Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Euroleague 2018-19
Zoys
Το πρόγραμμα

Τρίτη
Νταρουσάφακα-Μπούντουτσνοστ 20:15
Μακάμπι-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21:05
Μπάγερν-Παναθηναϊκός 21:30
Γκραν Κανάρια-Μπαρτσελόνα 22:00

Τετάρτη
Εφές-Ζαλγκίρις 20:00
Φενερμπαχτσέ-Χίμκι 20:45
Αρμάνι Μιλάνο-Ρεάλ Μαδρίτης 21:45
Μπασκόνια-Ολυμπιακός 21:45
stefkorner
QUOTE (Zoys @ Oct 13 2018, 17:11 ) *
Το πρόγραμμα

Τρίτη
Νταρουσάφακα-Μπούντουτσνοστ 20:15
Μακάμπι-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21:05
Μπάγερν-Παναθηναϊκός 21:30
Γκραν Κανάρια-Μπαρτσελόνα 22:00

Τετάρτη
Εφές-Ζαλγκίρις 20:00
Φενερμπαχτσέ-Χίμκι 20:45
Αρμάνι Μιλάνο-Ρεάλ Μαδρίτης 21:45
Μπασκόνια-Ολυμπιακός 21:45


πολυ αμφιρροπη αγωνιστικη ,χωρις κανενα σιγουρακι!
η εμπνευση μου με οδηγει σε ασσο η στο Τελ Αβιβ η στο Μιλανο!ενας απο τους δυο θα βγει πιστευω (αν και δεν υπαρχουν ακομα τοσες σοβαρες ενδειξεις για Τσσκα - Ρεαλ ,οτι θα στραβοπατησουν ,σε εστω τοσο δυσκολα ματς )
yorgos
QUOTE
Νταρουσάφακα-Μπούντουτσνοστ

Ε, οριακά άσος.
QUOTE
Μακάμπι-ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Δυσκολάκι. ΘΑ έπαιζα τη Μακάμπι ότι δε θα χάσει με διαφορά, αλλά με το πιστόλι στον κρόταφο, άσο θα έπαιζα.

QUOTE
Μπάγερν-Παναθηναϊκός

Το καλό που τους θέλω, διπλό. Θα υπάρχει κούραση όμως και αρκετά αγωνιστικά προβλήματα. Οριακά διπλό.

QUOTE
Γκραν Κανάρια-Μπαρτσελόνα

Θα το παλαίψουν οι ηφαιστειοι, αλλά αν έπρεπε να ποντάρω...δε θα πόνταρα σε κανέναν, που λέει και ο Χάτχη. Άντε αφού με υποχρεώνουν, οριακά Μπάρτσα.

QUOTE
Εφές-Ζαλγκίρις

Βρήκα κι έναν άσο ψιλοασφαλή.
QUOTE
Φενερμπαχτσέ-Χίμκι

Νομίζω νίκη της Φενέρ.
QUOTE
Αρμάνι Μιλάνο-Ρεάλ Μαδρίτης

Ματσάρα. ΜΑζί με το ματς του Ολυμπιακού αυτό που θέλω να δω πιο πολύ. Πειστική η Αρμάνι στο ντεμπούτο, υπερηχητική όμως η Ρεάλ. Δυσκολεύομαι να μην πω ότι θα το πάρει η Ρεάλ.
QUOTE
Μπασκόνια-Ολυμπιακός

Κι εγώ αγαπώ το Μπλατ, αλλά δεύτερο διπλό σε αντίπαλο ξεκάθαρα οκτάδας πάει πολύ. Η Μπασκόνια φέτος είναι το οριακό φαβορί για την 4η θέση και κάτι τέτοια θα πρέπει να τα καθαρίζει. Μπασκόνια.
Πάμε να ρίξουμε κόσμο στον κουβά!
Conan1982
Μια που τα πήγα μια χαρά στην προηγούμενη (εύκολη στις προβλέψεις αγωνιστική) να δούμε τώρα που αρχίζουν τα δύσκολα πόσο μαντάρα θα τα κάνω smiley.gif

Νταρουσάφακα-Μπούντουτσνοστ Άνετα η Νταρουσάφακα, δεν θα μπορέσει να ακολουθήσει η Μπούντουτσνοστ.

Μακάμπι-ΤΣΣΚΑ Μόσχας Δεν ήρθε ακόμα η ώρα για την πρώτη νίκη της Μακάμπι, όχι βάσει της εικόνας της πρώτης αγωνιστικής, διπλό

Μπάγερν-Παναθηναϊκός 21:30 Διπλό, δεν θα μπορέσει να σταματήσει την επίθεση του ΠΑΟ η Μπάγερν.

Γκραν Κανάρια-Μπαρτσελόνα Ισπανική αναμέτρηση αλλά η Μπάρτσα δεν είναι τόσο κακή όσο φάνηκε, θα ψάξει εξιλέωση, διπλό.


Εφές-Ζαλγκίρις Θα πάω ενάντια στα προγνωστικά. Ζαλγκίρις.

Φενερμπαχτσέ-Χίμκι Φενέρ.....

Αρμάνι Μιλάνο-Ρεάλ Μαδρίτης, γιατί νομίζω Αρμάνι;

Μπασκόνια-Ολυμπιακός Διπλό, είπαμε γιατί είμαι Ολυμπιακός, γιατί παραδοσιακά τους έχουμε και γιατί είμαστε αουτσάιντερ οπότε μας πάει το ματς. Χαμηλότερο σκορ και για τις 2 ομάδες σε σχέση με την 1η αγωνιστική.
basket72
QUOTE (Conan1982 @ Oct 14 2018, 09:11 ) *
Μια που τα πήγα μια χαρά στην προηγούμενη (εύκολη στις προβλέψεις αγωνιστική) να δούμε τώρα που αρχίζουν τα δύσκολα πόσο μαντάρα θα τα κάνω smiley.gif

Νταρουσάφακα-Μπούντουτσνοστ Άνετα η Νταρουσάφακα, δεν θα μπορέσει να ακολουθήσει η Μπούντουτσνοστ.

Μακάμπι-ΤΣΣΚΑ Μόσχας Δεν ήρθε ακόμα η ώρα για την πρώτη νίκη της Μακάμπι, όχι βάσει της εικόνας της πρώτης αγωνιστικής, διπλό

Μπάγερν-Παναθηναϊκός 21:30 Διπλό, δεν θα μπορέσει να σταματήσει την επίθεση του ΠΑΟ η Μπάγερν.

Γκραν Κανάρια-Μπαρτσελόνα Ισπανική αναμέτρηση αλλά η Μπάρτσα δεν είναι τόσο κακή όσο φάνηκε, θα ψάξει εξιλέωση, διπλό.


Εφές-Ζαλγκίρις Θα πάω ενάντια στα προγνωστικά. Ζαλγκίρις.

Φενερμπαχτσέ-Χίμκι Φενέρ.....

Αρμάνι Μιλάνο-Ρεάλ Μαδρίτης, γιατί νομίζω Αρμάνι;

Μπασκόνια-Ολυμπιακός Διπλό, είπαμε γιατί είμαι Ολυμπιακός, γιατί παραδοσιακά τους έχουμε και γιατί είμαστε αουτσάιντερ οπότε μας πάει το ματς. Χαμηλότερο σκορ και για τις 2 ομάδες σε σχέση με την 1η αγωνιστική.




Δεν αντέχω στην πρόκληση και θα συμμετέχω κι εγώ στην έκθεση.
Συμφωνώ μαζί σου στα 5 από τα 8.

Διαφωνώ για Εφές κι Ολυμπιακό όπως έκανα και την πρώτη αγωνιστική.
Νίκη Εφές, ήττα Ολυμπιακού κι ας έχουμε παράδοση κι αςμας πάει το ματς κι ας έχει απανωτά δύσκολα εκτός έδρας ματς η Μπασκόνια.(Αρκεί να είναι καλή η εμφάνιση μας, πλιζ)

Και νίκη Ρεάλ στη Χ-Αρμάνι.
stefkorner
εγραψα αρχικα για μια πολυ αμφιρροπη αγωνιστικη ,χωρις κανενα σιγουρακι!
δεν προσεξα τοσο καλα,πως υπαρχει σιγουρακι !
της Φενερ ! θα πονταρα επισης και στην Εφες με Ζαλγκιρις !αλλα αυτο το 1.45 καθολου ελκυστικο νομιζω rolleyes.gif
Zoys
Σύντομο ανέκδοτο: μπασκετική Barcelona
yorgos
Singleton για κλάμματα, τους έχει κάψει στο ξεκίνημα της σαιζόν, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.

Το τι μ...κίες έκανε σήμερα δεν περιγράφεται. Αν δεν τον ξέραμε θα λέγαμε πού το βρήκαν το νούμερο με τόσα λεφτά. Ακόμη διακοπές είναι ο Κρις...
basket72
QUOTE (Zoys @ Oct 17 2018, 00:07 ) *
Σύντομο ανέκδοτο: μπασκετική Barcelona



Εντάξει ήταν και η Γκραν Κανάρια ανταγωνιστική και φουλ ενθουσιώδης.
Απολαυστική στην έδρα της με σπουδαίο κοινό- το χαίρονται οι άνθρωποι και ξέρουν και μπάσκετ.
Έβανς και Χάνα πολύ καλοί, όπως καλοί ήταν κι οι δυο πρώην ερυθρόλευκοι (και με καλή παρουσία σε όσες ομάδες κι αν έχουν παίξει) Τιλί και Στρόμπερι.
Από την άλλη ανεκδιήγητος στο τέλος, ο Σίνγκλετον. Ίσως και να φταίει περισσότερο κι από τον Πέσιτς, απόψε. rolleyes.gif
Ξαναλέω πάντως ότι η Γκραν Κάναρια θα έχει την πιο δύσκολη έδρα από τις νεοφώτιστες.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Oct 17 2018, 05:14 ) *
Εντάξει ήταν και η Γκραν Κανάρια ανταγωνιστική και φουλ ενθουσιώδης.
Απολαυστική στην έδρα της με σπουδαίο κοινό- το χαίρονται οι άνθρωποι και ξέρουν και μπάσκετ.
Έβανς και Χάνα πολύ καλοί, όπως καλοί ήταν κι οι δυο πρώην ερυθρόλευκοι (και με καλή παρουσία σε όσες ομάδες κι αν έχουν παίξει) Τιλί και Στρόμπερι.
Από την άλλη ανεκδιήγητος στο τέλος, ο Σίνγκλετον. Ίσως και να φταίει περισσότερο κι από τον Πέσιτς, απόψε. rolleyes.gif
Ξαναλέω πάντως ότι η Γκραν Κάναρια θα έχει την πιο δύσκολη έδρα από τις νεοφώτιστες.


επαυξανω ! δεν ειναι ομαδα να υποτιμηθει η Γκραν Καναρια ! αν και 90 % θα βρεθει στο 10-16 ,εχει ροστερ και εδρα ,που μπορουν να δωσουν ρυθμο για να κερδισει οποιονδηποτε (ας το ξερουν και οι δικοι μας,οι αιωνιοι.. )
δεν το ειδα το ματς,δεν ξερω τι λαθη εκανε ο Πεσιτς !ξερω μονο οτι υπηρχαν μεχρι το πρωι καποια ειδικα σε Ελληνικη μαλιστα εταιρεια ,που τον διναν 1.ο φαβορι για 1η αποχωρηση coach στην ευρωλιγκα,με αποδοση 2 39.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Oct 17 2018, 00:19 ) *
επαυξανω ! δεν ειναι ομαδα να υποτιμηθει η Γκραν Καναρια ! αν και 90 % θα βρεθει στο 10-16 ,εχει ροστερ και εδρα ,που μπορουν να δωσουν ρυθμο για να κερδισει οποιονδηποτε (ας το ξερουν και οι δικοι μας,οι αιωνιοι.. )
δεν το ειδα το ματς,δεν ξερω τι λαθη εκανε ο Πεσιτς !ξερω μονο οτι υπηρχαν μεχρι το πρωι καποια ειδικα σε Ελληνικη μαλιστα εταιρεια ,που τον διναν 1.ο φαβορι για 1η αποχωρηση coach στην ευρωλιγκα,με αποδοση 2 39.gif


Λογικά θα κάνουν υπομονή φέτος στη Βαρκελώνη. Δεν θα έχουν τα χάλια των 2 τελευταίων ετών. Το θέμα είναι αν θα περάσουν τη Μακάμπι ή και τη Χίμκι στην κούρσα για την 8η θέση. Δύσκολο το βλέπω.

Στην επόμενη αγωνιστική πάντως θα ρίξουν πολλούς πόντους στην Μπάγερν όπως κι ο Παναθηναϊκός στην Γκραν Κανάρια. wink.gif


Πιστεύω ότι μετά τις Ρεάλ και ΤΣΣΚΑ ακολουθεί η Φενέρ και μετά Μπασκόνια κι Εφές θα κονταροχτυπηθούν για την τέταρτη θέση που δίνει πλεονέκτημα. Μετά οι 2 ελληνικές και μετά οι Χίμκι, Μακάμπι και Μπάρτσα για μια θέση απέναντι σε Ρεάλ ή ΤΣΣΚΑ με μειονέκτημα έδρας- εδώ γελάνε, που λένε.
Πρόωρα προγνωστικά- σε φάση πασατέμπο που λένε κι οι Ιταλοί. rolleyes.gif
akratacity
QUOTE (basket72 @ Oct 17 2018, 00:23 ) *
Λογικά θα κάνουν υπομονή φέτος στη Βαρκελώνη. Δεν θα έχουν τα χάλια των 2 τελευταίων ετών. Το θέμα είναι αν θα περάσουν τη Μακάμπι ή και τη Χίμκι στην κούρσα για την 8η θέση. Δύσκολο το βλέπω.

Στην επόμενη αγωνιστική πάντως θα ρίξουν πολλούς πόντους στην Μπάγερν όπως κι ο Παναθηναϊκός στην Γκραν Κανάρια. wink.gif


Πιστεύω ότι μετά τις Ρεάλ και ΤΣΣΚΑ ακολουθεί η Φενέρ και μετά Μπασκόνια κι Εφές θα κονταροχτυπηθούν για την τέταρτη θέση που δίνει πλεονέκτημα. Μετά οι 2 ελληνικές και μετά οι Χίμκι, Μακάμπι και Μπάρτσα για μια θέση απέναντι σε Ρεάλ ή ΤΣΣΚΑ με μειονέκτημα έδρας- εδώ γελάνε, που λένε.
Πρόωρα προγνωστικά- σε φάση πασατέμπο που λένε κι οι Ιταλοί. rolleyes.gif

Ζαλγκιρις, Μιλάνο δεν τις υπολογίζεις;
yorgos
H Zalgiris δε νομίζω ότι είναι για πολλά (έτσι λέω δυο χρόνια σερί τώρα και πληρώνω τα νταμπλ-νταμπλ του Γιανκούνας στο στοίχημα βέβαια). Η Μιλάνο και η Εφές έχουν μεγάλο ερωτηματικό τη σοβαρότητα και σταθερότητα με τις οποίες δεν είναι και πολύ φίλες, αλλά οι οιωνοί είναι καλύτεροι από ποτέ, όντως.
basket72
QUOTE (akratacity @ Oct 17 2018, 01:01 ) *
Ζαλγκιρις, Μιλάνο δεν τις υπολογίζεις;



Δεν μπορώ να τις αποκλείσω με τίποτε. Θα είναι εκεί κοντά. Λογικά οι θέσεις 6-7 από τις θέσεις 11-12 δεν θα απέχουν πάνω από 3 νίκες στο περίπου. Αυτή είναι η αίσθησή μου πάντως, ότι για διαφορετικούς λόγους, οι δυο ομάδες που λες, δεν θα τα καταφέρουν στο τέλος.
Όλα αυτά βέβαια με μια λογική κατάσταση στους τραυματισμούς. Μη λείψει για καιρό κανείς, Σενγκέλια, Σπανούλης ή Καλάθης ξέρω εγώ. ΄Η μην έχουν απανωτούς και μαζεμένους τραυματισμούς στις ίδιες θέσεις, όπως πέρσι η Ρεάλ- άσχετα με το τι κατάφεραν στο τέλος οι Μαδριλένοι.

Ας πούμε η Μπάρτσα έχει τα γνωστά προβλήματά της, έναν Πέσιτς που γερνάει ( στο τελευταίο και κρίσιμο ταιμ-άουτ του αποψινού ματς, δεν ήξερε από που γινόταν η επαναφορά!! και τον δίορθωσε ο βοηθός του...που να τον πάρουν στα σοβαρά οι παίκτες του μετά smile.gif ) από την άλλη έχει ένα ρόστερ πλουσιότατο, με 3 παίκτες για κάθε θέση.
Εγώ πάντως από τη στιγμή που θα γυρίσει κι ο Χάνγκα, θα το έριχνα στην άμυνα κατά βάση, με ολίγον από Τόμιτς- Σεραφέν Ερτέλ και Σίνγκλετον ανάλογα τη στιγμή. (μπας και τους συνετίσω, ιδίως τον Ερτέλ και τον Κρις).

Θα εμπιστευόμουν Πάνγκο, Κούρικ, Χάνγκα, Σμιτς και Πουστοβόι με Μπλάζιτς για πρώτη αλλαγή και φουλ άμυνα και hustle.
stefkorner
δεν εχω ενημερωθει για καποιον τραυματισμο του Ερικσον
χθες βλεπω δεν επαιξε καθολου και στην 1η αγωνιστικη ελαχιστα λεπτα!
μεσα Αυγουστου χειρουργηθηκε ετσι ; εχεις καμια σχετικη πληροφορια basket72 ; τι συμβαινει ;
και ειναι απο τις αδυναμιες μου ο Σουηδος μπομπερ sad.gif
basket72
QUOTE (stefkorner @ Oct 17 2018, 13:23 ) *
δεν εχω ενημερωθει για καποιον τραυματισμο του Ερικσον
χθες βλεπω δεν επαιξε καθολου και στην 1η αγωνιστικη ελαχιστα λεπτα!
μεσα Αυγουστου χειρουργηθηκε ετσι ; εχεις καμια σχετικη πληροφορια basket72 ; τι συμβαινει ;
και ειναι απο τις αδυναμιες μου ο Σουηδος μπομπερ sad.gif



Το έχω γράψει και το καλοκαίρι αλλά και στην παρουσίαση της Γκραν Κανάρια. Δεν με διαβάζεις (όπως σου είπε και ο Ripcity χθες smiley.gif ).

Ο Σουηδός τραυματίστηκε κάπου αρχές Αυγούστου αν θυμάμαι καλά. Κανονικά θα έπρεπε να έχει ήδη μπει στις προπονήσεις. Τον πάνε λάου- λάου γιατί έχει σοβαρό ιστορικό ο Σουηδός μπόμπερ.
Όταν μπει θα γίνει άλλη ομάδα η Γκραν Κανάρια και θα συμπληρώνεται τόσο με τον Στρόμπερι όσο και με τον Έβανς.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Oct 17 2018, 19:46 ) *
Το έχω γράψει και το καλοκαίρι αλλά και στην παρουσίαση της Γκραν Κανάρια. Δεν με διαβάζεις (όπως σου είπε και ο Ripcity χθες smiley.gif ).

Ο Σουηδός τραυματίστηκε κάπου αρχές Αυγούστου αν θυμάμαι καλά. Κανονικά θα έπρεπε να έχει ήδη μπει στις προπονήσεις. Τον πάνε λάου- λάου γιατί έχει σοβαρό ιστορικό ο Σουηδός μπόμπερ.
Όταν μπει θα γίνει άλλη ομάδα η Γκραν Κανάρια και θα συμπληρώνεται τόσο με τον Στρόμπερι όσο και με τον Έβανς.


hahaha καλε ναι ,απλα οταν βλεπω την πρωτη να παιρνει 3-5 λεπτα και την επομενη τιποτα ,μου κανει πιο ανησυχητικο !θα περιμενα σταδιακα να επανερχεται! ετσι μου μοιαζει πιο σοβαρο ακομα..!για αυτο ρωταω
(εκτος αν ο λιγος χρονος που πηρε με Φενερ ,ηταν οταν ειχαν ολα κριθει !δεν το χω τσεκαρει !αν ειναι ετσι ,εξηγειται wink.gif )
Zoys
QUOTE(stefkorner @ Oct 17 2018, 13:23 ) *
δεν εχω ενημερωθει για καποιον τραυματισμο του Ερικσον
χθες βλεπω δεν επαιξε καθολου και στην 1η αγωνιστικη ελαχιστα λεπτα!
μεσα Αυγουστου χειρουργηθηκε ετσι ; εχεις καμια σχετικη πληροφορια basket72 ; τι συμβαινει ;
και ειναι απο τις αδυναμιες μου ο Σουηδος μπομπερ sad.gif

Στο πρώτο ματς έπαιξε ελάχιστα (2:40) ενώ και στην ACB χρησιμοποιήθηκε μόνο στο τελευταίο ματς για μόλις 7'.
basket72
QUOTE (stefkorner @ Oct 17 2018, 13:50 ) *
hahaha καλε ναι ,απλα οταν βλεπω την πρωτη να παιρνει 3-5 λεπτα και την επομενη τιποτα ,μου κανει πιο ανησυχητικο !θα περιμενα σταδιακα να επανερχεται! ετσι μου μοιαζει πιο σοβαρο ακομα..!για αυτο ρωταω
(εκτος αν ο λιγος χρονος που πηρε με Φενερ ,ηταν οταν ειχαν ολα κριθει !δεν το χω τσεκαρει !αν ειναι ετσι ,εξηγειται wink.gif )



To θυμάμαι φίλε Stef,ότι ο Έρικσον είναι από τα πουλέν σου. 69.gif Τον πρότεινες σε ρόστερ και καλά έκανες δηλαδή. Το μόνο κακό είναι ότι κουβαλάει τουλάχιστον κάνα 2 γερούς τραυματισμούς και θέλει προσοχή. Για αυτό και στο χθεσινό ματς δεν υπήρχε περίπτωση να παίξει. Ακόμα και στις προπονήσεις πάει σιγά- σιγά.

Να προσθέσω επίσης ότι και ο κόμπο (περισσότερο 2αρι βασικά) Νέλσον είναι εκτός. Όταν μπούνε αυτοί οι 2 θα πάρει μιαν ανάσα η περιφέρεια της και θα δοκιμαστούν και (κομμάτι ανορθόδοξα ενδεχομένως) σχήματα με Στρόμπερι και Νέλσον να μοιράζονται την οργάνωση, ακόμα κι ο Παουλί μπορεί να δοκιμαστεί για λίγο στην οργάνωση.
Αν μπορέσει ο Σουηδός και μπει για τα καλά στο ροτέισον σε 3-4 ματς τότε θα είναι άκρως ανταγωνιστικοί στην έδρα τους, απέναντι ακόμα και στα μεγαθήρια, μιας και είναι ο ποιοτικότερος παίκτης της.

*Στα ματς που μπήκε ήταν περισσότερο για να πατήσει παρκέ. Στραβώνουν δάκτυλα με τον Σουηδό στη Λας Πάλμας.
yorgos
To ματς της Νταρουσάφκα ήταν πολύ κακό. Αν θυμάμαι καλά η Μπούντουτσνοστ τελείωσε την πρώτη περίοδο 14-25 και μετά έκανε... 6 λεπτά να βάλει πόντο. Πολύ κακός ο Μακ Κάλουμ, ο οποίος είναι pass first βέβαια, αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι κάνει για βασικός σε αυτό το επίπεδο έχει προβλήματα επιθετικά και αμυντικά με το σώμα που (δεν) έχει. Κατά τα άλλα, πολύ τίμιοι οι ξένοι της Νταρού, με τον Έβανς να είναι απίστευτα μαχητικός, σε κάθε μπάλα και κάθε κατοχή. Ο Σαβάς έχει ρόλο στην ομάδα, θα δώσει κάποια κρέντιτ ως αναπληρωματικόςσ το φάντασι γιατί είναι και τσάμπα. Ο Ερλ Κλαρκ σίγουρα θα κάνει καλούς αριθμούς αλλά έχει λιγη βοήθεια, ο άλλος Κλαρκ δεύτερο ματς μάπα, περίεργο γιατί είναι καλός παίκτης και περιθώρια για να δείξει το ταλέντο του σε τόσο περιορισμένη ομάδα θα έχει.

Αυτός ο Όμιτς στο πιο κρίσιμο σημείο έκανε βολή αίρμπολ... Τεχνική βελτίωση μηδέν από τότε που τον θυμάμαι, κρίμα το μπόι σου καλέ.
stefkorner
θελω να μας εκθεσει ο Σαρας σημερα ,γιατι τον ασσο της Εφες μαλλον ολοι τον βλεπαμε rolleyes.gif
αν απο τωρα αρχισε ετσι ο Αταμαν,ας ετοιμαζεται σιγα σιγα ο coach bullet tongue.gif
yorgos
Είναι που είναι κακή η άμυνα της Εφές αλλά αυτή η Ζαλγκίρις έχει απίστευτη κυκλοφορία μπάλας και επιλογές διαλεγμένες α λα καρτ. Τρομερά καλοδουλεμένη ακόμη και στο ξεκίνημα της σαιζόν.

ε ρε κουβά που θα φάμε...
stefkorner
QUOTE (yorgos @ Oct 18 2018, 02:04 ) *
ε ρε κουβά που θα φάμε...


ευτυχως τον γλιτωσα γιατι βρηκα ιδιαιτερα μικρη την αποδοση του 1.45-1.50 ,για να εμπιστευτω τον Αταμαν rolleyes.gif !
αλλα ειμαι απ αυτους που μπορει να χτυπαγαν μεχρι all in ,σε ασσο με χαντικαπ υπερ εφες κανα +4.5 σε αποδοση 1.20 !
να κλαιγα αποψε για το υπολοιπο 2018 smiley.gif
yorgos
Τα ριξα όλα στη Μπασκόνια...

Αταμαν την κατάρα μου να χεις. Ο δε Μπομπουά τι να πω, ξεκίνησε τη χρονιά χειρότερα κι από το Σίνγκλετον, πράγμα που θέλλει πολλή προσπάθεια.
yorgos
Ανεπανάληπτος κουβάς. Εντελώς όμως.
stefkorner
Ραντολφ βγαλμενος απο τα παλια (οχι και τοσο παλια βεβαια)
απο τα καλυτερα του ομως !μονος του παει να το παρει ο μπαγασας!αν το παρει η Ρεαλ mvp της αγωνιστικης!
καλα μας τα λεγε ο Basket72 οτι δεν τον αφηνει η Ρεαλ και δικαιωνεται και αυτος και η Ρεαλ
εμεις στο μεταξυ παιζει να μαθουμε απο τους κυβερνητικους εκπροσωπους του dpg ,οτι προτιμησαμε τον Ντεσον icon_drunk.gif

απιστευτος και ο Καμπατσο
ο δε Τζειμς την εχει δει Σβεντ και σουταρει με την ιδια συχνοτητα !13 στα 4 λεπτα πριν το τελος !μονο που σε διαφορα με τον Σβεντ ,αυτος ειναι του 30 % τριποντος tongue.gif (ενδιαφερον ομως οι 6 ασιστ του )
basket72
QUOTE (stefkorner @ Oct 17 2018, 23:16 ) *
Ραντολφ βγαλμενος απο τα παλια (οχι και τοσο παλια βεβαια)
απο τα καλυτερα του ομως !μονος του παει να το παρει ο μπαγασας!αν το παρει η Ρεαλ mvp της αγωνιστικης!
καλα μας τα λεγε ο Basket72 οτι δεν τον αφηνει η Ρεαλ και δικαιωνεται και αυτος και η Ρεαλ
εμεις στο μεταξυ παιζει να μαθουμε απο τους κυβερνητικους εκπροσωπους του dpg ,οτι προτιμησαμε τον Ντεσον icon_drunk.gif

απιστευτος και ο Καμπατσο
ο δε Τζειμς την εχει δει Σβεντ και σουταρει με την ιδια συχνοτητα !13 στα 4 λεπτα πριν το τελος !μονο που σε διαφορα με τον Σβεντ ,αυτος ειναι του 30 % τριποντος tongue.gif (ενδιαφερον ομως οι 6 ασιστ του )



Ευχαριστώ για τη μεγαλόθυμη αναφορά σου Stef 41.gifσε όσα έλεγα για τον Ράντολφ.
Αν μείνει υγιής και συγκεντρωμένος, τότε μιλάμε για το καλύτερο 4αρι της λίγκας (κι ας έχει τον φοβερό Σενγκέλια να τον ανταγωνίζεται από κοντά) κι έναν από τους 5 καλύτερους παίκτες.

Σχετικά με το ματς στο Μεδιολάνο, χρήζουν αναφοράς, η μια ακόμα σπουδαία παράσταση του Καμπάσο, η συνεισφορά των σταθερών Ταβάρες και Ρούντι, η σχεδόν εξαφάνιση του Κουζμίνσκας αλλά και οι fashion εμφανίσεις της Αρμάνι. Σε λίγο ο μόδιστρος θα τους βάζει και για υποχρεωτικό σολάριουμ. smile.gif

Αν ξένισε κάποιους η μικρή συμμετοχή του Γιουι, να πω στο σημείο αυτό, ότι πριν λίγες μέρες έγινε μπαμπάς για πρώτη του φορά και ήταν κομμάτι αποκαμωμένος από τα ξενύχτια.
yorgos
Σήμερα θα παίξει ο Λιουλ; (επιμένω να τον φωνάζω έτσι)

Επίσης για το Λότζο ξέρουμε κάτι;
yorgos
Ποστ για την τρίτη αγωνιστική; Γιατί πρέπει να βάλουμε και προγωνστικά να πάρουμε κόσμο στο λαιμό μας.
shtarkws
QUOTE(yorgos @ Oct 18 2018, 19:59 ) *
Ποστ για την τρίτη αγωνιστική; Γιατί πρέπει να βάλουμε και προγωνστικά να πάρουμε κόσμο στο λαιμό μας.


http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=21039
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.