Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Utah Jazz
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
sacarame
Utah Jazz





Aγαπούλα, σαν πολλοί δεν μαζευτήκαμε;;




Προηγούμενο Ρεκόρ (2010-11): 39-43
Leaders (2010-11):



Πόντοι: Deron Williams (21,3), Al Jefferson (18,6), Paul Millsap (17,3)
Ριμπάουντ: Al Jefferson (9,7), Paul Millsap (7,6), Derrick Favors (5,2)
Ασσίστ: Deron Williams (9,7), Devin Harris (5,4), Earl Watson (3,5)

Πιθανή 5άδα:
PG: Devin Harris
SG: Raja Bell
SF: Josh Howard
PF: Paul Millsap
C: Al Jefferson

Πάγκος:
PG’s: Earl Watson
SG’s: Alec Burks
SF’s: Gordon Hayward, C.J. Miles
PF’s: Derrick Favors, Jeremy Evans
C’s: Enes Kanter, Memo Okur

Offseason moves

Ήρθαν ή ανανέωσαν: Earl Watson (re-signed), Josh Howard (FA)
Draft Picks: Enes Kanter (no 3) , Alec Burks (no 12)

Έφυγαν: Ronnie Price (FA στο Phoenix) Andrei Kirilenko (?)

Προπονητής:

Tyrone Corbin... Ο 48χρονος τεχνικός ανέλαβε πέρυσι το τιμόνι της ομάδας μετά την επεισοδιακή αποχώρηση του Jerry Sloan. Είναι γεγονός ότι έπεσε κατευθείαν στα βαθιά, οπότε το 8-20 ρεκόρ που είχε ίσως ήταν φυσιολογικό, δεδομένου του ότι είναι δύσκολο να περάσεις δικά σου πράγματα σε μια ομάδα μεσούσης της περιόδου. Φέτος όμως, είναι αποκλειστικά υπεύθυνος για το ρόστερ, οπότε και η κριτική μας θα είναι αυστηρότερη.

Σχόλιο:

Σε μια περίεργη φάση της ιστορίας τους βρίσκονται οι Jazz. Κατ' αρχάς, είναι η πρώτη σεζόν μετά από πάνω από μια 20ετία που θα ξεκινήσει η σεζόν χωρίς την γνώριμη φιγούρα του Sloan στον πάγκο. Επίσης, απών θα είναι και ο αστέρας της ομάδας Deron Williams. Μετά το περυσινό trade, η Utah προσπάθησε να φέρει τα κατάλληλα συμπληρώματα προκειμένου να βελτιώσει το παζλ της. Όμως τελικά ίσως να μην ήταν οι κατάλληλες επιλογές. Ο Devin Harris δεν έδειξε να αναγεννάται με τον ερχομό του στην Utah και έδειξε πως απέχει αρκετά από το να μπει "στα παπούτσια" του Deron. Επίσης, μαζί του ήρθε και ο Derrick Favors, για να ζητήσει χρόνο και χώρο στην ήδη σχετικά γεμάτη front-line των Μορμόνων. Σαν να μην έφταναν αυτά επέλεξαν στο νούμερο 3 του φετινού ντραφτ ακόμα έναν ψηλό, τον Enes Kanter, πιθανότατα υπό τον φόβο να μην τον αφήσουν να χαθεί ενώ είχαν το δικαίωμα να τον αποκτήσουν. Έτσι δημιούργησαν μια 5αδα ψηλών που είναι πολύ δυνατή, αλλά που θα κάνει σίγουρα τον Corbin να μην κοιμάται τα βράδια ψάχνοντας τρόπους να τους χωρέσει όλους αυτούς σε 48 αγωνιστικά λεπτά.

Από την άλλη η περιφέρεια στερείται πολλών επιλογών. Η προσθήκη του ιδιόρρυθμου Josh Howard δεν εγγυάται σε κανέναν ότι θα δώσει τις απαιτούμενες λύσεις. Μέχρι λοιπόν ο Kirilenko να αποφασίσει που θα συνεχίσει την καριέρα του, οι Jazz θα έχουν ως λύσεις μόνο τους Miles, Hayward, Watson, Harris,Bell και τον rookie Burks. Αν ο πιτσιρικάς, ο οποίος στο κολλέγιο έδειξε στοιχεία μεγάλου σκόρερ, μπορέσει να βγάλει στο παρκέ το ταλέντο του άμεσα, έχει καλώς. Αλλιώς το trade με κάποιον/ους από τους ψηλούς μοιάζει αναπόφευκτο.

Πρόβλεψη: 29-37
Conference rank: 11th
Division rank: 4th

koutsou10
νομιζω κρατησαν κ τον τζαμαλ τινσλεη στον ασο...

εχουν μαζεψει πολλα ανερχομενα 4αρια κ θα επρεπε να ειχαν κανει καμια ανταλλαγη για να παρουν κ σε καμια αλλη θεση κανενα καλο παιχτη...
benchwarmer
Πολύς κόσμος εκεί στο 4-5 πράγματι. Θεωρώ δεδομένο βέβαια ότι ο Μέμο θα μας χαιρετήσει το καλοκαίρι. Εάν καταφέρουν νωρίτερα να τον δώσουν κάπου, παίρνοντας και κανένα αντάλλαγμα θα είναι μια χαρά. Και πιστεύω θα βοηθήσει αρκετά και ο Τζος να καλυφθεί η τρύπα στο 2-3. Το μεγάλο ερωτηματικό είναι πώς θα τα πάνε χωρίς τον Σλόαν στον πάγκο, γενικά όμως έχουν το ρόστερ ώστε να είναι στα πλέι-οφ..
morrison
Έχω την αίσθηση ότι ο Οκούρ έμεινε περισσότερο σε έναν ρόλο μέντορα του Καντέρ,να κάνει πιο εύκολη την προσαρμογή του στους Τζαζ και στο ΝΒΑ στην πρώτη του χρονιά.
Συνεπώς Φέιβορς και Καντέρ θα είναι πρώτες αλλαγές στους ψηλούς με τον Μεμο 5ο.


benchwarmer
Οριστε, πριν καλα καλα το σχολιασουμε, Μεμο στο Νιου Τζερσει (επαιξε ρολο και ο τραυματισμος του Μπρουκ βεβαια) για ενα πικ 2ου γυρου... Και χωρο βεβαια στο σαλαρι καπ αμεσα (ισως αντι για Νιου Τζερσει γυρισει Γιουτα ο ΑΚ?).
Nuntius
QUOTE (benchwarmer @ Dec 23 2011, 03:06 ) *
(ισως αντι για Νιου Τζερσει γυρισει Γιουτα ο ΑΚ?).


Μπα. Τον βλέπω να μένει Ρωσία αυτός.
koutsou10
QUOTE(Nuntius @ Dec 23 2011, 03:32 ) *
Μπα. Τον βλέπω να μένει Ρωσία αυτός.


πολυ συμφερουσα η κινηση αυτη για την γιουτα που μειωνει τα εξοδα αρκετα κ δινει πειθωριο στους νεαρους παιχτες να παιξουν,να ωριμασουν κ να παρουν εμπειριες...
παντως δεν ειναι απιθανο να γυρισει γιατι ειναι η μονη ομαδα που τον ηθελε κ δεν κινηθηκε στο 3
(κινγκς-αουτλο,νετς-ντε σον στηβενσον)...
koutsou10
φαινεται οτι ουτε ο νεος κοουτς αλλα ουτε οι νεοι παιχτες μπορουν να διαχειριστουν το ματς με τους λεηκερς...

ο κοουτς κανει καποια λαθη,αφηνει τον τζεφερσον μεσα(2-16),την ωρα που κ ο τραυματιας γκασολ τον εχει...

βαλε τον ρουκι καντερ η τον τζερεμι που ειναι πολυ εξελιξιμος κ συμπαθητικος...
ο ντεβιν χαρις ειναι κ αυτος κακος κ δεν καταλαβαινω γιατι δεν βαζει τον μαηλς η τον χαουαρντ να παιξουν...
John Valthuer
QUOTE (koutsou10 @ Dec 28 2011, 07:30 ) *
φαινεται οτι ουτε ο νεος κοουτς αλλα ουτε οι νεοι παιχτες μπορουν να διαχειριστουν το ματς με τους λεηκερς...

ο κοουτς κανει καποια λαθη,αφηνει τον τζεφερσον μεσα(2-16),την ωρα που κ ο τραυματιας γκασολ τον εχει...

βαλε τον ρουκι καντερ η τον τζερεμι που ειναι πολυ εξελιξιμος κ συμπαθητικος...
ο ντεβιν χαρις ειναι κ αυτος κακος κ δεν καταλαβαινω γιατι δεν βαζει τον μαηλς η τον χαουαρντ να παιξουν...

Ο Kanter έπαιξε για λίγο και ήταν τρισάθλιος. Ούτε καν να σπρώξει την μπάλα στο καλάθι μπόρεσε σε κανά δυο περιπτώσεις.Πρέπει να μάθει να πηγαίνει με περισσότερη δύναμη και αποφασιστικότητα στις προσπάθειές του.
Nuntius
Σημαντική Utah για τους Utah σήμερα εναντίον των Sixers. Προσωπικά, δεν την περίμενα. Να όμως που η Utah στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφερε να πάρει μια σημαντική νίκη. Τον αγώνα δεν τον είδα, απλά σχολιάζω την σημαντικότητα της νίκης αυτής για την Utah.

ΥΓ: Ο Kanter αγωνίστηκε 15 λεπτά και είχε 6 ριμπάουντ και 4 πόντους (2/3 FG). Πήρε κάποια σημαντικά λεπτά και βάσει στατιστικών δεν ήταν αρνητικός (επαναλαμβάνω πως δεν το είδα και δεν μπορώ να κρίνω και πως απλώς αναφέρω τα στατιστικά).
koutsou10
στην γιουτα εχουν την πιο νεα σε ηλικια ομαδα κ δεν τα πανε καθολου ασχημα αφου ειναι δυσκολη ομαδα κ ειδικα η φροντ λαην τους...

φαινεται οτι θελουν να ανταλλαξουν τον ντεβιν χαρις ο οποιος δεν εχει κανει καθολου καλες εμφανισεις κ σε καμια περιπτωση δεν εχει επιδοσεις οπως καποτε στο νιου τζερσει που ηταν σταρ...
χτες ας πουμε ηταν ο πιο κακος τους παιχτης κ στο τελευταιο κρισιμο σουτ 3 ποντων που εκανε σχεδον μονος του εστειλε την μπαλα ενα μετρο περιπου πιο αριστερα απο το στεφανι...

παντως δεν ειναι ασχημο φιτ σε πολλες ανταγωνιστικες ομαδες που εχουν βλεψεις,λογικα θα αλλαξει κ η ψυχολογια του...
κ ληγει το συμβολαιο του κ του χρονου οποτε αν δεν πετυχει... icon_wave.gif
Pierce
Συγνωμη λιγο, τον Μιλσαπ τον εριξε παλι στα 23-24 λεπτα, για να παιζει το ιδιο με τον Καντερ και τον Φειβορς; Ειμαστε με τα καλα μας με τον σαλντιμπαγκο που κανει και τον προπονητη; Ειναι με διαφορα ο καλυτερος παικτης της ομαδας μετα τον Big Al , οσο του δινε 30 λεπτα ηταν σταθεροτατα στο 20-10.
baskethood
QUOTE (pierce21 @ Feb 18 2012, 11:47 ) *
Συγνωμη λιγο, τον Μιλσαπ τον εριξε παλι στα 23-24 λεπτα, για να παιζει το ιδιο με τον Καντερ και τον Φειβορς; Ειμαστε με τα καλα μας με τον σαλντιμπαγκο που κανει και τον προπονητη; Ειναι με διαφορα ο καλυτερος παικτης της ομαδας μετα τον Big Al , οσο του δινε 30 λεπτα ηταν σταθεροτατα στο 20-10.

Ο χρόνος του "μειώθηκε" (δεν μπορώ να πω μειώθηκε με σιγουριά γιατί το δείγμα είναι πολύ μικρό) γιατί έπεσε η απόδοση του.
Οι Jazz είναι 3-7 στους τελευταίους 10 αγώνες, με τον Millsap να κάνει μέτριες εμφανίσεις. Έτσι ο προπονητής ανακάτεψε λίγο την τράπουλα για να βρει κάποιες λύσεις. Η επιστροφή στα 23-24 λεπτά που λες είναι, 22 λεπτά με την Νέα Ορλεάνη και 24 λεπτά με την Οκλαχόμα. Δύο αγώνες δηλαδή.
Το χθεσινό 27λεπτο με την Ουάσιγκτον προφανώς και δεν μετρά καθώς μιλάμε για πανεύκολο παιχνίδι με ευρύ rotation (μόνο ο Al έπαιξε πάνω από 30 λεπτά, 31 για την ακρίβεια).
Αλλά ακόμα και στο χθεσινό, εύκολο παιχνίδι, ο Kanter έπαιξε 17 λεπτά και ο Favors 18. Δηλαδή κοντά στους μέσους όρους τους.
Nuntius
Το χθεσινό παιχνίδι όντως ήταν όντως πανεύκολο μιας και οι Utah είχαν φτάσει τους 100 πόντους στο τέλος της 3ης περιόδου οπότε προφανώς και δεν θα έπαιζε κανείς βασικός στην 4η.
Pierce
QUOTE (baskethood @ Feb 18 2012, 12:05 ) *
Ο χρόνος του "μειώθηκε" (δεν μπορώ να πω μειώθηκε με σιγουριά γιατί το δείγμα είναι πολύ μικρό) γιατί έπεσε η απόδοση του.
Οι Jazz είναι 3-7 στους τελευταίους 10 αγώνες, με τον Millsap να κάνει μέτριες εμφανίσεις. Έτσι ο προπονητής ανακάτεψε λίγο την τράπουλα για να βρει κάποιες λύσεις. Η επιστροφή στα 23-24 λεπτά που λες είναι, 22 λεπτά με την Νέα Ορλεάνη και 24 λεπτά με την Οκλαχόμα. Δύο αγώνες δηλαδή.
Το χθεσινό 27λεπτο με την Ουάσιγκτον προφανώς και δεν μετρά καθώς μιλάμε για πανεύκολο παιχνίδι με ευρύ rotation (μόνο ο Al έπαιξε πάνω από 30 λεπτά, 31 για την ακρίβεια).
Αλλά ακόμα και στο χθεσινό, εύκολο παιχνίδι, ο Kanter έπαιξε 17 λεπτά και ο Favors 18. Δηλαδή κοντά στους μέσους όρους τους.

Στα τελευταια του 10 παιχνιδια, ο μιλσαπ εχει παιξει στα 7 κατω απο 30 λεπτα , προσθετοντας στο bolded που ειπες και ενα 25λεπτο με τους Lakers(στο οποιο μαλιστα ειχε 16-13-4, προφανως επρεπε να κανει TD για να παιξει παραπανω). Εσυ λες οτι επεσε ο χρονος του, γιατι μειωθηκε η αποδοση του. Εγω λεω οτι η αποδοση του επεσε (; ), γιατι επεσε ο χρονος συμμετοχης του. Και ουτως ή αλλως επαιξε δυσκολα παιχνιδια (2 φορες με Οκλαχομα, με Κλιπερς με Ιντιανα) λογικο ειναι να εχει τετοιο ρεκορ σε αυτα, δεν ειναι για πολλα παραπανω πραγματα η Γιουτα. Ναι εκανε 2 ασχημα παιχνιδια με Νικς και Οκλαχομα, αλλα οχι σε τετοιο βαθμο που να δικαιολογει τη μειωση του χρονου του. Btw, χτες μια χαρα εμφανιση εκανε , κοντα στα standards του.
j-kidd13
QUOTE(pierce21 @ Feb 18 2012, 11:47 ) *
Συγνωμη λιγο, τον Μιλσαπ τον εριξε παλι στα 23-24 λεπτα, για να παιζει το ιδιο με τον Καντερ και τον Φειβορς; Ειμαστε με τα καλα μας με τον σαλντιμπαγκο που κανει και τον προπονητη; Ειναι με διαφορα ο καλυτερος παικτης της ομαδας μετα τον Big Al , οσο του δινε 30 λεπτα ηταν σταθεροτατα στο 20-10.


Δεν ηξερε οτι τον εχεις στο fantasy να στον βαζει 40λεπτα.....tongue.gif
baskethood
QUOTE (pierce21 @ Feb 18 2012, 13:10 ) *
Στα τελευταια του 10 παιχνιδια, ο μιλσαπ εχει παιξει στα 7 κατω απο 30 λεπτα , προσθετοντας στο bolded που ειπες και ενα 25λεπτο με τους Lakers(στο οποιο μαλιστα ειχε 16-13-4, προφανως επρεπε να κανει TD για να παιξει παραπανω). Εσυ λες οτι επεσε ο χρονος του, γιατι μειωθηκε η αποδοση του. Εγω λεω οτι η αποδοση του επεσε (; ), γιατι επεσε ο χρονος συμμετοχης του. Και ουτως ή αλλως επαιξε δυσκολα παιχνιδια (2 φορες με Οκλαχομα, με Κλιπερς με Ιντιανα) λογικο ειναι να εχει τετοιο ρεκορ σε αυτα, δεν ειναι για πολλα παραπανω πραγματα η Γιουτα. Ναι εκανε 2 ασχημα παιχνιδια με Νικς και Οκλαχομα, αλλα οχι σε τετοιο βαθμο που να δικαιολογει τη μειωση του χρονου του. Btw, χτες μια χαρα εμφανιση εκανε , κοντα στα standards του.

Μίλησες για 23-24 λεπτά. Και σου λέω ότι δύο φορές, μόλις, έπαιξε 22,23 ή 24 λεπτά. Η τελευταία φορά ήταν την 8η αγωνιστική.
Εκτός αν όταν λες 23-24 εννοείς κάτω από 30 tongue.gif Οπότε πάσο.
Στο παιχνίδι με τους Lakers έπαιξε 26 λεπτά.

ΥΓ. Βλέποντας τα παιχνίδια διακρίνω πτώση στην απόδοση του, που είχε αντίκτυπο στην απόδοση της ομάδας. Δεν το λέω απλά για να το πω.
ΥΓ2. Και προφανώς ο Corbin δεν είναι σαλτιμπάγκος, ακόμη και λάθος διαχείριση να έχει κάνει στον Millsap.
Pierce
QUOTE (baskethood @ Feb 18 2012, 13:25 ) *
Μίλησες για 23-24 λεπτά. Και σου λέω ότι δύο φορές, μόλις, έπαιξε 22,23 ή 24 λεπτά. Η τελευταία φορά ήταν την 8η αγωνιστική.
Εκτός αν όταν λες 23-24 εννοείς κάτω από 30 tongue.gif Οπότε πάσο.
Στο παιχνίδι με τους Lakers έπαιξε 26 λεπτά.

ΥΓ. Βλέποντας τα παιχνίδια διακρίνω πτώση στην απόδοση του, που είχε αντίκτυπο στην απόδοση της ομάδας. Δεν το λέω απλά για να το πω.
ΥΓ2. Και προφανώς ο Corbin δεν είναι σαλτιμπάγκος, ακόμη και λάθος διαχείριση να έχει κάνει στον Millsap.



30/1 εναντιον στο Πορτλαντ η τελευταια φορα που επαιξε πολυ (39 λεπτα) ειχε 19π 15ρ
Μετα κατα σειρα εχει 30-29-26-29 λεπτα οπου εχει ΜΟ 13.5π 11ρ σε 28.5 λεπτα δηλάδη. Αν το πας σε per36 εισαι στο 17π 14ρ
Στη συνεχεια σε 32 λεπτα με την Ιντιανα, εχει 18π 10ρ 4α. Μετα κανει ενα σχετικα μετριο παιχνιδι με την οκλαχομα με 10π 9ρ σε 35 λεπτα, στον ιδιο χρονο με το Μεμφις εχει 16-8-4-1-3 και μετα ερχεται το παιχνιδι με την Νεα Ορλεανη οπου παιζει 22 λεπτα με την Οκλαχομα 24 και το χτεσινο 26. Εγω επιμενω λοιπον, οτι οταν του δινεται ικανοποιητικος χρονος, κανει ΠΑΠΑΔΕΣ. Και επιμενω 4 χρονια τωρα που τον εχω και στο Fantasy( με εχουν πει και γραφικο για αυτη μου την εμμονη) . Εγω πτωση λοιπον δεν βλεπω καμια, μιας και λογω χρονου βγαζει χειροτερους αριθμους. Η αληθεια ειναι οτι γιουτα εχω να παρακολουθησω απο τον Γεναρη, οποτε δεν μπορω να ειμαι 100% σιγουρος. Ωστοσο εγω επιμενω οτι ο συγκεκριμενος κυριος στον παγκο ειναι σαλντιμπαγκος γιατι εχει μαζεψει ενα σωρο Forwards στην ομαδα του και δεν ξερει πως να τους διαχειριστει. Ποσο μαλλον οταν εχει κατεβασει 5αδα, με Μιλσαπ-Φειβορς-Τζεφερσον. Ο καθενας εχει την αποψη του.
Ειπα 23-24 γιατι στα τοσα τον εχει ριξει στα τελευταια 2-3 παιχνιδια. Κατω απο 30 τον εχει ριξει καιρο τωρα, αναιτια.

ΥΓ: Να τονισω ποσο σιχαινομαι την παραθεση στατιστικων, γιατι ποτέ δε δειχνουν ολη την αληθεια.
baskethood
QUOTE (pierce21 @ Feb 18 2012, 15:12 ) *
Εγω πτωση λοιπον δεν βλεπω καμια, μιας και λογω χρονου βγαζει χειροτερους αριθμους.

Ρε συ pierce το ότι μπορεί σε ένα παιχνίδι να κάνει 14/10/4 ή 16/13 (όπως είπες πριν) δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και καλός. Το ίδιο συμβαίνει και αν κάνει 10/9, μπορεί να είναι πολύ καλός. Οι πόντοι και τα ριμπάουντ, ή και κάποια από τα υπόλοιπα βασικά stats ενός boxscore, δεν βγάζουν τη θετική ή την αρνητική εικόνα ενός παίκτη στο παιχνίδι της ομάδας. Πρέπει να έχουμε εικόνα του παιχνιδιού για να πούμε, με βεβαιότητα, ότι κάποιος είναι καλός ή κακός.
Μπορεί για το fantasy οι πόντοι και τα ριμπάουντ που σου δίνει να σε ικανοποιούν, στην ομάδα του όμως πολλές φορές δημιουργείται πρόβλημα με την έλλειψη ύψους (μόλις 2.03) απέναντι στα αντίπαλα 4αρια. Σε συνδυασμό με τον επίσης undersized Al (2.08) το πρόβλημα για την Utah μεγεθύνεται.
Τα αντίπαλα 4αρια έχουν απέναντι του PER 18.5 (15 o μέσος όρος), ενώ πχ ο απέναντι στον Favors έχουν 12.3 ( όχι οι ίδιοι παίκτες προφανώς, αλλά το αναφέρω για να δείξω ότι ως back up τεσσάρι συμπεριφέρεται πολύ καλά).
Πέρσι τα αντίπαλα 4αρια είχαν, απέναντι του, PER 19.5.
ΥΓ. Εν τω μεταξύ συμφωνώ ότι είναι πολύ καλός παίκτης. Απλά φέτος έκανε ένα μήνα full φόρμας, ενώ τώρα επανήλθε στα κανονικά του επίπεδα (που είναι πολύ καλά, αλλά κάποιες φορές προβληματικά).
Anaz
μυρωδιάς και κολλημενος με το ροτεισον ο τυπος Αρη, ασ'τα...! Τι να πω κι εγω με τον Χαρις που μου τον εχει και παιζει 25λεπτα.. icon_tomato.gif biggrin.gif
koutsou10
QUOTE(pierce21 @ Feb 18 2012, 15:12 ) *
Εγω επιμενω λοιπον, οτι οταν του δινεται ικανοποιητικος χρονος, κανει ΠΑΠΑΔΕΣ. Και επιμενω 4 χρονια τωρα που τον εχω και στο Fantasy( με εχουν πει και γραφικο για αυτη μου την εμμονη) . Εγω πτωση λοιπον δεν βλεπω καμια, μιας και λογω χρονου βγαζει χειροτερους αριθμους. Η αληθεια ειναι οτι γιουτα εχω να παρακολουθησω απο τον Γεναρη, οποτε δεν μπορω να ειμαι 100% σιγουρος. Ωστοσο εγω επιμενω οτι ο συγκεκριμενος κυριος στον παγκο ειναι σαλντιμπαγκος γιατι εχει μαζεψει ενα σωρο Forwards στην ομαδα του και δεν ξερει πως να τους διαχειριστει. Ποσο μαλλον οταν εχει κατεβασει 5αδα, με Μιλσαπ-Φειβορς-Τζεφερσον. Ο καθενας εχει την αποψη του.
Ειπα 23-24 γιατι στα τοσα τον εχει ριξει στα τελευταια 2-3 παιχνιδια. Κατω απο 30 τον εχει ριξει καιρο τωρα, αναιτια.


φιλε πιρς εχεις δικιο για τον χρονο του μιλσαπ αλλα αν θες μπορω να σου πω πως επειδη τους βλεπω παρα πολυ(λογω του συγκεκριμενου παιχτη που εχεις κ εσυ στο φαντασυ-απο τις μεγαλυτερες δικες μου συμπαθειες smiley.gif )ξεκιναει στα τελευταια παιχνιδια ασχημα,αλλα το ιδιο γινεται κ στα κρισιμα σημεια που τον χρειαζεται η ομαδα με αποτελεσμα απο οτι καταλαβαινω οταν βλεπω την συμπεριφορα του στο παιχνιδι,να εχει πεσει λιγο η ψυχολογια του...

βεβαια το οτι ο προπονητης του τον βαζει πλεον λιγοτερο χρονο,δεν νομιζω οτι θα τον βοηθησει κ ψυχολογικα tongue.gif ,αλλα αυτο ειναι αλλου παππα ευαγγελιο...
Gravedigger
QUOTE (Nuntius @ Feb 18 2012, 12:12 ) *
Το χθεσινό παιχνίδι όντως ήταν όντως πανεύκολο μιας και οι Utah είχαν φτάσει τους 100 πόντους στο τέλος της 3ης περιόδου οπότε προφανώς και δεν θα έπαιζε κανείς βασικός στην 4η.

Και με την Oklahoma έγινε το ακριβώς αντίθετο.Έχαναν με μεγάλη διαφορά από νωρίς οπότε δεν είχε νόημα να παίξει,όπως δεν έπαιξαν και οι υπόλοιποι βασικοί και από τις 2 ομάδες.
Tobias Funke
To 4o quarter του cyborg είναι από τα πιο απίθανα που έχω δει από παίκτη.

Κι επιβεβαιώθηκε ακόμα μια φορά ότι ο ψηλός με τις καλύτερες post κινήσεις στο NBA είναι o Jefferson.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.