Help - Search - Members - Calendar
Full Version: L.A. Lakers - Denver Nuggets
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
sacarame
VS

Πρόγραμμα :

Game 1 - Sun. April 29, Denver at L.A. Lakers, 3:30 p.m., ABC/R
Game 2 - Tue. May 1, Denver at L.A. Lakers, 10:30 p.m., TNT
Game 3 - Fri May 4, L.A. Lakers at Denver, 10:30 p.m., ESPN
Game 4 - Sun. May 6, L.A. Lakers at Denver, 9:30 p.m., TNT
Game 5 * Tue. May 8, Denver at L.A. Lakers, TBD
Game 6 * Thu. May 10, L.A. Lakers at Denver, TBD
Game 7 * Sat. May 12, Denver at L.A. Lakers, TBD, TNT

* ώρες Αμερικής


Σχόλια για την σειρά
JR_Swish
Oι 2 ομάδες συναντιούνται σε playoffs μετά από τους τελικούς της περιφέρειας του 2009 και στα ρόστερ τους από τότε παραμένουν μόλις 4 παίκτες συνολικά,ο Birdman για το Ντένβερ και οι Kobe,Bynum,Gasol για το LA.

Μπαίνουμε σε αυτή τη σειρά σε πολύ καλή φόρμα αφού το Ντένβερ έχει 8 νίκες στα τελευταία 10 παιχνίδια και πολλές από αυτές ήταν απέναντι σε ομάδες με τους ίδιους στόχους.Είναι σε εξαιρετική κατάσταση μετά το ASG o Αφλάλο και περιμένω να βοηθήσει ουσιαστικά στο σκοράρισμα αλλά κυρίως στην άμυνα του πάνω στον Kobe,επίσης περιμένω να στηριχθούμε στους βετεράνους μας Μίλερ και Χάρινγκτον.Αφήνω ένα ερωτηματικό για την απόδοση του Τάι γιατί στα περσινά playoffs με απογοήτευσε αρκετά η απόδοση του επίσης δε ξέρω κατά πόσο η frontline του LA θα του επιτρέψει να σκοράρει με τις διεισδύσεις προς το καλάθι που είναι το μεγαλύτερο όπλο του.
Νομίζω πως όλη η σειρά θα παιχτεί στην απόδοση της frontline του Λος Άντζελες,το Ντένβερ δεν έχει κάποιον να ματσάρει ή έστω να περιορίσει κυρίως τον Μπάινουμ και αυτό φάνηκε και στον τελευταίο μεταξύ μας παιχνίδι πριν 2 εβδομάδες.Όσο και εκπληκτική χρονιά να έκανε ο Φαρίντ του λείπει η εμπειρία να παίζει σε συνθήκες playoffs και απέναντι σε μια από τις πιο έμπειρες ομάδες.Ο Κωστάκης λογικά θα ξεκινάει τα παιχνίδια και αν μπαίνει δυνατά και με αποφασιστικότητα θα παίρνει κ περισσότερο χρόνο.Στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού με το Ορλάντο ο Καρλ δοκίμασε δίδυμο Κουφός στο 4 και Μοζγκόφ στο 5 ίσως να το δούμε και αυτό μέσα στο παιχνίδι πως θα αποδίδει με τον Κώστα πάνω στον Γκασόλ.
Γενικά δύσκολο το βλέπω να μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε δεν μπορέσαμε να το κάνουμε σε παιχνίδι που δεν έπαιζε και ο Κόμπε και παίζαμε με double team πάνω στον Bynum σχεδόν σε όσο έπαιξε.

Πάντως δεν ξέρω αν θα αποτυπωθεί στο τελικό σκορ της σειράς αλλά βλέπω να είναι μια πολύ πιο ανταγωνιστική σειρά από την περσινή με την Οκλαχόμα.Μπορεί πέρσι να ήταν για τα μάτια μου πολύ πιο ευχάριστη ομάδα να την παρακολουθήσεις οι Νάγκετς αλλά φέτος νομίζω είναι πιο ομάδα playoffs.
Η λογική λέει νίκη του LA στα 6 παιχνίδια (ίσως και 5),εγώ θα (παρα)είμαι αισιόδοξος και θα πω πως θα το σπρώξουμε στα 7.
Για να πάρει ρυθμό κι ο Αρτέστ βρε αδερφέ... tongue.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(redasterix7 @ Apr 27 2012, 13:56 ) *
Oι 2 ομάδες συναντιούνται σε playoffs μετά από τους τελικούς της περιφέρειας του 2009 και στα ρόστερ τους από τότε παραμένουν μόλις 4 παίκτες συνολικά,ο Birdman για το Ντένβερ και οι Kobe,Bynum,Gasol για το LA.

Μπαίνουμε σε αυτή τη σειρά σε πολύ καλή φόρμα αφού το Ντένβερ έχει 8 νίκες στα τελευταία 10 παιχνίδια και πολλές από αυτές ήταν απέναντι σε ομάδες με τους ίδιους στόχους.Είναι σε εξαιρετική κατάσταση μετά το ASG o Αφλάλο και περιμένω να βοηθήσει ουσιαστικά στο σκοράρισμα αλλά κυρίως στην άμυνα του πάνω στον Kobe,επίσης περιμένω να στηριχθούμε στους βετεράνους μας Μίλερ και Χάρινγκτον.Αφήνω ένα ερωτηματικό για την απόδοση του Τάι γιατί στα περσινά playoffs με απογοήτευσε αρκετά η απόδοση του επίσης δε ξέρω κατά πόσο η frontline του LA θα του επιτρέψει να σκοράρει με τις διεισδύσεις προς το καλάθι που είναι το μεγαλύτερο όπλο του.
Νομίζω πως όλη η σειρά θα παιχτεί στην απόδοση της frontline του Λος Άντζελες,το Ντένβερ δεν έχει κάποιον να ματσάρει ή έστω να περιορίσει κυρίως τον Μπάινουμ και αυτό φάνηκε και στον τελευταίο μεταξύ μας παιχνίδι πριν 2 εβδομάδες.Όσο και εκπληκτική χρονιά να έκανε ο Φαρίντ του λείπει η εμπειρία να παίζει σε συνθήκες playoffs και απέναντι σε μια από τις πιο έμπειρες ομάδες.Ο Κωστάκης λογικά θα ξεκινάει τα παιχνίδια και αν μπαίνει δυνατά και με αποφασιστικότητα θα παίρνει κ περισσότερο χρόνο.Στο τελευταίο δεκάλεπτο του παιχνιδιού με το Ορλάντο ο Καρλ δοκίμασε δίδυμο Κουφός στο 4 και Μοζγκόφ στο 5 ίσως να το δούμε και αυτό μέσα στο παιχνίδι πως θα αποδίδει με τον Κώστα πάνω στον Γκασόλ.
Γενικά δύσκολο το βλέπω να μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε δεν μπορέσαμε να το κάνουμε σε παιχνίδι που δεν έπαιζε και ο Κόμπε και παίζαμε με double team πάνω στον Bynum σχεδόν σε όσο έπαιξε.

Πάντως δεν ξέρω αν θα αποτυπωθεί στο τελικό σκορ της σειράς αλλά βλέπω να είναι μια πολύ πιο ανταγωνιστική σειρά από την περσινή με την Οκλαχόμα.Μπορεί πέρσι να ήταν για τα μάτια μου πολύ πιο ευχάριστη ομάδα να την παρακολουθήσεις οι Νάγκετς αλλά φέτος νομίζω είναι πιο ομάδα playoffs.
Η λογική λέει νίκη του LA στα 6 παιχνίδια (ίσως και 5),εγώ θα (παρα)είμαι αισιόδοξος και θα πω πως θα το σπρώξουμε στα 7.
Για να πάρει ρυθμό κι ο Αρτέστ βρε αδερφέ... tongue.gif



Βασικος παραγοντας της σειρας κατα τη γνωμη μου ειναι οι ψηλοι των Λεικερς. Ο Κομπι θα βρει δυσκολιες, ισως περιοριστει σε καποια παιχνιδια, αλλα μπορει να κρινει 1 ή 2 και αυτα να αποβουν καθοριστικα. Το Ντενβερ ειναι καλη ομαδα, αλλα νομιζω οτι δυσκολα θα καταφερει να καλυψει την ελλειψη του σταρ που θα παρει την ομαδα πανω του στα κρισιμα σημεια. Κι εγω βλεπω Κουφο πανω στον Παου, το ειχα ξαναγραψει αλλωστε, αλλα δεν ξερω ποιος θα συγκρατησει τον Μπαινουμ. Εχει σημασια επισης και το ματς απ στους SF γιατι χωρις World Peace οι Λεικερς χανουν σε βαθος εκει που απ την αλλη πλευρα υπαρχουν ο Γκαλιναρι και ο Τσαντλερ. Αν τα καταφερουν εκει οι Λεικερς, θα εχουν εξαφανισει ενα απ τα πλεονεκτηματα του Ντενβερ.
Προβλεψη: 4-2 για τους Λεικερς.
JR_Swish
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 28 2012, 02:33 ) *
[code][/code]Εχει σημασια επισης και το ματς απ στους SF γιατι χωρις World Peace οι Λεικερς χανουν σε βαθος εκει που απ την αλλη πλευρα υπαρχουν ο Γκαλιναρι και ο Τσαντλερ. Αν τα καταφερουν εκει οι Λεικερς, θα εχουν εξαφανισει ενα απ τα πλεονεκτηματα του Ντενβερ.


Ο Τσαντλερ είναι τραυματίας και θα αγωνιστεί ξανά από τη νέα χρονιά.Άλλωστε ο παίκτης που γύρισε από την Κίνα δεν έχει καμία σχέση με τον Τσαντλερ που ήταν την περσινή χρονιά στην ομάδα.
T.W.Is.M.
QUOTE(redasterix7 @ Apr 28 2012, 03:30 ) *
Ο Τσαντλερ είναι τραυματίας και θα αγωνιστεί ξανά από τη νέα χρονιά.Άλλωστε ο παίκτης που γύρισε από την Κίνα δεν έχει καμία σχέση με τον Τσαντλερ που ήταν την περσινή χρονιά στην ομάδα.


Ναι, εχεις δικιο, το ειχα ξεχασει. Και παλι ομως με τον Γκαλιναρι οι Ναγκετς εχουν πλεονεκτημα στη θεση 3 μετα την απουσια του MWP.
j-kidd13
QUOTE(T.W.Is.M. @ Apr 28 2012, 02:33 ) *
Εχει σημασια επισης και το ματς απ στους SF γιατι χωρις World Peace οι Λεικερς χανουν σε βαθος εκει που απ την αλλη πλευρα υπαρχουν ο Γκαλιναρι και ο Τσαντλερ.

Κοιτα ρε φιλε τι μπορει να προκαλεσει η απουσια παγκοσμιας ειρηνης,περα απο πολεμους και πολιτικες αναταραξεις....tongue.gif
JR_Swish


Πάμε μωρή ομάδα! shot.gif shot.gif

denv1-sm.gif denv1-sm.gif denv1-sm.gif
aegeansheed
Αλλαγή και οι 2 ψηλοί των Nuggets στα 6 λεπτά αυστηρά.
jasonick
Ρισκαρουν νταμπλ τιμ στον Μπραιαντ οι Ναγκετς και εχει βαλει 3 (!) τριποντα ο Μπλεικ.
Κακος ο Μαγκι, βαλε Κουφο ρε Καρλ οποιος τα εχει παει πολυ καλα (αν εβαζε και το σουτακι απο τα 6 μετρα θα ημουν στα ορια εκσπερματωσης tongue.gif ).
aegeansheed
O Μαγκή έπαιζε το 1ο με κάτι σαν κίτρινες κάλτσεις, στο 2ο βλέπω να παίζει με μαύρες. Τι συμβαίνει με αυτό το παιδί???
JR_Swish
Ο Τάι τα έχει δει όλα κωλυόμενα από τις τάπες του Μπάινουμ και έχει μπλοκάρει για τα καλά,γενικά σε όσα παιχνίδια playoffs που έχει παίξει και έχω δει είναι κατώτερος των προσδοκειών.
Πολύ κακή άμυνα ειδικά στο πρώτο 12λεπτο,μεγάλες αποστάσεις κακές και αργές περιστροφές κιέτσι δώσαμε πολλά ελεύθερα σουτ.
Νομίζω η 5άδα που πρέπει να ολοκληρώσει το παιχνίδι ο Κάρλ είναι Μίλερ,Αφλάλο,Γκάλο,Φαρίντ ή Χάρινγκτον,Κουφός.
Πολύ κακός ο Μαγκί αλλά κάτι τέτοιο περίμενα, πολύ καλοί οι Μίλερ και Αφλάλο,μπορούμε να το χτυπήσουμε το παιχνίδι γιατί οι Λέικερς δεν παίζουν κάτι το ιδιαίτερο.
JR_Swish

Τελικά μάλλον δεν μπορούσαμε να το χτυπήσουμε το ματς... biggrin.gif

Αν ο Μαγκί νομίζει ότι αξίζει συμβόλαιο 14 εκατ.,πόσα να πιστεύει ότι αξίζει ο Μπάινουμ??(πολύ τάπα ρε αδερφέ)
Γειά σου Τζαβέιλ χορατατζή... laugh.gif

Ελπίζω να είμαστε πιο ανταγωνιστικοί στα επόμενα παιχνίδια.
nikolas12
Έεεεεεεεεεεεεεεεεεεελα μωρή ομαδάρα. Ήδη κάναμε το 1-0 και όπως το βλέπω αν παρουσιαστούμε σοβαροί ειδικά μέσα στο Danver μπορούμε σκούπα ή έστω 4-1. Αν δεν είμαστε καλοί στα εκτός, ίσως το χάσουμε 3ο-4ο και γίνει 4-2.
koutsou10
νομιζω οτι οσες φορες κ να παιξουμε στην εδρα μας με το ντενβερ δεν θα χασουμε σχεδον ποτε... tongue.gif

ειδικα αν ειναι καλος ο κομπι οπως χτες,αφου δεν εκανε μονο τα γνωστα σουτακια του αλλα αρχιζει κ παιζει πιο κοντα στο καλαθι με διεισδισεις η ποστ μεσα στην ρακετα κ για αυτο αλλωστε εχουν βελτιωθει τα ποσοστα του.παιζει πολυ πιο δυνατα κ στην αμυνα κ στην επιθεση,γρηγορα κ θυμιζει τις καλες εποχες του...

αυτο που φαινεται ευκολα στα μεταξυ μας παιχνιδια ειναι οτι δεν μπορουν να αντιμετωπισουν τους 2 ψηλους μας οταν παιζουν μαζι αλλα κ ο τζορνταν χιλ ειναι πολυ καλος αφου ειναι φοβερος στο επιθετικο ρημπαουντ(εχει κερδισει κ στα 2 παιχνιδια μαχες με ψηλοτερους αντιπαλους αλλα κ με 2 αντιπαλους να πηδανε μαζι του 41.gif )...

στο ντενβερ θα ειναι τελειως διαφορετικα παιχνιδια κ σιγουρα πολυ πιο δυσκολα απο τα 2 πρωτα αφου εχουμε ενα θεμα στα εκτος εδρας.πιστευω ομως πως μπορουμε να την σπασουμε την εδρα,αν συνεχισει το ιδιο καλα ο κομπι κ παιξουν τα αναμενομενα οι 2 πυργοι... smiley.gif

geo82
Λογικά ένα από τα 2 ματς στο Denver θα το πάρουν οι Lakers.
koutsou10
πολυ καλο ξεκινημα για το ντενβερ κ τον λοουσον(13π) με 30-14 στο τελος του 1ου δωδεκαλεπτου...

κ εκει που ολα πηγαιναν μια χαρα για τον κομπι(μονο αυτος κ ο γκασολ φαινεται να προσπαθουν),του εδωσαν ενα επιθετικο
που δεν ηταν κ του εκαναν καθαρα φαουλ εκει που σουταρε κ δεν εδωσαν βολες???

αλλο χαρακτηριστικο μαλιστα ειναι οτι 1η φορα περασαν μπροστα σε ολη την σειρα οι ναγκετς...

19-0 σερι οι ναγκετς κ δειχνουν να μην χανουν τιποτα...
μετα απο αυτο θα περιμενα ο κοσμος στο ντενβερ να ειναι πιο <<ανεβασμενος>> αφου η διαφορα εχει φτασει τους 20...
κ δυστυχως ολα αυτα γινονται ενω ο κουφος εχασε την θεση του στην βασικη 5αδα απο τον μοζγκοφ...
aegeansheed
QUOTE(koutsou10 @ May 5 2012, 06:11 ) *
κ δυστυχως ολα αυτα γινονται ενω ο κουφος εχασε την θεση του στην βασικη 5αδα απο τον μοζγκοφ...


Ευτυχώς για το Denver!
koutsou10
QUOTE(aegeansheed @ May 5 2012, 06:20 ) *
Ευτυχώς για το Denver!


μα φιλε aegeansheed ο μοζγκοφ ειναι κακος,εχει 0-2 σουτ,2 ρημπαουντ κ 2 λαθη κ η αμυνα πανω στον μπαηνουμ δεν θα ελεγα πως ειναι δικη του η ευθυνη που δεν εχει βαλει τιποτα αλλα τα νταμπλ τιμ...

δεν τον πιστευεις τον κουφο η απλα ετσι το εγραψες?

16 ποντους η διαφορα στο ημιχρονο για το ντενβερ...
μου φαινεται οτι για αυτη την ομαδα του ντενβερ πολυ σημαντικο ρολο παιζει η ψυχολογια κ αυτο φαινεται απο το σερι που οταν αρχισε να βαζει ο λοουσον ανεβηκε η ψυχολογια κ δεν εχαναν σχεδον τιποτα κ οι αλλοι,μετα εχασαν καποια σουτ κ εγινε ενα σερι απο τους λεηκερς αλλα οταν ξαναμπηκε ο λοουσον ξαναεκαναν ενα σερι μαζι κ με τον μακγκι που ειναι ανελπιστα καλος κ στην επιθεση στο ενας εναντιον ενος με τον μπαηνουμ...

ταη λοουσον 18ποντους με 7-11 σουτ κ οι περισσοτεροι με διεισδισεις η κοντινα σουτακια...
aegeansheed
Κοίτα ο Κουφός δεν "πήγε" στα δύο πρώτα ματς. Έχεις 3 ψηλούς για το "5" για τους οποίους έχει αποφασίσει: τον McGee λόγω expiring contract να τον φέρνεις από τον πάγκο (και ας είναι ο καλύτερος από τους τρεις) και να ξεκινάς έναν από τους άλλους δύο. Ο Κουφός έπαιρνε τα starts αφού έκανε καλό Μάρτη και Απρίλη στη regular, αλλά τώρα κρίνεται η επιβίωση των Nuggets. Γιατί πιστεύεις ότι πρέπει να ζήσει και να πεθάνει με τον Κουφό ο Karl, ενώ έχει επιλογές?

Ο Mozgov στα πρώτα δύο "στα χαρτιά" πήγε καλύτερα από τον Κουφό (από τα stats το λέω, αυτό είναι το πρώτο ολόκληρο παιχνίδι που βλέπω μετά από μισό game1) και οι Nuggets παίζουν την τύχη τους αυτή τη στιγμή. Δεν ξέρω τι πλάνο είχε ο Karl για το παιχνίδι πέραν από τη στρατηγική να τρέχουν συνέχεια με σκοπό να εξαντληθεί ο αντίπαλος που είναι απροπόνητος στις αναπνοές στο υψηλό επίπεδο του Rocky Denver, αλλά το μόνο σίγουρο πριν ξεκινήσει το παιχνίδι (και είχε διαρρεύσει μάλιστα) ήταν το start της Αρκούδας.

Τον Mozgov τον κρίνεις λίγο νωρίς για την ώρα, αλλά τόσο αυτός, όσο και ο Κουφός, είναι οι λιγότερο κατάλληλοι ψηλοί κατά των τεράτων της frontline του LA σε σχέση με τον McGee. Θεωρώ ότι μπορεί να πάρει περισσότερο χρόνο ο McGee στα 2 παιχνίδια στο Denver λόγω run n gun.

Εσύ είσαι με τον Κουφό ή με το Denver?


Για την άμυνα στον Bynum πρόσεξα double και triple team πολλές φορές και παρατηρώ ότι με αυτόν τον τρόπο τον κρατάνε χωρίς να μπορεί να κάνει το post roll του. Σε μία φάση μάλιστα που πήγε πάνω του ως τρίτος ο Miller φάνηκε να του έκανε αρκετό distraction, ώστε να την δώσει αμέσως έξω, που κατέληξε σε άστοχο τρίποντο του Barnes νομίζω.
koutsou10
QUOTE(aegeansheed @ May 5 2012, 06:59 ) *
Κοίτα ο Κουφός δεν "πήγε" στα δύο πρώτα ματς. Έχεις 3 ψηλούς για το "5" για τους οποίους έχει αποφασίσει: τον McGee λόγω expiring contract να τον φέρνεις από τον πάγκο (και ας είναι ο καλύτερος από τους τρεις) και να ξεκινάς έναν από τους άλλους δύο. Ο Κουφός έπαιρνε τα starts αφού έκανε καλό Μάρτη και Απρίλη στη regular, αλλά τώρα κρίνεται η επιβίωση των Nuggets. Γιατί πιστεύεις ότι πρέπει να ζήσει και να πεθάνει με τον Κουφό ο Karl, ενώ έχει επιλογές?

Ο Mozgov στα πρώτα δύο "στα χαρτιά" πήγε καλύτερα από τον Κουφό (από τα stats το λέω, αυτό είναι το πρώτο ολόκληρο παιχνίδι που βλέπω μετά από μισό game1) και οι Nuggets παίζουν την τύχη τους αυτή τη στιγμή. Δεν ξέρω τι πλάνο είχε ο Karl για το παιχνίδι πέραν από τη στρατηγική να τρέχουν συνέχεια με σκοπό να εξαντληθεί ο αντίπαλος που είναι απροπόνητος στις αναπνοές στο υψηλό επίπεδο του Rocky Denver, αλλά το μόνο σίγουρο πριν ξεκινήσει το παιχνίδι (και είχε διαρρεύσει μάλιστα) ήταν το start της Αρκούδας.

Τον Mozgov τον κρίνεις λίγο νωρίς για την ώρα, αλλά τόσο αυτός, όσο και ο Κουφός, είναι οι λιγότερο κατάλληλοι ψηλοί κατά των τεράτων της frontline του LA σε σχέση με τον McGee. Θεωρώ ότι μπορεί να πάρει περισσότερο χρόνο ο McGee στα 2 παιχνίδια στο Denver λόγω run n gun.

Εσύ είσαι με τον Κουφό ή με το Denver?


σε αυτα που λες εχεις απολυτο δικιο κ επειδη εχω δει κ τα 2 ματς στο λος αντζελες ο κουφος ηταν καλυτερος στο 1 παιχνιδι απο τον μοζγκοφ αλλα στο 2 παιχνιδι ηταν αρκετα καλυτερος ο ρωσος.οχι τοσο στατιστικα οσο στην αμυνα πανω στον μπαηνουμ,στις τοποθετησεις του αλλα κ στην ενεργεια του...

η αληθεια ειναι οτι παρακολουθησα φετος πολυ το ντενβερ γιατι μου αρεσε η ομαδα αλλα ειμαι κ λιγο με τον κουφο... smiley.gif
koutsou10
κακος ο κομπι στην 3η περιοδο,κυριως με καποια λαθη που εχει κανει αλλα κ καποια ευκολα σουτ που δεν εχει βαλει...
παρολαυτα ο μπαηνουμ εχει βαλει 11 ποντους ολους στην 3η κ η διαφορα επεσε στους 6,εχουν κανει κ καποια λαθη οι διαιτητες οπως το καθαρο γκολτεντινγκ του μακγκι κ καποια φαουλ που δεν πολυηταν αλλα λογικο ειναι να παιζουν λιγο εδρα...
πανω στην ωρα σφυριξαν κ βηματα στον μπαρνς κ το βλεπουν στο βιντεο...κ αλλο λαθος οτι εβγαλαν οι λεηκερς=μπαρνς...
νομιζω μαζευτηκαν πολλα...χεχεχε

χανουμε με 7 στο τελος της 3η περιοδου κ φαινεται οτι το ντενβερ δεν εχει τον παιχτη που θα βγει μπροστα,θα ξεχωρισει κ θα παρει την ομαδα στις πλατες του.στο 2 ημιχρονο δεν συνεχισε το ιδιο καλα ο λοουσον,οχι οτι δεν ειναι καλος αλλα βρηκαν οι λεηκερς τροπο να τον περιορισουν σχετικα με αλλαγες των περιφερειακων κ κλεισιμο προς το ντραηβ του σχεδον ολων των αμυντικων...

για να δουμε τι θα γινει στην 4η περιοδο...
koutsou10
χασαμε απο τους καλυτερους ναγκετς με 84-99(το σκορ δεν αντικατοπτριζει το ματς) με λιγη βοηθεια απο τους διαιτητες βεβαια,αφου καποια φαουλ που πηραν δεν δινονται στα πλεη οφ ποτε αλλα κ καποιες φορες που εβγαινε η μπαλα εξω καθαρα απο τους ιδιους την εδιναν ξανα στους ναγκετς...

τελσπαντων για την ηττα φταιει κυριως οτι κανενας απο τους σταρ μας δεν εποιασε καλη αποδοση κ σχεδον ποτε οι 2 απο τους 3 μαζι,την ιδια χρονικη στιγμη περιοδο εννοω...

ο κομπι ηταν πολυ καλος στο 1 ημιχρονο κ στο 2 ηταν πολυ κακος κ δεν σκοραρε απο το 7 λεπτο της 3 περιοδου κ μετα...
ο μπαηνουμ στο 1 ημιχρονο ηταν πολυ κακος,στην 3 περιοδο πολυ καλος αφου εβαλε τους περισσοτερους ποντους του εκει αλλα πηρε κ πολλα ρημπαουντ,αλλα στην 4 εκανε πολλα λαθη κ δεν ηταν το ιδιο καλος με την 3η περιοδο.στην αμυνα του πανω στον μακγκι ηταν αργος στις αντιδρασεις στα κοψιματα του μακγκι αλλα κ στο ενας εναντιον ενος...
ο γκασολ παλι ειχε καποιες εκλαμψεις στην επιθεση κ ηταν αρκετα καλος αλλα στην αμυνα ηταν κακος αφου ο χαρινγκτον τον εκανε οτι ηθελε αυτο το λιγο που επαιξε αλλα κ ο φαριντ κερδισε τις περισσοτερες,σχεδον ολες,τις μονομαχιες στα ρημπαουντ...

παμε για το 4 παιχνιδι κ νομιζω πως θα περασουμε ευκολα απο το ντενβερ αν ποιασουν μια ικανοποιητικη αποδοση αυτοι οι 3 παιχτες αφου φανηκε οτι κ με την οχι πολυ καλη αποδοση αυτων το ντενβερ δυσκολευτηκε... smiley.gif
Nuntius
Τον αγώνα δεν τον είδα αλλά μπράβο στους Nuggets. Συμπαθέστατη ομάδα smiley.gif
JR_Swish
Ευχαριστούμε ρε Νούντιε! smiley.gif

Δε ξέρω τι είδε ο koutsou περί διαιτησίας αλλά ένα φάουλ που παίρνει ο Γκάλο προς το τέλος που δεν ήταν(όμως το ριμπ πάει κατευθείαν στον Μίλερ που είναι κάτω από το καλάθι μόνος του),άλλο ένα που παίρνει ο Τάι στην αρχή από τον Blake που περισσότερο είναι επιθετικό και μία φορά που βγάζει τη μπάλα ο Brewer και δίνεται ανάποδα δεν είναι βοήθεια από τη διαιτησία.
Μπορώ εύκολα να βγάλω 3 4 φάσεις που δόθηκαν λανθασμένα υπέρ του LA από το πρώτο ματς αλλά δεν έχει σημασία,η φετινή χρονιά νομίζω δεν έχει στραβά υπέρ κάποιας ομάδας και είναι ένας λόγος που δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση για κάποιον να μην πάρει το πρωτάθλημα.(προσωπική άποψη)

Σίγουρα έπαιξε ρόλο η όχι και τόσο καλή απόδοση των 3 αστέρων του LA αλλά επειδή παίζουν κι άλλοι, το Ντένβερ έχει κάνει τρομερή αμυντική προσπάθεια που παρόμοια της έχει κάνει μόνο στο παιχνίδι με το Miami στο Pepsi Center.Για πρώτη φορά μέσα στη σειρά μπορείς να πεις ότι περιορίστηκε ο Μπάινουμ (όσο είναι δυνατόν αυτό να γίνει γιατί το Ντένβερ ξεκάθαρα δεν έχει παίκτη που μπορεί να τον παίξει στα ίσια).O Μοζγκόφ έπαιξε λίγο μόλις 14 λεπτά αλλά έχει κάνει το πιο προσηλωμένο παιχνίδι του στους Νάγκετς τουλάχιστον αμυντικά,ο Τζαβέιλ έδειξε στο δεύτερο ματς να βρίσκει τα πατήματα του (από την κατρακύλα του πρώτου) και στο τρίτο ήταν και στις δυο μεριές του γηπέδου μάλλον ο mvp του παιχνδιού,έχει κάνει και 2 up and under κινήσεις μέσα στο παιχνίδι που έτριβα τα μάτια μου.
Ο Φαρίντ ενέργεια ενέργεια και ξανά ενέργεια μέχρι να σβήσει ο ήλιος.Ο Τάι επιτέλους δείχνει και στα playoffs την αξία του,δεν σούταρε και πολύ καλά από μεσαία απόσταση αλλά εκμεταλλεύτηκε την ταχύτητα του και βρήκε διαδρόμους προς το καλάθι.Ο Καρλ έπαιξε πολύ δυνατά τον Kobe με double teaming και triple ορισμένες φορές στην αρχή αφού οι Lakers δεν είχαν καλή κυκλοφορία και επειδή όπως έδειξαν τα προηγούμενα παιχνίδια ο Αφλάλο μετά από κάποιο σημείο κουραζόταν και δεν απέδιδε πάνω σε αυτό το μαρκάρισμα έριξε επάνω του και τον Γκάλο (πέρα από τον Brewer) που απέδωσε μια χαρά.

Ο Κουφός ούτε δευτερόλεπτο συμμετοχής αφού πλήρωσε τις πολύ κακές εμφανίσεις που έκανε στα 2 πρώτα ματς.

Σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολο παιχνίδι το 4ο της σειράς το Denver θα πρέπει να δείξει την ίδια προσήλωση αμυντικά (εντάξει δεν μπορεί να περιμένει κάποιος από ομάδα του Καρλ άμυνα Bulls) και να πάρει περισσότερες βοήθειες επιθετικά από Al Buckets και Γκάλο καθώς περιμένω τους Lakers να μπουν πολύ πιο δυνατά από χθες.
koutsou10
πολυ σημαντικη νικη εκτος εδρας για τους λεηκερς κ ετσι εκαναν το 3-1 στην σειρα...

το παιχνιδι ηταν ντερμπι αφου οι μεγαλυτερες διαφορες ηταν 7 για το ντενβερ κ 6 για τους λεηκερς χωρις να τις κρατησει για πολυ καμια ομαδα απο τις 2...

χρειαστηκαμε 2 τριποντα απο τις απεναντι γωνιες του σεσιονς πρωτα κ του μπλεηκ μετα,ενω ο γκαλιναρι εκανε φλοπ σε σκρην στην μπαλα στο 1ο κ σε διεισδιση του κομπι στο 2ο παλι...

μαλιστα ο τζορνταν χιλ ηταν πολυ καλυτερος απο τον γκασολ κ ειχε 12 ποντους κ 11 ρημπαουντ αλλα βοηθησε παρα πολυ στην αμυνα αλλα κ φυσικα εκει που ειναι φοβερος,στα επιθετικα ρημπαουντ...
νομιζω θα παιξει πολυ σημαντικο ρολο αυτος ο παιχτης για εμας φετος κ δειχνει ως τωρα οτι μας βοηθαει παρα πολυ...

απο τους ναγκετς ξεχωρισε ο γκαλιναρι αλλα κ ο αντρε μιλερ(ειδικα στο 1ο ημιχρονο)...
ηταν κ πολυ αστοχοι στα τριποντα κ στις περισσοτερες επιθεσεις αν δεν εβγαινε ο αιφνιδιασμος,εκαναν το σουτ τους πολυ κοντα στο τελος της επιθεσης τους...
JR_Swish

3-1 για τους Λέικερς και η σειρά σιγά-σιγά παίρνει το δρόμο της,μέτρησε η διαφορά στην εμπειρία αλλά και στην ικανότητα να καθαρίζουν παιχνίδια των 2 ομάδων.
Το Ντένβερ σε καμία περίπτωση δεν έπαιξε τόσο δυνατά αμυντικά όσο το τρίτο παιχνίδι έδωσε αρκετά ελεύθερα σουτ και επίσης αρκετές φορές κυρίως ο Κόμπε βρήκε ελεύθερους διαδρόμους προς το καλάθι,αλλά επειδή στο πρώτο ημίχρονο οι Νάγκετς έβρισκα τον τρόπο να παίρνουν πόντους στην επίθεση αυτή η αμυντική αστάθεια δεν είχε απεικόνιση στο σκορ.Στο δεύτερο δυσκολέψαν τα πράγματα στην επίθεση αφού οι Λέικερς βελτιώθηκαν στο αμυντικό κομμάτι,κουράστηκαν και οι Λόσον,Φαρίντ (ο οποίος έχασε μερικά σημαντικά ριμπάουντ στο 4ο) αλλά και Μαγκί (καθώς έπαιξε σχεδόν όλο το δεύτερο ημίχρονο,εδώ ο Καρλ ίσως έπρεπε να χρησιμοποιήσει περισσότερο τον Μοζγκοφ) και ήρθε και ένα χαζό flop προς το τέλος του Γκάλο (εγώ για flop το βλέπω πάντως) σε μια από τις τελευταίες επιθέσεις του παιχνιδιού,τη στιγμή που το ματς ήταν ισόπαλο,επίθεση είχαν οι Λέικερς και μέσω της βουτιάς του βρήκε ελεύθερο τρίποντο ο Σέσιονς και γειά χαρά...

geo82
Κι εμένα για flop μου φάνηκε. Χαζό λάθος, εξέθεσε την ομάδα του και έφαγαν τρίποντο. Πάντως, ως ουδέτερος, το ευχαριστήθηκα το παιχνίδι.
Gravedigger
QUOTE (koutsou10 @ May 7 2012, 07:23 ) *
μαλιστα ο τζορνταν χιλ ηταν πολυ καλυτερος απο τον γκασολ κ ειχε 12 ποντους κ 11 ρημπαουντ αλλα βοηθησε παρα πολυ στην αμυνα αλλα κ φυσικα εκει που ειναι φοβερος,στα επιθετικα ρημπαουντ...

Για όλους αυτούς που κλαιγόντουσαν για τον τελειωμένο Fisher.
T.W.Is.M.
QUOTE(Gravedigger @ May 7 2012, 17:36 ) *
Για όλους αυτούς που κλαιγόντουσαν για τον τελειωμένο Fisher.


Για μενα ειναι αυτο... smile.gif
Αυτο δειχνει το ποσο ανεπαρκεις ηταν ο Murphy κι ο McRoberts. Εναντιον των Μαβερικς παντως ο "τελειωμενος" ειχε 8,3 ποντους με 58% ευστοχια και επαιζε σχεδον 24'. Στην Οκλαχομα, οχι σε τιποτα μπομπογατες της Σαρλοτ. Του χρονου βεβαια πολυ αμφιβαλλω αν θα εχουμε το Jordan Hill στην ομαδα...
Gravedigger
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 7 2012, 18:06 ) *
Για μενα ειναι αυτο... smile.gif
Αυτο δειχνει το ποσο ανεπαρκεις ηταν ο Murphy κι ο McRoberts. Εναντιον των Μαβερικς παντως ο "τελειωμενος" ειχε 8,3 ποντους με 58% ευστοχια και επαιζε σχεδον 24'. Στην Οκλαχομα, οχι σε τιποτα μπομπογατες της Σαρλοτ. Του χρονου βεβαια πολυ αμφιβαλλω αν θα εχουμε το Jordan Hill στην ομαδα...

Όχι δεν στόχευα κάπου...!Γενικά για τους οπαδούς των Lakers που είχαν θεοποιήσει τον Fisher...Πολύ πιο χρήσιμος παίχτης ο Hill,και μετά την άφιξη του Sessions απλά ο Fisher δεν χρειαζόταν.
koutsou10
QUOTE(Gravedigger @ May 7 2012, 18:22 ) *
Όχι δεν στόχευα κάπου...!Γενικά για τους οπαδούς των Lakers που είχαν θεοποιήσει τον Fisher...Πολύ πιο χρήσιμος παίχτης ο Hill,και μετά την άφιξη του Sessions απλά ο Fisher δεν χρειαζόταν.


ενταξει δεν νομιζω να εχει θεοποιησει κανεις τον ντερεκ,απλα ηταν η σημαια μας κ αυτα τα σουτ που εχει βαλει κ εχουμε παρει πρωταθληματα ειναι αξεχαστα...
δεν σου κρυβω οτι θα τον ηθελα του χρονου να γυρισει σαν μπακ απ του σεσιονς(για να αποσυρθει σε εμας) κ να δωσουμε ανταλλαγη τον μπλεηκ που δεν κανει κ πολλα σαν λεηκερ(χτες βεβαια εβαλε το κρισιμο τριποντακι του)αλλα κ παλι τις περισσοτερες φορες ειναι καταστροφικος...

κ αυτος ο μπαρνς με εχει απογοητευσει απιστευτα,δεν φτανει που κανει το ενα λαθος πισω απο το αλλο,οι επιλογες του στην αμυνα ειναι καταστροφικες για την ομαδα του,αφου κανει φαουλ σε φασεις που δεν χρειαζεται κ σε αλλες που χρειαζεται δεν κανει,πολυ αψυχολογητος κ για αυτο νομιζω πως σιγουρα δεν πρεπει να του ανανεωσουμε το συμβολαιο του χρονου κ να το κανουμε στον εμπανκς που φαινεται οτι του αξιζει μια ευκαιρια για να παιρνει χρονο συμμετοχης...

φιλε τουισμ γιατι λες οτι δεν νομιζεις να ανανεωσει ο χιλ?

SG3ptshooter
Εδώ έχουμε εμπιστοσύνη στο Hill για παραμονή σύμφωνα με τους LA Times:
QUOTE
Hill will be a free agent after the season, though it seems increasingly probable the Lakers will try to bring him back

αλλά μην ξεχνάμε ότι ο αγόραρος αντιμετωπίζει και αυτό το πρόβλημα:
QUOTE
even though he faces a third-degree felony assault charge in Houston for allegedly choking a former girlfriend in February.

Περισσότερες λεπτομέρειες για το νομικό ζήτημα εδώ.
geo82
Όντως πολύ χρήσιμος παίκτης ο Hill. Πλέον δεν πιάνει καρδιακό τους οπαδούς των Lakers κάθε φορά που βγαίνει ο Gasol ή ο Bynum για ανάσες.
T.W.Is.M.
QUOTE(Gravedigger @ May 7 2012, 18:22 ) *
Όχι δεν στόχευα κάπου...!Γενικά για τους οπαδούς των Lakers που είχαν θεοποιήσει τον Fisher...Πολύ πιο χρήσιμος παίχτης ο Hill,και μετά την άφιξη του Sessions απλά ο Fisher δεν χρειαζόταν.


Εννοειται οτι Sessions, Blake και Fisher δε χωρουσαν ολοι μαζι. Και εννοειται οτι ο Fisher δεν επρεπε να ειναι ο βασικος. Απλα προτιμουσα το Fisher αντι του Blake. Καταλαβαινω γιατι δε δοθηκε ο Blake(θα ηταν και ακαιρο κιολας να το συζηταμε αυτο τωρα), αλλα υπαρχει κι αλλο ενα θεμα. Επειδη ο Sessions ειναι αναβαθμιση σε σχεση με τους προηγουμενους PG που ειχαμε τα προηγουμενα χρονια, ας μην τον υπερεκτιμησουμε κι αυτον. Στο ρολο που θα ειχε ο Fisher με λιγο περισσοτερες αρμοδιοτητες ειναι πολυ καλος. Αν του ζητησουμε περισσοτερα, αμφιβαλλω.

QUOTE(koutsou10 @ May 7 2012, 19:28 ) *
φιλε τουισμ γιατι λες οτι δεν νομιζεις να ανανεωσει ο χιλ?


Δεν ειπα οτι δε θα ανανεωσει. Ειπα οτι μπορει να μην τον εχουμε του χρονου. Για τον παρακατω λογο:

QUOTE(SG3ptshooter @ May 7 2012, 20:05 ) *
αλλά μην ξεχνάμε ότι ο αγόραρος αντιμετωπίζει και αυτό το πρόβλημα:

Περισσότερες λεπτομέρειες για το νομικό ζήτημα εδώ.

T.W.Is.M.
Συγχαρητηρια στους Ναγκετς που καταφεραν να ξαναφερουν τη σειρα στο Ντενβερ. Αν ξαναβρουν τετοιους Λεικερς, θα την ξαναφερουν στο ΛΑ και πολυ πιθανον να πανε και στην Οκλαχομα.
Οσο για τους δικους μου: Σπιτι σας! Ολοι! angry_red.gif
koutsou10
πολυ κακοι οι λεηκερς χτες(ισως το χειροτερο παιχνιδι,αν θυμαμαι καλα στην εδρα μας για φετος)...

απο την αρχη του παιχνιδιου μεχρι το τελος πισω κ με τον γκασολ να ειναι παρα πολυ κακος,τον κομπι να ξεκιναει ασχημα αλλα να γινεται καλυτερος στην συνεχεια κ τον μπαηνουμ να χανει τις περισσοτερες μαχες απο τον μαγκι σε αμυνα κυριως αλλα κ σε επιθεση...

κ ενω ειχαμε τετοια πολυ κακη εμφανιση,το μονο θετικο ηταν οτι το παιχνιδι το γυρισαμε ενω βρεθηκαμε να χανουμε μεχρι κ με 15 στην 4η περιοδο,εβαλε ο κομπι 3 συνεχομενα 3ποντα κ εκανε το παιχνιδι ντερμπι κ μαζι με τους ναγκετς που ηταν αστοχοι στις βολες,μπορουσαμε να φερουμε το παιχνιδι στα ισια κ να παει παραταση αλλα ηταν αστοχος ο κομπι στο τελος...

ο αντρε μιλερ ηταν απιστευτα καλος με τρομερη αντιληψη των φασεων κ της εξελιξης τους(εδωσε τουλαχιστον 5 πασες παρε βαλε κατω απο το καλαθι)κ εβαλε κ 24ποντους με καταπληκτικα ποσοστα...
ο καρλ ειπε μαλιστα σε δηλωσεις του(πριν το παιχνιδι) οτι ειναι μεσα στους 10 καλυτερους ασους εβερ,καπως υπερβολικο νομιζω αλλα ειναι σιγουρα μεσα στους 10 καλυτερους εν ενεργεια σιγουρα.ισως να ειναι μια προσπαθεια του καρλ να μεταπεισει τον μιλερ να κατσει γιατι θυμαμαι καποια στιγμη στην χρονια ειπε ο μιλερ οτι θελει να παει σε μια ομαδα που να ειναι βασικος κ να περνει πιο πολυ χρονο...

καναμε τα ευκολα δυσκολα κ δυστυχως νομιζω πως θα παει στα 7 παιχνιδια η σειρα κ φυσικα θα περασουμε... smiley.gif
captain charisma
μηπως το χασαν επιτηδες οι λεικερς ετσι ωστε ο παγκοσμια ειρηνη να παιξει στο 7 ματς (γτ εκει το βλεπω να πηγαινει η σειρα) και να παρει παιχνιδια στα ποδια του ωστε να ειναι ετοιμος με οκλαχομα
geo82
Κι εγώ το σκέφτηκα αυτό.
NBAer
QUOTE(geo82 @ May 10 2012, 13:59 ) *
Κι εγώ το σκέφτηκα αυτό.

Πολυ κακως το σκεφτηκατε. Δεν υφισταται τετοια περιπτωση με το σκορ στο 3-2 και να παιζουν στο Ντενβερ. smile.gif
JR_Swish

Τα πράγματα είναι απλά,όποιος είδε τα τελευταία 6 λεπτά του παιχνιδιού και κατάλαβε ότι οι Λέικερς δεν ήθελαν τη νίκη είναι λίγο κολλημένος στο ότι όλα κρίνονται στο παρασκήνιο.

Το Ντένβερ πάντως δε μπορεί να ελπίζει ότι θα ξανακερδίσει τους Λέικερς στηριζόμενο μόνο σε 2 παίκτες (Dre,McGee) και όλοι οι άλλοι μέτριοι και κάτω του μετρίου,έγινε μία και δεν πρόκειται να ξαναγίνει.
T.W.Is.M.
QUOTE(redasterix7 @ May 10 2012, 17:14 ) *
Τα πράγματα είναι απλά,όποιος είδε τα τελευταία 6 λεπτά του παιχνιδιού και κατάλαβε ότι οι Λέικερς δεν ήθελαν τη νίκη είναι λίγο κολλημένος στο ότι όλα κρίνονται στο παρασκήνιο.

Το Ντένβερ πάντως δε μπορεί να ελπίζει ότι θα ξανακερδίσει τους Λέικερς στηριζόμενο μόνο σε 2 παίκτες (Dre,McGee) και όλοι οι άλλοι μέτριοι και κάτω του μετρίου,έγινε μία και δεν πρόκειται να ξαναγίνει.


Το Ντενβερ εχει ενα συγκεκριμενο τροπο παιχνιδιου και ενα συγκεκριμενο πλανο. Αν αυτο δουλεψει, καλως. Αν οχι, οι Λεικερς ειναι φαβορι. Μεσα στο Ντενβερ ομως ειναι πολυ πιο δυσκολο για τους Λεικερς να εχουν τις επιστροφες που πρεπει και ταυτοχρονα να ειναι το ιδιο επιθετικοι(aggressive που λενε και στο χωριο μου) και αποτελεσματικοι στην επιθεση, οσο στο Staples. Πιστευα απ την αρχη της σειρας οτι μπορουσαμε να παρουμε ενα ματς στο Ντενβερ. Το πηραμε και δε βλεπω να παιρνουμε αλλο. Το πιο σημαντικο στοιχειο ειναι κατα τη γνωμη μου ο ρυθμος και η παρουσια των ψηλων των Λεικερς. Αν κυριαρχησουν οι Μπαινουμ και Παου Γκασολ, τοτε μπορουν οι Λεικερς να παρουν το παιχνιδι.
Το σεναριο να εχασαν οι Λεικερς για να παιξει ο Metta στη σειρα με την Οκλαχομα(γιατι αν κερδιζαμε το 5ο παιχνιδι, θα εχανε το πρωτο ματς με τη Θαντερ) δεν το θεωρω πιθανο και ακομα κι αν το εκαναν οι Λεικερς δεν το θεωρω σοβαρη κινηση. Δε νομιζω ομως οτι εγινε, απλα πιστευω οτι υποτιμησαν τον αντιπαλο και πολυ κακως εκαναν. Το αποτελεσμα ηταν να μπει το Ντενβερ πιο δυνατα και να κερδισει.
Νομιζω οτι οι διαφορες στο στυλ των ομαδων ειναι τετοιες, που οταν η μια ομαδα αποδιδει καλα, αυτοματα κανει την αλλη να μην αποδιδει.
aegeansheed
Η πραγματική ιστορία πίσω από την ήττα των Lakers στο Stapless. Απίστευτο...

Η Jeanie Buss οργάνωσε το στήσιμο. Για όποιον δεν πιστεύει ας ψάξει λίγο τις σχέσεις της με τον Zen Master και το πώς έχει πάρει τα δαχτυλίδια του και μετά πώς πήρε τα δαχτυλίδια της (για εκείνην εννοώ)...
jasonick
Δεν παίζει να ισχύει αυτό με τις ήττες για τον MWP.
Καταρχάς μόνο και μόνο η καταπόνεση του Kobe με τα έξτρα ματς τη στιγμή που οι Thunder έχουν πόσες μέρες ξεκούραση θα ήταν μεγάλο μείον για τους Lakers.
Για τον Κουφό που λέγατε, όντως δεν τα πήγε καλά στους δύο πρώτους αγώνες αλλά δεν ήταν και τελείως αρνητικός. Πιστεύω πάντως ότι το DNP που παίρνει είναι άδικο αφού θα μπορούσε να ματσάρει καλύτερα τον Gasol από ότι ο Farried.
koutsou10
χανουμε με 7 στο ημιχρονο κ φαινεται ξεκαθαρα οτι απο εμας καθοριζεται η σειρα με το ντενβερ...
αφου εχουν παρα πολυ καλο ποσοστο στα 3ποντα(8-11)κ πανω απο 50% γενικα κ μας κερδιζουν σε ολες τις στατιστικες κατηγοριες σχεδον...

ενω απο εμας ο γκασολ ειναι εκτος τοπου κ χρονου κ ο μπαηνουμ παιρνει μονο ρημπαουντ αφου σε αμυνα κ επιθεση ειναι στην καλυτερη μετριος...
ο κομπι βεβαια ειναι παρα πολυ καλος με 19 ποντους κ 7-13 σουτ κ ο σεσιονς τον εχει βοηθησει αρκετα στην επιθεση...

νομιζω πως ειναι ευκαιρια να παιξουν λιγο καλα οι 2 πυργοι μας για να το παρουμε το ματς κ να μην χρειαστει να παιξουμε κ 7ο παιχνιδι...για να δουμε θα βελτιωθουν καθολου?
koutsou10
ο γκασολ επαναλαμβανει παλι τις περσινες εμφανισεις του κ εκτος του ειναι καταστροφικοτατος στην επιθεση,δεν κανει τιποτα στην αμυνα αφου βαριεται που ζει κ του παιρνει μεσα στην μουρη ο φαριντ τα ρημπαουντ κ του βαζει καλαθια... angry_red.gif

κ οχι τιποτα αλλο τους εχουμε ανεβασει την ψυχολογια οσο δεν παει αλλο,χανουμε με 20 κ ανεβαινει η διαφορα...

πραγματικα δεν αξιζουμε να περασουμε στην επομενη φαση κ ελπιζω να καταλαβει ο κιουπτσακ το καλοκαιρι οτι ο ποου γκασολ τα εφαγε τα ψωμια του κ να τον ανταλλαξει επειγοντως...αυτος ο παιχτης δεν θυμιζει σε τιποτα τον παιχτη του 2009-2010... 68.gif
Razorblade Fish
Πωπωπω βαλτε το Χ στην οθονη,βλεπουν και παιδια...90-65 λιγο πριν το τελος της τριτης περιοδου,Lawson σε αλλα επιπεδα...Beat LA!Θα τσαντιστουν ομως με τη μεγαλη διαφορα οι πριμαντονες του LA και δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα μεθαυριο...Εκτος αν πλακωθουνε μεταξυ τους!Οπως και να εχει συγχαρητηρια στο Ντενβερ,δεν περιμενα να τους ζορισει τοσο,ειδικα απο τη στιγμη που χασανε το Game 4...
baskethood
Να δω πως θα αντέξει ο T.W.I.S.M πιθανό αποκλεισμό από τον 'τουρίστα' του Κάουνας και τον 'καταστροφέα' του Μιλάνο tongue.gif
Προσωπικά χαίρομαι γιατί πίστεψα στο Ντένβερ από την αρχή της χρονιάς. Χωρίς πρώτα "βιολιά" και ηγέτες ήταν φανερό ότι μπορούσαν να πρωταγωνιστήσουν. Αν δεν ήταν οι πολλοί τραυματισμοί που, όπως και πέρσι, στοίχισαν, θα είχαν τερματίσει με καλύτερο ρεκόρ και θα ήταν σε καλύτερη αγωνιστική κατάσταση.
Όλα αυτά τα λέω ο,τι και να γίνει στη συνέχεια wink.gif Η εικόνα τους και μόνο αρκεί.

ΥΓ. Ο Ty αποδεικνύει για ακόμα μία φορά πόσο σπουδαίος παίκτης είναι. Αλλά είπαμε, στην Ευρώπη τον έδιωξαν κακήν κακώς γιατί δεν έκανε...
Nuntius
QUOTE (baskethood @ May 11 2012, 14:56 ) *
ΥΓ. Ο Ty αποδεικνύει για ακόμα μία φορά πόσο σπουδαίος παίκτης είναι. Αλλά είπαμε, στην Ευρώπη τον έδιωξαν κακήν κακώς γιατί δεν έκανε...


Το ότι δεν έπιασε ή δεν κόλλαγε στην Ευρώπη δεν πάει να πει πως δεν είναι σπουδαίος παίκτης ή πως δεν κάνει για το NBA. Στην τελική, μπορεί απλά να μην γούσταρε να παίξει όσο ήταν στο Κάουνας.

Όπως είπαμε different rules, different performance wink.gif
jasonick
Ο Lawson πρέπει να γίνει πιο επιθετικός. Τα προσόντα τα έχει και ειδικά με τον Harrington επηρρεασμένο από τους τραυματισμούς και να μη δίνει σκορ, τον Afflalo να έχει ρίξει την αποδοτικότητα του στην επίθεση πέφτει μεγάλη ευθύνη στον Ty. Come on step up, son.
Πάντως έχω εντυπωσιαστεί με την ικανότητα του Gallo με τη μπάλα στα χέρια. Όταν ήταν στην Νέα Υόρκη τον είχα πιο πολύ για catch and shoot παίκτη, αλλά τελικά δεν είναι. Εντωμεταξύ ωραίο στατιστικό στοιχείο είναι ότι αν προχωρήσουν οι Nuggets θα είναι η πρώτη φορά του Miller που περνά τον πρώτο γύρο. ohmy.gif
captain charisma
o γκασολ για 2 σερι χρονια παιζει χαλια στα πλειοφς...παλι ερωτικη απογοητευση εχει ο τυπος?

να παιζαν οι μαβς με τους λεικερς, ο γερμανος θα τον ειχε αλλαξει τα φωτα εις διπλουν... angry_red.gif angry_red.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.