Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA's 100 greatest plays
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > History
Das Kapital
Το youtube εχει σε κομματια τα 100 καλυτερα plays ολων των εποχων,γιατι να μην τα εχουμε και εμεις στο forum συγκεντρωμενα?

Dunks



Moves



Alley-Oops



Assists



Steals



Blocks



Teamwork



Hustle



Clutch



Buzzer Beaters

dizzy_fingers
All time classic stuff.

Πραγματικός χρυσός! 41.gif

Πέρα από τις φάσεις παρατηρήστε και τα λεγόμενα του εκφωνητή (αλλά και αυτών που μιλάνε μέσα στο παιχνίδι).
Εκεί θα καταλάβετε τί σημαίνει "πραγματική αγάπη" για το άθλημα.
Αυτοί είναι εκφωνητές, δημοσιογράφοι...αυτοί είναι οι άνθρωποι που μπορούν να ξεσηκώσουν και να κρατήσουν το παιχνίδι στα πραγματικά του ύψη, εκεί που του αξίζει.


"once the NBA was airborn, there was no turning back....and though its roots are still on the ground, the game will forever flower somewhere in the stratosphere..."

Πωωωω, πραγματική ποίηση 77.gif....
NBAholic
Να σας πω την αλήθεια, τα εισαγωγικά σημειώματα μου φάνηκαν πιο ενδιαφέροντα, γιατί τα τοπ-10 τα έχουν ποστάρει και στο παρελθόν. Καλή η πρωτοβουλία σου όμως, Λεμπρόν. 41.gif

Προσωπικά, μου άρεσε πολύ και το τοπ-101 του "dragonseeker", αν και ελάχιστοι το έχουν πάρει πρέφα (τόσο το χειρότερο γι'αυτούς). Οι φάσεις του βέβαια είναι όλες απ'τη δεκαετία του '80 και έπειτα, ενώ υπάρχουν και απίστευτα plays που έχει παραλείψει (πχ, το κάρφωμα του Τσέιμπερς στον Μ.Τζάκσον ή το φόλοου του Μπερντ το 1981 με τους Ρόκετς), αλλά παραδέχεται ότι είναι προσωπικές επιλογές που του έμειναν περισσότερο στο μυαλό.

(Επίσης, από τα λίγα μουσικά βίντεο ΝΒΑ που μου άρεσαν τα soundtracks, ιδίως στα parts 3, 4)

Δείτε με τη σειρά:







NBAer
QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 5 2007, 12:52 PM) *
All time classic stuff.

Πραγματικός χρυσός! 41.gif


Ναι τα κατεβασα και ηταν ωραια (αν και πασιγνωστα) ολα.....
Το μονο κακο ειναι οτι εχουν μικροσκοπικο μεγεθος αρα και ποιοτητα κακιστη! sad.gif


Οποτε αυτο που μενει ειναι:
-Στο ebay το εχουν το DVD αυτο (σε 2 εκδοσεις, μια του 2001 και μια του 2003, υπαρχει καμια διαφορα?) με τιμες πολυ χαμηλες ακομη και €3 το βρηκα, οποτε μαλλον θα το παρω, ή
-Στο http://www.sportbit.org το εχουν σε torrent(700 ΜΒ).... biggrin.gif
Achilleas13
Κορυφαια ta video holic 41.gif 41.gif 41.gif

Ποιος ηταν αυτος που καρφωσε στη μουρη του ο Κεμπ(Νομιζω το 61 ηταν)???
NBAholic
Ο Άλτον Λίστερ (στο περίφημο "Lister blister"!)
kostasvc15
Πολυ ωραιο αυτο του Χολικ!Οι 50 απο τις φασεις ηταν με Τζορνταν,Κομπι και Καρτερ.
Ξεχασαν το καρφωμα του Τζορνταν στον Γιουνγκ η μου φαινεται;;;Νομιζα πως θα ξεχναγαν και τη φαση του Μαικλ με τα σπασιματα αλλα τελικα την εδειξε στο ''0''.


Btw:Επιασα τα 1000 ποστ
NBAholic
QUOTE
Πολυ ωραιο αυτο του Χολικ!Οι 50 απο τις φασεις ηταν με Τζορνταν,Κομπι και Καρτερ.


Όντως, κάπου τόσες είναι (ή και ακριβώς τόσες). Γενικώς, οι περισσότερες είναι των δεκαετιών '90-'00 (μόνο 2 φάσεις με Μάτζικ, 3 με Μπερντ, 2 με Χακίμ και 2 με Έρβινγκ), αλλά και πάλι μου άρεσε το όλο εγχείρημα (τα είχα κάνει download πιο παλιά, όταν ήταν χωρισμένα στα 2) και εκμεταλεύτηκα το τόπικ που άνοιξε ο Μπρον.

ΥΓ. To ήξερα ότι θα βρεις το κατάλληλο μέρος για το 1000ό ποστ. Keep up.
kostasvc15
QUOTE(NBAholic @ Jul 5 2007, 04:36 PM) *
ΥΓ. To ήξερα ότι θα βρεις το κατάλληλο μέρος για το 1000ό ποστ. Keep up.

Δεν ξερω αν ειρωνευεσαι η οχι τωρα.... παντως μολις εσπασα το χερι sad.gif (πηγα να το παιξω Καρτερ biggrin.gif και επεσα απο το στεφανι) μου οποτε δεν θα ποσταρω σχεδον καθολου πια...
NBAholic
40.gif Σόρι, αν το έγραψες αλλού δεν το διάβασα...Περαστικά και περισσότερα λέι απ από δω και πέρα. smile.gif
kostasvc15
QUOTE(NBAholic @ Jul 5 2007, 07:17 PM) *
40.gif Σόρι, αν το έγραψες αλλού δεν το διάβασα...

Τι σορι βρε σιγα...
Παντως εδω το εκανα το 1000ο ποστ biggrin.gif ,απλα δεν καταλαβα αν κοροιδευες η οχι...Αλλα και εσυ παλι περιμενες να δεις που θα το κανω;;; blink.gif

QUOTE(NBAholic @ Jul 5 2007, 07:17 PM) *
Περαστικά και περισσότερα λέι απ από δω και πέρα. smile.gif

Ευχαριστω...αν επιβιωσει κανενα απο τα δυο μου χερια (με το χτυπημενο γραφω οχι με το σπασμενο icon_drunk.gif ) μετα απο αυτο λεω να το ριξω στα λει απ,οπως και ο Καρτερ δλδ...


ΥΓ:Τελικα το καρφωμα του Τζορνταν δεν το ειχα δει και ειναι και στο 4.Τι διαολο χαζευα;;;
Gravedigger
Μπράβο παιδιά πολύ καλή δουλειά!Συγχαρητήρια και στον holic και στον lebron! 41.gif 41.gif 41.gif Kostasvc περαστικά!
jjc
Απ το 99 πορωθηκα κιολας. Φανταστικα βιντεακια.
NBAer
QUOTE(jjc @ Jul 8 2007, 06:15 PM) *
Απ το 99 πορωθηκα κιολας. Φανταστικα βιντεακια.


Thanks to Lebron15 που μου εκανε με τα βιντεο του γνωστο αυτο το DVD, το κατεβασα και ειναι πραγματι φοβερο!

Οσοι θελουν να δουνε τις καλυτερες κινησεις(moves) και τα καλυτερα καρφωματα(dunks), τα ιδια με πανω, αλλα σε ποιοτητα απειρως καλυτερη απο του youtube, σε ποιοτητα "πληρους οθονης, yeahhhh!", μπορουν να κατεβασουν το "Great_Moves_Dunks" απο το: http://www.4shared.com/dir/736450/7b91d86a/sharing.html
Das Kapital
QUOTE (NBAholic @ Jul 5 2007, 14:51 ) *
Να σας πω την αλήθεια, τα εισαγωγικά σημειώματα μου φάνηκαν πιο ενδιαφέροντα, γιατί τα τοπ-10 τα έχουν ποστάρει και στο παρελθόν. Καλή η πρωτοβουλία σου όμως, Λεμπρόν. 41.gif

Προσωπικά, μου άρεσε πολύ και το τοπ-101 του "dragonseeker", αν και ελάχιστοι το έχουν πάρει πρέφα (τόσο το χειρότερο γι'αυτούς). Οι φάσεις του βέβαια είναι όλες απ'τη δεκαετία του '80 και έπειτα, ενώ υπάρχουν και απίστευτα plays που έχει παραλείψει (πχ, το κάρφωμα του Τσέιμπερς στον Μ.Τζάκσον ή το φόλοου του Μπερντ το 1981 με τους Ρόκετς), αλλά παραδέχεται ότι είναι προσωπικές επιλογές που του έμειναν περισσότερο στο μυαλό.

(Επίσης, από τα λίγα μουσικά βίντεο ΝΒΑ που μου άρεσαν τα soundtracks, ιδίως στα parts 3, 4)



Ψάχνω καιρό τα συγκεκριμένα βίντεο αλλά δυστυχώς δεν τα βρίσκω πουθενά,κρίμα γιατί ήταν απ τα καλύτερα υλικά που έχουν ανέβει ποτέ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.