ελπίσουμε στο τέλος να είμαστε εμείς αυτοί που θα πανηγυρίσουμε!!
Warrior
Ωχ....την εκανα! biggrin.gif blush.gif

Ειμαι λιγο θολωμενος!Και ετοιμαζομουνα να δω αγωνα! 40.gif

Fixed!
Ginobili
Εγώ δίνω μεγάλη τύχη για πρόκριση στους Γάλλους.Δεν τους έχω και πολύ σίγουρους τους Ρώσους.Οι Γάλλοι από το 2003 και μετά..έχουν δείξει ότι μπορούν να φτάνουν ψηλά στις διοργανώσεις.Δεν υστερούν από τους ρώσους..ούτε στα κορμιά και στα αθλητικά προσόντα..ούτε στην ποιότητα..ούτε στην εμπηρεία.
(Και από την άλλη...συμπαθώ ιδιαίτερα και αυτήν την ψυχάρα τον Τουριάφ!!! tongue.gif )

Οι Ισπανοί λογικά θα προκριθούν...αλλά με προβληματίζει έντονα το γεγονός ότι χθές οι Γερμανοί νίκησαν τους Ιταλούς χωρίς τον Νοβίτσκι(ανύπαρκτος...ίσως το χειρότερο παιχνίδι της καριέρας του...).Με έναν σούπερ-παθιασμένο Νοβίτσκι...και με τους συμπάικτες του..όπως χθές...θα έδινα τύχη στην έκπληξη... biggrin.gif


Τώρα για τους Κροάτες με τους Λιθουανούς...και εδώ οι Λιθουανοί..είναι το φαβορί...αλλά αν οι τρελλάρες κροάτες ξεσκισθούν στα τρίποντα με καναν Πόποβιτς..καναν Τόμας...δεν έχουν και άγχος...όλα γείνονται.Κέρδισαν τους Ισπανούς...γιατί όχι και τους Λιθουανούς...Δεν ξέρω κιόλας..ο Σάρας παίζει...?(αν και ο Σίσκα μου φαίνεται μεγαλύτερο βαρόμετρο...)

Με λίγα λόγια...δίνω τύχη στα αουτσαίντερ... smiley.gif
Ginobili
QUOTE(Warrior @ Sep 13 2007, 13:50 ) *
Ωχ....την εκανα! biggrin.gif blush.gif

Ειμαι λιγο θολωμενος!Και ετοιμαζομουνα να δω αγωνα! 40.gif

Fixed!

Ναι ρε συ!!! Άντε και χάρηκα τσάμπα!!! laugh.gif Ετοιμαζόμουν και εγώ να δώ αγώνα!!! Τώρα θα περιμένω μέχρι τις 8.
Δεν πειράζει...να κάτσω να διαβάσω λίγο...(έχω και εξεταστική... tongue.gif )
captain charisma
αν γινει το θαυμα και προκριθουν η γερμανια πρεπει να τους αναψουμε λαμπαδα γιατι τοτε ανοιγει διαπλατα ο δρομος για 2 παρουσια μας στο μεγαλο τελικο!ενταξει θα με πειτε γραφικο γιατι βλεπω πολυ μακρια.πρωτα ας κερδισουμε τους σλοβενους και εμτα βλεπουμε αλλα και με ισπανια να παιξουμε δεν θα ηταν καθολου κακο να παιξουμε.αλλα πρεπει να παιξουμε με παθος για να τους δειξουμε οτι εχουμε βαρια @@,γιατι μας εχουν παρει τον αερα!εχτες οι γερμανοι κερδισαν χωρις τον ντιρκ τους ιταλους με παικτες που δεν περιμεναν οι ιταλοι να τους κανουν ζημια.ναι μεν ο ντιρκ εβαλε 2 καθοριστικα 3ποντα που ανεβασε τη διαφορα,αλλα αν οι γερμανοι παιξουν οπως χτες και με εναν πιο ορεξατο ντιρκ δεν αποκλειω να συμβει αυτο εγινε και το 2005.οι πιθανοτητες ειναι εναντια των γερμανων αλλα ποτε μη λες ποτε γιατι αυτοι γερμανοι ειναι.στο αλλο ματς ρωσια γαλλια οι πιθανοτητες ειναι μοιρασμενες αλλα δινω πλεονεκτημα στα γαλλακια λογω παρκερ και οι ρωσοι δεν μπορουν να τον παιξουν μαν του μαν εκτος αν ριξουν πανω του κανα κριαμπα η κιριλενκο.επισης εχουν και ντιο που ειναι το αντιδοτο για τον ξανδομπαμπουρα.στο λιθουανια κροατια η πρασινοι εχουν το πλεονεκτημα και χωρις τον σαρας γιατι ειναι πιο ομαδα ενω οι κροατες δεν ειναι σταθεροι κερδισουν ολοκληρη ισπανια και κανουν απο ισραηλ?καθολου λογικο
sarounas
QUOTE(Warrior @ Sep 13 2007, 16:38 ) *
Την 4αδα των προημιτελικων συμπληρωνει ο αγωνας Λιθουανια-Κροατια (αυριο στις 20:00).

Εκτιμησεις,σχολια κλπ.... smile.gif

στο μόνο που μπορούν να ελπίζουν οι Κροάτες που δεν έχουν αμυνα (οπότε πως να ποντάρεις πάνω τους) είναι να μην αγωνιστεί καθόλου ο Σάρας μιας και δεν υπάρχει άλλο PG
επίσης για τους Λιθουανούς δεν έχω καταλάβει ακόμη γιατί πήραν εκείνο τον ανεκδιήγητο τον Γκούστας αφού έτσι και αλλιώς δεν τον χρησιμοποιούν καθόλου
θα μπορούσαν να καλέσουν και πάλι τον μικρό Καλνιέτις όπως και πέρσι

QUOTE(Ginobili @ Sep 13 2007, 16:54 ) *
Οι Ισπανοί λογικά θα προκριθούν...αλλά με προβληματίζει έντονα το γεγονός ότι χθές οι Γερμανοί νίκησαν τους Ιταλούς χωρίς τον Νοβίτσκι(ανύπαρκτος...ίσως το χειρότερο παιχνίδι της καριέρας του...).Με έναν σούπερ-παθιασμένο Νοβίτσκι...και με τους συμπάικτες του..όπως χθές...θα έδινα τύχη στην έκπληξη... biggrin.gif
Τώρα για τους Κροάτες με τους Λιθουανούς...και εδώ οι Λιθουανοί..είναι το φαβορί...αλλά αν οι τρελλάρες κροάτες ξεσκισθούν στα τρίποντα με καναν Πόποβιτς..καναν Τόμας...δεν έχουν και άγχος...όλα γείνονται.Κέρδισαν τους Ισπανούς...γιατί όχι και τους Λιθουανούς...Δεν ξέρω κιόλας..ο Σάρας παίζει...?(αν και ο Σίσκα μου φαίνεται μεγαλύτερο βαρόμετρο...)

Με λίγα λόγια...δίνω τύχη στα αουτσαίντερ... smiley.gif

ανεξαρτήτως αποτελέσματος περιμένω μετά από δύο συνεχόμενες τραγικές εμφανίσεις να ξεσπάσει ο ίσως κορυφαίος ευρωπαίος μπασκετμπολίστας στην ιστορία, αλλιώς σούπα sad.gif
για να δούμε
NBAer
Μια απορια που εχω:

Ξερω οτι ολα τα γαλλικα ονοματα(και οχι μονο) τονιζονται στη ληγουσα.
Ο Γαλλος Τονυ Παρκερ, γιατι δεν λεγεται Τονύ Παρκέρ η τελοσπαντων κατι ωστε να τονιζεται στην ληγουσα?

Ή μηπως δεν ισχυει αυτο που νομιζω οτι δηλαδη ΟΛΑ τα γαλλικα ονοματα τονιζονται στη ληγουσα....?
Air Kef
Για την ακριβεια ολες οι Γαλλικες λέξεις,οχι μονο το ονοματα,τονιζονται στη λήγουσα.

Για τον ιδιο λογο που ο Παπαλουκας στο εξωτερικο λεγεται Παπαλούκας. smile.gif tongue.gif
enypnio
μην ανυσειχείτε δεν υπάρχει ούτε ένας γάλλος που να μην τον αποκαλεί Τονί Παρκέρ


allez les bleus allons les enfants de la patrie


αν και δεν τους βλέπω καλά
D_WILL_8
Πάντως το όνομα Πάρκερ δεν είναι Γαλλικό αλλά Αμερικάνικο μιας και ο πατέρας τού Τόνυ είναι Αμερικάνος και η μητέρα του Γαλλίδα.. Άρα το όνομα έχει και αμερικάνικη προφορά...
Ο ίδιος γεννήθηκε στο Βέλγιο
enypnio
δέν είπα ότι είναι γαλλικό απλά ότι οι γάλλοι το κάνουν γαλλικό
McRae
Σκουντη τραβα για ψαρεμα ρε και ασε τις μεταδωσεις shot.gif shot.gif angry_red.gif icon_tomato.gif
thrylos7
Αρχίζω να το λυπάμαι τον Μπερζό...

Η Ρωσία στην τετράδα λοιπόν... περιμένοντας τη Λιθουανία; Από εδώ αρχίζουν τα πολύ δύσκολα.. Αξίζει πάντως που βρίσκεται εδώ.

Εγώ πάντως είμαι με τους Γάλλους στα παιχνίδια για τις θέσεις 5-8.. Ίσως χρειαστούν στο Πεκίνο.. rolleyes.gif
captain charisma
τελικα ο παρκερ απεδειξε ποσο μικρος παικτης ειναι εχασε και 3 βολες οπως και ο ντιο.δεν λενε να μαθουν τα γαλλακια απο τη σφαλιαρα που τους ριξαμε στον ημιτελικο του 2005 και συνεχιζουν να τη παθαινουν.ο παρκερ μονο οταν εχει τον ντανκαν διπλα του φαινεται.τις αλλες φορες χανεται στην αφανεια
NBAer
QUOTE(enypnio @ Sep 13 2007, 21:37 ) *
δέν είπα ότι είναι γαλλικό απλά ότι οι γάλλοι το κάνουν γαλλικό


Οπως και αν προφερεται τα Γαλλακια την πατησαν.....
Ωραιο ματς παντως.


Man10 η αρχικη προβλεψη μου περι Ρωσιας για 4αδα επιβεβαιωθηκε. Η Λιθουανια οδευει για τελικο, η 3η σου επιλογη Γαλλια ειναι παρελθον(παροτι λυπαμαι γιατι για τον καημενο τον Παρκερ), οποτε πρεπει να αποδεχτεις τις αστηριχτες προβλεψεις μου.... blech.gif

Σοβαρα τωρα η Γαλλια σημερα ηταν καλη, και οχι για τα πανηγυρια οπως ειχα προβλεψει οτι θα ειναι, αλλα δεν ξερω καπου κομπλαραν στο 4ο δεκαλεπτο και ηταν ασοβαροι.... "Μικρη" ομαδα μαλλον θα την ελεγα. Μικρη γιατι δεν μπορει να κερδισει σημαντικο ματς και να κανει το παραπανω βημα....

Αντε ρε Νοβιτσκιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι, κανε το θαυμα σου..... icon_drunk.gif
(Αν και δεν νομιζω 35 ποντους θα χασουν οι Γερμανοι sad.gif )
NBAer
QUOTE(thrylos7 @ Sep 13 2007, 21:55 ) *
Εγώ πάντως είμαι με τους Γάλλους στα παιχνίδια για τις θέσεις 5-8.. Ίσως χρειαστούν στο Πεκίνο.. rolleyes.gif

ugly_tocktock.gif 24.gif 24.gif 24.gif

(Ελπιζω να παμε βεβαια.... sad-smiley-009.gif )
captain charisma
αντε ρε τρελο ντιρκ κερνα μας ακομα ενα ουισκι να γουσταρουμε και παρτους παραμαζωμα τους ισπανους.παιξε σαν να ειναι ο τελικος!!!αν πετυχει το θαυμα του καθε φορα που περναω απο την εκκλησια θα αναβω 2 μετρα λαμπαδα στο μποι του
panos75
Αμα αυτός είναι ο MVP των πρωταθλητών του ΝΒΑ μετά ας μην απορούν κάποιοι γιατί έχει πιάσει πάτο το συγκεκριμένο πρωτάθλημα.

Αυτό που έκανε στη βολή που έχασε εσκεμένα, δεν το χω δει ούτε στο Πολυκλαδικό του Αιγάλεω όπου παίζαμε μπάσκετ στα διαλλείματα.

Ούτε η Ρωσία πάντως μου εμπνέει ιδιαίτερη εμπιστοσύνη. Είναι φανερή η σφραγίδα του Μπλατ πάνω στην ομάδα, αλλά εξίσου φανερό είναι και το γεγονός πως όταν συναντά αντίσταση την πιάνει θάλασσα. Και δυστυχώς γι'αυτούς δεν υπάρχουν άλλες Γαλλίες πια.
matse7
QUOTE(big dirk @ Sep 13 2007, 19:00 ) *
αντε ρε τρελο ντιρκ κερνα μας ακομα ενα ουισκι να γουσταρουμε και παρτους παραμαζωμα τους ισπανους.παιξε σαν να ειναι ο τελικος!!!αν πετυχει το θαυμα του καθε φορα που περναω απο την εκκλησια θα αναβω 2 μετρα λαμπαδα στο μποι του


Ε ρε και να έχουμε επανάληψη του βελιγραδίου! Άντε ρε γερμανία γερά! Ελπίζω το παντσερ ντιρκ να τους λιώσει ξανά! (δύσκολο αλλά όσο ζω ελπίζω!) Έχω ένα λόγο παραπάνω εκτός από έλληνας και σαν φιλογερμανός, κρίμα πού στο μπάσκετ έχει μόνο έναν σούπερ παίκτη και όλοι οι άλλοι είναι μέτριοι (Για ένα περίεργο λόγο πάντα υποστηριζα κάτι γερμανικό αρχής γενομένης με τον μεγάλο μίκαελ στην φόρμουλα 1, στο ποδόσφαιρο εθνική γερμανίας και όταν ήρθε κι ο ρεχάγκελ και πήραμε την κούπα τότε τρελάθηκα! Κρίμα να μην υπάρχει ένας ρεχάγκελ και στο μπάσκετ! Δεν βαριέσαι καλός και ο Δράκος ! tongue.gif )
NBAer
Στην πρωτη επιθεση ο Νοβιτσκι εβαλε τριποντο και οι Ισπανοι για να του κοψουν το ρυθμο, σκαρφιστηκαν αυτο το προβλημα με τα χρονομετρα.... 68.gif tongue.gif
NBAer
Δειτε φαουλ που εδωσαν στον Φεμερλινγκ(το 2ο του)! shot.gif shot.gif
Ο ανθρωπος ηταν ακινητος με τα δυο ποδια κατω σταθερα και εδωσαν φαουλ οι πουλημενοι!!!!!!!!!! shot.gif
NBAer
Τι ειναι αυτοι ρε? Κοντεψαν να σκοτωσουν τον Αρικμπαμπου(ηταν φαουλ γιατι δεν μαρκαρεις ποτε απο πισω, δινεται παντα και ο Ισπανος τον εσπρωξε καθαρα) και οι διαιτητες φυσικα τιποτα..... shot.gif shot.gif

Δεν αξιζει να το δει κανεις.....


[EDIT]Ειναι συνθηκες αγωνα αυτες με τα χρονομετρα? blink.gif
captain charisma
φοβερο το τριποντο του ντεμιρελ.μεχρι τωρα καλα κρατανε οι γερμανοι αντε να παρει μπρος και ο ντιρκ να γουσταρουμε.οι διαιτητες πολυ εδρα παιζουν
matse7
QUOTE(NBAer @ Sep 13 2007, 20:03 ) *
Τι ειναι αυτοι ρε? Κοντεψαν να σκοτωσουν τον Αρικμπαμπου(ηταν φαουλ γιατι δεν μαρκαρεις ποτε απο πισω, δινεται παντα και ο Ισπανος τον εσπρωξε καθαρα) και οι διαιτητες φυσικα τιποτα..... shot.gif shot.gif

Δεν αξιζει να το δει κανεις.....
[EDIT]Ειναι συνθηκες αγωνα αυτες με τα χρονομετρα? blink.gif


Καλά οι άνθρωποι είναι τραγικοί αντί να σταματήσουν κατευθείαν το παιχνίδι μετά από 10 sec κατάλαβαν ότι κάτι λείπει από το γήπεδο tongue.gif ! Ρε παιδιά είπαμε όταν ο προπονητής σας σας είπε να εξαφανίσετε τους παίκτες των γερμανών δεν εννούσε αυτό! Ρε τον ντεμιρέλ τι έβαλε ο άνθρωπος!
captain charisma
3 φαουλ στο πατρικ ρε?πουλημενε διαιτητη ποσο ακομα θα αδιοκουν τους γερμανουσ?
joi
Ότι να ΄ναι σφυρίζουν. Πως είναι δυνατόν να είναι φαουλ του Ουκουλάγια και του Φέμερλινγκ αυτά?

Ας περάσουν και οι Ισπανοί και εμείς. Θέλω πολύ να τους νικήσουμε εκεί μέσα...
NBAer
Ε δεν βλεπεται αλλο. Σε λιγο θα μεινουν καμια 5-6 Γερμανοι χωρις 5 φαουλ. shot.gif
Μα ηταν 3ο φαουλ του Φεμερλινγκ αυτο? Και λεει και ο καραγκιοζης ο Ιωαννου ναι εσπρωξε. Στα ονειρα του?

Εγω το κλεινω, δεν αξιζει να το βλεπει κανεις....
Να τη χαιρονται την υπερομαδα τους....
matse7
Ε όχι έχουν και οι ισπανοί παράπονο από την διαιτησία το είδαμε κι αυτό 90-10 τους παίζουνε!
captain charisma
με το καλο να περασουμε τη σλοβενια και θελω να τη σκισουμε ατη τη κολοισπανια αυτους τους υπεροπτες που εχουν και τη διαιτησια να σπρωχνει απο πισω.δεν εξηγειται ετσι οπως σφηριζουν το ματς 99 εδρα παιζουν 1 τις εκατο στους αμοιρους γερμανους.και ελπιζω στο ματς με την ισπανια να καθεται ο βασιλακοπουλος πισω απο τη γραμματεια και να τους ελεγχει τους διαιτητες μην κανουν τα δικα τους παλι
NBAer
QUOTE(matse7 @ Sep 13 2007, 23:22 ) *
Ε όχι έχουν και οι ισπανοί παράπονο από την διαιτησία το είδαμε κι αυτό 90-10 τους παίζουνε!


Ρε λιγο το ξανανοιξα και ειδα τον Καλντερον να απωθει εναν Γερμανο(Γκαρετ νομιζω) και μετα να βαζει το τριποντο. Φυσικα κανενα φαουλ.
Μολις μπαινει το τριποντο ο Γκαρμπαχοσα πιανει τη μπαλα και δεν δεχεται τεχνικη ποινη. Ποιος ειχε δεχτει για αυτο για να θυμηθω..... Α! Εμεις. shot.gif shot.gif

Δεν ξανακανω το λαθος να ανοιξω ξανα την TV. Θα δω Μπουλς-Λεικερς του 1991. Το 2ο παιχνιδι που ειχε κανει ο Μαικλ το γνωστο δεξι-αριστερο. banana.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif Εκει οχι μονο δεν θα ασχολουμαι με διαιτητες αλλα θα δω και λιγο Μαικλ-Ματζικ....
B for Basketball
QUOTE(big dirk @ Sep 13 2007, 20:29 ) *
με το καλο να περασουμε τη σλοβενια και θελω να τη σκισουμε ατη τη κολοισπανια αυτους τους υπεροπτες που εχουν και τη διαιτησια να σπρωχνει απο πισω.δεν εξηγειται ετσι οπως σφηριζουν το ματς 99 εδρα παιζουν 1 τις εκατο στους αμοιρους γερμανους.και ελπιζω στο ματς με την ισπανια να καθεται ο βασιλακοπουλος πισω απο τη γραμματεια και να τους ελεγχει τους διαιτητες μην κανουν τα δικα τους παλι


Λυπαμαι που στο λεω...αλλα εχεις ονειρα θερινης νυκτος... tongue.gif .

για να νικησουμε ισπανια πρεπει να γινουμε ντριμ τιμ οπως στο μουντο...αλλα και παλι δεν προκειται να μας το χαρισουν οι διατητητες

φετος παμε μαλλον το πολυ για χαλκινο!!! και μακαρι να μη βγω αληθινος!
matse7
QUOTE(big dirk @ Sep 13 2007, 20:29 ) *
με το καλο να περασουμε τη σλοβενια και θελω να τη σκισουμε ατη τη κολοισπανια αυτους τους υπεροπτες που εχουν και τη διαιτησια να σπρωχνει απο πισω.δεν εξηγειται ετσι οπως σφηριζουν το ματς 99 εδρα παιζουν 1 τις εκατο στους αμοιρους γερμανους.και ελπιζω στο ματς με την ισπανια να καθεται ο βασιλακοπουλος πισω απο τη γραμματεια και να τους ελεγχει τους διαιτητες μην κανουν τα δικα τους παλι


Καλά άλλος έχει το όνομα και άλλοι έχουν την χάρη! Με μας φέτος όλοι έχουν φαγωθεί σέρβοι μέχρι και οι πορτογάλοι που αγνοούν την φράση καλάθι εντός παιδιάς και στους ισπανούς που κάνουν τα αίσχη τίποτα! Να χαρω εγώ ελληνική αντικειμενική δημοσιογραφία ιωάννου χατζηγεωργίου καλά παιδάκια και τα δύο ότι πει ο διαιτητής ναι μπαμπά έχεις δίκιο καλά ήθελα να ήξερα αυτοί οι άνθρωποι προσωπική άποψη δεν έχουν ή τους το απαγορεύουν να την εκφράσουν;
captain charisma
αυτον το παπαρα το ρουντι του ανοιξε ο κωλος και τα βασει καποιος πρεπει να του κοψει τις μαγκιες που κανει
hagi
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αυτή η κωλοφαρδία των Ισπανών με τα τρίποντα..Απίστευτα εκνευριστικός ο τρόπος που πέρνουν τις διαφορές.Και φυσικά δεν λείπει και η διαιτησία που κόβει τα πόδια του αντιπάλου και ωθεί τους Ισπανούς.. 68.gif 68.gif

Ας περάσουμε με το καλό εμείς και βλέπουμε..Τίποτε άλλο δεν θέλω να τους το πάρουμε μέσα στο σπίτι τους..


Υ.Γ Καλά και οι Γερμανοί είναι για τα μπάζα...
B for Basketball
QUOTE(big dirk @ Sep 13 2007, 20:55 ) *
αυτον το παπαρα το ρουντι του ανοιξε ο κωλος και τα βασει καποιος πρεπει να του κοψει τις μαγκιες που κανει

χωρις να ειμαι μοντ....
σου λεω πρωτα ηρεμησε...

δευτερον ηρεμησε παλι γιατι αυτος ο παιχτης ειναι μεγαλος..και θα γινει ακομη μεγαλυτερος....σε ολα τα καλα του ειναι και το τριποντο....γιατι νομιζεις τον ηθελε σαν τρελος ο παναθηναικος..



αλα για διαιτησια δεν σχολιαζω...απλα ντροπη αλλα...ο οικοδεσποτης εχει τα ανεπισιμα προνομια
joi
Πάντως τα παλικάρια οι Ισπανοί το έχουν το μπασκετάκι. Είναι εντυπωσιακή ομάδα όταν πιάνουν ρυθμό.

Γιατί την χρειάζονται και την διαιτησία δεν μπορώ να το καταλάβω.

Αν με το καλό περάσουμε τους σλοβένους πρέπει να πιάσουμε πολύ καλή απόδοση για να τουε περάσουμε.

Πως να τους παίξεις άμυνα αυτούς? Με τα τρίποντα τραβάνε παίχτες έξω και μετά ανοίγουν διάδρομοι και για πάσες μέσα στην ρακέτα. Το κακό είναι ότι έχουν και παίχτες να τις εκμεταλευτούν...
matse7
Κάποιος να πει στους σχολιαστές να μην λένε και ξαναλένε ότι αυτή η ισπανία δεν είνα αήττητη! Χαίρω πολύ αφού έχει ήδη κάνει μία ήττα απά τους κροάτες πως να είναι αήττητη αυτό τα λέει όλα! Έλεος!
NBAer
QUOTE(hagi @ Sep 13 2007, 23:56 ) *
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι αυτή η κωλοφαρδία των Ισπανών με τα τρίποντα..Απίστευτα εκνευριστικός ο τρόπος που πέρνουν τις διαφορές.Και φυσικά δεν λείπει και η διαιτησία που κόβει τα πόδια του αντιπάλου και ωθεί τους Ισπανούς.. 68.gif 68.gif


Αυτο ειναι το βασικο. Παιζουν στην αρχη οι διαιτητες 70-30 νιωθουν σιγουρια οι Ισπανοι, νιωθουν αδικημενοι και νευριασμενοι οι αντιπαλοι, παιρνουν τις διαφορες οι Ισπανοι, φτανει στο +20 και μετα η εντυπωση που μενει σε καποιον αδαη ειναι "Εεεεεε ποια διαιτησια τωρα? Με 20 ποντους νικανε οι ανθρωποι."

Ομως τα πραγματα ειναι διαφορετικα. Αν μπορεις να σπρωχνεις για ριμπαουντ ελευθερα, αν σε καθε επαφη παιρνεις φαουλ, αν κανεις φαουλ και δινουν τα 3/5 απο αυτα, τοτε παιζεις γρηγορα ελευθερα και ξεκουραστα.
Αν εχεις και καλους παικτες οπως οι Ισπανοι τοτε μοιαζεις ανικητος....


ΥΓ: Ο Ρουντι δεν ειναι καλος στα τριποντα, οπως νομιζεις B for Basketball....
NBAer
QUOTE(matse7 @ Sep 13 2007, 23:39 ) *
Καλά άλλος έχει το όνομα και άλλοι έχουν την χάρη! Με μας φέτος όλοι έχουν φαγωθεί σέρβοι μέχρι και οι πορτογάλοι που αγνοούν την φράση καλάθι εντός παιδιάς και στους ισπανούς που κάνουν τα αίσχη τίποτα! Να χαρω εγώ ελληνική αντικειμενική δημοσιογραφία ιωάννου χατζηγεωργίου καλά παιδάκια και τα δύο ότι πει ο διαιτητής ναι μπαμπά έχεις δίκιο καλά ήθελα να ήξερα αυτοί οι άνθρωποι προσωπική άποψη δεν έχουν ή τους το απαγορεύουν να την εκφράσουν;


Η απαντηση ειναι απλη. Θελεις να στην πω? tongue.gif

Και εμενα με εκνευριζει που δεν λενε ποτε κατι σωστο μονο τις ιδιες και ιδιες βλακειες....
Και το οτι ακολουθουν την φιλοσοφια του οπως ειπες, ο διαιτητης εχει παντα δικιο και δεν σχολιαζουν σχεδον καθολου τις αποφασεις του.

80-45 οπως βλεπω τωρα.
Μια σελιδα πριν ειχα πει για 35 ποντους διαφορα.... icon_drunk.gif
man10
Σορυ επειδη χαθηκα λιγο διαβαζοντας τα ποστ,και ισως παρερμηνευσα κατι...Νομιζω οτι (αν ειπωθηκε απο τον ΝΒΑer,γιατι μου φανηκε σαν να το πε ειρωνικα) εγινε αναφορα στα τριποντα του Ρουντι...
Λοιπον δεν ειναι born shooter,αλλα εχει παρα μα παρα πολυ καλο σουτ ο Φερναντεζ...Βεβαια δεν ειναι το ιδιο καλος οταν καλειται να δημιουργησει το δικο του σουτ,αλλα ως σουτερ γενικα ειναι εξαιρετικος.


Οσο για το ματς,δικαιη νικη των Ισπανων αν και οι refs με τα σφυριγματα τους στην αρχη,εδειξαν στους Γερμανους οτι και καλυτερα να παιξουν δεν προκειται να κερδισουν με τιποτα...
matse7
Το θέατρο του παραλόγου 35 πόντοι διαφορά αντιαθλητικό στον παίκτη που παίζει λογω του αδερφού του και το κάνουν ολόκληρο θέμα λες και κρίνεται η νίκη! Οι άλλοι οι ισπανοί στις κερκίδες τι να πω έλεος κερδίζετε με 35 και γιουχάρετε στις βολές; Ύστερα κράζουμε τους έλληνες φιλάθλους και αποθεώνουμε τους ισπανούς με την δήθεν αθλητική τους παιδεία!
man10
Καλα οτι μου την δινει ο Μαρκ Γκασολ ειναι γεγονος,αλλα δεν νομιζω οτι παιζει λογω του αδερφου του...
Η Ισπανια χρειαζοταν ενα back up center και απο την στιγμη που ο Τριας ειναι 4αρι,και ο Σονσεκα μαλλον ''λιγος'' δεν υπηρχε και κανας καλυτερος απο τον Μαρκ...
hagi
Επίσης είναι πολύ αντιπαθητικοί αυτοί οι Ισπανοί..Κάτι Γκασόλ,Ναβάρο είναι απίστευτα αντιπαθητικοί..Έχουν ένα υφάκι ότι εμείς είμαστε και κανένας άλλος..

Τέλος πάντων αρκετές κακίες είπαμε για σήμερα..Τελείωσε η πρώτη μέρα και πάμε για το αύριο..
matse7
QUOTE(NBAer @ Sep 13 2007, 21:13 ) *
Η απαντηση ειναι απλη. Θελεις να στην πω? tongue.gif

Και εμενα με εκνευριζει που δεν λενε ποτε κατι σωστο μονο τις ιδιες και ιδιες βλακειες....
Και το οτι ακολουθουν την φιλοσοφια του οπως ειπες, ο διαιτητης εχει παντα δικιο και δεν σχολιαζουν σχεδον καθολου τις αποφασεις του.

80-45 οπως βλεπω τωρα.
Μια σελιδα πριν ειχα πει για 35 ποντους διαφορα.... icon_drunk.gif


Έπεσε στους 28! 83-55 τελικό σκορ πάλι καλά! Oι δημοσιογραφίσκοι είπαν και κάτι σωστό πραγματικά κρίμα γι' αυτόν τον παιχταρά τον νοβίτσκι κατα τα άλλα αφόδευε ψηλά κι αγνάντευε! smiley.gif
captain charisma
o μαρκ γκασολ δεν ξερει μπασκετ και παιζει λογω του πο οπως ειπε ο αλλος πιο πανω ουτε εχει κινησεις ουτε σουτ ουτε βολες ξερει να βαζει.ας το πω αχρηστος ειναι.και παιζει και πολυ αντιαθλητικα.και επισης οταν σταματησει να παιζει και ο αντιπαθητικος αδερφος του ουτε που θα τον ξανακαλεσουν στην εθνικη
B for Basketball
ποιος ανιδεος ειχα ποσταρει εδω οτι οι ισπανοι θα παρουν το ματσακι με 35+ ποντους...
ντροπη του δηλαδη tongue.gif
Alexmei
QUOTE
Mολις μπαινει το τριποντο ο Γκαρμπαχοσα πιανει τη μπαλα και δεν δεχεται τεχνικη ποινη. Ποιος ειχε δεχτει για αυτο για να θυμηθω..... Α! Εμεις.


Aυτό καλέ μου φίλε το έκαναν και οι Κροάτες (ακριβώς το ίδιο με τον Μπουρου) και δεν σφιρίχτηκε τίποτα. Αnyway πάνε αυτά. Τώρα οι Ισπανοί όσω αντιπαθητικοί και να μου είναι, νικήσανε dry.gif πφ... 30+ πόντους σε προ-ημιτελικό eurobasket.
panos75
Ρε παιδιά, εντάξει ηρεμήστε λίγο. Σα να μην έχετε ξαναδεί ομάδα(και μάλιστα γηπεδούχο) να σπρώχνεται από τη διαιτησία.

Δηλαδή όταν στη δεκαετία του '90 ο Σιγάλας έστελνε τον Ερέρος στο νοσοκομείο και οι διαιτητές κατάπιναν τη σφυρίχτρα τους ήταν φυσικό και τώρα ξύπνησε μέσα μας ο Ζορό; 19.gif
Εδώ ο Πιτσίλκας χάρισε ένα παγκόσμιο στους Γιουγκοσλάβους κι εσείς διαρηγνύετε τα ιμάτια σας για αγώνες που τελειώνουν με 20-30 πόντους διαφορά.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.