Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σχολικά πρωταθλήματα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
Live strong
Click to view attachment



Τι βλέπει τελικά κανείς όταν διαβάζει εφημερίδες… w00t.gif

Μπράβο στο σχολείο των Λιοσίων, 41.gif ελπίζω του χρόνου ο σπόνσορας να είναι το ίδιο το υπουργείο παιδείας…. 77.gif
dizzy_fingers
Άραγε να δέχονταν να διαφημίσουν το b-forum σε κανά λύκειο? 39.gif

Αστεία πράγματα... 68.gif
Για μία ακόμη φορά οι πολιτικοί πατάνε πάνω στις πλάτες των παιδιών για να εκπληρώσουν τις φιλοδοξίες τους.
leonkalf
Βρήκε ευκαιρία ο υποψήφιος δήμαρχος για προβολή.

Ούστ.... ντροπή του.

Απαράδεκτος ο τύπος, αλλά περισσότερο οι υπεύθυνοι του σχολείου που ανέχτηκαν τα τερτίπια του.
Αυτός τη δουλειά του έκανε...
tsops
Βρε το Γιωργάκη τη πάτησε πάλι, χαχα. Α ρε Καβουράκο.... laugh.gif
morfi
Oνομα του διευθυντη: Κυριακος Περιμενης (περιμενε...)
Υπ. δημαρχος: Χρ. Παππους (παππου, παππου τον.... )
Ονομα του καθηγητη φυσικης αγωγης: Καβουρας Γιωργος

Αφιερωμενο...

Στου γυαλού τα βοτσαλάκια
κάθονται δυό καβουράκια
έρμα παραπονεμένα
κι όλο κλαίνε τα καϋμένα

Κι η μαμά τους η κυρία καβουρίνα
πάει τσάρκα με τον σπάρο στη Ραφήνα
κι όλο κλαίνε τα καβουράκια
στου γυαλού στου γυαλού τα βοτσαλάκια

Πάει ο κάβουρας το βράδυ
βρίσκει το τσαρδί ρημάδι
ψάχνει για τη φαμελιά του
και τραβάει τα μαλιά του

Βάζει πλώρη κούτσα κούτσα στη Ραφήνα
να πετύχει τη κυρία καβουρίνα
κι όλο κλαίνε τα καβουράκια
στου γυαλού στου γυαλού τα βοτσαλάκια

Το ξημέρωμα ροδίζει
και ο κάβουρας γυρίζει
δίχως τη συμβία πάλι
κούτσα κούτσα στ' ακρογυάλι

Με τον σπάρο το ξενύχτη στη Ραφήνα
παίζει τώρα στα ρηχά η καβουρίνα
κι όλο κλαίνε τα καβουράκια
στου γυαλού στου γυαλού τα βοτσαλάκια

–Συνθέτης - Στιχουργός: Βασίλης Τσιτσάνης

banana.gif banana.gifbanana.gifbanana.gifbanana.gif
airambado
morfi σε εχει χτυπησει η ζεστη πολυ ασχημα... 69.gif wink.gif
mikri prasini ollandeza
Και πού να μπει και καλά καλά το καλοκαίρι...
womanplayer
Ε Λ Ε Ο Σ

και οπως λεγαμε παλια κι ολο κλαινε τα καβουρακια στου γηπεδ στου γηπεδου τα σκαλακια shot.gif
apollonaras
EMEI Σ ΦΕΤΟΣ 2 ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ,ΣΥΝΕΧΙΣΑΜΕ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΑ ΝΗΣΙΑ ΤΟΥ ΙΟΝΙΟΥ Κ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ Κ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΠΡΙΝ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΛΙΟΣΙΑ...ΚΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΒΓΑΖΟΥΝ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ 88 ΓΕΝΝΗΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΙΞΕΙ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ ΕΞΩ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ ΟΤΙ ΕΓΩ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΟ 7 ΓΥΜΝΑΣΙΟ Κ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ 7 ΛΥΚΕΙΟ!!!ΤΟ ΙΔΙΟ Κ ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙ...(ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΑΞΕ Ο ΝΟΜΟΣ!)Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΑ ΦΟΒΕΡΗ ΟΜΑΔΑ,ΜΟΝΟ ΕΝΑΝ ΨΗΛΟ 2 ΜΕΤΡΑ Κ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΙΞΕΙ ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ...ΤΕΣΠΑ,ΒΓΗΚΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΙ 2 Κ ΧΑΣΑΜΕ ΜΕ 7 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑΜΕ(ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΑΝΤΑΔΑ...ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΗΞΕΡΑΝ ,ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΝΑ ΣΟΥΤΑΡΟΥΝ..!!) biggrin.gif
ΜΕΤΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΕΠΑΙΞΕ ΜΕ ΤΑ ΛΙΟΣΙΑ Κ ΕΧΑΣΕ ΓΙΑ ΚΑΠΟΥ 5-6 ΠΟΝΤΟΥΣ,ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Ο ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ!ΚΑΙ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ,ΟΤΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΜΕ ΞΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΞΑΔΑ...ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΑΜΕ ΟΥΤΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!! tongue.gif ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΤΑ ΒΓΑΛΑΜΕ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ!!ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΑΖΙ,ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΡΟΛΑΡΙΣΜΕΝΗ ΟΜΑΦΔΑ ΠΑΡΟΛΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ! biggrin.gif

ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΣΚΗΝΙΚΑ ΣΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ(ΞΥΛΟ ΜΕ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ,ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΛΠ..)ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΡΙΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΕΙΧΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΣΤΟ ΣΠΟΡΤΑΙΜ. sad.gif
kolossos
Τα σχολικά πρωταθλήματα είναι το μεγάλο μου άχτι. Τις χρονίες που στο σχολείο η φουρνιά μου ηταν οι μεγάλοι της αντίστοιχης βαθμίδας εκπαίδευσης πάντα χτυπούσαμε το πρωτάθλημα αλλά πάτα παίζαμε τον πρώτο αγώνα με έναν από τους άλλους διεκδικητές και πάντα χάναμε στις λεπτομέριες. Φέτος πάλι χάσαμε στο όριο σε ένα ματς που το πάθος ξεχείλιζε και από τους 2 αντιπάλους καταφέραμε και τους δώσαμε το παιχνίδι. Είχαμε και κερκίδα μάλιστα αλλά τους ξενερώσαμε sad.gif Πάντως εγώ μετά το ματς ήμουν άδειος από δυνάμεις και με σκατά ψυχολογία για τις επόμενες 2 μέρες. Δυστυχώς για μένα μέσα σε αυτές τις μέρες γράφαμε και διαγώνισμα κοινωνιολογίας στο σχολείο και φυσικά στην κατάσταση που ήμουν έβαλα τα δυνατά μου και κατάφερα να γράψω τον αστρονομικό βαθμό 1 icon_drunk.gif 19.gif
trefoil 13
Το επίπεδο των ομάδων στα σχολικά πρωταθλήματα(εκτός κάποιων εξερέσεων που είναι αποτέλεσμα πολλών παραγόντων μέσα και έξω από τα σχολεία) είναι εξεφτελιστικό. Δυστυχώς...
kolossos
QUOTE(trefoil 13 @ Jul 28 2006, 02:39 AM) *
Το επίπεδο των ομάδων στα σχολικά πρωταθλήματα(εκτός κάποιων εξερέσεων που είναι αποτέλεσμα πολλών παραγόντων μέσα και έξω από τα σχολεία) είναι εξεφτελιστικό. Δυστυχώς...


Τι περιμένεις δηλαδή; Θα μάθει κάποιος μπάσκετ στο σχολείο; Αυτοί που ξεχωρίζουν είναι κατά 90% παιδιά που ασχολούνται συστηματικά με το άθλημα και εκτός σχολείου. Αν κάποιο σχολείο τύχει να μην έχει να μην έχει τέτοια άτομα τότε είναι λογικό να μην μπορεί να αποδόσει και πολλά μέσα στο γήπεδο. Προσωπικα ξέρω παράδειγμα σχολείου που 2 χρόνια ήταν χαλαρά η καλύτερη ομάδα στο νησί και φέτος ήταν από τις χειρότερες.
liolias
Εμενα ο γυμναστης στο σχολειο μου δεν κατεβασε ομαδα γιατι λεει τα περνουν ολα τα κολεγια.Πολυ βλακ@ς.
apollonaras
ΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ,ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΕΝ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ..!!ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ,ΞΕΡΕΙ!

Κ ΕΜΕΙΣ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΥ ΛΑΟ,ΗΤΑΝ ΟΛΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ... 77.gif
ΗΜΟΥΝΑ Κ ΠΟΛΥ Κ.....ΦΑΡΔΟΣ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ 3 ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ...ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΤΑΙ ΤΙ ΧΑΡΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ!! biggrin.gif w00t.gif ΠΑΝΤΟΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΤΙ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ,ΠΗΓΑΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΜΑΛΛΙΑ ΚΟΥΒΑΡΙΑ,ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ Κ ΠΑΙΧΤΕΣ,ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ! tongue.gif

ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ,ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΑ ΑΝΤΑΛΑΖΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ,ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ,ΚΛΠ...!ΑΠΑΙΧΤΟ! biggrin.gif
Air Kef
Ρε απολλωνάρα με τύφλωσες με τα κεφαλαία.. tongue.gif


QUOTE
ΣΤΑ ΣΧΟΛΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ,ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΜΠΑΣΚΕΤ ΤΑ ΑΝΤΑΛΑΖΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ,ΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ,ΚΛΠ...!ΑΠΑΙΧΤΟ!



Τα σχολικά πρωταθλήματα είναι πολύ υποβαθμισμένα,όμως αυτοί που παίζουν,παθιάζονται πολύ περισσότερο από τις ομάδες τους.Στην Νάξο είμασταν όλοι της ομάδας μου και στο ίδιο σχολείο.

Χωρίς πλάκα και υπεροψία,και σε σχολικό και σε συλλογικό,μόνο στους αγώνες με σχολεία/σωματία από την Σύρο έπρεπε να τα δώσουμε όλα για να νικήσουμε.Με την ομάδα τα δίναμε όλα μόνο στα ντέρμπυ,ενώ με τους υπόλοιπους χαλαρά.Στους σχολικούς όμως,με όποιον και να παίζαμε,ανυπομονούσαμε για το παιχνίδι και όταν παίζαμε τα δίναμε όλα.Ίσως γιατί είχε πάντα κόσμο(και τι κόσμο,συμμαθητές-καθηγητές),ίσως γιατί αντιπροσωπεύμαμε κάτι που πραγματικά αγαπούσαμε και μας έδινε ζωή,το σχολείο μας και γενικότερα το νησί μας.Δεν ήταν τυχαίο άλλωστε που στο <<ζντο>> με το σωματίο μας φωνάζαμε το όνομα του συλλόγου ενώ στο σχολείο φωνάζαμε <<Νάξος>>.
morfi
Εμεις ειχαμε απιστευτη ομαδα. 3ο Λυκειο Αιγαλεω σου λεω!Μαλιστα ειχαμε παει και στην ινδια για να παιξουμε με το 5ο λυκειο απο το δελχι. Δυσκολοι αντιπαλοι... Μετα πηγαμε ενα μικρο tour σε σαουδικη αραβια, αιγυπτο, ακτη ελεφαντοστου, αυστραλια, πρωην σοβιετικη ενωση, ενωμενη γιουγκοσλαβια... καναμε γυρω στις 18 σερι ηττες...

Δεν νομιζω να το πιστεψατε... banana.gif
mono maroussi
sxoli i.m.panagiotopoulou..3 xronia synexeia sto sxoliko protathlima alla metries emfaniseis..Propersi mono pigame kala..prwto giro perasame etsia apokleisame Moraiti kai poly to goustara alla meta xasame apo to 6o amarousiou.hehe..pados den mporw na p[w oti stenaxwrithika pou perase to sxoleio apo to maroussi.hahaha..Persi pou itan kai teleytaia xronia kai imoun pathiasmenos apokleistikame apo ena likeio tou papagou..den peirazei omws..seismos seismos panagiotopoulos..12 xronia se auto to sxoleio den ksexnioudai..
BubyDudy
2 χρονιές στην σχολική ομάδα, και τις 2 χάσαμε από τον πρώτο αγώνα. Είχαμε ένα γυμναστή που το μόνο που δε μας είπε είναι να κάτσουμε να μας γαμ*σουν οι άλλοι επειδή είναι καλύτεροι.

Ξεκίνησα βασική πεντάδα, έχασα τα πρώτα δύο σουτ, μ'έβγαλε και από τότε ούτε σύστημα στην επίθεση δε μπορούσαν να βγάλουν οι άλλοι (μόνο το κακόμοιρο το τεσσάρι μας κάτι πάλευε...).
basket4
την τεταρτη αρχιζουν στον πειραια τα πανελληνια σχολικα πρωταθληματα Λυκειων-ΤΕΕ αγοριων κοριτσιων!
δεν θυμαμαι ολες τις ομαδες αλλα στα κοριτσια ειναι το 2ο λυκειο ανω λιοσιων,ενα λυκειο απο τον Ευοσμο,ενα απο ηρακλειο κρητης(οχι το καπετανακειο),το κολλεγιο αθηνων και ενα αλλο νησι(ζακυνθος,κερκυρα)..δεν θυμαμαι
στα αγορια απο οτι εμαθα και μου προκαλεσε εκπληξη το οτι δεν προκριθηκαν τα εκπαιδευτηρια Μαντουλιδη.ισχυει κατι τετοιο?
trefoil 13
QUOTE(basket4 @ Feb 23 2007, 11:36 PM) *
την τεταρτη αρχιζουν στον πειραια τα πανελληνια σχολικα πρωταθληματα Λυκειων-ΤΕΕ αγοριων κοριτσιων!
δεν θυμαμαι ολες τις ομαδες αλλα στα κοριτσια ειναι το 2ο λυκειο ανω λιοσιων,ενα λυκειο απο τον Ευοσμο,ενα απο ηρακλειο κρητης(οχι το καπετανακειο),το κολλεγιο αθηνων και ενα αλλο νησι(ζακυνθος,κερκυρα)..δεν θυμαμαι

Από Θεσ/νίκη πέρασε ένα ιδιωτικό. Όνομα δεν θυμάμαι...
basket4
QUOTE(trefoil 13 @ Feb 24 2007, 01:52 AM) *
Από Θεσ/νίκη πέρασε ένα ιδιωτικό. Όνομα δεν θυμάμαι...

και το Αριστοτελειο!!το ειχα ξεχασει..
μπραβο ρε Tref smiley.gif
trefoil 13
QUOTE(basket4 @ Feb 24 2007, 12:17 AM) *
και το Αριστοτελειο!!το ειχα ξεχασει..
μπραβο ρε Tref smiley.gif

wink.gif
apollonaras
Εγω δεν επαιξα φετος ως αποκλεισμενος απο περυσι... evilmonkey.gif

Εμεις πηραμε πρωταθλημα στην πατρα...2 λυκειο πατρων(καθε χρονια νικαμε το αθλητικο στον τελικο!)!Συνεχισαμε με νικες (ζακυνθο,σπαρτη,καλαματα ,...) ωσπου φτασαμε στην πετρουπολη!Χασαμε για 14 ποντους ,χωρις να παιξουμε καλα...Και η ομαδα της πετρουπολης δεν ελεγε απολυτως τιποτα.Παιξαμε σε ουδετερο γηπεδο στην κορινθο(πηγα κ εγω γι αυτο εχω αποψη. οχι ως παιχτης,ως προεδρος 15μελους)...

Η σχολικη μας ομαδα μπασκετ η περυσινη ηταν πολυ καλυτερη απο την φετινη(ειμασταν εγω κ αλλος ενας(εχει παιξει κ εθνικη),αλλα μας αποκλεισαν..)!
Στο τελος του αγωνα μαθαινω πως αυτη η ομαδα περυσι ειχε βγει 5η(με την ιδιια ακριβως ομαδα!)..Πιστευω πως αν δεν μας ειχαν αποκλεισει περυσι θα μπαιναμε τριαδα!Οχι τιποτα αλλο,χασαμε κ τα μορια!! wink.gif ohmy.gif
basket4
QUOTE(apollonaras @ Feb 24 2007, 12:15 PM) *
Εγω δεν επαιξα φετος ως αποκλεισμενος απο περυσι... evilmonkey.gif

Εμεις πηραμε πρωταθλημα στην πατρα...2 λυκειο πατρων(καθε χρονια νικαμε το αθλητικο στον τελικο!)!Συνεχισαμε με νικες (ζακυνθο,σπαρτη,καλαματα ,...) ωσπου φτασαμε στην πετρουπολη!Χασαμε για 14 ποντους ,χωρις να παιξουμε καλα...Και η ομαδα της πετρουπολης δεν ελεγε απολυτως τιποτα.Παιξαμε σε ουδετερο γηπεδο στην κορινθο(πηγα κ εγω γι αυτο εχω αποψη. οχι ως παιχτης,ως προεδρος 15μελους)...

Η σχολικη μας ομαδα μπασκετ η περυσινη ηταν πολυ καλυτερη απο την φετινη(ειμασταν εγω κ αλλος ενας(εχει παιξει κ εθνικη),αλλα μας αποκλεισαν..)!
Στο τελος του αγωνα μαθαινω πως αυτη η ομαδα περυσι ειχε βγει 5η(με την ιδιια ακριβως ομαδα!)..Πιστευω πως αν δεν μας ειχαν αποκλεισει περυσι θα μπαιναμε τριαδα!Οχι τιποτα αλλο,χασαμε κ τα μορια!! wink.gif ohmy.gif


τα μορια ειναι ολα τα λεφτα!και ειδικα φετος που εχει και παγκοσμιο και μπορεις να παρεις ακομα και το ανεφ!
και το λυκειου μου εχασε απο την πετρουπολη φετος(αγορια)..η διαφορα πολλα με λιγα
apollonaras
Δεν εχουν και καμια ομαδαρα...Απλα εχουν σχετικα καλο συνολο.Με εμας η δ8ιαφορα ξεφυγε πανω απο 10 με καποια σφυριγματα της διαιτητριας!
Live strong
Αν δε κάνω λάθος πέρασε και το Λύκειο της Θήβας το οποίο κέρδισε τη Χαλκίδα rolleyes.gif
basket4
QUOTE(Live strong @ Feb 27 2007, 12:02 PM) *
Αν δε κάνω λάθος πέρασε και το Λύκειο της Θήβας το οποίο κέρδισε τη Χαλκίδα rolleyes.gif


ξερετε που θα γινουν οι αγωνες??απο οτι ξερω θα γινουν στο Σαλπεα..αλλα ποιο ειναι αυτο και που?οι τελικοι θα γινουν σαββατο στο Παπαστρατειο(που πλεον ονομαζεται Καπαγερωφ)
Live strong
QUOTE(basket4 @ Feb 27 2007, 10:51 AM) *
ξερετε που θα γινουν οι αγωνες??απο οτι ξερω θα γινουν στο Σαλπεα..αλλα ποιο ειναι αυτο και που?οι τελικοι θα γινουν σαββατο στο Παπαστρατειο(που πλεον ονομαζεται Καπαγερωφ)



ΚΛ. -ΠΑΝ. ΣΑΛΠΕΑΣ-
ΤΕΡΜΑ ΑΚΤΗΣ ΞΑΒΕΡΙΟΥ ΠΛΗΣΙΟΝ Ι.Ν. ΖΩΟΔΟΧΟΥ ΠΗΓΗΣ

ΚΛ.ΠΕΙΡΑΙΑ -ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ-
ΦΩΚΙΩΝΟΣ 41

Σε βοήθησα; smiley.gif icon_wave.gif
basket4
QUOTE(Live strong @ Feb 27 2007, 03:00 PM) *
ΚΛ. -ΠΑΝ. ΣΑΛΠΕΑΣ-
ΤΕΡΜΑ ΑΚΤΗΣ ΞΑΒΕΡΙΟΥ ΠΛΗΣΙΟΝ Ι.Ν. ΖΩΟΔΟΧΟΥ ΠΗΓΗΣ

ΚΛ.ΠΕΙΡΑΙΑ -ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΑΓΕΡΩΦ-
ΦΩΚΙΩΝΟΣ 41

Σε βοήθησα; smiley.gif icon_wave.gif

sad.gif τσου sad.gif ...θα ηταν πιο ευκολο αν μου ελεγες ποιανου ειναι τα γηπεδα..το Παπαστρατειο το ξερω..το Σαλπεα ειναι του Πειραικου?
basket4
εγινε η κληρωση των ομιλων στο παννεληνιο σχολικο πρωταθλημα.
οι ομιλοι εχουν ως εξης:
1os ομιλος
Λιοσια
Ευοσμος
Μεσολογγι
Κοραιτη (μαλλον εκπαιδευτηρια ειναι)

2ος ομιλος
Αριστοτελειο
Κω
Λυκειο Ηρακλειου (οχι το Καπετανακειο)
Κυπρος

να τολομησω να προβλεψω την 3αδα απο τωρα?
1)Λιοσια
2)Αριστοτελειο
3)Ευοσμος

Αυριο στις 3 στο Σαλπεα γινεται ο αγωνας Λιοσια-Ευοσμος..
για τους υπολοιπους δεν εχω μαθει...ακομα smiley.gif
basket4
λιοσια-ευοσμος 75-19
trefoil 13
To αριστοτέλειο χθες πέτυχε το 2/2 απέναντι σε Κω και Κύπρο!
basket4
ευοσμος-μεσολογγι 52-25
το λυκειο του ευοσμου θελει νικη το απογευμα στις 6 εναντιον των εκαπιδευτηριων Μωραιτη για να περασουν στους τεικους του σαββατου
basket4
το λυκειο του ευοσμου κερδισε και τα εκπαιδευτηρια Μωραιτη και προκριθηκε μαζι με λιοισα,κυπρο και αριστοτελειο στα ημιτελικα που γινονται αυριο τα οποια ειναι:
Λιοσια-Κυπρος
Ευοσμος-Αριστοτελειο.

μικρος και μεγαλος τελικος το σαββατο (πρωι απο οτι εχω ακουσει στο Παπαστρατειο)
trefoil 13
QUOTE(basket4 @ Mar 1 2007, 10:50 PM) *
το λυκειο του ευοσμου κερδισε και τα εκπαιδευτηρια Μωραιτη και προκριθηκε μαζι με λιοισα,κυπρο και αριστοτελειο στα ημιτελικα που γινονται αυριο τα οποια ειναι:
Λιοσια-Κυπρος
Ευοσμος-Αριστοτελειο.

μικρος και μεγαλος τελικος το σαββατο (πρωι απο οτι εχω ακουσει στο Παπαστρατειο)

και ποιες είναι οι προβλέψεις σου...;
basket4
τις προβλεψεις μου τις εχω δηλωσει εδω και 2 μερες και συγκεκριμενα την 3αδα
τελικο θα πανε Λιοσια-Αριστοτελειο 1
μικρο τελικο Ευοσμος-Κυπρος 1

1)Λιοσια
2)Αριστοτελειο
3)Ευοσμος
basket4
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
Αριστοτελειο-Ευοσμος 70-25
Λιοσια-Κυπρος (κερδισαν τα Λιοσια.ακριβως το σκορ δεν το εμαθα ακομα)

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΚΥΠΡΟΣ-ΕΥΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΣΑΛΠΕΑ

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ-ΛΙΟΣΙΑ ΣΤΙΣ 12 ΣΤΟ ΠΑΠΑΣΤΡΑΤΕΙΟ
gages
Μεγαλο ενδιαφερον θα εχει ο τελικος παντως...εγω πιστευω στο αριστοτελειο,αλλα και τα λιοσια ειναι πολυ καλο και σε παγκο και παντου.... laugh.gif δεν ξερω,θα δουμε...κανεις αλλος να μας πει τι πιστευει? smiley.gif blove.gif
basket4
QUOTE(gages @ Mar 2 2007, 04:59 PM) *
Μεγαλο ενδιαφερον θα εχει ο τελικος παντως...εγω πιστευω στο αριστοτελειο,αλλα και τα λιοσια ειναι πολυ καλο και σε παγκο και παντου.... laugh.gif δεν ξερω,θα δουμε...κανεις αλλος να μας πει τι πιστευει? smiley.gif blove.gif


Λιοσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
εννοειται αυτο!!!και ο μικρος τελικος θα ειναι καλος αγωνας!θα παω να δω και τους 2...και μετα λεω να πεταχτω σε κανενα αλλο γηπεδακι smiley.gif
basket4
QUOTE(basket4 @ Mar 2 2007, 03:38 PM) *
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
Αριστοτελειο-Ευοσμος 70-25
Λιοσια-Κυπρος (κερδισαν τα Λιοσια.ακριβως το σκορ δεν το εμαθα ακομα)

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΚΥΠΡΟΣ-ΕΥΟΣΜΟΣ ΣΤΙΣ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΟ ΣΑΛΠΕΑ

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ-ΛΙΟΣΙΑ ΣΤΙΣ 12 ΣΤΟ ΠΑΠΑΣΤΡΑΤΕΙΟ


Λαθος μου..ο μεγαλος τελικος θα γινει στις 10 rolleyes.gif
trefoil 13
QUOTE(basket4 @ Mar 2 2007, 10:57 PM) *
Λαθος μου..ο μεγαλος τελικος θα γινει στις 10 rolleyes.gif

Στον μικρό ή τον μεγάλο θα πας τελικά;
basket4
QUOTE(trefoil 13 @ Mar 3 2007, 01:42 AM) *
Στον μικρό ή τον μεγάλο θα πας τελικά;


ηθελα να παω και στους 2.
πρωτα θα πηγαινα στον μικρο τελικο να δω τον ευοσμο(και μια φιλη μου που παιζει εκει)..και μετα με την ομαδα του ευοσμου θα πηγαιναμε να δουμε το δευτερο ημιχρονο του τελικου αλλα δεν εκατσε λογω ελεγχου αντιντοπινγκ στις 2 καλυτερες παιχτριες του ευοσμου(η μια ηταν η φιλη μου και ηθελα να κατσω μαζι της) και 2 της κυπρου.τεσπα..τα αποτελεσματα εχουν ως εξης...

ΕΥΟΣΜΟΣ-Κυπρος 54-49
ΛΙΟΣΙΑ-Αριστοτελειο 61-48

επεσα μεσα στις προβλεψεις μου
1)ΛΙΟΣΙΑ
2)ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ
3)ΕΥΟΣΜΟΣ

στον αγωνα του ευοσμου μου εκανε εντυπωση η παρουσια 3 διαιτητων..τι εγινε καλε???


οσο αφορα τα αγορια
το λυκειο του βυρωνα κερδισε στον τελικο το λυκειο της πετρουπολης και στον μικρο τελικο το αριστοτελειο κερδισε την κυπρο

1)ΒΥΡΩΝΑ
2)ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
3)ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ


τα λυκεια που θα αντιπροσωπεψουν την Ελλαδα στο παγκοσμιο της Γαλλιας ειναι απο τα κοριτσια το δευτερο λυκειο ανω λιωσιων και απο τα αγορια το δευτερο λυκειο βυρωνα
gages
Mπραβο στα κοριτσια......
και στα αγορια φυσικα..... 41.gif tongue.gif blove.gif
basket4
ξερεις κανεις αν εκανα ελεγχο αντιντοπινγκ και στους μεγαλους τελικου??η εκαναν μονο στους μικρους?? blink.gif
Live strong
Τελικά, ειδικά στο πρωτάθλημα των κοριτσιών έχει καταντήσει βαρετό!
Κάθε χρόνο δυο σχολεία είναι αυτά που πρωταγωνιστούν.
Από τη μεριά τους βέβαια καλά κάνουν, γιατί αν μη τι άλλο ενδιαφέρονται να κάνουν κάτι, να φτιάξουν μια ομάδα. Τα Λιόσια για παράδειγμα μέχρι παιδιά από την επαρχεία έχει.
Ήθελα να ήξερα θ αλλάξει ποτέ η νοοτροπία των σχολείων να μην ασχολούνται με τον αθλητισμό;
Τουλάχιστον να έχει πιο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα και να δίνεται η δυνατότητα και σ άλλα παιδιά να προσπαθούν…
Live strong
Τα σχολικά πρωταθλήματα καλά κρατούν !
Το σχολείο των Λιοσίων κατάφερε να μπει στην 8αδα καθώς και το σχολείο του Βύρωνα!

Άντε και εις ανώτερα! smile.gif
diama13
Μπραβο στα κοριτσια.. 41.gif 41.gif .δλδ τωρα πηραν το ελευθερο για τις σχολες?τυχερες,αλλα αξιζουν συγχαρητηρια για την προσπαθεια τους..

ξερει κανεις ποτε θα γυρισουν απο εκει?
Live strong
Ναι πήραν free για όλες τις σχολές!
Σήμερα έχουν ρεπό, αύριο ένα ακόμα παιχνίδι και μετά νομίζω ημιτελικά.

Το μόνο άσχημο είναι ο τραυματισμός της Κονταλή και της Παυλοπούλου για μια ακόμα φορά… sad.gif
diama13
Αληθεια? blink.gif τι επαθαν τα κοριτσια?αμαν αυτοι οι τραυματισμοι.. 68.gif
Live strong
Σοβαρό διάστρεμμα η Κονταλή και η Παυλοπούλου πάλι το γόνατο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.