Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΜΟΙΒΕΣ ΠΑΙΚΤΩΝ ΕΣΚΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
apapadim
Παιδια μπορει να με κατατοπισει κανεις για τους μισθους που παιζουν σε Ακαι Β εσκα?Ποιες ομαδες πληρωνουν και ποσους μηνες?Ευχαριστω.
Peritri
Αν θες κάνε πιο ειδική την ερώτηση σου.

Υπάρχουν ομάδες που τάζουν πολλά και δίνουν λίγα.

Υπάρχουν ομάδες που τάζουν πολλά και δεν δίνουν τίποτα.

Υπάρχουν ομάδες που τάζουν λίγα και τα δίνουν στην ώρα τους.

Υπάρχουν ομάδες που τάζουν πολλά και τα δίνουν όλα (οι εξαιρέσεις?)
apapadim
Πες μου για ομαδες της τριτης κατηγοριας αν μπορεις.
DEJAN13
φιλε μου ποιος να σου απαντησει σ αυτο που ρωτας αμα βαζεις 40 ποντους το παιχνιδι κ κατεβαζεισ κ 15 ριμπαουντ αλλα λεφτα θα παρεις και αλλα θα παρεις αν εχεις συμμετοχη(καθολου λεφτα δηλαδη)οποτε τι να σου πει καποιος εδω.
apapadim
Πες μου για ολες τις περιπτωσεις ειτε εισαι ρολιστασ ειτε βασικος ειτε Α ειτε Β εσκα.
taper
εγώ πληρώνομαι σε πιτόγυρα και μπύρες και στις καλές μου μέρες με ανατολικοευρωπαίες peace.gif
DEJAN13
QUOTE(apapadim @ May 22 2008, 16:15 ) *
Πες μου για ολες τις περιπτωσεις ειτε εισαι ρολιστασ ειτε βασικος ειτε Α ειτε Β εσκα.
φιλε μου αυτα ειναι 1000 περιπτωσεις και δεν τις ξερει κανεις ολες,απο την αλλη τι πιστευεις τι θα γραφτει σε ενα φορουμ????
apapadim
Στην ομαδα που παιζεις πληρωνεται κανεις?Αν ναι ποσο?
apapadim
Περικλη στην ομαδα σου πληρωνεστε 7-8 ατομα?
aionio talento
QUOTE(apapadim @ May 22 2008, 13:27 ) *
Στην ομαδα που παιζεις πληρωνεται κανεις?Αν ναι ποσο?


τα παιδια που σου απαντησαν παραπανω εχουν δικιο !

επισης στο σημερινο μπασκετ παρουσιαζεται το φαινομενο οσο ''κατεβαινουν'' οι κατηγοριες να αυξανονται οι

μισθοι ! δηλ. ενας καλος παικτης της Α ΕΣΚΑ για παραδειγμα μπορει να παιρνει πολυ περισσοτερα χρημα απο

ενα παιδι που παιζει ας πουμε σστην Α2 και εχει σαφως πεερισσοτερες υποχρεωσεις ( ταξιδια διπλες

προπονησεις κλπ ) δηλαδη τα πραγματα αναφορικα με την ερωτηση σου ειναι με μια λεξη : ΜΥΛΟΣ
taper
πωπω τι ψαρωτικό topic!!!!!! evilmonkey.gif
Peritri
QUOTE(apapadim @ May 22 2008, 16:28 ) *
Περικλη στην ομαδα σου πληρωνεστε 7-8 ατομα?

Ναι, τόσοι εάν τα υπολογίζω σωστά.

Εγώ παίρνω 150 ευρώ (εδώ και χρόνια biggrin.gif ), ενώ άλλα παιδιά 50 κάτω, 50 πάνω.

Α, και δεν είναι μισθοί, είναι οδειπορικά.

Ελπίζω να σε βοήθησα...

(το ότι με λένε Περικλή το συμπέρανες από κάπου; blink.gif )

ΥΓ: Ελπίζω να μη με κυνηγάνε για αυτά που έγραψα, χοχο.
taper
μπορείς να πέρνεις λεφτά και από τις αντίπαλες ομάδες για να στήνεις παιχνίδια, όπως κάνω εγώ.είναι πιο κερδοφόρο smiley.gif
Peritri
Τώρα που το λες ρε Σοφοκλή, η ομάδα μου παίζει ένα αδιάφορο ματς για εμάς σήμερα και νομίζω ότι ο αντίπαλος ενδιαφέρεται πολύ. icon_drunk.gif
apapadim
Ναι ρε συ.Επαιζα στην Ολυμπιαδα Παπαγου μεχρι τον Φλεβαρη.Ειμαι ο ψηλος που παιζαμε παλια στο σχολικο
αντιπαλοι και ειδα το ονομα σου στο τοπικ της Β.
taper
QUOTE(Peritri @ May 22 2008, 15:39 ) *
Τώρα που το λες ρε Σοφοκλή, η ομάδα μου παίζει ένα αδιάφορο ματς για εμάς σήμερα και νομίζω ότι ο αντίπαλος ενδιαφέρεται πολύ. icon_drunk.gif


και εμεις το ίδιο, αλλα ανατολικοευρωπαίες μου τάξανε και δεν έχω δει ούτε μπουτάκι sad.gif
Peritri
Έλα ρε παικταρά!

Οκ!

Έλα Βριλήσσια είμαστε φερέγγυοι και έχουμε και Σγουρίτσα να σε διδάξει τα μυστικά του α-μπάσκετ biggrin.gif
apapadim
Ανοιξα το τοπικ εδω απο Πατρα γιατι σιγα σιγα τελειωνω και θελω να μπω στην μπασκετικη πραγματικοτητα της Αθηνας.
apapadim
Θυμιο πες μου τα νεα μας!!!
taper
QUOTE(apapadim @ May 22 2008, 15:52 ) *
Ανοιξα το τοπικ εδω απο Πατρα γιατι σιγα σιγα τελειωνω και θελω να μπω στην μπασκετικη πραγματικοτητα της Αθηνας.



πήγαινε στο ρόδον το βράδυ , πήγαινε στη barwoman στον έξω χώρο και ζήτα της να μια γύρα σφηνάκια κερασμένα από εμένα( θα καταλάβεις και εσύ ποια είναι)
apapadim
Σοφο ασε την αδερφη σου ησυχη.Ειμαι θαμωνας στο μαγαζι (μενω και κοντα) οποτε ελα εσυ μετα την εξεταστικη για μεγαλες ολονυχτιες!!
asxeto_username
QUOTE(apapadim @ May 22 2008, 16:54 ) *
Θυμιο πες μου τα νεα μας!!!


τα καλά νέα μας τα βλέπεις αν κοιτάξεις ανάποδα την εφημερίδα...

εγώ σε περιμένω Ολυμπιάδα του χρόνου...
θα είμαι σε άλλο πόστο και όχι συμπαίκτης σου και πρέπει να υπάρχει και του χρόνου αντίπαλο δέος για τον taper στο κύπελλο...
apapadim
Θθμιο μονο για του χρονου ειπα και στον Κομπο οτι 99% θα ειμαι στην ομαδα.Φροντιστε για τις υπολοιπες κινησεις,μην κατεβουμε οπως φετος .οκ?
BILL79
QUOTE(taper @ May 22 2008, 16:16 ) *
εγώ πληρώνομαι σε πιτόγυρα και μπύρες και στις καλές μου μέρες με ανατολικοευρωπαίες peace.gif

Παλι κοτσο σε πιασανε Taper...ο John Chaviaris παιρνει 800 euro και 4 μαυρουληδες καθε μηνα...προτιμα το μαυρο για ευνοητους λογους smiley.gif smiley.gif smiley.gif
loufer
QUOTE(BILL79 @ May 22 2008, 17:26 ) *
Παλι κοτσο σε πιασανε Taper...ο John Chaviaris παιρνει 800 euro και 4 μαυρουληδες καθε μηνα...προτιμα το μαυρο για ευνοητους λογους smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Τελικά ποιος από τους 2 σας είναι ο ενεργητικός και ποιος ο παθητικός???
Την ίδια απορία έχει και ο taper...
Στρίβετε νόμισμα? Ισχύουν τα μονά ζυγά? Πείτε μας και μας...
loufer
Όσον αφορά το ερώτημα του φίλου, πραγματικά δεν μπορείς να βγάλεις άκρη...

Υπάρχουν παίκτες που παίζουν Γ' ΕΣΚΑ και μπορεί να παίρνουν και 400 το μήνα, εξαρτάται το όνομα που έχει σαν παίκτης, αν έχει έρθει από ψηλά και αν προορίζεται για ηγέτης της ομάδας, ανάλογες περιπτώσεις βρίσκεις και στη Β και στην Α, πάικτης που έχει έρθει από εθνική κατηγορία για να ενισχύσει μπορεί να καθαρίσει ακόμα και 800, ανάλογα το σωματείο βέβαια.
Υπάρχουν παίκτες που κάνουν προφορικές συμφωνίες και δε τα παίρνουν ποτέ, άλλοι απαιτούν επιταγές και συναλλαγματικές, σωματεία που φτιάχνουν roster ελπιδοφόρα και τάζουν μισθούς και πριμ, τα παρατάνε έπειτα από 10 αγωνιστικές με αποτέλεσμα να παρουσιάζονται αποχωρήσεις παικτών και να αλλοιώνονται τα πρωταθλήματα...
Μετρημένα είναι τα φερέγγυα σωματεία, δυστυχώς...
apapadim
Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.Μπορει να πει καποιος ποια ξερει για φερεγγυα σωματεια στην ΕΣΚΑ?
BILL79
QUOTE(loufer @ May 23 2008, 15:30 ) *
Τελικά ποιος από τους 2 σας είναι ο ενεργητικός και ποιος ο παθητικός???
Την ίδια απορία έχει και ο taper...
Στρίβετε νόμισμα? Ισχύουν τα μονά ζυγά? Πείτε μας και μας...

Σου εχω πει οτι του John του αρεσει η πετσα...τι καταλαβαινεις;;;
ambulas
QUOTE(taper @ May 22 2008, 16:16 ) *
εγώ πληρώνομαι σε πιτόγυρα και μπύρες και στις καλές μου μέρες με ανατολικοευρωπαίες peace.gif

xa xa εισαι θεος!!!!
ambulas
QUOTE(apapadim @ May 23 2008, 16:50 ) *
Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις.Μπορει να πει καποιος ποια ξερει για φερεγγυα σωματεια στην ΕΣΚΑ?

μιλησε μας λιγο για σενα..που εχεις παιξει ,ποσο χρονων εισαι,υψος,θεση,αν θεσ να παιξεις για το χρημα πρωτα..?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.