Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποιος Spur ειναι καλυτερος;;;
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2
nikolas12
Οπως ξερετε οι Spurs εχουν τρεις σταρς του ΝΒΑ.
1.O Tim Dunkan
2.O Manu Ginobilli
3.O Tony Parker
Ποιος απο αυτους πιστευτε οτι ειναι ο καλυτερος;;;;;;;;;;;;;;
Πρωτη ψηφος στον Τim.
Pierce
για το θεο, ειναι SPURS και οχι SPERS.
το αποτελεσμα ειναι προφανες πιστευω...
treathitch
Ναι, pls κάν'τε change τον τίτλο.

Tim Duncan. Ο καλύτερος παίκτης στον κόσμο τα τελευταία 10-12 χρόνια, αν πιάσεις και το Wake Forest και καλύτερος power forward όλων των εποχών.
Das Kapital
QUOTE(treathitch @ Feb 3 2008, 16:15 ) *
Ναι, pls κάν'τε change τον τίτλο.

Tim Duncan. Ο καλύτερος παίκτης στον κόσμο τα τελευταία 10-12 χρόνια, αν πιάσεις και το Wake Forest και καλύτερος power forward όλων των εποχών.


Γουσταρω πολυ Ντανκαν και Τζινομπιλι,ο Παρκερ ειναι καπως υπερεκτιμημενος και σιγουρα δεν μπορει να ηγηθει μιας ομαδα,ετσι ριχνω τη ψηφο μου τον αγαπητο TD

Treathitch,ξερεις κατι;Ειμαι σιγουρος πως το ποστ σου θα προκαλεσει αντιδρασεις αλλα θα συμφωνησω μαζι σου και θα συμφωνουσα απολυτα αν μειωνες τα χρονιας κυριαρχιας του Τιμ,πιστευω πως ειναι λιγοτερα γιατι πριν 12 χρονια περιπου κατ'εμε ο καλυτερος ηταν ο Τζορνταν και πριν 7-8 περιπου ο Σακ! wink.gif
NBAholic
Όσο κι αν παρουσιάζει μια ελαφρώς καθοδική πορεία, τη στιγμή που ο Μανού πάει για 6ος παίκτης της σεζόν, ο Ντάνκαν παραμένει ο ζωτικότερος παίκτης της ομάδας. Στα λίγα παιχνίδια που χάνει ανά χρονιά μπορούμε να δούμε τη διαφορά που έχει μια υποψήφια πρωταθλήτρια ομάδα από μια "χλιαρά καλή" δυτική. Θα ήταν δικαιότερο να έβαζες μια κόντρα μεταξύ των All-time Spurs κι ακόμη κι αυτή η κόντρα εδώ και λίγα χρόνια έχει γίνει μονόπλευρη υπέρ του Ντάνκαν.

QUOTE
Tim Duncan. Ο καλύτερος παίκτης στον κόσμο τα τελευταία 10-12 χρόνια, αν πιάσεις και το Wake Forest και καλύτερος power forward όλων των εποχών.


Φαντάζομαι ότι παίρνεις αυτά τα 10-12 χρόνια σα μέσο όρο κι όχι ξεχωριστά το ένα από το άλλο, ε; Προσωπικά έχω το Σακίλ σαν #1 αυτή την περίοδο, αλλά δε με χαλάει και ο TD, τον οποίο έχω στο 2.
nikolas12
Ρε παιδια δειτε κανεναν αλλο με ορθογραφικα στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ κιολας.
NBAholic
Κοίτα, δεν υπάρχει κάποιο γενικό πρόβλημα με το ορθογραφικά (πολλοί κάνουν), αλλά όταν αυτά βρίσκονται στον τίτλο, χτυπούν άσχημα σε κάποιον που προσέχει λεπτομέρειες.
captain charisma
εγω ξερετε στανταρ τι ψηφισα... 19.gif 19.gif
τεσπα εγω θεωρω οτι στη μετα τζορνταν εποχη ο σακιλ ηταν ο πιο κυριαρχικος παικτης ατο νβα και οχι ο ντανκαν...ο τιμ ερχεται 2 και καταιδρωμενος...διοτι η δεκαετια του 2000 ανηκει απολυτα στον σακιλ....και επισης δεν θεωρω τον ντανκαν κορυφαιο 4αρι....υπαρχουν και οι μαλοουν και μπαρκλει...οκ θα πειτε ο ντανκαν πηρε τα πρωταθληματα...αλλα εγω πιστευωο οτι μαλιμαν και σερ ηταν πιο θεαματικοι απο τον τιμ που παιζει αντιμπασκετ και βαρετο επισης...
B for Basketball
QUOTE(big dirk @ Feb 3 2008, 15:11 ) *
εγω ξερετε στανταρ τι ψηφισα... 19.gif 19.gif
τεσπα εγω θεωρω οτι στη μετα τζορνταν εποχη ο σακιλ ηταν ο πιο κυριαρχικος παικτης ατο νβα και οχι ο ντανκαν...ο τιμ ερχεται 2 και καταιδρωμενος...διοτι η δεκαετια του 2000 ανηκει απολυτα στον σακιλ....και επισης δεν θεωρω τον ντανκαν κορυφαιο 4αρι....υπαρχουν και οι μαλοουν και μπαρκλει...οκ θα πειτε ο ντανκαν πηρε τα πρωταθληματα...αλλα εγω πιστευωο οτι μαλιμαν και σερ ηταν πιο θεαματικοι απο τον τιμ που παιζει αντιμπασκετ και βαρετο επισης...

O Σακιλ με διαφορα ο πιο ουσιαστικος και σταθερα καλυτερος παιχτης μετα την τζορντανικη εποχη...
Οπως επισης θεωρω κυριως τον μαιηλμαν (και οχι μαλιμαν,καθολου μαλι δεν ειχε tongue.gif ) αλλα δυστυχως αυτος επεσε στην τζορντανικη εποχη...Δεν εμφισβητω σε καμια περιπτωση τον Ντανκαν αλλα ποιος πιστευει οτι αν ηταν κ αυτος στην τζοπρντανικη εποχη θα ειχα παρει ολες αυτες τις κουπες???

Στο συγκεκριμενο τοπικ παντως δεν βρισκω λογο καποιος (αντε ισως ενας tongue.gif ) να ψηφισει κατι αλλο εκτος του Τιμοθεου!!
morfi
QUOTE(big dirk @ Feb 3 2008, 17:11 ) *
αλλα εγω πιστευωο οτι μαλιμαν και σερ ηταν πιο θεαματικοι απο τον τιμ που παιζει αντιμπασκετ και βαρετο επισης...

Εσύ τους συγκρίνεις με βάση το θέαμα ή τη προσφορά τους ; rolleyes.gif

Για τη ψήφο μου δε νομίζω να υπάρχει αμφιβολίες για το ποιά θα είναι. Πάντως το θέμα του τόπικ είναι λίγο κουλό...
NBAholic
QUOTE
Δεν εμφισβητω σε καμια περιπτωση τον Ντανκαν αλλα ποιος πιστευει οτι αν ηταν κ αυτος στην τζοπρντανικη εποχη θα ειχα παρει ολες αυτες τις κουπες???


Εμένα δε μου αρέσει αυτό το επιχείρημα για έναν απλό λόγο: Ο Μαλόουν έπαιξε 19 χρόνια. 2 φορές έχασε από τον Τζόρνταν. Τις υπόλοιπες 17 τότε τι έκανε; Συν το ότι έπαιξε και σε περιόδους όπου ο Τζόρνταν ήταν μερικώς ή ολοκληρωτικά απών. Δεν άλλαξε κάτι στο αποτέλεσμα που τον ήθελε στο τέλος ηττημένο.

QUOTE
αλλα εγω πιστευωο οτι μαλιμαν και σερ ηταν πιο θεαματικοι απο τον τιμ που παιζει αντιμπασκετ και βαρετο επισης...


Βαρετό, να πω εντάξει (αν και δεν παίζει σημαντικό ρόλο στο ποιος ήταν κορυφαίος). Το αντιμπάσκετ όμως από πού κι ως πού;
Ginobili
Εμένα ψήφισα...έτσι για να έχω και μια ψήφο... tongue.gif Αλλά τι να λέμε τώρα για τον Ντάνκαν..? Ο άνθρωπος είναι το καλύτερο 4άρι όλων των εποχών(για μένα).Μόνο και μόνο...που ο Μαγουλάς αν και φανατικός αντι-σπέρς...τον θεωρεί κορυφαίο ψηλό όλων των εποχών..μου φτάνει...

Για τρίτη επιλογή βάλατε τον Πάρκερ???? laugh.gif icon_drunk.gif Χαχά...εγώ σαν Σπιρούνι,τον evilmonkey.gif Μπόουεν θα έβαζα!!! Αυτός είναι η ψυχή της ομάδας laugh.gif
(λοιπόν πλάκα κάνω...μην βγείτε τώρα οι αντι-σπέρς να μουν την πείτε... smile.gif )
B for Basketball
QUOTE(NBAholic @ Feb 3 2008, 16:15 ) *
Εμένα δε μου αρέσει αυτό το επιχείρημα για έναν απλό λόγο: Ο Μαλόουν έπαιξε 19 χρόνια. 2 φορές έχασε από τον Τζόρνταν. Τις υπόλοιπες 17 τότε τι έκανε; Συν το ότι έπαιξε και σε περιόδους όπου ο Τζόρνταν ήταν μερικώς ή ολοκληρωτικά απών. Δεν άλλαξε κάτι στο αποτέλεσμα που τον ήθελε στο τέλος ηττημένο.
Βαρετό, να πω εντάξει (αν και δεν παίζει σημαντικό ρόλο στο ποιος ήταν κορυφαίος). Το αντιμπάσκετ όμως από πού κι ως πού;

Οντως δεν ειναι κ η καλυτερη δικαιολογια...
Αλλα οταν εφτασε στην πηγη ο Τζορνταν ηταν που τον σταματησε...
Και την τελευταια φορα που εφτασε στην πηγη (Λεικερς) δεν ηταν το πρωτο βιολι της ομαδας και επεσε στον εν γενει εγωισμο ολων τον αστερων και την αλαζονεια καποιων!!

QUOTE(Ginobili @ Feb 3 2008, 16:30 ) *
Εμένα ψήφισα...έτσι για να έχω και μια ψήφο... tongue.gif

QUOTE(B for Basketball @ Feb 3 2008, 15:17 ) *
Στο συγκεκριμενο τοπικ παντως δεν βρισκω λογο καποιος (αντε ισως ενας tongue.gif ) να ψηφισει κατι αλλο εκτος του Τιμοθεου!!

Κατι ηξερα κ εγω tongue.gif
mj23lbj23
QUOTE(big dirk @ Feb 3 2008, 17:11 ) *
εγω ξερετε στανταρ τι ψηφισα... 19.gif 19.gif
τεσπα εγω θεωρω οτι στη μετα τζορνταν εποχη ο σακιλ ηταν ο πιο κυριαρχικος παικτης ατο νβα και οχι ο ντανκαν...ο τιμ ερχεται 2 και καταιδρωμενος...διοτι η δεκαετια του 2000 ανηκει απολυτα στον σακιλ....και επισης δεν θεωρω τον ντανκαν κορυφαιο 4αρι....υπαρχουν και οι μαλοουν και μπαρκλει...οκ θα πειτε ο ντανκαν πηρε τα πρωταθληματα...αλλα εγω πιστευωο οτι μαλιμαν και σερ ηταν πιο θεαματικοι απο τον τιμ που παιζει αντιμπασκετ και βαρετο επισης...

Εμενα παλι ο Μαλοουν με κουραζε πιο πολυ απο οτι Ντανκαν ο οποιος εχει και 4 δαχτυλιδια.Να σου πω κατι τσαμπα αναφερεις το θεαμα γιατι ουτε ο Μαλοουν ουτε ο Μπαρκλευ και βεβαιως ο Ντανκαν ηταν τοσο θεαματικοι.Ηταν ομως ο Κεμπ που στην τελικη δεν ηταν καλυτερος απο κανενα απο τους τρεις.
treathitch
O Nτάνκαν είχε όλα τα post moves από την τρίτη κιόλας χρονιά του στο κολέγιο. Ήταν βέβαιο νούμερο 1. Τι έκανε ενώ τα είχε αυτά; Έμεινε να τελειώσει το κολέγιο. Παίχτης της χρονιάς, βέβαια...

Νούμερο 1 του ντραφτ το επόμενο καλοκαίρι. Τίτλο αμέσως. MVP τελικών. Αll-NBA 1st team συνεχώς, all-star, ασταμάτητος, παρά τους τόσους τραυματισμούς, ανεβαίνει διαρκώς στα play-offs, leader από τους λίγους. Πρωταθλήματα, MVP, υποτονικός σταρ, ο ηγέτης της καλύτερης ομάδας με τη μεγαλύτερη διάρκεια τα τελευταία 10 χρόνια, ένα μείγμα αθλητικότητας, basketball IQ και maturity, όμοιο του οποίου δεν έχει δείξει κανείς στο ΝΒΑ εδώ και καιρό.

Σύμφωνοι. Δεν επηρέασε το σπορ όσο ο Σακ. Αλλά είναι και (κυρίως) ήταν καλύτερος παίκτης. Και τα έκανε όλα αυτά με λιγότερο potential και περισσότερη δουλειά.

Όσον αφορά το Μαλόουν, ο Ντάνκαν τον πέρασε μετά τον 7ο τελικό με τους Πίστονς πριν 3 χρόνια (και το διπλό tip-in απέναντι στους δύο Ουάλας).

Και, σύμφωνοι. Ο Πάρκερ είναι πράγματι υπερεκτιμημένος. Ο Τζινόμπιλι είναι 2ος. Αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι με άλλο point guard, θα κέρδιζαν όσα κέρδισαν οι Σπερς τα τελευταία 5 χρόνια.
Igor
Ποιο ειναι το νοημα του τοπικ..

Αλλεν
Πιρς
ή
Γκαρνετ

Κιντ
Καρτερ
ή
Τζεφερσον

Εχει καποιο νοημα ? Για καθε ομαδα δηλαδη πρεπει να κανουμε ιδιαιτερο τοπικ..


ΥΓ: "Κανενας" ψηφισα..
grigoris
Αφιερωμένο στους απανταχού Spurhaters:Ο καλύτερος Spur είναι ο νεκρός Spur!!!!!

(Χιούμορ κάνω λόγω ακυρότητας του τόπικ,έτσι? smiley.gif )
Ginobili
QUOTE(grigoris @ Feb 4 2008, 12:58 ) *
Αφιερωμένο στους απανταχού Spurhaters:Ο καλύτερος Spur είναι ο νεκρός Spur!!!!!

(Χιούμορ κάνω λόγω ακυρότητας του τόπικ,έτσι? smiley.gif )

χαχαχαχα...πραγματικά σκάσαμε στα γέλια..πολύ πετυχημένο χιούμορ.... 68.gif
captain charisma
QUOTE(grigoris @ Feb 4 2008, 14:58 ) *
Αφιερωμένο στους απανταχού Spurhaters:Ο καλύτερος Spur είναι ο νεκρός Spur!!!!!

(Χιούμορ κάνω λόγω ακυρότητας του τόπικ,έτσι? smiley.gif )

πετυχυμενο το αστειο σου!!! 41.gif 41.gif 41.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Pierce
κανεις αλλος;
j-kidd13
Χαλαρα Tim Duncan...
Das Kapital
Τι μπορεις να πεις οταν καποιος κανει καθαρο χιουμορ,το δηλωνει κιολας και ερχονται καποιοι να του την πουνε,αληθεια τι να πεις; rolleyes.gif Σορρυ pierce,αλλα δε κρατιομουν! wink.gif
Ginobili
QUOTE(lebron15 @ Feb 4 2008, 13:55 ) *
Τι μπορεις να πεις οταν καποιος κανει καθαρο χιουμορ,το δηλωνει κιολας και ερχονται καποιοι να του την πουνε,αληθεια τι να πεις;

Μάλιστα...μπορεί να παρεξήγησα..τι να πώ??? Αλλά εγώ δεν θα έγραφα ποτέ:"Ο καλύτερος maveric είναι ο νεκρός maveric!!!!! Δεν θα μου ακουγόταν αστείο..ούτε θα γελούσα.. Το θεωρώ "φτηνό"....
peace.gif
B for Basketball
QUOTE(big dirk @ Feb 4 2008, 13:23 ) *
πετυχυμενο το αστειο σου!!! 41.gif 41.gif 41.gif 77.gif 77.gif 77.gif



QUOTE(Ginobili @ Feb 4 2008, 14:12 ) *
Μάλιστα...μπορεί να παρεξήγησα..τι να πώ??? Αλλά εγώ δεν θα έγραφα ποτέ:"Ο καλύτερος maveric είναι ο νεκρός maveric!!!!! Δεν θα μου ακουγόταν αστείο..ούτε θα γελούσα.. Το θεωρώ "φτηνό"....
peace.gif


Δεν θα περιμενα απο εσενα να το δεις ως αστειο.... tongue.gif
Αλλα κ καποιοι αλλοι βρισκουν αστεια κ τα πιο γελοια πραγματα(δεν ειναι απαραιτητα κακο, γιατι δεν σκεφτονται ολοι οπως σκεφτομαστε εμεις)
Αλλα γελοιο κατανταει να επαναλαμβανεις καθε φορα με διαφορετικο τροπο αλλα παντα με το ιδιο νοημα κατι...
Θα ηθελα να παρακαλεσω τον Ντιρκ σταματισει να προσπαθει να πικαρει τον αλλο χωρις ιδιαιτερο αποτελεσμα...
ουτε και εγω παω τους σπερς αλλα κ τους νταλλας ομως δεν το τονιζω καθε φορα που μου δινεται η ευκαιρια!!
captain charisma
λιγο χιουμορ δεν βλαπτει σοβαρα την υγεια...χιουμορ εκανα αλλωστε δν την μπηκα σε κανεναν peace.gif
Pierce
τι αλλα; η οικογενεια; τα παιδια; ολα καλα;

οποιος απαντησει σε αυτο εχει 3 μερες μπαν
The Admiral
Ο καλυτερος Spur ειναι ο...Μπονερ laugh.gif !!

Σαν ομαδα συνολου που ειμαστε,ολοι οι παικτες ειναι πολυτιμοι.Aς πουμε,ετσι ευκολα αναπληρωνονται σε μια τετοια ομαδα οι 19+ μ.ο. ποντοι του Παρκερ?Μπορει και να ειναι χειροτεροι οι Σπερς χωρις αυτον απο ο,τι χωρις τον Ντανκαν,δεν το αποκλειω.

Ωστοσο εγω ψηφισα το Μανου,οχι τοσο γιατι τον θεωρω τον πολυτιμοτερο,αλλα γιατι κανει απιστευτη χρονια και ειναι πολυ πιθανο να καταληξει με καποιον ατομικο τιτλο στο τελος της περιοδου smile.gif .
leelo15
QUOTE(The Admiral @ Feb 4 2008, 17:50 ) *
Ωστοσο εγω ψηφισα το Μανου,οχι τοσο γιατι τον θεωρω τον πολυτιμοτερο,αλλα γιατι κανει απιστευτη χρονια και ειναι πολυ πιθανο να καταληξει με καποιον ατομικο τιτλο στο τελος της περιοδου smile.gif .


Οπως...?
Εδω δεν μπηκε στο ολ σταρ παρολο που οπως ειπες η χρονια του ειναι εκπληκτικη... 68.gif
Το πολυ ενα 6th-man να παρει δυστηχως.
Οσο για το πολ φυσικα και ο Νταγκαν
Keyser_Soze
Το ότι δεν μπήκε στο ολ σταρ δεν λέει τίποτα. Είναι γνωστό ότι ο κόσμος ψηφίζει με τελείως υποκειμενικά κριτήρια. Μπορεί κάλλιστα να κερδίσει το βραβείο του πιο βελτιωμένου παίκτη.

Κατα τ' άλλα ψήφισα Ντάνκαν, αν και τον πάω με χίλια τον Μανού, γιατί πιστεύω ότι ο Τιμ είναι ο κορυφαίος παίκτης στον κόσμο μαζί με τον Νας.
The Admiral
Ναι,τον τιτλο του 6ου παικτη εννοουσα και,προσωπικα,τον βρισκω πολυ τιμητικο για εναν παικτη smile.gif .

Στη συγκεκριμενη περιπτωση θα εκφραζει απολυτα αυτο που αντιπροσωπευει η ομαδα των Σπερς!
Ginobili
QUOTE(The Admiral @ Feb 4 2008, 16:50 ) *
Ωστοσο εγω ψηφισα το Μανου,οχι τοσο γιατι τον θεωρω τον πολυτιμοτερο,αλλα γιατι κανει απιστευτη χρονια και ειναι πολυ πιθανο να καταληξει με καποιον ατομικο τιτλο στο τελος της περιοδου smile.gif .

Σ'ευχαριστώ ρε...να'σαι καλά!!!!! laugh.gif (τα λεφτά θα στα δώσω μετά.... thumbsup.gif )
spysta
Θελει και ερωτημα ????Εννοειτε ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ Τιμ !!!!!!!!! smiley.gif
manos 13
καλα ολοι τους παιζουν καλο θεατρο δε λεω παντως ο duncan ειναι σιγοθρα καλυτερος απο τουσ αλλου2
a bullet for your head
Δεν ψηφισα κανεναν απ την λιστα...Το οικοδομημα των Σπερς,οφειλεται στον Γκρεγκ Ποποβιτς..
Air and King
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 14 2008, 17:36 ) *
Δεν ψηφισα κανεναν απ την λιστα...Το οικοδομημα των Σπερς,οφειλεται στον Γκρεγκ Ποποβιτς..

Συμφωνω για τον Ποποβιτς αλλα ως ενα σημειο.Ειναι προπονητης με αρχες και "νομους" και ειτε μας αρεσει ειτε οχι εχει φτιαξει την πιο συνεπη ομαδα τα τελευταια δεκα χρονια.Αν υπηρχε ομως στο λεξικο η λεξη Σπερς διπλα δεν θα εγραφε ουτε Ποποβιτς ουτε Ρομπινσον ουτε Γκερβιν αλλα Ντανκαν.Εχει αλλαξει την ιστορια αυτης της ομαδας αυτος ο παιχτης και το πιθανοτερο ειναι οταν τελειωσει την καριερα του να ειναι το κορυφαιο 4ασαρι της ιστοριας.Δεν εκανε ποτε τα νουμερα του Μαλοουν και του Μπαρκλευ αλλα κανει πιο πολυ την διαφορα σε μια ομαδα που ουτε στα πλευοφ δεν θα εμπαινε χωρις αυτον.Παλιας κοπης παιχτης με τρομερο ΙQ ομως.Ειναι απο τις περιπτωσεις που ακομα και να μην θες να τον παρακολουθεις τον παραδεχεσαι χωρις πολλες σκεψεις.
koutsou10
καταρχην ο ντανκαν ειναι ο καλυτεροσ spur...
δευτερον ειναι κατα συνθηκη 4αρι(αρα ειναι center)
κ τριτον κατα την γνωμη μου δεν εχει ξεπερασει ακομα τον καρλ,στο μελλον βλεπουμε...
NBAholic
Το ζήτημα για τον κορυφαίο Σπερ όλων των εποχών έχει χάσει το ενδιαφέρον του εδώ και κάποια χρόνια. Ζήτημα για τον κορυφαίο σημερινό Σπερ δεν τίθεται καν και δε θα έπρεπε να έχει τεθεί ποτέ.

Μολονότι καμιά φορά οι "purists" τείνουν να υπερτιμούν λίγο τον Ντάνκαν στις ΗΠΑ, θεωρώ ότι στην Ευρώπη παραμένει υποτιμημένος (κάτι περίεργο, δεδομένου του ότι το στιλ παιχνιδιού του αρέσει περισσότερο στους Ευρωπαίους) κι ότι ο συνδυασμός όλων όσων έχει πετύχει ξεπερνά τον αντίστοιχο οποιουδήποτε PF στην ιστορία: 4 τίτλοι, 3 MVP τελικών, 2 MVP, 1 ASG MVP, μέλος των κορυφαίων πεντάδων και αμυντικών πεντάδων κάθε χρονιά και δεν είναι να πει κανείς ότι δεν υπάρχει στη θέση του ένας Γκαρνέτ ή Νοβίτσκι ή πιο παλιά ένας Γουέμπερ ή Μαλόουν για ανταγωνισμό. Το επιχείρημα ότι ο Μαλόουν θα μπορούσε να έχει τίτλους αν δεν υπήρχε Τζόρνταν δεν μπορεί να έχει τόση ισχύ πλέον, από τη στιγμή που, ακόμη και χωρίς Τζόρνταν, το μάξιμουμ των τίτλων του θα ήταν 2. Κι άλλωστε, κι ο Ντάνκαν έχασε 2-3 ακόμη ευκαιρίες για περισσότερους τίτλους λόγω Σακίλ (2 φορές στα τελικά Δύσης), οπότε το επιχείρημα αυτό δεν είναι καν μονομερές. Παραδέχομαι ότι ο Μαλόουν ήταν εξίσου επιδραστικός στη ρέγκιουλαρ σίζον (ίσως και περισσότερο στα καλύτερά του) και φυσικά ότι τη διάρκειά του λογικά ο Ντάνκαν δε θα τη ματσάρει. Αλλά σαν playoff performer, o Ντάνκαν υπερέχει, ανεξαρτήτως τίτλων. Αυτό, μαζί φυσικά με όλα τα προηγούμενα του δίνουν την προτίμησή μου.
Air and King
QUOTE(koutsou10 @ Oct 15 2008, 11:46 ) *
καταρχην ο ντανκαν ειναι ο καλυτεροσ spur...
δευτερον ειναι κατα συνθηκη 4αρι(αρα ειναι center)
κ τριτον κατα την γνωμη μου δεν εχει ξεπερασει ακομα τον καρλ,στο μελλον βλεπουμε...

Eδω επιτρεψε μου να σου πω οτι εχεις κανεις λαθος.Κατα συνθηκη σεντερ εχει υπαρξει ο Ντανκαν η κανονικη του θεση ειναι 4ασαρι αλλωστε ειναι πασυγνωστο αυτο φανταζομαι οτι οι περισσοτεροι το γνωριζουν.Επισης σεβαστη η γνωμη σου αλλα τι να δουμε αλλο στο μελλον για να ξεπερασει τον Μαλοουν?Εχει κανει ηδη αρκετα και προφανως δεν θα κανει πολλα παραπανω αλλα θεωρω οτι τον εχει ξεπερασει ηδη και ας μην εχει τους αριθμους του "ταχυδρομου".
koutsou10
QUOTE(Air and King @ Oct 15 2008, 16:48 ) *
Eδω επιτρεψε μου να σου πω οτι εχεις κανεις λαθος.Κατα συνθηκη σεντερ εχει υπαρξει ο Ντανκαν η κανονικη του θεση ειναι 4ασαρι αλλωστε ειναι πασυγνωστο αυτο φανταζομαι οτι οι περισσοτεροι το γνωριζουν.Επισης σεβαστη η γνωμη σου αλλα τι να δουμε αλλο στο μελλον για να ξεπερασει τον Μαλοουν?Εχει κανει ηδη αρκετα και προφανως δεν θα κανει πολλα παραπανω αλλα θεωρω οτι τον εχει ξεπερασει ηδη και ας μην εχει τους αριθμους του "ταχυδρομου".



κ η δικια σου γνωμη ειναι σεβαστη φιλε δεν νομιζω να εχω κανει λαθοσ,
1ον οταν επαιζε κ ο ντεηβιντ ρομπινσον ολοι λεγανε οτι τα σπιρουνια παιζουν με 2 σεντερ...
2ον ειναι 2μ11 κ 118 κιλα,δηλαδη βαρυσ...3ον η συγκεκριμενη ομαδα δεν εχει ουτε πιο ψηλο παιχτη αλλα ουτε πιο βαρυ...
4ον το παιχνιδι του ειναι κλασικο ενοσ σεντερ κοντα στο καλαθι κ το οτι μπορει να παιξει κ εκτοσ ρακετασ ειναι πλεονεκτημα του αλλα αυτο δεν σημαινει οτι παιζει 4αρι...
Air and King
QUOTE(koutsou10 @ Oct 15 2008, 21:38 ) *
κ η δικια σου γνωμη ειναι σεβαστη φιλε δεν νομιζω να εχω κανει λαθοσ,
1ον οταν επαιζε κ ο ντεηβιντ ρομπινσον ολοι λεγανε οτι τα σπιρουνια παιζουν με 2 σεντερ...
2ον ειναι 2μ11 κ 118 κιλα,δηλαδη βαρυσ...3ον η συγκεκριμενη ομαδα δεν εχει ουτε πιο ψηλο παιχτη αλλα ουτε πιο βαρυ...
4ον το παιχνιδι του ειναι κλασικο ενοσ σεντερ κοντα στο καλαθι κ το οτι μπορει να παιξει κ εκτοσ ρακετασ ειναι πλεονεκτημα του αλλα αυτο δεν σημαινει οτι παιζει 4αρι...

Oκ για μενα δεν τειθεται θεμα οτι η κανονικη θεση του Ντανκαν ειναι 4αρι.Δεν προσπαθω να σου αλλαξω γνωμη καλα κανεις και εχεις την δικη σου.Οσο για τα κιλα και το υψος που λες ο Σαμπσον την δεκαετια του 80 ηταν 2.26 και επαιζε 4αρι και ο Χακιμ 5αρι παρολο που ηταν κοντιτερος κατα αρκετους ποντους.Οταν επαιζε ο Ναυαρχος ακομα καταφανεστατα ηταν 4αρι ο Ντανκαν.Να σαι καλα.
Ginobili
QUOTE(koutsou10 @ Oct 15 2008, 18:38 ) *
κ η δικια σου γνωμη ειναι σεβαστη φιλε δεν νομιζω να εχω κανει λαθοσ,
1ον οταν επαιζε κ ο ντεηβιντ ρομπινσον ολοι λεγανε οτι τα σπιρουνια παιζουν με 2 σεντερ...

2ον ειναι 2μ11 κ 118 κιλα,δηλαδη βαρυσ...

3ον η συγκεκριμενη ομαδα δεν εχει ουτε πιο ψηλο παιχτη αλλα ουτε πιο βαρυ...

4ον το παιχνιδι του ειναι κλασικο ενοσ σεντερ κοντα στο καλαθι κ το οτι μπορει να παιξει κ εκτοσ ρακετασ ειναι πλεονεκτημα του αλλα αυτο δεν σημαινει οτι παιζει 4αρι...

1ον Ποιοί τα έλεγαν??? προπονητές και ειδικοί του ΝΒΑ...? blink.gif Ή μήπως δεξιά και αριστερά έτυχε να τα ακούς?? Και τι σημαίνει αυτό? Ότι επειδή άκουσες να τα λένε...σημαίνει ότι ο Ντάνκαν είναι 5άρι?? Και μια άλλη φράση:"Δίδυμοι πύργοι" που έχει ειπωθεί σε διάφορες περιπτώσεις..δεν σημαίνει ότι και οι 2 είναι σέντερ.Π.Χ Όταν ο Ολυμπιακός έπαιζε με Φασούλα+Τάρλατς....όπου ο Τάρλατς ήταν 4άρι.

2ον Και ο Καρλ Μαλόουν τι ήταν?? Ελαφρύς? Σοβαρά τώρα?? Είναι επιχείρημα για το ότι είναι 5άρι...τα κιλά με το ύψος του?

3ονΆλλο πάλι και τούτο...Το ότι δεν υπάρχει ψηλότερος και βαρύτερος παίκτης στους Σπερς...σημαίνει ότι ο Ντάνκαν είναι 5άρι??

4ον Η θέση του Ντάνκαν είναι 4.Αυτό είναι δεδομένο.Το ότι έχει πολύ καλό ποστάρισμα,και παίζει εκπληκτικά με πλάτη στο καλάθι....δεν σημαίνει ότι είναι 5άρι.Το 4αρι δεν χρειάζεται να είναι τύπου Νοβίτκι για να παίζει συνέχεια με πρόσωπο στο καλάθι..και να σουτάρει.Τα τελευταία χρόνια ο Ντάνκαν παίζει κατά συνθήκη στο 5,και όχι πάντα μάλιστα.Οι ανάγκες..η φιλοσοφία του Πόποβιτς,η έλλειψη ενός άλλου αξιόπιστου σέντερ...και η παρουσία "χαμάληδων-ξυλοκόπων" τύπου Ομπέρτο,Φρανσίσκο Έλσον...έχουν ως αποτέλεσμα ο Τιμ να πρέπει να παίζει στο 5,ή και στο 5.
koutsou10
QUOTE(Ginobili @ Oct 15 2008, 22:10 ) *
1ον Ποιοί τα έλεγαν??? προπονητές και ειδικοί του ΝΒΑ...? blink.gif Ή μήπως δεξιά και αριστερά έτυχε να τα ακούς?? Και τι σημαίνει αυτό? Ότι επειδή άκουσες να τα λένε...σημαίνει ότι ο Ντάνκαν είναι 5άρι?? Και μια άλλη φράση:"Δίδυμοι πύργοι" που έχει ειπωθεί σε διάφορες περιπτώσεις..δεν σημαίνει ότι και οι 2 είναι σέντερ.Π.Χ Όταν ο Ολυμπιακός έπαιζε με Φασούλα+Τάρλατς....όπου ο Τάρλατς ήταν 4άρι.

2ον Και ο Καρλ Μαλόουν τι ήταν?? Ελαφρύς? Σοβαρά τώρα?? Είναι επιχείρημα για το ότι είναι 5άρι...τα κιλά με το ύψος του?

3ονΆλλο πάλι και τούτο...Το ότι δεν υπάρχει ψηλότερος και βαρύτερος παίκτης στους Σπερς...σημαίνει ότι ο Ντάνκαν είναι 5άρι??

4ον Η θέση του Ντάνκαν είναι 4.Αυτό είναι δεδομένο.Το ότι έχει πολύ καλό ποστάρισμα,και παίζει εκπληκτικά με πλάτη στο καλάθι....δεν σημαίνει ότι είναι 5άρι.Το 4αρι δεν χρειάζεται να είναι τύπου Νοβίτκι για να παίζει συνέχεια με πρόσωπο στο καλάθι..και να σουτάρει.Τα τελευταία χρόνια ο Ντάνκαν παίζει κατά συνθήκη στο 5,και όχι πάντα μάλιστα.Οι ανάγκες..η φιλοσοφία του Πόποβιτς,η έλλειψη ενός άλλου αξιόπιστου σέντερ...και η παρουσία "χαμάληδων-ξυλοκόπων" τύπου Ομπέρτο,Φρανσίσκο Έλσον...έχουν ως αποτέλεσμα ο Τιμ να πρέπει να παίζει στο 5,ή και στο 5.


καταρχην φιλε το ελεγαν οι παντεσ κ ειδικοι του nba κ μη(αν παρακολουθουσεσ τοτε καθολου-το ειχε πει μεχρι κ ο κοουτσ ποποβιτσ!!!)οσον αφορα το παραδειγμα που λεσ ο ταρλατσ επαιζε κατα συνθηκη 4αρι οπωσ κ ο τιμ ντανκαν,οταν επαιζε με τον ρομπινσον!!!
στην ολυμπιαδα στην αθηνα ο ντανκαν τι επαιζε φιλε μου μηπωσ θυμασε?
θα σου πω κ εναν αλλο λογο που ειναι 5αρι,σε ολα τα ματσ απ παιζει αμυνα τισ πιο πολλεσ φορεσ 5αρια η μηπωσ οχι?
ο 2οσ λογοσ ειναι σοβαρο επιχειρημα σε ομαδεσ υψηλου επιπεδου!!!
οσον αφορα τον 3ο κ 4ο λογο νομιζω οτι σε οποια ομαδα κ να πηγαινε θα επαιζε σεντερ(εκτοσ σανσ-ονηλ,ροκετσ-γιαο,καβσ-μπεν γουαλασ)
κ επειδη εισαι απολυτοσ σε αυτο που λεσ σου απανταω μονοσ μου οτι ειναι κλασικοτατο 5αρι...
Ginobili
QUOTE(koutsou10 @ Oct 15 2008, 23:03 ) *
στην ολυμπιαδα στην αθηνα ο ντανκαν τι επαιζε φιλε μου μηπωσ θυμασε?

24.gif Συγνώμη αλλά αυτό το λές για επιχείρημα υπέρ σου,ή υπέρ μου????
benchwarmer
Εγω προσωπικα δεν μπορω να καταλαβω τι θεση παιζει ο Ντανκαν τα τελευταια χρονια... Στην ουσια παιζει και τα δυο μονος του.. Και ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι θα σημανει αν τον καταταξουμε η εδω, η εκει. Ισως μονο για να μπορουμε να κανουμε τις συγκρισεις με τα υπολοιπα 4αρια (Μαλοουν, Μπαρκλει) η 5αρια (Χακιμ, Σακ).
Και πρακτικα δεν εχει και καμια σημασια να ορισουμε θεσεις στο συγχρονο μπασκετ.. Ουτε παιζει ρολο το υψος, ουτε το βαρος, ουτε το ποιον παιζει στην αμυνα, ουτε το ποιος τον εχει στην επιθεση.. Και ο Μποουεν στην αμυνα πολλες φορες παει στον αντιπαλο πλει μεικερ... Και ο Ντανκαν παει στον πιο "αδυναμο" επιθετικα, για να βγαλει την βρωμικη δουλεια ο Ομπερτο. Αυτο ειναι που εχει σημασια, και οχι το τι ειναι καποιος θεωρητικα..

*Ο Ταρλατς παντως που αναφερθηκε, ηταν σιγουρα 5αρι.
a bullet for your head
Εχει πολυ μεγαλη συζητηση,για το αν ο Ντανκαν ειναι 4αρι η' 5αρι.Ολοι εχουμε καταθεσει αποψεις.Εγω θα επαναλαβω την δικη μου κ θα πω,οτι ο Ντανκαν απο τοτε που ηταν στο Ουεικ Φορεστ επαιζε 5αρι.Εχει ολα τα χαρακτηριστικα κ την εν γενει κινητικοτητα που χαρακτηριζει ενα center for.Σιγουρα διαθετει οξυδερκεια για την θεση,πραγμα που μεταφραζεται σε δημιουργια παιχνιδιου γυρω απ αυτον,απ αυτον,για αυτον,και σε ασιστ.Με προσωπο προς το καλαθι,ειναι απειλητικος λογω του καλου σουτ που διαθετει απο μεση-μακρινη αποσταση.Δεν δημιουργει φασεις με drive στο 1 vs 1.Ουτε μπορει να αμυνθει ικανοποιητικα σε αντιπαλα αθλητικα 4αρια,με περιφερειακα χαρακτηριστικα.Θα τον χαρακτηριζα με λιγα λογια εναν forward-center,ενα 4-5αρι δηλαδη..
sarounas
δεν ξέρω τί ακριβώς ψηφίζουμε
παίκτες των σπερς ναι
αλλά
μόνο σύγχρονους ή και παλιότερους;
την καριέρα τους στους σπερς ή γενικότερα;

για προσφορά μόνο στους Σπερς...
παρά το γεγονός ότι τα στατιστικά και η γενικότερη παρουσία του ήταν πολύ επιβλητική ο ναύαρχος μόνο αν είχε κάποιους τίτλους ακόμη θα μπορούσε να συγκριθεί με τον Ντάνκαν που δεν έχει αντίπαλο σε ένα τέτοιο δίλημμα αλλά μόνο όσον αφορά την καριέρα του στο NBA
διότι
στο international basket όταν ο Τζινόμπιλι με 2 χρυσά οργίαζε στα παγκόσμια και τους Ολυμπιακούς γκρεμίζοντας δυναστείες όπως η Γιουγκοσλαβία και η Αμερική από την κορυφή ενώ και φέτος στο πολύ δύσκολο ματς με την εθνική, μας έβαλε κάτω και μας κοπανούσε κυριολεκτικά ενώ και ο Ναύαρχος έχει 3 χρυσά μετάλλια με πολλές μεγάλες εμφανίσεις
αντίθετα ο Τιμόθεος στο ένα μεγάλο τουρνουά που αγωνίστηκε είδε τα ραδίκια ανάποδα καθώς δεν του άρεσε η αντιμετώπιση που είχε από τους διαιτητές και την έκανε με πανηγυρικό τρόπο

για μένα στο σύγχρονο μπάσκετ που οι άλλες χώρες είναι πολύ ανταγωνιστικές η καριέρα ενός μεγάλου παίκτη γίνεται πραγματικά ολοκληρωμένη μόνο με την συμμετοχή του και στην εθνική.
πχ η φετινή επιτυχημένη παρουσία του Κόμπε στους Ολυμπιακούς είναι ένα μεγάλο συν στην συνολική του πορεία όχι ότι θα τον έβλεπα με διαφορετικό μάτι αν δεν την είχε αλλά είναι πιο ολοκληρωμένο το πακέτο του βλέποντας τον πως μπορεί να ανταποκριθεί σε ένα παιχνίδι με διαφορετικού κανόνες από αυτό του NBA (αν και μεταξύ μας νομίζω να συμφωνείτε ότι οι αμερικανοί φέτος δεν πρέπει να είχαν σοβαρά προβλήματα ως προς την αντιμετώπιση που έτυχαν καθώς το παιχνίδι παίχτηκε στα δικά τους μέτρα αλλά βέβαια και αυτοί από την μεριά τους περπατούσαν στον αέρα και δεν άφησαν περιθώρια για αμφισβητήσεις....)
a bullet for your head
QUOTE(sarounas @ Oct 17 2008, 00:44 ) *
δεν ξέρω τί ακριβώς ψηφίζουμε
παίκτες των σπερς ναι
αλλά
μόνο σύγχρονους ή και παλιότερους;
την καριέρα τους στους σπερς ή γενικότερα;

για προσφορά μόνο στους Σπερς...
παρά το γεγονός ότι τα στατιστικά και η γενικότερη παρουσία του ήταν πολύ επιβλητική ο ναύαρχος μόνο αν είχε κάποιους τίτλους ακόμη θα μπορούσε να συγκριθεί με τον Ντάνκαν που δεν έχει αντίπαλο σε ένα τέτοιο δίλημμα αλλά μόνο όσον αφορά την καριέρα του στο NBA
διότι
στο international basket όταν ο Τζινόμπιλι με 2 χρυσά οργίαζε στα παγκόσμια και τους Ολυμπιακούς γκρεμίζοντας δυναστείες όπως η Γιουγκοσλαβία και η Αμερική από την κορυφή ενώ και φέτος στο πολύ δύσκολο ματς με την εθνική, μας έβαλε κάτω και μας κοπανούσε κυριολεκτικά ενώ και ο Ναύαρχος έχει 3 χρυσά μετάλλια με πολλές μεγάλες εμφανίσεις
αντίθετα ο Τιμόθεος στο ένα μεγάλο τουρνουά που αγωνίστηκε είδε τα ραδίκια ανάποδα καθώς δεν του άρεσε η αντιμετώπιση που είχε από τους διαιτητές και την έκανε με πανηγυρικό τρόπο

για μένα στο σύγχρονο μπάσκετ που οι άλλες χώρες είναι πολύ ανταγωνιστικές η καριέρα ενός μεγάλου παίκτη γίνεται πραγματικά ολοκληρωμένη μόνο με την συμμετοχή του και στην εθνική.
πχ η φετινή επιτυχημένη παρουσία του Κόμπε στους Ολυμπιακούς είναι ένα μεγάλο συν στην συνολική του πορεία όχι ότι θα τον έβλεπα με διαφορετικό μάτι αν δεν την είχε αλλά είναι πιο ολοκληρωμένο το πακέτο του βλέποντας τον πως μπορεί να ανταποκριθεί σε ένα παιχνίδι με διαφορετικού κανόνες από αυτό του NBA (αν και μεταξύ μας νομίζω να συμφωνείτε ότι οι αμερικανοί φέτος δεν πρέπει να είχαν σοβαρά προβλήματα ως προς την αντιμετώπιση που έτυχαν καθώς το παιχνίδι παίχτηκε στα δικά τους μέτρα αλλά βέβαια και αυτοί από την μεριά τους περπατούσαν στον αέρα και δεν άφησαν περιθώρια για αμφισβητήσεις....)

Καλη η διασταση που εδωσες στο θεμα..
tzagasdog
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 17 2008, 03:20 ) *
Καλη η διασταση που εδωσες στο θεμα..


Tim for the win...
ginobili for the title...
Air and King
QUOTE(sarounas @ Oct 17 2008, 00:44 ) *
δεν ξέρω τί ακριβώς ψηφίζουμε
παίκτες των σπερς ναι
αλλά
μόνο σύγχρονους ή και παλιότερους;
την καριέρα τους στους σπερς ή γενικότερα;

για προσφορά μόνο στους Σπερς...
παρά το γεγονός ότι τα στατιστικά και η γενικότερη παρουσία του ήταν πολύ επιβλητική ο ναύαρχος μόνο αν είχε κάποιους τίτλους ακόμη θα μπορούσε να συγκριθεί με τον Ντάνκαν που δεν έχει αντίπαλο σε ένα τέτοιο δίλημμα αλλά μόνο όσον αφορά την καριέρα του στο NBA
διότι
στο international basket όταν ο Τζινόμπιλι με 2 χρυσά οργίαζε στα παγκόσμια και τους Ολυμπιακούς γκρεμίζοντας δυναστείες όπως η Γιουγκοσλαβία και η Αμερική από την κορυφή ενώ και φέτος στο πολύ δύσκολο ματς με την εθνική, μας έβαλε κάτω και μας κοπανούσε κυριολεκτικά ενώ και ο Ναύαρχος έχει 3 χρυσά μετάλλια με πολλές μεγάλες εμφανίσεις
αντίθετα ο Τιμόθεος στο ένα μεγάλο τουρνουά που αγωνίστηκε είδε τα ραδίκια ανάποδα καθώς δεν του άρεσε η αντιμετώπιση που είχε από τους διαιτητές και την έκανε με πανηγυρικό τρόπο

για μένα στο σύγχρονο μπάσκετ που οι άλλες χώρες είναι πολύ ανταγωνιστικές η καριέρα ενός μεγάλου παίκτη γίνεται πραγματικά ολοκληρωμένη μόνο με την συμμετοχή του και στην εθνική.
πχ η φετινή επιτυχημένη παρουσία του Κόμπε στους Ολυμπιακούς είναι ένα μεγάλο συν στην συνολική του πορεία όχι ότι θα τον έβλεπα με διαφορετικό μάτι αν δεν την είχε αλλά είναι πιο ολοκληρωμένο το πακέτο του βλέποντας τον πως μπορεί να ανταποκριθεί σε ένα παιχνίδι με διαφορετικού κανόνες από αυτό του NBA (αν και μεταξύ μας νομίζω να συμφωνείτε ότι οι αμερικανοί φέτος δεν πρέπει να είχαν σοβαρά προβλήματα ως προς την αντιμετώπιση που έτυχαν καθώς το παιχνίδι παίχτηκε στα δικά τους μέτρα αλλά βέβαια και αυτοί από την μεριά τους περπατούσαν στον αέρα και δεν άφησαν περιθώρια για αμφισβητήσεις....)

Προφανως και ψηφιζουμε συγχρονους αλλα ειτε παλαιοτερους ψηφιζουμε ειτε συγχρονους κατα την αποψη μου ο μεγαλυτερος παιχτης στην ιστορια των Σπερς ειναι πλεον "μακραν" ο Ντανκαν.Ο Τζινομπιλι που τον εκτιμω σαν παιχτη δεν μπορει να συγκρηθει σαν μπασκετικη αξια με τον Ντανκαν διοτι απλα ο Ντανκαν εχει περασει σε επιπεδο "Greats" και "Legends" ισως το κορυφαιο τεσσαρι της ιστοριας αντιθετα ο Τζινομπιλι δεν ειναι καν κατεμε ουτε στους 20καλυτερους γκαρντ ever .Η καριερα ενος παιχτη κρινεται κυριως εκει που δινει 100 και 110 ματς το χρονο και οχι σε ενα τουρνουα 7-8 επισημων αγωνων ασχετα αν πετυχει η αποτυχει η δεν προσαρμοστει σε περιστασεις του International μπασκετ.Kαι εδω που τα λεμε με τους διαιτητες ειχε και το δικιο του μολις ακουμπαγε καποιον αντιπαλο του σφυριζαν φαουλ.Για μενα ο Κομπι ειτε κατεβαινε να παιξει με την Αμερικη ειτε δεν επαιρνε το χρυσο η Αμερικη παλι θα ηταν πολλα σκαλια πανω απο τον Τζινομπιλι και ας επαιρνε και τεσσερα χρυσα ο Μανου διοτι εκει που παιζουν τα απειρα ματς ο Κομπι,ο Ντανκαν ειναι παιχτες περασμενοι σε αλλο επιπεδο πλεον ενω ο Μανου ενας καλος παιχτης.Να σαι καλα.Στο συγχρονο μπασκετ η και στο παλεοτερο οι Αμερικανοι οταν κατεβασαν ανα περιοδο οτι καλυτερο ειχαν παντα κερδιζαν για πλακα(για μενα αυτο εγινε ολοκληρωτικα το 1992 και στην υποτημειμενη του 1996 που ηταν εκπληκτικη ομαδα και αυτη) διοτι και φετος δεν ηταν πληρης ελειπαν Ντανκαν Γκαρνετ Αμαρε Μακρειντι ενδεχομενως Πιρς Αλλεν και πολυ αλλοι βεβαια κατεβηκαν οι δυο καλυτεροι στον κοσμο αλλα και παλι οχι το καλυτερο που θα μπορουσαν.Να σαι καλα φιλε.
sarounas
QUOTE(Air and King @ Oct 19 2008, 13:25 ) *
Να σαι καλα
Να σαι καλα φιλε.

blink.gif


rolleyes.gif καλά είμαι
εύχομαι και συ το ίδιο...
αλλά νομίζω ότι οι ευχές δίνονται σε άλλο σημείο του φόρουμ icon_drunk.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.