Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Οκλαχόμα - Μέμφις
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4
Pierce
4 Vs 8 memp1-sm.gif


Σχόλια για τη σειρά
SG3ptshooter
4-1 Oκλαχόμα Σίτυ peace.gif
Magnus92
Μιας και τελευταια πεφτω πολυ μεσα στις προβλεψεις μου : 4-2 για την ομαδα του φιλτατου απο πανω ....
morfi
Οι Γκρίζλις δεν έχουν τους παίκτες που θα ανταποκριθούν στις αμυντικές δυσκολίες που θα προκύψουν σε αυτή τη σειρά. Οι Θάντερ παίζουν γρήγορα και αν δεν καταφέρεις να τους προφτάσεις θα έχεις μεγάλο πρόβλημα. Το αμυντικό σύστημα των Γκρίζλις είναι ακατάλληλο για αυτή τη σειρά. Ιστορικά οι όγδοες ομάδες που αποκλείουν τις πρώτες δεν φτάνουν πιο μακριά από το δεύτερο γύρο των πλέι οφ. Προβλέπω τους Θάντερς το πολύ στο 4-2.
Air Kef
QUOTE(morfi @ Apr 30 2011, 14:17 ) *
Οι Γκρίζλις δεν έχουν τους παίκτες που θα ανταποκριθούν στις αμυντικές δυσκολίες που θα προκύψουν σε αυτή τη σειρά. Οι Θάντερ παίζουν γρήγορα και αν δεν καταφέρεις να τους προφτάσεις θα έχεις μεγάλο πρόβλημα. Το αμυντικό σύστημα των Γκρίζλις είναι ακατάλληλο για αυτή τη σειρά. Ιστορικά οι όγδοες ομάδες που αποκλείουν τις πρώτες δεν φτάνουν πιο μακριά από το δεύτερο γύρο των πλέι οφ. Προβλέπω τους Θάντερς το πολύ στο 4-2.




Όντως.
Και γενικά η φόρα που έχουν πάρει οι Θάντερ μπορεί να τους φτάσει μέχρι και τον τελικό.
baskethood
Παντως εχω την εντυπωση οτι η Οκλαχομα εχει τα κορμια κατω απ το καλαθι για να περιορισει το inside game των Γκριζλεις,Ιμπακα και Περκινς ειναι καλοι αμυντικοι και θα δωσουν μεγαλες μαχες με Ραντολφ και Γκασολ.
Flash
QUOTE(Air Kef @ Apr 30 2011, 12:25 ) *
Όντως.
Και γενικά η φόρα που έχουν πάρει οι Θάντερ μπορεί να τους φτάσει μέχρι και τον τελικό.


Σιγά την ιστορία που υπάρχει σε τέτοιο θέμα ρε παιδιά...

Μόνο οι Warriors του 2007 έχουν κάνει τέτοια ανατροπή σε σειρά best of seven.

Αν πάμε πιο πίσω μιλάμε για σειρές best of five που προφανώς προσφέρονται πολύ περισσότερο για upsets. Αλλά ακόμα κι εκεί μόνο 2 περιπτώσεις υπάρχουν εκ των οποίων η μία αναιρεί εμφατικά τη θέση σας (hint: Spike Lee was freakin happy)
Air Kef
QUOTE(Flash @ Apr 30 2011, 15:02 ) *
Σιγά την ιστορία που υπάρχει σε τέτοιο θέμα ρε παιδιά...

Μόνο οι Warriors του 2007 έχουν κάνει τέτοια ανατροπή σε σειρά best of seven.

Αν πάμε πιο πίσω μιλάμε για σειρές best of five που προφανώς προσφέρονται πολύ περισσότερο για upsets. Αλλά ακόμα κι εκεί μόνο 2 περιπτώσεις υπάρχουν εκ των οποίων η μία αναιρεί εμφατικά τη θέση σας (hint: Spike Lee was freakin happy)




Βάλε και αστερίσκο όμως. blech.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 30 2011, 14:01 ) *
4-1 Oκλαχόμα Σίτυ peace.gif


Κι εγω ετσι το βλεπω. Το Μεμφις στον πρωτο γυρο βρηκε μια ομαδα που δεν επιασε αποδοση Νο1, το ιδιο επαιξε συμφωνα με τις δυνατοτητες του(κι ακομα παραπανω ισως) και περασε δικαια. Εδω ομως θα βρει την Οκλαχομα που εντυπωσιασε εναντιον του Ντενβερ, εχει το μομεντουμ, εχει το υψος να αντιμετωπισει τη frontline των Γκριζλις και εχει τον καλυτερο σκορερ του ΝΒΑ. Βεβαια και το Μεμφις εχει τους παιχτες να περιορισουν τον Ντουραντ με Τονι Αλεν και Μπατιερ και πιστευω οτι ο Ντουραντ θα περασει μια δυσκολη σειρα(οχι τοσο δυσκολη ομως οσο αυτη που ακολουθει... smiley.gif ). Η Θαντερ ομως υπερτερει σε star power πλεον με την ανοδο του Γουεστμπρουκ και αυτος ειναι πιστευω που θα δωσει το προβαδισμα στην Οκλαχομα. Οι ψηλοι της Οκλαχομα μπορουν να κοντραριστουν με αυτους του Μεμφις, αλλα η δυναμη της Οκλαχομα δεν ειναι εκει, αλλα στην περιφερεια και ο πιο δυσκολος παιχτης στο ματσαρισμα ειναι ο Γουεστμπρουκ.
duncan21
Καταρχην δεν εχω δει καμια απο τις 2 ομαδες στα play offs μεχρι στιγμης.Βασικα δεν εχω δει κανενα παιχνιδι... biggrin.gif

Καποιες παρατηρησεις για τη σειρα:

1)Πιστευω οτι ο Ραντολφ θα κανει μεγαλα παιχνιδια με αντιπαλο τον Ιμπακα.Προσποιηση,step back,γραψε 2.Ο Ιμπακα πηδαει συνεχως για τη ταπα κι ο Ζαχαριας ειναι αρκετα εξυπνος ωστε να παρει το φαουλ ή να τελειωσει τη φαση μετα απο προσποιηση...

2)Οι Γκριζλις μαλλον εχουν τους ιδανικοτερους αμυντικους για να ριξουν στο Ντουραντ(Μπατιερ) και στον Ουεστμπρουκ(Αλεν,ισως κι ο Κονλει μπορει να τα καταφερει) οποτε περιμενω καπως κλειστα σκορ στη σειρα.

3)Μαγιο-Χαρντεν x-factors και για τις 2 ομαδες.Αν τραβηξουν (και) αυτοι στο σκορ θα δουμε μεγαλα παιχνιδια.

T.W.Is.M.
QUOTE(duncan21 @ Apr 30 2011, 22:46 ) *
3)Μαγιο-Χαρντεν x-factors και για τις 2 ομαδες.Αν τραβηξουν (και) αυτοι στο σκορ θα δουμε μεγαλα παιχνιδια.


Νομιζω οτι η επιδραση αυτων των 2 ειναι σημαντικη στις ομαδες τους, αλλα θα αλληλοεξουδετερωθει στη σειρα, με την εννοια οτι οσα δωσει ο ενας, περιπου τοσα θα δωσει κι ο αλλος.
Αν παντως βγουν στο Μεμφις τα μαρκαρισματα που ειπες(Ντουραντ-Μπατιερ, Γουεστμπρουκ-Αλεν), τοτε οι Γκριζλις εχουν τυχη για κατι πολυ καλο. Αλλα το θεωρω δυσκολο να τα καταφερουν και με τους δυο.
baskethood
Αν τα καταφερουν με τον Ντουραντ θα εχουν κανει ενα πολυ μεγαλο βημα,ο Γουεστμπρουκ πολλες φορες λειτουργει παρορμητικα και μπορει να "κρεμασει" την ομαδα του με τις αστοχες επιλογες που κανει.
Αν βγει ο Ντουραντ εκτος ρυθμου λοιπον ο Γουεσμπρουκ θα προσπαθησει να γινει ηγετης και αυτο μαλλον θα ευνοησει τους Γκριζλεις.
Απ οτι καταλαβατε δεν τον εχω σε ιδιαιτερη εκτιμηση,κυριως γτ αντιπαθω το αναρχο παιχνιδι.
oti-nane
4-0 το Μέμφς και θα είναι το πρώτο 8άρι στην ιστορία που σηκώνει κούπα.... (I wish) smiley.gif
Ginobili
QUOTE(oti-nane @ May 1 2011, 01:33 ) *
4-0 το Μέμφς και θα είναι το πρώτο 8άρι στην ιστορία που σηκώνει κούπα.... (I wish) smiley.gif

Μακάρι!!!!! Τους το εύχομαι.Αλλά φοβάμαι ότι Ιμπάκα και Πέρκινς στην ρακέτα δεν θα είναι σαν τις δικές μας ξεζουμισμένες λεμονόκουπες για να κάνουν πάρτι οι Ράντολφ-Γκασόλ.Από την άλλη...δεν έχουν και 3αρι για να περιορίσει κάπως τον Ντουράν..
SteveNashidis
Δεν πιστεύω οτι η οκλαχόμα θα έχει εύκολο εργο απέναντι στο Μέμφις...Ναι μεν πρόκειτε για διαφορετικά ματς απ σε σχέση με τους Σπερς αλλά θα ανταποκριθούν και θα προσαρμοστούν ανάλογα...Κλειδί θα είναι και πάλι ο Αλλεν με την άμυνα του πάνω στον Ντουράντ (αν τον τοποθετήσει πάνω του..αλλά το πιο πιθανό είναι αυτό) αλλά και πόσο οι υπόλοιποι θα ρολάρουν όταν θα πέφτουν πάνω στον Ζαχαρία ( tongue.gif ) για double team.. Δεν νομίζω οι οκλαχομα να τον αφήσουν να κάνει για πολύ πάρτυ! Και όπως πίστευε ο Ποποβιτς ότι θα καταρρεύσουν οι Μεμφις με την ίδια πίστη ξεκινάνε και οι Θαντεραίοι την σειρά που μάλλον θα κρατήσει

4-3 οι οκλαχόμα αν δεν γίνει καμια έκπληξη για το αντίστροφο αλλά καθε μέρα πασχαλιά δεν είναι ..πέρασε tongue.gif biggrin.gif
nikolas12
Δεν νομιζω οι Γκριζλις να μπορουν να κανουν δευτερο θαυμα απεναντι στην Οκλαχομα. Εχουν ενα καλο συνολο, αλλα πιστευω πως των Θαντερ ειναι πιο δεμενο και θα επικρατησει με 4-1 αντε το πολυ 4-2.
lamar
Τα αρκουδακια μεχρι στιγμης βγαζουν απιστευτη ενεργεια και κερδιζουν με 11 ποντους στην Οκλαχομα...
Flash
QUOTE(lamar @ May 1 2011, 18:47 ) *
Τα αρκουδακια μεχρι στιγμης βγαζουν απιστευτη ενεργεια και κερδιζουν με 11 ποντους στην Οκλαχομα...


Αν είχαν λίγο παραπάνω star quality θα ήταν τρομερή ομάδα ρε γμτ... Ματσάρουν καλά με την OKC νομίζω. Για να δούμε.
baskethood
Το Μεμφις λειτουργει καλα και στις δυο πλευρες του παρκε,με τους Γκασολ και Ζακ να επικρατουν κατω απ τα καλαθια και την συνδυασμενη αμυνα απενταντι στον Ντουραντ δειχνουν να ελεγχουν το παιχνιδι.
Ο Γουεστμπρουκ προσπαθει να σηκωσει το επιθετικο βαρος,η αληθεια ειναι οτι τα καταφερε στην αρχη,ομως στη συνεχεια εκανε απανωτα λαθη και μαλλον εχει αποδιοργανωσει την Οκλαχομα.
ΥΓ.Πολυ καλος παικτης ο Γκρεβις Βασκεζ,τον εχω προσεξει απ τη σειρα με το Σαν Αντονιο.
Εχει πολλα προσοντα και φαινεται εξελιξιμος.
Zoys
Μετά το πατατράκ των Σπερς (μιας και είμαι ένας από τους απογοητευμένους fan του Σαν Αντόνιο sad.gif ) υποστηρίζω τους Γκρίζλς και μέχρι στιγμής απ' ότι βλέπω τα πάνε περίφημα (54-38). Εκτός κι αν στη συνέχεια διαφωνεί ο Ντουράντ.
geogian13
57-47 ημίχρονο προηγούνται οι grizzlies
vastravoud
Ερώτηξις(την είχα από καιρό απλώς τώρα το θυμάμαι):

Τι δείχνουν οι παυλίτσες ακριβώς κάτω από τα ονόματα των ομάδων;
baskethood
QUOTE (vastravoud @ May 1 2011, 21:10 ) *
Ερώτηξις(την είχα από καιρό απλώς τώρα το θυμάμαι):

Τι δείχνουν οι παυλίτσες ακριβώς κάτω από τα ονόματα των ομάδων;

Μηπως ομαδικα φαουλ?
Αν καταλαβα καλα ποιες παυλες εννοεις
vastravoud
Κι εγώ το σκέφτηκα αυτο με τα φάουλ, όμως ξεκινάνε "γεμάτες" πορτοκαλί και ελαττώνονται!
lamar
QUOTE(vastravoud @ May 1 2011, 21:22 ) *
Κι εγώ το σκέφτηκα αυτο με τα φάουλ, όμως ξεκινάνε "γεμάτες" πορτοκαλί και ελαττώνονται!


Ειναι τα ταιμ αουτ που εχει η ομαδα στην διαθεση της για καθε ημιχρονο.
vastravoud
Α, ευχαριστω!

Αναφέρονται μόνο στα πλήρη τάιμ άουτ ή και σε αυτά των 20sec?
lamar
QUOTE(vastravoud @ May 1 2011, 21:30 ) *
Α, ευχαριστω!

Αναφέρονται μόνο στα πλήρη τάιμ άουτ ή και σε αυτά των 20sec?


Τα πληρη.
vastravoud
Το "blue collar" παιχνίδι του Μέμφις μου αρέσει πολύ - τους υποστηρίζω smile.gif
GMlls
ο Ζαχαρίας συνεχίζει το βιολί του....

QUOTE(vastravoud @ May 1 2011, 21:44 ) *
Το "blue collar" παιχνίδι του Μέμφις μου αρέσει πολύ - τους υποστηρίζω smile.gif


τι είναι το blue collar? εγώ μόνο το white collar ξέρω...
Flash
QUOTE(GMlls @ May 1 2011, 19:46 ) *
ο Ζαχαρίας συνεχίζει το βιολί του....



τι είναι το blue collar? εγώ μόνο το white collar ξέρω...


Εργατιά κι έτσι... Σκληράδα, awareness, fundamentals.
baskethood
Ειτε με τον Ιμπακα ειτε με τον Περκινς(στο δευτερο ημιχρονο) ο Ζακ κανει ενα ακομα εξαιρετικο παιχνιδι,το Μεμφις κανει ενα μεστο παιχνιδι ακουμπωντας τη μπαλα χαμηλα και ανοιγωντας τον ρυθμο οποτε χρειαζεται.
Η Οκλαχομα δεν βρισκει χωρο στο ανοιχτο γηπεδο και σε καταστασεις πεντε-πεντε δυσκολευεται αρκετα,ο Γουστεμπρουκ εκμεταλλευται εξυπνα το μις ματσς με τον Κονλευ και γενικα κανει καλο παιχνιδι παιρνει ομως πολλες προσπαθειες και δεν εχει παντα καλες επιλογες.
GMlls
κατά τη γνώμη μου δεν γυρίζει. ΟΜΑΔΑ τα αρκουδάκια...
lamar
QUOTE(GMlls @ May 1 2011, 21:57 ) *
κατά τη γνώμη μου δεν γυρίζει. ΟΜΑΔΑ τα αρκουδάκια...


Αν το καρναβαλι που εχουν σημερα για πλει μεικερ αρχισει και δινει την μπαλιτσα πιο πολυ σε αυτον που πρεπει τοτε το ματς εχει μελλον...Αν συνεχισει τα τουρλουμπουκια τοτε δεν εχει γυρισμο το ματς.
baskethood
QUOTE (lamar @ May 1 2011, 22:07 ) *
Αν το καρναβαλι που εχουν σημερα για πλει μεικερ αρχισει και δινει την μπαλιτσα πιο πολυ σε αυτον που πρεπει τοτε το ματς εχει μελλον...Αν συνεχισει τα τουρλουμπουκια τοτε δεν εχει γυρισμο το ματς.

Και κατι αλλο,ειναι δυνατον να αποφασιζεις να στειλεις βοηθεια στον Ραντολφ για πρωτη φορα 7 λεπτα πριν το τελος?
GMlls
QUOTE(lamar @ May 1 2011, 22:07 ) *
Αν το καρναβαλι που εχουν σημερα για πλει μεικερ αρχισει και δινει την μπαλιτσα πιο πολυ σε αυτον που πρεπει τοτε το ματς εχει μελλον...Αν συνεχισει τα τουρλουμπουκια τοτε δεν εχει γυρισμο το ματς.


πραγματικά. καταστροφή είναι το παιδι αυτό σήμερα (και οχι μονο)
vastravoud
Συγνώμη που επανέρχομαι σε βλακείες θέματα, όμως αυτή τη στιγμή κάθε ομάδα έχει τρεις παυλίτσες από κάτω.

Το επισημο box score όμως http://www.nba.com/tvc/index.html?gamecode...C&brand=ABC δίνει αλλιώς τα τάιμ άουτ

edit: Γράψτε λάθος, η διαφορά προκύπτει λόγω της υστέρησης του league pass
baskethood
Για ενα ακομα παιχνιδι το ινσαιντ γκειμ του Μεμφις κανει την διαφορα,εγω παντως εχω την ενσταση μου οσον αφορα τον τροπο αντιμετωπισης των ψηλων του Μεμφις.
Περισσοτερες βοηθειες ειναι αναγκαιες,βλεπω οτι αυτοι οι δυο παικτες ειναι σε εξαιρετικη κατασταση και δεν αντιμετωπιζονται με ατομικη αμυνα(ειδικα ο Ζακ).
Απ την αλλη η Οκλαχομα πρεπει να βρει λυσεις στο πεντε εναντιον πεντε γιατι οι Γκριζλεις αντιδρουν καλα στο αμυντικο τρανζισιον.
kobaksev
Πάντως οι αρκούδες νίκησαν και την κούραση και είναι ακόμη πεινασμένες!
Ακόμη και όταν φαινόταν ότι θα γυρίσει το παιχνίδι ξέφυγαν ξανά.
Ό,τι καλύτερο για τη συνέχεια της σειράς το αποψινό.

Πάμε για κυρίως πιάτο τώρα. biggrin.gif
SteveNashidis
Το βλέπες δεν το παίζες ...που λεει και η γνωστή διαφήμιση ....
Πολλοί δεν πίστεψαν τους Γκριζλις αλλά εγώ το πίστευα...και όμως έγινε....
Οι αρκούδες έκαναν το θαύμα τους...και εγώ έπρεπε να το είχα παίξει στο στοίχημα...
ας μην ήταν τα σουβλάκια λόγω πρωτομαγιάς και θα το ειχα παίξει το διπλακι...tongue.gif
oti-nane
QUOTE (oti-nane @ May 1 2011, 03:33 ) *
4-0 το Μέμφς και θα είναι το πρώτο 8άρι στην ιστορία που σηκώνει κούπα.... (I wish) smiley.gif

Δεν θέλω να περιαυτολογώ smiley.gif
saou
Οι αρκούδες είναι σε τρομερή κατάσταση είναι φανερό, έχουν μομέντουμ, έχουν ψυχολογια και είναι τρομερά επικίνδυνες πλέον. Θα είναι πολύ δυνατή η σειρά καθώς και η Οκλαχόμα παρόλο που είναι πιο ποιοτική ομάδα έχει τα θεματάκια της και δε νομίζω ότι θα καταφέρει να επιβληθεί εύκολα.

Das Kapital
Πω πω δεν μπορω να το πιστεψω,οι Γκριζλις χωρις τον Γκει κανουν τη μια εκπληξη μετα την αλλη,παντως πιστευω πως η Οκλαχομα θα αντιδρασει,αντε γιατι θελω να δω τον Κεβιν να το σηκωνει φετος! tongue.gif
JR_Swish
QUOTE(lebron15 @ May 2 2011, 15:48 ) *
Πω πω δεν μπορω να το πιστεψω,οι Γκριζλις χωρις τον Γκει κανουν τη μια εκπληξη μετα την αλλη

Μήπως τελικά αυτό είναι το μυστικό τους...αρκετά υπερεκτιμημένος παίχτης κατά τη γνώμη μου που αρκετές φορές έχει βλάψει το Μέμφις παρά το έχει βοηθήσει.
Air Kef
Οι Γκρίζλις παίζουν το άθλημα beautifully, που έλεγε και μια ψυχή.

Γυρνάνε την μπάλα συνεχώς και βρίσκονται καταπληκτικά μεταξύ τους με τον coach να έχει κάνει τρομερή δουλειά στις αποστάσεις μεταξύ παικτών.
Εϊναι πολύ σημαντικό ότι σχεδόν όλοι οι παίκτες του Μέμφις απειλούν με σουτ, όχι αναγκαστικά με 3π, αλλά ακόμα και τον Μαρκ, στα 6 μέτρα δεν τον αφήνεις γιατί, θα το βάλει.

Μετά το χθεσινό ματς τους στηρίζω κι εγώ σε αυτήν την σειρά, πραγματικά το αξίζουν κι ελπίζω όταν γυρίσει ο Γκέι (του χρόνου υποθέτω) αυτό το μονοπάτι να κρατηθεί και απλώς να πρέπει να προσαρμοστεί ο παίκτης.
baskethood
Εν τω μεταξυ οι Γκριζλις ειναι απ τις τελευταιες ομαδες σε ευστοχια στα τριποντα αλλα και σε προσπαθειες ανα αγωνα.
Το inside game τους ομως ειναι εξαιρετικο,οπως και στην αμυνα,η πιεση στη μπαλα τους εχει στην πρωτη θεση στα κλεψιματα αλλα και στα forced turnovers.
berry
και εχουμε και δηλωση απο ντουραντ οτι ο ραντολφ ειναι το καλυτερο 4αρι στον πλανητη

total respect δηλαδη
kseplenhs
πόσο θεικό είναι να εμφανίζεται κάθε χρόνο ένας,σχεδόν απο το πουθενά στα play off και να τα κάνει τόσο τατιάνα?Γι'αυτό αγαπάμε τα play off στο nba....

πόσο ακόμα πιο θεικό είναι ο νεοεμφανιζόμενος ήρωας να είναι χοντρός κιόλας?Γι'αυτό αγαπάμε το μπάσκετ γενικότερα...

Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουν όλοι πως είναι το άθλημα των χοντρών!!
Leon_cp3
QUOTE(kseplenhs @ May 2 2011, 23:12 ) *
πόσο ακόμα πιο θεικό είναι ο νεοεμφανιζόμενος ήρωας να είναι χοντρός κιόλας?Γι'αυτό αγαπάμε το μπάσκετ γενικότερα...

Πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουν όλοι πως είναι το άθλημα των χοντρών!!


Γενικά,θα το πάω ένα -υπερβολικό- βήμα παραπέρα, είναι το άθλημα των ΑΤΣΟΥΜΠΑΛΩΝ-ΑΡΟΥΚΑΤΩΝ. Ναι μας αρέσουν να βλέπουμε κάτι άκρα κρεμάμενα από δω και από κει,κάτι αγκωνίδια να φεύγουν,κάτι γκρεμίσματα κάτω από μπασκέτες και εν τέλει κάτι νταγλαράδες που σου δίνουν την εντύπωση ότι δε θα μπορούσαν να κάνουν κανένα άλλο άθλημα ή έστω να κρατήσουν σταθερό ένα φλυτζάνι τσάι και να το ακουμπήσουν στο τραπέζι χωρίς απρόοπτα, να τους βλέπουμε λοιπόν σε μία τέλεια αρμονία -στο δικό μας εγκέφαλο πάντα tongue.gif -... Και αυτός που θα έδειχνες στο παιδί σου για μπαμπούλα ώστε να φάει το αυγό του (λέγε με Ζάχο) κάνει τα όνειρα του πραγματικότητα σε αυτόν τον μπασκετικό κόσμο...
SG3ptshooter
QUOTE(Leon_cp3 @ May 2 2011, 23:26 ) *
Γενικά,θα το πάω ένα -υπερβολικό- βήμα παραπέρα, είναι το άθλημα των ΑΤΣΟΥΜΠΑΛΩΝ-ΑΡΟΥΚΑΤΩΝ. Ναι μας αρέσουν να βλέπουμε κάτι άκρα κρεμάμενα από δω και από κει,κάτι αγκωνίδια να φεύγουν,κάτι γκρεμίσματα κάτω από μπασκέτες και εν τέλει κάτι νταγλαράδες που σου δίνουν την εντύπωση ότι δε θα μπορούσαν να κάνουν κανένα άλλο άθλημα ή έστω να κρατήσουν σταθερό ένα φλυτζάνι τσάι και να το ακουμπήσουν στο τραπέζι χωρίς απρόοπτα, να τους βλέπουμε λοιπόν σε μία τέλεια αρμονία -στο δικό μας εγκέφαλο πάντα tongue.gif -... Και αυτός που θα έδειχνες στο παιδί σου για μπαμπούλα ώστε να φάει το αυγό του (λέγε με Ζάχο) κάνει τα όνειρα του πραγματικότητα σε αυτόν τον μπασκετικό κόσμο...

είδες πάρα πολλή ρέγκιουλαρ σίζον φέτος tongue.gif
Leon_cp3
QUOTE(SG3ptshooter @ May 2 2011, 23:28 ) *
είδες πάρα πολλή ρέγκιουλαρ σίζον φέτος tongue.gif


Fact. laugh.gif Ήταν η πιο φρι χρονιά μου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.