Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Zalgiris Kaunas - Panathinaikos Superfoods
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
shtarkws
vs

Μετά απο ενα σερί 5 νικών ο Παναθηναικός δοκιμάζεται σε μια δυσκολη εδρα αντιμετωπιζοντας εναν αντιπαλο που ειναι ικανος για ζημιες. Η καλοδουλεμενη ομαδα του κοουτς Σαρας παιζει αξιοπροσεκτο μπασκετ και εχει πετυχει καποια σπουδαια αποτελεσματα, οπως το διπλο στην Βαρκελωνη. Ο Παναθηναικος που βρισκεται πλεον στην πρωτη τετραδα οφείλει να κερδιζει σε τετοιες εδρες για να αποδειξει οτι ανηκει στα υψηλα πατωματα και να εδραιωθεί στην πρώτη τετραδας της βαθμολογιας. Κλειδι για την Ζαλγκιρις ο πολυ καλος φετος Γιανκουνας

Μια ρετρό στιγμή μεταξύ των ομάδων



Σχολια για το παιχνιδι
stefkorner
το αν θα παιξει η οχι τελικα ο Βουγιουκας ειναι ιδιαιτερα σημαντικο θεωρω !μιλαμε για παικτη που εκανε ισως την καλυτερη σεζον της καριερας του εκει στο Καουνας ! θα τον βοηθησει το γηπεδο για μια καλη εμφανιση ! οπως και να χει απαραιτητος ειναι ,για τα 10λεπτα που προσφερει!
αν ομως δν θα ειναι διαθεσιμος ,τοτε ειναι μια πρωτης ταξεως ευκαιρια για τον Ογκαστ να αποδειχθει χρησιμος απο τωρα,γι αυτο το επιπεδο!καλο και το timing γ αυτον,που ερχεται απο μια αξιοπροσεκτη παρουσια με τα Τρικαλα!!!
stefkorner
με Βουγιουκα στο Καουνας

στο Κιεβο γραφει το leoforos icon_drunk.gif
anyway ,καλα νεα ! και φυσικα συνεχιζεται η ρεντα!
μενει να παθει καμια θλαση βασικος της ζαλγκιρις ,στν τελευταια προπονηση smiley.gif
green_sky
QUOTE (stefkorner @ Dec 6 2017, 14:34 ) *
με Βουγιουκα στο Καουνας

στο Κιεβο γραφει το leoforos icon_drunk.gif
anyway ,καλα νεα ! και φυσικα συνεχιζεται η ρεντα!
μενει να παθει καμια θλαση βασικος της ζαλγκιρις ,στν τελευταια προπονηση smiley.gif


@stefkorner αν πλακωσουν οι τραυματισμοι νομιζω ολοι θα ξερουμε ποιος το γκαντεμιαζε τοσο καιρο ..........

Στα του παιχνιδιου το ματς ειναι δυσκολο.Για μενα ειναι 50% - 50% και καθαρα θεμα μερας.
Θεωρω οτι ηρθε η ωρα να λαμψει το αστρο του μεγιστου παιχταρα Ντενμον sport-smiley-017.gif
jonaldidhs
Προσωπικα το φοβαμαι πολυ το ματς..Δεν το πολυπιστευω,αλλα αν κερδισουμε θα μου δειξει οτι η ομαδα εχει αλλαξει επιπεδο φετος..Ματς,τεστ χαρακτηρα..
stefkorner
QUOTE (jonaldidhs @ Dec 6 2017, 22:24 ) *
Προσωπικα το φοβαμαι πολυ το ματς..Δεν το πολυπιστευω,αλλα αν κερδισουμε θα μου δειξει οτι η ομαδα εχει αλλαξει επιπεδο φετος..Ματς,τεστ χαρακτηρα..


εγω φοβομουν περισσοτερο το ματς με Μπασκονια και Εφες !πιστευω θα κατεβουμε απολυτως συνειδητοποιημενοι για το τι ειδους ομαδα ειναι η φετινη Ζαλγκιρις και οτι δεν θα κρυβονται παγιδες απ αυτη την αποψη!
και ας ειναι οδηγος μας αυτη η εικοσαρα που τους εριξε η Μπασκονια εκει μεσα ,πριν απο 2 εντος εδρας τους
KWSN_Men
Όχι ότι θα είναι εύκολο παιχνίδι, αλλά η Ζάλλλγκιρις (όπως προφέρεται) παίζει αρκετά καλύτερα εκτός έδρας.
stefkorner
QUOTE (KWSN_Men @ Dec 7 2017, 01:47 ) *
Όχι ότι θα είναι εύκολο παιχνίδι, αλλά η Ζάλλλγκιρις (όπως προφέρεται) παίζει αρκετά καλύτερα εκτός έδρας.


ισως επειδη χτυπαει πολυ στο τρανζισιον!
και εμεις ομως αντιστοιχα ειμαστε πολυ λιγοτερο δυνατοι εκτος εδρας !
το θεμα ειναι λοιπον να μην μας βαλουν στον ρυθμο τους!
γ αυτο ακριβως ειμαι σχετικα πιο αισιοδοξος εγω!υπολογιζω οτι θα παμε συνειδητοποιημενοι !η προετοιμασια του ματς απο Πασκουαλ το α και το ω γ αυτο το ματς
ziroud
QUOTE (shtarkws @ Dec 6 2017, 12:12 ) *
Ο Παναθηναικος που βρισκεται πλεον στην πρωτη τετραδα οφείλει να κερδιζει σε τετοιες εδρες για να αποδειξει οτι ανηκει στα υψηλα πατωματα και να εδραιωθεί στην πρώτη τετραδας της βαθμολογιας. Κλειδι για την Ζαλγκιρις ο πολυ καλος φετος Γιανκουνας

Σχολια για το παιχνιδι


Δεν θα είναι και καταστροφή αν χάσουμε, αλλά αν θέλουμε να είμαστε εντός 4άδας πρέπει να κάνουμε και 1-2 νίκες εκτός με ομάδες της 8άδας. Ακόμα και αν κρατήσουμε το απόλυτο στο ΟΑΚΑ και πάρουμε και 3-4 νίκες με "εύκολες'' ομάδες (δηλαδή άλλες 2-3 νίκες με αντιπάλους το μιλάνο, τον αστέρα, τη μπάμπεργκ, τη μάλαγα και τη βαλένθια) + την μία στο σεφ επί οσφπ, χρειαζόμαστε και και 1-2 νίκες ακόμα με μεσαίες-καλές ομάδες, όπως ζαλγκίρις, ρεάλ, μακάμπι και κίμκι. Έτσι, δε θα είμαστε απλά στην 4αδα αλλά πιθανώς και στις θέσεις 1-2.
stefkorner
αν νικησουμε αυριο και αυτο το διπλο συνοδευτει με μια ακομη ηττα της Ρεαλ μεθαυριο ,θα τολμω να πω οτι γινομαστε φαβορι για την προνομιουχο 4η θεση!τουλαχιστον..


GreenGoblin1
Η ομάδα έχει αυτοπεποίθηση. Η λογική λέει ότι το χουμε. Έχω την εντύπωση μάλιστα πως ο τρόπος που επιτίθεται η Ζαλγκίρις είναι ότι πρέπει για την άμυνα με αλλαγές. Άλλος ψηλός πέρα από Γιανκούνας που να αποτελεί κάτι το σπουδαίο δεν νομίζω ότι υπάρχει. Με λίγα λόγια, θαρρώ πως αν Καλάθης και Γκιστ πιάσουν τα γνωστά τους στάνταρ δεν θα αντιμετωπίσουμε πρόβλημα. Εϊμαι πολύ αισιόδοξος; smiley.gif
stefkorner
QUOTE (GreenGoblin1 @ Dec 7 2017, 04:51 ) *
Η ομάδα έχει αυτοπεποίθηση. Η λογική λέει ότι το χουμε. Έχω την εντύπωση μάλιστα πως ο τρόπος που επιτίθεται η Ζαλγκίρις είναι ότι πρέπει για την άμυνα με αλλαγές. Άλλος ψηλός πέρα από Γιανκούνας που να αποτελεί κάτι το σπουδαίο δεν νομίζω ότι υπάρχει. Με λίγα λόγια, θαρρώ πως αν Καλάθης και Γκιστ πιάσουν τα γνωστά τους στάνταρ δεν θα αντιμετωπίσουμε πρόβλημα. Εϊμαι πολύ αισιόδοξος; smiley.gif


καλοι ψηλοι ειναι και οι Μπραντον Ντειβις & Ααρον Γουαιτ ! θα πρεπει να τραβηξει κ αλλος ψηλος μας περαν μονο του Γκιστ..
G-arenas
σαν πολυ δεν τους υποτιμουμε ρε παιδια? ειναι καλη ομαδα η ζαλγκιρις, ισως η πιο δουλεμενη ομαδα φετος, με προπονηταρα στον παγκο. ριχνουν ξυλο πολυ, παιζουν physical γενικα και εχουν πολυ καλη χημεια μεταξυ τους. σιγουρα ποιοτικα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο, αλλα εγω ντερμπι το βλεπω, αλλο ενα παιχνιδι που θα κριθει στο τελος.

εν τω μεταξυ παιζει να ειναι το πρωτο ματς που αντιπαλοι δεν θα εχουν απουσιες(τουλαχιστον μεχρι τωρα tongue.gif ) οποτε θελει προσοχη.

αν νικ-γκιστ δεν πιασουν το τελειο των προηγουμενων αγωνων τοτε θα χασουμε. γενικα θελουμε αλλους 3-4 να μεγιστοποιησουν την αποδοση τους για να πουμε οτι θα κανουμε κατι καλο φετος γιατι νικ-γκιστ αποκλειεται να συνεχισουν ετσι. κρις περιμενω σε αυτο το ματς.
stefkorner
ταλαιπωρια το ταξιδι στο καουνας

με την ευκαιρια να ρωτησω, αν ξερει καποιος !και αν εχει γραφτει.. ! γιατι δεν συνεχιστηκε η περσινη φαση με τα τσαρτερ ,οπου ακολουθουσαν και φιλαθλοι ; δεν τραβηξε οικονομικα.. ;
GreenGoblin1
Καλά, ντέρμπι θα είναι σίγουρα. Απλά η ομάδα βγάζει μια σιγουριά που απορρέει φυσικά από την πίστη στο πλάνο του προπονητή.
White που τον είδα λίγο φαίνεται όντως μάχιμος. Davies δεν μου γέμισε το μάτι.
john wick
Νομιζω οτι το περσυνο παθημα θα μας εχει γινει μαθημα...
Τα εκτος που μας εχουν μεινει (τυχαια σειρα):

Ζαλγκιρις
Φενερ
Ρεαλ
Αρμανι
Μαλαγα
Βαλενθια
Μακαμπι
Ερυθρος Αστερας


Αν εχουμε βλεψεις για 3η ή 4η θεση,ειναι must win το παιχνιδι...

ziroud
QUOTE (john wick @ Dec 6 2017, 23:19 ) *
Νομιζω οτι το περσυνο παθημα θα μας εχει γινει μαθημα...
Τα εκτος που μας εχουν μεινει (τυχαια σειρα):

Ζαλγκιρις
Φενερ
Ρεαλ
Αρμανι
Μαλαγα
Βαλενθια
Μακαμπι
Ερυθρος Αστερας


Αν εχουμε βλεψεις για 3η ή 4η θεση,ειναι must win το παιχνιδι...


+στην κίμκι και μπάμπεργκ

από τα 10 που μένουν, αν πάρουμε τα 5, πάμε για 1-2 θέση
jonaldidhs
http://olaprasina1908.gr/εξάστερο...-για-τον/

Απο εδω καταλαβαινουμε γιατι δυσκολυεονται ολες οι νεοι παιχτες να παιξουν καλα..Γιαυτο δωστε χρονο στην ομαδα..
ghetto13
QUOTE (jonaldidhs @ Dec 7 2017, 09:29 ) *
http://olaprasina1908.gr/εξάστερο...-για-τον/

Απο εδω καταλαβαινουμε γιατι δυσκολυεονται ολες οι νεοι παιχτες να παιξουν καλα..Γιαυτο δωστε χρονο στην ομαδα..

αν για καποιον παικτη ο τροπος που σουταρει και ο τροπος που κατεβαζει την μπαλα επηρεαζονται απο εναν πονο στον αστραγαλο τοτε υπαρχει προβλημα..
εχουμε φτασει στο 1/3 της κανονικης περιοδου..τα βασικα συμπερασματα για καθε παικτη και για καθε ομαδα εχουν βγει..τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες..
thanath
QUOTE (ghetto13 @ Dec 7 2017, 14:18 ) *
αν για καποιον παικτη ο τροπος που σουταρει και ο τροπος που κατεβαζει την μπαλα επηρεαζονται απο εναν πονο στον αστραγαλο τοτε υπαρχει προβλημα..
εχουμε φτασει στο 1/3 της κανονικης περιοδου..τα βασικα συμπερασματα για καθε παικτη και για καθε ομαδα εχουν βγει..τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες..


Μα το πρόβλημα είναι ότι ενώ στο 1/3 ο ΠΑΟ ισοβαθμεί στην πρώτη τετράδα με την πρωταθλήτρια Φενέρ, και είναι μόλις μία νίκη πίσω από τον πρώτο, με πρόγραμμα φωτιά μέχρι τώρα, τα συμπεράσματα που καταλήγει ο κόσμος είναι στην καλύτερη απαισιόδοξα και γενικά καταστροφικά...
stefkorner
QUOTE (thanath @ Dec 7 2017, 19:48 ) *
Μα το πρόβλημα είναι ότι ενώ στο 1/3 ο ΠΑΟ ισοβαθμεί στην πρώτη τετράδα με την πρωταθλήτρια Φενέρ, και είναι μόλις μία νίκη πίσω από τον πρώτο, με πρόγραμμα φωτιά μέχρι τώρα, τα συμπεράσματα που καταλήγει ο κόσμος είναι στην καλύτερη απαισιόδοξα και γενικά καταστροφικά...


που τα βλεπεις εσυ βρε αγορινα τα απαισιοδοξα &καταστροφικα ;;
γιατι εγω βλεπω περισσοτερο τα : <φερε και το εβδομο να τρελαθω>

μια χαρα συνειδητοποιημενος ειναι πλεον ο κοσμος στο συνολο του!παρα το πολυ καλο σερι ,που υπαρχουν καλες πιθανοτητες να τελειωσουμε τον 1ο γυρο ακομα και με 13-2 παραμενουμε προσγειωμενοι γενικα!οπως πρεπει!

το προβλημα θα ηταν να βαζαμε ως αυτοσκοπο το final4 η την κουπα...

αλλα οτι και να λεμε ,σημασια εχει που γεμιζει το οακα και ο κοσμος δινει απιστευτη ωθηση με αποτελεσμα να διατηρουμε την καλυτερη εδρα στν ευρωπη! αυτο μετραει..
jonaldidhs
QUOTE (ghetto13 @ Dec 7 2017, 12:18 ) *
αν για καποιον παικτη ο τροπος που σουταρει και ο τροπος που κατεβαζει την μπαλα επηρεαζονται απο εναν πονο στον αστραγαλο τοτε υπαρχει προβλημα..
εχουμε φτασει στο 1/3 της κανονικης περιοδου..τα βασικα συμπερασματα για καθε παικτη και για καθε ομαδα εχουν βγει..τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες..

Που κολλαει ο πονος στον αστραγαλο,με το οτι δυσκολευονται να μαθουν τα συστηματα του Πασκουαλ?Υπαρχουν πολλα παραδειγματα οπου παιχτες αρχισαν να παιζουν καλα μετα απο κανα εξαμηνο..Μετα τον Φλεβαρη θα μπορουν να βγουν ασφαλεστερα συμπερασματα..Οχι τωρα..Ειναι νωρις ακομα..
thanath
QUOTE (stefkorner @ Dec 7 2017, 13:55 ) *
που τα βλεπεις εσυ βρε αγορινα τα απαισιοδοξα &καταστροφικα ;;
γιατι εγω βλεπω περισσοτερο τα : <φερε και το εβδομο να τρελαθω>

μια χαρα συνειδητοποιημενος ειναι πλεον ο κοσμος στο συνολο του!παρα το πολυ καλο σερι ,που υπαρχουν καλες πιθανοτητες να τελειωσουμε τον 1ο γυρο ακομα και με 13-2 παραμενουμε προσγειωμενοι γενικα!οπως πρεπει!

το προβλημα θα ηταν να βαζαμε ως αυτοσκοπο το final4 η την κουπα...

αλλα οτι και να λεμε ,σημασια εχει που γεμιζει το οακα και ο κοσμος δινει απιστευτη ωθηση με αποτελεσμα να διατηρουμε την καλυτερη εδρα στν ευρωπη! αυτο μετραει..


Μπορείς να κάνεις έναν κόπο και να ψάξεις γενικά τι έχει γραφτεί.. Για το πως η ομάδα είναι μόνο για τρίποντα και ότι δεν παίζει καλά. Για το ότι λόγω των κενών, δεν το αρνούμαι ότι υπάρχουν, δεν θα πάει πουθενά.

Η ομάδα για τα όσα στοιχήματα είχε στην αρχή της χρονιάς είναι πολύ καλή! Έχει πλάνο και το ακολουθεί! Ο προπονητής προσπαθεί για το καλύτερο, και δεν μπαίνουν στην μέση οι κραυγές του κόσμου για αλλαγές των παιχτών ανά μήνα!

Τεσπα είναι τελείως εκτός η συζήτηση!

Το ματσάκι δύσκολο, βλέπω δύσκολη νίκη για Ζαλγκίρις... Και να γίνει αυτό δεν χάθηκε ο κόσμος όμως!
Nemesakos
QUOTE (ghetto13 @ Dec 7 2017, 12:18 ) *
αν για καποιον παικτη ο τροπος που σουταρει και ο τροπος που κατεβαζει την μπαλα επηρεαζονται απο εναν πονο στον αστραγαλο τοτε υπαρχει προβλημα..
εχουμε φτασει στο 1/3 της κανονικης περιοδου..τα βασικα συμπερασματα για καθε παικτη και για καθε ομαδα εχουν βγει..τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες..


Ότι πιο άκυρο έχει γραφτεί στο φόρουμ... Όταν το σουτ ξεκινάει από τα πόδια, η συγκεκριμένη φράση δείχνει άγνοια αντικειμένου.
KWSN_Men
QUOTE (ghetto13 @ Dec 7 2017, 12:18 ) *
αν για καποιον παικτη ο τροπος που σουταρει και ο τροπος που κατεβαζει την μπαλα επηρεαζονται απο εναν πονο στον αστραγαλο τοτε υπαρχει προβλημα..
εχουμε φτασει στο 1/3 της κανονικης περιοδου..τα βασικα συμπερασματα για καθε παικτη και για καθε ομαδα εχουν βγει..τα υπολοιπα ειναι δικαιολογιες..


Χωρίς να θέλω να γίνω εριστικός, έχεις παίξει μπάσκετ ποτέ;
ghetto13
φυσικα και οταν ενας παικτης νιωθει ενα πονο θα επηρεαστουν η ευστοχια του και τα ποσοστα του..(αν και τα ποσοστα του λεκα δεν ειναι χαμηλα, φυσικα σουταροντας και παιζοντας λιγο) εγω ειπα οτι με εναν απλο πονο στον αστραγαλο δεν γινεται να αλλαζει ο μηχανισμος που σουταρεις..και ειδικα οταν μιλαμε για επαγγελματιες παικτες που κανουν ενεσεις για να μην νιωθουν τιποτα στον αγωνα..
paobc3
Το σημερινό ματς ίσως κρύβει κάποιες εκπλήξεις,κυρίως γιατί ο Γιασικεβίτσιους ξέρει καλά τους παίκτες του Παναθηναικού..Αλλά πιστεύω ότι με λίγη σοβαρότητα θα πάρουμε το διπλό..Είμαι περισσότερο αισιόδοξος από τι πχ στο ματς με την Εφές...Αμυντικά η Ζαλγκίρις δεν πείθει και με αρκετά λάθη επίσης στην επίθεση.Επιθετικά σίγουρα ο Πάνγκος θέλει προσοχή ,οι Ουλιανόβας, Γιανκούνας αλλά και ο Γουάιτ μπορεί να προκαλέσει προβλήματα..Με σχετικά καλούς Γκιστ και Σίνγκλετον δεν θα έχουμε πρόβλημα!Η ευστοχία στο τρίποντο παραμένει ένας σημαντικός παράγοντας για να πάρουμε την νίκη.
taurus13
QUOTE (ghetto13 @ Dec 7 2017, 14:04 ) *
φυσικα και οταν ενας παικτης νιωθει ενα πονο θα επηρεαστουν η ευστοχια του και τα ποσοστα του..(αν και τα ποσοστα του λεκα δεν ειναι χαμηλα, φυσικα σουταροντας και παιζοντας λιγο) εγω ειπα οτι με εναν απλο πονο στον αστραγαλο δεν γινεται να αλλαζει ο μηχανισμος που σουταρεις..και ειδικα οταν μιλαμε για επαγγελματιες παικτες που κανουν ενεσεις για να μην νιωθουν τιποτα στον αγωνα..



Φίλε μου όταν πονάς δεν περπατάς καν το ίδιο. Προφανώς και θα επηρεαστεί ο μηχανισμός που σουτάρεις και σε κάποιους παίχτες ακόμα ποιο έντονα. Έχουμε αρκετούς παίχτες που σουτάρουν με jump shot, φαντάσου να πατήσεις για να σηκωθείς και να νιώσεις πόνο, ε την επόμενη φορά δεν θα σουτάρεις με τον ίδιο τρόπο. Ακόμα και με ένεση να παίζεις, πάντα έχεις στο νου σου ότι την ώρα που παίζεις κάνεις ζημιά που θα σε πάει ακόμα πιο πίσω, απλώς εκείνη τη στιγμή δε νιώθεις πόνο. Το ότι προστατεύεις τον εαυτό σου από κινήσεις που δεν θα έπρεπε να κάνεις είναι λογικότατο γιατί ξέρεις την κατάστασή σου. Και ο Λέκα αν μη τι άλλο είναι παίχτης που παρ'όλο το μπόι που του λείπει δεν "κολώνει" ούτε να μπει ανάμεσα στα θηρία ούτε και στην άμυνα να βάλει το κορμί του όταν έρχεται με φόρα ένας διπλάσιος από αυτόν με κίνδυνο να τον κάνει χαλκομανία...
GreenGoblin1
QUOTE (paobc3 @ Dec 7 2017, 15:51 ) *
Το σημερινό ματς ίσως κρύβει κάποιες εκπλήξεις,κυρίως γιατί ο Γιασικεβίτσιους ξέρει καλά τους παίκτες του Παναθηναικού..Αλλά πιστεύω ότι με λίγη σοβαρότητα θα πάρουμε το διπλό..Είμαι περισσότερο αισιόδοξος από τι πχ στο ματς με την Εφές...Αμυντικά η Ζαλγκίρις δεν πείθει και με αρκετά λάθη επίσης στην επίθεση.Επιθετικά σίγουρα ο Πάνγκος θέλει προσοχή ,οι Ουλιανόβας, Γιανκούνας αλλά και ο Γουάιτ μπορεί να προκαλέσει προβλήματα..Με σχετικά καλούς Γκιστ και Σίνγκλετον δεν θα έχουμε πρόβλημα!Η ευστοχία στο τρίποντο παραμένει ένας σημαντικός παράγοντας για να πάρουμε την νίκη.

Το καλό τρίποντο είναι σημαντικό μέρος του παιχνιδιού μας. Με τόσους καλούς σουτερ αυξάνεται η πιθανότητα να "είναι κάποιος (ή κάποιοι) στην μέρα του".
Ο Θανάσης επίσης πιστεύω θα πάρει αρκετό χρόνο σήμερα. Όσο για τον Λεκα, το παλικάρι είναι μια χαρά. Μιλάμε για παιδί 23 χρονών που φεύγει για πρώτη φορά απ'την χώρα του και πάει σε ένα απ'τα τοπ ευρωπαικά κλαμπ, δεν το λες και εύκολο πράμα. Τον κατατάσσω στους scoring PGs και μ'αρέσει τρομερά το παιχνίδι του. Και μόνο η ματσάρα που έκανε με τον Ολυμπιακό φτάνει για να δείξει τι είναι ικανός να κάνει.
Gino_Bill
Ρε παίδες, έχει κανένας άλλος euroleage pass για Αγγλία μέσω eurosport? Δεν μου βγάζει το ματς, πρώτη φορά που συμβαίνει.
kostas b
QUOTE (Gino_Bill @ Dec 7 2017, 20:07 ) *
Ρε παίδες, έχει κανένας άλλος euroleage pass για Αγγλία μέσω eurosport? Δεν μου βγάζει το ματς, πρώτη φορά που συμβαίνει.


Έχω ακριβώς το ίδιο και ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Πολύ τσαντισμένος επίσης
jazz thrilos
Αν συνεχίσει να παίζει την άμυνα που έπαιξε στα πρωτα πέντε λεπτά ο Παναθηναϊκός τότε δύσκολα θα χάσει. Πολύ καλό διάβασμα απο Τσάβι στα πρωτα λεπτά.
Putnam

ειδα καλα? 2/11 τριποντα στο πρωτο δεκαλεπτο icon_drunk.gif
GreenGoblin1
Ο Χρηστάρας δείχνει καυτός. Για να δούμε..
whaler
QUOTE (kostas b @ Dec 7 2017, 21:09 ) *
Έχω ακριβώς το ίδιο και ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Πολύ τσαντισμένος επίσης


Γιατί δε το αγοράζετε κανονικά και να παίζει από υπολογιστή; (σύνδεση στην τηλεόραση)
shtarkws
Αν κρατησουμε χαμηλα τον ρυθμο και συνεχισουμε την ιδια αμυνα θα κερδίσουμε. Αν ανοιξει το ματς και χάσουμε το μυαλο μας το παιχνιδι θα γινει ντέρμπι
t0ny3
Πολύ κακό διάστημα στο δεύτερο δεκάλεπτο. Τυχαίο που δεν είναι ο Καλάθης στο παρκέ;

Θα μας. Πονέσουν τα τρία φάουλ του γκιστ...
jazz thrilos
Ο Όγκαστ τι φάση; Είπαμε, ανέτοιμος για επίπεδο ευρωλίγκας, αλλά να χάνει ριμπάουντ απο τον Πάνγκος, να κάνει drive και η μπάλα να χτυπάει μόνο ταμπλό και να δίνει την μπάλα τόσο εύκολα σε τρεις φάσεις, ε πάει πολύ! Πρόβλημα τα 3 φάουλ του Γκιστ!
john wick
QUOTE (jazz thrilos @ Dec 7 2017, 18:11 ) *
Αν συνεχίσει να παίζει την άμυνα που έπαιξε στα πρωτα πέντε λεπτά ο Παναθηναϊκός τότε δύσκολα θα χάσει. Πολύ καλό διάβασμα απο Τσάβι στα πρωτα λεπτά.



Η ομαδα δεν χρειαζεται ουτε 2αρι,ουτε 5αρι,ουτε τπτ...
Προσευχη να μην παθει τπτ ο Νικ χρειαζεται....
kostas b
Εντωμεταξύ έχουμε φάει δύο φορές δίποντο κατευθείαν από χαμένη βολή
Athanasios_Olympiacos
Μπάσκετ Τούρλουμπουκι από Ζαλγκίρις.
Ο ΠΑΟ έχει τεράστια αδυναμία στο 5.

@ετσι και κερδίσει η Ζαλγκίρις βαριέμαι τους διθυράμβους για τη μπασκετική διάνοια Σάρας...
G-arenas
τσαμπα διαφορα χασαμε. ειπαμε εχουμε τρελο προβλημα οταν νικ-γκιστ δεν ειναι σε τρομερη κατασταση. ο νικ και παλι πολυ καλος ειναι αλλα ο γκιστ λογο φαουλ δεν εχει παιξει. για αυτο θελουμε 5αρι αντι του κεννυ(ειπαμε δεν φταει ο παικτης αλλα αλλου εχουμε προβλημα) και εναν κομπο γκαρντ αντι του ντενμον γιατι μονο με καλαθη δεν βγαινουμε.

πρεπει να το παρουμε σημερα το ματσακι. ευκαιρια ειναι να κρατηθουμε ψηλα και να ξεφυγουμε και απο την 5-6η θεση και σε μια εδρα που δεν θα περασουν και πολλοι.
jazz thrilos
Η Ζαλγκίρις φέτος παίζει γενικά πολύ ισορροπημένο μπάσκετ και το οτι απόψε δεν της βγαίνει το παιχνίδι έχει εξήγηση και λέγεται άμυνα του Παναθηναϊκού. Εντάξει κι εμένα δεν είναι ο αγαπημένος μου ο Γιασκεβίτσιους (ειδικά ο τρόπος που συμπεριφέρεται στους παίχτες του) ούτε τον θεωρώ προς το παρόν σπουδαίο προπονητή, αλλά όχι και τουρλουμπούκι η Ζαλγκίρις.
GreenGoblin1
Πρέπει να ανέβει κάποιος εκ των Όγκαστ και Βουγιούκα οπωσδήποτε.Τώρα θα φανεί τι πάγκο έχουμε.
rahxephon13
Πρώτη περίοδος και έχουν παίξει όλοι, οπως στο προηγούμενο ματς με την μαλαγα νομίζω ότι ο πασκουαλ προσπαθεί να δοκιμάσει σχήματα και να βρει παίχτες μέσα από αυτά τα σχετικά εύκολα ματς για την συνεχεία, νομίζω καλά κάνει ο ισπανος και πειραματίζεται τώρα που μπορεί.

Δεύτερο συνεχόμενο ματς που ο ογκαστ παίρνει χρόνο σε παιχνίδι ευρωλιγκας και φαίνεται ότι θέλει πολύ δουλειά ακομη για να σταθεί σε αυτό το επίπεδο.
G-arenas
η ζαλγκιρις εχει ομαδαρα. ουτε τουρλουμπουκι ουτε τιποτα. εχει ροστερ επιπεδου καλης ομαδας eurocup. σκεφτειτε οτι δεν εχει καν παικτη σαν τον λεκαβιτσιους σε ποιοτητα. μονο αυτο. και ομως ειναι τερμα ανταγωνιστικη και παιρνει πολλες νικες. για μενα το χειροτερο ροστερ ακομα και απο ερυθρο εχει.
Putnam

καποιοι προσεφεραν γελιο ή και δακρυα στο 2 δεκαλεπτο

- ο λεκα που προσπαθει να γινει ποιντ γκαρντ επιπεδου σε αυτο το κορμι και χωρις ιδιαιτερο χειρισμο μπαλας και διχως να μπορει να οργανωσει παιχνιδι. εξτρα κρεντιτς στη φαση που του την πεσανε τρεις αντιπαλοι και εμοιαζε με κακοποιηση ανηλικου

- ο ογκαστ με απιστευτη ζημια στην επιθεση. εξτρα κρεντιτς ενα αεροπλανικο μπασιμο βγαλμενο απο το μεντρανο. του πιστωνω παντως οτι στην αμυνα δεν χανοταν στις αλλαγες οπως επισης και οτι εβαλε την βολη αγκενστ ολ οντς.

- ο ιαν που τον παιζουν δυνατα και προφανως δεν μπορει να τα βγαλει περα. εξτρα κρεντιτς οι αλλαγες χαντπολ που τον κανει ο ισπανος για να τον εχει στις επιθεσεις και να μας τις χαλαει.


γενικα πολυ κακη εμφανιση αποψε και με τετοια αθλια ποσοστα στα τριποντα εκτος εδρας πως να το παρεις
pan24
Μην ισοπεδωνει κανενας την ζαλγκιρις παιδες.Ακομα και το οτι παλευει σχεδον καθε παιχνιδι ειναι τεραστια επιτυχια σαρας και παικτων
Το ροστερ που εχει αλλη ομαδα πιθανοτατα δεν θα εφτανε στην 4αδα του γιουροκαπ
whaler
Έχω βαρεθεί να διαβάζω για τις ανάγκες της ομάδας, σε κάθε θρέντ, κάθε εβδομάδα, όποια κι αν είναι η εξέλιξη των αγώνων...
Ναι, έχουμε ελλείψεις, τα έχουμε πει, αλλά καταντάει κουραστικό αυτό το πράγμα.
G-arenas
ποο τρελο προβλημα οι βολες. με εναν μετριο γκιστ θα τους ειχαμε 6-7 ποντους σταθερα. αλλα τωρα χωρις ψηλο δυσκολα τα πραματα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.