Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέος Moderator
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
sacarame
O j-kidd13 είναι ο νέος moderator του φόρουμ του Παναθηναϊκού.

Ερχεται να βοηθήσει τον vastravoud στην προσπάθεια να διατηρηθεί η εύρυθμη λειτουργία αυτού του σαμπφορουμ και οτιδήποτε θέλετε σχετικα, μπορείτε να επικοινωνείτε κατευθείαν μαζί του στέλνοντάς του ενα πμ.


Αντε και καλά κουράγια...!! smiley.gif
sni79per
χρειαζοταν ενας moderatoras γιατι εχουμε γινει...

αντε σιδεροκεφαλος,καλοταξιδος κ καλα κουραγια που λεει κ ο ''χλαπατσας'' απο πανω.
j-kidd13
Thanks man.... smile.gif
vastravoud
Σιδεροκέφαλος smile.gif
Magnus92
Νταξει , καλος ειναι, εγκρινω ...
sacarame
QUOTE(Magnus92 @ Oct 13 2013, 13:34 ) *
Νταξει , καλος ειναι, εγκρινω ...



Πάλι καλά. Γιατί το είχα ένα άγχος... smiley.gif
bbplayer
καλός είναι, βλέπει και Game of Thrones 41.gif αλλά είναι αντι-Mike.

Oπότε εκεί γύρω τέλος Νοέμβρη αρχές Δεκέμβρη, πώς λες σε ένα mod "και τώρα ξεκίνα τις κωλοτούμπες"? 19.gif προβληματίζομαι 39.gif 39.gif
j-kidd13
QUOTE(bbplayer @ Oct 14 2013, 10:30 ) *
καλός είναι, βλέπει και Game of Thrones 41.gif αλλά είναι αντι-Mike.

Oπότε εκεί γύρω τέλος Νοέμβρη αρχές Δεκέμβρη, πώς λες σε ένα mod "και τώρα ξεκίνα τις κωλοτούμπες"? 19.gif προβληματίζομαι 39.gif 39.gif

1)Ας ειναι ο Μαικ οπως δεν τον περιμενουμε και θα κανω ανσαμπλ, οχι απλη κωλοτουμπα....

2) Αντι-Μαικ ημουν στο ενδεχομενο να ειναι 2ος ψηλος...Για 3ος και για 10 λεπτα συμμετοχης ημουν υπερ...
bballbill
Συγχαρητήρια για την προαγωγή Jason. Καλά πόσους mods έχει το forum του ΠΑΟ? Δεν είναι κι ο flash? Θεωρητικά?
sacarame
QUOTE(bballbill @ Oct 14 2013, 17:12 ) *
Συγχαρητήρια για την προαγωγή Jason. Καλά πόσους mods έχει το forum του ΠΑΟ? Δεν είναι κι ο flash? Θεωρητικά?



Ο Flash δεν έχει χρόνο λόγω φόρτου εργασίας να ασχοληθεί με το φόρουμ. Οπότε οι mods του ΠΑΟ θα είναι οι vastravoud και j-kidd13
bbplayer
αυτό που ο j-kidd13 είναι Παναθηναϊκός, πρόσφατα έγινε mod στα θέματα του Παναθηναϊκού αλλά τώρα πια το nick του εμφανίζεται κόκκινο , με ξεπερνάει tongue.gif

επίτηδες το έκαναν οι admins , ξινό του το έβγαλαν του ανθρώπου icon_drunk.gif
j-kidd13
QUOTE(bbplayer @ Oct 25 2013, 12:46 ) *
αυτό που ο j-kidd13 είναι Παναθηναϊκός, πρόσφατα έγινε mod στα θέματα του Παναθηναϊκού αλλά τώρα πια το nick του εμφανίζεται κόκκινο , με ξεπερνάει tongue.gif

επίτηδες το έκαναν οι admins , ξινό του το έβγαλαν του ανθρώπου icon_drunk.gif

Λοιπον,σε αυτο δεν ειχα σταθει να σου πω την αληθεια...
Θα μαζεψω το κονκλαβιο και θα απαιτησω πρασινο χρωμα....tongue.gif
Air Kef
Ωπ, εν το χα δει, μπράβο ρε Kidd, άντε και αντμιν!
paodynasty
Καλορίζικος κι από μένα, ακριβοδίκαιος και ...σιδεροστόμαχος
j-kidd13
Την προσοχή σας παρακαλώ...




Καλωσορίζουμε στο Moderating team τον shtarkws
o οποίος απο σήμερα αναλαμβάνει χρέη mod στα του Παναθηναϊκού κυρίως,αλλά και γενικότερα σε ολο το sub της Α1,και θα βοηθήσει σε αυτά τα τόπικ-νάρκες,στην προσπάθεια να κρατήσουμε το επίπεδο που θέλουμε στο φόρουμ.
Οπότε ότι θέλετε μπορείτε να απευθύνεστε και σε αυτόν πέρα απο εμένα,αφού εγώ δεν σας κάνω τα χατίρια και με κράζετε... laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Καλως ήρθες και σιδερένιος...

ΥΓ:Να ενημερώσω οτι ο προηγούμενος mod vastravoud,λόγω προσωπικού φόρτου,δεν έχει τον χρόνο πλέον να συμμετέχει στο φόρουμ.
more stars
Καλορίζικος, ανοιχτόμυαλος, ανεκτικός και
να κάνεις ότι μπορεί να επιστρέψουν οι manj και bb w00t.gif
shtarkws
Σε ευχαριστώ, θα κάνω ότι καλύτερο μπορώ.

Όσο για manj και bb και σε εμένα θα άρεσε η παρουσία τους στο φόρουμ, οφείλουμε όμως όλοι να σεβαστούμε τους λόγους για τους οποίους αποβληθηκαν. Ποιος ξέρει, ίσως κάποια στιγμή επιστρέψουν
more stars
Σπαστους τα νεύρα μέχρι να βαρεθούν και να τους επαναφέρουν,,, χάσαμε το αλατοπίπερο... smiley.gif
yorgos
Νομίζω ο κανονισμός του φόρουμ λέει ότι κάθε φορά που έχουμε νέο μοδεράτορα αυτός δικαιούται να αποδίδει χάρες, όπως οι απερχόμενοι πρόεδροι των ΗΠΑ. Εδώ ο Μπους απελευθέρωσε 4 εμπόρους ναρκωτικών, δεν μπορούμε να "δώστης-μία-ευ-και-ρί-α" στα δύο μαύρα πρόβατα; Νέα σαιζόν αρχίζει και δεν έχουμε κανέναν να κράζει το Λευτεράκη...

Σιδεροκέφαλος πάντως.
sni79per
shtarkws βγαλε κανα φαουλ να τσακωθω σαν ανθρωπος.μας φλωρεψε ο τζεισονοκιντας. smiley.gif
προεκλογικη περιοδο μια χαρα για ρουσφετια.
αντε ατσαλοκεφαλος. tongue.gif
shtarkws
Ευχαριστώ παιδιά smile.gif

Sniper το νου σου. Ξεκινάς την χρονιά με 4 φάουλ, αν δεν μπορούμε να κάνουμε να γυρίσουν αυτοι που αποβληθηκαν, τουλάχιστον να μην χάσουμε και αυτούς που έχουμε tongue.gif Τον Γιώργο δεν τον φοβάμαι είναι ήρεμη δύναμη

j-kidd13
QUOTE(sni79per @ Aug 24 2015, 21:19 ) *
shtarkws βγαλε κανα φαουλ να τσακωθω σαν ανθρωπος.μας φλωρεψε ο τζεισονοκιντας. smiley.gif
προεκλογικη περιοδο μια χαρα για ρουσφετια.
αντε ατσαλοκεφαλος. tongue.gif


Ασε τον ανθρωπο ησυχο! tongue.gif
Το φαουλ σου ειναι δικη μου ευθυνη!Εχουμε κανει ξηγα!The game is in your side... smiley.gif
Skonokinis


δώστε και εδώ μοντεριλίκι θελω να κανω επιδειξη δυναμης και καταχρηση εξουσιας
Gkos
.

QUOTE (shtarkws @ Nov 7 2015, 00:29 ) *
+1 φάουλ στον χρήστη midi miliz διότι αφού έσβησα με προειδοποιηση το μειωτικο, μαθητευομενος μάγος, για τον Τζορτζεβιτς από προηγούμενο ποστ του, επανήλθε με το ειρωνικό νεοκοπος.


Aστεία τιμωρία με αστεία δικαιολογία.
Χωρίς να έχω παρακολουθήσει την συζήτηση ( και δεν σκοπέυω κιόλας ) ....
Έχω διαβάσει πολύ πολύ χειρότερα στο φόρουμ ...
ΑΝ είναι δυνατόν !
sacarame
QUOTE(Gkos @ Nov 7 2015, 14:14 ) *
Aστεία τιμωρία με αστεία δικαιολογία.
Χωρίς να έχω παρακολουθήσει την συζήτηση ( και δεν σκοπέυω κιόλας ) ....
Έχω διαβάσει πολύ πολύ χειρότερα στο φόρουμ ...
ΑΝ είναι δυνατόν !



QUOTE
Κανονισμός 9:
•Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.


Ο κανονισμός είναι σαφής νομίζω.+1 φάουλ

Εγώ μια φορά δεν γέλασα. Αν έχεις διαβάσει πολύ χειρότερα όπως λες, γιατί δεν τα έχεις κάνει ριπόρτ;;

Συνεχίζουμε.
Gkos
Χαχαχα.


QUOTE (sacarame @ Nov 7 2015, 15:43 ) *
Ο κανονισμός είναι σαφής νομίζω.+1 φάουλ


Σιγά μην έχω διαβάσει τον κανονισμό ...

Πλάκα μου κανείς ???? smiley.gif


QUOTE (sacarame @ Nov 7 2015, 15:43 ) *
Εγώ μια φορά δεν γέλασα. Αν έχεις διαβάσει πολύ χειρότερα όπως λες, γιατί δεν τα έχεις κάνει ριπόρτ;;



Γιατί δεν έκρινα ότι πρέπει να κάνω ίσως ?????????


Αμα είναι να τιμωρούμε το "μαθητευόμενος μάγος " , πάει το φόρουμ !!!
j-kidd13
QUOTE(Gkos @ Nov 7 2015, 15:55 ) *
Χαχαχα.




Σιγά μην έχω διαβάσει τον κανονισμό ...

Πλάκα μου κανείς ???? smiley.gif



Χαιρόμαστε πάρα πολύ που γέλασες,σε τέτοιους καιρούς το γέλιο είναι ευτυχία,το πρόβλημα όμως ειναι πως καμία πλάκα δεν σου κάνει.Δηλαδή γράφτηκες σε μια διαδικτυακή κοινότητα,χωρίς να διαβάσεις τους κανόνες λειτουργίας,για το τί επιτρέπεται και τι ΔΕΝ επιτρέπεται να κάνεις?Αυτό είναι λάθος δικό σου και μάλιστα μεγάλο.


Λοιπόν,για να τελειώνουμε,κατ'αρχήν ο κανονισμός είναι σαφής,και η μη τήρηση του επισύρει φάουλ στον χρήστη,άλλο που πολλοί απο τους Mod,και πρώτος εγώ,κάνουμε τα στραβά μάτια που και που.
Θεώρησες λάθος το φάουλ στον χρήστη MiDi MiLiZ?Δικαίωμα σου,θα μπορούσες πολύ εύκολα να στείλεις ενα pm στον mod που έδωσε την ποινή,ή σε εμένα,ή στον admin,και να εκφράσεις με ωραίο τρόπο τη διαφωνία σου.Ακόμα ακόμα θα μπορούσες να το κάνεις και μεσω ποστ,το οποίο όμως δεν θα έχει ύφος "αστεία ποινή και αστεία δικαιολογία".


QUOTE(Gkos @ Nov 7 2015, 15:56 ) *
Αμα είναι να τιμωρούμε το "μαθητευόμενος μάγος " , πάει το φόρουμ !!!


Δεν τιμωρήθηκε το μαθητευομενος μαγος,τιμωρηθηκε μια σειρα απο ποστ ιδιου περιεχομενου,που 1-2-3-5 φορές έχει αξια,αντε και 10 να πουμε με τα χαλια που εχει ο Παναθηναικος 69.gif αλλα....200,οχι δεν εχει να προσφερει τιποτα στην δημοσια συζητηση.Συνεχη ποστ μειωτικου περιεχομενου με απαξιωτικους χαρακτηρισμους,πολλα ποστ με σκοπο να συμμορφωθει διοτι κατανταει κουραστικος και ενοχλητικος,και καμια συμμορφωση στο τελος.
Αμα ειναι να αφηνουμε τετοια ποστ με τετοια συχνοτητα να περνανε ετσι,παει το φορουμ...
Gkos
QUOTE (j-kidd13 @ Nov 7 2015, 16:07 ) *
Χαιρόμαστε πάρα πολύ που γέλασες,σε τέτοιους καιρούς το γέλιο είναι ευτυχία,το πρόβλημα όμως ειναι πως καμία πλάκα δεν σου κάνει.Δηλαδή γράφτηκες σε μια διαδικτυακή κοινότητα,χωρίς να διαβάσεις τους κανόνες λειτουργίας,για το τί επιτρέπεται και τι ΔΕΝ επιτρέπεται να κάνεις?Αυτό είναι λάθος δικό σου και μάλιστα μεγάλο.


Λοιπόν,για να τελειώνουμε,κατ'αρχήν ο κανονισμός είναι σαφής,και η μη τήρηση του επισύρει φάουλ στον χρήστη,άλλο που πολλοί απο τους Mod,και πρώτος εγώ,κάνουμε τα στραβά μάτια που και που.
Θεώρησες λάθος το φάουλ στον χρήστη MiDi MiLiZ?Δικαίωμα σου,θα μπορούσες πολύ εύκολα να στείλεις ενα pm στον mod που έδωσε την ποινή,ή σε εμένα,ή στον admin,και να εκφράσεις με ωραίο τρόπο τη διαφωνία σου.Ακόμα ακόμα θα μπορούσες να το κάνεις και μεσω ποστ,το οποίο όμως δεν θα έχει ύφος "αστεία ποινή και αστεία δικαιολογία".


Δεκτό.


QUOTE (j-kidd13 @ Nov 7 2015, 16:07 ) *
Δεν τιμωρήθηκε το μαθητευομενος μαγος,τιμωρηθηκε μια σειρα απο ποστ ιδιου περιεχομενου,που 1-2-3-5 φορές έχει αξια,αντε και 10 να πουμε με τα χαλια που εχει ο Παναθηναικος 69.gif αλλα....200,οχι δεν εχει να προσφερει τιποτα στην δημοσια συζητηση.Συνεχη ποστ μειωτικου περιεχομενου με απαξιωτικους χαρακτηρισμους,πολλα ποστ με σκοπο να συμμορφωθει διοτι κατανταει κουραστικος και ενοχλητικος,και καμια συμμορφωση στο τελος.
Αμα ειναι να αφηνουμε τετοια ποστ με τετοια συχνοτητα να περνανε ετσι,παει το φορουμ...


Δεκτό.
j-kidd13
Θα πω το εξης απλο παραδειγμα.Παμε παρεα μαζι στο γηπεδο με αλλους,1-2-5 ματς,και εκει που εσυ πχ θες να κατσεις να παρακολουθησεις τον αγωνα,να σχολιασεις με τους υπολοιπους κλπ,καθομαι εγω καθ'ολη τη διαρκεια του καθε αγωνα και μουρμουραω νικαμε κερδιζουμε,και το ενα ετσι και το αλλο αλλιως,και αχρηστος ο ενας και ανικανος ο αλλος,και λιγος ο x,και δεν παμε πουθενα και και και...Θα συνεχισεις να με φωναζεις να ερχομαι στο γηπεδο,ή θα γυρισεις μετα την 5η φορα και θα μου πεις "Σκασε ρε μ.....α μας εχεις ζαλισει τα @@@@@ τοσο καιρο?".
Gkos
QUOTE (j-kidd13 @ Nov 7 2015, 16:18 ) *
Θα πω το εξης απλο παραδειγμα.Παμε παρεα μαζι στο γηπεδο με αλλους,1-2-5 ματς,και εκει που εσυ πχ θες να κατσεις να παρακολουθησεις τον αγωνα,να σχολιασεις με τους υπολοιπους κλπ,καθομαι εγω καθ'ολη τη διαρκεια του καθε αγωνα και μουρμουραω νικαμε κερδιζουμε,και το ενα ετσι και το αλλο αλλιως,και αχρηστος ο ενας και ανικανος ο αλλος,και λιγος ο x,και δεν παμε πουθενα και και και...Θα συνεχισεις να με φωναζεις να ερχομαι στο γηπεδο,ή θα γυρισεις μετα την 5η φορα και θα μου πεις "Σκασε ρε μ.....α μας εχεις ζαλισει τα @@@@@ τοσο καιρο?".


Δεν έχω θέμα μαζί σου ,με τον από πάνω admin εχω ,και ξεχείλισε το ποτήρι της υπομονής με τις αποφάσεις του .


QUOTE (sacarame @ Nov 7 2015, 15:43 ) *
Ο κανονισμός είναι σαφής νομίζω.+1 φάουλ

Εγώ μια φορά δεν γέλασα. Αν έχεις διαβάσει πολύ χειρότερα όπως λες, γιατί δεν τα έχεις κάνει ριπόρτ;;




Καταρχάς το ποστ αυτό έγινε αλλού ,έγραψα για την ΑΔΙΚΗ τιμωρία του παιδιού , ο shtarkws το μετέφερε εδώ ,μιλήσαμε πριβέ ,μια χαρά .
Ωραία ?Ωραια.


Και έρχεσαι ΜΕΤΑ εσύ ως αυτόκλητος υπερασπιστης του "καημένου" του shtarkws ,να απομείνεις δικαιοσύνη .

Άψογος.
Δεν μπορούσε μόνος του ας πούμε να με τιμωρησει.


Θες παραδείγματα με πολύ χειρότερα .Πάρε ένα.
Ολο το καλοκαίρι στα topic των εθνικών ομάδων ,τι άχρηστο γράφανε τον Παπαθεοδώρου ,τι βυσματία και ταβερνιάρη τον Τούφα ( επείδη σιγά μην ξέρεις ,προπονητής της εθνικής παίδων ) ,δεν είδα καμιά ευαισθησία από κανέναν .

Και τώρα ξαφνικά το "μαθητευόμενος μάγος" του παιδιού σβήστηκε !!

Ωπα ωπα !


Επιλεκτικότητα φουλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ .

Και δεν κατηγορώ τον shtarkws , που δεν κυκλοφορεί σε όλο το φόρουμ (πρώτη φορά σήμερα τον είδα ότι υπάρχει ) ,εσύ όμως τα ξέρεις και κοιτάς ότι σε βολευει ...

Και τωρα ήρθες εδώ να με συνετίσεις .

Οκ ,ξεχείλισε το ποτηρι !


Πάρε μια Καιτούλα Γαρμπή https://www.youtube.com/watch?v=OspKjBlX2TI .

Για τις ευαισθησίες σου !



Υ.γ. Βάλε μου και άλλο φάουλ ,μου είναι παντελώς αδιάφορο.....
Βασικά ΧΕΣΤΗΚΑ .

Θα βρω τρόπο να τα σβήσω !!
Παμε και στοίχημα αν θες! smiley.gif


j-kidd13
QUOTE(Gkos @ Nov 7 2015, 16:23 ) *
Δεν έχω θέμα μαζί σου ,με τον από πάνω admin εχω ,και ξεχείλισε το ποτήρι της υπομονής με τις αποφάσεις του .


Ηταν παραδειγμα για να δειξω οτι και εσυ αν ειχες καποιον που γκρινιαζει μονιμα και δεν προσφερει τιποτα αλλο στο 99% της κουβεντας που κανετε,θα αντιδρουσεις και εσυ και θα τον εκανες λιγο περα.
Δεν αναφερθηκα σε μενα,ουτε στον shtarkws.

Gkos
Στην αρχή ήθελα να υπερασπιστώ το παιδί που του σβήστηκε το ποστ .

Τελειωσε αυτό το θέμα,συνεννοηθήκαμε.


Τώρα πλεον είναι προσωπικό με τον sacarame .

Ξεπέρασε τα όρια και η υπομονή έχει εξαντληθεί....


Τον λόγο πλέον τον έχουν άλλοι.

Ευχαριστω j-kidd13..

(Εγραψα αναλυτικα στην από πίσω σελίδα ) .

rchos
QUOTE(Gkos @ Nov 7 2015, 16:35 ) *
Στην αρχή ήθελα να υπερασπιστώ το παιδί που του σβήστηκε το ποστ .

Τελειωσε αυτό το θέμα,συνεννοηθήκαμε.


Τώρα πλεον είναι προσωπικό με τον sacarame .

Ξεπέρασε τα όρια και η υπομονή έχει εξαντληθεί....


Τον λόγο πλέον τον έχουν άλλοι.

Ευχαριστω j-kidd13..

(Εγραψα αναλυτικα στην από πίσω σελίδα ) .



Άκου πως έχουν τα πράγματα γιατί από αυτά που διαβάζω εδώ αλλά και αλλού νομίζω έχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα σε διάφορα επίπεδα.Αυτό είναι κακό για σένα και όσους καφέδες και κεράσεις τον οποιονδήποτε αυτό δεν αλλάζει.Ελπίζω να με καταλαβαίνεις.

Η ομάδα μοντς του φόρουμ λειτουργεί σαν ομάδα και όχι αυτόνομα.Όλοι μαζί προσπαθούμε να κρατήσουμε το φόρουμ με μοναδικό "ευαγγέλιο" τον κανονισμό λειτουργίας του φόρουμ.Για να συμμετέχεις είναι προυπόθεση να συμφωνείς με τον κανονισμό αυτό.Αν δεν τον έχεις διαβάσει είναι πρόβλημα δικό σου.


Λοιπόν όταν απειλείς πρέπει να μάθεις και πως να το κάνεις.
Το ποστ αυτό στο κάνει ο έχων το κουμπί λειτουργίας του φόρουμ άρα δεν υπάρχει κάτι ανώτερο να σου απαντήσει.
Αυτοί που έχουν τον λόγο φίλε μου να απευθυνθούν σε μένα και σε κανέναν άλλον.

QUOTE
Υ.γ. Βάλε μου και άλλο φάουλ ,μου είναι παντελώς αδιάφορο.....
Βασικά ΧΕΣΤΗΚΑ .

Θα βρω τρόπο να τα σβήσω !!
Παμε και στοίχημα αν θες!


Το πάω εγώ αυτό το στοίχημα.Σε κερνάω και καφέ αν το χάσω...
Gkos
QUOTE (rchos @ Nov 7 2015, 17:45 ) *
Άκου πως έχουν τα πράγματα γιατί από αυτά που διαβάζω εδώ αλλά και αλλού νομίζω έχεις μπερδέψει λίγο τα πράγματα σε διάφορα επίπεδα.




Η ομάδα μοντς του φόρουμ λειτουργεί σαν ομάδα και όχι αυτόνομα.Όλοι μαζί προσπαθούμε να κρατήσουμε το φόρουμ με μοναδικό "ευαγγέλιο" τον κανονισμό λειτουργίας του φόρουμ.Για να συμμετέχεις είναι προυπόθεση να συμφωνείς με τον κανονισμό αυτό.Αν δεν τον έχεις διαβάσει είναι πρόβλημα δικό σου.


Λοιπόν όταν απειλείς πρέπει να μάθεις και πως να το κάνεις.
Το ποστ αυτό στο κάνει ο έχων το κουμπί λειτουργίας του φόρουμ άρα δεν υπάρχει κάτι ανώτερο να σου απαντήσει.
Αυτοί που έχουν τον λόγο φίλε μου να απευθυνθούν σε μένα και σε κανέναν άλλον.



Αφού διαβάζεις και "αλλού" ,θα ξέρεις ότι πλέον πήγαμε σε άλλο επίπεδο.
Τα φάουλ πλέον είναι υποσημείωση.
Και το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω.

Όσο γρηγορότερα το καταλάβει ο ενδιαφερόμενος,καλό δικό του θα είναι.



QUOTE (rchos @ Nov 7 2015, 17:45 ) *
Το πάω εγώ αυτό το στοίχημα.Σε κερνάω και καφέ αν το χάσω...




Δεν το βάζω μαζί σου.
Δεν έχουμε κάτι να πούμε,no offence.
Ουτε φίλοι είμαστε,ούτε θυμωμένος είμαι μαζί σου wink.gif
Καλή καρδιά.


Υ.γ.

Κανονισμός 9:
•Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.

Γιατί μου απαντάτε δημοσια;
Παραβαίνετε τους όρους του φόρουμ!
rchos
QUOTE(Gkos @ Nov 7 2015, 18:06 ) *
Αφού διαβάζεις και "αλλού" ,θα ξέρεις ότι πλέον πήγαμε σε άλλο επίπεδο.
Τα φάουλ πλέον είναι υποσημείωση.
Και το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω.

Όσο γρηγορότερα το καταλάβει ο ενδιαφερόμενος,καλό δικό του θα είναι.


Δεν το βάζω μαζί σου.
Δεν έχουμε κάτι να πούμε,no offence.
Ουτε φίλοι είμαστε,ούτε θυμωμένος είμαι μαζί σου wink.gif
Καλή καρδιά.


Υ.γ.

Κανονισμός 9:
•Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.

Γιατί μου απαντάτε δημοσια;
Παραβαίνετε τους όρους του φόρουμ!


Όντως δεν είμαστε φίλοι.απειλές στους φίλους σου μπορεί να περνάνε.Σε μας εδώ όμως νομίζω πως δεν έχουν νόημα.
Σε άλλο επίπεδο έχεις πάει μόνος σου.Δεν σε ακολούθησε κανείς εκεί.
Εγώ για την διευκόλυνση σου το λέω.Δεν είναι προσωπική επίθεση ή κάτι τέτοιο και μην το λάβεις σαν τέτοια.Όντως δεν έχω κάτι να χωρίσω με σένα.Απλά λέω πες στους άλλους που θα ασχοληθούν ότι με μένα πρέπει να ασχοληθούν.Χρόνο θα γλιτώσεις αν το καταλάβεις αυτό που σου λέω.

Όσο για το υστερόγραφο δεν έχω παράπονο από μοντ εγώ άρα μπορώ να γράφω δημόσια.
Το στοίχημα πάντως μέσα.Πάει
Gkos
Καμία απειλή.
Κακώς τα εκλαμβάνεις έτσι.
Από πότε η δικαστική οδός θεωρείται απειλη;
Ότι πιο νόμιμο υπαρχει ,και το ονομάζεις "απειλή;"
Κακώς.

Όσο για το αν με ακολουθήσει κανείς...ξέρεις είναι υποχρεωτικό,όχι προαιρετικό,άρα...


Υ.γ.
Δεν θέλω να σε προσβαλλω,αλλά δεν θέλω να πιω μαζί σου καφέ φίλε μου,πως να στο πω δηλαδή ;;;;;

Αρκετά μου χαλάσατε το απόγευμα,δεν έχουμε κατι αλλο να πουμε φίλε μου.

Εχει ματσαρα Παγκράτι-Λευκαδα τώρα ΕΡΤ2 , 65-66 στο 33'.

Συντονιστείτε.

Gkos
Κατόπιν (ωρίμου) σκέψεως,αποφάσισα να αποχωρήσω από το φόρουμ.


Από την στιγμή που δεν με καλύπτουν οι "όροι" λειτουργίας του,αυτή είναι η σωστή και η μόνη κίνηση που μπορώ να κάνω αντί να χαλάμε τις καρδιές μας.

Είναι αστείο,αλλά ότι δεν κατάφεραν άλλοι και άλλοι, το καταφεραν οι admin...

Αλλά δικό τους το φόρουμ,δικοί τους οι όροι.


Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα μέλη που με ανέχτηκαν τόσο καιρό ,και να ζητήσω συγγνώμη απόσα αναγκάστηκαν να διαβάσουν τις τελευταίες ώρες.



Mea Culpa.

Υγεία σε όλους και να βλέπετε μπασκετάκι blove.gif
pain of salvation
Ημαρτον και εσυ!...Και θ αφησεις gspara μονο του?
MiDi_MiLiZ
Και επιστρεφοντας απο το 10ημερο ban θα πω μερικα πραγματα γιατι πολλα γραφτηκαν για εμενα εν τη απουσια μου. Και θα ειμαι πολυ περιεκτικος σε σχεση με οσα θα μπορουσα να πω, πιστεψτε με.
Σε φορουμ που:
-Moderator μου σβηνει ποστ γεματα μπασκετικη αναλυση ως "υβριστικα" επειδη ειπα μεσα σε αυτα υπηρχε προσδιορισμος προς τον προπονητη ως νεοκοπο ή μαθητευομενο μαγο (με την αναλογη επιχειρηματολογια παντα)
-Moderator με baitarei με 3 συνεχομενα offtopic ποστ τυπου "θα σε κανω ban" , "θα σου διαγραψω το ποστ την επομενη φορα" "σου διεγραψα το ποστ επειδη εγραφε <<νεοκοπος>>" κλπ κλπ, και οταν τελικα του απανταω στο 3 του ποστ με banαρει για offtopic, γραφοντας παραλληλα οτι "δεν προσφερω τιποτα στη συζητηση", οταν στην ουσια εγω εκανα ενα οφφτοπικ ποστ για τα 3 δικα του.
-Moderators σβηνουν κοσμια πλην ομως αρνητικα σχολια αλλων χρηστων (και ηταν αρκετα) για τις απο παραπανω ενεργειες
-Moderator αποκαλει στη δημοσια συζητηση ενα αλλο μελος του φορουμ ΕΥΘΕΩΣ ως πρηξ@ρχιδ@ (σε αυτο το τοπικ λιγα ποστ πιο πανω), μαζι με διαφορα αλλα στολισματα
-2 moderators ο καθενας δινει αλλη ερμηνεια στο ban που εφαγα: Ο ενας λεει οτι το εφαγα για το "νεοκοπος" και για το offtopic σχολιο που εκανα και ο αλλος λεει εδω οτι το εφαγα για την "γενικοτερη μιρλα" (λες και υπαρχει κανονισμος που να απαγορευει ακομα και τη μιρλα, ασχετα αν αυτο που εκανα εγω δεν ειχε σχεση με μιρλα, αλλα με μπασκετικα επιχειρηματα και μονον)
Κοινως ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν με βαση ποιον κανονα του φορουμ με πεταξαν εξω.

-->Εγω δεν εχω θεση και δεν χρειαζομαι κανενα ban για να το αντιληφθω. Αν νομιζετε οτι επειδη σας δωσανε 2 permissions παραπανω απο τους υπολοιπους χρηστες, εχετε το ελευθερο να παιζετε με τη νοημοσυνη τους ή/και να τους προσβαλλετε εχοντας το ακταλογιστο επειδη σας εχουν αφησει ξαμολυτους, τοτε σιγουρα καποιοι δε θα ακολουθησουν το "παιχνιδακι" σας. Καλη σας συνεχεια "κυριοι".
Dwyane ''the flash'' Wade
Βασικά τώρα διάβασα τι έγινε επειδή ήμουν στο τόπικ της Εσκα και διαπίσtωσα την απουσία του Gkos.
Εγώ προσωπικά γράφω και διαβάζω το φόρουμ 8,5 χρόνια και πραγματικά δεν έχω καταλάβει την λογική που δίνονται τα φάουλ στους χρήστες. Και είναι λογικό να μην έχω καταλάβει αφού η λογική είναι καθαρά υποκειμενική κατά την γνώμη μου. Δεν με γουστάρει ένας mod για τον Α ή Β λόγο και απλά με χρεώνει με φάουλ. Αν ο χρήστης τιμωρήθηκε επειδή αποκάλεσε κάποιον μαθητευόμενο μάγο τότε συγνώμη αλλά η ποινή είναι εξοργιστικά αυστηρή. Έχουν ειπωθεί εδώ μέσα τα μύρια όσα για παίκτες με χαρακτηρισμούς όπως ''τραγί'', ''μπετατζής'' κτλ και έχουν μείνει ατιμώρητα. Αντιθέτως εγώ προσωπικά χρεώθηκα με φάουλ επειδή το 2013 προσφέρθηκα να κεράσω μια τυροκαυτερή στους στενοχωρημένους Κέλτες τότε και μάλιστα στο τόπικ Aντι-Lebron μέσα στο οποίο έχουν γραφτεί αίσχη που φυσικά έμειναν ατιμώρητα.
Τέλος για να μην κουράζω άλλο, ειπώθηκε παραπάνω πως αν έχουμε πρόβλημα με Mod ή γενικά πρόβλημα να στείλουμε προσωπικό μνμ. Το έχω κάνει και συγκεκριμένος Mod ξεκίνησε να μου απαντάει γράφωντας ''δεν είμαι υποχρεωμένος να σου απαντήσω...''
j-kidd13
QUOTE(MiDi_MiLiZ @ Nov 17 2015, 18:59 ) *
Και επιστρεφοντας απο το 10ημερο ban θα πω μερικα πραγματα γιατι πολλα γραφτηκαν για εμενα εν τη απουσια μου. Και θα ειμαι πολυ περιεκτικος σε σχεση με οσα θα μπορουσα να πω, πιστεψτε με.
Σε φορουμ που:
-Moderator μου σβηνει ποστ γεματα μπασκετικη αναλυση ως "υβριστικα" επειδη ειπα μεσα σε αυτα υπηρχε προσδιορισμος προς τον προπονητη ως νεοκοπο ή μαθητευομενο μαγο (με την αναλογη επιχειρηματολογια παντα)
-Moderator με baitarei με 3 συνεχομενα offtopic ποστ τυπου "θα σε κανω ban" , "θα σου διαγραψω το ποστ την επομενη φορα" "σου διεγραψα το ποστ επειδη εγραφε <<νεοκοπος>>" κλπ κλπ, και οταν τελικα του απανταω στο 3 του ποστ με banαρει για offtopic, γραφοντας παραλληλα οτι "δεν προσφερω τιποτα στη συζητηση", οταν στην ουσια εγω εκανα ενα οφφτοπικ ποστ για τα 3 δικα του.
-Moderators σβηνουν κοσμια πλην ομως αρνητικα σχολια αλλων χρηστων (και ηταν αρκετα) για τις απο παραπανω ενεργειες
-Moderator αποκαλει στη δημοσια συζητηση ενα αλλο μελος του φορουμ ΕΥΘΕΩΣ ως πρηξ@ρχιδ@ (σε αυτο το τοπικ λιγα ποστ πιο πανω), μαζι με διαφορα αλλα στολισματα
-2 moderators ο καθενας δινει αλλη ερμηνεια στο ban που εφαγα: Ο ενας λεει οτι το εφαγα για το "νεοκοπος" και για το offtopic σχολιο που εκανα και ο αλλος λεει εδω οτι το εφαγα για την "γενικοτερη μιρλα" (λες και υπαρχει κανονισμος που να απαγορευει ακομα και τη μιρλα, ασχετα αν αυτο που εκανα εγω δεν ειχε σχεση με μιρλα, αλλα με μπασκετικα επιχειρηματα και μονον)
Κοινως ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν με βαση ποιον κανονα του φορουμ με πεταξαν εξω.

-->Εγω δεν εχω θεση και δεν χρειαζομαι κανενα ban για να το αντιληφθω. Αν νομιζετε οτι επειδη σας δωσανε 2 permissions παραπανω απο τους υπολοιπους χρηστες, εχετε το ελευθερο να παιζετε με τη νοημοσυνη τους ή/και να τους προσβαλλετε εχοντας το ακταλογιστο επειδη σας εχουν αφησει ξαμολυτους, τοτε σιγουρα καποιοι δε θα ακολουθησουν το "παιχνιδακι" σας. Καλη σας συνεχεια "κυριοι".


Ποστ γεματα μπασκετικη αναλυση λες εσυ,ποστ γεματα γκρινια λενε καποιοι αλλοι.
Τα οφ τοπικ ποστ του μοντ που αναφερεις,οταν εχουν περιεχομενο τον "συνετισμο" καποιου χρηστη αναφορικα με τα ποστ του τα οποια προκαλουν,δεν λογιζονται ως οφ τοπικ στο θεμα που ποσταρονται.
Κανενας μοντ δεν αποκαλεσε εσενα συγκεκριμενα με τον χαρακτηρισμο που ανεφερες.

Απο κει και περα,οσον αφορα την τελευταια παραγραφο,το μονο που αξιζει σχολιασμου,ειναι το περι της συμμετοχης η οχι στο φορου,οσοι εχουν να προσφερουν με τις γνωσεις και τις αποψεις τους,εχουν θεση και τους θελουμε εδω...
Καλη συνεχεια κυριε...
RipCity
Η αλήθεια είναι πως όσο κι αν εκνεύριζαν πολλούς αυτά που έλεγε ο MiDi_MiLiz πάντα ανέφερε τα δικά του επιχειρήματα και σε καμία περίπτωση δεν έδειξε να ξεφεύγει ώστε να απαιτείται 10ήμερο ban, φάουλ κτλ.

Μου φαίνεται καθάρα θέμα κατάχρησης "εξουσίας" η συγκεκριμένη πετίπτωση.
j-kidd13
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Nov 18 2015, 12:29 ) *
Βασικά τώρα διάβασα τι έγινε επειδή ήμουν στο τόπικ της Εσκα και διαπίσtωσα την απουσία του Gkos.
Εγώ προσωπικά γράφω και διαβάζω το φόρουμ 8,5 χρόνια και πραγματικά δεν έχω καταλάβει την λογική που δίνονται τα φάουλ στους χρήστες. Και είναι λογικό να μην έχω καταλάβει αφού η λογική είναι καθαρά υποκειμενική κατά την γνώμη μου. Δεν με γουστάρει ένας mod για τον Α ή Β λόγο και απλά με χρεώνει με φάουλ. Αν ο χρήστης τιμωρήθηκε επειδή αποκάλεσε κάποιον μαθητευόμενο μάγο τότε συγνώμη αλλά η ποινή είναι εξοργιστικά αυστηρή. Έχουν ειπωθεί εδώ μέσα τα μύρια όσα για παίκτες με χαρακτηρισμούς όπως ''τραγί'', ''μπετατζής'' κτλ και έχουν μείνει ατιμώρητα. Αντιθέτως εγώ προσωπικά χρεώθηκα με φάουλ επειδή το 2013 προσφέρθηκα να κεράσω μια τυροκαυτερή στους στενοχωρημένους Κέλτες τότε και μάλιστα στο τόπικ Aντι-Lebron μέσα στο οποίο έχουν γραφτεί αίσχη που φυσικά έμειναν ατιμώρητα.
Τέλος για να μην κουράζω άλλο, ειπώθηκε παραπάνω πως αν έχουμε πρόβλημα με Mod ή γενικά πρόβλημα να στείλουμε προσωπικό μνμ. Το έχω κάνει και συγκεκριμένος Mod ξεκίνησε να μου απαντάει γράφωντας ''δεν είμαι υποχρεωμένος να σου απαντήσω...''


Παραδειγμα.Καθε ποστ του Midi Miliz,μου προκαλουσε αντιδραση.Ειχα κουραστει απο την συνεχη γκρινια και τον μηδενισμο του,αυτα που αποκαλει ως....."μπασκετικη αναλυση".Κοινως,ιντερνετικα,δεν τον "γουσταρα" για να χρησιμοποιησω τον ορο που ανεφερες.Φαουλ απο εμενα δεν πηρε,ισα ισα του εκανα 2-3 φορες συστασεις κατ ιδιαν,να ριξει λιγο τους τονους οσον αφορα την συχνοτητα που ποσταρε τα ιδια και τα ιδια,για να μην προκαλει αναταραχη στα εκαστοτε τοπικ,διοτι αρκετοι "τσιμπουσαν".Αν ηθελα,και με βαση αυτο που ισχυριζεσαι, θα του κοπαναγα εκει 1-2 φαουλ διχως λογο και αφορμη(αφιερωμενο Στελ!!
) και ολα καλα.Συν οτι ποσταρα για να σταματησω καποιους που απευθυνονταν σε αυτον με προφανη ειρωνικο τροπο.Ολα αυτα για να "προστατεψω" την παρουσια του εδω και ας "μην τον γουσταρα",οπως εχω κανει και με ποσους στο παρελθον,οπως και ο αγαπητος χρηστης ακης,και οπως με τοσους αλλους που μου "καθονταν στο στομαχι" με τα οσα εγραφαν εδω.
Επομενως δεν νομιζω οτι υπαρχει το θεμα δεν σε γουσταρω αρα σε μπαναρω.
sacarame
Το έχουμε αναλύσει δεκάδες φορές, αλλά κάποιοι δεν θέλετε να το καταλάβετε. Δεν σας ξέρουμε, δεν μας ξέρετε, οπότε δεν έχουμε προσωπικά μαζί σας.


Έχουμε πει γενικά ότι δεν θέλουμε εκφράσεις και χαρακτηρισμούς στο φόρουμ. Το ότι έχουν υπάρξει φορές που δεν τα έχουμε δει ή δεν τα έχουμε δει εγκαίρως είναι γεγονός. Επίσης το γεγονός ότι κάποιες φορές κάνουμε τα στραβά ματια και δεν τιμωρούμε με το γράμμα του νόμου, μας γυρίζει μπούμερανγκ και τα ακούμε και από πάνω. Προφανώς και έχουν γίνει λάθη ή αβλεψίες, άνθρωποι είμαστε και μάλιστα έχουμε και ζωή εκτός φόρουμ. Δεν μπορούμε να είμαστε όλη την ώρα μέσα εδώ και να ελέγχουμε τι γράφεται.

Κανείς από το μοντερέιτινγκ τιμ δεν έχει κόλλημα με την εξουσία, ούτε νιώθει κάποιος επειδή μπορεί να ρίξει 2 ποινές. Ισα ίσα είναι ταλαιπωρία και χαμαλοδουλειά μέγιστου βαθμού το moderating.

Δεν έχουμε κανένα κέρδος από το Basketforum. Αντίθετα έχουμε έξοδα από αυτό.

Απαντάω μόνο στο παρακάτω γιατί μου φαίνεται ότι δημιουργεί εντυπώσεις χωρίς λόγο

QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Nov 18 2015, 12:29 ) *
Τέλος για να μην κουράζω άλλο, ειπώθηκε παραπάνω πως αν έχουμε πρόβλημα με Mod ή γενικά πρόβλημα να στείλουμε προσωπικό μνμ. Το έχω κάνει και συγκεκριμένος Mod ξεκίνησε να μου απαντάει γράφωντας ''δεν είμαι υποχρεωμένος να σου απαντήσω...''



Αν είναι όντως αυτό που νομίζω, επειδή έχω κρατήσει το πμ σου, λογικά αναφέρεσαι σε μένα. Το πμ εστάλη 22 Σεπτέμβρη του 2013 ύστερα από ποινές στους Air&King και manj13 για την διαμάχη τους στου Λεμπρον vs Jordan.

Με ρώτησες συγκεκριμένα

QUOTE
μπορω να κανω μια ερωτηση με ολο το θαρρος??πως ειναι δυνατον να ριχνετε σε αυτον που προκαλεσε μικροτερη τιμωρια απο αυτον που προκαλεστηκε????????


Και σου απαντώ ξεκινώντας με τη φράση "Αν και καταλαβαίνεις ότι δεν είμαι υποχρεωμένος να απαντήσω..." εννοώντας να σου πω πως ακριβώς επιβλήθηκε η ποινή στους 2 χρήστες και το πως ακριβώς ο μοντερέιτορ επέβαλλε τις ποινές. Δεν υπονόησα σε καμια περίπτωση ότι αν θέλω σου μιλάω ή αν θέλω ασχολούμαι μαζί σου. Μάλιστα σου έδωσα την απάντηση αναλύοντας πως επιβλήθηκε η ποινή στον έναν χρήστη και πως στον άλλο.

Είμαι στο φόρουμ από το 2008 και δεν έχω αφήσει αναπάντητο κανένα πμ που μου έχει έρθει όλα αυτά τα χρόνια. Ο μόνος που δεν έχω απαντήσει είναι ο Midi_Miliz κι αυτό γιατί έχω πολύ περιορισμένο χρόνο αυτήν την περίοδο. Θα του απαντήσω όμως όπως έχω δεσμευτεί.



Το θέμα κλείνει εδώ, ήδη έχουμε παραβεί τον κανονισμό με όλα αυτά τα ποστ. Σταματήστε το εδώ και ό,τι θέλετε με πμ όπως έχουμε πει πολλάκις.
j-kidd13
Το τοπικ θα κλειδωσει,διοτι ανακυκλωνουμε μια κουβεντα που δεν βγαζει πουθενα και θα γεμισει το τοπικ παντελως αχρηστα ποστ.
Οποιος θελει να πει οτιδηποτε,μπορει να απευθυνθει με πμ σε ποιον διαχειριστη ή αντμιν θελει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.