Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μάλαγα - Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
vastravoud
vs

Τα σχόλια σας εδώ smile.gif
priest
τσαμπα κοπος...
vastravoud
Lol, με συγχωρείς φίλε μου, δεν το είχα δει.

Στο επόμενο ματς θα σου παραχωρήσω τη σειρά για να μη χαλάσει το γούρι tongue.gif
baskethood
Ο Σμιθ έχει το πιο δύσκολο έργο στην άμυνα αλλά τα πάει μια χαρά μέχρι τώρα.
shtarkws
Ο Μαριτς χρεωθηκε με 2 γρήγορα φάουλ,είναι ένας παίχτης που πιστεύω πολυ και ήθελα πολυ στον Παναθηναϊκό.Ελπίζω να φτάσει σύντομα στα στάνταρ της Παρτιζαν γιατί με την προχωρημένη ηλικία του μπατιστ τον έχουμε ανάγκη
T.W.Is.M.
Εχω την εντυπωση απο το σκορ που βλεπω και απο αυτο του πρωτου αγωνα οτι η Μαλαγα ταιριαζει πολυ στον ΠΑΟ σαν αντιπαλος. Αυτο που παθαινουν οι Ισπανοι δεν ταιριαζει με τα υπολοιπα αποτελεσματα τους, οσο κι αν ειναι ασταθεις σαν ομαδα.
baskethood
QUOTE (T.W.Is.M. @ Nov 24 2011, 22:16 ) *
Εχω την εντυπωση απο το σκορ που βλεπω και απο αυτο του πρωτου αγωνα οτι η Μαλαγα ταιριαζει πολυ στον ΠΑΟ σαν αντιπαλος. Αυτο που παθαινουν οι Ισπανοι δεν ταιριαζει με τα υπολοιπα αποτελεσματα τους, οσο κι αν ειναι ασταθεις σαν ομαδα.

Ε βέβαια, όλα τα μαρκαρίσματα μας δίνουν πλεονέκτημα. Μόνο αυτό του Φρίλαντ ήταν ένα πρόβλημα αλλά ο Σμίθ τα πήγε εξαιρετικά και ο Βουγιούκας τον φόρτωσε με φάουλ. Ο Ματέο χρησιμοποίησε μια ζώνη αλλά ούτε αυτή του βγήκε.
Γενικά ο Παναθηναϊκός αποδίδει εξαιρετικό μπάσκετ, αν και στα τελευταία λεπτά ο Ζέλικο χρησιμοποιεί κάποια ανορθόδοξα σχήματα. Επίσης αρνητική εντύπωση μου έκανε η κακοεκτελεσμένες ζώνες του Παναθηναϊκού, αλλά μάλλον οφειλόταν στην ανομοιογένεια του σχήματος εκείνη τη στιγμή.
lakersdynasty
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 24 2011, 22:16 ) *
Εχω την εντυπωση απο το σκορ που βλεπω και απο αυτο του πρωτου αγωνα οτι η Μαλαγα ταιριαζει πολυ στον ΠΑΟ σαν αντιπαλος. Αυτο που παθαινουν οι Ισπανοι δεν ταιριαζει με τα υπολοιπα αποτελεσματα τους, οσο κι αν ειναι ασταθεις σαν ομαδα.


θα συμφωνήσω μαζι σου. και πιστευω οτι αυτο που επηρεαζει περισοτερο την Μαλαγα ειναι οτι δεν μπορουν να αποκτησουν πλεονεκτημα στα ριμπαουντ και κατα δευτερο λογο η περιφερειακη τους αμυνα απεναντι μας.
T.W.Is.M.
Απλα να πω οτι δεν το βλεπω το παιχνιδι(βλεπω Μακαμπι-Αρμανι) και δεν εχω αποψη. 2 λεπτα εχω δει ολα κι ολα στο τελος της 1ης περιοδου και κρινω μονο απο το σκορ.
lebanon
Τι παίζει με Γιασικεβίτσιους? Γιατί δε παίζει?
Manu7
Kαι γω που νόμιζα ότι μόνο ο Ολυμπιακός χάνει τέτοιες διαφορές....
Anubis
Εχου αρχισει και γινονται εκνευριστικα τα δεκαλεπτα με τους 25 ποντους που τρωμε...
JR_Swish

Κρίμα ήρθε και το τρίποντο από το κέντρο στο τέλος και χάθηκε η διαφορά που κερδίθηκε με το ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΌ πρώτο δεκάλεπτο.
lakersdynasty
QUOTE(Manu7 @ Nov 24 2011, 22:36 ) *
Kαι γω που νόμιζα ότι μόνο ο Ολυμπιακός χάνει τέτοιες διαφορές....


Εμεις τις χανουμε για διαφορετικους λογους. Την αποψη μου την εχω αναφερει ξανα για τις φετινες μας επιδωσεις.

Χειροτερα στην αμυνα και καλητερα στην επιθεση σε επιπεδο ικανοτητας δεν σου φερνουν το ιδιο αποτελεσμα.

Αν δεν εισαι ενταξει στην αμυνα θα εχεις μια σεζον γεματη ασταθεια και θα παρακαλς να εισαι ευστοχος για να εχεις περιθωριο να χασεις καποιες αμυνες.

Μεχρι στιγμης ο Παναθναϊκος φετος ετσι συμπεριφερεται. Μπηκαν τα μακρινα σουτ απεκτησε μια διαφορα, μολις εχασε καποια σουτ και ανεκτησαν οι Ισπανοι τα ριμπαουντ χαθηκε και η διαφορα.

Ας κερδισουν με ενα ποντο και ευχαριστημενοι πρεπει να ειμαστε. Αλλα ας κερδισουν αποψε γιατι πρεπει.
baskethood
Και αυτό το σχήμα με Καλάθη-Λόγκαν-Διαμαντίδη-Καιμακόγλου-Βουγιούκα γιατί ήταν τόση ώρα στο παρκέ; Ήταν φανερό ότι αμυντικά υστερούσε.
lakersdynasty
QUOTE(baskethood @ Nov 24 2011, 22:48 ) *
Και αυτό το σχήμα με Καλάθη-Λόγκαν-Διαμαντίδη-Καιμακόγλου-Βουγιούκα γιατί ήταν τόση ώρα στο παρκέ; Ήταν φανερό ότι αμυντικά υστερούσε.


Ηθελε να εχει στο σχημα 2 χειριστες. Μετα απο αυτο δες τις εναλλακτικες.

Να μπει ο Σαρας αντι Λογκαν για καλη αμυνα? Ο Σατο θα ειχε καει στο 1ο δεκαλεπτο οπως με ΤΣΣΚΑ

Να μπει ο Σμιθ αντι Καιμακογλου. Παλι δεν κερδιζεις κατι

Να φορτωσεις με 3 φαουλ Μπατιστ Μαριτς? Δεν θα ηταν οτι πιο σοφο. Εβαλε μεσα μια 5αδα που επρεπε τουλαχιστον να ειναι παραγογικη επιθετικα. Δεν ηταν, η διαφορα επεσε.

Γι'αυτο λεω. Αμυντικα στανταρ δεν εχει αυτη η ομαδα σε επιπεδο συνολου. Προς το παρον τουλαχιστον.
baskethood
QUOTE (lakersdynasty @ Nov 24 2011, 22:53 ) *
Ηθελε να εχει στο σχημα 2 χειριστες. Μετα απο αυτο δες τις εναλλακτικες.

Να μπει ο Σαρας αντι Λογκαν για καλη αμυνα? Ο Σατο θα ειχε καει στο 1ο δεκαλεπτο οπως με ΤΣΣΚΑ

Να μπει ο Σμιθ αντι Καιμακογλου. Παλι δεν κερδιζεις κατι

Να φορτωσεις με 3 φαουλ Μπατιστ Μαριτς? Δεν θα ηταν οτι πιο σοφο. Εβαλε μεσα μια 5αδα που επρεπε τουλαχιστον να ειναι παραγογικη επιθετικα. Δεν ηταν, η διαφορα επεσε.

Γι'αυτο λεω. Αμυντικα στανταρ δεν εχει αυτη η ομαδα σε επιπεδο συνολου. Προς το παρον τουλαχιστον.

Σωστά όσα λες.
Υπάρχει μία λύση και την είδαμε με την ΤΣΣΚΑ. Άμυνα ζώνης με Διαμαντίδη και Σάτο ψηλά. Προσπαθείς όσο γίνεται να τους κρατάς ξεκούραστους μέσα στο παιχνίδι στηριζόμενος στις άψογες αμυντικές τους περιστροφές και το αμυντικό τους iq. Τουλάχιστον δεν θα εκτιθέμεθα όπως με το σχήμα που είχαμε επί τόση ώρα στο παρκέ.
Η Μάλαγα κάνει κάτι που δεν έκανε στον πρώτο γύρο, double team στον Καιμακόγλου όταν προσπαθεί να παίξει από το ποστ. Δεν το εκμεταλλευόμαστε.
Παίζει ο Γκαρμπαχόσα μέχρι τώρα 14 λεπτά, ενώ έχει 17 μέσο όρο. Πάλι δεν το εκμεταλλευόμαστε.

Τον παίκτη που θα καταφέρει να εκνευρίσει την ήρεμη δύναμη(μπορείς να το πεις και απαθή tongue.gif ) που λέγεται Βουγούκας, θα τον βάλω avatar.
Anubis
Αυτο το πραγμα ειναι παιδικη χαρα...Βολες δεν βαζουμε πλανο στην επιθεση δεν υπαρχει...Για να δουμε θα ναι το τεταρτο συνεχομενο παιχνιδι που δεν ξερουμε τι να κανουμε την μπαλα
Και τριτο που χανουμε με τον ιδιο τροπο...
Phil Laak
Γιάννη Νάτου,προσκυνώ σε.Είσαι άξιος διάδοχος.

(Sorry για το ελαφρώς off-topic)
baskethood
Δεν ήταν καλή ιδέα η αλλαγή στο σκριν από την κορυφή από τη στιγμή που ο Βουγιούκας ήταν στο παρκέ. Βέβαια είναι κάτι που ο Ζέλικο κάνει συχνά στα τελευταία δευτερόλεπτα. Από την άλλη άψογο διάβασμα της φάσης από την Ουνικάχα.

ΥΓ.Τραγική διαιτησία. Πολλά λάθη εκατέρωθεν. Επιεικώς απαράδεκτα τα φάουλ που δόθηκαν στον Φρίλαντ.
Anubis
Νταξει αυτο δεν γινεται..απλα..!
priest
μεγας εισαι διαμαντιδη...
Anaz
μην κανει μια μεγαλη ηγετικη εμφανιση ο Σπαν, αμεσως να του τη χαλασει ο αλλος ο ζηλιαρης, μην το αφησει το παιδι να ευχαριστηθει.. tongue.gif
carlito
back from the dead...αρχηγος, απλα αρχηγος 77.gif 77.gif 77.gif
T.W.Is.M.
Με αυτο το τελος δεν εχει και πολλη σημασια καμια αναλυση, κανενα συστημα και δε χρειαζονται λογικες εξηγησεις για το πως γυρισε το -17 ή τι εκανε σωστα και τι λαθος ο ΠΑΟ. Δινεις τη μπαλα στο Διαμαντιδη, τον αφηνεις να παρει το ματς και οι αλλοι κανουν στην ακρη. wos_sport3.gif
Το τι εγινε στο υπολοιπο παιχνιδι εχει μικρη σημασια.
baskethood
QUOTE (Anaz @ Nov 24 2011, 23:52 ) *
μην κανει μια μεγαλη ηγετικη εμφανιση ο Σπαν, αμεσως να του τη χαλασει ο αλλος ο ζηλιαρης, μην το αφησει το παιδι να ευχαριστηθει.. tongue.gif

smiley.gif smiley.gif Να μην πάρει ούτε τώρα το MVP ε; biggrin.gif
lakersdynasty
QUOTE(lakersdynasty @ Nov 24 2011, 22:43 ) *
Ας κερδισουν με ενα ποντο και ευχαριστημενοι πρεπει να ειμαστε. Αλλα ας κερδισουν αποψε γιατι πρεπει.


19.gif

εγω ενα θα πω. εκλεισα το streaming και το γυρισαμε

Μητσοτακης13 ugly_tocktock.gif
apkat
Mιλαει ο Διαμαντιδης στον δημοσιογραφο της Ευρωλιγκα στα αγγλικα...Και στην τριτη ερωτηση ξεκιναει απαντωντας.." Ε ενταξει we have to...." Πολυ πλακα..
T.W.Is.M.
QUOTE(Anaz @ Nov 25 2011, 00:52 ) *
μην κανει μια μεγαλη ηγετικη εμφανιση ο Σπαν, αμεσως να του τη χαλασει ο αλλος ο ζηλιαρης, μην το αφησει το παιδι να ευχαριστηθει.. tongue.gif


Ναι, αλλα το MVP της αγωνιστικης θα το παρει ο Σπανουλης. Ας βολευτει ο ζηλιαρης με το #1 στο εβδομαδιαιο τοπ10. Εκτος κι αν του παρει τη δοξα ο Βαλτερς με το σουτ απ το κεντρο ή ο Σοφο με το μπακ-ντορ στα 0,2''. tongue.gif
Razorblade Fish
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 24 2011, 23:58 ) *
Ναι, αλλα το MVP της αγωνιστικης θα το παρει ο Σπανουλης. Ας βολευτει ο ζηλιαρης με το #1 στο εβδομαδιαιο τοπ10. Εκτος κι αν του παρει τη δοξα ο Βαλτερς με το σουτ απ το κεντρο ή ο Σοφο με το μπακ-ντορ στα 0,2''. tongue.gif

Για κοιτα τι εκανε ο Σαν Εμετεριο...
pete7
σαν εμετεριο παιρνει το mvp

duncan21
Αηδία έχει καταντήσει αυτό το πράγμα.Πόσο να τον βρίσω πια,έχω στεγνώσει...Μόνο 77.gif 77.gif 77.gif και respect από 'δω και πέρα...
plokamias
Πάλι καλά που το πήραμε το ματς,δεν θα άντεχα να χάσουμε από τρίποντο του Βάλτερς....Το παιδί δεν έχει ντιπ μυαλό στο παιχνίδι του,αφού έβαλε το τρίποντο απ'το κέντρο έκανε 'ο,τι μπορούσε για να μας κρατήσει στο παιχνίδι...(εκτός του τελευταίου του σουτ προφανώς..) tongue.gif
a.car


Καλή η νίκη και χρήσιμη βαθμολογικά αλλά με τους δύο ψηλούς σε κατάσταση αποσύνθεσης (κυρίως ο Μάριτς) δεν πας

πουθενά. Ο Ζόριτς φαινόταν μίγμα Χακίμ και Σακίλ απόψε.
Boom Dizzle
Οτι κ να πουμε για τον Μητσαρα ειναι λιγο....ειμαστε πολυ τυχεροι που παρακολουθουμε εναν παικτη-μυθο κ προτυπο
σαν κ αυτον....Το ματς το πηρε μονος του σημερα!Αλλα κ εμεις δεν πρεπει να επαναπαυθουμε....πηγαμε
να χασουμε ενα δικο μας ματς...κ αν δεν σοβαρευτουμε δεν μας βλεπω ουτε τοπ 8....δεν θα ναι καθε μερα τ αι Διαμαντιδη..
Επισης μου αρεσε πολυ ο Σμιθ(σε σχεση με τα προηγουμενα ματς) ,ο Μαριτς πρεπει να σοβαρευτει γιατι εχω αρχισει κ πιστευω οτι ειναι φουσκα,και θαυμαζω αυτην την απαθεια του Βουγιουκα,ΤΕΛΟΣ biggrin.gif
Anubis
Τα νουμερα του Σμιθ ξεγελανε. Ηταν ακομη μια φορα κακος στην αμυνα.
lakersdynasty
QUOTE(a.car @ Nov 25 2011, 00:11 ) *
Καλή η νίκη και χρήσιμη βαθμολογικά αλλά με τους δύο ψηλούς σε κατάσταση αποσύνθεσης (κυρίως ο Μάριτς) δεν πας

πουθενά. Ο Ζόριτς φαινόταν μίγμα Χακίμ και Σακίλ απόψε.


προφανως και δεν ειμαστε καθολου ενταξει.

καθε αγωνα πρεπει να τον φοβομαστε στην Ευρωλιγκα δεν γινεται αλλιως.

φαινεται οτι δεν ειναι ενα δυο πραγματα, η συνολικη μας λειτουργια ειναι...υπολειτουργια. icon_drunk.gif

Πανε σκριν ανεκμεταλλευτα, σε ελευθερα σουτ κανουμε προσποιησεις και χανουμε τα σουτ, πανε 3-4 παικτες στο ριμπαουντ με ενα παικτη ομως αντιπαλο στην μεση να εχει ηδη εξασφαλισει την καλητερη θεση.

Ειναι πολλα τα θεματα αυτη τη στιγμη.

Αυτο παντως που βλεπω πολυ ειναι οτι οι αντιπαλοι οτι πλεονεκτημα υψους εχουν το εκμεταλλευονται. Και οσο το λες αυτο για τον Λογκαν ή τον Σμιθ καλα ειναι. Το θεμα ειναι οτι ισχυει και για τον Μπατιστ πλεον.

QUOTE
Τα νουμερα του Σμιθ ξεγελανε. Ηταν ακομη μια φορα κακος στην αμυνα.


Ο Σμιθ ειναι η προσοποποιηση του φετινου μας προβληματος μεχρι τωρα (οι 2 τελευταιες λεξεις ειναι πλεονασμος που παραπεμπουν σε ευχη wink.gif ). Έχουμε αρκετες περιπτωσεις παικτων που παρακαλαμε να βοηθησουν εκτελεστικα για να εχουμε περιθωρειο να χασουμε καποιες αμυνες.

Ετσι δεν εισαι ασφαλης σε κανενα παιχνιδι.

Και παλι ομως, σημαντικο ειναι να παρουμε την 2η θεση στον ομιλο, και στο τοπ 16 θα δουμε σε τι κατασταση θα ειμαστε και ποιοι παικτες θα ειναι διαθεσιμοι τοτε απο το ροστερ μας.
priest
QUOTE(a.car @ Nov 25 2011, 00:11 ) *
Καλή η νίκη και χρήσιμη βαθμολογικά αλλά με τους δύο ψηλούς σε κατάσταση αποσύνθεσης (κυρίως ο Μάριτς) δεν πας

πουθενά. Ο Ζόριτς φαινόταν μίγμα Χακίμ και Σακίλ απόψε.


σωστος...σημαντικη νικη οσον αφορα την βαθμολογια αλλα η αποδοση της ομαδας ειναι τραγικη...

θελω να γραψω πολλα αλλα θα αρκεστω στα εξης:

εχουμε 5αρια η δεν εχουμε?

μαριτς αγορι μ κανε στον εαυτο την χαρη και πηγαινε σε κανενα ψυχιατρο ...ελεος
Ginobili
QUOTE(a.car @ Nov 24 2011, 23:11 ) *
Καλή η νίκη και χρήσιμη βαθμολογικά αλλά με τους δύο ψηλούς σε κατάσταση αποσύνθεσης (κυρίως ο Μάριτς) δεν πας

πουθενά. Ο Ζόριτς φαινόταν μίγμα Χακίμ και Σακίλ απόψε.

Ο ΠΑΟ έχει μεγάλο πρόβλημα στην ρακέτα,και αυτός είναι ο σημαντικότερος λόγος που ακόμα ψαχνόμαστε(?)-δεν τραβάμε όσο θα έπρεπε.
Πλέον τον Μπατίστ αρχίζω να τον βάζω στην άκρη,και να μην ελπίζω ότι απλά κάνει συντήρηση για να φουλάρει τον Μάρτη.Μετά από αυτήν την τάπα στα ίσα που έφαγε από τον Μπαρμπα-χόθα... icon_wave.gif

Όσο για τον Μάριτς....την μεγάλη αδυναμία μου από πέρσι στην ομάδα...ΠΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ!!!!! Πως θα γίνει να τον πλακώσω στα μπουκέτα γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα??? Κουλός πέρσι,έγραψε ένα μικρό έπος στο ΣΕΦ,που χωρίς αυτήν την εμφάνιση του,πρωτάθλημα δεν παίρναμε....Αυτός που κάποτε έβαζε τον ΣΟΦΟ και τον Μπουρούση μαζί μέσα στην ρακέτα,πως κατάντησε έτσι? Που να ποστάρει...που να κάνει ένα χουκ της προκοπής,που να δείρει έναν πιο αδύναμο αντίπαλο τέτοιο νταμάρι που είναι...??? Ούτε καν στην άμυνα δεν την παλεύει!!! Τα ζώα μου αργά....
Καλά κάνει ο Ζοτς και δεν τον βάζει,που να τον εμπιστευθεί? Όταν και όσο παίζει,δεν είναι ποτέ θετικός.
il postino
τα 2 μεγαλα και δυσκολα σουτ του μητσου στο τελος και το κλεψιμο της πολυτιμης νικης ειναι και τα μοναδικα στοιχεια που κραταμε απο το ματς!!κατα τα αλλα, κακοι και σημερα!!

αν δεν ανεβουν τα 5αρια μας κινδυνευουμε απο οποιαδηποτε ποιοτικη ομαδα!!!'

ελπιζω με την ΚΚ την επομενη εβδομαδα οι μαικ-μαριτς να παρουν τα πανω τους γιατι η συνεχεια ειναι δυσκολη και απαιτητικη!!!δε γινεται να παμε μεσα στη μοσχα (και στο καουνας ομως) με τα σεντερ μας σε τετοια κατασταση...
geoko13
ΔΔ απλά θεός προσκυνάμε! 77.gif 77.gif Τώρα για το υπόλοιπο ματς,καταπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο και μετά απλά κατηφόρα.Τολμώ να συγκρίνω Μάριτς με Άντιτς στην αμπαλοσύνη (φέτος),Βουγιούκας με τη φάτσα λες και έχει πιεί 2-3 τσιγαράκια και έρχεται να παίξει (όποτε το θυμηθεί θα κάνει και κάτι καλό),Μπατίστ πρέπει να ανέβει ΓΡΗΓΟΡΑ και για μία ακόμη φορά πάρα πολλά λάθη!!Η front line πρέπει να ενισχυθεί νομίζω αλλά το δύσκολο είναι να βρεθεί ο κατάλληλος...Πάλι καλά που το πήραμε αλλιώς άρχιζαν οι περιπέτειες...
Ginobili
QUOTE(geoko13 @ Nov 24 2011, 23:11 ) *
Η front line πρέπει να ενισχυθεί νομίζω αλλά το δύσκολο είναι να βρεθεί ο κατάλληλος...

Δύσκολο είναι να έρθει,όχι να βρεθεί.Μία τα οικονομικά των Γιαννακόπουλων μία ότι το ξέκοψε ο Ζοτς ότι δεν θέλει παίκτη....ο Σκόλα δεν έρχεται
AZ1980
Πραγματικά ο Μάριτς είναι ως τώρα στη σεζόν πολύ έξω από τα νερά του... Κρίμα γιατί είναι καλός σέντερ πιστεύω και θα μπορούσε να παίξει ρόλο φέτος.

Η ομάδα πρέπει όσο περνά η σεζόν να βρει τρόπο να επανέλθει στα περσινά στάνταρ αμυντικής αποτελεσματικότητας, πρέπει να βρει τη γνώριμη καμικάζι "σκληράδα" στα μετόπισθεν. Ο κυριότερος λόγος για τον οποίο κατά τη γνώμη μου δεν παρουσιάζει την ίδια ανταγωνιστικότητα στο αμυντικό κομμάτι είναι η θέση 4. Ο Σμιθ για την ώρα παρουσιάζει κάποια καλά στοιχεία, αλλά εμφανίζεται και ανησυχητικά "σοφτ", δεν παίζει δυναμικά στην επαφή, εκτοπίζεται και αποπροσανατολίζεται σχετικά εύκολα, και δεν έχει και το ένστικτο στο above the rim παιχνίδι που θα του επέτρεπε να "κρύψει" αυτές τις αδυναμίες του. Έχει ωστόσο κορμί και επιθετικό ταλέντο. Θα έλεγα πως από την εξέλιξη της απόδοσής του θα εξαρτηθεί η τύχη του φετινού ΠΑΟ. Οι σέντερ κάποια στιγμή θα βρουν πατήματα, το θεωρώ αρκετά σίγουρο. Αυτός όμως είναι ερωτηματικό, και μάλιστα ερωτηματικό σε πολύ κομβικής σημασίας θέση για το στιλ παιχνιδιού του ΠΑΟ.

Ο Πατ Καλάθης δεν υπολογίζεται για φέτος? Θεωρώ πως έχει προσόντα, και η απουσία του Τσαρτσαρή ήμουν βέβαιος πως θα του δώσει ευκαιρίες, μου έχουν δημιουργηθεί απορίες γύρω από την περίπτωσή του.

Η χρησιμοποίηση του Σάρας ως τώρα στη σεζόν είναι ιδανική. Λίγα ποιοτικά λεπτά στην επίθεση, ενώ και στην άμυνα πατάει πολύ καλύτερα απ' ότι πριν δυο χρόνια, μοιάζει να έχει ξεπεράσει τελείως εκείνο το πρόβλημα τραυματισμού, με αποτέλεσμα να μην φαίνεται τόσο τεράστια η τρύπα στα όσα λεπτά καλείται να προσφέρει έμπνευση στη δημιουργία παιχνιδιού.

Ο Λόγκαν καλά τα πάει και δείχνει να χει και guts, αλλά πρέπει, αν θέλει να αποτελέσει σημαντικό γρανάζι, οπωσδήποτε να αυξήσει την μαχητικότητά του όταν δέχεται σκριν. Είναι τέτοιο το ύψος του που το switch είναι καταστροφή με αυτόν στη φάση. Πρέπει να δώσει μάχη να σπάσει τα σκριν ή να κινηθεί επιθετικότερα και ταχύτερα γύρω τους. Πολύ βασικό στην περίπτωσή του.

Φιλότιμος ο Καιμακ στο πάουερ αλλά, όπως προείπα, δεν μπορεί η ομάδα να βασιστεί σε μια τέτοια λύση αν θέλει να πάει σε βάθος στην Ευρωλίγκα. Είναι πολύ χαμηλός σαν τεσσάρι και αυτό θα στοιχίσει απέναντι σε οποιονδήποτε ποιοτικό αντίπαλο.

Βαρόμετρο ο Σμιθ λοιπόν.

Α, και το lockout wink.gif



bball.gif
baskethood
Έγραψα κάτι για το τελευταίο play, πάντα με την δική μου οπτική.
http://theweakside.net/archives/1081
kastanas13
κακο ματς καναμε...καλος ο sato, διαμαντιδης χωρις λογια....ο Batist με το νεο ετος θα φορμαριστει κ θα ειναι οκ...

απογοητευση ο μαριτς, τον περιμενα καλυτερο με προετοιμασια κανονικη.
ALdaperan
QUOTE (Ginobili @ Nov 25 2011, 00:32 ) *
Όσο για τον Μάριτς....την μεγάλη αδυναμία μου από πέρσι στην ομάδα...ΠΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ!!!!! Πως θα γίνει να τον πλακώσω στα μπουκέτα γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα??? Κουλός πέρσι,έγραψε ένα μικρό έπος στο ΣΕΦ,που χωρίς αυτήν την εμφάνιση του,πρωτάθλημα δεν παίρναμε....Αυτός που κάποτε έβαζε τον ΣΟΦΟ και τον Μπουρούση μαζί μέσα στην ρακέτα,πως κατάντησε έτσι? Που να ποστάρει...που να κάνει ένα χουκ της προκοπής,που να δείρει έναν πιο αδύναμο αντίπαλο τέτοιο νταμάρι που είναι...??? Ούτε καν στην άμυνα δεν την παλεύει!!! Τα ζώα μου αργά....
Καλά κάνει ο Ζοτς και δεν τον βάζει,που να τον εμπιστευθεί? Όταν και όσο παίζει,δεν είναι ποτέ θετικός.

O πιο αξιόπιστος center μας αυτή τη στιγμή είναι ο Βουγιούκας !!
Ο maric είναι πραγματικά άφαντος
rchos
α ρε μητσο θα μας τρελανεις εσυ οσο παει και περισσοτερο.
στα κρισιμα σημεια ειναι ο καλυτερος σουτερ της ευρωπης.
LFO
QUOTE(rchos @ Nov 25 2011, 11:09 ) *
α ρε μητσο θα μας τρελανεις εσυ οσο παει και περισσοτερο.
στα κρισιμα σημεια ειναι ο καλυτερος σουτερ της ευρωπης.


Αυτο που ειναι το πραγματικα εντυπωσιακο ειναι οτι ολα αυτα, νομιζεις οτι τα κανει στην αυλη του σπιτιου του....τοσο ευκολα και τοσο απλα φαινονται. Αυτο ειναι πραγματικα το μεγαλειο του παικτη αυτου...
vastravoud
QUOTE(LFO @ Nov 25 2011, 12:16 ) *
Αυτο που ειναι το πραγματικα εντυπωσιακο ειναι οτι ολα αυτα, νομιζεις οτι τα κανει στην αυλη του σπιτιου του....τοσο ευκολα και τοσο απλα φαινονται. Αυτο ειναι πραγματικα το μεγαλειο του παίκτου αυτου...


Fixed tongue.gif

Πάντως εγώ νομίζω ότι η παραδοσιακή μας χειμωνιάτικη κοιλιά φέτος εμφανιζεται μεγενθυμένη από το τεράστιο πρόβλημα που έχουμε στους ψηλούς.

Κι αν ο Ίαν είναι γνωστή ποσότητα και ο Μπατιστ "αναμενόμενος", ΑΔΥΝΑΤΩ να καταλάβω τι διάολο τρέχει με τον Μάριτς. Πραγματικά αδυνατώ.

Το να σταθούμε στο "πωωωωω τι έκανε ο Μήτσος" θα μας αποπροσανατολίσει από τα άλλα, προβλήματα.
Manu7
QUOTE(Boom Dizzle @ Nov 25 2011, 00:16 ) *
Οτι κ να πουμε για τον Μητσαρα ειναι λιγο....ειμαστε πολυ τυχεροι που παρακολουθουμε εναν παικτη-μυθο κ προτυπο
σαν κ αυτον....Το ματς το πηρε μονος του σημερα!Αλλα κ εμεις δεν πρεπει να επαναπαυθουμε....πηγαμε
να χασουμε ενα δικο μας ματς...κ αν δεν σοβαρευτουμε δεν μας βλεπω ουτε τοπ 8....δεν θα ναι καθε μερα τ αι Διαμαντιδη..

Ε πες μου πότε γύρισε ματς ο ΠΑΟ και δεν ήταν του Άγιου Διαμαντίδη...

Άσε μας τώρα...Ο τύπος το έχει συνηθίσει σαν το pick 'n ' roll αυτό το πράγμα... rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.