Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βοηθεια με links
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
nikolas12
Ως Α' Λυκειου εχω να κανω μια τεραστια εργασια(50-60 σελιδες) για την χαρτογραφηση.Αν καποιος ξερει links για το πως γινοταν η χαρτογραφηση παλαιοτερα αλλα και για τη σημερινη εποχη θα εκλιπαρουσα να τα γραψει.Πραγματικα ειναι κατι σημαντικο για εμενα και οποιος δωσει θα του ειμαι πραγματικα ευγνωμων.
Xaroumenos loukoumas
Δεν έχω ιδέα πώς γίνεται, αλλά 50-60 σελίδες;;;;;;
apkat
Πραγματικα ουτε διπλωματικη για την χαρτογραφηση δεν θα επιανε 50-60 σελιδες...Φοβερο..!!!!
rchos
σαν πιο παλιος και μεγαλυτερος σε συμβουλευω να γραψεις σε μια κολλα χαρτι:

κυριε καθηγητα ειστε κοπανος.
καντε εσεις εργασια 50-60 σελιδες για την χαρτογραφηση και θα σας βαθμολογισω εγω.


ποιο μαθημα ειναι αν επιτρεπεται.


θυμαμαι υπηρχε ενα μαθημα στην πρωτη λυκειου που μας το κανε ο δημακος(οποιος δεν ειχε δημακο να ξανακανει το λυκειο μπας και τον πετυχει) οπου ειχαμε εργασια για ολη τη χρονια σε ομαδες ομως.ηταν μεγαλη.θυμαμαι ειχαμε παρει 16.
μεγαλη αποτυχια γιατι ειχαμε στην ομαδα μου τον φυτουλα της ταξης.(ξερει αυτος ποιος ειναι.γραφει και στο φορουμ)

νομιζω για ναρκωτικα ειχαμε κανει ομως.
kolokotronis
Τι λέτε ρε παίδια....

Τόσο πολύ έχουν εξελιχθεί τα πράγματα τη σήμερον ήμερα στα ελληνικά σχολεία?
Πάλι καλά δηλαδή που προλάβαμε να το τελειώσουμε..

Εντωμεταξύ νομίζω ότι έχει ήδη χαρτογραφηθεί ολόκληρος ο πλανήτης. rolleyes.gif

Άσε που τώρα αυτή είναι δουλειά των δορυφόρων.
Τι πάνε και βάζουνε τα παιδιά να κάνουνε?
Αθάνατη ελληνική παιδεία.
nikolas12
Τεχνολογια ειναι παιδια,μπορω βεβαια να κανω και για χαρτες.Παντως εχω ψιλοαπελπιστει.Ξερω πραγματα για χαρτογραφηση(γι'αυτο διαλεξα και το θεμα),αλλα 50-60 σελιδες με αυστηροτατους κανονες ηλεκτρονικης γραφης μεχρι τα Χριστουγεννα αντε το πολυ μεχρι 10 Ιανουαριου παει πολυ.Κανενας αλλος;


Α το θεμα ειναι να επιλεχθει.αλλα ηθελε πολυ ειδικα θεματα και ευτυχως πηρα γενικο.παλι καλα δεν πηρα καποια που προτεινε οπως τη τριβη εχουν οι ροδες του τρενου στις ραγες.ενα παιδι πηρε για τα καταμαραν τα σκαφη και τι εχουν τεσπα πολυ ειδικο θεμα.ελεος πια.
Joan Miró
Εγώ στην τεχνολογία είχα κάνει εργασία για home electronics.

Η ηλεκτρονική χαρτογράφηση μου φαίνεται υπερβολικά περίπλοκη για σχολική εργασία.

Αλλά βέβαια στα σχολεία ο κάθε καθηγητής ζητάει ό,τι του κατέβει...
nikolas12
Οχι ακριβως.Δεν το ζητησε.Το προτεινε και επειδη δεν ειχα αλλη σκεψη και εχω γνωσει σε χαρτογραφια μικρων περιοχων ειπα να την παρω.Που να ξερα οτι θα ηθελε πραγματα δυσκολα για αναλυση που πρεπει ολοι να συμπεριλαβουν οπως ιστορια χαρτογραφησης,μεταβλητες προβληματος και κλπ κλπ.Α και δεν ειναι ηλεκτρονικη χαρτογραφηση,ειναι γενικη χαρτογραφηση μικρων και μεγαλων περιοχων.
apkat
Tι μαθημα ειναι αυτο;;Πως λεγεται;;

Μην την κανεις..Απλα θα χεις μετριο βαθμο σε ενα αδιαφορο μαθημα..Who cares??
bballbill
http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_cartography

Γιατί απελπίζεσαι? Δε μπορεί να είναι τοοοοοοοόσο δύσκολο. Ένα απλό copy-paste δεν είναι?
Joan Miró
Πάντως το όλο θέμα είναι πολύ πιο ενδιαφέρον απ' όσο περίμενα...
nikolas12
Ευχαριστω πολυ.Ετσι και αλλιως αλλαξα λιγο το θεμα.Εβγαλα τη χαρτογραφηση μεγαλων περιοχων,αφησα στον τιτλο αυτη των μικρων και θα γραψω και για τη χαρτογραφια στην αρχαιοτητα.
nikolas12
Παντως μολις την τελειωσα και ηταν πολυ πιο ευκολο και χρονοβορο απ'οσο νομιζαμε στην αρχη.
bballbill ευχαριστω για το λινκ με βοηθησε αρκετα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.