Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΥΠΕΛΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΣΚΑΝΑ 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2
chrisafr9
ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2008 – 2009

Α΄ ΦΑΣΗ: ΚΥΡΙΑΚΗ 28 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2008

1. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ. (νεαν.) – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ
2. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - Ε.Σ.Η. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡ.
3. ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ. - Α.Σ. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

Β΄ ΦΑΣΗ: ΚΥΡΙΑΚΗ 05 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2008

4. ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - Α.Ο. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
5. Α.Ε. ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ(νεαν.) - ΝΙΚΗΤΗΣ 2
6. Α.Ο. ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ - Κ.Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
7. Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ(νεαν.) - ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
8. ΝΙΚΗΤΗΣ 3 - Α.Ο. ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ
9. Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Α.Φ.Μ.Σ.
10. Γ.Α.Σ. ΜΑΝΔΡΑΣ - Α.Ο.Φ. ΠΟΡΦΥΡΑΣ
11. ΝΙΚΗΤΗΣ 1 - Α.Ο.Π. ΦΑΛΗΡΟΥ(νεαν.)

Γ΄ ΦΑΣΗ: ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2008

12. ΝΙΚΗΤΗΣ 8 - ΝΙΚΗΤΗΣ 7
13. ΝΙΚΗΤΗΣ 5 - ΝΙΚΗΤΗΣ 10
14. ΝΙΚΗΤΗΣ 4 - ΝΙΚΗΤΗΣ 9
15. ΝΙΚΗΤΗΣ 11 - ΝΙΚΗΤΗΣ 6

FINAL - FOUR:

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2009
16. ΝΙΚΗΤΗΣ 12 - ΝΙΚΗΤΗΣ 14
17. ΝΙΚΗΤΗΣ 15 - ΝΙΚΗΤΗΣ 13

Τ Ε Λ Ι Κ Ο Σ
ΚΥΡΙΑΚΗ 12 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2009
18. ΝΙΚΗΤΗΣ 16 - ΝΙΚΗΤΗΣ 17
basket4
καλη χρονια..καλο κυπελλο.χωρις τραυματισμους... bball.gif


πολυ ενδιαφερον η Γ φαση tongue.gif smile.gif
καποια πρεπει να το καταλαβε απο εδω μεσα wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
chrisafr9
Καλή χρονια σε ολους και απο εμενα,αν και περιμενα τις Εθνικες ομαδες, νομιζω οτι και για τις 4 ομαδες της εσκανα θα ειναι πολυ καλο η συμμετοχη τους στο κυπελλο.
VAGELIS N
QUOTE(basket4 @ Sep 2 2008, 19:38 ) *
καλη χρονια..καλο κυπελλο.χωρις τραυματισμους... bball.gif
πολυ ενδιαφερον η Γ φαση tongue.gif smile.gif
καποια πρεπει να το καταλαβε απο εδω μεσα wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

συγνωμη που θα διαφωνισω μαζι σου για πρωτη φορα αλλα το γελιο εχει να πεσει στην β φαση με παιχνιδια οπως το πειραικος -Τερψιθεα το Ατρομητος ή Αστερας -Εσπεριδες.
Πολυ καλη κληρωση για τους Κυριαρχους που αν ειναι σοβαροι πανε για final4
tatr6
QUOTE(VAGELIS N @ Sep 4 2008, 11:35 ) *
συγνωμη που θα διαφωνισω μαζι σου για πρωτη φορα αλλα το γελιο εχει να πεσει στην β φαση με παιχνιδια οπως το πειραικος -Τερψιθεα το Ατρομητος ή Αστερας -Εσπεριδες.
Πολυ καλη κληρωση για τους Κυριαρχους που αν ειναι σοβαροι πανε για final4



Άστην Βαγγελάκη μου...
Σε μένα αναφέρεται η μικρή σουσού...
Πάει να με εκφοβίσει, κατάλαβες...??? tongue.gif χαχαχχα

Θα τα πούμε στο γήπεδο junior!!! icon_drunk.gif
magickaminia
QUOTE(VAGELIS N @ Sep 4 2008, 11:35 ) *
συγνωμη που θα διαφωνισω μαζι σου για πρωτη φορα αλλα το γελιο εχει να πεσει στην β φαση με παιχνιδια οπως το πειραικος -Τερψιθεα το Ατρομητος ή Αστερας -Εσπεριδες.
Πολυ καλη κληρωση για τους Κυριαρχους που αν ειναι σοβαροι πανε για final4

Φιλε Βαγγελη θα συμφωνησω μαζι σου οτι οι Κυριαρχοι ειχαν την πιο βατη κληρωση στο Φαιναλ Φορ ομως θα πεσουν πανω στον Πειραικο ή την Τερψιθεα οποτε χλωμο το εχω να σηκωνουν κουπα. Οσον αφορα το Πειραικος Τερψιθεα ναι μεν ειναι ενα δυνατο παιχνιδι αλλα δεν νομιζω οτι χαλασε και ο κοσμος να χασεις ενα τετοιο ματς πιο πολυ χαρακτηρα προπονητικου φιλικου εχουν αυτα τα ματς. Μονο η κουπα του πρωταθλητη μετραει στην ΕΣΚΑΝΑ φετος. Το ιδιο ισχυει και για τον Ατρομητο 4 κυπελλα ΕΣΚΑΝΑ ειναι αρκετα , μονο η ανοδος ειναι ο στοχος για φετος. Και πιστεψε με οι νεανιδες των Εσπεριδων δεν ειναι σε θεση να δυσκολεψουν τον φετινο Ατρομητο. Καλη πορεια στο Κυπελλο σε ολες τις ομαδες.
chrisafr9
Καλημερα.επιτελους θα εχουμε και επισημους αγωνες στην εσκανα!εχει κανεις να κάνει καποιο προγνωστικο για τη 1 φαση?
leonkalf
Κυριακή 28/09

Κλ. Αγ. Δημητρίου 17.30 Αστέρας Αγ. Δημ.- Ατρόμητος (Γαρδέλης, Δελαγραμμάτικας) κομ. Μίχας

Κλ. Αγ. Τρύφωνα 18.30 Ευρυάλη – Ηλεκτρούπολη (Θεολόγη , Βίλλιας) κομ. Δραμεσιώτης
chrisafr9
QUOTE(leonkalf @ Sep 26 2008, 18:19 ) *
Κυριακή 28/09

Κλ. Αγ. Δημητρίου 17.30 Αστέρας Αγ. Δημ.- Ατρόμητος (Γαρδέλης, Δελαγραμμάτικας) κομ. Μίχας

Κλ. Αγ. Τρύφωνα 18.30 Ευρυάλη – Ηλεκτρούπολη (Θεολόγη , Βίλλιας) κομ. Δραμεσιώτης




Νομιζω οτι ξεχασαμε εναν αγωνα!Παρασκευη 26/9 κλ.βαρικα Πανιωνιος(νεαν.) - Ιωνικος Νικ. Στεργιου-Κορωναιος.Οποιος παει ας μας πει για το αγωνα.
berry the truth
στα δύο σημερινά ματς του κυπέλλου, ο ατρόμητος κέρδισε πολύ εύκολα τον αστέρα στον άγιο δημήτριο (περίπου 30 πόντους). κερδιζε με 20 στο πρώτο μέρος. ο αστέρας παρ' ότι εχει έμπειρες παίκτριες σε σχέση με προηγούμενα χρόνια, ήταν τελείως ασύνδετος και έδειξε αδούλευτος. μεγάλο πρόβλημα στον άσο αφού δεν ανταποκρίθηκε στην πίεση του ατρομήτου. πάντως, δεν έδειξε κάτι το φοβερό ο ατρόμητος αν και έχει 2-3 παίκτριες (χ''γιάννη, ο άσος και η ζέρβα) που έκαναν την διαφορά με τις απλές κινήσεις τους.

η ευρυάλη κέρδισε περίπου 40 πόντους τις κορασίδες της ηλεκτρούπολης που θα αποκομίσουν μάλλον δυσάρεστες εμπειρίες φέτος με την συμμετοχή τους στο πρωτάθλημα. μακάρι να μην απογοητευτούν οι μικρές και καούν από τις "εμπνεύσεις" των ανθρώπων της ομάδας...
chrisafr9
Καλησπερα.μηπως ξερει κανεις ποιος ηταν ο νικητης απο το πρωτο ματς πανιωνιου - ιωνικου?
berry the truth
QUOTE(chrisafr9 @ Sep 29 2008, 16:22 ) *
Καλησπερα.μηπως ξερει κανεις ποιος ηταν ο νικητης απο το πρωτο ματς πανιωνιου - ιωνικου?


o πανιώνιος νίκησε
chrisafr9
QUOTE(berry the truth @ Sep 29 2008, 19:32 ) *
o πανιώνιος νίκησε



ευχαριστω πολυ!
magickaminia
QUOTE(berry the truth @ Sep 29 2008, 01:01 ) *
στα δύο σημερινά ματς του κυπέλλου, ο ατρόμητος κέρδισε πολύ εύκολα τον αστέρα στον άγιο δημήτριο (περίπου 30 πόντους). κερδιζε με 20 στο πρώτο μέρος. ο αστέρας παρ' ότι εχει έμπειρες παίκτριες σε σχέση με προηγούμενα χρόνια, ήταν τελείως ασύνδετος και έδειξε αδούλευτος. μεγάλο πρόβλημα στον άσο αφού δεν ανταποκρίθηκε στην πίεση του ατρομήτου. πάντως, δεν έδειξε κάτι το φοβερό ο ατρόμητος αν και έχει 2-3 παίκτριες (χ''γιάννη, ο άσος και η ζέρβα) που έκαναν την διαφορά με τις απλές κινήσεις τους.

η ευρυάλη κέρδισε περίπου 40 πόντους τις κορασίδες της ηλεκτρούπολης που θα αποκομίσουν μάλλον δυσάρεστες εμπειρίες φέτος με την συμμετοχή τους στο πρωτάθλημα. μακάρι να μην απογοητευτούν οι μικρές και καούν από τις "εμπνεύσεις" των ανθρώπων της ομάδας...

Ο τροπος που εχασε ο Αστερας ηταν χαρακτηριστικα ευκολος. Οταν λες οτι δεν εδειξε κατι ο Ατρομητος τι εννοεις ακριβως; Μηπως επρεπε να κερδισει τον Αστερα με 50 και 60 ποντους για να εισαι ικανοποιημενος απο το θεαμα; Αφου ο αντιπαλος δεν μπορουσε να τον κοντραρει γιατι να τον ρεζιλεψει; Μπασκετ παιζουμε ολοι. Ελπιζω επισης να ξεχασες απλως οτι στο ροστερ του Ατρομητου υπαρχει η Αλινα Γκιουλεκα που θα την δεις στα δυσκολα να παιζει. Επομενως μπραβο στον Αστερα για την προσπαθεια του και καλη συνεχεια για το Πρωταθλημα και καλη συνεχεια στον Ατρομητο και καλη δουλεια γιατι εχουν θεσει υψηλους στοχους και θα πρεπει να αποδειξουν στο γηπεδο οτι μπορουν να τα καταφερουν.
berry the truth
QUOTE(magickaminia @ Sep 30 2008, 12:07 ) *
Ο τροπος που εχασε ο Αστερας ηταν χαρακτηριστικα ευκολος. Οταν λες οτι δεν εδειξε κατι ο Ατρομητος τι εννοεις ακριβως; Μηπως επρεπε να κερδισει τον Αστερα με 50 και 60 ποντους για να εισαι ικανοποιημενος απο το θεαμα; Αφου ο αντιπαλος δεν μπορουσε να τον κοντραρει γιατι να τον ρεζιλεψει; Μπασκετ παιζουμε ολοι. Ελπιζω επισης να ξεχασες απλως οτι στο ροστερ του Ατρομητου υπαρχει η Αλινα Γκιουλεκα που θα την δεις στα δυσκολα να παιζει. Επομενως μπραβο στον Αστερα για την προσπαθεια του και καλη συνεχεια για το Πρωταθλημα και καλη συνεχεια στον Ατρομητο και καλη δουλεια γιατι εχουν θεσει υψηλους στοχους και θα πρεπει να αποδειξουν στο γηπεδο οτι μπορουν να τα καταφερουν.


εντάξει ρε φίλε...την επόμενη φορά γράψε μου σε πμ πως θες να βλέπω τα παιχνίδια της ομάδας σου και να τα γράφω...εγώ δεν είπα να τον ρεζιλέψεις και δεν είπα ότι δεν έδειξες κάτι. είπα ότι δεν έδειξες κάτι φοβερό. συμφωνώ ότι και ο αντίπαλος δεν βοήθησε να γίνει πολύ καλό ματς αλλά και εσύ στηρίχτηκες περισσότερο σε κάποιες ατομικές ενέργειες των έμπειρων παικτριών που διαθέτεις. γιατί σίγυορα συμφωνείς ότι οι συγκεκριμένες παίκτριες μπορούν να παίξουν πολύ καλύτερο μπάσκετ...

όσον αφορά την γκιουλέκα, ξέρω ότι έλειπε και όταν έρθει θα αλλάξει το επίπεδο της ομάδας. όπως ξέρω ότι έλειπαν και 1-2 ακόμα παίκτριες. και να ξέρεις ότι εγώ δεν βλέπω το μπάσκετ με το αποτέλεσμα και αν κέρδισεες με 30, με 40, με 50 ή με 60 πόντους, αλλά αυτό που παρουσιάζεις σαν ομάδα σε όλους τους τομείς...και κλείνοντας για να ικανοποιηθείς και εσύ γιατί αυτό τελικά θέλεις να βλέπεις να γράφεται για την ομάδα σου, ναι σας θεωρώ την δεδομένη χρονική στιγμή σαν το πρώτο φαβορί για άνοδο, λίγο μπροστά από τον πειραϊκό. ξαναλέω αναφέρομαι στην δεδομένη χρονική στιγμή και έχοντας εικόνα από κάποια φιλικά των ομάδων και κυρίως από τα ρόστερ τους...
chrisafr9
QUOTE(berry the truth @ Oct 1 2008, 14:06 ) *
εντάξει ρε φίλε...την επόμενη φορά γράψε μου σε πμ πως θες να βλέπω τα παιχνίδια της ομάδας σου και να τα γράφω...εγώ δεν είπα να τον ρεζιλέψεις και δεν είπα ότι δεν έδειξες κάτι. είπα ότι δεν έδειξες κάτι φοβερό. συμφωνώ ότι και ο αντίπαλος δεν βοήθησε να γίνει πολύ καλό ματς αλλά και εσύ στηρίχτηκες περισσότερο σε κάποιες ατομικές ενέργειες των έμπειρων παικτριών που διαθέτεις. γιατί σίγυορα συμφωνείς ότι οι συγκεκριμένες παίκτριες μπορούν να παίξουν πολύ καλύτερο μπάσκετ...

όσον αφορά την γκιουλέκα, ξέρω ότι έλειπε και όταν έρθει θα αλλάξει το επίπεδο της ομάδας. όπως ξέρω ότι έλειπαν και 1-2 ακόμα παίκτριες. και να ξέρεις ότι εγώ δεν βλέπω το μπάσκετ με το αποτέλεσμα και αν κέρδισεες με 30, με 40, με 50 ή με 60 πόντους, αλλά αυτό που παρουσιάζεις σαν ομάδα σε όλους τους τομείς...και κλείνοντας για να ικανοποιηθείς και εσύ γιατί αυτό τελικά θέλεις να βλέπεις να γράφεται για την ομάδα σου, ναι σας θεωρώ την δεδομένη χρονική στιγμή σαν το πρώτο φαβορί για άνοδο, λίγο μπροστά από τον πειραϊκό. ξαναλέω αναφέρομαι στην δεδομένη χρονική στιγμή και έχοντας εικόνα από κάποια φιλικά των ομάδων και κυρίως από τα ρόστερ τους...



Σιγουρα ειναι πολυ νωρις να κρινουμε και τις 2 ομαδες(Ατρομητο- Πειραικο) αλλα και ο πειραικος δεν εδειξε κατι το ιδιαιτερο στο τουρνουα του Καλαμακιου.
basket4
η ομαδα των νεανιδων των εσπεριδων κερδισε με 25 ποντους περιπου τον ατρομητο πειραια
berry the truth
QUOTE(basket4 @ Oct 1 2008, 21:59 ) *
η ομαδα των νεανιδων των εσπεριδων κερδισε με 25 ποντους περιπου τον ατρομητο πειραια


Κόψτην πλάκα ρε basket4!!!!!!!!!!!!
basket4
QUOTE(berry the truth @ Oct 2 2008, 01:04 ) *
Κόψτην πλάκα ρε basket4!!!!!!!!!!!!



blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

ε???
δεν κανω πλακα..
θα δεις τα αποτελεσματα αυριο που θα τα βαλουν blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
leonkalf
Είναι αλήθεια παιδιά, το άκουσα κι εγώ!!

Σε σημερινό αγώνα της 2ης φάσης

Εσπερίδες (νεάνιδες) - Ατρόμητος 51 - 31

Σίγουρα αποτέλεσμα έκπληξη, σε αγώνα που από τη μια έπαιζαν νεάνιδες και από την άλλη ένα από τα φαβορί του γυναικείου της εσκανα για άνοδο στην Α2 και που λογικά θα ήθελε και το κύπελλο. blink.gif

Τόσο καλές είναι οι μικρές των Εσπερίδων ρε παιδιά???
Ή οι μεγάλες μπήκανε μπλαζέ στο ματς?
C05
QUOTE(basket4 @ Oct 2 2008, 00:59 ) *
η ομαδα των νεανιδων των εσπεριδων κερδισε με 25 ποντους περιπου τον ατρομητο πειραια

έεεε?
basket4
ευχαριστω Λεωνιδα γιατι δεν με πιστευουν. sad.gif sad.gif

και ειναι πολυ καλες οι νεανιδες των εσπεριδων αλλα κ στον ατρομητο δεν κατεβηκε η Γκιουλεκα και το πλει μεκερ η Δρακοπουλου σταματησε
berry the truth
καλά θα μας τα πει μάλλον ο φίλος magickaminia που θα ήταν παρών! ίσως τώρα κατανοήσει αυτό που είχα γράψει για την ομάδα του κόντρα στον αστέρα και δεν του άρεσε...
basket4
QUOTE(berry the truth @ Oct 2 2008, 01:26 ) *
καλά θα μας τα πει μάλλον ο φίλος magickaminia που θα ήταν παρών! ίσως τώρα κατανοήσει αυτό που είχα γράψει για την ομάδα του κόντρα στον αστέρα και δεν του άρεσε...


εγω δεν σου κανω με τις ΠΑΝΤΑ ΕΜΠΙΣΤΕΣ πηγες μου?? tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

γενικα εκπληξη θα ειναι κ 2 ομαδες νεανιδων πανιωνιου-εσπεριδες.
τωρα για το φαληρο δεν ξερω σε τι ακριβως κατασταση βρισκεται smile.gif
cas#12
Αυτο και αν δεν ειναι εκπληξη!Συγχαρητηρια στις μικρες των Εσπεριδων!
chrisafr9
QUOTE(basket4 @ Oct 2 2008, 01:36 ) *
εγω δεν σου κανω με τις ΠΑΝΤΑ ΕΜΠΙΣΤΕΣ πηγες μου?? tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

γενικα εκπληξη θα ειναι κ 2 ομαδες νεανιδων πανιωνιου-εσπεριδες.
τωρα για το φαληρο δεν ξερω σε τι ακριβως κατασταση βρισκεται smile.gif



Καλημερα. Απο οτι διαβασα το Π.Φαληρο παραιτηθηκε απο το κυπελλο.
pokiokio4
QUOTE(chrisafr9 @ Oct 2 2008, 08:18 ) *
Καλημερα. Απο οτι διαβασα το Π.Φαληρο παραιτηθηκε απο το κυπελλο.


Ακριβώς...Κ έτσι ο Πανιώνιος πέρασε στην β' φάση τ κυπέλλου...Καλή συνέχεια σ'όλες τις ομάδες icon_wave.gif
berry the truth
QUOTE(basket4 @ Oct 1 2008, 22:36 ) *
εγω δεν σου κανω με τις ΠΑΝΤΑ ΕΜΠΙΣΤΕΣ πηγες μου?? tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif

γενικα εκπληξη θα ειναι κ 2 ομαδες νεανιδων πανιωνιου-εσπεριδες.
τωρα για το φαληρο δεν ξερω σε τι ακριβως κατασταση βρισκεται smile.gif


είσαι ιαματική πηγη εσύ!!! icon_drunk.gif

απλά ο μάτζικ κάτι θα ξέρει παραπάνω αφού είναι στην ομάδα.

όταν γίνει κάτι στην ομάδα σου, θα το μάθουμε από σένα. ετοιμάσου για την κυριακή να μου πεις τα πάντα. αναφορά για όλο το ματς θα δώσεις 69.gif
goldfinger80
QUOTE(basket4 @ Oct 2 2008, 00:59 ) *
η ομαδα των νεανιδων των εσπεριδων κερδισε με 25 ποντους περιπου τον ατρομητο πειραια

Ετσι για να ηρεμησουν μερικοι μερικοι.............Τα υπολοιπα θα τα πουμε κατα την διαρκεια του πρωταθληματος..............................
Καλο πρωταθλημα χωρις τραυματισμους icon_wave.gif
chrisafr9
QUOTE(goldfinger80 @ Oct 2 2008, 14:21 ) *
Ετσι για να ηρεμησουν μερικοι μερικοι.............Τα υπολοιπα θα τα πουμε κατα την διαρκεια του πρωταθληματος..............................
Καλο πρωταθλημα χωρις τραυματισμους icon_wave.gif



Δεν νομιζω οτι πρεπει να κανουμε τετοια σχολια αν δεν ξερουμε τα πραγματικα γεγονοτα του αγωνα.
pokiokio4
QUOTE(chrisafr9 @ Oct 2 2008, 15:30 ) *
Δεν νομιζω οτι πρεπει να κανουμε τετοια σχολια αν δεν ξερουμε τα πραγματικα γεγονοτα του αγωνα.

Τί εννοείς τα πραγματικά γεγονότα? blink.gif
goldfinger80
QUOTE(chrisafr9 @ Oct 2 2008, 15:30 ) *
Δεν νομιζω οτι πρεπει να κανουμε τετοια σχολια αν δεν ξερουμε τα πραγματικα γεγονοτα του αγωνα.

Δεν εκανα κανενα σχολιο....Απλα θεωρω τραγικο να εχουμε βγαλει πρωταθλητη χωρις να εχει ξεκινησει ακομα το πρωταθλημα.....
Επισης εχω παρακολουθησει και τους δυο αγωνες του Ατρομητου Π. και εχω σχηματισει γνωμη γυρω απο το παιχνιδι του.
Υπομονη και θα δουμε τι θα γινει....................Ευχαριστω cool.gif
chrisafr9
QUOTE(pokiokio4 @ Oct 2 2008, 15:33 ) *
Τί εννοείς τα πραγματικά γεγονότα? blink.gif



Δεν θελω να δικαιολογισω τιποτα αλλα καποια σχολια που γινονται πρεπει να εχουν και καποια βαση. Ο Ατρομητος χτες ηταν χωρις τη Βολα βασικο πλει,(λιγα λεπτα πριν τον αγωνα εγινε γνωστο η μη συμμεχη της),τη Δρακοπουλου,Γκιουλεκα και Χατζηνικολαου.Στο παγκο ηταν πιο πολλες οι τραυματιες απο τις αλλαγες.Δεν ειναι δυνατον λοιπον κατω απο τετοιες προυποθεσεις να υπαρξει το αναλογο αποτελεσμα.Οι Εσπεριδες με ενα πολυ καλο συνολο και με βαθος παγκου καταφερε να παρει τη νκη.
magickaminia
QUOTE(berry the truth @ Oct 2 2008, 12:46 ) *
είσαι ιαματική πηγη εσύ!!! icon_drunk.gif

απλά ο μάτζικ κάτι θα ξέρει παραπάνω αφού είναι στην ομάδα.

όταν γίνει κάτι στην ομάδα σου, θα το μάθουμε από σένα. ετοιμάσου για την κυριακή να μου πεις τα πάντα. αναφορά για όλο το ματς θα δώσεις 69.gif

Φιλε τα πολλα λογια ειναι φτωχια. Πρωτα απ ολα συγχαρητηρια στην ομαδα των Εσπεριδων για την μεγαλη νικη τους. Απεδειξαν οτι αν και μικρες το κατεχουν το παιχνιδι παρα πολυ καλα και οτι θα πρωταγωνιστησουν φετος στην κατηγορια τους και σε Πανελληνιο επιπεδο. Εγω δεν στεκομαι στο αν επαιξε ο α ή ο β ή δεν επαιξε. Τα παιχνιδια στο μπασκετ παιζονται μεσα στο γηπεδο και κει αυτες που ιδρωσαν περισσοτερο ηταν οι μικρες των Εσπεριδων. Το μονο που μπορω να κρατησω απ την πλευρα του Ατρομητου απ το ματς ειναι οτι η ομαδα θελει πολυ δουλεια ακομη για να παιξει μπασκετ τετοιο που να πετυχει τους στοχους της. Επισης πρεπει να μαθει να εκτιμα τον αντιπαλο της και να μην παραταει το παιχνιδι. Στο εν λογω ματς Αστερας ηταν ο Ατρομητος και οι Εσπεριδες Ατρομητος. Το καμπανακι βαρεσε , οποιοι το ακουσαν καλο ειναι να κανουν κατι , διαφορετικα η πηγη θα ειναι και φετος μακρια. Καλη συνεχεια στις ομαδες που θα συνεχισουν στο θεσμο.
VAGELIS N
QUOTE(VAGELIS N @ Sep 4 2008, 08:35 ) *
συγνωμη που θα διαφωνισω μαζι σου για πρωτη φορα αλλα το γελιο εχει να πεσει στην β φαση με παιχνιδια οπως το πειραικος -Τερψιθεα το Ατρομητος ή Αστερας -Εσπεριδες.
Πολυ καλη κληρωση για τους Κυριαρχους που αν ειναι σοβαροι πανε για final4

το 1ο καμπανακι βαρεσε για να δω αν το ακουσαν οι αλλοι και συγκεντροθουν και δεν ακουσουμε και 2ο
leonkalf
Το πρόγραμμα των υπόλοιπων αγώνων της 2ης φάσης :

Κυριακή 05/10

Κλ. ΣΕΦ Β΄ 19.30 Πειραϊκός – Τερψιθέα

κλ. Ελληνικού Β΄ 17.00 Ελληνικό - Καλαμάκι

κλ. Βούλας 14.00 Πρωτέας Βούλας (νεαν.) - Προοδευτική

κλ. Αγ. Τρύφωνα 18.30 Ευρυάλη - Κυρίαρχοι

κλ. Κερατσινίου 13.00 Φάρος Κερατσινίου - Φοίνικας Πειραιά

κλ. Μάνδρας 18.00 Γ.Α.Σ. Μάνδρας - Πορφύρας
lebi
QUOTE(goldfinger80 @ Oct 2 2008, 11:21 ) *
Ετσι για να ηρεμησουν μερικοι μερικοι.............Τα υπολοιπα θα τα πουμε κατα την διαρκεια του πρωταθληματος..............................
Καλο πρωταθλημα χωρις τραυματισμους icon_wave.gif

συγχαρητηρια στις μικρες των εσπεριδων για την πολυ μεγαλη και δικαιη νικη τους. ελεγα να μη βγω αλλα απο οτι φαινεται καποια πραγματα πρεπει να μπουν στη θεση τους. παμε λοιπον. ο ατρομητος πειραια εχει κατακτησει 4 κυπελλα εσκανα τα περισσοτερα απο καθε αλλη ομαδα . σιγουρα δεν θα λεγαμε οχι σε ακομη ενα αλλα εχει ειπωθει κατ επαναληψη οτι μοναδικος και αποκλειστικος στοχος για φετος ειναι η ανοδος. αρα ειμαστε εντος στοχου αφου το πρωταθλημα δεν εχει καν ξεκινησει. οι απουσιες που ειχε στο προχθεσινο παιχνιδι η ομαδα ηταν οι βολλα, χατζηνικολαου,γκιουλεκα, και δρακοπουλου η οποια δεν εχει σταματησει οπως λανθασμενα ειπωθηκε πριν, χωρις βεβαια αυτο να αποτελει δικαιολογια για την πολυ κακη εμφανιση. η ομαδα μας δεν ειναι ακομα ετοιμη και το γνωριζουμε. παιχτριες, προπονητρια, και διοικηση ειμαστε πολυ ενωμενοι και προσηλωμενοι στο στοχο μας. αρα λοιπον ειμαστε πολυ ηρεμοι και κοιταμε μπροστα.......
Tom&Jerry5
QUOTE(lebi @ Oct 3 2008, 16:39 ) *
συγχαρητηρια στις μικρες των εσπεριδων για την πολυ μεγαλη και δικαιη νικη τους. ελεγα να μη βγω αλλα απο οτι φαινεται καποια πραγματα πρεπει να μπουν στη θεση τους. παμε λοιπον. ο ατρομητος πειραια εχει κατακτησει 4 κυπελλα εσκανα τα περισσοτερα απο καθε αλλη ομαδα . σιγουρα δεν θα λεγαμε οχι σε ακομη ενα αλλα εχει ειπωθει κατ επαναληψη οτι μοναδικος και αποκλειστικος στοχος για φετος ειναι η ανοδος. αρα ειμαστε εντος στοχου αφου το πρωταθλημα δεν εχει καν ξεκινησει. οι απουσιες που ειχε στο προχθεσινο παιχνιδι η ομαδα ηταν οι βολλα, χατζηνικολαου,γκιουλεκα, και δρακοπουλου η οποια δεν εχει σταματησει οπως λανθασμενα ειπωθηκε πριν, χωρις βεβαια αυτο να αποτελει δικαιολογια για την πολυ κακη εμφανιση. η ομαδα μας δεν ειναι ακομα ετοιμη και το γνωριζουμε. παιχτριες, προπονητρια, και διοικηση ειμαστε πολυ ενωμενοι και προσηλωμενοι στο στοχο μας. αρα λοιπον ειμαστε πολυ ηρεμοι και κοιταμε μπροστα.......


Καλημέρα σε όλους κι όλες!!

Όπως είπε και η Μαντόννα προ ημερών "ΤΙΚ ΤΑΚ, ΤΙΚ ΤΑΚ". Άρχισαν τα όργανα, δικαιολογίες λυπάμαι αλλά δεν υπάρχουν, όταν μία ομάδα έχει στόχο το πρωτάθλημα παίζει για να κερδίζει παντού και με όποιες απουσίες κι να έχει, πόσο μάλλον όταν παίζει με ΝΕΑΝΙΔΕΣ! Τα σχόλια τύπου έχουμε πάρει 4 κύπελλα και δεν σκάμε για άλλα είναι κατά την γνώμη μου απλά για κατανάλωση.

Ομολογώ πάντως ότι δεν το περίμενα. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον φέτος το πρωτάθλημα!!!

Απλά πριν από λίγο καιρό όταν έγινε η κλήρωση κάποιοι έγραφαν ότι η νεάνιδες δεν θα είναι πρόβλημα για τον Ατρόμητο και τώρα τα αλλάζουν λέγοντας ότι απλά ο Ατρόμητος δεν ενδιαφέρεται και δεν ήταν ο στόχος του το κύπελλο. Ας είμαστε τουλάχιστον συνεπείς σε αυτά που γράφουμε.

Ευχαριστώ.
lebi
QUOTE(Tom&Jerry5 @ Oct 4 2008, 07:57 ) *
Καλημέρα σε όλους κι όλες!!

Όπως είπε και η Μαντόννα προ ημερών "ΤΙΚ ΤΑΚ, ΤΙΚ ΤΑΚ". Άρχισαν τα όργανα, δικαιολογίες λυπάμαι αλλά δεν υπάρχουν, όταν μία ομάδα έχει στόχο το πρωτάθλημα παίζει για να κερδίζει παντού και με όποιες απουσίες κι να έχει, πόσο μάλλον όταν παίζει με ΝΕΑΝΙΔΕΣ! Τα σχόλια τύπου έχουμε πάρει 4 κύπελλα και δεν σκάμε για άλλα είναι κατά την γνώμη μου απλά για κατανάλωση.

Ομολογώ πάντως ότι δεν το περίμενα. Θα έχει πολύ ενδιαφέρον φέτος το πρωτάθλημα!!!

Απλά πριν από λίγο καιρό όταν έγινε η κλήρωση κάποιοι έγραφαν ότι η νεάνιδες δεν θα είναι πρόβλημα για τον Ατρόμητο και τώρα τα αλλάζουν λέγοντας ότι απλά ο Ατρόμητος δεν ενδιαφέρεται και δεν ήταν ο στόχος του το κύπελλο. Ας είμαστε τουλάχιστον συνεπείς σε αυτά που γράφουμε.

Ευχαριστώ.

επειδη αναφερεσαι στο δικο μου ποστ αρα σε εμενα να σου υπενθυμισω οτι εγω ουδεποτε εχω πει οτι οι νεανιδες δεν θα ειναι προβλημα. αλλος το εχει πει μη τα μπερδευεις, και μη προσπαθεις να μπερδεψεις τους φιλους του φορουμ. ας σταματησετε επιτελους να βγαζετε χολη για εμας και το συλλογο απλα επειδη ειστε στην απεξω. και το να περιμενεις εσυ προσωπικα καθε φορα οποιοδηποτε στραβοπατημα για να βγεις και να μιλας για οργανα και συναυλιες σιγουρα δεν ειναι προς τιμη σου.
Tom&Jerry5
QUOTE(magickaminia @ Sep 4 2008, 15:20 ) *
Φιλε Βαγγελη θα συμφωνησω μαζι σου οτι οι Κυριαρχοι ειχαν την πιο βατη κληρωση στο Φαιναλ Φορ ομως θα πεσουν πανω στον Πειραικο ή την Τερψιθεα οποτε χλωμο το εχω να σηκωνουν κουπα. Οσον αφορα το Πειραικος Τερψιθεα ναι μεν ειναι ενα δυνατο παιχνιδι αλλα δεν νομιζω οτι χαλασε και ο κοσμος να χασεις ενα τετοιο ματς πιο πολυ χαρακτηρα προπονητικου φιλικου εχουν αυτα τα ματς. Μονο η κουπα του πρωταθλητη μετραει στην ΕΣΚΑΝΑ φετος. Το ιδιο ισχυει και για τον Ατρομητο 4 κυπελλα ΕΣΚΑΝΑ ειναι αρκετα , μονο η ανοδος ειναι ο στοχος για φετος. Και πιστεψε με οι νεανιδες των Εσπεριδων δεν ειναι σε θεση να δυσκολεψουν τον φετινο Ατρομητο. Καλη πορεια στο Κυπελλο σε ολες τις ομαδες.


Ναι έχεις δίκιο δεν το είπες εσύ αλλά ο έφορος της ομάδας αν δεν κάνω λάθος!!! Μάλλον οι παράγοντες του Ατρομήτου δεν συνεννοούνται ή απλά έχουν διαφορετικές απόψεις, όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα. Και "just for the record", όπως λένε οι φίλοι μας οι αμερικάνοι όσοι είναι στην απέξω γνωρίζω ότι περνάνε μια χαρά ειδικά με αυτούς που είναι πλέον στην απομέσα.

Επίσης δεν νομίζω όποιος έχει διαφορετική άποψη από την δική σας θεωρείτε ότι βγάζει χολή, εγώ νομίζω ότι ονομάζεται κριτική!! Όλοι κρινόμαστε από τις πράξεις μας, τα αποτελέσματα και το έργο που αφήνουμε πίσω μας, εσείς είστε ακόμα στο πρώτο στις πράξεις, όταν φτάσετε στο τελευταίο τότε τα ξαναλέμε.

Φιλάκια icon_wave.gif
VAGELIS N
ΦΑΡΟΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ 63-60 με ανατροπη για την ομαδα του κερατσινιου
gdio
ΓΑΣ Μάνδρας - Πορφύρας 53-52 με δύο ομάδες εμφανώς ανέτοιμες ακόμα όπως είναι φυσικό για την περίοδο. Πολλά λάθη από την διαιτησία και για τις δύο ομάδες.
coach13
bball.gif EΛΛΗΝΙΚΟ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ : 41- 50
leonkalf
bball.gif Πειραϊκός - Τερψιθέα 62-46
Άνετη νίκη στο ρελαντί για τον γηπεδούχο, δεν αντιμετώπισε προβλήματα. Καλό ξεκίνημα για μια πολύ καλή ομάδα, που όπως φαίνεται θα πρωταγωνιστήσει σε πρωτάθλημα και κύπελλο.
Πάντως, πιστεύω ότι μπορούν να παίξουν πολύ καλύτερα στη συνέχεια... αρχή είναι ακόμα.



bball.gif Πρωτέας Βούλας (νεαν.) - Προοδευτική 33-44
chrisafr9
Ευρυαλη - Κυριαρχοι?
goldfinger80
QUOTE(chrisafr9 @ Oct 6 2008, 18:54 ) *
Ευρυαλη - Κυριαρχοι?

Ευρυαλη - Κυριαρχοι 36 - 70.....

Υπαρχει περιπτωση να εχουμε τα αποτελεσματα πιο αναλυτικα??? blove.gif
magickaminia
QUOTE(Tom&Jerry5 @ Oct 5 2008, 00:47 ) *
Ναι έχεις δίκιο δεν το είπες εσύ αλλά ο έφορος της ομάδας αν δεν κάνω λάθος!!! Μάλλον οι παράγοντες του Ατρομήτου δεν συνεννοούνται ή απλά έχουν διαφορετικές απόψεις, όλα είναι μέσα στο πρόγραμμα. Και "just for the record", όπως λένε οι φίλοι μας οι αμερικάνοι όσοι είναι στην απέξω γνωρίζω ότι περνάνε μια χαρά ειδικά με αυτούς που είναι πλέον στην απομέσα.

Επίσης δεν νομίζω όποιος έχει διαφορετική άποψη από την δική σας θεωρείτε ότι βγάζει χολή, εγώ νομίζω ότι ονομάζεται κριτική!! Όλοι κρινόμαστε από τις πράξεις μας, τα αποτελέσματα και το έργο που αφήνουμε πίσω μας, εσείς είστε ακόμα στο πρώτο στις πράξεις, όταν φτάσετε στο τελευταίο τότε τα ξαναλέμε.

Φιλάκια icon_wave.gif

Συγνωμη που θα σε στενοχωρησω αλλα φιλε μου ΔΕΝ ειμαι εφορος καμιας ομαδας. Ως εκ τουτου η γνωμη μου αντιπροσωπευει εμενα και μονο εμενα. Καλο ειναι λοιπον να ξερεις και συ για τι θεμα μιλαμε. Επισης θα θελα να τονισω οτι οσες φορες εχεις βγει στο τοπικ εχεις πολυ δεικτικη και επιθετικη διαθεση για τον Ατρομητο . Δεν σε ξερω , ουτε ξερω αν σε εχει αδικησει ο συλλογος ομως θεωρω αδιανοητο πισω απο την ανωνυμια σου να πετας συνεχεια μπηχτες και υπονοουμενα. Θα μου επιτρεψεις τελος να σου ευχηθω καλα τοπικ και καλη συνεχεια για το υπολοιπο της χρονιας γιατι λογω προσωπικων προβληματων και επειδη εχω 2 παιδακια να μεγαλωσω δεν θα συνεχισω να συμμετεχω σε πεπραγμενα της ΕΣΚΑΝΑ. Καλη συνεχεια και σε ολους τους συλλογους. Τελος στον Μπερι δε τρουθ χρωστω μια συγνωμη αν τον προσεβαλα δεν ειχα τετοια προθεση.
VAGELIS N
QUOTE(magickaminia @ Oct 6 2008, 17:37 ) *
Συγνωμη που θα σε στενοχωρησω αλλα φιλε μου ΔΕΝ ειμαι εφορος καμιας ομαδας. Ως εκ τουτου η γνωμη μου αντιπροσωπευει εμενα και μονο εμενα. Καλο ειναι λοιπον να ξερεις και συ για τι θεμα μιλαμε. Επισης θα θελα να τονισω οτι οσες φορες εχεις βγει στο τοπικ εχεις πολυ δεικτικη και επιθετικη διαθεση για τον Ατρομητο . Δεν σε ξερω , ουτε ξερω αν σε εχει αδικησει ο συλλογος ομως θεωρω αδιανοητο πισω απο την ανωνυμια σου να πετας συνεχεια μπηχτες και υπονοουμενα. Θα μου επιτρεψεις τελος να σου ευχηθω καλα τοπικ και καλη συνεχεια για το υπολοιπο της χρονιας γιατι λογω προσωπικων προβληματων και επειδη εχω 2 παιδακια να μεγαλωσω δεν θα συνεχισω να συμμετεχω σε πεπραγμενα της ΕΣΚΑΝΑ. Καλη συνεχεια και σε ολους τους συλλογους. Τελος στον Μπερι δε τρουθ χρωστω μια συγνωμη αν τον προσεβαλα δεν ειχα τετοια προθεση.

77.gif 77.gif 77.gif
VAGELIS N
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ-ΦΑΡΟΣ ΝΤΙΝ ΝΤΑΝ
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ-ΠΡΟΟΔΕΤΙΚΗ 1
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΚΑΛΑΜΑΚΙ 2
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ-ΜΑΝΔΡΑ 1
stef
QUOTE(VAGELIS N @ Oct 7 2008, 00:46 ) *
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ-ΦΑΡΟΣ ΝΤΙΝ ΝΤΑΝ
ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ-ΠΡΟΟΔΕΤΙΚΗ 1
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΚΑΛΑΜΑΚΙ 2
ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ-ΜΑΝΔΡΑ 1

ΤΟ ΝΤΙΝ νταν μου αρεσει.... tongue.gif

καλη επιτυχια στις ομαδες... 41.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.