Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναικός-Πανιώνιος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Dred11
Αντε παίδες καλή χρονιά στην ομαδάρα μας κ καλή αρχή.
TROGGS
Ελεος ρε Armstrong μεσα σε 4' δυο φαουλ....!!!
sni79per
καλη αρχη μωρη αρρωστια... smile.gif
ALdaperan
QUOTE (TROGGS @ Oct 4 2012, 17:12 ) *
Ελεος ρε Armstrong μεσα σε 4' δυο φαουλ....!!!

πηδάει και σε λάθος χρόνο σε άμυνα και ριμπάουντ
Dred11
Μόουζες Μαλόουν ο Σκορδίλης!
Lazeras
Εγώ πάντως από αυτά που βλέπω ο Σκορδίλης δείχνει και είναι πιστεύω πολύ καλύτερος του Καββαδά.Πιο ωραίες και τεχνικές κινήσεις έχει σίγουρα.Κατα τα άλλα μια χαρά.Λίγο άμυνα να δέσουμε και χημεία.Επίσης ο Μπόγρης έχει φτιάξει απίστευτο κορμί.
Dred11
Μέχρι στιγμής από τα 3 σέντερ μας καλύτερος στον αγώνα ο Σκορδίλης. Μεγάλη και η προσφορά του Τσάρτσα. Τον Ούκιτς τον βλέπω παικταρά, μυαλωμένο και συγκεντρωμένο στην άμυνα. Όταν δέσει θα κάνει παπάδες με τον Μήτσο.
sni79per
Γαιος Γρακχος Σκορδιλιος biggrin.gif
Lazeras
Επίσης να προσθέσω ότι θα ψωνίσουμε πολύ από Πανιώνιο του χρόνου μου φαίνεται.Και θα φτιάξουμε και κορμό σιγά σιγά.
keraynopoylos
Συμφωνω οτι ειναι πολυ νωρις για γενικα σμπερασματα αλλα...

...στο 5 φετος τι θα κανουμε..;
Dreamerpanos
Πολυ καλός ο Σκορδίλης μέχρι τώρα αν και μας κούφανε με το κάρφωμα που δεν μπήκε tongue.gif

Άρμστρονγκ εκτός τόπου και χρόνου...

Κι αυτός ο Διαμαντίδης καλούλης φαίνεται tongue.gif tongue.gif

Κολλάμε πολύ στο σκορ....είμασταν πάρα πολύ ώρα στου2 29 και μετά στους 34....
Dred11
Ο Άρμστρονγκ πολύ τρακαρισμένος ρε παιδί μου. Λέτε να μπαίνει και να διαβάζει τί του σέρνει ο roben στο φόρουμ;
vastravoud
Θα συμφωνήσω με τον Ginobili, το φετινό μας ρόστερ φαίνεται πολύ value for money - κάτι σαν Huyndai smile.gif
lakersdynasty
QUOTE(keraynopoylos @ Oct 4 2012, 17:44 ) *
Συμφωνω οτι ειναι πολυ νωρις για γενικα σμπερασματα αλλα...

...στο 5 φετος τι θα κανουμε..;


αντάρτικο tongue.gif
duncan21
-Ο Μπόγρης δεν σπρώχνει ούτε τον Μπουρούση...

-Ο Payne,κι ας με κράξει ο sg,JoeInglesίζει αρκετά...

-Ο Armstrong εκτός τόπου και χρόνου(στο κρεβάτι του πόνου να να να)...

-Ο Τσαρτσαρής για κάποιο λόγο μου φαίνεται υπερπολίτιμος για το φετινό Παο.Μοιάζει όαση μπασκετικότητας στην frontline των πρασίνων.
comrade
QUOTE(Dred11 @ Oct 4 2012, 17:47 ) *
Ο Άρμστρονγκ πολύ τρακαρισμένος ρε παιδί μου. Λέτε να μπαίνει και να διαβάζει τί του σέρνει ο roben στο φόρουμ;


Γι αυτο, εγω λεω να σταματησουμε να του συρουμε.
Τον κομπλάραμε ρε παιδι μου laugh.gif
sni79per
βλεπω τον γκαμπονεζο να πηγαινει γρηγορα κ μονιμα στο 5.
rchos
Δεν ξέρω πως θα εξελιχθεί η χρονιά στον Παναθηναικό αλλά από το πρώτο παιχνίδι μπορούμε σίγουρα να πούμε ότι από πλευράς κορμιών θα έχει συνήθως το πλεονέκτημα.
Αυτό εκτός των άλλων δίνει και πλεονέκτημα στην άμυνα αν οι παίχτες του Πααναθηναικού έχουν την κατάλληλη διάθεση.Σήμερα την έχουν.
Το δίδυμο εντομεταξύ Ούκιτς-Διαμαντίδη είναι από τα μοναδικά στην Ευρώπη.
Ο Άρμστρονκ αντίθετα δείχνει κάπως αλλού.
Ο Παναθηναικός παρότι πολλοί δεν το πίστευαν στην αρχή είναι καλός στο τρίποντο με Μπράμο-Ματσιούλη-Γιαννόπουλο.
Κρίμα που δεν παίζει ο Κίτσεν.
Ο Σόφο τελικά δεν δείχνει τόσο αδύνατος όσο πίστεψα από κάποιες φωρογραφίες που είχα δει.


Από την άλλη στον Πανιώνιο Πέυν-Μίλμπουρν είναι οι καλύτεροι παίχτες της ομάδας σε αυτό το ημίχρονο.΄Στους ψηλούς ο Μπόγρης δεν έχει μπει καν να παίξει ενώ και ο Καββαδάς δείχνει σφιγμένος αλλά αρκετά πιο ποιοτικός.
Πολλές βιαστικές επιλογές πάντως στην επίθεση από ένα σημείο και μετά και καθόλου καλή συνεργασία στην άμυνα στο μεγαλύτερο μέρος του ημιχρόνου.Ντραγκίσεβιτς δεν έπαιξε καθόλου και ο Γκιμπς μετά το 15.έχεις 4 ξένους(5 συνολικά αλλά ο Μπούκερ λείπει στην Αμερική) αν σου παίζουν μόνο οι δύο κάτι δεν πάει καλά.

Περισσότερα στη συνέχεια

Α το ότι με 5 λεπτά αγώνα βγάλαμε ήδη συμπέρασμα ότι ο Σκορδίλης είναι ο Σακίλ μπροστά στον Καββαδά δείχνει την επιθυμία μας να το αποδείξουμε πιο πολύ από το ότι όντως ισχύει.
Ginobili
QUOTE(sni79per @ Oct 4 2012, 14:56 ) *
βλεπω τον γκαμπονεζο να πηγαινει γρηγορα κ μονιμα στο 5.

Σαν 2ο ή 3ο σέντερ??? Γιατί με τέτοιον Σκορδίλη που βλέπουμε... laugh.gif

Νομίζω ότι ο πιο αξιόπιστος σουτέρ 3 πόντων της ομάδας είναι ο Μασιούλις(μαζί με Πάνκο).
Γενικά αυτή η τριάδα Μασιούλις-Μπράμος-Γιαννόπουλος δείχνει να κάνει περισσότερα πράγματα από την "Σάτο-Περπέρογλου-Πατ"
Ομολογώ ότι μου αρέσει πολύ ο Μασιούλις.
rchos
QUOTE(Ginobili @ Oct 4 2012, 18:02 ) *
Ομολογώ ότι μου αρέσει πολύ ο Μασιούλις.

Όταν τα λεγε ο άντμιν το καλοκαίρι...


Ο Πέυν είναι πολύ πολίτιμος παίχτης.Ο Παππάς πρέπει να χαλαρώσει.

ΟΣόφο πρέπει να παίζεται με βοήθειες.
reth1
Με Λάσμε, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ είναι καλύτερο το ρόστερ φέτος... Επίσης ελπίζω και σε επιστροφή Αρμστρονγκ στον πλανητη Γη
rchos
Ο Σόφο 6-6 βολές.
Nough said
sni79per
γιατι δεν ποσταρετε ρε; tongue.gif
συγκλονιστηκατε απο το 6/6;
αρχισαμε τα μπερδεματα με μασιουλης-μπραμο biggrin.gif κ μητσο-ουκιτς,ειδικα απο tv σαν αδερφια...

μονο ο αρμστρονγκ σκυθρωπος μετα την ληξη.
gspara
Πολυ καλη η εικονας της νεας εποχης.Ολα τα λεφτα βεβαιως ο Ελληνας Νοβιτσκι Χαραλαμποπουλος!!!
sni79per
ο «...να προσποιηθούν για να πάρουν ενδεχομένως κάποιο επιθετικό φάουλ» πολυ γλυψιμο σημερα παντως. tongue.gif
Dred11
Μήτσος, Ούκιτς starters σε ομάδα ΝΒΑ
Μπράμος, Μασιούλις, Γιαννόπουλος σε άμυνα και σε επίθεση πολύ καλοί
Πάνκο Δεν του πήγαιναν σήμερα τα match up αλλά βοήθησε και έβγαλε πάλι ποιότητα
Τσαρτσαρής Φαίνεται και φέτος απαραίτητος
Σόφο Με τις γνωστές αδυναμίες, αλλά εκμεταλλεύεται στο έπακρον τα καλά του σημεία. Πλέον βάζει και τις βολές.
Σκορδίλης. Άξιζε σήμερα να πάρει περισσότερο χρόνο. Θετική παρουσία.
Ξανθόπουλος. Δεν μπορεί να κριθεί.
Άρμστρονγκ. Δεν ξέρω τί έχει και τί του έφταιξε σήμερα και φαινόταν χαμένος στο διάστημα. Ίσως στο τέλος έπρεπε να τον βάλει ο Άρτζι για κανένα πεντάλεπτο.
Dreamerpanos
QUOTE (gspara @ Oct 4 2012, 18:52 ) *
Πολυ καλη η εικονας της νεας εποχης.Ολα τα λεφτα βεβαιως ο Ελληνας Νοβιτσκι Χαραλαμποπουλος!!!


Αυτό πάει καρφί για πρωτοσέλιδο Πράσινης αύριο laugh.gif
ALdaperan
ο Αρμστρογκ γιατί έπαιξε τόσο λίγο ;
sni79per
Ginobili
QUOTE(ALdaperan @ Oct 4 2012, 16:22 ) *
ο Αρμστρογκ γιατί έπαιξε τόσο λίγο ;

Γιατί ο Πεδουλάκης είναι "φιλοσοφίας" Ζοτς...τον άφησε στον πάγκο να βλέπει και να μαθαίνει.. tongue.gif
SkyFall
QUOTE (ALdaperan @ Oct 4 2012, 19:22 ) *
ο Αρμστρογκ γιατί έπαιξε τόσο λίγο ;


Θα προλάβει να φάει κανένα κουραμπιέ? rolleyes.gif
Χορευτης
QUOTE(SkyFall @ Oct 4 2012, 23:38 ) *
Θα προλάβει να φάει κανένα κουραμπιέ? rolleyes.gif


Μα γιατι εισαι ειρωνικος...Κ βεβαια θα φαει... Η σκεψη της διοικησης ειναι να αρχισει να τον ταιζει απο τωρα μηπως παρει κανενα κιλο κ μπορει να σπρωχνει...

Απορω πραγματικα πως κατεληξαν σε μια τετοια επιλογη για 2ο σεντερ... Επισης απορω πως υπαρχουν φιλοι του Παναηναικου που ειναι υποστηρικτες τους με την δικαιολογια οτι ελα ρε εχει παιξει 4 χρονια ΝΒΑ αποκλειται να ειναι παλτο...
Ας τον κρατησουμε τωρα γιατι θα μας χρειαστει το χειμωνα...
ALdaperan
QUOTE (Χορευτης @ Oct 5 2012, 08:47 ) *
Μα γιατι εισαι ειρωνικος...Κ βεβαια θα φαει... Η σκεψη της διοικησης ειναι να αρχισει να τον ταιζει απο τωρα μηπως παρει κανενα κιλο κ μπορει να σπρωχνει...

Απορω πραγματικα πως κατεληξαν σε μια τετοια επιλογη για 2ο σεντερ... Επισης απορω πως υπαρχουν φιλοι του Παναηναικου που ειναι υποστηρικτες τους με την δικαιολογια οτι ελα ρε εχει παιξει 4 χρονια ΝΒΑ αποκλειται να ειναι παλτο...
Ας τον κρατησουμε τωρα γιατι θα μας χρειαστει το χειμωνα...

Αν είχαμε τη δυνατότητα να κρατήσουμε Batiste αντί για Αρμστρονγ τότε θα είχαμε ένα πολύ καλό σύνολο σε όλες τις θέσεις !!

Τεσπα να δούμε πως θα τον αξιοποιήσει τον Αρμστρονγκ ο πεδουλάκης ! Φαίνεται να μην τον εμπιστεύεται και ο ίδιος (άλλωστε είχε πει και ο ίδιος ότι θελει πολύ δουλειά )
Flexo
QUOTE(Χορευτης @ Oct 5 2012, 08:47 ) *
Απορω πραγματικα πως κατεληξαν σε μια τετοια επιλογη για 2ο σεντερ... Επισης απορω πως υπαρχουν φιλοι του Παναηναικου που ειναι υποστηρικτες τους με την δικαιολογια οτι ελα ρε εχει παιξει 4 χρονια ΝΒΑ αποκλειται να ειναι παλτο...
Ας τον κρατησουμε τωρα γιατι θα μας χρειαστει το χειμωνα...


Εγώ απορώ πως υπάρχουν φίλοι του Παναθηναϊκού που τον βγάλαν παλτό με τόσα λίγα(ίσως και κανένα) αγωνιστικά δείγματα...
Χορευτης
QUOTE(Flexo @ Oct 5 2012, 04:07 ) *
Εγώ απορώ πως υπάρχουν φίλοι του Παναθηναϊκού που τον βγάλαν παλτό με τόσα λίγα(ίσως και κανένα) αγωνιστικά δείγματα...


Να παρω ενα παραδειγμα αναρωτιεμαι αν το καλοκαιρι στην θεση του 2ου ψηλου διαλεγαν τον Γλυνιαδακη τι θα εκανες ή καναμε..? Θα του εδινες χρονο να αποδειξει τι..???? Θα ησουν ευχαριστημενος και θα περιμενες τα πρωτα αγωνιστικα δειγματα του..? Ετσι και εγω πιστευω οτι για τα χρηματα που δαπανηθηκαν για παρτη του ειναι αστειο να παιζει στον Παναθηναικο. Εγω τον θεωρω παλτο αλλοι εδω στο φορουμ παρακαλανε να κατεβει στον πλανητη γη. Για μενα ειναι το ιδιο πραγμα.
Goofy-shot
QUOTE(SkyFall @ Oct 5 2012, 08:38 ) *
Θα προλάβει να φάει κανένα κουραμπιέ? rolleyes.gif

Μπορεί να μην προλάβει ούτε την παρέλαση...
bodiroga10
τα θετικα στον αγωνα με τον πανιωνιο ειναι αρκετα. ιδιαιτερα μου αρεσε το διδυμο ουκιτς-διαμαντιδης που νομιζω πως μπορει να ειναι και το καλυτερο αυτη την στιγμη στην ευρωπη. ειναι μεγαλο πλεονεκτημα για τον πεδουλακη πως και οι δυο ειναι καλοι στο ποσταρισμα.... επισης ολοι οι καινουργιοι(εκτος αμστρονγκ,ξανθοπουλος) δειχνουν αρκετα καλα στοιχεια....

οσον αφορα τον αμστρονγκ αν και δεν ημουν απ αυτους που τον κατηγορουσα η χθεσινη του εικονα ηταν τραγικη και μου εκαναν εντυπωση δυο φασεις που νομιζω πως ηταν κυριως θεμα ποιοτητας και οχι προσαρμογης. μια φαση ειναι οταν του πασαρει ο διαμαντιδης την μπαλα μεσα στο καλαθι και την τρωει στο στηθος χωρις καν να προσπαθησει να την πιασει και δευτερη οταν ειναι μονος του κατω απο το καλαθι με πλατη και πασαρει εξω(προφανως δεν εχει καλη αντιληψη του χωρου). νομιζω οτι ή ειναι πολυ κακος παικτης ή εχει αγχωθει αρκετα και πιθανον δεν εχει τον χαρακτηρα να ανταπεξελθει στις απαιτησεις του παναθηναικου(οπως πχ ο τεπιτς).
kostas b
Εμένα πάντως αυτό που με ανησύχησε στο ματς ήταν το θέμα με τα φάουλ των ψηλών μας....Καλά για τον Χίλτον δε σχολιάζω που φάνηκε σαν να μην ήθελε να παίξει στο συγκεκριμένο παιχνίδι (έμπαινε, έκανε φάουλ και έβγαινε)...ενώ και ο Σόφο αν δεν κάνω λάθος χρεώθηκε με 4....Δώθηκαν βέβαια και κάποια που δεν σφυρίζονταν ούτε σε τοπικά γηπεδάκια, αλλά στην ευρωλίγκα τέτοιους ευαίσθητους διαιτητές θα αντιμετωπίσεις σίγουρα.....Επειδή όλοι οι προπονητές θα προσπαθούν να βγάλουν τον Σόφο εκτός με φάουλ, και αφού ο Χίλτον δεν έχει καταλάβει τι του συμβαίνει ακόμα, γενικά θα έχουμε επιθετικό πρόβλημα στους ψηλούς σε τέτοιες περιπτώσεις...ο Λασμέ δεν μπορεί να επιτεθεί όπως ο Σόφο, ούτε ο Τσάρι μπορεί να σπρώξει...και μένεις με τον τίμιο μαχητή Γάιο να βγάλει επιθετικά τα κάστανα?!? Και αν χάσεις το ποστάρισμα των ψηλών σου στην ευρωλίγκα, άντε να καταφέρεις να κερδίσεις μόνο με διεισδύσεις και σουτάκια απέξω
sni79per
εγω θα σταθω σε οτι δεν μου αρεσε.τα καλα τα γραψανε. biggrin.gif
το p&r παλι ηταν ανυπαρκτο η μου φανηκε;
εχουμε 3 πενταρια κ ο λασμε που πιθανοτατα το εχει καλυτερα απο ολους ερχεται για τεσσαρι.
αυτο που ειναι περισσοτερο ανησυχητικο στον χιλτον ειναι το μυαλο (αντιληψη παιχνιδιου κ αυτοπεποιθηση) του κ γι αυτο δυσκολα θα εχει μελλον στην ομαδα.

ο ουκιτς παλι πρεπει να καταλαβει που ηρθε,αν νομιζει θα γινεται ηρωας επειδη θα ειναι ο πρωτος σκορερ με 10/30 σουτ ενω η ομαδα θα χανει κανει λαθος.
κ ειμαι αυστηρος γιατι απο τον συγκεκριμενο εχω ελπιδες να δωσει πολλα.
doctorjekil
QUOTE(Χορευτης @ Oct 5 2012, 14:20 ) *
Να παρω ενα παραδειγμα αναρωτιεμαι αν το καλοκαιρι στην θεση του 2ου ψηλου διαλεγαν τον Γλυνιαδακη τι θα εκανες ή καναμε..? Θα του εδινες χρονο να αποδειξει τι..???? Θα ησουν ευχαριστημενος και θα περιμενες τα πρωτα αγωνιστικα δειγματα του..? Ετσι και εγω πιστευω οτι για τα χρηματα που δαπανηθηκαν για παρτη του ειναι αστειο να παιζει στον Παναθηναικο. Εγω τον θεωρω παλτο αλλοι εδω στο φορουμ παρακαλανε να κατεβει στον πλανητη γη. Για μενα ειναι το ιδιο πραγμα.

Η διαφορα ειναι ειναι οτι αν περναμε τον Γλυνιαδακη δεν θα ημασταν ευχαριστημενοι γιατι ξερουμε τι παιχτης ειναι,τον εχουμε δει απειρες φορες να παιζει...τον Αρμστρονγκ ποσες φορες τον εχετε δει να παιζει και βγαζετε συμπερασματα?Εγω προσωπικα τον ειχα δει σε 3-4 ματς περσυ και σε δυο φετος,οποτε δεν μπορω να εχω αποψη...δεν λεω οτι ειναι παιχταρας απλα λεω να τον δουμε πρωτα και μετα να τον κρινουμε
kostas b
QUOTE (sni79per @ Oct 5 2012, 15:36 ) *
ο ουκιτς παλι πρεπει να καταλαβει που ηρθε,αν νομιζει θα γινεται ηρωας επειδη θα ειναι ο πρωτος σκορερ με 10/30 σουτ ενω η ομαδα θα χανει κανει λαθος.
κ ειμαι αυστηρος γιατι απο τον συγκεκριμενο εχω ελπιδες να δωσει πολλα.


Ειδικά σε αυτό συμφωνώ απόλυτα...βλέπω πολλούς που λένε για το δίδυμο Διαμαντίδη-Ούκιτς το καλύτερο στην ευρωλίγκα και τέτοια...μόνο ονομαστικά θα έλεγα για την ώρα είναι το καλύτερο...όταν παίζει με τον μητσάρα, ο ούκιτς ανταποκρίνεται σχετικά αν και πάλι έχει περιθώρια βελτίωσης...όταν όμως είναι εκτός πεντάδας ο 3Δ, τότε αρχίζουν τα προβλήματα...εχθές στο γήπεδο, είδα πολλές φορές να κολλάει η επίθεση με μόνο οργανωτή τον Ούκιτς, ο οποίος αμφιταλαντευόταν εκεί κάπου στα 10-12 δεύτερα αν θα κάνει γιούρια μόνος του ή θα συνεργαστεί με κάποιον για να βγει η επίθεση...σε όλο τα ματς δε ο Πεδου τον χρησιμοποιούσε σε ρόλο Καλάθη, δηλαδή ως υποστήριξη του 3Δ και χωρίς πολλές επιθετικές εντολές..μόνο στο τελευταίο δεκάλεπτο του έφτιαξε δύο plays για να ποστάρει κάτι που έκανε με επιτυχία...γενικά ο τύπος θέλει ακόμα χρόνο προσαρμογής και ίσως να αποδεχτεί κάποιον διαφορετικό ρόλο στο γήπεδο από αυτόν που είχε συνηθίσει....
kostas b
QUOTE (sni79per @ Oct 5 2012, 15:36 ) *
το p&r παλι ηταν ανυπαρκτο η μου φανηκε;


όσον αφορά το p&r δεν ξέρω αν έχουμε τους κατάλληλους ψηλούς για να παίξουμε έτσι...φανερά ο Πεδου θέλει να γλιτώσει το Σοφο από το συνεχές σκρινάρισμα ώστε την ενέργεια του να την δώσει στο τελείωμα των φάσεων...ο Άρμστρονγκ ακόμα δεν έχει εγκληματιστεί οπότε δεν μπορούμε να ξέρουμε αν μπορεί να παίξει καλά p&r και μένει ο Σκορδίλης για την ώρα....με την προσθήκη του Λασμέ ίσως γίνεται να μπουν κάποια p&r, αφού ο συγκεκριμένος είναι ευκίνητος, αντέχει το συνεχές σκρινάρισμα και τελειώνει δυναμικά τις φάσεις....
Flexo
QUOTE(Χορευτης @ Oct 5 2012, 14:20 ) *
Να παρω ενα παραδειγμα αναρωτιεμαι αν το καλοκαιρι στην θεση του 2ου ψηλου διαλεγαν τον Γλυνιαδακη τι θα εκανες ή καναμε..? Θα του εδινες χρονο να αποδειξει τι..???? Θα ησουν ευχαριστημενος και θα περιμενες τα πρωτα αγωνιστικα δειγματα του..? Ετσι και εγω πιστευω οτι για τα χρηματα που δαπανηθηκαν για παρτη του ειναι αστειο να παιζει στον Παναθηναικο. Εγω τον θεωρω παλτο αλλοι εδω στο φορουμ παρακαλανε να κατεβει στον πλανητη γη. Για μενα ειναι το ιδιο πραγμα.


Τον Γλυνιαδάκη τον έχω δει και έχω άποψη. Ξέρω τί παίχτης είναι.
Τον Άρμστρονγκ όχι. Δεν έχω δει γαλλικό πρωτάθλημα ούτε τον θυμάμαι από το ΝΒΑ. Και επειδή έχω πέσει πολλές φορές έξω και όχι μόνο εγώ, όπως με την περίπτωση του Μπατίστ, περιμένω να τον δω.
A.CAB
Το χάιλαιτ της μέρας ήταν το κάρφωμα του Χαραλαμπόπουλου. Κι ας πέρασε στα ψιλά από τους ρεπόρτερ λόγω του νέου ρόστερ της ομάδας.
15 χρονών και ξεκίνησε με κάρφωμα. Ωραίος ο τυπάκος μακάρι να έχει την εξέληξη που όλοι ελπίζουν.

Στα υπόλοιπα, είχαμε πολλά θετικά και κάμποσα αρνητικά. Καταρχήν εμφανώς δεν είμαστε έτοιμοι ακόμα. Υπήρχαν κενά στο παιχνίδι και αρκετά εύκολα λάθη. Αλλά είναι απόλυτα λογικό. Επίσης φοβάμαι πολύ την έλειψη σοβαρών φιλικών και το ματς με την Ρεάλ είναι εξωφρενικά δύσκολο. Ακόμα δεν δείχνουμε ότι μπορούμε διπλό στην Ισπανία.
Βέβαια οι απουσίες των Κίτσεν και Λάσμε είναι σημαντικότατες. Κι αυτό γιατί δεν θα δούμε πολύ Ξανθόπουλο με την παρουσία του πρώτου και θα καλυφθεί ένα μέρος του Άρμστρονγκ με την προσθήκη του δεύτερου.

Μασιούλις-Μπράμος, τα δίδυμα. Ήταν πολύ καλοί και οι δύο. Το ίδιο και ο Γιαννόπουλος που δεν έδειξε ψαρωμένος. Πιστεύω ότι η θέση 3 θα είναι πολύ ίσχυρή φέτος. Με έκπληξη είδα το σχήμα με τον Λιθουανό στο 4 αλλά λειτούργησε εξαιρετικά.
Ο Ούκιτς σίγουρα δείχνει πιο κοντρολαρισμένος με τον Μήτσο στο πλάι. Βέβαια είναι αρχή και μπορεί να το πηγαίνει λάου λάου. Πάντως από ταλέντο ξεχειλίζει. Ξέρω ότι είναι δύσκολο να συμμαζέψει το μυαλό του αλλά αν τα καταφέρει θα δούμε σπουδαία πράγματα.
Τα ίδια και για τον Σχορσιανίτη με την διαφορά ότι δεν είδα και τίποτα που δεν είχα ξαναδεί από αυτόν. Παίχτης του 15λεπτου που μερικά ματς θα τα καθαρίσει. Όπως το χθεσινό. Τα φάουλ πάλι πολλά και γρήγορα και η αδυναμία στο ριμπάουντ εμφανής.
Ο Τσαρτσαρής έδειξε πολύ μαχητικός, ενώ ο Πάνκο το έχει το σκοράρισμα όσο λίγοι. Στην άμυνα έχει θέματα όμως. Προφανώς λόγω ηλικίας.
Ο Σκορδίλης ήταν καλός και στο διάστημα που πρωτοαγωνίστηκε ήταν και ο πιο σταθερός σέντερ μας! Μακάρι να μπορέσει να βοηθήσει έστω και λίγο φέτος. Από κατασκευή δεν υστερεί πουθενά.
Όσο για τον Άρμστρονγκ, έχω εκφράσει τις αμφιβολίες μου καιρό τώρα αλλά οι συζητήσεις περί αντικατάστασης από ένα παιχνίδι είναι καραυπερβολικές. Για να δούμε πως θα εξεληχθεί. Χειρότερος από ότι ήταν χθες δύσκολο να είναι. Το θέμα είναι αν μπορεί να φτάσει σε ένα απαραίτητο επίπεδο γιατί είναι ο πρωτοδεύτερος σέντερ μας.
thanos13
Παιδιά ο Άρμστρονγκ μια χαρά θα τα πάει μην αγχώνεστε.Στα φιλικά έδειξε πολύ καλά στοιχεία.Συγχαρητήρια στον κόσμο.4.000 άτομα δεν είναι καθόλου άσχημα biggrin.gif
lakersdynasty
Μερικά σχόλια για τον προημιτελικό με τον Πανιώνιο.

http://lakerspao.blogspot.com/2012/10/2013-4102012.html
lakersdynasty
QUOTE(lakersdynasty @ Oct 7 2012, 00:16 ) *
Μερικά σχόλια για τον προημιτελικό με τον Πανιώνιο.

http://lakerspao.blogspot.com/2012/10/2013-4102012.html


Μετά απο ένα σχόλιο του Germany96 (ελπίζω ότι ήταν όντως ο δικός μας tongue.gif ) έκανα μια προσθήκη στο άρθρο με ένα πίνακα με Plus/minus ανά λεπτό συμμετοχής και μερικά σχόλια πάνω σε αυτόν.

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.